Hráči - Diskuzni Forum > Návrhy, náměty a připomínky

Výbava knihovny

(1/1)

Harwey Hill:
Rád bych vytáhl téma o knihách v knihovně.
Knihovna v Bradavicích byla vždycky obrovským zdrojem informací o magii a čarodějích. Ve hře knihy jsou, ale množství neodpovídá velikosti knihovny. Je mi jasné, že nahrát do hry 10 000 různých knih z magického prostředí je nemožné.

Chci se tedy zeptat na toto. Můžu RP hrát, že jsem se nějakou informaci, která odpovídá lore z magického světa JKR, dozvěděl v knížce z knihovny, i když ta kniha tam není? Jedná se mi např o informace o magických tvorech, bylinách, historii apod.

Ben Thruffle:
Hrát se to dá, ale žvb ne vždy vychází doslova z knih a některé fakta u nás budou jinak. U některých věcí se to samozřejmě dá zahrát tak, že teorii existuje víc a někdy spolu vůbec nesouhlasí a vzájemně se popírají (knihu o mudlech napíše jinak Zmijozel/Helga). U jiných informací bys pak mohl narazit.. 
Sporné věci je asi vždy lepší s někým konzultovat (klidně i ve hře s profesorem, když se k tomu správně přistoupí).

Harwey Hill:
Super, díky

Jelenice:
Knihovna v posledních herních letech (troufám si říct) že se na počet knihn zlepšila. Je ale obtížné vymyslet a napsat knihu, která má nějaký hodnotný obsah pro hru.
Stále platí, a někteří to tak dělají, že kdo chce napsat příběh, povídku nebo knihu, může ji elektronicky poslat mě nebo komukoliv z RT, my ji případně schálíme, nebo uděláme drobné úpravy a dáme do formátu přizpůsobené pro hru. A tak se zaplní další police v knihovně nebo v některém z knihkupectví.
Šanci má každý ;)

Navigace

[0] Seznam témat

Přejít na plnou verzi