Autor Téma: Něco k zamyšlení  (Přečteno 7279 krát)

Offline Kaya Slater

 • Příspěvků: 31
 • I never try.
Něco k zamyšlení
« kdy: Duben 24, 2017, 10:39:34 odpoledne »
Než se na mě všichni sesypete, jenom chci uvést na pravou míru, že nehraju poprvé, a tudíž si pamatuju jak to tu chodilo dřív (cca. před 2 - 2,5 reálnými lety), protože to co teď vidím ve hře mě tak trochu nutí občas vstávat ze židle a říkat si: jakože cože?

Začnu nejspíš věcí která mě překvapila hned v Kotli. Vážně vám přijde normální že dvanáctiletý zmijozelský něco se jen tak do všech naváží, zcela bezdůvodně, jenom proto, že může, a jeho postava má takový charakter? Dobře, asi by se to dalo tolerovat u jednoho či dvou jedinců, kdyby to nedělala celá skupinka Zmijozelských a nemysleli si jak hrozně drsní nejsou. Nejsou. Za mejch časů se taky nechovalo nejlíp k prvákům, ale když už, tak byli aspoň o pár let starší a nebylo jim 12. Sorry not sorry.

Další věc - dneska to byl ve hře můj první školní den a dost nemile mě překvapilo že se jisté nejmenované osoby opět do někoho naváželi kvůli tomu že si stoupl k nim do řady a ještě použili pár ne zrovna hezkých oslovení, což proběhlo taky už v Kotli. Kromě mě tam stálo dalších XY prváků. Nebyly to vyloženě vulgarismy ale do mluvy, která by se měla používat v internetové hře která je určena především pro DĚTI, dle mého skromného názoru nepatří.

A už jenom poslední věc. Doneslo se ke mně, že je možné si ve hře nějakým způsobem sehnat kondomy, vložky, tampony a pilulky po. Celkem zajímavé je, že na takovéhle věci vaše postava čas má, ale že by si někdo všiml že na záchodech celé herní roky nejsou toaletní papíry nikomu nevadí. Docela ironie. To už se rovnou můžou naskriptovat cigára a drogy protože to přece v tý době taky bylo.

Nevím, možná byste si tu hru mohli přestat plést s něčím co vám zalepuje váš reálnej život a neplést do toho věci které do světa HP a chození do Bradavic jednoduše nepatří. Asi mi uniklo že by si Hermiona při bitvě o Bradavice odběhla vyměnit tampon.

P.S.: Z karmy si už nějakej ten pátek nic nedělám, tak si poslužte.

Offline Trixi

 • Externista - Stavitele
 • *
 • Příspěvků: 1771
Re:Něco k zamyšlení
« Odpověď #1 kdy: Duben 24, 2017, 10:47:54 odpoledne »
Toaletní papír se dá koupit taky a v Kotli býval, jestli došel stačilo nahlásit. A na hygienických potřebách pro dámy, není nic špatného.

Offline Kaya Slater

 • Příspěvků: 31
 • I never try.
Re:Něco k zamyšlení
« Odpověď #2 kdy: Duben 24, 2017, 11:03:48 odpoledne »
Aha, díky za stručnou odpověď  ;D.. no nevím jak v Kotli ale na celým hradě není ani jedna rulička.

Offline Sebastian Clarke

 • Příspěvků: 26
 • Always
Re:Něco k zamyšlení
« Odpověď #3 kdy: Duben 25, 2017, 12:49:22 dopoledne »
Vyjádřím se k tématu a touto cestou chci apelovat na velkou část komunity Života v Bradavicích. Nejsem žádný zastánce hráčů, žádný člen Realizačního týmu ani tvůrce hry, ale hráč a tím pádem se také podílím na rozvoji. Proto bych byl rád, kdyby se každý zachoval čestně a před tím, než začne běsnit a ukazovat si prstem tak aby mé vyjádření a apelaci dočetl až do konce.

Původně jsem se rozhodl nezapojovat do těchto témat a řešit to čistě na sociálních sítích nebo soukromě ve zprávách, ale všechno má své hranice a každý, kdo v sobě držíme něco, co chceme nahlas říct bychom to říct měli. Prvním bodem této apelace je především chování studentů, tedy i z velké části hráčů. V poslední době zaznamenávám studentky které se malují všude kde to jen jde. Ano, každý chceme nějak vypadat a dbát o sebe, ale rozhodně ne v jedenácti nebo dvanácti letech. Proto prosím omezte jakékoliv masky na obličejích, detoxy a všechny další druhy zkrášlení se a nechte si to až na vyšší věk.

Citace od hráče...
Citace
Někdo si jde prostě jen zahrát za svoji postavu a nebere hru jako nějaký chat, takže si chce odehrát nějaký příběh a né strávit hodinu herního času převlékáním, malováním, braním antikoncepčních pilulek, kondomů, sprchováním a kdo ví čím

Jsme hra na motivy Harryho Pottera, proto by to mělo nějak vypadat. Nyní bych rád napsal něco k vložkám, kondomům a tampónům. RT si tento druh itemů hájí jako zpříjemnění hry, zpestření a obohacení našich postaviček, což jim neberu, ale ptám se, potřebujeme to ke hře nutně? Proč se raději nezabývat tvorbou kouzelnických itemů? Někdo sice namítne abych to neřešil, ale měnila si Hermiona každý den vložku? Velká část hráčů se nechodí ani sprchovat, nechodí na toaletu a ani si nemění šatník, ale na vložku tato většina čas má? Je to ostuda a ne nic co by hru obohacovalo.

Citace od hráčů...
Citace
Najít kompromis a bavit se objektivně. Nebát se vyjádřit veřejně souhlas s hráči, ale i s týmem, pokud bude taková situace.
Citace
Bože, tahle hra ale není od toho aby se řešilo kdo s kým chrápe...

K RP a NonRP celkem stručně.
Nikdo z nás Rp neumí dokonale, ale absolutně nikdo a kdo to o sobě tvrdí, měl by ukončit hru, odinstalovat, zmáčknout křížek, odhlásit se a začít žít reálný život a důkladně se nad sebou zamýšlet. Lže totiž okolí i sám sobě.
Tohle řešte soukromě, nikoliv zde. Viz. http://forum.zvb.cz/diskuze/index.php?topic=9061.msg119019#msg119019

Citace od hráčů...
Citace
Děkuji děsivé Lydušce, méně děsivému Ruvikovi, Lucasovi, Sebovi, Gianovi, Adamovi, Trixi, Benovi, Samovi, Chadovi a všem spamerům na discordu, kteří mi pomohli rozluštit otázku vyděšené kozy honící zelí ve vodě před nenažraným vlkem! :D
Citace
Ďakujem Lydii, Lucasovi a Sebastianovi, pri ktorých sa vždy viem poriadne zasmiať a dúfam to bude tak aj naďalej.  ;D
A doporučím navštívit tento odkaz
http://dayz-sa.cz/2015/06/25/jak-hrat-rp-zaklady-rp/ (nenalézá se tam vše čistě k ŽvB)

Slova Vůl a Kráva, rád k nim něco napíšu. Za mě to rozhodně není nic sprostého, mám šestiletého bratránka, který mi klidně řekne běž do zadnice dost neslušnou formulací a dostane maximálně lepáka, což můžou udělat i hráči herně a ne brečet zde a chtít si navýšit karmu. Nikde není slovník který nám udává, která slova máme volit abychom nepohoršovali mladší hráče.

Byl bych rád aby si všichni uvědomili že hráč a postava jsou úplně odlišné světy a proto je potřeba nejprve, pokud vám něco na dotyčné postavě vadí kontaktovat i hráče který jí hraje, jež vám upřesní hraný charakter. Za dřívější postavu tuto skutečnost nerozlišovalo spoustu lidí takže píši ze své vlastní zkušenosti.

A v neposlední řadě je vhodné se s aktérem nedostat do konfliktu a raději opravdu ustoupit, protože když se budete hádat, kort u těch NonRP Zmijozelských, nikam to nepovede.

Citace od hráčů...
Citace
už jen když v šestém díle se mu posmívá za mrtvé rodiče (nebo pátém) tam taky není zrovna sluníčkový a dívají se na to děti ve věku 5-6 let a ti taky znají spousty nadávek od staršších spolužáků... i moje 3 letá dcera přisla s oslovením Vole i když neví co to znamená ale jeden kluk ve školce to použil... sice sme ji vysvětlily že je to neslušné ale to neznamená že už to nezná a že to za rok dva nebo pět nebude používat teky
Citace
jako prostě říkám, ty skutečně vycepované slušné dětičky bychom našli možná tak ve viktoriánské anglii a ještě ke všemu by to byly ty z vyšších vrstev

Citace z webu...
Citace
Snažíme se tvořit smysluplnou internetovou hru, postavenou na světě Harry Pottera, naší fantasii a možnostech, poskytující kvalitní zábavu, jejímž cílem je pozitivně ovlivnit fantasii, schopnost spolupráce, sociální dovednosti a další vlastnosti hráčů i členů realizačního týmu.
Citace
Všichni žáci a učitelé jsou tu na stejné lodi. GM vyšetřuje pouze záležitosti bugů a nonRP hry.

Citace z nezávislé ankety...
Citace
byť bych možná trošku do každého školního roku skusil přidat nějáké to drama neříkám že to musí být vždy černoknněžníci neboo tak ale jak bylo to cestování časem to muselo být super... něco na ten způsob.... třeba rok nějákého výročí jezerních lidí že by to mělo vliv na školu... nebo škřetů... prostě něco originálního každý školní rok... vím že je to moc ale nemuselo by se to táhnout dva tři týdny ale prostě jedno za čas by se to v té hře něčím projevilo
Citace
já bych uvítal promyšlenější chary a širší spektrum profesorského týmu, ideálně aby se PT nebáli hrát fakt starší profesory, na HP se mi tak líbilo, že profesorský sbor byl složený z naprostých pošuků
Citace
chceme ročenky!
Citace
s tím co napsal Hugo bych souhlasil na sto pro... když cchcou hrát učitele tak ať na ty akce kde mají jako učitelé vystupovat (hodiny plesy a podobně) mají jistou prostě autoritu a vystupování
Citace
Prosíme tímto RT aby dělali akce a dodržovali herní moto.

Citace z experimentu sl. Jul...
Citace
Jak působí kolektiv ŽvB na nové hráče. Příjde nováček, napíše pro někoho "nevhodný" či dle ostatních "hloupý" dotaz a k prvnímu příspěvku hned schytá několik facek. Co si takový člověk asi řekne. Někam příjde, slušně napíše, protože to tam nezná a dostane hned hejt od anonymních lidí. Stejně tak, jakoby nový hráč psal deník a někdo, kdo si bere věci osobně a je nevyspělý by ho fackoval za něco, co je mířené k postavám.

Dále se chci věnovat školnímu rozhlasu a nevhodným hláškám, které se tam občas ukážou. Samotná koordinátorka hry Života v Bradavicích Trixi řekla že 00:00 máme herně už ve 22:00, tudíž nechápu, nač budit studenty skoro v 1:00 rozhlasem tímto slohem.
http://i.imgur.com/qU3bhMJ.png
Není to vůbec vtipné, ba naopak, dost lidí to ruší a kazíte si tak správnou RP hru.

Rád bych ohradil sebe, Lydii a Ruvika.
Tento obrázek řekne více.
http://i.imgur.com/ozLwRFE.png

Podstata toho všeho míří hlavně na RT a zde zas upřesním.
Není to mířeno na každého, kdo má fialovou barvu nebo si říká Gm. Ten, kdo chybu dělá a ví o tom, to ví a snad konstruktivně odpoví.
Zároveň žádám každého o reálné uvedení svého věku. Jména těch, kteří označí odpověď nevidíme, tudíž buďte naprosto klidní. http://forum.zvb.cz/diskuze/index.php?topic=10165.0

Než začnete soudit druhé, zamyslete se hlavně nad sebou. Jste bez chyb? Určitě ne.


Edit: Po dlouhém uvažování uznávám že situace s Emily, Marry a Natashou není vhodná řešit na veřejném fóru, protože následky mohou být nepříjemné pro obě strany a vždy se to dá řešit soukromě.


Sebastian Clarke
« Poslední změna: Duben 26, 2017, 10:27:07 odpoledne od Sebastian Clarke »
C

Offline Nancy

 • RT ŽvB
 • *****
 • Příspěvků: 2890
 • long live all the magic we made
Re:Něco k zamyšlení
« Odpověď #4 kdy: Duben 25, 2017, 09:13:44 dopoledne »
Jenom hodně stručně. Ukázalo se v betě, že hráči ŽvB používají nejen k prožívání HP světa, ale i k "testování" mezilidských vztahů. Dokonce natolik, že bylo potřeba zavést pravidlo 1.6. Jestli někdo něco vykřikuje v kotli nebo ne o klucích je přece RP věc, ne? Buďte pohoršení nebo nechápaví, protáčejte panenky, pomlouvejte ve hře holky. Ale není to nic k řešení na fóru. A rozhodně to není nic diskvalifikujícího z postu zastánce hráčů.

Co se týče itemů, "svoje dny" slečny někdy hrály i když neexistovaly hygienické potřeby :) Není na tom nic nepřirozeného a špatného. Jejich existence ve hře nepřišla z mé iniciativy ani neprošla mým schválením, ale jsem ráda, že v naší hře se před mladými slečnami netváříme, že je to něco špatného, nechutného a nevhodného. (Tohle není stanovisko týmu.) Kondomy jsou pro mě ok. Pilulky po jsou pro mě na pováženou, protože nenesou žádnou pozitivní osvětu. I to je jen můj názor.

Líčidla ve 12 jsou pro mě ok. Hodně holek si pak ve dvanácti přijde cool. Je to běžné. Homosexualita a bisexualita je v naší hře taky zcela v pořádku.

Offline Kaya Slater

 • Příspěvků: 31
 • I never try.
Re:Něco k zamyšlení
« Odpověď #5 kdy: Duben 25, 2017, 12:43:57 odpoledne »
Neříkám že je to nepřirozené nebo špatné, ale myslím si, že se dá hrát krásně i bez toho aby ve hře byly itemy podobného typu, obzvlášť, když tuna základních chybí. Pokud se nepletu tak je ŽvB založeno hlavně na představivosti hráčů a jejich schopnosti si věci "domýšlet". A zrovna u kondomů a tamponů by to šlo jednoduše zaemotovat, není to věc kterou by hráči používali jako na běžícím páse (aspoň doufám). Ale dobře, dejme tomu že to tak prostě je a já se s tím budu muset smířit. Jsem ale tudíž pro aby se do hry přidali itemy které jsou pro běžného hráče relevantnější než pilulky po - již zmíněný toaletní papír, šampon, pilník nebo nůžtičky na nehty, šťourátka do uší atp. atp. Myslím že by si každý vzpomněl i na jiné věci.

Btw. moc dobře si pamatuju jak mě tenkrát portli za mou starou postavu do vězení a asi hodinu se řešilo že 13 holka nemůže chodit s 12 letou protože to není RP a kdesi cosi. Doba se koukám změnila, což beru zrovna ze strany své sexuální orientace jako pozitivum, ale nebylo tomu tak vždy. Just saying. ;)

Offline Amai Himawari

 • Dospělák
 • Příspěvků: 86
 • アマイ ヒマワリ
  • amaihimawari
Re:Něco k zamyšlení
« Odpověď #6 kdy: Duben 25, 2017, 01:14:17 odpoledne »
Pokud se nepletu tak toaletní papír a šampon již ve hře jsou a možna i další věci co jsi uvedla
« Poslední změna: Duben 25, 2017, 01:35:00 odpoledne od Amai Himawari »

Offline Ava Finnerty

 • Příspěvků: 8
 • Hufflepuff.. you might as well be a muggle.
Re:Něco k zamyšlení
« Odpověď #7 kdy: Duben 25, 2017, 01:15:05 odpoledne »
A ja souhlasim. Kdyz jsme kdysi hrali pridrzla dvojcata, tak se porad resilo, jak je nonRP, aby byly holky takhle drze, jak je nonRP, aby vubec vysly po vecerce ven, kdyz je jim dvanact a maji byt vyklepane strachy, co se kolem nich deje. Ted jsou dvanactilete postavy, hlavne zmijozelske, nejvetsi kapove hradu a vubec to nikomu nevadi. A vlastne je to RP, protoze to maji v povaze a zmijozelaci maji byt tvrdaci.

Offline Trixi

 • Externista - Stavitele
 • *
 • Příspěvků: 1771
Re:Něco k zamyšlení
« Odpověď #8 kdy: Duben 25, 2017, 01:42:31 odpoledne »
již zmíněný toaletní papír, šampon, pilník nebo nůžtičky na nehty, šťourátka do uší atp. atp.


Zatím se vyjádřím jen k tomuto. Všechny tyhle věci v obchodech již existují.

Offline Kaya Slater

 • Příspěvků: 31
 • I never try.
Re:Něco k zamyšlení
« Odpověď #9 kdy: Duben 25, 2017, 01:50:39 odpoledne »
Tak, je to možné, ale rozhodně ne na Příčné.
Btw. budu se opakovat, ale nějak mi uteklo že by prváci na hrad jezdili s kufrem přecpaným toaletním papírem aby se celý školní rok měli čím utírat.  ::)

Edit já: tohle byly věci vytažený z paty, jestli toužíte po full seznamu věcí které ve hře nejsou a nejspíš by měly být upřednostněny před postinorem a óbéčkama, klidně si na to čas udělám.
« Poslední změna: Duben 25, 2017, 01:52:48 odpoledne od Kaya Slater »

Offline Trixi

 • Externista - Stavitele
 • *
 • Příspěvků: 1771
Re:Něco k zamyšlení
« Odpověď #10 kdy: Duben 25, 2017, 02:09:13 odpoledne »
Toaletní papír lze najít v kouzelných potřebách. Chcešli mít jistotu, že si zadek utřeš a neodřeš, tak si ho kup. Protože na hradě bude pravděpodobnější nějaký hrubý papír co ti zadnici spíš odře, žádné pohodlí :)
Zbytek věcí, až na uchoštoury (ty jsou jinde) na Příčné také najdete, v obchodě s mastičkama.

Ono by bylo lepší, nejprve si ty obchody projít, až bude možnost, a zjistit, co hra nabízí, než se zastavit nad jednou věcí a stále dokola do ní rejpat. Si v prváku, těžko můžeš mít za tu krátkou chvilku, co hraješ, přehled, co kde je. :)


A jen dodám, že každý vyrábí a pracuje na tom, co umí a k čemu má přístup. Například výroba kouzla, nebo nějaké takovéhle věci, je podstatný rozdíl. (Většina těhle věcí se vyrábí z předpřipraveného polotovaru => již se neskriptuje)

Offline Kaya Slater

 • Příspěvků: 31
 • I never try.
Re:Něco k zamyšlení
« Odpověď #11 kdy: Duben 25, 2017, 02:43:43 odpoledne »
Drobnej nedostatek je v tom že na hradě žádný toaletní papír NENÍ. Nebo aspoň do včerejška nebyl, a to ani jako item, ani jako něco co visí na zdi. Bohužel mi čas nedovolil být na Příčné všechny dny kdy byla otevřená, zbytek času padl na čekání ve frontách. A spousta obchodů byla zavřená i když v nich byli NPC prodavači..

Offline Oliver Furler

 • Příspěvků: 3
Re:Něco k zamyšlení
« Odpověď #12 kdy: Duben 25, 2017, 02:57:53 odpoledne »
Začnu nejspíš věcí která mě překvapila hned v Kotli. Vážně vám přijde normální že dvanáctiletý zmijozelský něco se jen tak do všech naváží, zcela bezdůvodně, jenom proto, že může, a jeho postava má takový charakter? Dobře, asi by se to dalo tolerovat u jednoho či dvou jedinců, kdyby to nedělala celá skupinka Zmijozelských a nemysleli si jak hrozně drsní nejsou. Nejsou. Za mejch časů se taky nechovalo nejlíp k prvákům, ale když už, tak byli aspoň o pár let starší a nebylo jim 12. Sorry not sorry.

Cítím určitou povinnost se k tomu taky vyjádřit, protože jsem byl včera svědkem chování "těch zmijozelských". I když tu ta rivalita z pohledu té koleje vždycky byla, ať už v různých hrách, knížkách, ale i filmu, pořád nemám pocit, že jsou jedenáctileté děti oprávněné někomu takhle ubližovat a napadat ho (nemluvě o tom, že u toho byl včera i profesor, ale ignoroval to). Nechci tu přímo hanit jen zmijozelskou kolej, protože je mi jasné, že se to netýká jen jich. Nicméně si myslím, že by nějaký ten "zastánce hráčů" či podobná osoba měla zasáhnout a nonRPG na to danou osobu upozornit.

Offline Hugo Gavreau

 • Dospělák
 • Příspěvků: 33
 • Is that your wand or are you just happy to see me?
Re:Něco k zamyšlení
« Odpověď #13 kdy: Duben 25, 2017, 03:10:37 odpoledne »
Jedenáctileté děti dokážou být daleko hnusnější. Vlastní zkušenost. A taky to můžete zkusit řešit ve hře místo toho si stěžovat na forku. Proč jsme čím dál tím rozcapenější? Protože jsme zatím žádný problém neměli. Všichni spěchají si stěžovat na forko a nikoho nenapadlo jít to nahlásit profesorovi nebo se shluknout a založit odboj... NonRP má cenu řešit, když je to nonRP, ne když nám to zrovna nevyhovuje.

Offline Lydia Hellberg

 • Příspěvků: 89
 • Sač e bédééz
Re:Něco k zamyšlení
« Odpověď #14 kdy: Duben 25, 2017, 03:53:54 odpoledne »
Počínaje dneškem plně chápu včerejší soukromou debatu ohledně pár záležitostí i postoj samotného týmu k akcím apod. Jednou jsou akce či ročenky až moc temné, pak moc sladké, moc klidné, moc kyselé, moc slané. Moc záporné, pak je zase Zmijozel moc hodný, někdy je Nebelvír moc odvážný, jindy zase málo! Havraspár moc chytrý, někdy je zase kupodivu hloupý. Mrzimor... je moc Mrzimor. A tak dále, nekonečný kolotoč. Inu, čas vzít popcorn a řádně si užít tyhle debaty. To už nelze brát vážně. ;D Vítám další lidičky, které naštve, až je Lydia či někdo jiný, rozebere v deníku. Ještě by to chtělo třešničku na dortu a začít zase řešit, zda jsou představitelé daných postav i v reálu tak zlí atd.

PS: Soukromé zprávy s dotazy typu "Co máš proti mé bílé sově" též vítány.

A abych se vyjádřil k Sebastianovi. Sepsal to slušně a zmínil příklady, které se mi líbí. Jak jsem několikrát uváděl, pokud budu souhlasit s hráčem, vyslovím souhlas, stejně jako když budu mít stejný názor s někým z týmu, leč do sporů se míchat již nehodlám. To přenechám těm mladším.

Offline Deborah Bennington

 • Příspěvků: 26
 • Be a voice, not an echo.
Re:Něco k zamyšlení
« Odpověď #15 kdy: Duben 25, 2017, 04:42:46 odpoledne »
Já navážu na toho zastánce hráčů. Zastánce hráčů je tu ohledně hry jako takové, řeší požadavky hráčů s RT týmem. Doufám, že nikdo nelozí za Emily ve hře a netahá jí za rukáv - Ty jsi ta zastákyně, dělej něco. Ve hře Emily žádnou zastánkyní N E N Í. :D (Trošku mi přišlo, že to tak podkládáš.)

Nicméně jak říká Hugo, pokud řešit, tak ve hře. Běžte si stěžovat profesorovi, buďte zlí zpátky, ale brečet kvůli tomu na fóru mi přijde zbytečné. K tomu co napsal Seb bych tu psala román, na to nemám čas, ale vesměs s ním souhlasím.

V žvb jako takovém byly vždy záporné postavy, ale většinou to moc daleko nedotáhli, protože vždy přetekla ta mez. Kdo říká, že tady nepřeteče? Holt je hodně aktivních hráčů ve Zmijozelu, hraje za záporné charaktery. Někde jsem to už nadhazovala, ale krásným případem i ve světě HP je zápas ve famfrpálu, kdy zmijozelští všechny poschazují z koštat. Do hru ve filmu to nemá, ale bokem jim to za a) buď prošlo, za b) dostali trest. Moje postava nepatří rozhodně mezi ty MEGA záporné (zatím), nicméně dokud jí nikdo nepotrestá chová se tak, jak vidí její okolí. Dělá to, protože může. Co není zakázáno, je povoleno.

Přirovnala bych to vše (opět) k reálnému životu, patřím mezi lidi, kteří v dětství byli na opačné straně, tedy na straně těch hodných, a zlí se na nich vybíjeli.

Pokud bych je nechala se vybíjet donekonečna, užívali by si to, a byli by dál zlí. Pokud uvedu ještě další příklad, v dnešní době jsou děcka vážně zlí, tedy někteří, neříkám všechny. Však se podívej, jak se rozmáhá šikana na ZÁKLADNÍCH školách, co si dovolí 15letí k učitelkám. Jasně, 11 let (nějaká 6 - 7. třída) je trochu něco jiného, ale dokud se nezačne, např. tvá postava (tedy Oliver) bránit, pak se může stát, že na ní bude někdo zlý dál.

Skvěle to včera zahrála mám dojem (kdyby ne, tak se omlouvám, bylo tam spousta lidí) - Lissa Beautyrose, která přišla za tou onou vyhnanou, a řekla něco ve smyslu: "Přece si to od nich nenecháš líbit ne?" "Ignoruj je, jsou blbí." - nebo tak nějak. Ostatní prostě uhli, většinou bez jediného slova. Tzn. osoba č. 1 řekla: uhni a on se posunul o políčko, aniž by něco řekl či zaemotoval *uhne* :D

Snad je to trochu srozumitelné, jsou to mé myšlenkové pochody, nic víc.
©

Offline Marry Spring

 • Dospělák
 • Příspěvků: 247
 • I'm tired! Can't we just be Death Eaters?
  • Deník a vše kolem Marry
Re:Něco k zamyšlení
« Odpověď #16 kdy: Duben 25, 2017, 05:16:19 odpoledne »
Drahý Sebastiane..
Vidím, jak se teď obhajuješ, že hráč a postava jsou úplně odlišné světy
Citace
Emily je s Jennifer zastánce hráčů, ale myslím si že pokud budou v téhle hře pokračovat a řešit před celým kotlem kdo je dokáže a nedokáže uspokojit, tak si nezaslouží i nadále být na pozici zastánců hráčů, protože pro mě je někdo takový špatným přínosem pro ostatní, vůbec ne dobrým. Pokud bych chtěl něco řešit se zastáncem a viděl bych tuhle hru, rozhodně bych s nimi nic neřešil a okamžitě to oznámil koordinátorovi. Pro mě je vhodný kandidát někdo, kdo se nebojí říct co si myslí, není spolčený s RT a dokáže se do nich obout a zároveň spolupracovat.
Well tady jsi jasně hráče a postavu smíchal
Citace
pokud budou v téhle hře pokračovat a řešit před celým kotlem kdo je dokáže a nedokáže uspokojit, tak si nezaslouží i nadále být na pozici zastánců hráčů
Zajímavé, že svou chybu nedokážeš přiznat.. well nezměnil ses

Citace
Není to dávno co Marry, Emily, Jennifer a Natasha řešily problémy s klukama. Hodí se to? Proč si to děvčata nevyříkají mimoherně ale musejí křičet přes celý kotel, jak je lepší si vzít do postele kotě než spát s Amaiem?
Ještě se vyjádřím k této věci, která se týkala mě, Natashy, Emily a očividně i Jennifer. Nevím vůbec, proč do toho Jennifer taháš, když při ani jedné z těch debat nebyla.. mimo to to bylo RP, nepoužili jsme žádné sprosté slovo a řešilo se tohle téma i mimoherně, jen jsme netahaly ani jedna věci z toho, co víme reálně, do hry, jelikož by to bylo nonRP. Vše, nad čím jsme debatovaly, jsme věděly čistě herně. Tudíž tato hra byla čistě RP a je jen tvůj problém, jestli tě to pohoršilo a jestli ti to vadilo.. taky na fórum nepíšu každou blbost, co se mi na tobě nelíbí, nebo ano?

Jinak nevím, jaký máš problém.. leda si maximálně potřebuješ zvedat ego, což se, jak vidím, nezměnilo od doby, co jsme spolu hráli naposledy.

Pac a pusu, Sebe
« Poslední změna: Duben 25, 2017, 05:23:08 odpoledne od Marry Spring »

Offline Kaya Slater

 • Příspěvků: 31
 • I never try.
Re:Něco k zamyšlení
« Odpověď #17 kdy: Duben 25, 2017, 05:29:43 odpoledne »
Ano, samozřejmě, je ve vlastním zájmu hráče nahlásit to ve hře. Ale jak už tu padlo, včerejší.. hmm.. jak to jen nazvat? výstup sledoval i jeden člen profesorského sboru (stál u schodiště blíž k Velké síni, kdežto hádka se odehrávala u nádob s body, takže mi přijde velice nepravděpodobné že by to přeslechl) s tím neudělal ani popel a přešel to bez povšimnutí. Shit happens.

Mě jenom zaráží jaký přístup k tomu všemu má RT, jasné, srovnávám fungování hry s odstupem dvou let, což není zrovna málo, ale nějak extra se za dobu mé herní nepřítomnosti realizační tým nezměnil. Přijde mi celkem směšné že moji bývalou postavu vyhodili za to že na všechny účastníky jakési párty ve sklepení hodila pásku přes oči a na pár jedinců které neměla zrovna v oblibě hodila rosolovité nohy. Časy se mění, ale moje bývalá postava nikoho (ve hře) slovně neurazila ani neměla potřebu do něj strkat a povyšovat se jen proto že je starší nebo jen z důvodu že "má takový charakter".
Z mé strany vůbec neplynou žádné připomínky na ročenky - za mého fungování ve hře jich bylo pramálo a ve výsledku bylo vyčítáno hráčům že se zabavují sami (i když uznávám že ne vždy vhodným způsobem). Nikdy nenarazíte na skupinku (ať už lidí, hráčů nebo zaměstnanců) kteří se shodnou vždy na všem. Ale z toho co tu tak pozoruju není moje osoba jediná kdo má nějakou připomínku. Fakt, že se hráči zcela jednoznačně odlišují od postavy asi zdůrazňovat nemusím, sám jsem v RL 20 letý kluk co zrovna neholduje slušným mravům a kde kdo asi nechápe proč loguju za 11 letou Havraspárčanku (??? is that even a word?) s úplně jiným charakterem. Podle mě je síla RP v tom odpoutat se od reality a na chvíli se vžít do situace někoho jiného nehledě na to jak moc jste si povahově odlišní.

Líbá Plesnivá Bennettka

Offline Emily Harrison

 • Dospělák
 • Příspěvků: 131
 • "I make my own luck" - Shay Patric Cormac
Re:Něco k zamyšlení
« Odpověď #18 kdy: Duben 25, 2017, 06:29:22 odpoledne »
Dobře, po té době píšu i já.

Tomuhle všemu se mohlo předejít. Není žádný problém, když máte výhradu vůči hráči a jeho hraní, mu napsat a promluvit si. Každý rozumný člověk si výtku vyslechne (tady je problém Sebastiana, který můj návrh na soukromé řešení v PM odignoroval) . Není zrovna příkladové, že čím dál častěji se něco takového řeší veřejně tady na fóru a dost zbytečně. V tom případě právě funguje funkce Zastánců hráčů, kdy si i my, jakožto dotyční zastánci vás rádi vyslechneme a pokusíme se problém vyřešit. Od toho tu jsme.
Tyhle ty rádoby slohovky k ničemu nepomůžou, i když si možná myslíte, jak s tím máte velkou váhu.

Když to vezmu od začátku tohoto topicu, tak se mohl podat návrh na itemy, které my každodenně používáme. Nebo se prostě zeptat, jak to s tím je, jestli už dávno ve hře jsou nebo ne. Mohl se podat návrh, aby se třeba ty toaletní papíry umístily do hradu. Stačilo se prostě pouze zeptat.
Problém se Zmijozeláky se mohl řešit taky klidně, aniž by tady do sebe útočily různé strany. Věřím, že každý příslušník zelené koleje se neštítí si promluvit. Možná jejich postava je zlá a podobně, ale dá se s nimi popovídat a případně se dohodnout (viz. Lydie, která je ve hře pořádná zmije ale konverzace třeba na skypu probíhá úplně v pořádku). To se dostávám k tomu prolínání postavy a hráče.

Občas je chybou, že ostatní srovnávají hráče i jeho postavu. Ano, sice hráči do postav dávají většinou i kus sebe, ale není tomu vždy tak.
Za to, jak hraji svoji postavu může být všem jedno, dokud tam nedělá vyloženě bordel. Nevidím nic špatného na tom, že tam moje postava s dalšíma drbe kluky. Moje postava ve hře není zastánce. Jen proto, že jsem zástupce zastánce tady na fóru nemusím se chovat nijak vzorově. Pochopila jsem to tak nějak ze Sebastianových slohovek, že kdyby zastánci byli Lydie a Ruvik, tak by jsi se jim, Sebe, pokusil vštípit, že nesmí být jejich postavy takové jaké jsou, protože tady na fóru jsou zastánci. Že se musí chovat vzorově, slušně a prostě být ti nejvzornější slušňáčkové. Blbost, co? Přesně proto já, ani Jenny nebudeme kvůli tomu měnit charakter našich postav jenom proto, že ty chceš.

Já ani Jenny nejsme všude, proto jsme nabídly naše skypové účty, aby se případné problémy probraly a nezačaly se tyhle zbytečné debaty na fóru, kde se poté vytvoří několik táborů, které následně na sebe útočí. Očividně se tu rádi prostě rádi vyjadřují veřejně, aby to všichni mohli číst a smát se tomu.Offline Kaya Slater

 • Příspěvků: 31
 • I never try.
Re:Něco k zamyšlení
« Odpověď #19 kdy: Duben 25, 2017, 06:53:56 odpoledne »
Z mé strany (a předchozích zkušeností) je problém v tom že se konverzace podobného typu, ať už na skypu nebo jinde, posunou někam do ústraní s tím, že se to vyřeší "třeba někdy až bude dostatek času". Svým příspěvkem jsem rozhodně neměl v úmyslu rozpoutat nějakou vášnivou debatu, spíš jen upozornit na jisté nedostatky ve hře a na to, že jistí hráči vyloženě přehrávají. Funkce zastánce hráčů mi přijde víceméně zbytečná, protože upřímně, ruku na srdce, kolik problémů někdo na tomhle postu doopravdy vyřešil? Účel toho psát to veřejně není aby se všichni vzájemně poštěkali a uráželi, spíš aby to vážně viděl každý, kdo tu hru hraje a chodí pravidelně na fórum. Ne jen RT, zastánce a dotyčný, který si zrovna stěžuje nebo se mu něco nelíbí.

Offline Kaya Slater

 • Příspěvků: 31
 • I never try.
Re:Něco k zamyšlení
« Odpověď #20 kdy: Duben 25, 2017, 08:59:10 odpoledne »
Jjjjjj, odeberte karmu, aby náhodou někoho nevyděsilo kolik lidí se mnou souhlasí.
Fakt, směšný. Asi už nemám co dodat, klidně zatopte vložkama a tamponama a postinorama celej hrad, don't care. A nezapomeňte mě stírat na disscordu (nebojaksetosakrapíše) hrozně vtipnejma příspěvkama jak kadíte a utíráte se toaleťákem než abyste napsali něco konstruktivního. Bleju, velebnosti.

Offline Trixi

 • Externista - Stavitele
 • *
 • Příspěvků: 1771
Re:Něco k zamyšlení
« Odpověď #21 kdy: Duben 26, 2017, 10:06:19 odpoledne »
Po týmové poradě bychom se jako tým rádi vyjádřili k problematice, která je řešena v tomto topicu.

1.   Ohledně herních itemů bude vypracován dotazník, kde se každý hráč bude moci vyjádřit ohledně itemů, které dle něj do hry nepatří, a zároveň dostane možnost navrhnout, co mu ve hře chybí. Po zvážení a vyhodnocení dotazníků se rozhodneme, jak postupovat dál.

2.   Zastánci hráčů jsou tu od toho, aby právě řešili takové podněty a situace, které vám hráčům na hře vadí, nebo které mohou hru zlepšit. Slouží jako prostředníci mezi vámi a námi. S jakýmikoliv dalšími připomínkami, návrhy, problémy, či tím, co vám ve hře chybí, se příště obracejte na ně. Jednou jste jim dali důvěru, tak se je nebojte oslovit, určitě vás neodbydou. Společně pak jednotlivé body projednáme a vyjádříme se k nim.

3.   Současní zastánci dělají svoji práci dobře. Věci, které pro Vás řeší, se netýkají hry za jejich postavy. Hrají adekvátně a přiměřeně věku svých postav. Pokud to není v rozporu s RP a pravidly naší hry, není třeba se do nich navážet nebo je nějak kárat. Pokud je ve hře někdo přítomen tomu, co zrovna například postavy v pubertě řeší, a vadí mu to (pokud to třeba není zrovna přes půlku místnosti), má možnost RP zasáhnout. Přizpůsobit hru věku postav, prostředí a také době, v jaké hrajeme, by měl každý hráč. Mluví se o tom na každé školce. Nespadá do toho jen předčasné líčení postav v nízkém věku, ale například i s drzostí by se mělo zacházet přiměřeně, zvláště mluvíte-li s dospělou postavou. I oblékání a revolta některých postav nebo milostné vztahy by se měly přizpůsobit věku postav. Je to podnět k zamyšlení pro každého z vás.

4.   Co se týká profesorů nebo i jiných rolí hraných námi, které v danou situaci nereagují adekvátně, včasně, nebo vůbec, bychom chtěli říct, že ne vždycky stíháme zaregistrovat všechno, co se děje. Zvláště v místnosti, kde se najednou ocitne 20 lidí a je tam nehorázný spam. Stačí jen na chvíli ztratit pozornost a profesor může ztratit přehled. Uvědomte si, že současně, kdy pro Vás hrajeme profesory a jiné, řešíme vaše page, remoty, nebo jiné problémy na dualech. Profesor v takovou chvíli může být otočen zády nebo být myšlenkami úplně jinde. Prosíme o trochu shovívavosti. Pokud hra vyžaduje RP zásah dospělé osoby, je přítomna, ale zdá se Vám, že nereaguje správně, zkuste ji do děje sami vtáhnout.

5.   Rádi bychom také zmínili, že se nám nelíbí určitá šikana ze strany starších a zkušenějších hráčů k nováčkům, a to ne přímo ve hře, ale hlavně na našich komunikátorech (fórum, Discord). Není dobré, aby hráči, kteří například hrají naši hru poprvé, odcházeli právě proto, protože jsou nepřiměřeně napadáni nebo zesměšňováni za to, že se na něco zeptají. Všichni tu hru hrajeme pro zábavu a chceme ji hrát pro zábavu. Každý z nás jednou začínal a také nevěděl a neuměl všechno. Nechceme, aby hráčů ubývalo právě z těchto důvodů, a také proto, že nejsou přijati do našeho herního kolektivu, protože jim zrovna něco nejde, nebo neví jak na to. Místo toho, abychom tyto hráče odháněli, bychom se jim měli naopak snažit maximálně pomoct a naučit je hru hrát. Pokud se děje šikana ve hře, nebojte se to RP řešit.

6.   Na základě toho, že se ukázalo, že karma, díky které jste se mohli na fóru vyjádřit podporu nebo nesouhlas s výroky vašich spoluhráčů, je zneužívána k jiným účelům a spíše hráče rozeštvává, než spojuje, rozhodli jsme se ji vypnout.

7.   Na závěr bychom chtěli říct, že se snažíme dělat hru takovou, aby bavila více kategorií hráčů. Co se líbí jednomu, nemusí se líbit druhému. Každý si na té hře může nalézt to své. Každý hráč a jeho postava má ve hře svoje potřeby, které mohou být rozličné. Proto se hru snažíme dělat rozmanitou a ne zaměřenou na jeden typ věcí, akcí. Někdo si Rpí vztahy, jiný vyhledává dobrodružství, třetí se přijde odreagovat a zablbnout si s kamarády, čtvrtý si jede svoji linii příběhu své postavy a podobně. Pokud to není v rozporu s RP nebo pravidly naší hry, není na tom nic špatného. Proto buďme tolerantní ke všem skupinám hráčů a vzájemně na sebe neútočme pro hlouposti.

Offline Dominika1805

 • Příspěvků: 1
Re:Něco k zamyšlení
« Odpověď #22 kdy: Říjen 04, 2017, 07:26:09 dopoledne »
zdravím asi to sem nepatří,ale prosim o pomoc propásla jsem nákup i odjezd

Offline Bc. Vodacek je osel

 • RT ŽvB
 • *****
 • Příspěvků: 8486
 • Na prstech obou rukou lze napočítat až do 1024!
Re:Něco k zamyšlení
« Odpověď #23 kdy: Říjen 04, 2017, 07:27:09 dopoledne »
napiš si ve hře žádost o pomoc a do hradu tě přesuneme, nákupy ti obstará kolejní ředitel
luf