Autor Téma: Diskusia k RP a ovládání  (Přečteno 29212 krát)

Offline Shyam Staar

 • Dospělák
 • Příspěvků: 174
Re:Diskusia k RP a ovládání
« Odpověď #40 kdy: Květen 08, 2014, 04:33:40 odpoledne »
V tom prípade sa ospravedlňujem, pochopil som to tak, že si stála pri vstupe do kolejní místonosti (nie vstupu na kolej) ...
a tak či onak, myslím, že táto téma bola pôvodne vytvorená s inakším zámerom  ...

Offline Blair Taylor

 • Příspěvků: 151
  • Blairušky deník
Re:Diskusia k RP a ovládání
« Odpověď #41 kdy: Květen 08, 2014, 07:34:26 odpoledne »
Nebudu se vyjadřovat k návštěvám cizích kolejí, co bylo bylo, ale na druhou stranu. Říkáte, že máme hrát přes den, jenže to by pak ztrácelo smysl. Denně se ke hře dostanu okolo 8-9té večer. To mám jako hrát s lidmi z ostatních kolejí pár minut a pak se nudit na koleji? Chápu, hrají to i mladší lidi, ale když se to tak vezme, přece nebudu od 21:30 do 0:30 (50) tedy nějaké 3 - 4 hodiny kempit na koleji a bavit se s 5 lidma, když moje postava má třeba většinu přátel z Nebelvíru (a jiných kolejí).. :)
B

Offline Andrew Smith

 • Příspěvků: 47
Re:Diskusia k RP a ovládání
« Odpověď #42 kdy: Květen 08, 2014, 07:41:28 odpoledne »
V této době se rozmohl takový fenomén-bezvědomí. Někdo rád zpestří hru nějakým úrazem a nejčastěji je to bezvědomí. Někdo si lehne na zem a emotuje-*je v bezvědomí*.  Vodáček udělal skript a když někdo bude opravdu v bezvědomí, uvidíte to...

http://forum.zvb.cz/diskuze/index.php?topic=4587.msg53400#msg53400
Bylo by fajn, kdyby tento skript byl pouzitelny i na situace, ktere se stavaji casteji. Napriklad kdyz nekdo kulha nebo je bledy, tak to musi porad vypisovat, ale kdyby si to mohl napsat tak jak je to udelano s bezvedomim bylo by to lepsi.. Sry za OT

Offline Jacob Carey

 • Klub ŽvB
 • *
 • Příspěvků: 661
 • Vrčím a někdy i koušu...
Re:Diskusia k RP a ovládání
« Odpověď #43 kdy: Květen 08, 2014, 07:45:18 odpoledne »
Myslím si, že RP hra je hlavně o tom jak si dotyčný hru užívá, takže tady toto co píšeš je podle mě špatné. Jen ať si to pěkně zahrajeme, nepotřebujeme něco, co to bude dělat za nás. To bychom za chvíli mohli mít na všechno příkaz a nic ve hře nedělat :)
V

Offline Nancy

 • RT ŽvB
 • *****
 • Příspěvků: 2896
 • long live all the magic we made
Re:Diskusia k RP a ovládání
« Odpověď #44 kdy: Květen 08, 2014, 08:26:49 odpoledne »
Blair: Hra primárně není určena pro hraní v noci. Herní doba končí v 10 hodin. Protože děláte kraviny a ne vždy je takhle v noci k dispozici dohled, nakonec to fakt skončí tak, že se server tou dobou vypne - i když vy byste ten čas mohli využít alespoň k té klidnější zábavě na koleji.
Jestli někomu dělá problém hrát s lidmi z koleje, ať vypne hru v půl jedenácté a je klid. Nebo se scházejte venku, posílejte si tajné vzkazy a najděte si učebnu kam budete tajně lézt a zabydlíte se tam. Jinak každodenní hraní do 1 (což je herně v podstatě ráno) beztak není úplně RP.

Offline Medvěd

 • Klub ŽvB
 • *
 • Příspěvků: 1846
Re:Diskusia k RP a ovládání
« Odpověď #45 kdy: Květen 08, 2014, 08:32:03 odpoledne »
Sakriš Nancy mě předběhla ;) děkujuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu..

Offline Blair Taylor

 • Příspěvků: 151
  • Blairušky deník
Re:Diskusia k RP a ovládání
« Odpověď #46 kdy: Květen 08, 2014, 08:48:24 odpoledne »
Nancy: Souhlasím, neříkám, že je dobré hrát do jedné do rána, ale prostě, když chce člověk hrát, podle logiky a RP, by byla moje postava vzhůru 1-2 hodiny denně. Tu dobu jsem v reálném životě schopna strávit v koupelně. Jen pro porovnání :D Byl to jen názor, nevyjadřovala jsem se už k lezení na koleje, vím, kde jsou meze, ačkoliv někdo může mít posunuté hranice (logicky si nenechám strhnout ty body 10x či více..). 1x-2x mi to přijde normální, vzhledem k Blaiřině "blbosti" :)
B

Offline Nancy

 • RT ŽvB
 • *****
 • Příspěvků: 2896
 • long live all the magic we made
Re:Diskusia k RP a ovládání
« Odpověď #47 kdy: Květen 08, 2014, 10:04:08 odpoledne »
Dobře ale víme, že čas běží ve hře jinou rychlostí, než v reálu, a že 3 hodiny (od 8 do 11 například) je v podstatě třeba 10 hodin. Navíc, skutečně hraješ, že se vzbudí tak pozdě? Každý den vstává ve tři odpoledne?

Offline Blair Taylor

 • Příspěvků: 151
  • Blairušky deník
Re:Diskusia k RP a ovládání
« Odpověď #48 kdy: Květen 09, 2014, 01:29:19 odpoledne »
Páni, díky. To jsem ani neveděla :D Tak to bych možná měla zvýšit produktivitu aktivit xD .. a ano, bohužel se kolikrát vzbudím okolo 8-9 večer, tudíž klidně i ve 3 odpoledne, ale s tím bohužel nic nenadělám ... Už mlčím, vážně dík za vysvětlení Nancy :P :)
B

Offline Jenna Vanderwall

 • Příspěvků: 69
 • The Bitch Is Back!
Re:Diskusia k RP a ovládání
« Odpověď #49 kdy: Květen 09, 2014, 08:19:33 odpoledne »
Já bych některé hráče *mohla by, ale nechce jmenovat* ráda upozornila, že i když jsou na mou postavu naštvaní nemusí se to odrazit i na konverzacích na skypu. A naopak, pokud je někdo naštvaný na mě, nemusí být hnusný na Jennu.

Děkuji za pochopení.
A

Lissa Green

 • Host
Re:Diskusia k RP a ovládání
« Odpověď #50 kdy: Srpen 01, 2014, 07:41:53 odpoledne »
Nemělo by bejt v RP pravidlech aby hráči psali háčky a čárky? Přece jen já jakožto člověk taky v reálu nemluvim bez háčků a čárek jak by to asi vypadalo. ? Vím že vám to připadá blbost ale docela mě deptá když nekdo mluvi takhle a ja to musim jak kreten lustit  protoze to proste neprectu... fakt jak pro idioty. Fákt lidi zkuste si jeden celej den mluvit bez háčků a čárek jako vaše postava.
« Poslední změna: Srpen 01, 2014, 07:46:14 odpoledne od Lissa Green »

Offline Jordy Carter

 • Příspěvků: 102
Re:Diskusia k RP a ovládání
« Odpověď #51 kdy: Srpen 01, 2014, 08:59:09 odpoledne »
Pro někoho je to prostě pohodlnější a komfort čtení by tím moc trpět neměl, protože mozek si je automaticky doplní. Úlnpě sntejě jkao doákže bez poébrlmů peříčst tolhe. A s rp to podle mě moc společného nemá, protože rp ta postava samozřejmě s háčkama a čárkama mluví. Je to sice s diakritikou lepší, ale dávat to do pravidel je blbost :)

Offline Dave Doyle

 • AzkaBan
 • Příspěvků: 53
 • ホグワーツでの生活 by デイブ·セバスチャンイアン·ドイル
Re:Diskusia k RP a ovládání
« Odpověď #52 kdy: Srpen 01, 2014, 09:07:54 odpoledne »
Já bych některé hráče *mohla by, ale nechce jmenovat* ráda upozornila, že i když jsou na mou postavu naštvaní nemusí se to odrazit i na konverzacích na skypu. A naopak, pokud je někdo naštvaný na mě, nemusí být hnusný na Jennu.

Děkuji za pochopení.

Veľmi dobre Jenna, ďakujem že hovoriš. To isté sa stalo is osobou s ktorým sa velmi dlho a velmi dobre známe. Obaja vieme o kom hovorim..

Offline Dave Doyle

 • AzkaBan
 • Příspěvků: 53
 • ホグワーツでの生活 by デイブ·セバスチャンイアン·ドイル
Re:Diskusia k RP a ovládání
« Odpověď #53 kdy: Srpen 01, 2014, 09:42:43 odpoledne »
Dúfam, že keď sa nadomnou raz  Pán Boh zmiluje, tak sa dostanem späť do hry a dokážem každému, že dokážem hrať s dobrým RP a chovánim.

Offline Annie Marlowe

 • Příspěvků: 10
Re:Diskusia k RP a ovládání
« Odpověď #54 kdy: Duben 18, 2017, 07:01:26 odpoledne »
Zdravím, vypozorovala jsem jednu poněkud nemilou věc a chtěla bych na ni upozornit. Ještě než se toho někdo chytne, není to vypozorované dnes, ale za celou dobu mého hraní. Všimla jsem si, že hodně druháků má velkou potřebu se nadřazovat na často jen o pár měsíců nebo rok mladší spolužáky. Nemyslím si, že věkový rozdíl je takový, aby si dotyční hráli na velké šéfy. Chápu, že se někteří možná ohradí tím, že je jejich postava prostě taková, nebo že je to nějaký zmijozelský povahový rys.  Samozřejmě nemám nic proti tomu, pokud je to dobře zahrané a odpovídá to věku. Takže bych na toto jen chtěla upozornit, aby se hráči nad svým hraním zamysleli a přizpůsobili chování věku postavy.  :)
M

Offline Ava Finnerty

 • Příspěvků: 8
 • Hufflepuff.. you might as well be a muggle.
Re:Diskusia k RP a ovládání
« Odpověď #55 kdy: Duben 18, 2017, 07:03:35 odpoledne »
Souhlas, nechci tu závádět nějaký ufňukaný topic, ale většina stylů hraní mi kazí chuť vůbec ve hře pokračovat. Měla jsem několik postav a asi jsem ještě nezažila, že by dvanáctiletí byli takový frajírci a hrdinové. Ani Malfoy si ve svých 12 letech nedovolil to, co tady pozoruju. Nemám problém s lidma, co to umí zahrát a míra drzosti souhlasí s věkem, ale opravdu mi vadí, když někdo, kdo má být o pár měsíců starší než moje postava, kroutí očima, protože tam je nějakej "jedenáctiletej prvák" a zrovna mám potřebu se nad někým povýšit.

Offline Deborah Bennington

 • Příspěvků: 26
 • Be a voice, not an echo.
Re:Diskusia k RP a ovládání
« Odpověď #56 kdy: Duben 18, 2017, 10:06:55 odpoledne »
Nevím, zda jste vy dvě už někdy hrály, nicméně mám potřebu se k tomu vyjádřit. Malfoy se povyšoval nad všechny, kdo nebyli ve Zmijozelu, nehledě na věk. Ale stranou od Malfoye. Ne každý Zmijozel, rovná se Malfoy. Tak má většina lidí charakter "zlého Zmijáka" zafixovaného, a myslí si, že to bude stačit na to, aby byl pravý Zmijozel. Neříkám, že já se také z části neinspirovala, ale pak tedy odkážu na můj životopis, ve kterém je chování do jisté míry opodstatněno. Holt se loni a předloni na pozdim narodila várka dětí, co jsou šílené a povýšené. Proč by vám to mělo kazit hru? ŽvB je odjakživa Roleplaying, to znamená, že si člověk za počítačem - Hráč, vymyslí postavu ROLI, za kterou pak hraje. Zrovna u Lydie nebo Huga (je mi tak nějak jasné, že narážíte na ně) jsou ty charaktery jedny z nejpromyšlenějších. Když to vztáhnu pak k mojí postavě, Deborah je šikanována, protože je bílá, princeznička a ještě blondýnka co má pisklavý hlásek. A vadí mi to? Ne, bavím se, protože jsem si navrhla charakter tak, aby byl otravný, a vím, že to ostatní otravovat bude (ovšem pouze postavy, s hráči vycházím bezproblémů.) Nepůjdu pak přece brečet na fórum, že na mojí postavu o 8 měsíců starší holka (která je ještě ke všemu skoro menší, než moje postava) plive, že je to nefér a přestanu kvůli tomu hrát. Počítat s tím, že ve Zmijozelu budou kladné charaktery, které budou nanejvýš rozmazlené je tedy za mě nesmysl. Ani sama Deborah nezůstane u rozmazlenosti a později se u ní projeví sklony k násilí. A to ne proto, že by se mohla povyšovat nad mladší, ale to prostě proto, že dospívá, mění se její charakter a zároveň i hodnoty, které se řadí do jiného pořadí.
©

Offline Trixi

 • Externista - Stavitele
 • *
 • Příspěvků: 1771
Re:Diskusia k RP a ovládání
« Odpověď #57 kdy: Duben 18, 2017, 10:21:29 odpoledne »
Já bych řekla, že někdy všeho moc škodí. Jistou část pravdy mají obě strany. A někteří a nebudu jmenovat, ať už mají charaktery jakékoli, dost přehrávají.

Offline Bc. Vodacek je osel

 • RT ŽvB
 • *****
 • Příspěvků: 8499
 • Na prstech obou rukou lze napočítat až do 1024!
Re:Diskusia k RP a ovládání
« Odpověď #58 kdy: Duben 18, 2017, 10:27:48 odpoledne »
Druháci by měli pomlčet a naučit se sami dávat věci do schránek
luf

Offline Lydia Hellberg

 • Příspěvků: 89
 • Sač e bédééz
Re:Diskusia k RP a ovládání
« Odpověď #59 kdy: Duben 18, 2017, 11:09:16 odpoledne »
Původně jsem rozepisoval delší zprávu jako Debbie. Ale vyjádřila to prostě skvěle a souhlasím s ní.

Jen dodám, že v případě neshod je nejjednodušší cesta napsat konkrétnímu člověku, v klidu s ním podebatovat o tom, co se ti nezdá a vyjasnit si případné nesrovnalosti a domněnky. Věřím, že vždy existuje cesta a jde se bavit v pohodě, když mají obě strany zájem. Mohu potvrdit z vlastní zkušenosti. Tohle totiž opravdu může působit na většinu jako veřejné fňukání a nedělá to dobrý dojem.

Offline Annie Marlowe

 • Příspěvků: 10
Re:Diskusia k RP a ovládání
« Odpověď #60 kdy: Duben 18, 2017, 11:17:24 odpoledne »
Zrovna u Lydie nebo Huga (je mi tak nějak jasné, že narážíte na ně)

Tak jasné ti to asi moc není, protože o těch vůbec není řeč.  ;D
S vývojem charakteru fakt problém nemám, to je v pořádku. Jen jsem během hry (hlavně v kotli) vypozorovala takové zvláštní chování. Přijde mi, že někteří hráči na prváky pohlíží jako na ty špatné (zas ti otravní prváci..). Přitom každý tím prvákem byl. Někdo hraje poprvé, někdo ne. Pozoruji, že jakmile někdo dosáhne dvanácti let, začne se chovat jako něco víc jen proto, že už nepatří mezi ty prváky. Snad jsem se vyjádřila jasně..  ;D
Veřejné fňukání nebyl můj záměr. Nebylo to mířeno na nikoho, pouze jsem na to chtěla upozornit obecně. Pokud budu mít problém s někým konkrétním určitě to nebudu řešit tady.  :)
M

Offline Sebastian Clarke

 • Příspěvků: 26
 • Always
Re:Diskusia k RP a ovládání
« Odpověď #61 kdy: Duben 18, 2017, 11:20:17 odpoledne »
Souhlasím s Lydií.
Pokud vám někdo vadí, obraťte se na dotyčnou osobu formou PM.

Tohle není vůbec o RP, tudíž offtopic.
Více k tomu netřeba, hodně štěstí ve školním roce děvčata a máte - li něco k řešení, zkuste PM ;)

Zároveň dodám že z facek a + si už dávno nic nedělám, tudíž klidně do toho, milerád oplatím.
« Poslední změna: Duben 18, 2017, 11:28:44 odpoledne od Sebastian Clarke »
C

Offline Deborah Bennington

 • Příspěvků: 26
 • Be a voice, not an echo.
Re:Diskusia k RP a ovládání
« Odpověď #62 kdy: Duben 18, 2017, 11:34:04 odpoledne »
Citace
Přijde mi, že někteří hráči na prváky pohlíží jako na ty špatné (zas ti otravní prváci..)

Vím, že je něco jiného rozdíl 11 a 12 let, a 15 a 16 ... ale pokud jsi někdy byla na střední škole? (nevím, kolik ti je, těžko soudit), probíhá to tam úplně stejně. Ve chvíli, kdy se dostaneš do vyšší třídy - tj. do druháku, automaticky se těšíš na "prváky" "nové zboží" ..každej tomu říká po svém. Někdo jim pomůže, jiný se směje. To samé na základní škole, zrovna při přechodu na prvním a druhém stupni se to stává. Jooo šestáci, a nějací trapní páťáci. Bože, děti.

Jediné co mě napadlo, ale jak říká Trixi, všeho moc škodí, ačkoliv otevírat téma "ŽvB a záporné postavy" by nebyl dobrý nápad. #nohate
©