Poslední příspěvky

Stran: 1 ... 8 9 [10]
91
Herní události / Re:Soutěžní rok
« Poslední příspěvek od Bc. Vodacek je osel kdy Listopad 10, 2022, 08:40:35 odpoledne »
Sněhová
Zima je v rozpuku. Bradavické pozemky a celou zemi pokryla silná vrstva sněhu. A my pro jeho milovníky přinášíme další soutěžní klání. Ze sněhu lze kromě házení koulí na spolužáky také stavět rozličné stavby. A právě o nich bude tento soutěžní úkol. Utvořte stavební tým o maximálně třech členech a na vymezeném pozemku (20x20m) vytvořte sněhovou stavbu. Nemáte se stavěním žádné zkušenosti? Nevadí! Postaráme se o Vás a ve všem zaškolíme. Ukážeme jaká vtipná a jednoduchá kouzla k tomu lze použít.

Kdy: trénink 12.11. od 19:30
Kde: na vnitřním hradním nádvoří

Ihned po zaškolení zaregistrujeme soutěžní týmy a rozdělíme pozemky. Zúčastnit se soutěže lze i poté. Vyhledejte či obešlete sovou některého z profesorů a ti Vás i dodatečně zaregistrují a předají stavební parcelu. Těšíme se na Vás!
92
Herní události / Re:Soutěžní rok
« Poslední příspěvek od Bc. Vodacek je osel kdy Listopad 09, 2022, 06:00:00 odpoledne »
Úplně první vyhlášená soutěž je u konce. Děkujeme za všechny tři zaslané návrhy domu na stromě. Nyní nastává fáze hlasovací. Ve Vstupní síni naleznete tři plakáty s návrhy. Dobře si je prostudujte. Vyzvědněte si hlasovací lístek a napište jméno autora. Vhazujte po celý týden (do 16.11.) do truhličky. Platné jsou jen hlasy na oficiálním lístku. Každý má pouze jeden hlas.

Dovolujeme si dále připomenout, že stále probíhá básnická soutěž. Vaše básně můžete odevzdávat do neděle 13.11. do truhličky ve vstupní síni. Těšíme se na ně!
93
Herní události / Re:Vánoce a Silvestr 2020
« Poslední příspěvek od Vivien kdy Listopad 06, 2022, 04:09:53 odpoledne »
Návrat studentů na hrad proběhne dnes v době večeře (20:40) ze zahrady Kotle.
94
Herní události / Re:Soutěžní rok
« Poslední příspěvek od Bc. Vodacek je osel kdy Listopad 04, 2022, 07:58:25 odpoledne »
Taneční

Nový rok je tady. Ale než příde musíme jej náležitě oslavit. A k této oslavě neodmyslitelně patří tanec. Proto další soutěží bude soutěž v tanci. Zúčastnit se můžete jak v páru tak i jako jednotlivci. Skladby, na které budete tančit Vám, ale nesdělíme. Připravit se tak musíte na všechno! Porota opět vybere nejlepšího tanečníka, tanečnici či pár. Opět slibujeme, že všem, kteří se zúčastní přibudou alespoň body do školního soutěžního roku.

Kdy: 31.12. (5.11.) od 20:00
Kde: v silvestrovském stanu

Těšíme se na Vás!
95
Herní události / Re:Vánoce a Silvestr 2020
« Poslední příspěvek od Vivien kdy Listopad 02, 2022, 08:35:38 odpoledne »
Milí studenti,
i letos máte možnost strávit vánoční prázdniny mimo hrad. K využití této možnosti je nutné vhodit lístek s žádostí do schránky ve Vstupní síni (ti, co se do hry nedostanou, mi mohou napsat pomocí PM zde na fóru nebo na discordu). Prosíme, aby se nahlásili i ti studenti, kteří hrad opouští jen RP.

Žádost musí obsahovat vaše celé jméno, informaci o tom, že chcete na vánoční prázdniny opustit hrad a podpis.
Převoz přihlášených studentů proběhne 24.12. 2020 (3. 11. 2022) během polední přestávky (19:40).

Návrat studentů na hrad proběhne 1.1. 2021 (6. 11. 2022). Přesný čas přepravy bude studentům oznámen v průběhu prázdnin.
96
Herní události / Re:Soutěžní rok
« Poslední příspěvek od Bc. Vodacek je osel kdy Listopad 02, 2022, 05:46:01 odpoledne »
Bruslařská
Jezírko zamrzlo. A my toho využijeme. Další soutěžní úkolem bude bruslení. Připravte si sestavičku, natrénujte pohyby a jdeme na to! Nikdy jste nebruslili? Nevadí! Brusle půjčíme a slibujeme, že se nebudeme moc smát!

Kdy: 3.11. od 19:00 půjčování bruslí, rozbruslení, hlavní soutěž začíná od 19:30
Kde: Jezírko na školních pozemcích, hledejte šipky!

Občerstvení a něco na zahřátí bude taktéž připraveno. Těšíme se na Vás!
97
Herní události / Re:Soutěžní rok
« Poslední příspěvek od Bc. Vodacek je osel kdy Listopad 01, 2022, 06:25:56 odpoledne »
Přinášíme Vám výsledky pečící soutěže:

Citace
1. North Anwar - 27 b.
2. Casper Hughes - 23 b.
3. Avaline Nefritt - 17 b.
4. Skye Quinn & Simon Falvey - 14 b.
5. Raven Woods - 13 b.
6. Samuel Walker - 12 b.
7. Stuart Nelson - 9 b.

Zbytek s body do soutěžního roku se nalezne v tabulce: https://docs.google.com/spreadsheets/d/1FvqGvFthVhSBO6oYCF6vQDDE2UWJNM3sU0wdQfq36MQ/edit?usp=sharing
98
Herní události / Re:Bradavický tajný Santa
« Poslední příspěvek od Sarah kdy Říjen 30, 2022, 12:01:12 odpoledne »Na tichú krajinu sniežik si sadá,
nálada Vianočná domov sa vkráda.
Baliaci papier na zemi leží,
darčekov kopa vedla sa veží.
Radostná nálada budí sa v nás,
koledy spieva tichučký hlas.
Tak poďme všetci, sadnime k stolu,
zdielajme radosť, odsuňme smolu.
Vo sviatky Vianočné, keď všetci sme spolu,
oviňme radosťou celučkú školu.Secret Santa


I na školu čar a kúziel v Bradavicích zavítal duch Vianoc.
Síce s velkým predstihom, ale dobrej nálade a novým známostiam sú dvere vždy otvorené!

Máte i vy chuť spraviť niekomu radosť? Zoznámiť sa s novými spolužiakmi alebo dokonca personálom školy?
Neváhajte a pridajte sa k tajným Santom.


Ako to funguje?
Každý, kto sa prihlási bude zaradený ako tajný Santa a zároveň ako obdarovaný.
Po uplynutí doby na prihlásenie prebehne velké zlosovanie a ku každému prihlásenému bude náhodne priradená osoba, ktorú musí obdarovať.
O tom, komu ste práve vy tajným Santom dostanete informáciu ihneď po žrebovaní, spolu s pár drobnosťami pre zabalenie vášho darčeku.
K aktivite sú vítaní všetci, od personálu školy po nových prváčkov. Aby bolo obdarovávanie fér, bol stanovený maximálny cenový limit darčeku a to na 5 galeonov. Nie je však nutné darčeky len kupovať. Každý ocení darček od srdca, vybraný práve pre neho, či už je kúpený, alebo vlastnoručne vyrobený.
Môžete namalovať krásny obrázok, nakresliť na hrnček, alebo upiecť perníčky.

Ako sa stať tajným Santom?
Stačí sa prihlásiť vhodením lístku so svojim menom do truhličky vo Vstupnej sieni, najneskôr do 14.12.2020 [1.11.2022] (vrátane). Uzatvorenie prihlášok bude presne o hernej polnoci.

A čo potom?
Potom vyčkáte. Škriatkovia prevezmú všetky prihlášky a spíšu mená. Následne budú losovať lístočky a ku každému menu priradia druhé.
Tak vznikne ku každému Santovi i obdarovaný.
Všetkých prihlásených následne kontaktujeme sovou s informáciou, komu záňajú drobný darček a malým vybavením pre jeho zabalenie.
Obdarovaný nevie, kto mu dá darček, zato vie, komu darček má dať sám.
Len čo darček pripravíte, zabalíte a nadpíšete štítok menom obdarovaného, vhodíte ho do špeciálnej truhličky vo vstupnej sieni.
Tá bude k dispozícii od vyhlásenia dvojíc.
Všetky darčeky od tajných santov budú roznesené vo vianočné ráno spolu s ostatnými darčekmi.
Do darčeku sa môžete, ale nemusíte podpísať, váš obdarovaný ale iste ocení informáciu, kto je jeho santom.
A kto vie, možno z vás nakoniec budú skvelí noví priatelia (pokial ste sa už nepoznali)!

Na všetkých prihlásených sa tešíme!

Bradavického Tajného Santu Vám prináša personál Bradavic pod záštitou vrchnej ošetrovatelky Sayaky Hitori Thruffle.
99
Herní události / Re:Soutěžní rok
« Poslední příspěvek od Bc. Vodacek je osel kdy Říjen 29, 2022, 09:42:07 odpoledne »
Jelikož soutěžní porota má velmi těžké rozhodování a bylo vás moc najednou a krásných emotů jakbysmed, tak vám raději přinášíme formulář, kde můžete vyplnit doplňující informace k vašem pekařským výtvorům. Porota se velmi těší na vaše výtvory. Na vyplnění si dáme čas do konce zítřejší (30.10.) herní doby. Děkujeme! https://forms.gle/GmSGdFBMZbmXVJU59

a přinášíme plné zadání další soutěže:

Citace
Básnická
Chytali jsme, vařili jsme a stále můžete navrhovat dům na stromě (viz první úkol). Tak je na čase dát průchod také vaší kreativní části. Tentokrát to bude psaní básně. Nic víc, nic míň. Chceme od Vás báseň. Báseň na bradavické téma. Zaujala vás hodina profesora? Nebo snad jídelní kreace skřítků při nějakém obědu? Nebo spolužačka, které chcete vyznat lásku? To vše můžete klidně zbásnit. Formě se meze nekladou, pouhým požadavkem je, aby byla báseň psána v rýmech. Délku necháme na Vás! Na odevzdání si necháme dva měsíce (do 13.11.), truhlička bude připravena ve Vstupní síni.
100
Herní události / Re:Dění ve světě
« Poslední příspěvek od Charlie kdy Říjen 28, 2022, 01:50:27 odpoledne »
V roce 2018 se v kouzelnických lokacích začínají objevovat plakáty Regimentu poukazující na plány Ministerstva odhalit kouzelnický svět mudlům a nebezpečí s tím spojené.V červenci téhož roku o této skutečnosti vychází článek v Denním věštci podporující Ministerstvo, které tvrzení popírá a naopak poukazuje na Regiment jako na možnou hrozbu.Během léta 2018 podpora Regimentu veřejností vzrůstá natolik, že úřady už plakáty nestíhají odstraňovat samy. V Denním věštci se v srpnu objevuje článek vybízející kouzelnickou veřejnost, aby letáky a plakáty strhávala, pokud na ně narazí.Na konci léta 2018 dochází v Denním věštci k personálním změnám a v září vychází nový článek upozorňující na skutečnost, že Ministerstvo ani veřejnost nemá právo strhávat jakékoliv materiály, které se ve svém podniku rozhodnou vylepit sami majitelé (jmenovitě Děravý kotel).Průvodčí ve vlaku během prodeje Denního věštce zanechává letáky, ve kterých se Regiment snaží očistit své jméno a ujišťuje lidi, že jejich úmysly nejsou nijak zlé, proti mudlům bojovat nehodlají a pouze se snaží upozornit na prohnilost současného Ministerstva kouzel.

Na přelomu roku 2018/19 pořádá Královská akademie věd, kouzel a umění dobročinný silvestrovský ples na podporu chudých mudlovských dětí. Slavnostní proslov narušuje zdejší zaměstnankyně, podporující Regiment, slovy, že by kouzelnický ples měl spíše podporovat kouzelnické děti. Pořadatel plesu (rektor KAVKU) ji vyvádí ven z budovy a propouští ze zaměstnání.

V červenci roku 2019 vydává Denní věštec dva články upozorňující na chyby Ministerstva. Jeden z nich osočuje ministryni z plánů na odhalení kouzelnického světa a jako důkaz přikládá její korespondenci s hnutím Otevřeme svět mudlům. Druhý článek informuje o zavádění nepopulárních kroků jako je stopka dotování letaxu a plán na zavedení školného na kouzelnických školách.


Děravý Kotel při příjezdu studentů do Londýna zpět ze školy oznamuje přestavbu pokojů horního patra na VIP křídlo, které dětem nabízí za cenu běžného pokoje, pokud se podpisem zavážou ke svědomitému dodržování zákona o utajení. Ti, kteří nepodepíší, nemají k těmto pokojům přístup.
V září roku 2019 vychází v Denním věštci článek o zavedení školného na kouzelnických školách. Upozorňuje na skutečnost, že mnoho rodičů si vysoké školné nemůže dovolit platit, a jejich děti tak nebudou pokračovat ve studiu. Rodiče bradavických studentů musí za školní rok zaplatit 70G za každé dítě. Regiment nabízí finanční pomoc svým podporovatelům.
V tom stejném vydání se píše o bradavické studentce, Odette Blankley, která byla zavražděna koncem prázdnin. Dle vyšetřování by jejím vrahem mohl být mudla, který obchodoval s rodiči Odette, a dozvěděl se, že Blankleyovi jsou kouzelníci.

Koncem září 2019 se v Rádiu Fénix ozývá zpráva, že bradavická studentka Odette Blankley byla zavražděna mudlou, který nenávidí kouzelníky.

V průběhu školního roku 2019/20 v Rádiu Fénix zaznívá rozhovor s ministryní kouzel, která se hájí před obviněním, že si za veřejné peníze pořídila soukromé letní sídlo a strávila dva měsíce na luxusní dovolené na Magosu. Zároveň tvrdí, že opatření o zrušení finanční podpory škol podepsala neochotně a pouze proto, že se k ní tato novinka donesla až ve chvíli, kdy už se kvůli chybě v přerozdělování peněz nedalo jednat jinak.

V listopadu 2019 vysílá Rádio Fénix zprávu, že podle analýzy odborníků na média z KAVKU je Denní věštec zaujatý a šíří nenávist vůči mudlům a Ministerstvu kouzel.

V dubnu roku 2020 probíhá vysílání Rádia Fénix, v rozhovoru zde hostuje jeden z navrhovatelů novely zákona na zpřísnění trestů pro kouzelníky porušující zákon o utajení kouzelnického světa. Nový zákon by měl zahrnovat vyšší pokuty, přestupky se stanou trestnými činy a místo některých dosavadních trestů pokut bude nově hrozit i vězení.

V červenci roku 2020 vychází v Denním věštci článek o tom, že mudlovského vraha Odette Blankley čeká vynesení rozsudku a trest si bude odpykávat v Azkabanu. V dalším článku stojí, že Ministerstvo kouzel utrácí peníze za nové vybavení a uniformy zaměstnanců, zatímco stále tvrdí, že nemá peníze pro školy.
V létě 2020 už Děravý Kotel neubytovává studenty, kteří nepodepíší souhlas s Regimentem a nenosí brož s bílou lilií. Děti si hledají náhradní ubytování v penzionu ve Visánku a Littleportu, kde si za ubytování musí připlácet.

26. 8. 2020 proběhl soud s mudlou obžalovaným z vraždy bradavické studentky Odette Blankley. Po zdlouhavém vyslýchání svědků a čtení důkazů rozhodla sedmičlenná porota o jeho vině se čtyřmi hlasy pro. Mudla byl odsouzen k trestu odnětí svobody na doživotí, svůj trest si nyní odpykává v Azkabanu.
Stran: 1 ... 8 9 [10]