Autor Téma: Diskusia k RP a ovládání  (Přečteno 25489 krát)

Offline Harry McLowell

  • Příspěvků: 13
Diskusia k RP a ovládání
« kdy: Květen 06, 2014, 10:01:43 odpoledne »
Nedá mi sa k tomu nevyjadriť, preto zakladám tému v pokeci. S tým spamovaním a pod. problém nemám, ale tak trochu ma zaskočilo to posledné pravidlo. Spamovanie zvončeka je v podstate technickou záležitosťou a otravuje ľudí v týme, beriem. Ale posledné pravidlo je už podľa môjho názoru záležitosť RP a podľa mňa dosť zasahuje už do samotného spôsobu hry.

To, že je niekto arogantný a neuznáva autority je aj určitá povahová črta a príde mi to, akoby mal byť každý vzorný a usilovný študent, ktorý odkyvká hlavou, napíše si poznámky a všetko prejde bez komentára. Všetci nemôžu byť rovnaký a toto nariadenie by mi priamo zmenilo moju postavu. Nevravím, keď niekto hrá nonRP a prasí, ale keď sa niekoho postava vrámci RP hry správa odlišne, je drzý a pod. tak by sa to malo riešiť v hre, ono aj tí profesori by si mali spraviť nejakú autoritu a netykať si so študentmi (aj študenti naspäť) vo Veľkej sieni pred prvákmi, napríklad. Neviem prečo sa hľadá stále chyba v hráčoch, keď si profáci podrývajú autoritu sami..

Offline Medvěd

  • Klub ŽvB
  • *
  • Příspěvků: 1846
Re:Diskusia k RP a ovládání
« Odpověď #1 kdy: Květen 06, 2014, 10:07:37 odpoledne »
My ale tím nemyslíme normální drzost apod ale tu která je přes hranice všeho.. ale i tvá postava ač je jí 11 by měla mít hranice. I takový Malfoy si ledacos nedovolil otevřeně proti profesorům. Takže ano drzosti a tak mohou být ale my varovali ohledně tečh které jsou přes hranici.

Offline Jenna Vanderwall

  • Příspěvků: 69
  • The Bitch Is Back!
Re:Diskusia k RP a ovládání
« Odpověď #2 kdy: Květen 06, 2014, 10:12:28 odpoledne »
Já trochu souhlasím s Harrym. Navíc názor, že anglie je puritánská země, už je ohraný. Vždyť už od nějakých šedesátých/sedmdesátých jsou známí rebelové - Stouni, David Bowie. Chápu, že někteří se chovají fakt příšerně, někdy i na pomezí s RP, takové také nemám ráda, ale ti, co hrají dobře a jen "rebelují" si myslím, že nejsou nějakým závažným problémem. Tak a teď očekávám další mínuska  ::)  :-*
A

Offline Theodhor Thorinson

  • Redaktor denniho vestce
  • *
  • Příspěvků: 1612
Re:Diskusia k RP a ovládání
« Odpověď #3 kdy: Květen 06, 2014, 10:16:01 odpoledne »
My ale tím nemyslíme normální drzost apod ale tu která je přes hranice všeho..


^ *ukazuje nahoru*


PS: Když někdo praští Madame Pomfrey... to prosím pěkně komentář nepotřebuje...

William Redhorn

  • Host
Re:Diskusia k RP a ovládání
« Odpověď #4 kdy: Květen 06, 2014, 10:27:49 odpoledne »
Já trochu souhlasím s Harrym. Navíc názor, že anglie je puritánská země, už je ohraný. Vždyť už od nějakých šedesátých/sedmdesátých jsou známí rebelové - Stouni, David Bowie. Chápu, že někteří se chovají fakt příšerně, někdy i na pomezí s RP, takové také nemám ráda, ale ti, co hrají dobře a jen "rebelují" si myslím, že nejsou nějakým závažným problémem. Tak a teď očekávám další mínuska  ::)  :-*

stojím si za názorom, že dobrí hráči dokážu rozlíšiť správnu mieru, kedy je to ešte v norme (drzosť a neúcta) a kedy to začína prekračovať medze, pred takýmito klobúk dole

Offline Jenna Vanderwall

  • Příspěvků: 69
  • The Bitch Is Back!
Re:Diskusia k RP a ovládání
« Odpověď #5 kdy: Květen 06, 2014, 10:30:03 odpoledne »
Souhlasím. Já mám ráda takové ty, co jsou drzí, tak, že vlastně ani není poznat, že jsou drzí. Ale pokud dá někdo madam Pomfryové pěstí, tak je asi něco špatně, a ten dotyčný by se měl zamyslet...
A

Offline Ammy Trixit

  • Dospělák
  • Příspěvků: 161
  • I'm Hufflepuff. Hufflepuff pride, dude. :D
    • http://ammytrixit.blog.cz/
Re:Diskusia k RP a ovládání
« Odpověď #6 kdy: Květen 06, 2014, 10:32:43 odpoledne »
Dobře, ten zvoneček přiznávám, že jsem o tom nevěděla. Taky se mi stalo, že jsem zvonila třeba dvakrát. Tak na to si dám pozor. A to drzé chování si nechám spíše na pubertu. :D Mě by zajímalo kdo mohl dát Madame pěstí ...

« Poslední změna: Květen 06, 2014, 10:37:16 odpoledne od Ammy Trixit »
@

Offline Theodor Orphes

  • Příspěvků: 186
  • Per aspera ad astra..
    • Deníček Theodora Orphese
Re:Diskusia k RP a ovládání
« Odpověď #7 kdy: Květen 06, 2014, 10:40:22 odpoledne »
PS: Když někdo praští Madame Pomfrey... to prosím pěkně komentář nepotřebuje...

Tentokrát naprosto souhlasím s Thorinsonem.

Pokud někdo sáhne (a nejde o klukovskou rvačku ze srandy mezi spolužáky) k hrubému násilý a ještě k výrazně jinak věkově postavené osobě (ať směrem nahoru nebo i směrem dolů) je to silně na zamyšlenou a řekl bych jasně za hranicí únosnosti.
T

William Redhorn

  • Host
Re:Diskusia k RP a ovládání
« Odpověď #8 kdy: Květen 06, 2014, 10:42:36 odpoledne »
Zvončeky sú fakt fenomén v tomto ohľade, máme tu hráčov ktorí prídu pred dvere, 5-6 krát (v lepšom prípade) zazvonia, čakajú 10 sekúnd a odbehnú preč.. pýtam sa, ako máme stihnúť zareagovať, keď hneď odbehnú preč, to za prvé, a za druhé, ak daný učiteľ vyhlási napr. že má hodinu/niekam ide (viete že nie je v kabinete), tak načo tam zvoníte o 30 sekúnd neskôr, keď viete že tam nie je... :-)

Offline Ash Dachal

  • Dospělák
  • Příspěvků: 108
  • Always and forever
Re:Diskusia k RP a ovládání
« Odpověď #9 kdy: Květen 06, 2014, 10:44:28 odpoledne »

stojím si za názorom, že dobrí hráči dokážu rozlíšiť správnu mieru, kedy je to ešte v norme (drzosť a neúcta) a kedy to začína prekračovať medze, pred takýmito klobúk dole



těch je mááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááálo

Offline Ammy Trixit

  • Dospělák
  • Příspěvků: 161
  • I'm Hufflepuff. Hufflepuff pride, dude. :D
    • http://ammytrixit.blog.cz/
Re:Diskusia k RP a ovládání
« Odpověď #10 kdy: Květen 06, 2014, 10:46:22 odpoledne »

stojím si za názorom, že dobrí hráči dokážu rozlíšiť správnu mieru, kedy je to ešte v norme (drzosť a neúcta) a kedy to začína prekračovať medze, pred takýmito klobúk dole

těch je mááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááálo

Nebo neodkryli svůj potenciál a musíme jim pomoci. :D
@

Offline Blair Taylor

  • Příspěvků: 151
    • Blairušky deník
Re:Diskusia k RP a ovládání
« Odpověď #11 kdy: Květen 06, 2014, 10:52:55 odpoledne »
Souhlasím především ze zvoněním, nebo i klepáním. Pamatuju si, jak jsme byli po té Párty u Senter, a někdo tam klepal furt a dokola, i když viděl, že v místnosti stojí dalších 8 lidí a profesor nikde, tudíž asi vídím, že tam nikdo není. :D
... k drzosti a tak.. nechápu, proč by někdo mlátil Madam Pomfreyovou :O
k zraněním => přijde mi, že v poslední době se nějak oblíbil otřes mozku xD
B

Offline Claudia Nolin

  • Příspěvků: 23
  • Tu a teraz
Re:Diskusia k RP a ovládání
« Odpověď #12 kdy: Květen 06, 2014, 11:12:07 odpoledne »
I když se napíšou pravidla a to všechno okolo, tak to půlka lidí stejně bude ignorovat
C

William Redhorn

  • Host
Re:Diskusia k RP a ovládání
« Odpověď #13 kdy: Květen 06, 2014, 11:13:38 odpoledne »
Tak potom buďme vďační za druhú polovicu :-)))))

Aj keby mali tie pravidlá pomôcť zmeniť jednu osobu, malo to spisovanie zmysel

Offline Ammy Trixit

  • Dospělák
  • Příspěvků: 161
  • I'm Hufflepuff. Hufflepuff pride, dude. :D
    • http://ammytrixit.blog.cz/
Re:Diskusia k RP a ovládání
« Odpověď #14 kdy: Květen 06, 2014, 11:15:15 odpoledne »
I když se napíšou pravidla a to všechno okolo, tak to půlka lidí stejně bude ignorovat

Bohužel takový lidí jsou všude a vždycky. Takový Trollové.
Tak to napíšeme jednoduše:
1) Zvonit jednou ... Klepat jednou.
2) Nemlátit učitele ani jiné pracovníky školy. Je nám 11 let. :D

Blair, otrez mozku je cool. Tedy než zjistíš, že si tě tam Sayka nechá dva dny. :D
@

Offline Katherine Blame

  • Dospělák
  • Příspěvků: 404
  • ♥ *VallStar* ♥
    • Katherine zpátky na hrad
Re:Diskusia k RP a ovládání
« Odpověď #15 kdy: Květen 07, 2014, 01:14:28 dopoledne »
To já jsem teda Kath málo kdy něco udělala naschvál, aby zůstala na ošetřovně. :D Spíš se tomu hodně velkým obloukem vyhýbám když si vzpomenu na Berry, která u munga strávila i pár týdnů :D. Děsiví :D
A k Rp a drzosti ->
Musím třeba jako názornou ukázku uvést Corny Lind, která neposlouchala nikoho, neuměla emotovat a nebála se vlka, kterej jí slintal do obličeje a vrčel. Ve spolce nevydržela ani pár minut a byla drzá jak opice.

Offline Michael Wood

  • Dospělák
  • Příspěvků: 89
  • Welcome To The Jungle...
Re:Diskusia k RP a ovládání
« Odpověď #16 kdy: Květen 07, 2014, 06:00:51 odpoledne »
V této době se rozmohl takový fenomén-bezvědomí. Někdo rád zpestří hru nějakým úrazem a nejčastěji je to bezvědomí. Někdo si lehne na zem a emotuje-*je v bezvědomí*.  Vodáček udělal skript a když někdo bude opravdu v bezvědomí, uvidíte to...



http://forum.zvb.cz/diskuze/index.php?topic=4587.msg53400#msg53400

Offline Medvěd

  • Klub ŽvB
  • *
  • Příspěvků: 1846
Re:Diskusia k RP a ovládání
« Odpověď #17 kdy: Květen 07, 2014, 06:13:14 odpoledne »
To s tím ale nesouvyssí.. tedy ne přímo toto je systémové bězvědomí, to je něco jiného než RP bezvědomí.

Offline Amelia Allingham

  • Dospělák
  • Příspěvků: 641
    • Deník Amelie Allingham
Re:Diskusia k RP a ovládání
« Odpověď #18 kdy: Květen 07, 2014, 06:21:39 odpoledne »
Nějak mi to nedá a také napíšu k této diskuzi, ačkoliv už tu asi vše podstatné bylo řečeno.
Pokud někdo umí dobře RP a vidí, kde jsou meze, je strašně fajn mít ve hře nějakého záporáka. Někoho, kdo tak nějak vyčnívá a mění hru. Líbí se mi, že u těchto lidí nikdy nevíte, co se stane - klaďas prostě zůstane klaďasem a dá se čekat, jak se zachová, co řekne, nebo udělá. Ok. Je to někdy prostě nuda. OVŠEM zahrát nějakého zlouna a udržet ho tak je strašně těžké - dle mě. Je mnohem těžší hrát záporáka, než klaďase. Nevím moc proč, ale je to tak.
Pokud někdo hraje záporáka, za nějaký čas už si s tím neumí poradit a tak se stanou dvě věci 1) stane se z něj zázrakem napravený zlobidlo a často je pak až přeslazený nebo 2) začne zlobit ještě víc, ukazuje jak je fakt "drsnej" a tam nastane problém.
Být záporák, nějak se odlišovat není jen o tom, že budu každého mlátit, porušovat stále školní řád, nebo budu neustále umírat na ošetřovně. Sem tam to je fajn, zpestří to hru, ale pak to začne nudit. Je to veliká škoda, protože do takových kolejí často padají i hráči, kteří umí hrát dobře.
Myslím, že je proto fajn se nad svou postavou zamyslet (od toho jsou také životopisy) a promyslet si, jaká opravdu vaše postava je. Také je fajn si představit, jak jste se vy chovali, když vám bylo 11 (a dál). Dovolili jste si vrazit facku učiteli, nebo mu neustále odmlouvat?
Mno...Napadá mě dost dalších věcí, které bych k tomuhle tématu řekla, ale to je zbytečné. Už tak je to dost dlouhé a budu se divit, pokud to někdo dočte :)
Takže já rozhodně záporáky beru, ale upřímně - předrsnělí supermanové mě taky nebaví :oP :))) raději budu někde utěšovat prcka, co si rozbil koleno, když utíkal před školníkem, kterému ostříhal kočku, než pomilionté křísit blázna, co šel do šarvátky se sedmákem .o)
Howk. :)

Offline Jenna Vanderwall

  • Příspěvků: 69
  • The Bitch Is Back!
Re:Diskusia k RP a ovládání
« Odpověď #19 kdy: Květen 07, 2014, 10:00:06 odpoledne »
Nevím, jestli jsem ta pravá, co může kázat o RP, ale dneska jsem byla chycená v Mrzimoru. Ti co ví, jak Mrzimorská místnost vypadá - tak snad pochopí. Když se tam vejde, stojíte jakoby v mezipatře, pod tím mezipatrem jsou stoly. Tam všichni seděli. Já tam jen vešla, na malý mžik a hned běžela zpět a během chvilky tam byli dva Mrzimoráci, kteří mě i přes to, že jsem měla kapucu hned poznali. Jen takové dvě informace.

1. Když má někdo kapucu, tak nevíte kdo to je, dokud mu jí nestrhnete.
2. Když vidíte, co se děje na druhém konci místnosti, tak vaše postava to nevidí.


Sice nejsem asi ta pravá, co může moralizovat, ale když se tím budeme řídit, myslím, že to některým ulehčí hru.

Jinak k příspěvku Am můžu říct jen jedno +1
A

Offline Michael Wood

  • Dospělák
  • Příspěvků: 89
  • Welcome To The Jungle...
Re:Diskusia k RP a ovládání
« Odpověď #20 kdy: Květen 08, 2014, 12:44:11 dopoledne »
1. Kapuce se muže nějak hnout a pak mužeš zahlédnout obličej.
2. Každá postava přeci nekouká jedním směrem. Každá postava se muže dívat do různých směrů.

Offline Gianbattiste Chiavaelli

  • Dospělák
  • Příspěvků: 226
  • Who pulls the strings?
Re:Diskusia k RP a ovládání
« Odpověď #21 kdy: Květen 08, 2014, 02:11:16 dopoledne »
1. Když se kapucí maskuješ tak si vetšinou fakt dáváš pozor aby se ta mrcha kapuca ani nehla.
2. V tomhle by se to muselo posoudit přímo ze situace. Když se někdo najednou objeví u vchodu kde vidíte z dálky nějakého člověka, asi si zrovna neřeknete ihned "Hele, ten tu nemá co dělat." pokud nemá nějaké výrazné znamení co vám trkne už na dálku.

Jinak abych se vyjádřil na zbytek... Se vším tak nějak souhlasím. Zvonění milionkrát za sebou je otravné, postavy co mají každý týden nějaké nové zranění by mohli posílat k Mungovi, na psychiatrické vyšetření (najít si jiný způsob jak ztropit scénu a stát se středem vesmíru by nebylo na škodu) a jedenáctileté děti by měli být drzé přiměřeně všem okolnostem (kupříkladu zazobané dětičky určitě nebudou nejpříjemnější na ušmudlaného, zapáchajícího Filche, ale rozhodně si nedovolí být vysloveně drzé k profesorům).

Jen bych si dovolil nesouhlasit s puritánstvím Velké Británie. Británie byla oproti jiným zemím naopak velice uvolněná. To, že tam děti nosí uniformu a lidé pijí čaj o páté, nemusí znamenat konzervativnost. Přeci jen v Británii vznikly fenomény jako David Bowie (kvůli kterému v 70. letech začali teenageři nosit vysoké štekle, třpytivé líčení a prohlašovat, že jsou bisexuální) , Sex Pistols, Rolling Stones a další... Ve Velké Británii to s tím puritánstvím snad nebylo až zas tak horké (skuteční puritáni tam vlastně moc úspěch neměli, pokud se nemýlím :D ).

Offline Michael Wood

  • Dospělák
  • Příspěvků: 89
  • Welcome To The Jungle...
Re:Diskusia k RP a ovládání
« Odpověď #22 kdy: Květen 08, 2014, 09:48:51 dopoledne »
2. V tomhle by se to muselo posoudit přímo ze situace. Když se někdo najednou objeví u vchodu kde vidíte z dálky nějakého člověka, asi si zrovna neřeknete ihned "Hele, ten tu nemá co dělat." pokud nemá nějaké výrazné znamení co vám trkne už na dálku.

Když je někdo u vchodu oděný v červené róbě a kapuci a hned odejde, tak to je asi poznat...

Offline Adam Chiavaelli

  • Dospělák
  • Příspěvků: 186
  • Italian Mafia Inductee
    • Adam Wright Diary
Re:Diskusia k RP a ovládání
« Odpověď #23 kdy: Květen 08, 2014, 10:42:57 dopoledne »
Já si to neodpustím a taky si rejpnu do "puritánské Anglie". Anglie nikdy puritánská nebyla, možná v protektorátu, ale to jsme v 17. století. Naopak, byla vždy katolická, později anglikánská, ale to je v podstatě to stejné, jen s jinou hlavou církve. Puritánství se ujalo maximálně tak ve Skotsku jako presbyteriánství, ale to bychom o Spojeném království nesměli mluvit jako o Anglii…
A i když se ten pojem použije přeneseně, tak to znamená akorát asketický život, skromnost a pracovitost. Nevím jak si do toho zasadit ty policisty s obuškem, to je spíše konzervatismus a uctívání tradicí :) A úplně jsem nepochopil, co to má společného s úctou k autoritám.

Ke kapuci:
Když hned odejde, tak si ji snad nestihneš všimnout, ne? :D Ale vážně. Pokud se objeví na ochozu a vy si někde dole povídáte u stolu, tak si ji opravdu nemůžete hned všimnout. To, že se ve hře kvůli portu objeví hned  neznamená, že takhle blikne i ve skutečnosti. Většinou člověk vejde postupně a ty si ho hned nevšimneš. Navíc se nikdo určitě celou dobu nekouká upřeně na vchod a nečeká, až se objeví Jenna v kapuci, aby ji hned poznal a věděl, že to je ona.

Offline Alice von Thean

  • Dospělák
  • Příspěvků: 279
  • Jmenuji se Alenka...
    • http://alicevonthean.96.lt
Re:Diskusia k RP a ovládání
« Odpověď #24 kdy: Květen 08, 2014, 11:29:41 dopoledne »
Hele jako k té kapuci, pokud vím, tak co jsem došla do vstupu, kde tedy už byla i s Jackem, tak jí tu kapuci strhl a až poté ji oslovil, co se tedy dělo předtím nevím...ale jinak pokud sedíš v kolejce u stolu, od kterého jde vidět na vstup (nevím u kterého seděli), tak pokud ti tam někdo dojde v zářivé červené, tak se klidně může stát, že si ho všimneš...jako zářivě červenou nemůžeš přehlédnout, pokud se zrovna v ten moment podíváš na vstup...

Offline Michael Wood

  • Dospělák
  • Příspěvků: 89
  • Welcome To The Jungle...
Re:Diskusia k RP a ovládání
« Odpověď #25 kdy: Květen 08, 2014, 11:37:13 dopoledne »
Člověk nemusí sedět u stolu a povídat si. Muže třeba kouzlit a všimnout si, že se někdo hned otočil a šel pryč. Když utíkala, tak to bohužel nestihla. Chytli jsme jí u vchodu do koleje. Poznali jsme jí, když jsme byli přímo u ní...

Offline Nancy

  • RT ŽvB
  • *****
  • Příspěvků: 2891
  • long live all the magic we made
Re:Diskusia k RP a ovládání
« Odpověď #26 kdy: Květen 08, 2014, 01:25:49 odpoledne »
V zásadě se dá souhlasit se všemi níže uvedenými názory. Skutečně - nezlobila bych se na mrzimorské, že viděli postavu v červeném u vstupu do spolky. Já taky periferně zaznamenám, když někdo vstoupí do místnosti (i když jsou třeba dveře předtím otevřené nebo úplně nehlučné), pokud nejsem vysloveně zády. (Jo, a znáte ten pocit, že cítíte něčí přítomnost nebo pohled, i když jste otočení zády? U mě to funguje celkem spolehlivě, ale je jasné, že na to se v RP úplně odvolávat nedá.) Na druhou stranu hru zpestřujete sami sobě, když takhle něco nevidíte, nejste vševědoucí. To už je ale na aktuálním zvážení přítomných.
Já bych se zase rozepisovala o RP těch, kteří vytrvale lezou do cizích kolejí, i poté, co za poslední dobu za to bylo dohromady strženo minimálně 200, ne-li více bodů. Kazí to hru, hrozně moc, úplně to potírá to pěkný, co je na rozdělení do kolejí. A připravte se na to, že vzhledem k tomu, že se o tom RP ví, bude se to taky hodně tvrdě řešit.

Offline Nicol Pellas

  • Dospělák
  • Příspěvků: 40
  • Do you promise..?
Re:Diskusia k RP a ovládání
« Odpověď #27 kdy: Květen 08, 2014, 02:21:22 odpoledne »
Já bych se přidala k Nancy hlavně co se týká těch kolejí. Co z toho máte, že pořád lezete někam jinam? Akorát tím svojí, ale i ostatním kolejím strháváte body. Klobouk už vás jednou zařadil a tak to bude, ať chcete, nebo ne. Kromě toho spolu přece můžete být celý den a na kolej jít až na večerku.
Copak jste ve filmech, nebo knihách viděli, že  by Harry, nebo kdokoli jiný věčně lezl na cizí kolej?   

*ironicky* Přijde mi, že koleje už ani nemusí dostávat hesla, druhý den po změně to ví stejně půlka školy, tak proč se obtěžovat s heselm, že? Bude to pro všechny jednodušší...  ::)

Tak samozřejmě, když to udělá někdo jednou za měsíc, no tak dobře... dá se to přežít, ale u nás se to stalo velkým hitem... "Nemám co na práci, tak polezu do jiné koleje a strhnu nám body, paráda..."  ::)

Prosím, neberte to tak, že vám dávám kázání o tom, jak máte být poslušní a vždy dodržovat školní řád, ale všeho moc škodí a pak jsou z toho jen zbytečné problémy...  ;)


(*počítá s tím, že jí na karmě přibude hodně mínusek*)

Offline Hayley Bettencourt

  • Dospělák
  • Příspěvků: 346
  • Watch what you say to me.
    • Deník Hayley
Re:Diskusia k RP a ovládání
« Odpověď #28 kdy: Květen 08, 2014, 02:21:57 odpoledne »
Popravdě to moc nechápu. Můžete říct, že mi to může bejt už uplně jedno, když teď nemam moc času na hraní a ve hře téměř nejsem.
Ale celkem mě překvapuje, že se všichni neustále odvolávaj na RP, všechno si dokážou odůvodnit. Mam takovej neurčitej pocit, že ŽvB je hra na téma Harryho Pottera, neměly by se teda tim pádem dodržovat určitý pravidla, který fungovaly i tam?
Upřímně, sama jsem naštvaná, když někdo naší koleji strhne hodně bodů. Prej že to je jenom hra a hrozná sranda a nesmí se to brát tak vážně. Aha. Jenomže tady jde o ten princip. V HP neni nic o tom, že by se uplně s klidem prozrazovaly ostatním kolejím hesla a všichni se po večerech vesele navštěvovali. Kolikrát byl Harry ve Zmijozelu? Jednou, dvakrát? (přiznam se, že si to už uplně nepamatuju). A jak z toho byl podělanej strachy. Jakmile nějakej profesor strhnul jedný z kolejí třeba jen 5 bodů, už odcházeli stydět se do kouta. Sebrat koleji body byla prostě hrozná ostuda, ať už to bylo jenom 5 bodů. Tady se za poslední měsíc strhlo tolik bodů, za jednoho člověka třeba i 50, a jaká je reakce? "to je jedno, aspoň byla sranda, je to jenom hra". Jasně, je to jenom hra, ale hraje jí spousta lidí, který to třeba taky dost baví. Jasně že to neni jenom o bodech a školním poháru, ale o co se pak maj ostatní snažit, a proč by byli třeba aktivní v hodinách, když za to dostanou 5 bodů, potom si někdo udělá výlet na cizí kolej a strhne jich 50? A ne, že by to ostatní odradilo. Udělá to rovnou několik lidí za sebou a místo, aby se sbalili i se svojí kapucou (v lepším případě)a vypadli, když je někdo z koleje vyzve k odchodu, ještě se tomu smějou a odmítaj odejít.
To už mi s odpuštěním přijde lepší napsat na skype "potkáme se někde v síni", než neustále chodit do jiných spolek s tim, že to bez toho člověka nemůžete vydržet. 
Buďto hrajte RP a občas udělejte něco, haha, rebelskýho, nebo si s klidem lezte na cizí koleje ale pak se neohánějte tim, že hrajete naprosto RP, vaše okolí vás nechápe a máte z toho problémy.
Ne, fakt jsem nechtěla moralizovat, omlouvam se, ale tohle je něco, co mě štvalo už od začátku hraní. A akorát se to zhoršuje..
Tečka, končim s nadáváním.  :)

edit: *poslala to o půl minuty později než Nicol a vypadá to, jako by to zkopírovala*  ::) ;D

Offline Shyam Staar

  • Dospělák
  • Příspěvků: 174
Re:Diskusia k RP a ovládání
« Odpověď #29 kdy: Květen 08, 2014, 03:35:44 odpoledne »
Copak jste ve filmech, nebo knihách viděli, že  by Harry, nebo kdokoli jiný věčně lezl na cizí kolej?   
oni ani nevedeli, kde tie vchody vôbec sú (okrem Zmijozelu, teda), u Mrzimor vedel akurát to, že prichádzajú odniekiaľ od kuchyne, napr.

a naprosto súhlasím s názorom Nic a Hayley, takže to nejdu kopírovat :D

Offline Jenna Vanderwall

  • Příspěvků: 69
  • The Bitch Is Back!
Re:Diskusia k RP a ovládání
« Odpověď #30 kdy: Květen 08, 2014, 03:49:35 odpoledne »
Já to teda nečetla celé, protože si myslím, že se všichni opakují...  ;D Každopádně jen napíšu, že jsem vlezla do té koleje omylem, bylo tam otevřeno a já utíkala, takže to nebylo schválně.. Jinak ještě mě trochu zaujalo, že jsme se u východu sešli tři. Já byla zahalená v kapuce a nejen, že mě hned poznali, to by ještě šlo přehlédnout, ale poznal mě i kluk, který mě nezná a hned věděl, že jsem TA Jenna Vanderwall z Havraspáru. Nechápu, jak je to možné, navíc jsem byla celá v červeném, takže to celé nechápu... Ale možná je to jen můj názor.
A

Offline Becca Evans

  • Příspěvků: 49
  • Trust no one.
    • Becca Evans Blog
Re:Diskusia k RP a ovládání
« Odpověď #31 kdy: Květen 08, 2014, 04:06:11 odpoledne »
poznal mě i kluk, který mě nezná a hned věděl, že jsem TA Jenna Vanderwall z Havraspáru. Nechápu, jak je to možné, navíc jsem byla celá v červeném, takže to celé nechápu... Ale možná je to jen můj názor.
Předchází tě pověst :D

Offline Michael Wood

  • Dospělák
  • Příspěvků: 89
  • Welcome To The Jungle...
Re:Diskusia k RP a ovládání
« Odpověď #32 kdy: Květen 08, 2014, 04:07:01 odpoledne »
poznal mě i kluk, který mě nezná a hned věděl, že jsem TA Jenna Vanderwall z Havraspáru.

1. Kapuce se muže nějak hnout a pak mužeš zahlédnout obličej.

Už jsem tě (ve hře) viděl a vím jak se (ve hře) jmenuješ a v jaké jsi koleji. To neznaméná že se s tebou musím seznamovat abych vědel kdo jsi.
« Poslední změna: Květen 08, 2014, 04:09:07 odpoledne od Michael Wood »

Offline Shyam Staar

  • Dospělák
  • Příspěvků: 174
Re:Diskusia k RP a ovládání
« Odpověď #33 kdy: Květen 08, 2014, 04:10:28 odpoledne »
Ako sa dá omylom vbehnúť na cudziu kolej :D Už len keď si všimneš, že je otvorené a omylom tam vbehneš, tak fajn ... ale že budeš pokračovať v ceste až do kolejní místnosti, to mi už také omylom nepríde :D

Offline Jenna Vanderwall

  • Příspěvků: 69
  • The Bitch Is Back!
Re:Diskusia k RP a ovládání
« Odpověď #34 kdy: Květen 08, 2014, 04:13:39 odpoledne »
Já nepokračovala dál do kolejní místnosti. Utekla jsem hned zpět a v tu chvíli mě chytli. Jinak pro Michaela. Já měla kapucu, sice může sjet, ale nesjela. Ještě jsem tam hodila emot, že si držím kapucu, tak aby nebyla vidět. Já samozřejmě chápu, že mě můžeš znát i bez komunikace, ale stejně mi to přišlo divné. Ale už se nevyjdařuju, tohle téma je zbytečné, stejně jako většina, kde se kdy řeší nějaké věci, co se už staly.  :-X
A

Offline Michael Wood

  • Dospělák
  • Příspěvků: 89
  • Welcome To The Jungle...
Re:Diskusia k RP a ovládání
« Odpověď #35 kdy: Květen 08, 2014, 04:18:46 odpoledne »
Zeptám se na jednu věc. Jak to, že chodíš po hradě s kapucí a ještě vběhneš na cizí kolej ?

Offline Hayley Bettencourt

  • Dospělák
  • Příspěvků: 346
  • Watch what you say to me.
    • Deník Hayley
Re:Diskusia k RP a ovládání
« Odpověď #36 kdy: Květen 08, 2014, 04:23:20 odpoledne »
Zeptam se taky na jednu věc. Nechcete s tim přestat otravovat a jít si to vyřídit přes pm nebo skype ... ?

Juraj Stejny

  • Host
Re:Diskusia k RP a ovládání
« Odpověď #37 kdy: Květen 08, 2014, 04:23:47 odpoledne »
Sorry že sem prispievam, ale od minulého roku, bolo povedané že kapucne sú zakázané nosiť. Je to vo vstupke ;)

Offline Gianbattiste Chiavaelli

  • Dospělák
  • Příspěvků: 226
  • Who pulls the strings?
Re:Diskusia k RP a ovládání
« Odpověď #38 kdy: Květen 08, 2014, 04:30:22 odpoledne »
Jenže kapucu nosí každý kdo nechce být poznán a pokud tam bylo otevřeno a ona se potřebovala rychle schovat tak je logické, že tam vběhla a jakmile zjistila, že je to mrz tak vypadla. To, že je zakázané kapuce nosit je věc k řešení ve hře a není to bůhvíjaký prohřešek proti RP.

Offline Medvěd

  • Klub ŽvB
  • *
  • Příspěvků: 1846
Re:Diskusia k RP a ovládání
« Odpověď #39 kdy: Květen 08, 2014, 04:30:58 odpoledne »
Sorry že sem prispievam, ale od minulého roku, bolo povedané že kapucne sú zakázané nosiť. Je to vo vstupke ;)

Ale ano je to zakázané a noste si je dokud vás s nimi nechytneme ;)