Autor Téma: Tribunál pro posuzování role play přestupků  (Přečteno 5571 krát)

Offline Tomaash

  • Klub ŽvB
  • *
  • Příspěvků: 5260
  • exkoordinátor
    • moje silná stránka
Tribunál pro posuzování role play přestupků
« kdy: Listopad 06, 2011, 12:05:26 dopoledne »
Realizační tým vědom si složitosti posuzování, zdali chování jednotlivce spadá pod rp či nikoli, rozhodl se pro systémové řešení tohoto nešvaru. Zřídíme komisi složenou ze dvou hráčů a ze dvou členů rt, kteří budou prošetřovat jednotlivé sporné případy a budou určovat, zdali chování postav bylo adekvátní, či zdali došlo ke zneužití pravomocí ze strany členů realizačního týmu.

1) Tribunál sestává ze čtyř členů poroty a předsedajícího. Předsedající je aktuální zastánce hráčů. Dva členy poroty navrhuje zastánce hráčů z řad hráčů a schvaluje je realizační tým ústy koordinátora (právo veta). Druhé dva členy poroty navrhuje koordinátor a schvaluje je zastánce hráčů (právo veta). Hlídané kritérium je to, aby členové poroty neměli žádné prohřešky proti role play (čistý štít)
2) Předseda tribunálu řídí postup tribunálu. Rozhoduje o tom jakými kauzami se tribunál bude zabývat, svolává jednání a dohaduje výslech svědků a podobně. Rozhodování o vině spadá pouze pod čtyři členy poroty, kteří se musí spolu shodnout na rozhodnutí vinen / nevinen / nelze rozhodnout. Zastánce hráčů je ze své pozice povinen reagovat na podněty od hráčů hry a ty kde vidí pochybení či neřešení ze strany rt postupuje tribunálu. Povinností zastánce hráčů je taktéž informovat hráče o činnosti tribunálu, zejména pak o složení a výsledcích práce.
3) Na základě rozhodnutí poroty tribunálu uděluje koordinátor tresty (a rozhoduje o jejich výši). Pro hráče adekvátní množství banu. Pro hráče realizačního týmu adekvátní množství banu. Pro herní postavy dočasné omezení pravomocí až k pravomocem player.

vysvětlení:
- porota se nesvolává k jednomu případu, ale je trvalá. pouze jednotliví členové se mění, pokud nechtějí v porotě pokračovat, či pokud pozbudou své bezúhonnosti
- tribunál není určen jen na rp přestupky hráčů. platí stejně pro hráče i pro členy realizačního týmu. jedná se o určitou pojistku spravedlnosti v rámci hry, která zde (snad) doposud chyběla

+ za realizační tým byli navrženi Ariol a Eskymák. zastánce hráčů oba kandidáty schválil
Ψ

Offline Samuel Humming

  • Dospělák
  • Příspěvků: 1551
Re: Tribunál pro posuzování role play přestupků
« Odpověď #1 kdy: Listopad 06, 2011, 12:26:27 dopoledne »
+ za hráče byli navrženi Sayaka Hitori a Gina Blackberry. koordinátor ŽvB oba kandidáty schválil