Poslední příspěvky

Stran: 1 [2] 3 4 ... 10
11
Herní události / Re:Školka pro nové hráče
« Poslední příspěvek od Аlex kdy Leden 09, 2023, 01:40:52 odpoledne »
Vážení budoucí študáci, zvu vás na první školkové sezení, konající se dnes od 19h. Dorazit můžete i později, případně také na další termín, ve středu 11. 01. 2023. Naučíte se s námi vše důležité do vašich začátků ve hře, a proto je školka povinná pro všechny nově začínající hráče.

Do školky se dostanete pomocí portálů umístěných na toaletách v přízemí Děravého kotle, odhalí se cca 5 minut před začátkem školky. Školka a vše kolem ní není RP akce a proto prosím všechny, aby se zdrželi hovoru o školce i portálech.

V případě, že by měl nějaký starší hráč zájem o výpomoc na praxi, dejte mi prosím vědět do PM a domluvíme se bokem. Portál bude poté standardně u průchodu na Příčnou ulici.
12
Herní události / Re:Dění ve světě
« Poslední příspěvek od Nancy Orwell kdy Leden 06, 2023, 09:38:10 odpoledne »
Dnešní vysílání Rádia Fénix:

Citace
Dnešní plánované vysílání je zrušeno pro mimořádné zpravodajství z řady míst v Británii. *naléhavý hlas*
Násilné roztržky vypukly v kouzelníky obývaných domech v Londýně, Godrikově dole, Malém Visánku a Littleportu a na Ministerstvu kouzel. Reportér Rádia Fénix je přítomen jedné z nich a další jsou ověřeny z důvěryhodných zdrojů. Zdá se, že úředníci Ministerstva kouzel byli organizovaně napadeni v domácnostech, kam měli přijít činit přípravy před mazáním paměti mudlům. V jedné z domácností byla úřednice napadena a zabita, když doručovala dokumenty o plánovaném rozvodu smíšeného manželství. Útočníci byli na příchod ministerských pracovníků připraveni a nejednalo se jen o členy daných domácností. Není ale zatím jasné, kdo přesně šarvátky vyvolal. Všichni agresoři totiž mají masky.
Podobný průběh má i bitva na Ministerstvu kouzel. Asi stovka čarodějů a čarodějek v maskách křičela hesla jako “Smrt Regimentu” a “Pracky pryč z našich příbuzných”, když vtrhla do átria, omráčila vrátného a postupovala chodbami ministerstva. Stále se bojuje, Nemocnice svatého Munga přijímá jednoho pacienta za druhým. Předáme nyní vysílání našemu reportérovi Zanu Wattsovi. Zane, slyšíme se?
*v rádiu cvaklo a začal se z něj ozývat hlasitý šum, rány a křik zpovzdálí*
*z rádia je slyšet chaos, padání věcí a naléhavý hlas žádající uvolnění cesty pro nosítka*
Ano, jsem tady, doufám, že mě slyšíte…
*z rádia je slyšet tlumený hlas Zanea působící, jako by vycházel z nějaké krabice*
Na ministerstvu teď není bezpečno, krby byly uzavřeny, aby se nikdo nedostal dovnitř ani ven. Je tu spousta zraněných na obou stranách. Nebyl jsem tu v době začátku, ale ti lidé, kteří se nazývají odbojem, byli rozhodně připraveni na násilný střet, a lidé tvrdí, že právě oni byli první, kdo začali metat kletby. Obrana ministerstva se ale rozhodně taky nedrží zpátky
*ozval se silný výbuch a tříštění skla, hlas ztichl, hluk chaosu se ještě zvýšil*
*v rádiu cvaklo a rámus zcela ztichl*
Zane, jsi tam ještě? Můžeš bezpečně pokračovat ve vysílání?
*v rádiu cvaklo a rámus se zase obnovil*
Ano Steve, jsem tady, jsem dobře schovaný, jen se zrovna přiblížila potyčka… Musím bohužel potvrdit, že jsou tu i mrtví, a to na straně ministerských i na straně takzvaného Odboje. YY, tady začíná občanská válka. Čarodějové stojí proti čarodějům ve skutečné bitvě. Tohle není jen zneškodnění demonstrace.
*ozvala se série ran a rychlé kroky*
Musím končit. Za Rádio Fénix z Ministerstva kouzel Zane Watts.
*v rádiu cvaklo a hluk z ministerstva utichl*
Tak to byla znepokojivá reportáž přímo z ministerstva kouzel. Naše zdroje z nemocnice potvrzují nejméně šedesát zraněných a osm mrtvých. Bitvy ale stále pokračují, a to, že je jich více, komplikuje lékouzelníkům práci. Není tak zatím jasné, kde se hrozivá statistika zastaví.

Boje začaly asi před šesti hodinami a situace je zatím velmi nepřehledná. Řada spojeneckých ministerstev vyjádřila v prohlášení znepokojení nad neklidem ve Velké Británii. Zahraniční politici se však zatím zdráhají být konkrétnější nebo vyslovit některé straně podporu. Připomínáme, že většina zahraničních kouzelnických společenství odsoudila Regiment, když před časem ministryně kouzel Eira Lawson prohlásila, že přišla o kontrolu nad ministerstvem. Vzhledem k tomu, že agrese teď vychází z druhé strany, nestojí zahraniční státníci před lehkou situací. Ale to nikdo, a ze všeho nejméně britští kouzelníci.

Rádio Fénix vydává doporučení pro své posluchače. Pokud nutně nemusíte, nechoďte do skončení bojů na veřejná místa, a to hlavně ne na ta politicky vyhrocená, jako je proregimentí Děravý kotel nebo protiregimentí Littleport. Pokud se nemůžete vyhnout cestě na veřejnost, poutejte co nejméně pozornosti. Nevyslovujte se pro ani proti Regimentu. Noste neutrální kouzelnické oblečení a nevyhledávejte kontakt s cizími lidmi. Dávejte si pozor na provokatéry z obou stran. Předstírejte, že nemáte politický názor, pokud si nemůžete být jisti, že vám ze strany tazatele nehrozí nebezpečí. Nikomu nepište své názory na válečný spor poštou, protože nemůžete věřit, že vaše sova nebude odchycena a korespondence přečtena. Zásobte se potravinami a poslouchejte Rádio Fénix, nejdůvěryhodnější médium, pro další informace.

13
Informace o projektu / Konkurzy
« Poslední příspěvek od Sarah Senter kdy Prosinec 30, 2022, 12:05:50 odpoledne »
Vážení hráči,
už tradične pripomíname ďalšie kolo konkurzov na jednotlivé pozície:
- Herec
- Profesor
- Podpůrný tým (PT)
- Stavbařský tým (ST)
- Externí spisovatel

Prihlášky môžete posielať pomocou tohto dotazníku

Pre tento termín môžete posielať prihlášky do 8.1.2023 23:59:59. Prihlášky odoslané po termíne budú automaticky priradené k ďalšej várke konkurzov. Nezabudnite, že na konkurzy sa môžete prihlasovať i mimo vyhlásený termín, všetky prihlášky ktoré prídu do stanoveného termínu spracujeme spoločne a budeme vás kontaktovať.

Bližšie informácie o konkurzoch a možnej pomoci si môžete prečítať v tomto topicu fóra.

Na všetkých prihlásených sa budeme tešiť! 🖤

14
Herní události / Re:Dění ve světě
« Poslední příspěvek od Sarah Senter kdy Prosinec 28, 2022, 07:57:39 odpoledne »
od septembra 2020 zrušila Škola čar a kouzel v Bradavicích zmodernizovanú výuku povinne volitelného predmetu Studium mudlů na základe nesúhlasu s modernizáciou osnov.

V júli 2021 vyšiel v DV článok o napadnutiu Ministerstva mágie kúzelníkmi promuklovskými fanatikmi. Zranených bolo viac než 200 ludí, z väčšiny pracovníkov Ministerstva


Výskumníci z KAVKU žiadajú verejnosť o pomoc s výskumom ludovej kúzelníckej slovesnosti. Kúzelnícka verejnosť je vyzývaná k zasielaniu ludových povestí, príbehov a bájí na adresu KAVKU alebo priamo Celie Soto.


Pracovníci Nemocnice sv. Munga obnovujú uniformy, od júla dostali pracovníci nový úbor a zvažuje i ďalšie zmeny.

Gringottbanka od augusta 2021 ponúka nové možnosti sporenia ako je termínovaný či sporiaci účet. Tiež pridáva k svojmu repertoáru i hypotéku a podnikatelskú pôžičku. Bližšie informácie poskytnú škriatkovia priamo v banke!

Pegasus Tours - nová cestovná kancelária ponúka zlavnené zájazdy na týždenný pobyt na ostrove Magos v termíne 3-19.8.2021.

15
Herní události / Re:Dění ve světě
« Poslední příspěvek od Sarah Senter kdy Prosinec 28, 2022, 07:46:45 odpoledne »
Počas posledných mesiacoch vzniklo mnoho nových nariadení Ministerstva mágie, medzi ne patria:

Povinnosť nosiť kúzelnícke oblečenie
Od júla 2021 platí povinnosť nosiť kúzelnícke oblečenie pre všetkých kúzelníkov a čarodejnice od 12 rokov vyskytujúcich sa na kúzelníckom verejnom priestranstve. Sem spadajú nálevne, reštaurácie, obchody, inštitúcie (Ministerstvo kúziel, kúzelnícke nemocnice,...), kúzelnícke oblasti (Prasinky, Šikmá ulička,...) a iné.
Zákon platí od 1.7.2021 avšak vymáhaný je od polovice júla daného roku.
Za kúzelnícky odev sa považuje napríklad plášť či hábit.

Zákaz manželstva medzi kúzelníkmi a muklami
Do zákonu o utajení pribudol v roku 2021 odstavec zakazujúci prezradenie kúzelníckeho sveta i blízkym priatelom a partnerom. Z toho vyplýva i zákaz partnerských vzťahov a sňatkov medzi kúzelníkmi a muklami.
Manželstvá muklov a kúzelníkov, do ktorých sa nenarodili ani neboli osvojené deti, sa v týchto mesiacoch rušia a muklovským partnerom je vymazaná pamäť.
16
Herní události / Re:Kurzy přemisťování
« Poslední příspěvek od Аlex kdy Prosinec 27, 2022, 08:46:53 odpoledne »
PRVNÍ LEKCE

Milí účastníci, první lekce nám po odhlasování vyšla na zítřejší den, tedy 28.12. Na této lekci si povíme organizační náležitosti a probereme část teorie.

Časový harmonogram:

ZAČÁTEČNICKÝ KURZ
18:45 - Sraz v Atriu Ministerstva kouzel
18:50 - Začátek hodiny
19:30 - Konec hodiny

POKROČILÝ KURZ
19:30 - Sraz v Atriu Ministerstva kouzel
19:45 - Začátek hodiny
20:25 - Konec hodiny

Nezapomeňte s sebou vaše ID, potvrzení o úhradě a k pokročilému kurzu také průkaz o úspěšném absolvování začátečnického.
17
Betaprovoz / Re:Newsletter
« Poslední příspěvek od Charlie kdy Prosinec 23, 2022, 07:04:32 odpoledne »
Milí hráči,

atmosféra v kouzelnickém světě houstne čím dál víc. Kdo si troufne vytrubovat svoje názory do světa? Ještě před nedávnem se zdálo, že hlásit se k Regimentu je bezpečné, zatímco promudlovská strana dostává na frak. Teď už ale bílá brož platí nejen za usnadnění života, ale také za cejch, který může jeho nositele dostat do nebezpečí. Starosta Littleportu mluví do rádia o tom, že na příznivce Regimentu vezmou obyvatelé smíšené vesničky zbraně. Kde se to zastaví? Je vůbec ještě cesta zpět ke klidu a míru? Kdo ví. My víme jen to, že to do velké míry záleží i na vás, hráčích a vašich postavách, a na tom, k jakým krokům se rozhodnou. Čapněte za pačesy šanci aktivně ovlivňovat dění ve hře!

Ohlédnutí za rokem 2022… nebo raději 2020/2021
Ale ne hned. Nejprve se společně na chvíli zastavme a podívejme se, co všechno jsme spolu v posledních měsících zažili. Nebudeme s dovolením bilancovat celý rok. Vy jako hráči nejlépe víte, kam se hra za posledních 12 měsíců posunula, a pokud si to potřebujete připomenout, stačí si prolistovat předchozí newslettery. Zrekapitulujeme si pouze novinky posledních měsíců.

Vodáček ve spolupráci s dalšími členy týmu naskriptoval spoustu vychytávek. Z jeho spolupráce s Charlie vzešly nové letaxové krby, které začnete pomalu vídat v nových stavbách. S Aileen rozeřval mandragory a probudil k životu ryšce, zábavné nové potvory do každé zahrádky, které jste si mohli sami zkusit chytat. Rozebrání skleníků po napadení škůdcem bylo dobrou příležitostí k “menší” přestavbě. V nejmenším skleníku vzniknul prostor na poznávačky rostlin a přísad z nich, vedle skleníků je několik nových míst na posezení, včetně romantického altánku. Jeden skleník dostal nová, temná okna. Co se za nimi asi skrývá?


Ve spolupráci s Nancy zase Vodáček zařídil, že jste si mohli vyzkoušet barvit sníh vývary z různých rostlin. Připravili taky nějaká nová kouzla do výuky Kouzelných formulí, která si starší ročníky už mohly vyzkoušet, a těm ostatním nebudeme kazit překvapení.

A to nebyla jediná změna, kterou potkala výuka. Charlie, tedy pardon, profesor Harrington, studentům nachystal po novém zkoušky NKÚ a OVCE z Obrany proti černé magie. Zkoušky proběhly s pokročilou praxí, ve které se studenti utkali s řadou nástrah kouzelnického světa, které museli sami přemoci. Dáváme si záležet na to, abychom posouvali výuku i zkoušení takovým směrem, aby pro vás bylo zábavnější.

Nově oháknuto: nebradavičtí studenti, pracovníci Munga, vy po návštěvě Pretaporty
Nejen OVCE a NKÚ jsou teď v novém kabátku. Nové oblečení - teď už v doslovnějším slova smyslu - dostali i někteří kouzelníci. Studenti jiných kouzelnických škol než Bradavic teď mají po módním zásahu Sarah, Charlie a Aileen jiné uniformy. Prohlédnout si je můžete v knize Britské kouzelnické školy.

Výčet nových uniforem pokračuje všemi pracovníky Nemocnice sv. Munga. O tom jste se ostatně mohli už dočíst v Denním Věštci - pokud ho nesabotujete kvůli tomu, že tam píšou samé blbosti. Nedivili bychom se vám! Každopádně za upgrade uniforem můžete děkovat naší Hattie. Ta vám taky přidala do Pretaporty džínové kraťasy, které jsme vám ukázali už v minulém newsletteru, a trochu jim upravila barvy. Lauren zase přidala pro děvčata animaci korzetu, takže už je možné ho nosit i bez jiného vršku a vytvořit zase nové šatové kombinace.

Grafické změny, o nichž byste určitě měli vědět
Začneme těmi menšími změnami. Charlie překreslila knihovny tak, aby barevně odpovídaly “Lauren skříňkám” - těm skříním a policím, které ve hře vídáte asi nejčastěji. Jsou teď jednotné a stavařům to otvírá ruce pro hezčí stavby. A Charlie obecně nezahálela. Nakreslila taky svíčky ve skleničce, které se pěkně mihotají, vycházkovou hůl do ruky a prvních pár kousků kouzelnického oblečení, jako třeba tenhle cool hábit. Všechny tyhle věci teď můžete mít v některé z dalších zhruba sedmdesáti barev, které vyrobila Nancy na základě poptávky po víc “Dark Academia” barvách.
Ale co vás bude asi zajímat víc jsou… bubny, prosím… tyhle vlasy! Do hry je upravila Charlie, z větší části na základě práce Neferu (DeviantArt; děkujeme!). Ještě potřebují poslední retuš a přiřazení animací, ale můžete se na ně už těšit, protože ve hře budou dostupné velmi brzy.

Co nás čeká v létě?
Kdo ví, co přinese ŽvB léto? Nachystáno toho pro vás nemáme málo, ale jediné, co můžeme zatím prozradit, je výlet na Magos. Někteří z vás ho možná dostali od rodičů, někdo si ho vysoutěžil, někomu k němu pomohly zásluhy⚜️. Kdo by rád jel, ale nepatří do privilegované třídy, která za něj nemusela platit, může vždycky zvážit obrátit se na rodiče. Třeba se k nim z reálného světa přenese vánoční duch a budou neobvykle štědří.

Ale teď ne tak hrr. To všechno až po Vánocích. Na Štědrý den bude totiž už tradičně Ema vypnutá. Musí si od vás odpočinout. Bude se na vás těšit zase 25. prosince.

Veselé Vánoce!
Realizační & Podpůrný tým Života v Bradavicích

18
Herní události / Re:Soutěžní rok
« Poslední příspěvek od Charlie kdy Prosinec 22, 2022, 05:07:16 odpoledne »
Školní rok sice skončil, ale po ponouknutí z dotazníku jsme se rozhodli (i se souhlasem autorů), že zveřejníme literární kousky, které byly dodané do soutěží. Vybírat mezi nimi bylo vskutku složité a doufáme, že se pokocháte čtením stejně tak, jako my. Děkujeme autorům za jejich dodání!


Básnická:


Vidím velkou, hnědou skříň
co v ní asi zřím?
Třesk, plesk,
snad z ní nevyletí
namydlenej blesk!
Žádný blesk, nýbrž dým
asi z kůže vyletím!
Se strachem v očích tasím hůlku,
musím přeci zahnat tuhle noční můru.
Dým se formuje do postavy obří,
ach, prosím, pomozte, Bohové dobří.
Zjevuje se přede mnou horský trol
ještě že zrovna nejsem namol.
Tupý výraz, křivé zuby,
potřeboval by koupel,
mladík dutý!
„Riddikulus!“ zařvu z plna hrdla nahlas
postava se promění v dým zas.
Objevuje se Parker,
avšak v šatech dívčích
je zajímavé, že se mu je nosit nepříčí.
Lehce zmatený, ve vlasech korunka,
nebýt tak nabručený, je z něj hotová panenka!
Smích prý léčí, tak se směju,
Parker mizí, je konec děsu.
- Cindy Coolidge


Óda na prefekty (a primuse)

Není věci nemilejší, nejhorší a strašlivé,
než-li v síni narazit na hlídkující stráž,
na toho kdo neoplývá mocí býti neviděn,
snášejí se jako můry na lucerny zář.
Pokud někdo nenese se v uniformě školní,
snáší tuto skutečnost vskutku velmi nelibě,
ať je víkend, nebo svátek, vždy jsou v plné polní,
válčící se všemi co nemají uniformy v oblibě.
Jestli tedy zaklínadla co tě skryjí nepoznáš,
a na převlékání 6x denně cítíš se moc líně,
dej na radu toho, kdo už dávno ztratil svatozář,
pokud neznáš správná kouzla, střež se Velké síně!
- Mary Molaris


Ticho

Když temnota zahalí hrad,
Už měl by jsi dávno spát.
Ticho se všude rozléhá,
tvá duše temnotě podléhá.
Ty vykrádáš se z pokoje,
a míříš přímo do boje.
Chodbou duše ševelí,
slyšíš je už od pondělí.
Ty měl bys pozor však si dát,
mohly by tě roztrhat.
Hůlku držíš na zteči,
ruka bolí tě od křeči.
Bojíš se snad učitele?
Ty měl bys čekat nepřítele.
Kroky slyšíš od pokoje,
však všechny, ale nejsou tvoje.
Do boční chodby hůlkou strhneš,
div ruku si tím neutrhneš.
V chodbě však nic nevidíš,
jen se potom zastydíš.
Míříš přímo do sklepa,
něco na zeď zaklepá.
Ruka ti zas vystřelila,
atmosféra se změnila.
Hlavou, rukou otáčíš,
po chodbě stále kráčíš.
Tep ti letí do nebes,
opravdu se neozývá temný les.
Kroky se ti zrychlily,
zvuky se však ztratily.
Ty zastavíš se na místě,
to myši byli jistojistě.
Oddechneš s velkou úlevou,
však ucítíš vánek za sebou.
Krev se v tobě zastaví,
ty uslyšíš dech chraplavý.
Nemůžeš se nadechnout,
hůlku snažíš se zvednout.
Zima na tvůj krk se vkrádá,
veškerý život tu strádá.
Ty vzpomeneš si na slova,
co pronesla ústa profesorova.
Bubák, toho smíchem zaženeš,
hůlkou se najednou oženeš.
Tvá ruka se však zastaví,
neb ruka jeho se na tvém krku dostaví.
Tvé nohy ve vzduchu kmitají,
Mozkomorové lítost neznají.
Tvůj konec už se rychle blíží,
někdo se však vzadu plíží.
Ostré světlo rozbilo tmu,
ty už však míříš do snu.
Po chvíli se probouzíš,
bolestí už se nesoužíš.
Parkera nad sebou vidíš,
Harringtona vedle něj slyšíš.
Učitelé obrany,
jsou tady mezi námi.
Jejich světlo zachránilo,
to jenž smrtí tu hrozilo.
Strach se v tobě rozplývá,
radost stále přibývá.
Nejen radost v tobě roste,
i úcta k profesorům tě proroste.
S profesory míříš zpět,
už nemusíš se tady chvět.
Míříš přímo do pokoje,
něco však tichu nepřeje.
Všichni do stran se rozhlíží,
smích se k nim však rychle blíží.
Náhle z kůže vyletíš,
když Protivu před sebou zachytíš.
Všichni se pak zasmějem,
už radši do postele jdem.
Dneska by už to stačilo,
mnohé se však změnilo.
- North Anwar


Blíží se čas návratu do školy,
Brrr, zas dělat ty úkoly!
Jednoho dne však do mých dveří vchází
Muž co snad odsud nepochází.
Nese mi dopis a že prej do Bradavic jít letos mám,
Kde mě prý naučí všem kouzlům a čárám.
Prej je to hrad starej stovky let,
Vidí ho pouze ten kdo patří na ten svět.
Tam se možná potkám se Zmijemi,
z nich chladno a divno je mi.
Může to znít jako blbej fór,
Než však spatříš Mrzimor.
Orlí křídla chrání před chladem a žárem.
A chytří nazývaj se Havraspárem.
Tam kde neznají strach a bázeň,
Patřím já, kdo nemá sebekázeň.
V síni lítají hořící svíčky,
Neradím tam házet míčky.
Ve sklepení s lektvary je zima a chlad
A kuchyně, kde zaženeš hlad.
Pozor ať nespadneš vzápětí.
Jestli přeměníš jablko na banán,
Před kámoši budeš pán.
Z hůlky můžeš vyslat jisker statisíce,
Na dějinách a astru se prospíš více.
Musíš se umět i proti temnotě bránit,
Jen tak sebe budeš moct ochránit.
Tak tohle jsou ty Bradavice,
Po večerce ven ani na krok více!
Jinak tě čeká školní trest
A od koleje možná pěst.
- Simon Falvey


Literární:

Nesuď knihu podle obalu
Had k hadovi sedá,
tohle mi však nedá.
Tento malý had nikdy nevěřil dalším však. Ví, že oni taky ne, ač se chová jak to jde.
Jistotu však malý had, hledal spíše u svých.
Mohl tady v klidu spát, pod dohledem vyšších.
Mnohokrát se had už spálil, když se s ostatními zvířaty seznámil.
Mnoho jich už nezbylo, a mnoho dalších ubylo.
Ptáci na něj z výšky koukaj, dolů za ním však se nevydaj.
Lstivý Lišák tomu důvěru dal, však s prvním problémem, nohy na ramena vzal.
Dlouhé týdny se plazil na hodiny sám, jen mladého Vlčka se obávám.
Nikdy nevíš kdy tě kousne, bojíš se že atmosféra zhoustne. Had se cítil v jistotě, když hodiny měl v temnotě. Učil tu moc moudrý had, dokázal hadíka obelhat.
Moudrý, to byl jistě. Za sebe hrál čistě. Hladíkovi jako jablko nabídl. Hadík však žížalu přehlídl.

- North Anwar
19
Herní události / Re:Soutěžní rok
« Poslední příspěvek od Bc. Vodacek je osel kdy Prosinec 14, 2022, 08:23:17 odpoledne »
Vážení hráči. Sestavili jsme dotazník ohledně školního herního roku. Prosíme Vás všechny o jeho vyplnění. Děkujeme za zpětnou vazbu! https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScvYSFBhuMI98hAfEjalA7hPXV62wXsNrlst9D97PhgJr6y-w/viewform
20
Herní události / Re:Identifikačný preukaz kúzelníkov
« Poslední příspěvek od Charlie kdy Prosinec 14, 2022, 09:08:48 dopoledne »
Studenti, kteří dovrší věku 15 let do 31.8.2021 (a starší, kteří své ID ještě nemají) budou mít možnost si zabezpečit kouzelnické ID ve svých školách a to konkrétně ve čtvrtek (15.12.2022) v čase obědové přestávky (19:30 - 19:50).
Dostavte se v tomto čase na určené místo. Pro Bradavice je to malá místnost před Velkou zkouškovou místností.
Pokud někdo nebude mít čas se dostavit a má věk pro ID, může si naplánovat schůzku na Ministerstvu magie přes tyto letní prázdniny.
Stran: 1 [2] 3 4 ... 10