Autor Téma: Newsletter  (Přečteno 4175 krát)

Offline Sarah

 • RT ŽvB
 • *****
 • Příspěvků: 3104
 • ❄ a nightmare dressed like a daydream ❄
Newsletter
« kdy: Listopad 02, 2021, 10:14:33 odpoledne »
Milí hráči,

veselé Vánoce! Letošní herní rok je RT Ježíšek štědrý, a tak vám přináší vám první díl ŽvB newsletteru. Na odkazu zde se můžete přihlásit k jeho odběru do e-mailu. Odkaz na newsletter jinak vždy naleznete v oznámeních na Discordu. V newsletteru získáte přehled o tom, co jsme pro vás připravili a co chystáme.

Hoďte se do gala!
S Vánoci spouštíme tři novinky, které všechny přispívají k tomu, aby vaše postavy byly krásnější a voňavější!

První z nich potěší zejména hráče dívčích postav. Ti bystřejší z vás již mohli zaznamenat, že nově ve hře existuje make-up (rtěnka a linky), který je reálně vidět na detailu postavy. Funguje na dívčích i chlapeckých postavách a už teď můžete nová malovátka pořídit na vánočních trzích v Bradavicích nebo je objednávat. Líčidla aplikujete dvojklikem a smyjete vodou u umyvadla nebo odličovačem. Když se před spaním neodlíčíte, ráno už se probudíte také bez něj. Nedělejte to však moc často, nebo se vám pokazí pleť!

Chcete svou postavu poctivě mýt, ale vás i vaše kamarády irituje spamování automatických emotů? Nově můžete vonět diskrétněji. Nové šampony, vody po holení, mýdla a parfémy už nebudou psát emoty. Jak kdo voní, zjistíte, když jsou vaše postavy nedaleko od sebe a blíže si je prohlédnete z emotemenu.

A teď to, co všichni dlouho očekávali, a co vám nedalo spát:

✨NOVÉ OBLEČENÍ ✨
Společenské kalhoty, boty, saka, košile; krátká i dlouhá trička, tílka, plavky dvojdílné i jednodílné. Vaše postavy budou krásnější než kdy dřív. Oblečení, které jste vy z vás, kteří strkáte nos všude, už dávno viděli ve Fiddleru, bude od herního ledna volně k objednání z Příčné ulice! Oděvy s novou grafikou si však budete muset zaplatit sami: rodiče vám na nejnovější módu nepřispějí. Raději byste proto tento týden neměli odbýt brigádu u Black & White!


Předpokládáme, že obměnit šatník teď budete chtít všichni, a tak vás prosíme o strpení s objednávkami. Vyřizovat je začneme od příštího týdne a čekací doba se může protáhnout.

Prozradíme vám taky, že si můžete ve hře užívat poslední týdny či měsíce s věčným oblečením, které vypadá vždy dokonale. Chystá se velký update, který naučí oblečení špinit se a ničit se. Ale nebojte, nebudete muset stát u valchy den co den :).

Příprava na vánoční úklid
Protože se nám blíží i skutečné Vánoce, chystáme se do většího úklidu serveru. S každým předmětem, který existuje ve hře, se prodlužuje doba, kterou strávíte každých patnáct minut čekáním na dokončení uložení serveru. Proto usilujeme o to držet počet itemů na serveru co nejníže. V tom prosíme i o vaši součinnost.

Skladujete-li na postavách věci, o kterých víte, že už je nikdy nebudete potřebovat a nemá pro vás cenu je zachovávat, prosíme, zkuste si je protřídit. Cennější věci budete moct v létě za pár liber prodat na dobročinné burze. Bezcenné předměty - lístky bez sentimentální hodnoty, desítky prázdných sáčků, které nikdy nevyužijete, přísady na lektvary mimo krabičky na činidla, použité obálky a výplatní pásky (pořádkumilovným postavám může stačit schovávat si jen první a poslední z každého zaměstnání) a všelijaké cetky podle vašeho uvážení - můžete shromáždit do jednoho nebo několika pytlů. Nejvíce nám pomůžete, pokud je nehodíte do koše, ale napíšete page, a my nepořádek přímo smažeme. Mějte ale na paměti, že takový krok je nevratný, a pokud omylem přihodíte něco, co smazat nechcete, přijdete o to.

Co se týče věcí, které si necháváte, k hezčímu a přehlednějšímu třídění vám můžou pomoci i štítky všemožných barev. Štítky už nebudou omezeny na základní barvy: na trzích nebo objednávkou si můžete zakoupit štítek jakékoliv existující barvy (můžete zadat přímo její HTML kód).

S úklidem apelujeme hlavně na dospěláky. My víme, že skladujete kraviny! Protříděním věcí, které nevyužíváte, pomůžete nám všem, a serveru nejvíc.

Prosíme. Za to hezké oblečení si to zasloužíme, ne?


Tak veselé Vánoce a šťastný nový rok 2018!

Realizační & Podpůrný tým Života v BradavicíchSeznam oblečení, které si můžete nově objednávat:

Kravata - 8890
Košile - 9094
Sako - 9093
Kalhoty - 9095
Boty - 9096
  Tílko - 9084 ♂ / 9091 ♀
Triko s krátkým rukávem - 9085
  Triko s dlouhým rukávem - 9090 ♂ / 9092 ♀
Plavky (spodní díl) - 9729
Plavky (vrchní díl) - 9699
Bikiny (spodní díl) - 9698
Bikiny (vrchní díl) - 9725
Plavky (celé) - 9726
Plavky (spodní díl) - 9728
Plavky (spodní díl) - 9727

A pro ukázku na postavě:

Offline Sarah

 • RT ŽvB
 • *****
 • Příspěvků: 3104
 • ❄ a nightmare dressed like a daydream ❄
Re:Newsletter
« Odpověď #1 kdy: Listopad 11, 2021, 02:30:45 odpoledne »
Milí hráči,

za námi jsou herní Vánoce, silvestrovská neonová párty i většina zimních radovánek. Školní rok se přehoupl do své druhé poloviny a dnes vás čeká ve hře Valentýn, svátek zamilovaných❣️

Zpěv hrdliček a Charlie Bae Jensen
Valentýn se svou láskou, nebo, jste-li single, se svými kamarády, si v Bradavicích letos budete moct užít do sytosti. Tradičně na vás ve Vstupní síni čeká truhla na valentýnky, kterými můžete z(ne)příjemnit den vašim bližním. Ale nezapomeňte, že pokud přímo neuvedete, že nestojíte o hlasité čtení, můžou amorci vaše milostné vyznání přečíst nahlas, třeba před celou třídou spolužáků. Auč!


Hitem letošního Valentýna však bude světoznámá kouzelnická zpěvačka Charlie Bae Jensen. Ta dorazí přímo do Bradavic, kde se večer studentům představí se svým exkluzivním valentýnským koncertem plným písní o lásce! Velká síň se otevře ve 20:00 a samotný koncert začne ve 20:45. V průběhu dne si můžete také zakoupit různé zboží k novému albu zpěvačky E●MO●POTION, a na autogramiádě na nádvoří si ho nechat od světové popové hvězdy podepsat.

Skriptové novinky: váha, výška, nová kouzla
Skriptaři v posledních měsících nezahálejí. Už v létě jste si mohli všimnout třeba mušlí, které se dají lopatkou sbírat, additemu (nového druhu předmětu, který na poklikání vydává předměty - trhací bloček, balíček obálek nebo pytlík s bonbony vyrobené “po novém” vám tak teď zaberou v batohu méně místa než dříve) nebo třeba krásných nových diářů.

Nejaktuálnější novinky jsou dvě. Zaprvé jsou to nová kouzla v knize Čistící litanie I., která zaujmou zejména úklidové maniaky. Knihu si můžete objednat, koupit na Příčné ulici nebo vypůjčit od kamarádů z Mrzimoru, když se o tom, že ji vlastní, dozvíte RP.

Druhá novinka souvisí s doladěním vlastní postavy. Přes menu [postava, kde si každý rok můžete rozdělit body a zvýšit tak inteligenci, obratnost a sílu postavy, nyní můžete doplnit i její výšku a hmotnost. Výška se pak bude zobrazovat u ostatních postav, které si blíže prohlédnete přes emotemenu. Z BMI se pak vypočítá, zda je vaše postava hubená, průměrné postavy, oplácanější nebo třeba obézní, což se taktéž zobrazí ostatním hráčům, kteří si vaši postavu prohlédnou. Váhy a metry tak budou vážit a měřit správně. Mějte na paměti, že hmotnost a výšku můžete měnit jen jednou týdně, a zatímco hmotnost se může hýbat oběma směry, jakmile jednou nastavíte výšku, už ji nemůžete snížit! Dobře tak promýšlejte, jak moc chcete, aby vaše postava povyrostla.

Ochutnávka Prasinek
Už je to pár let, co nám tornádo zbořilo Prasinky. Zdražování stavebního materiálů i zaneprázdněnost kouzelnických stavařů jejich stavbu stále zdržují. Na krásných, zbrusu nových Prasinkách se ale pracuje. Konkrétní termín otevření ST ještě slibovat nechce, uvolil se ale k malému sneak-peeku z probíhající stavby:


Zkontrolujte si životopisy!
Děkujeme vám za vaši součinnost v úklidu, o kterou jsme vás poprosili v minulém newsletteru! Protože to tak dobře funguje (prosba o page, pokud se vám podaří vytřídit větší množství itemů, abychom je rovnou smazali, místo vyhazování do koše, pořád platí), připomínáme zároveň i kontrolu životopisů. Plno dospěláků je má zastaralé a plno studentů v nich má chyby nebo je nemá odevzdané vůbec. Neschválené životopisy znamenají nulový nárok na podporu ze strany týmu. Pěkný odevzdaný životopis nás naopak může motivovat i k podpoře, aniž byste si o ni museli aktivně říkat, nebo třeba k zapojení postav, které máte zmíněné v životopise (např. rodičů) do budoucích akcí. Seznam hráčů, kteří mají životopis v nepořádku, naleznete na fóru.


Užijte si svátek lásky, a až ho vaše postavy budou slavit, nezapomínejte na konsent!

Realizační & Podpůrný tým Života v Bradavicích ♥

Offline Sarah

 • RT ŽvB
 • *****
 • Příspěvků: 3104
 • ❄ a nightmare dressed like a daydream ❄
Re:Newsletter
« Odpověď #2 kdy: Listopad 29, 2021, 02:07:45 odpoledne »
 Milí hráči,

zatímco nám ve hře začínají zkoušky NKÚ a OVCE, blíží se ročníkové zkoušky a po nich prázdniny, tým se rozhodně nefláká a přináší vám v dalším newsletteru další pořádnou kopu novinek.

Konec s vyhazováním vzkazů od nejbližších!
Komu z nás se to nikdy nestalo? Vyhazujete binec po Vánocích, nebo někdy i mimo ně, a s těžkým srdcem třídíte lístky se vzkazy od kamarádů, spolužáků a školních lásek, aby vám na cestě do Londýna pak nezabíraly půlku kufru.

Konečně pro vás máme řešení, které se obejde bez zamačkávání slz. Poděkujte Vodáčkovi za nový pořadač lístků, ve kterém můžete mít všechny vzkazíky pěkně na očích, listovat jimi, a přitom vám nezaberou víc než jedno malé místečko v batohu. Princip už dobře znáte z krabičky na přísady nebo fotoalba. Vložit do vzkazovníku můžete lístečky libovolného názvu, vzhledu i barvy.

Lístky v pořadači budete moci časem kouzlem uzamknout, aby je z něj nikdo nemohl nepozorovaně vyndat. Pořadač si taky můžete oštítkovat, abyste si v lístcích mohli udělat pořádek.

Nové pořadače naleznete v papírnictví a můžete si je také objednat. Předem naplněné si je budete taky moct pořídit jako památníčky, skicáky nebo otvírací kroužkové bloky.


Každým rokem o rok starší
Realizační tým si v posledních týdnech odhlasoval, že vaše postavy budou od dalšího herního roku kosmeticky “stárnout” o trošku dříve. Nyní jste zvyklí, že jsou všichni herně postaršeni na začátku letních prázdnin. Nově vám však přibude rok na postavě už krátce po novoročních ohňostrojích.

Část důvodů k tomuto kroku je čistě technická. Rozhodli jsme se tak ale i proto, aby věk, který se zobrazuje na postavách, delší dobu odpovídal jejich reálnému věku: postavy jsou tedy postaršeny v půlce, ne až na konci rozmezí, kdy mají narozeniny.

Nové oblečení vol. 2: Sukně, botky, rozepnuté košile!
Lauren nás i vás nepřestala rozmazlovat. Sotva se naše rozplesaná srdíčka uklidnila po vánoční nadílce nových obleků, triček, tílek a plavek, přichází nový velký update grafiky. Tentokrát si přijdou na své milovnice (a milovníci) pouzdrových a skládaných sukní všech možných délek. Potěší i kšiltovky, tenisky a botky na podpatku nebo ležérní rozepnuté košile. Podívejte se sami. Kompletní přehled včetně čísel, pod kterými můžete oblečení objednávat, naleznete brzy na fóru.


Je libo žít v rezidenční čtvrti Londýna?
V ŽvB můžete žádat o dům po úspěšném dokončení třetího ročníku. Vybrat si přitom můžete dům či byt v některé z existujících lokací, nebo si ho (nechat) postavit takříkajíc “na zelené louce”. Lokace mají tu výhodu, že v nich můžete potkávat své bývalé spolužáky, držet pěkný sousedský život a pohybovat se po okolí svého obydlí. Život v lokaci navíc často umožňuje využití již existujícího domku, což znamená méně práce pro stavařský tým a méně čekání pro vás.

S radostí vám oznamujeme, že se pro vás staví nová lokace, ve které se bude dát i bydlet! Leží v sousedství parku Hampton Court Park. Naleznete v ní hotel, malé obchůdky i obytnou čtvrť s většími městskými řadovými domy. Právě tyto domy bude RP v dohledné době prodávat kouzelnická realitní kancelář Hipogryf. Vašim postavám je tak můžou třeba pořídit rodiče. O domy v nové lokaci můžete žádat už teď. Očekáváme, že nová londýnská čtvrť bude připravená k nastěhování nejpozději na konci příštího herního roku (zhruba reálný duben). Zpoždění (ale ani urychlení) stavařských prací však nelze nikdy vyloučit! Zatím vás necháme nakouknout jen na okraj čtvrti s obchody a hotelem:


Těšte se na další novinky zase příště!

Realizační & Podpůrný tým Života v Bradavicích


Offline Nancy

 • RT ŽvB
 • *****
 • Příspěvků: 2896
 • long live all the magic we made
Re:Newsletter
« Odpověď #3 kdy: Listopad 29, 2021, 06:13:14 odpoledne »
Seznam a ukázka nově objednatelného oblečení i s čísly, pod kterými ho můžete objednávat:


Offline Sarah

 • RT ŽvB
 • *****
 • Příspěvků: 3104
 • ❄ a nightmare dressed like a daydream ❄
Re:Newsletter
« Odpověď #4 kdy: Prosinec 24, 2021, 11:20:00 dopoledne »
Milí hráči,

horké léto ve hře se kříží s reálným svátečním obdobím adventu a Vánoc. Hráči ŽvB mají sice Vánoce čtyřikrát do roka, ale my ani tyhle, ty jediné, které vaše postavy neprožívají s vámi, nepromeškáme jako příležitost nadělit vám pár vánočních dárků.


Co se chystá v létě?
Když vyjdou letní prázdniny na Vánoce, znamená to z naší strany prosbu o shovívavost, co se týče počtu akcí i novinek. Všichni, kdo hru tvoříme, v těchto dnech stejně jako všichni ostatní nakupujeme a balíme dárky, vijeme adventní věnce, zdobíme domovy, uklízíme a pečeme cukroví. I mezi svátky ŽvB věnujeme omezené množství času, který trávíme raději s rodinami.

Své postavy můžete v těchto dnech zaměstnat některou z nabízených brigád, které byly vypsány v příloze odjezdového Denního Věštce; obzvlášť oblíbené je venčení psů v útulku a od dokončení čtvrtého ročníku taky stáže, na kterých vaše postavy mají možnost poznat práci přímo v nějakém oboru, a vy si zároveň můžete zahrát s dospěláckými postavami.

Z akcí se pak mezi svátky otevře v hamptonském parku burza. Vaše postavy ji budou moct využít k tomu, aby se zbavili všech věcí, které by ještě mohly někomu posloužit, ale víte, že vy je nevyužijete. Takové krámy dáte všechny do jedné krabice a obchodníci vám za ně nabídnou férové ceny. Akce bude mudlovská, ale v jednom ze stánků se bude tajně kšeftovat i s kouzelnými předměty.

V půlce ledna odjedeme zpět do Bradavic. Rozvržení dalšího školního roku už najdete na webu.


Dvakrát hleď, jednou češ
Hráč děvčete, které si chce rozpustit drdol a docílit asi nejoblíbenějšího účesu s rozpuštěnými vlasy vepředu, musí dvanáctkrát dvojkliknout, aby dosáhl svého cíle. To je 24 kliků na rozpuštění vlasů! Chceme říct: to BYLO 24 kliků na rozpuštění vlasů.

Hřeben se mění. Až po Štědrém dnu zapnete hru a učešete svou postavu, dostanete na výběr z dostupných účesů. Jeden z nich si vyberete, kliknete a je hotovo. Sláva!


Snazší přehled při nákupní horečce
Tuhle novinku jsme dlouho napjatě vyhlíželi my v týmu, ale věříme, že si ji užijete i vy hráči. Po loňské úpravě NPC obchodníka tak, že umožňuje barevné varianty s různými názvy, přichází jeho další upgrade. Obchodník nově umí řadit zboží do kategorií. V obchodech tak už nemusíte procházet desítky stránek zboží: stačí si vybrat záložku, která vás pošle rovnou k sortimentu, který vás zajímá.

Kategorie musíme do pokladen naklikat ručně, a proto prosíme o strpení. Bude to chvilku trvat, než bude zboží přehledně roztříděné všude. Pro začátek si můžete novou funkci vyzkoušet v obchůdku Kotlíky paní Potage na kraji Příčné ulice.


Pár řádků k Vánocům
Před pár týdny jsme vás na Discordu ptali, jestli byste měli zájem o velké dopisní listy, do kterých by se z technických důvodů muselo psát v několika polích, které jsou velké jako lísteček. Mnoha z vám se nápad zalíbil, a tak jsme ho uvedli k životu.

Nový dopisní papír si budete moct pořídit už mezi svátky v papírnictvích na Příčné ulici i v Londýně. Zobrazuje se jinak při čtení a při psaní, takže nepěkná oddělující pole nebudou omezovat čtenáře, jen pisatele. Posuďte sami na obrázku:


RT a PT ŽvB přejí veselé Vánoce
Děkujeme za další rok ŽvB. Byl to již sedmnáctý, ve kterém existuje, a těší nás každý další, ve kterém naše hra dělá někomu radost.

Na Štědrý den bude již tradičně vypnutá Ema, takže se do hry nedostanete ani vy, ani my. Užijte si oslavu Vánoc a nezapomínejte, že ŽvB vám nikam neuteče. Když budete během svátků volit mezi časem se svými blízkými a ŽvB, rozhodně volte reálný život. My se na vás budeme těšit v roce 2022.

Veselé Vánoce a šťastný nový rok přeje

Realizační & Podpůrný tým Života v Bradavicích


Offline Nancy

 • RT ŽvB
 • *****
 • Příspěvků: 2896
 • long live all the magic we made
Re:Newsletter
« Odpověď #5 kdy: Únor 02, 2022, 10:40:50 odpoledne »
Milí hráči,

od posledního newsletteru už uběhl nějaký čas. Zatímco vaše postavy byly na prázdninách, my jsme odpočívali, organizovali konkurzy, a v lednu byly všechny naše síly napnuté k většímu projektu, který vám můžeme konečně odhalit teď.

Bubny, prosím…

JDE SE DO PRASINEK!
Stavaři, ale i ostatní členové týmu napnuli všechny svoje síly k tomu, aby studenti od 3. ročníku výš mohli zase vyrazit tento školní rok na výlet do Prasinek. Z posledních sil dokončujeme aspoň základ obřího projektu, ale už teď si troufáme říct, že se dílo podařilo. Do Prasinek se jde tuto sobotu, takže nezapomeňte dodat potvrzení rodičů o souhlasu s účastí vašich postav!

Čekají tam na vás Prasinky úplně jiné, než si je pamatujete: mnohem krásnější a větší. V kouzelnické vesničce naleznete staré známé i zbrusu nové obchody i podniky pro posezení a v nich nové zboží, které před Vánoci přijde vhod, sháníte-li ještě dárky pro kamarády a blízké.

Nemáte postavu na škole mezi 3. a 7. ročníkem, ale některá vaše postava už dostudovala? Nezoufejte. Do Prasinek se můžete podívat taky a potkat se tam třeba se svými přáteli, kteří ještě studují. Pro přepravu do Prasinek můžete využít služeb přenášedla z Ministerstva kouzel.

Prasinky se budou jistě ještě dokončovat v příštích měsících, možná i herních letech. Je to jedna z těch staveb, která umožňuje až moc velký prostor pro rozšiřování a zdokonalování, a to samé platí i pro nestavební stránku - tedy zvelebování, zabydlování, vytváření sortimentu pro obchody a podobně. V této souvislosti připomínáme, že přijímáme neomezené množství návrhů na předměty, které byste rádi ve hře viděli. Máte dobrý nápad? Prosím, nešetřete si jej jen pro vlastní objednávku. Pomozte k rozvoji celé hře!

A pro větší natěšenost ještě malý pohled na centrum Prasinek s místní dominantou, Soví poštou:


Šaty dělají kouzelníka
Do oběhu postupně (s první částí Prasinek) spouštíme i druhou velkou novinku, kterou jsme již naznačovali v některém z předchozích newsletterů, a která za sebou nechala měsíce práce. Je jím přechod na skriptově nový typ oblečení. Na první pohled rozdíl nepoznáte: oblečení bude mít stejné možnosti vzhledu i pojmenování. “Zevnitř” však přichází dlouho potřebné změny, které významně ovlivní některé herní mechanismy.

Oblečení, které si pořídíte v novém systému - což bude teď v Prasinkách a v létě snad již ve všech obchodech v Londýně a na Příčné ulici, případně na objednávku - bude umožňovat změnu layerů (to, co již dnes umí krátké sukně a některé vršky, typicky košile). To vám umožní více variací oblečení, které nosíte. Nový skript bude také umět úpravu oděvu z jednoho vzhledu na jiný. Nově si tak budete moct rozepnout košili, otočit kšiltovku dozadu nebo vykasat sukni.

Všechno oblečení také bude možné blíže prozkoumat, takže kdo si rád hraje s popisky, získá spoustu znaků navíc. Pomocí příkazu [prohledni je možné blíže si prohlédnout oblečení všech ostatních postav ve vašem okolí. V nejbližších dnech bude přidán i příkaz [prohlednivse, kterým zaměříte osobu, a vypíšou se vám názvy a bližší popisy všech věcí, které má na sobě. Bližší prozkoumání vám také ukáže, jak moc je oblečení obnošené a ušpiněné.


Špinění a obnošování oblečení jsme přidali ze dvou důvodů: zaprvé, abyste jeden kousek nenosili od jedenácti do pětatřiceti a pak ho ještě nepředali svým herním dětem (my víme, že to děláte), a zadruhé, abyste měli příležitost pokecat se spolužáky v prádelně, když nestihnete dát oblíbené tričko včas skřítkům k vyprání O:).

Ale teď vážně: prvek špinění a obnošení považujeme za něco, co má šanci obohatit vaši hru. Umožní to existenci nových zajímavých předmětů a kouzel a dospěláci budou mít konečně za co utrácet peníze. Pro studenty by stárnutí oblečení neměl být problém, obzvlášť po zmírnění finančního systému (zavedení kapesného od rodičů, jídlo přes prázdniny zdarma). Bude možné nosit i obnošené oblečení, a zda to budete dělat, to závisí jen na vašem RP a původu vaší postavy. Dali jsme si pozor, aby systém nebyl na škodu z hlediska otravnosti pro hráče. Praní nebude obtížné ani časově náročné a bude možné mnoha způsoby. Oblečení je také možné nosit poměrně dlouho, než se ušpiní (nikdy se vám nestane, že se ušpiníte po jednom, dvou nebo třech celodenních nošeních, vždy je to více). Nový systém navíc umožňuje nakoupit si kvalitnější a pomaleji se ničící oblečení.

Věříme, že do hry nepřidáváme opruz, ale nové možnosti, které si ve výsledku užijí všichni. Konkrétní podobu včetně přibližných nových cen kusů oblečení si můžete sami proklikat v kalkulačce.

Chystáme i výměnu současného oblečení, ale protože jsme stále ve fázi zevrubného testování nového systému, ještě to není na pořadu dne (a až bude, nebude, přinejmenším v prvních letech, povinná). O všem vás budeme včas informovat.

To už je všechno?
Víc toho pro tento newsletter nemáme. Ale nevěšte hlavu. Něco si ještě schováváme jako překvapení. Prozradíme jen, že studenti se můžou těšit na rozbalování vánočních dárků…

Tak ahoj v Prasinkách!

Realizační & Podpůrný tým Života v Bradavicích

Offline Lauren

 • RT ŽvB
 • *****
 • Příspěvků: 1341
 • Gang Akčných Sloveniek
Re:Newsletter
« Odpověď #6 kdy: Únor 14, 2022, 08:39:59 odpoledne »
Nová várka objednatelného oblečenia aj s číslami pod ktorými môžte objednávať:Iba kúsky označené (m/z) majú aj mužský gump, zvyšok je zatial len pre ženy.
Kúsky s označením (A) majú animáciu v hre na postavičke, zbytok je bez animácie. Treba na to myslieť pri vyrábaní outfitu aby vaša postava nevyzerala v hre nahá :D

Opasky so sponou od najširšieho:
15402
15403
15404
15405
15406

Opasky bez spony:
15407
15408
15409 - retiazkový
15410 - s mašlou uprostred

Opasok k novým nohaviciam:
15401 (m/z)

14524 - mašla zložitá na krk (m/z)
14525 - mašla jednoduchá na krk (m/z)
14597 - kravata pásikovaná (m/z)
14650 - obyčajný motýlek (m/z)

14611 - balerínky  (m/z) (A)

14592 - legíny  (m/z) (A)
14593 - ponožky  (m/z)
14594 - podkolenky  (m/z)
14595 - nadkolenky  (m/z)
14596 - pančuchy  (m/z)

15393 - rukavice krátke (m/z)
15394 - rukavice po lokty (m/z)
15395 - rukavice nad lokty (m/z)

15396 - korzet s viazaním vpredu
15397 - korzet pod prsa s viazaním vpredu
15492 - korzet bez viazania (m/z)
15493 - korzet bez viazania pod prsa (m/z)

15411 - kabelka/psaníčko

14610 - chino kratase (m/z) (A)
14645 - sveter (m/z) (A)
14646 - sveter bez rukávov/vesta (m/z) (A)
14647 - košela s krátkym rukávom (m/z) (A)
14648 - polokošela (m/z) (A)
9780 - hábit (m/z) (A)

Hábity sú nepredajné vo farbách 1564, 1572, 1209, 1427 (kolejné farby hábitov).Offline Nancy

 • RT ŽvB
 • *****
 • Příspěvků: 2896
 • long live all the magic we made
Re:Newsletter
« Odpověď #7 kdy: Duben 19, 2022, 10:47:33 odpoledne »
Milí hráči,

začalo jaro! Pozná se to tak, že kvetou stromy, zpívají ptáci a na ŽvB nejsou lidé. Všichni běhají někde venku, nebo aspoň doufáme. Abyste si při jarních grilovačkách a procházkách po lese na svou oblíbenou hru vůbec vzpomněli, naučil se Archie používat sociální sítě a teď by pořád postoval storýčka. Pošlete mu prosím vás nějaké hezké screenshoty ze hry, které pak bude moct nostalgicky postovat na Instagram a Facebook. Bude mít radost.

Na jaře se taky rodí mláďata. Nám se narodilo fénixí mládě. Jeho první slova jsou “čus popelus” a má podobu pravidelného vysílání na Rádiu Fénix. Naladit si ho můžete každý pátek od 21:15 na kanálu 2.

A teď k dalším novinkám. Když se dočtete do konce, prozradíme vám nové kouzlo. (Pokud nejste druháci.)

Jak si kdo ustele, tak si lehne
V týmu jsou dvě skupiny lidí, které pracují naprosto neúnavně: stavaři a grafičky. O stavařích si povíme později. Grafičky představovat nemusím, protože neúnavně plní snad každý newsletter kupami oblečení (novinek je tolik, že se ani všechny do newsletteru nedostaly - třeba nové pásky, ponožky a uniformy). Dnes ale přináší novinku z jiného soudku. Podívejte, jaké teď máme krásné nové postele od Charlie a Lauren. Usilovně už je používají stavaři a můžou si je i koupit vaše postavy a vyměnit je s těmi starými. V IKEA ilustračních pokojíčcích se můžete kochat taky novými (a skoronovými) okny, kterými nás oblažila Lauren.


Toulky po okolí Portsmucku
Až si našetříte na letaxový prášek, sbalte si batůžek a stavte se v Portsmucku. V hezkém počasí doporučujeme návštěvu dobře známé pláže, která se nachází západně od rybářské vesničky. Mimo sbírání mušlí je teď už možné se na ní i koupat, protože voda je díky Drewie nově průchozí.


A teď se vydáme na opačnou stranu od Portsmucku. Od krbu doprava směrem ke starému dolu, a po lávce přes řeku. Stavbařský tým, zejména Sarah, ve spolupráci s Aileen připravil zbrusu nový cíl pro procházky vašich postav. Když v lese nezabloudíte, narazíte na vesnici Littleport, ve které už po generace žijí pospolu mudlové a kouzelníci bez tajností a svárů. Vesnička, ve které je i zákon o utajení takový uvolněnější, je skutečně malebná: posuďte sami. Můžete se tam stavit na oběd, strávit pár dnů volna v místním penzionu, nebo si tam pronajmout či koupit baráček. ŽvB má novou plnohodnotnou lokaci!


Oh Deer Hues
V souborech už máme tuhle novinku nějaký ten pátek, takže ti slídivější z vás si na ni mohli přijít sami. Až teď ale oficiálně oznamujeme, že naše hra nyní může být barevnější o zhruba 170 nových odstínů. Ve Fiddleru je najdete pod čísly 1579-1600, 1655-1700, 1755-1800, 1499, 1455-1463 (Deer Hues) a 2320-2369 (Shades of Archie (Nancy’s Version)). Barvičky si můžete vyžádat u objednávek (stejně jako ty dosavadní) a určitě se s nimi budete setkávat v nových stavbách i obchodech.


Pokud vám ve hře chybí nějaká barva nebo odstín a myslíte si, že neexistuje, obraťte se na Nancy, která vám požadovanou barvu najde, pokud existuje; a pokud neexistuje a měla by, zváží její vyrobení.

A kouzlo na závěr!
Jak jsme slíbili, tak činíme! Kolem Vánoc jsme do hry spustili nové oblečení, které se špiní, a tedy i pere. Prát ho můžete na začarovaných valchách, v pračkách, v umyvadlech - ale také kouzly. Základní prací kouzlo už je nyní v osnovách, a proto jediní, kdo ho aktuálně znají, jsou studenti 2. ročníku. RP by to ale mělo být kouzlo, které zná skoro každý. Jako kouzlo na oheň nebo rozsvícení hůlky. Vaše postavy ho můžou znát z domova (jsou-li z kouzelnických rodin), od kamarádů nebo z knih (které ve hře aktuálně nejsou). Zvládnout ho RP může každý, kdo prošel úspěšně prvním ročníkem.

A tady je: jeho formule je mundarus. Než ho použijete na první kousek oblečení, zamyslete se nad tím, jak se k němu vaše postava dostala RP. A příjemné praní!

Realizační & Podpůrný tým Života v Bradavicích
« Poslední změna: Duben 19, 2022, 11:05:23 odpoledne od Nancy Orwell »

Offline Charlie

 • RT ŽvB
 • *****
 • Příspěvků: 415
 • You're doing great, just care less
Re:Newsletter
« Odpověď #8 kdy: Prosinec 23, 2022, 07:04:32 odpoledne »
Milí hráči,

atmosféra v kouzelnickém světě houstne čím dál víc. Kdo si troufne vytrubovat svoje názory do světa? Ještě před nedávnem se zdálo, že hlásit se k Regimentu je bezpečné, zatímco promudlovská strana dostává na frak. Teď už ale bílá brož platí nejen za usnadnění života, ale také za cejch, který může jeho nositele dostat do nebezpečí. Starosta Littleportu mluví do rádia o tom, že na příznivce Regimentu vezmou obyvatelé smíšené vesničky zbraně. Kde se to zastaví? Je vůbec ještě cesta zpět ke klidu a míru? Kdo ví. My víme jen to, že to do velké míry záleží i na vás, hráčích a vašich postavách, a na tom, k jakým krokům se rozhodnou. Čapněte za pačesy šanci aktivně ovlivňovat dění ve hře!

Ohlédnutí za rokem 2022… nebo raději 2020/2021
Ale ne hned. Nejprve se společně na chvíli zastavme a podívejme se, co všechno jsme spolu v posledních měsících zažili. Nebudeme s dovolením bilancovat celý rok. Vy jako hráči nejlépe víte, kam se hra za posledních 12 měsíců posunula, a pokud si to potřebujete připomenout, stačí si prolistovat předchozí newslettery. Zrekapitulujeme si pouze novinky posledních měsíců.

Vodáček ve spolupráci s dalšími členy týmu naskriptoval spoustu vychytávek. Z jeho spolupráce s Charlie vzešly nové letaxové krby, které začnete pomalu vídat v nových stavbách. S Aileen rozeřval mandragory a probudil k životu ryšce, zábavné nové potvory do každé zahrádky, které jste si mohli sami zkusit chytat. Rozebrání skleníků po napadení škůdcem bylo dobrou příležitostí k “menší” přestavbě. V nejmenším skleníku vzniknul prostor na poznávačky rostlin a přísad z nich, vedle skleníků je několik nových míst na posezení, včetně romantického altánku. Jeden skleník dostal nová, temná okna. Co se za nimi asi skrývá?


Ve spolupráci s Nancy zase Vodáček zařídil, že jste si mohli vyzkoušet barvit sníh vývary z různých rostlin. Připravili taky nějaká nová kouzla do výuky Kouzelných formulí, která si starší ročníky už mohly vyzkoušet, a těm ostatním nebudeme kazit překvapení.

A to nebyla jediná změna, kterou potkala výuka. Charlie, tedy pardon, profesor Harrington, studentům nachystal po novém zkoušky NKÚ a OVCE z Obrany proti černé magie. Zkoušky proběhly s pokročilou praxí, ve které se studenti utkali s řadou nástrah kouzelnického světa, které museli sami přemoci. Dáváme si záležet na to, abychom posouvali výuku i zkoušení takovým směrem, aby pro vás bylo zábavnější.

Nově oháknuto: nebradavičtí studenti, pracovníci Munga, vy po návštěvě Pretaporty
Nejen OVCE a NKÚ jsou teď v novém kabátku. Nové oblečení - teď už v doslovnějším slova smyslu - dostali i někteří kouzelníci. Studenti jiných kouzelnických škol než Bradavic teď mají po módním zásahu Sarah, Charlie a Aileen jiné uniformy. Prohlédnout si je můžete v knize Britské kouzelnické školy.

Výčet nových uniforem pokračuje všemi pracovníky Nemocnice sv. Munga. O tom jste se ostatně mohli už dočíst v Denním Věštci - pokud ho nesabotujete kvůli tomu, že tam píšou samé blbosti. Nedivili bychom se vám! Každopádně za upgrade uniforem můžete děkovat naší Hattie. Ta vám taky přidala do Pretaporty džínové kraťasy, které jsme vám ukázali už v minulém newsletteru, a trochu jim upravila barvy. Lauren zase přidala pro děvčata animaci korzetu, takže už je možné ho nosit i bez jiného vršku a vytvořit zase nové šatové kombinace.

Grafické změny, o nichž byste určitě měli vědět
Začneme těmi menšími změnami. Charlie překreslila knihovny tak, aby barevně odpovídaly “Lauren skříňkám” - těm skříním a policím, které ve hře vídáte asi nejčastěji. Jsou teď jednotné a stavařům to otvírá ruce pro hezčí stavby. A Charlie obecně nezahálela. Nakreslila taky svíčky ve skleničce, které se pěkně mihotají, vycházkovou hůl do ruky a prvních pár kousků kouzelnického oblečení, jako třeba tenhle cool hábit. Všechny tyhle věci teď můžete mít v některé z dalších zhruba sedmdesáti barev, které vyrobila Nancy na základě poptávky po víc “Dark Academia” barvách.
Ale co vás bude asi zajímat víc jsou… bubny, prosím… tyhle vlasy! Do hry je upravila Charlie, z větší části na základě práce Neferu (DeviantArt; děkujeme!). Ještě potřebují poslední retuš a přiřazení animací, ale můžete se na ně už těšit, protože ve hře budou dostupné velmi brzy.

Co nás čeká v létě?
Kdo ví, co přinese ŽvB léto? Nachystáno toho pro vás nemáme málo, ale jediné, co můžeme zatím prozradit, je výlet na Magos. Někteří z vás ho možná dostali od rodičů, někdo si ho vysoutěžil, někomu k němu pomohly zásluhy⚜️. Kdo by rád jel, ale nepatří do privilegované třídy, která za něj nemusela platit, může vždycky zvážit obrátit se na rodiče. Třeba se k nim z reálného světa přenese vánoční duch a budou neobvykle štědří.

Ale teď ne tak hrr. To všechno až po Vánocích. Na Štědrý den bude totiž už tradičně Ema vypnutá. Musí si od vás odpočinout. Bude se na vás těšit zase 25. prosince.

Veselé Vánoce!
Realizační & Podpůrný tým Života v Bradavicích

« Poslední změna: Prosinec 23, 2022, 07:06:03 odpoledne od Charlie »

Offline Sarah

 • RT ŽvB
 • *****
 • Příspěvků: 3104
 • ❄ a nightmare dressed like a daydream ❄
Re:Newsletter
« Odpověď #9 kdy: Říjen 13, 2023, 12:13:02 odpoledne »
Milí hráči,
už delší dobu jsme vám nenaservírovali nové informace o tom, co je na ŽvB nového. Nejprve jsme měli hodně práce s finalizováním akce s Regimentem. Bylo to hlavně vaše zapálení a aktivita, které vedly k tomu, že dobro zvítězilo a Regiment rozsévající nenávist vůči mudlům byl poražen. Nic nebylo od počátku vytesáno do kamene. Děkujeme vám, že jste se účastnili, že vás to bavilo a taky že jste oceňovali naši práci. Přes léto jste si mohli všimnout, že je trochu náročnější nás zastihnout. Všichni jsme si potřebovali hodně odpočinout po delším čase, kdy si ŽvB žádalo víc našeho času, než jsme třeba plánovali. Teď se snad náš kouzelnický svět zase na čas vrací k zaběhlé rutině.
To je dobrý čas na to, abychom vás poprosili o hodnocení toho, co jste ve hře v uplynulém reálném roce zažili. Proto bychom vás rádi poprosili o vyplnění tohoto dotazníku. Vaše pozitivní zpětná vazba nás namotivuje a z té negativní se učíme.
Některé z novinek, které představíme v tomto newsletteru, jste už mohli ve hře potkat, pokud jste se koukali pozorně. Opakování je matkou moudrosti. Jdeme na to:

Pastva pro oči
Začneme tradičním okýnkem s přehledem grafických úprav. Za většinu z nich vděčíme naší nevyčerpatelné Charlie. Ve hře se můžete potkat s novými krátkými sukněmi (koketnější verze těch, které byly světlou stránkou válečného Magosu – které jsou ostatně taky celkem novinka), novými druhy šperků a kyticemi, které si postava může vzít do ruky, řadou nových účesů, které rádi vidíme, že ve velkém používáte, a taky s řadou croptopů a rukávů, které ještě dál zvyšují rozmanitost ženských šatů. A s novinkami se nezastavujeme. Už brzy bude možné koupit taky tenhle skvělý šátek s možností zavázání kolem ramen. Děláme z ŽvB dressing game? Možná? Netvařte se, že vám to vadí. Ostatně i milovníci jiných krásných věcí si přijdou na své.
Lektvary můžete lít do nových flakonků, jejichž grafika se mění při oštítkování. Kameloti roznesli už několik Denních Věštců v novém kabátku, který společnými silami dala dohromady Charlie a Aileen. Na titulní stránce teď máme fotky. Nezapomeňte, že pro vaše postavy jsou navíc pohyblivé! Aileen se vůbec velmi činí jako nová členka týmu grafiček (a realizačního týmu). Díky ní ve hře vídáte nové květináče, kulaté židle, stolečky a pár doplňků pro děti. Nakreslila i nová košťata a malá bidýlka pro sovy, která můžete koupit v Mžourově. A některé věci, které se ve hře teprve v budoucnu objeví. Kolik novinek najdete na našem ukázkovém obrázku?


Najdi, ukryj, vystajluj aneb úprava containerů
Je to jen shoda náhod, nebo Ben našel zvláštní zálibu v uzavíratelných prostorách? Právě k těm se totiž vážou všechny tři výrazné skriptové změny, za něž mu vděčíme. První z nich ocení zejména fintivé postavy, které rády stráví deštivou sobotu přípravou outfitů dobudoucna. Představujeme vám ramínko, na nějž můžete pověsit, co aktuálně máte na sobě (nebo i to, co nemáte). Usnadní vám pak oblékání, až si svůj vymazlený look včetně doplňků budete chtít vzít další den. (Nebo spíš obden. Všichni dáváme oblečení, které jsme už nosili, na ramínko, a bereme si ho o pár dní později, aby to vypadalo, že jsme všechny kusy vyprali po prvním nošení, žejo?)


Co si nepověsíte na ramínkách do skříně – třeba proto, že si to necháte zabordelené někde v batohu – to můžete snadno vyšťárat za pomoci příkazu [cobsah. Ten za vás nahlédne do kteréhokoliv containeru. Můžete se tak podívat, co máte třeba v batohu, spočítat rozsypané mince a ověřit si, jestli se tam někde neschovává hůlka. Je to dobrý předstupeň vyděšené page hlásící, že ta hůlka rozhodně nikde není, i když ve skutečnosti jste si ji jenom omylem přesunuli do pytlíku od svačiny, který se vám v batohu válí už od léta před prvákem.


Noví prváci a jejich svačinové pytlíky už teď potkáváte na bradavických chodbách. Buďte na ně hodní, začleňte je do svých her a moc je netýrejte. Pokud s nimi napřesrok nebudete chtít stát v jedné frontě v bance, můžete využít novou funkci takzvaného veřejného bankovního trezoru. Nově můžete přistupovat k penězům od rodičů skrze kouzelnou truhličku v bance, kde každý vidí jen obsah vlastního trezoru. Můžete si do něj ukládat peníze i cennosti – kapacita je však omezená na zhruba 100 předmětů. Prváci si nadále vybírají peníze u skřeta, stejně jako starší postavy, které se o interakci s nepříjemným boháčem prostě nechtějí připravit.

Na co se těšit?
Studenti se už po prázdninách vrátili do Bradavic. Letos je pro změnu snad čeká docela klidný školní rok. Nakoupit na něj mohli na Příčné ulici jako vždycky, a jako obvykle také fungují objednávky. Ti, které události minulých let naučily obezřetnosti, by se měli vybavit novým lotroskopem. Ten nově díky Charlie a Vodáčkovi reaguje na vykouzlené pasti, a proto se vyplatí nosit ho v batohu. A když už jsme u nákupů, tak stojí za zmínku, že nově je možné uplatňovat poukázky přímo u obchodníků. Pokud tedy někde vyhrajete poukaz, nemusíte posílat remoty nebo page, abyste za něj nakoupili.
Napřesrok se ale nákupuchtivé postavy možná vypraví i do Malého Visánku, kde se hodně činí nový starosta a dává dokupy roky zavřené obchůdky. Nové domácí potřeby budou prodávat jak ramínka na oblečení, tak třeba funkční potřeby na vaření nebo prádelní koš v nové grafice. Chystá se i nové květinářství, zverimex, potraviny a knihkupectví.

Tak hurá zpět do školy!
Váš realizační & podpůrný tým