Autor Téma: Dění ve světě  (Přečteno 1433 krát)

Offline Sarah

 • RT ŽvB
 • *****
 • Příspěvků: 2943
 • ❄ a nightmare dressed like a daydream ❄
Dění ve světě
« kdy: Duben 09, 2022, 06:55:05 odpoledne »
Chcete vedieť, čo dôležité sa vo svete deje a nemalo by vám uniknúť?
Bola v Dennom Veštci dôležitá správa, alebo sa len niečo dôležité udialo, čo by ste mali vedieť?

Presne pre to bude určená táto sekcia, ktorá bude prinášať rôzne udalosti z kúzelníckej komunity i muklovského sveta, ktoré vaše postavy určite zachytili i v čase, kedy ste zrovna nemali čas hrať.

Offline Sarah

 • RT ŽvB
 • *****
 • Příspěvků: 2943
 • ❄ a nightmare dressed like a daydream ❄
Re:Dění ve světě
« Odpověď #1 kdy: Duben 09, 2022, 06:59:25 odpoledne »
Vysielanie rádia Fénix si môžete naladiť už dnes od 21:15 na kanále 2.

Offline Sarah

 • RT ŽvB
 • *****
 • Příspěvků: 2943
 • ❄ a nightmare dressed like a daydream ❄
Re:Dění ve světě
« Odpověď #2 kdy: Duben 21, 2022, 07:54:57 odpoledne »

Ve večerních hodinách se kouzelnická společnost v mimořádném vysílání Rádia Fénix dozvěděla hrůzostrašnou zprávu: pohřešuje se bradavická studentka Odette Blankley! Pokud máte informace, které by mohly pomoci jejímu nalezení, urychleně kontaktujte Ministerstvo kouzel!

Offline Charlie

 • RT ŽvB
 • *****
 • Příspěvků: 314
 • You're doing great, just care less
Re:Dění ve světě
« Odpověď #3 kdy: Říjen 28, 2022, 01:50:27 odpoledne »
V roce 2018 se v kouzelnických lokacích začínají objevovat plakáty Regimentu poukazující na plány Ministerstva odhalit kouzelnický svět mudlům a nebezpečí s tím spojené.V červenci téhož roku o této skutečnosti vychází článek v Denním věštci podporující Ministerstvo, které tvrzení popírá a naopak poukazuje na Regiment jako na možnou hrozbu.Během léta 2018 podpora Regimentu veřejností vzrůstá natolik, že úřady už plakáty nestíhají odstraňovat samy. V Denním věštci se v srpnu objevuje článek vybízející kouzelnickou veřejnost, aby letáky a plakáty strhávala, pokud na ně narazí.Na konci léta 2018 dochází v Denním věštci k personálním změnám a v září vychází nový článek upozorňující na skutečnost, že Ministerstvo ani veřejnost nemá právo strhávat jakékoliv materiály, které se ve svém podniku rozhodnou vylepit sami majitelé (jmenovitě Děravý kotel).Průvodčí ve vlaku během prodeje Denního věštce zanechává letáky, ve kterých se Regiment snaží očistit své jméno a ujišťuje lidi, že jejich úmysly nejsou nijak zlé, proti mudlům bojovat nehodlají a pouze se snaží upozornit na prohnilost současného Ministerstva kouzel.

Na přelomu roku 2018/19 pořádá Královská akademie věd, kouzel a umění dobročinný silvestrovský ples na podporu chudých mudlovských dětí. Slavnostní proslov narušuje zdejší zaměstnankyně, podporující Regiment, slovy, že by kouzelnický ples měl spíše podporovat kouzelnické děti. Pořadatel plesu (rektor KAVKU) ji vyvádí ven z budovy a propouští ze zaměstnání.

V červenci roku 2019 vydává Denní věštec dva články upozorňující na chyby Ministerstva. Jeden z nich osočuje ministryni z plánů na odhalení kouzelnického světa a jako důkaz přikládá její korespondenci s hnutím Otevřeme svět mudlům. Druhý článek informuje o zavádění nepopulárních kroků jako je stopka dotování letaxu a plán na zavedení školného na kouzelnických školách.


Děravý Kotel při příjezdu studentů do Londýna zpět ze školy oznamuje přestavbu pokojů horního patra na VIP křídlo, které dětem nabízí za cenu běžného pokoje, pokud se podpisem zavážou ke svědomitému dodržování zákona o utajení. Ti, kteří nepodepíší, nemají k těmto pokojům přístup.
V září roku 2019 vychází v Denním věštci článek o zavedení školného na kouzelnických školách. Upozorňuje na skutečnost, že mnoho rodičů si vysoké školné nemůže dovolit platit, a jejich děti tak nebudou pokračovat ve studiu. Rodiče bradavických studentů musí za školní rok zaplatit 70G za každé dítě. Regiment nabízí finanční pomoc svým podporovatelům.
V tom stejném vydání se píše o bradavické studentce, Odette Blankley, která byla zavražděna koncem prázdnin. Dle vyšetřování by jejím vrahem mohl být mudla, který obchodoval s rodiči Odette, a dozvěděl se, že Blankleyovi jsou kouzelníci.

Koncem září 2019 se v Rádiu Fénix ozývá zpráva, že bradavická studentka Odette Blankley byla zavražděna mudlou, který nenávidí kouzelníky.

V průběhu školního roku 2019/20 v Rádiu Fénix zaznívá rozhovor s ministryní kouzel, která se hájí před obviněním, že si za veřejné peníze pořídila soukromé letní sídlo a strávila dva měsíce na luxusní dovolené na Magosu. Zároveň tvrdí, že opatření o zrušení finanční podpory škol podepsala neochotně a pouze proto, že se k ní tato novinka donesla až ve chvíli, kdy už se kvůli chybě v přerozdělování peněz nedalo jednat jinak.

V listopadu 2019 vysílá Rádio Fénix zprávu, že podle analýzy odborníků na média z KAVKU je Denní věštec zaujatý a šíří nenávist vůči mudlům a Ministerstvu kouzel.

V dubnu roku 2020 probíhá vysílání Rádia Fénix, v rozhovoru zde hostuje jeden z navrhovatelů novely zákona na zpřísnění trestů pro kouzelníky porušující zákon o utajení kouzelnického světa. Nový zákon by měl zahrnovat vyšší pokuty, přestupky se stanou trestnými činy a místo některých dosavadních trestů pokut bude nově hrozit i vězení.

V červenci roku 2020 vychází v Denním věštci článek o tom, že mudlovského vraha Odette Blankley čeká vynesení rozsudku a trest si bude odpykávat v Azkabanu. V dalším článku stojí, že Ministerstvo kouzel utrácí peníze za nové vybavení a uniformy zaměstnanců, zatímco stále tvrdí, že nemá peníze pro školy.
V létě 2020 už Děravý Kotel neubytovává studenty, kteří nepodepíší souhlas s Regimentem a nenosí brož s bílou lilií. Děti si hledají náhradní ubytování v penzionu ve Visánku a Littleportu, kde si za ubytování musí připlácet.

26. 8. 2020 proběhl soud s mudlou obžalovaným z vraždy bradavické studentky Odette Blankley. Po zdlouhavém vyslýchání svědků a čtení důkazů rozhodla sedmičlenná porota o jeho vině se čtyřmi hlasy pro. Mudla byl odsouzen k trestu odnětí svobody na doživotí, svůj trest si nyní odpykává v Azkabanu.

Offline Sarah

 • RT ŽvB
 • *****
 • Příspěvků: 2943
 • ❄ a nightmare dressed like a daydream ❄
Re:Dění ve světě
« Odpověď #4 kdy: Prosinec 28, 2022, 07:46:45 odpoledne »
Počas posledných mesiacoch vzniklo mnoho nových nariadení Ministerstva mágie, medzi ne patria:

Povinnosť nosiť kúzelnícke oblečenie
Od júla 2021 platí povinnosť nosiť kúzelnícke oblečenie pre všetkých kúzelníkov a čarodejnice od 12 rokov vyskytujúcich sa na kúzelníckom verejnom priestranstve. Sem spadajú nálevne, reštaurácie, obchody, inštitúcie (Ministerstvo kúziel, kúzelnícke nemocnice,...), kúzelnícke oblasti (Prasinky, Šikmá ulička,...) a iné.
Zákon platí od 1.7.2021 avšak vymáhaný je od polovice júla daného roku.
Za kúzelnícky odev sa považuje napríklad plášť či hábit.

Zákaz manželstva medzi kúzelníkmi a muklami
Do zákonu o utajení pribudol v roku 2021 odstavec zakazujúci prezradenie kúzelníckeho sveta i blízkym priatelom a partnerom. Z toho vyplýva i zákaz partnerských vzťahov a sňatkov medzi kúzelníkmi a muklami.
Manželstvá muklov a kúzelníkov, do ktorých sa nenarodili ani neboli osvojené deti, sa v týchto mesiacoch rušia a muklovským partnerom je vymazaná pamäť.

Offline Sarah

 • RT ŽvB
 • *****
 • Příspěvků: 2943
 • ❄ a nightmare dressed like a daydream ❄
Re:Dění ve světě
« Odpověď #5 kdy: Prosinec 28, 2022, 07:57:39 odpoledne »
od septembra 2020 zrušila Škola čar a kouzel v Bradavicích zmodernizovanú výuku povinne volitelného predmetu Studium mudlů na základe nesúhlasu s modernizáciou osnov.

V júli 2021 vyšiel v DV článok o napadnutiu Ministerstva mágie kúzelníkmi promuklovskými fanatikmi. Zranených bolo viac než 200 ludí, z väčšiny pracovníkov Ministerstva


Výskumníci z KAVKU žiadajú verejnosť o pomoc s výskumom ludovej kúzelníckej slovesnosti. Kúzelnícka verejnosť je vyzývaná k zasielaniu ludových povestí, príbehov a bájí na adresu KAVKU alebo priamo Celie Soto.


Pracovníci Nemocnice sv. Munga obnovujú uniformy, od júla dostali pracovníci nový úbor a zvažuje i ďalšie zmeny.

Gringottbanka od augusta 2021 ponúka nové možnosti sporenia ako je termínovaný či sporiaci účet. Tiež pridáva k svojmu repertoáru i hypotéku a podnikatelskú pôžičku. Bližšie informácie poskytnú škriatkovia priamo v banke!

Pegasus Tours - nová cestovná kancelária ponúka zlavnené zájazdy na týždenný pobyt na ostrove Magos v termíne 3-19.8.2021.

« Poslední změna: Prosinec 28, 2022, 08:00:14 odpoledne od Sarah Senter »

Offline Nancy

 • RT ŽvB
 • *****
 • Příspěvků: 2887
 • long live all the magic we made
Re:Dění ve světě
« Odpověď #6 kdy: Leden 06, 2023, 09:38:10 odpoledne »
Dnešní vysílání Rádia Fénix:

Citace
Dnešní plánované vysílání je zrušeno pro mimořádné zpravodajství z řady míst v Británii. *naléhavý hlas*
Násilné roztržky vypukly v kouzelníky obývaných domech v Londýně, Godrikově dole, Malém Visánku a Littleportu a na Ministerstvu kouzel. Reportér Rádia Fénix je přítomen jedné z nich a další jsou ověřeny z důvěryhodných zdrojů. Zdá se, že úředníci Ministerstva kouzel byli organizovaně napadeni v domácnostech, kam měli přijít činit přípravy před mazáním paměti mudlům. V jedné z domácností byla úřednice napadena a zabita, když doručovala dokumenty o plánovaném rozvodu smíšeného manželství. Útočníci byli na příchod ministerských pracovníků připraveni a nejednalo se jen o členy daných domácností. Není ale zatím jasné, kdo přesně šarvátky vyvolal. Všichni agresoři totiž mají masky.
Podobný průběh má i bitva na Ministerstvu kouzel. Asi stovka čarodějů a čarodějek v maskách křičela hesla jako “Smrt Regimentu” a “Pracky pryč z našich příbuzných”, když vtrhla do átria, omráčila vrátného a postupovala chodbami ministerstva. Stále se bojuje, Nemocnice svatého Munga přijímá jednoho pacienta za druhým. Předáme nyní vysílání našemu reportérovi Zanu Wattsovi. Zane, slyšíme se?
*v rádiu cvaklo a začal se z něj ozývat hlasitý šum, rány a křik zpovzdálí*
*z rádia je slyšet chaos, padání věcí a naléhavý hlas žádající uvolnění cesty pro nosítka*
Ano, jsem tady, doufám, že mě slyšíte…
*z rádia je slyšet tlumený hlas Zanea působící, jako by vycházel z nějaké krabice*
Na ministerstvu teď není bezpečno, krby byly uzavřeny, aby se nikdo nedostal dovnitř ani ven. Je tu spousta zraněných na obou stranách. Nebyl jsem tu v době začátku, ale ti lidé, kteří se nazývají odbojem, byli rozhodně připraveni na násilný střet, a lidé tvrdí, že právě oni byli první, kdo začali metat kletby. Obrana ministerstva se ale rozhodně taky nedrží zpátky
*ozval se silný výbuch a tříštění skla, hlas ztichl, hluk chaosu se ještě zvýšil*
*v rádiu cvaklo a rámus zcela ztichl*
Zane, jsi tam ještě? Můžeš bezpečně pokračovat ve vysílání?
*v rádiu cvaklo a rámus se zase obnovil*
Ano Steve, jsem tady, jsem dobře schovaný, jen se zrovna přiblížila potyčka… Musím bohužel potvrdit, že jsou tu i mrtví, a to na straně ministerských i na straně takzvaného Odboje. YY, tady začíná občanská válka. Čarodějové stojí proti čarodějům ve skutečné bitvě. Tohle není jen zneškodnění demonstrace.
*ozvala se série ran a rychlé kroky*
Musím končit. Za Rádio Fénix z Ministerstva kouzel Zane Watts.
*v rádiu cvaklo a hluk z ministerstva utichl*
Tak to byla znepokojivá reportáž přímo z ministerstva kouzel. Naše zdroje z nemocnice potvrzují nejméně šedesát zraněných a osm mrtvých. Bitvy ale stále pokračují, a to, že je jich více, komplikuje lékouzelníkům práci. Není tak zatím jasné, kde se hrozivá statistika zastaví.

Boje začaly asi před šesti hodinami a situace je zatím velmi nepřehledná. Řada spojeneckých ministerstev vyjádřila v prohlášení znepokojení nad neklidem ve Velké Británii. Zahraniční politici se však zatím zdráhají být konkrétnější nebo vyslovit některé straně podporu. Připomínáme, že většina zahraničních kouzelnických společenství odsoudila Regiment, když před časem ministryně kouzel Eira Lawson prohlásila, že přišla o kontrolu nad ministerstvem. Vzhledem k tomu, že agrese teď vychází z druhé strany, nestojí zahraniční státníci před lehkou situací. Ale to nikdo, a ze všeho nejméně britští kouzelníci.

Rádio Fénix vydává doporučení pro své posluchače. Pokud nutně nemusíte, nechoďte do skončení bojů na veřejná místa, a to hlavně ne na ta politicky vyhrocená, jako je proregimentí Děravý kotel nebo protiregimentí Littleport. Pokud se nemůžete vyhnout cestě na veřejnost, poutejte co nejméně pozornosti. Nevyslovujte se pro ani proti Regimentu. Noste neutrální kouzelnické oblečení a nevyhledávejte kontakt s cizími lidmi. Dávejte si pozor na provokatéry z obou stran. Předstírejte, že nemáte politický názor, pokud si nemůžete být jisti, že vám ze strany tazatele nehrozí nebezpečí. Nikomu nepište své názory na válečný spor poštou, protože nemůžete věřit, že vaše sova nebude odchycena a korespondence přečtena. Zásobte se potravinami a poslouchejte Rádio Fénix, nejdůvěryhodnější médium, pro další informace.


Offline Nancy

 • RT ŽvB
 • *****
 • Příspěvků: 2887
 • long live all the magic we made
Re:Dění ve světě
« Odpověď #7 kdy: Duben 14, 2023, 02:29:53 odpoledne »
Denní Věštec na konci června informoval o tom, že odboj byl rozprášen a ministryně kouzel Eira Lawson je aktuálně na útěku a stíhána pro vlastizradu a rozvracení kouzelnického společenství. Psal také, že Ministerstvo stále pátrá po menších roztroušených skupinách a jednotlivcích činících odpor, ale už nepředstavují velké bezpečnostní riziko pro společenství. Odboj o sobě vědět nedává. Řada čarodějů s nim spojených je hledaná.

Denní Věštec rovněž upozorňuje, že ministerstvo rozhodně nepodceňuje hrozbu, kterou představují kouzelníci, kteří porušují zákony o odívání. Ministerstvo důrazně varuje všechny kouzelníky, kteří se odváží ignorovat předpisy ohledně nošení kouzelnického roucha a další nové vyhlášky, že jim hrozí tvrdé tresty. Nové vyhlášky také zplnomocňují Regiment k vykonávání činností ministerské hlídky a dalších silových složek. Veřejnost by se měla stále mít na pozoru a nahlásit jakékoliv podezřelé aktivity nebo osoby příslušným orgánům, ale nedoporučuje se podnikat kroky na vlastní pěst, protože odbojisté jsou považováni za zločince a teroristy. Kouzelnické hlídky stále hlídkují v ulicích.

Rádio Fénix, které se postavilo na stranu odboje, se už od minulého léta neozvalo a všichni členové redakce jsou pohřešováni. Redakce byla přepadena Regimentem a následně se hlásila z utajeného místa. Poslední vysílání se týkalo požáru v Littleportu, který údajně založil Regiment. Rádio vyzývalo všechny přijít na pomoc s hašením.

Offline Charlie

 • RT ŽvB
 • *****
 • Příspěvků: 314
 • You're doing great, just care less
Re:Dění ve světě
« Odpověď #8 kdy: Květen 09, 2023, 01:52:21 odpoledne »
Již přes rok je možné si povšimnout na kouzelnických prostranstvích plakátů s vyhláškami a hledanými osobami. Pro lepší přehlednost je přidáváme i sem (taky protože jich je už tolik!).
Za nahlášení hledané osoby vedoucí k jejímu dopadení nabízí Ministerstvo kouzel 1000 galeonů

Od listopadu 2021Od srpen/září 2022Od říjen/listopad 2022


« Poslední změna: Květen 09, 2023, 02:07:49 odpoledne od Charlie »

Offline Archie

 • RT ŽvB
 • *****
 • Příspěvků: 749
 • I promise that you’ll never find another like ME!
Re:Dění ve světě
« Odpověď #9 kdy: Květen 25, 2023, 12:26:48 odpoledne »
Již v roce 2021 byly vydány dvě vyhlášky v souvislosti s ochranou kouzelnické společnosti: