Autor Téma: Dění ve světě  (Přečteno 3061 krát)

Offline Sarah

 • RT ŽvB
 • *****
 • Příspěvků: 3104
 • ❄ a nightmare dressed like a daydream ❄
Dění ve světě
« kdy: Duben 09, 2022, 06:55:05 odpoledne »
Chcete vedieť, čo dôležité sa vo svete deje a nemalo by vám uniknúť?
Bola v Dennom Veštci dôležitá správa, alebo sa len niečo dôležité udialo, čo by ste mali vedieť?

Presne pre to bude určená táto sekcia, ktorá bude prinášať rôzne udalosti z kúzelníckej komunity i muklovského sveta, ktoré vaše postavy určite zachytili i v čase, kedy ste zrovna nemali čas hrať.

Offline Sarah

 • RT ŽvB
 • *****
 • Příspěvků: 3104
 • ❄ a nightmare dressed like a daydream ❄
Re:Dění ve světě
« Odpověď #1 kdy: Duben 09, 2022, 06:59:25 odpoledne »
Vysielanie rádia Fénix si môžete naladiť už dnes od 21:15 na kanále 2.

Offline Sarah

 • RT ŽvB
 • *****
 • Příspěvků: 3104
 • ❄ a nightmare dressed like a daydream ❄
Re:Dění ve světě
« Odpověď #2 kdy: Duben 21, 2022, 07:54:57 odpoledne »

Ve večerních hodinách se kouzelnická společnost v mimořádném vysílání Rádia Fénix dozvěděla hrůzostrašnou zprávu: pohřešuje se bradavická studentka Odette Blankley! Pokud máte informace, které by mohly pomoci jejímu nalezení, urychleně kontaktujte Ministerstvo kouzel!

Offline Charlie

 • RT ŽvB
 • *****
 • Příspěvků: 414
 • You're doing great, just care less
Re:Dění ve světě
« Odpověď #3 kdy: Říjen 28, 2022, 01:50:27 odpoledne »
V roce 2018 se v kouzelnických lokacích začínají objevovat plakáty Regimentu poukazující na plány Ministerstva odhalit kouzelnický svět mudlům a nebezpečí s tím spojené.V červenci téhož roku o této skutečnosti vychází článek v Denním věštci podporující Ministerstvo, které tvrzení popírá a naopak poukazuje na Regiment jako na možnou hrozbu.Během léta 2018 podpora Regimentu veřejností vzrůstá natolik, že úřady už plakáty nestíhají odstraňovat samy. V Denním věštci se v srpnu objevuje článek vybízející kouzelnickou veřejnost, aby letáky a plakáty strhávala, pokud na ně narazí.Na konci léta 2018 dochází v Denním věštci k personálním změnám a v září vychází nový článek upozorňující na skutečnost, že Ministerstvo ani veřejnost nemá právo strhávat jakékoliv materiály, které se ve svém podniku rozhodnou vylepit sami majitelé (jmenovitě Děravý kotel).Průvodčí ve vlaku během prodeje Denního věštce zanechává letáky, ve kterých se Regiment snaží očistit své jméno a ujišťuje lidi, že jejich úmysly nejsou nijak zlé, proti mudlům bojovat nehodlají a pouze se snaží upozornit na prohnilost současného Ministerstva kouzel.

Na přelomu roku 2018/19 pořádá Královská akademie věd, kouzel a umění dobročinný silvestrovský ples na podporu chudých mudlovských dětí. Slavnostní proslov narušuje zdejší zaměstnankyně, podporující Regiment, slovy, že by kouzelnický ples měl spíše podporovat kouzelnické děti. Pořadatel plesu (rektor KAVKU) ji vyvádí ven z budovy a propouští ze zaměstnání.

V červenci roku 2019 vydává Denní věštec dva články upozorňující na chyby Ministerstva. Jeden z nich osočuje ministryni z plánů na odhalení kouzelnického světa a jako důkaz přikládá její korespondenci s hnutím Otevřeme svět mudlům. Druhý článek informuje o zavádění nepopulárních kroků jako je stopka dotování letaxu a plán na zavedení školného na kouzelnických školách.


Děravý Kotel při příjezdu studentů do Londýna zpět ze školy oznamuje přestavbu pokojů horního patra na VIP křídlo, které dětem nabízí za cenu běžného pokoje, pokud se podpisem zavážou ke svědomitému dodržování zákona o utajení. Ti, kteří nepodepíší, nemají k těmto pokojům přístup.
V září roku 2019 vychází v Denním věštci článek o zavedení školného na kouzelnických školách. Upozorňuje na skutečnost, že mnoho rodičů si vysoké školné nemůže dovolit platit, a jejich děti tak nebudou pokračovat ve studiu. Rodiče bradavických studentů musí za školní rok zaplatit 70G za každé dítě. Regiment nabízí finanční pomoc svým podporovatelům.
V tom stejném vydání se píše o bradavické studentce, Odette Blankley, která byla zavražděna koncem prázdnin. Dle vyšetřování by jejím vrahem mohl být mudla, který obchodoval s rodiči Odette, a dozvěděl se, že Blankleyovi jsou kouzelníci.

Koncem září 2019 se v Rádiu Fénix ozývá zpráva, že bradavická studentka Odette Blankley byla zavražděna mudlou, který nenávidí kouzelníky.

V průběhu školního roku 2019/20 v Rádiu Fénix zaznívá rozhovor s ministryní kouzel, která se hájí před obviněním, že si za veřejné peníze pořídila soukromé letní sídlo a strávila dva měsíce na luxusní dovolené na Magosu. Zároveň tvrdí, že opatření o zrušení finanční podpory škol podepsala neochotně a pouze proto, že se k ní tato novinka donesla až ve chvíli, kdy už se kvůli chybě v přerozdělování peněz nedalo jednat jinak.

V listopadu 2019 vysílá Rádio Fénix zprávu, že podle analýzy odborníků na média z KAVKU je Denní věštec zaujatý a šíří nenávist vůči mudlům a Ministerstvu kouzel.

V dubnu roku 2020 probíhá vysílání Rádia Fénix, v rozhovoru zde hostuje jeden z navrhovatelů novely zákona na zpřísnění trestů pro kouzelníky porušující zákon o utajení kouzelnického světa. Nový zákon by měl zahrnovat vyšší pokuty, přestupky se stanou trestnými činy a místo některých dosavadních trestů pokut bude nově hrozit i vězení.

V červenci roku 2020 vychází v Denním věštci článek o tom, že mudlovského vraha Odette Blankley čeká vynesení rozsudku a trest si bude odpykávat v Azkabanu. V dalším článku stojí, že Ministerstvo kouzel utrácí peníze za nové vybavení a uniformy zaměstnanců, zatímco stále tvrdí, že nemá peníze pro školy.
V létě 2020 už Děravý Kotel neubytovává studenty, kteří nepodepíší souhlas s Regimentem a nenosí brož s bílou lilií. Děti si hledají náhradní ubytování v penzionu ve Visánku a Littleportu, kde si za ubytování musí připlácet.

26. 8. 2020 proběhl soud s mudlou obžalovaným z vraždy bradavické studentky Odette Blankley. Po zdlouhavém vyslýchání svědků a čtení důkazů rozhodla sedmičlenná porota o jeho vině se čtyřmi hlasy pro. Mudla byl odsouzen k trestu odnětí svobody na doživotí, svůj trest si nyní odpykává v Azkabanu.

Offline Sarah

 • RT ŽvB
 • *****
 • Příspěvků: 3104
 • ❄ a nightmare dressed like a daydream ❄
Re:Dění ve světě
« Odpověď #4 kdy: Prosinec 28, 2022, 07:46:45 odpoledne »
Počas posledných mesiacoch vzniklo mnoho nových nariadení Ministerstva mágie, medzi ne patria:

Povinnosť nosiť kúzelnícke oblečenie
Od júla 2021 platí povinnosť nosiť kúzelnícke oblečenie pre všetkých kúzelníkov a čarodejnice od 12 rokov vyskytujúcich sa na kúzelníckom verejnom priestranstve. Sem spadajú nálevne, reštaurácie, obchody, inštitúcie (Ministerstvo kúziel, kúzelnícke nemocnice,...), kúzelnícke oblasti (Prasinky, Šikmá ulička,...) a iné.
Zákon platí od 1.7.2021 avšak vymáhaný je od polovice júla daného roku.
Za kúzelnícky odev sa považuje napríklad plášť či hábit.

Zákaz manželstva medzi kúzelníkmi a muklami
Do zákonu o utajení pribudol v roku 2021 odstavec zakazujúci prezradenie kúzelníckeho sveta i blízkym priatelom a partnerom. Z toho vyplýva i zákaz partnerských vzťahov a sňatkov medzi kúzelníkmi a muklami.
Manželstvá muklov a kúzelníkov, do ktorých sa nenarodili ani neboli osvojené deti, sa v týchto mesiacoch rušia a muklovským partnerom je vymazaná pamäť.

Offline Sarah

 • RT ŽvB
 • *****
 • Příspěvků: 3104
 • ❄ a nightmare dressed like a daydream ❄
Re:Dění ve světě
« Odpověď #5 kdy: Prosinec 28, 2022, 07:57:39 odpoledne »
od septembra 2020 zrušila Škola čar a kouzel v Bradavicích zmodernizovanú výuku povinne volitelného predmetu Studium mudlů na základe nesúhlasu s modernizáciou osnov.

V júli 2021 vyšiel v DV článok o napadnutiu Ministerstva mágie kúzelníkmi promuklovskými fanatikmi. Zranených bolo viac než 200 ludí, z väčšiny pracovníkov Ministerstva


Výskumníci z KAVKU žiadajú verejnosť o pomoc s výskumom ludovej kúzelníckej slovesnosti. Kúzelnícka verejnosť je vyzývaná k zasielaniu ludových povestí, príbehov a bájí na adresu KAVKU alebo priamo Celie Soto.


Pracovníci Nemocnice sv. Munga obnovujú uniformy, od júla dostali pracovníci nový úbor a zvažuje i ďalšie zmeny.

Gringottbanka od augusta 2021 ponúka nové možnosti sporenia ako je termínovaný či sporiaci účet. Tiež pridáva k svojmu repertoáru i hypotéku a podnikatelskú pôžičku. Bližšie informácie poskytnú škriatkovia priamo v banke!

Pegasus Tours - nová cestovná kancelária ponúka zlavnené zájazdy na týždenný pobyt na ostrove Magos v termíne 3-19.8.2021.

« Poslední změna: Prosinec 28, 2022, 08:00:14 odpoledne od Sarah Senter »

Offline Nancy

 • RT ŽvB
 • *****
 • Příspěvků: 2896
 • long live all the magic we made
Re:Dění ve světě
« Odpověď #6 kdy: Leden 06, 2023, 09:38:10 odpoledne »
Dnešní vysílání Rádia Fénix:

Citace
Dnešní plánované vysílání je zrušeno pro mimořádné zpravodajství z řady míst v Británii. *naléhavý hlas*
Násilné roztržky vypukly v kouzelníky obývaných domech v Londýně, Godrikově dole, Malém Visánku a Littleportu a na Ministerstvu kouzel. Reportér Rádia Fénix je přítomen jedné z nich a další jsou ověřeny z důvěryhodných zdrojů. Zdá se, že úředníci Ministerstva kouzel byli organizovaně napadeni v domácnostech, kam měli přijít činit přípravy před mazáním paměti mudlům. V jedné z domácností byla úřednice napadena a zabita, když doručovala dokumenty o plánovaném rozvodu smíšeného manželství. Útočníci byli na příchod ministerských pracovníků připraveni a nejednalo se jen o členy daných domácností. Není ale zatím jasné, kdo přesně šarvátky vyvolal. Všichni agresoři totiž mají masky.
Podobný průběh má i bitva na Ministerstvu kouzel. Asi stovka čarodějů a čarodějek v maskách křičela hesla jako “Smrt Regimentu” a “Pracky pryč z našich příbuzných”, když vtrhla do átria, omráčila vrátného a postupovala chodbami ministerstva. Stále se bojuje, Nemocnice svatého Munga přijímá jednoho pacienta za druhým. Předáme nyní vysílání našemu reportérovi Zanu Wattsovi. Zane, slyšíme se?
*v rádiu cvaklo a začal se z něj ozývat hlasitý šum, rány a křik zpovzdálí*
*z rádia je slyšet chaos, padání věcí a naléhavý hlas žádající uvolnění cesty pro nosítka*
Ano, jsem tady, doufám, že mě slyšíte…
*z rádia je slyšet tlumený hlas Zanea působící, jako by vycházel z nějaké krabice*
Na ministerstvu teď není bezpečno, krby byly uzavřeny, aby se nikdo nedostal dovnitř ani ven. Je tu spousta zraněných na obou stranách. Nebyl jsem tu v době začátku, ale ti lidé, kteří se nazývají odbojem, byli rozhodně připraveni na násilný střet, a lidé tvrdí, že právě oni byli první, kdo začali metat kletby. Obrana ministerstva se ale rozhodně taky nedrží zpátky
*ozval se silný výbuch a tříštění skla, hlas ztichl, hluk chaosu se ještě zvýšil*
*v rádiu cvaklo a rámus zcela ztichl*
Zane, jsi tam ještě? Můžeš bezpečně pokračovat ve vysílání?
*v rádiu cvaklo a rámus se zase obnovil*
Ano Steve, jsem tady, jsem dobře schovaný, jen se zrovna přiblížila potyčka… Musím bohužel potvrdit, že jsou tu i mrtví, a to na straně ministerských i na straně takzvaného Odboje. YY, tady začíná občanská válka. Čarodějové stojí proti čarodějům ve skutečné bitvě. Tohle není jen zneškodnění demonstrace.
*ozvala se série ran a rychlé kroky*
Musím končit. Za Rádio Fénix z Ministerstva kouzel Zane Watts.
*v rádiu cvaklo a hluk z ministerstva utichl*
Tak to byla znepokojivá reportáž přímo z ministerstva kouzel. Naše zdroje z nemocnice potvrzují nejméně šedesát zraněných a osm mrtvých. Bitvy ale stále pokračují, a to, že je jich více, komplikuje lékouzelníkům práci. Není tak zatím jasné, kde se hrozivá statistika zastaví.

Boje začaly asi před šesti hodinami a situace je zatím velmi nepřehledná. Řada spojeneckých ministerstev vyjádřila v prohlášení znepokojení nad neklidem ve Velké Británii. Zahraniční politici se však zatím zdráhají být konkrétnější nebo vyslovit některé straně podporu. Připomínáme, že většina zahraničních kouzelnických společenství odsoudila Regiment, když před časem ministryně kouzel Eira Lawson prohlásila, že přišla o kontrolu nad ministerstvem. Vzhledem k tomu, že agrese teď vychází z druhé strany, nestojí zahraniční státníci před lehkou situací. Ale to nikdo, a ze všeho nejméně britští kouzelníci.

Rádio Fénix vydává doporučení pro své posluchače. Pokud nutně nemusíte, nechoďte do skončení bojů na veřejná místa, a to hlavně ne na ta politicky vyhrocená, jako je proregimentí Děravý kotel nebo protiregimentí Littleport. Pokud se nemůžete vyhnout cestě na veřejnost, poutejte co nejméně pozornosti. Nevyslovujte se pro ani proti Regimentu. Noste neutrální kouzelnické oblečení a nevyhledávejte kontakt s cizími lidmi. Dávejte si pozor na provokatéry z obou stran. Předstírejte, že nemáte politický názor, pokud si nemůžete být jisti, že vám ze strany tazatele nehrozí nebezpečí. Nikomu nepište své názory na válečný spor poštou, protože nemůžete věřit, že vaše sova nebude odchycena a korespondence přečtena. Zásobte se potravinami a poslouchejte Rádio Fénix, nejdůvěryhodnější médium, pro další informace.


Offline Nancy

 • RT ŽvB
 • *****
 • Příspěvků: 2896
 • long live all the magic we made
Re:Dění ve světě
« Odpověď #7 kdy: Duben 14, 2023, 02:29:53 odpoledne »
Denní Věštec na konci června informoval o tom, že odboj byl rozprášen a ministryně kouzel Eira Lawson je aktuálně na útěku a stíhána pro vlastizradu a rozvracení kouzelnického společenství. Psal také, že Ministerstvo stále pátrá po menších roztroušených skupinách a jednotlivcích činících odpor, ale už nepředstavují velké bezpečnostní riziko pro společenství. Odboj o sobě vědět nedává. Řada čarodějů s nim spojených je hledaná.

Denní Věštec rovněž upozorňuje, že ministerstvo rozhodně nepodceňuje hrozbu, kterou představují kouzelníci, kteří porušují zákony o odívání. Ministerstvo důrazně varuje všechny kouzelníky, kteří se odváží ignorovat předpisy ohledně nošení kouzelnického roucha a další nové vyhlášky, že jim hrozí tvrdé tresty. Nové vyhlášky také zplnomocňují Regiment k vykonávání činností ministerské hlídky a dalších silových složek. Veřejnost by se měla stále mít na pozoru a nahlásit jakékoliv podezřelé aktivity nebo osoby příslušným orgánům, ale nedoporučuje se podnikat kroky na vlastní pěst, protože odbojisté jsou považováni za zločince a teroristy. Kouzelnické hlídky stále hlídkují v ulicích.

Rádio Fénix, které se postavilo na stranu odboje, se už od minulého léta neozvalo a všichni členové redakce jsou pohřešováni. Redakce byla přepadena Regimentem a následně se hlásila z utajeného místa. Poslední vysílání se týkalo požáru v Littleportu, který údajně založil Regiment. Rádio vyzývalo všechny přijít na pomoc s hašením.

Offline Charlie

 • RT ŽvB
 • *****
 • Příspěvků: 414
 • You're doing great, just care less
Re:Dění ve světě
« Odpověď #8 kdy: Květen 09, 2023, 01:52:21 odpoledne »
Již přes rok je možné si povšimnout na kouzelnických prostranstvích plakátů s vyhláškami a hledanými osobami. Pro lepší přehlednost je přidáváme i sem (taky protože jich je už tolik!).
Za nahlášení hledané osoby vedoucí k jejímu dopadení nabízí Ministerstvo kouzel 1000 galeonů

Od listopadu 2021Od srpen/září 2022Od říjen/listopad 2022


« Poslední změna: Květen 09, 2023, 02:07:49 odpoledne od Charlie »

Offline Archie

 • RT ŽvB
 • *****
 • Příspěvků: 800
 • I promise that you’ll never find another like ME!
Re:Dění ve světě
« Odpověď #9 kdy: Květen 25, 2023, 12:26:48 odpoledne »
Již v roce 2021 byly vydány dvě vyhlášky v souvislosti s ochranou kouzelnické společnosti:Offline Ben Thruffle

 • RT ŽvB
 • *****
 • Příspěvků: 3416
Re:Dění ve světě
« Odpověď #10 kdy: Červen 19, 2023, 04:31:01 odpoledne »
Pro ty kterým v pátek ušel rozhlas paní ředitelky

Citace
Vážení studenti,

věnujte pozornost tomuto hlášení. Jak je vám pravděpodobně známo, Bradavice jsou v posledních měsících pod rizikem útoku ze strany Regimentu. Toto riziko se podle našich informací v tomto období zvyšuje. Regiment se na útok připravuje. Ubezpečujeme vás však, že my jsme také připraveni, a že pro ochranu hradu děláme nejen my, ale i naši přátelé z Odboje maximum.

Pod útok Regimentu se dnes dostaly naše spřátelené školy, Dívčí čarodejnické lyceum v Halseparku a Blaxtonova chlapecká škola čarodějných umění. Obě školy byly úspěšně evakuovány a nikdo nepřišel o život. Její studenti budou v nejbližších dnech přesunuti do Bradavic, které jim poskytnou azyl. Už dnes jsou Bradavice útočištěm pro lidi v bezprostředním nebezpečí. Dnes bude do hradu přesunuta větší várka lidí, především dětí. Apeluji, abyste návštěvníkům dopřáli soukromí a chovali se k nim slušně. Po hradě by se nikdy neměli pohybovat sami, pouze v doprovodu prefektů, starších studentů či školního personálu.

Zároveň zdůrazňuji, abyste si počínali s maximální opatrností. Pokud uvidíte něco podezřelého, nahlaste to personálu školy. Zejména se nepohybujte sami v noci nebo u hranic školních pozemků. Mějte oči na stopkách.
V souvislosti s nastalou situací, kdy Ministerstvo kouzel s Bradavicemi nespolupracuje, nýbrž na ně posílá vojáky, nastávají také změny v oblasti výuky a zkoušek. Zkoušky NKÚ a OVCE se letos nekonají pro nemožnost zajištění ministerské komise. Pátý a sedmý ročník absolvují běžné zkrácené ročníkové zkoušky v červnu a svá NKÚ a OVCE složí, až to situace umožní.

Děkuji za pozornost.

Offline Hattie

 • RT ŽvB
 • *****
 • Příspěvků: 106
Re:Dění ve světě
« Odpověď #11 kdy: Červen 26, 2023, 06:38:35 odpoledne »
Ve světle nedávných událostí, a při visící hrozbě nad naší školou ze strany Regimentu, se vedení školy rozhodlo na zrušení ročníkových zkoušek. S tím se také odkládají zkoušky NKÚ a OVCE, které měly probíhat provizorně také v tomto týdnu, na dobu neurčitou.

Offline Ben Thruffle

 • RT ŽvB
 • *****
 • Příspěvků: 3416
Re:Dění ve světě
« Odpověď #12 kdy: Červenec 05, 2023, 01:44:37 odpoledne »
Info k pondělnímu dění následované bližsími informacemi ze hry:

Citace
V pondělí byly Bradavice napadeny Regimentem. Ten se k večeru dostal na pozemky Bradavic a přivolané odbojářské posily pomáhaly jeho útoky odrážet.

Všichni studenti byli evakuováni. Profesoři a personál se zapojovali do obrany Bradavic, případně plnili jiné organizační úkoly. Ti z vás, kdo včera nemohli lognout, nechť dnes napíší page a budou přesunuti do evakuačních prostor mimoherně. Nehrajte prosím s tím, že by tam ti z vás, kteří včera nemohli lognout, nebyli. RP se evakuovali všichni v momentě, kdy se včera po 19:30 rozezněly hradní zvony.

Možnost napsat page platí i pro hráčské odbojáře, kteří by RP přišli včera odpoledne do Bradavic a zapojili se do obrany hradu.


Večer, když šla většina evakuovaných spát, byla situace klidnější a zdálo se, že Regiment je dost možná odražen. Odboj a personál se zabýval zabezpečováním hradu zevnitř a do evakuační místnosti byli sebráni ranění, které ošetřoval personál ošetřovny. Ticho v první části noci narušilo jen odpálení a zavalení letaxového krbu u Vstupní síně.

Kolem třetí ráno se hradem ozvala ohlušující rána. Odbojáři na hradbách stěží určovali její příčinu. Vzápětí se však na hradní pozemky provalila další vlna regimentských bojovníků, s nimiž se střetli v krátké, ale krvavé bitvě. Evakuovaní studenti s ní přišli do kontaktu skrze hlasitý lomoz z ošetřovatelských místností, kde se personál snažil zachránit vážně zraněné odbojáře. Zdálo se, že Regiment vyhrává, a proto bylo překvapivé, když se bílé pláště nad ránem organizovaně stáhly. Ráno, krátce před začátkem herní doby, bylo všude zlověstné, napjaté ticho. Před bránou do Bradavic se nakupili bojovníci Regimentu. Na pozemcích zůstává klid, ale v hradě se něco děje. Brána je otevřená a vstupní síň zavaluje bílá mlha. Odněkud ze sklepení u učebny lektvarů se ozývají hlasité výbuchy a křik. Něco se děje.

Citace
19:30 *z veží a strechy hradu je možné pozorovať velké množstvo vojakov v bielych uniformách radiacich sa pred hradbami*
19:33 *zo strany Prasiniek čakajú pred hradbami nastúpení vojaci v bielych uniformách vo väčších plukoch*
19:38 *v dedine Prasinky to vyzerá na hrobový pokoj*
19:41 *z okien je vidieť kŕdle vtákov vznášajúce sa nad horami*
19:45 *vojaci zoradený pred Prasinkami sa rozostúpia po obvode hradby*
19:48 *ako na povel sa ozve séria hlasných rán smerujúcich akoby zo všetkých strán okolo hradu*
19:51 *prizerajúci si môžu všimnúť teraz už viditelné obrysi menších lodí plných ludí, v strede jazera*
19:56 *magická bariéra okolo hradu sa vlní pod náporom každého kúzla, ktoré je o ňu neúprosne roztrieštené*
19:59 *ohňostroj výbuchov a iskier prichádza na bariéru zo všetkých strán*
20:04 *pozorovatelia si môžu všimnúť velkého chápadla, ktoré vykukne z vody a rozrazí jednu z lodí*
20:09 *po pozemkoch a na hradbách sa občas mihne tieň a magickou bariérou prebehne vrstva novej energie*
20:14 *z jazera sa vynorí niekolko postáv spod vodnej hladiny a prevráti niekolko lodí*
20:15 *popadaní ludia z vody sú čoskoro stiahnutý pod hladinu neviditelným protivníkom*
20:20 *nad jazerom sa objaví kŕdel lietajúcich objektov*
20:22 *lietavci sa rýchlo približujú a čoskoro je jasné, že sa nejedná o tvory, ale vojakov Regimentu*
20:25 *nápor útokov na bariéru vzrastá na počte i sile*
20:30 *pozorne sledujúci si môžu všimnúť prvý paprsok kúzla, ktorý preletel cez bariéru*
20:31 *prítomná stráž nelení a bariéra sa opäť uceluje*
20:36 *útoky prichádzajú nepretržite a zvuk kúziel dorážajúcich na baréru sa ozýva pozemkami i hradom*
20:41 *za hradbami je počuť tlmené výkriky rozkazov*
20:42 *okolo hradu sa rozlahne ohlušujúce ticho*
20:43 *nová vlna útokov rozozvučí bariéru okolo hradu*
19:45 *hradem se rozezní všechny Bradavické zvony*
20:48 *zo všetkých strán okolo hradu sa ozývajú rany kúziel rozbíjajúce sa o magickú bariéru okolo hradu*
20:53 *vodná hladina jazera je sčerená a spod nej sa občas vynorí obrie chápadlo sápajúce po útočníkoch*
20:58 *na chvílku všetko utíchne*
21:03 *k prítomným vojakom za bariérou sa pridá ďalšia vlna pomoci*
21:04 *nápor kúziel na baréru je počutelne silnejší než predtým*
21:05 *údery kúziel sú hlasné a intenzívne*
21:06 *zopár úderov je počuť bližšie než predtým, keď preniknú cez bariéru*
21:07 *osoby, ktoré boli na pozemkoch sa rýchlo sťahujú dnu*
21:09 *nárazy na bariéru sa striedajú s výbuchmi a zvukmi útočných kúziel dopadajúcich bližšie k hradu*
21:11 *magická bariéra sa so zablikaním stiahne*
21:12 *zvuk útočných kúziel vystrieda hlasný zvuk pochodujúcich vojakov*
21:15 *útočníci od hôr sa rýchlo približujú a je poznať, že sa pohybujú na metlách*
21:17 *z lesa sa spustí spŕška šípov, ktorá zasiahne niektorých letcov a pošle ich k zemi*
21:20 *z pozemkov od Prasiniek sa ozve obrovská rana nasledovaná zvukom padajúceho kamenia*
21:23 *zo strechy a lesa vzlietne niekolko desiatok rôznych kúzelných tvorov nesúcich postavy v uniformách odboja*
21:25 *početné čaty vojakov v bielych uniformách sa radia okolo Bradavického hradu*
21:28 *obránci obletia pozemky vysielajúc na útočníkov spŕšku kúziel*
21:30 *z lesa v pravidelných intervaloch vystrelujú dávky šípov mieriacich na útočníkov približujúc sa bližšie k hradu*
21:32 *krátko po tom, čo sa letci stiahnu na pôvodné miesta sa zo strechy hradu na útočníkov zosype spŕška šípov a kamenia*
21:34 *svetlá a údery obranných a útočných kúziel pôsobia ako ohňostroje v rôznych vzdialenostiach*
21:39 *niekolko tvrdých rán sa ozve zo smeru Bradavickej ošetrovne*
21:44 *údery znejúce ako výbuchy sa intenzívne ozývajú zo Vstupnej siene*
21:49 *niekolko odvážnych letcov letiacich príliš nízko lesa stiahne pár obrích rúk do hlbín medzi stromami*
21:54 *hladinu jazera zasiahne kanónová gula od hradu a rozhúpe pár posledných lodičiek*
21:59 *pár letcov zasiahne obria pavučina a oni s výkrikom zletia dolu*
22:04 *okolo hradu zavládne ticho*
22:09 *mnohí vojaci sa z okolia hradu šťahujú za hradby*
22:10 *letci sa sťahujú do hôr*
22:12 *na pozemkoch Bradavic sa mihajú tiene hliadkujúcich vojakov Regimentu*
« Poslední změna: Červenec 05, 2023, 01:54:52 odpoledne od Ben Thruffle »

Offline Ben Thruffle

 • RT ŽvB
 • *****
 • Příspěvků: 3416
Re:Dění ve světě
« Odpověď #13 kdy: Červenec 05, 2023, 02:02:50 odpoledne »
Úterní dění:

Citace
18:00 *očakávané ticho skorého rána je narúšané neobvyklými zvukmi kúzelných súbojov*
18:03 *zvuky kúziel narážajúcich do seba sa rozliehajú chodbami hradu *
18:08 *jednou z chodieb sa rozlahne rana ako z dela*
18:09 *rôznymi kútmi hradu sa nesú tlmené výkriky rozkazov*
18:12 *okolo hradu prelietajú postavy v bielych plášťoch, metajúce kúzla na všetky strany*
18:14 *z okraju lesa sa vyrojí spŕška šípov zasypávajúca nepriatelov*
18:19 *niekde vo vnútri hradu sa ozve výbuch a následné dunenie kameäov dopadajúcich na podlahu*
18:22 *vzdušný priestor je naplnený spleťou postáv v bielych a hnedých uniformách*
18:27 *obránci na hipogryfoch a metlách si vymieňajú palbu s útočníkmi len na metlách*
18:30 *tí menej šťastní môžu rozoznať niektorých obrancov na testráloch*
18:35 *spŕška do seba narážajúcich kúziel vo vzduchu nad hradom takmer pripomína ohňostroj*
18:38 *pozemkami sa nesie dusot ťažkých krokov v jednotnom rytme*
18:41 *šiestym podlažím sa ozýva tiché kvílenie*
18:44 *na okraji lesa sa mihajú tiene s napol konským a napol ludským telom*
18:49 *kŕdel niekolkých hipogryfov bez jazdcov sa vznesie z lesa útočiac na Regiment prelietajúci okolo*
18:52 *vzduchom sa rozlahne krátky výkrik keď jeden z odbojárov letí k zemi po zasiahnutí kúzlom*
18:53 *prízemím sa ozve rana a okolo nádvoria je cítiť slabý záchvev zeme*
18:55 *vzdušný priestor nad hradom je ovládaný prevažne postavami v bielom*
19:00 *zvuky bojov sa rozliehajú kazda každým podlažím hradu*
19:03 *na pozemkoch máva konármi zúrivá vŕba rozbíjajúc metly každému v bielom plášti kto sa neopatrne priblíži*
19:06 *z podzemia sa ozve zmes náhlych výkrikov nesúca sa takmer od učebne s bubákom a dávneho klubu lektvarov*
19:09 *hliadka v bielych plášťoch prelietajúca nad lesom je odrazu zasiahnutá velkým balvanom letiacim od lesa*
19:14 *hradom sa rozlieha zvonenie kovových pancierov brnený odrážajúcich kúzla*
19:17 *okolo hradieb padajú kamene zvrhávané vo vlnách domácimi škriatkami*
19:20 *hradom sa rozlahne séria výbuchov nasledovaná hihňaním Protivu*
19:23 *patrola v bielych plášťoch, ktorá sa odvážila priblížiť k jazeru, je rýchle stiahnutá pod vodu velkým chápadlom*
19:28 *z niektorých častí hradu sa linú rozjarené škreky rarachov*
19:31 *k hradu sa približuje ďalšia rozlahlá skupina Regimentu z niekolkých strán od Prasiniek*
19:33 *z poschodia ošetrovne sa ozve hlasná rana*
19:34 *na hladine jazera je občas možné zahliadnuť číhajúceho ďasovca či hlavu vodného človeka*
19:37 *na niekolkých miestach hradu si okoloidúci môžu všimnúť spŕšku šípov zarazených do stien*
19:40 *vojaci Regimentu sa zoskupujú na pozemkoch vo velkých plukoch*
19:43 *všetci v Bradavicích a okolí môžu cítiť ako sa zem pod ich nohami rozvibruje*
19:45 *vibrácie ustanú a nahradí ich prudký poryv vetra stáčajúceho sa okolo hradu*
19:46 *rotujúci vietor naberie na sile a v priebehu niekolkých minút je hrad obklopený vzdušným živlom, ktorý si neberie servítky*
19:49 *z vonku sa ozývajú výkriky vojakov v bielych plášťoch, ktorí sú zdvíhaní do vzduchu spolu s trieskami, kamením a prachom*
19:52 *rotujúci živel zacláňa výhlad z hradu na pozemky, les či Prasinky*
19:55 *ani tí, ktorí dovidia na nebesá nedokážu odhadnúť kam až vzdušný vír siaha*
19:58 *vo vnútri hradu sa ozývajú hlasité zvuky kúzelného súboja*
20:03 *nad hradom zaznie hrom*
20:06 *podzemím hradu sa nesú tlmené zvuky bojov*
20:11 *hradom sa rozliehajú zvuky padajúceho kamenia*
20:14 *do okien hradu silne udierajú kvapky dažďa*
20:17 *hradom sa ozve zvuk droliaceho sa kamenia a sutiny*
20:22 *zvuky explózií sa tiahnu celým podzemím*
20:25 *piatym poschodím sa nesie zvuk cinkania brnenia ako dojica brnení prejde jednou z chodieb*
20:30 *hradom sa nesú zvuky bojov*
20:33 *podzemím sa ozve rana a zvuk padajúcich kameňov*
20:38 *po obvode vnútorných stien sa ozývajú bojové pokryky obrazov na stenách, burcujúce obrancov do boja*
20:43 *podzemím sa občas ozýva lomcovanie železných dverí*
20:46 *chodbami hradu sa ozývajú zvuky kúziel narážajúcich do seba a stien*
20:47 "TERAZ" *ozval se hlas ze školního rozhlasu*

Nejen hradem se rozeznělo mimořádné vysílání Rádia Fénix
Citace

Vstáváme z popela!

Vážení posluchači, tohle je mimořádné vysílání Rádia Fénix

Věnujte prosím pozornost tomuto vysílání!

Regiment včera v odpoledních hodinách zaútočil na Bradavice

Navzdory silné obraně Bradavic se podařilo Regimentu vniknout na pozemky

O bradavické pozemky se bojovalo po celou noc

V dnešních ranních hodinách se podařilo vniknout Regimentu i dovnitř do hradu, kde se stále nachází i studenti

Odboj stál na straně Bradavic od počátku bitvy, která stále pokračuje

Na obou stranách je mnoho zraněných i mrtví, nemáme však zprávy o žádných zabitých studentech.

Bradavice nyní drží situaci pod kontrolou

Zafungovala obrana hradu, která za pomocí bouří a hurikánů zlikvidovala nepřátele v okolí hradu.

Rádio Fénix a Odboj vyzývají všechny odbojáře i rodiče bradavických studentů, aby přišli pomoct s obranou bradavického hradu

Bradavice jsou odhodlány zarazit Regimentu silný úder

Vyzýváme všechny přátele Bradavic, aby obklopili bradavické hradby a zabránili členům Regimentu, kteří se nevzdali, v útěku

Jen tak bude možné hnát je ke spravedlnosti

Apelujeme ještě jednou. Přijďte Bradavicím na pomoc!

Bradavicím pomohli kentauři, jezerní lidé a nespočet kouzelných tvorů, a také hrad samotný

Pomozte Bradavicím. Přijďte k bradavickým branám. Přijďte bojovat! Přijďte zachránit své děti

Rádio Fénix končí vysílání *zašustění*


A kolem hradu dění pokračovalo:
Citace
20:51 *veterná stena je viditelne priehladnejšia*
20:54 *dážď stále neúprosne bičuje všetkých, ktorý nie sú krytý strechou*
20:57 *vzduchom sa občas mihne pár hipogryfov*
21:00 *vietor okolo hradu pomaly ustáva a dážď sa zjemňuje*
21:05 *hradom sa stále rozliehajú zvuky bojov*
21:09 *akoby zázrakom sa veterná stena obklopujúca hrad rozplynie*
21:12 *pozemky sú posiate nehybnými luďmi v bielych uniformách*
21:17 *zvuky bojov sa ozývajú menej často*
21:20 *zo steny sa kde-tu vynorí hliadkujúci duch, ktorý sa zvonu rýchlo stratí*
21:25 *od prasieniek k hradu prichádza mnoho neuniformaných osôb*
21:28 *vo vzduchu je vidieť väčšie množstvo lietajúcich tvorov, ktoré nesú členov odboja*
21:31 *niekolko vojakov v uniformách Regimentu sa rozbehne po pozemkoch k lesu*
21:32 *len čo vojaci Regimentu pribehnú k lesu sú chytení skupinkou kentaurov a zatiahnutí medzi stromy*
21:35 *v hrade sa ozve niekolko výkrikov nasledovaných výbuchom*
21:40 *dažďové mraky sa rozostúpia a po daždi zostanú len kaluže a blato*
21:43 *z vyšších poschodí sa ozve niekolko rýchlych úderov kúziel*
21:46 *zúrivá vŕba na pozemkoch trafí jedného z členov regimentu ako baseballovú loptičku posielajúc ho k lesu*
21:49 *po pozemkoch sa presúva mnoho ludí pôsobiacich zvrchu ako mravce, prevyšujúce počty bielych plášťov*
21:54 *dunivé kroky brnení pomaly utíchnu*
21:57 *hrad sa vracia do napätého kludu*
22:02 *hradné ticho narúša tichý rozhovor dozorujúcich hliadok*
22:05 *chodbami sa rozliehajú tiché kroky prechádzajúcich hliadok*
22:08 *v okolí mučiarne je občas počiť nespokojné mumlanie*
22:13 *vo svite mesiaca je možné vidieť ako členovia odboja pomaly sťahujú nevzpierajúcich sa vojakov Regimentu do hradu*
22:18 *ticho hradu naruší rýchla prestrelka kúzelných výbuchov, ktorá rýchle utíchne*
22:21 *v hrade panuje napäté ticho prerušované len zvukom krokov prechádzajúcich hliadok*
22:26 *v okolí mučiarne sa ozve krátke zalomcovanie mrežami*
22:29 *v mihotavom svetle pochodní sa občas spoza rohu vynorí hliadka v uniforme odboja*
22:32 *škárami v rozborených stenách hradu preniká tiché vytie vetru*