Autor Téma: Valentýn 2016  (Přečteno 1549 krát)

James

  • Host
Valentýn 2016
« kdy: Únor 24, 2021, 04:16:42 odpoledne »
Valentýn 2016


První část letošního Valentýnu proběhne již dnes - a to výroba domácí čokolády.

Tuto čokoládu buď můžete sníst sami nebo jí darovat svým nejbližším během Valentýna. Vaření proběhne v tanečním klubu v přízemí za dozoru profesorů. Zastavit se můžete téměř celý den (od 18:30 do cca 21:00).

Postup vaření:
Na stole najdete recept na konkrétní druh čokolády (máme jich 5 včetně veganských). Dojdete si pro potřebné odměrky a naberete si suroviny.
Kostku kakaového másla přesuneme do hrnce přetáhnutím. Ostatní přísady vždy přesuneme pomocí dvojkliku na odměrku a zaměříme hrnec. Tím se prášek přesype do hrnce. Jakmile máme všechny suroviny v hrnci (na pořadí nezáleží), zapneme plotýnku. Vaření spustíme dvojklikem na plotýnku a zaměřením hrnce.
Po nějaké době získáme tekutou čokoládu, kterou přelijeme dvojklikem na čokoládu do připravené sklenice.

Postup formování:
S tekutou čokoládou ve sklenici dojdeme k formičkám. Dvojklikem na formičku a zaměřením lahve s čokoládou jí naplníme. Chvíli čekáme, než čokoláda ve formě ztvrdne. Poté opakovaným dvojklikem na formu postupně vyndáme všechny čokoládové bonbóny nebo tabulku čokolády.

Zdobení (nepovinný krok):
S bonbóny nebo tabulkou čokolády přejdeme ke zdobení. Vše se odehrává pouze RP, tedy emotujeme. Čokoládové bonbony, na kterých pracujeme, položíme na tác (resp. "do tácu", je to "sáček").
Vyplníme tento formulář, na základě kterého nám někdo z týmu jednu nebo více čokolád (v tácu) pojmenuje.

Dárkové krabice:
V truhle u kádí s barvou si vezmeme štětec a libovolnou dárkovou krabici. Dárkové krabice jsou obarvitelné pomocí barev (dvojklik na káď s barvou a zaměřit krabici). Štětec při dvojkliku emotuje barvení krabičky.
« Poslední změna: Únor 24, 2021, 07:34:56 odpoledne od James »

James

  • Host
Re:Valentýn 2016
« Odpověď #1 kdy: Únor 25, 2021, 01:05:30 odpoledne »
Dneškem pokračuje hlavní program letošního Valentýnu:

1) 18:00-22:00 - Valentýnky a Amorkové
Na nádvoří najdete valentýnky a také dárkové tašky, do kterých můžete dát právě třeba přání a k němu včera vyrobené čokolády a nechat jej doručit přes všudypřítomné Amorky svým milovaným.


2) 18:30-20:45 - Japonský Teppanyaki šéfkuchař
Pokud budete sledovat růžové lístky ze Vstupní síně, dostanete se až k japonskému teppanyaki šéfkuchaři. Teppanyaki je způsob vaření, kdy přímo před vámi kuchař smaží různé pokrmy na velkém plechovém pultu. Zastavte se, kdo má rád exotická jídla a něco trochu nevšedního.


3) 18:30-20:45 - Výroba a pouštění lodiček s lampiony po jezeře
Zkuste si vyrobit vlastní lampion, vyřezat lodičku ze dřeva, obojí následně vyzdobit a poslat po jezeru. Legenda praví, že pokud na lampion napíšete své jméno a jméno svého vyvoleného partnera, tak čím lodička dopluje dál, tím má vztah větší šanci na úspěch.
Postup na výrobu lampionu najdete zde, postup na výrobu lodičky naopak zde.


4) 20:45-22:00 - Večerní zábava
Na hrad dorazí zahrát k tanci a poslechu autentická poprocková kapela až z dalekého Japonska. Zároveň na milovníky sushi čeká velký bufet. Ale najde se zde i tradiční jídlo pro ty, kteří preferují klasická jídla. Také bude připravený bar s nealkoholickými nápoji. Slušně se prosím oblečte!


5) Omikuji
Ve vstupní síni se nachází takzvané "Omikuji", což jsou malé pásky papíru s předpovědí přinášející štěstí či smůlu pro různé životní situace. Omikuji se špatnými předpověďmi se zpravidla zavěšují na různé provázky ve svatyních, protože prý pak bohové tyto špatné zprávy zaženou.

« Poslední změna: Únor 25, 2021, 01:19:47 odpoledne od James »