Autor Téma: Rozdíly mezi světem ŽvB a reálným světem Harryho Pottera podle J.K.R.  (Přečteno 7776 krát)

Offline Kate Littleton

 • Klub ŽvB
 • *
 • Příspěvků: 597
Rozdíly mezi světem ŽvB a reálným světem Harryho Pottera podle J.K.R.
« kdy: Září 02, 2009, 03:25:35 odpoledne »
Byla jsem pověřena založit toto téma, aby se předešlo nedorozuměním, která během hry často vznikají kvůli rozdílům mezi světy v Životě v Bradavicích a knihami o Harrym Potterovi od J.K. Rowlingové. Budu sem tedy průběžně připisovat informace, která budu dostávat od členů realizačního týmu, počítám i s případnými dotazy právě v tomto topicu (nezahlcujte proto kohokoliv z RT otázkami po icq apod.) a zároveň prosím o to, aby ostatní hráči na dotazy zde položené neodpovídali a nechali to na mně (a pokud to bude možné, členy RT prosím vždy alespoň o krátkou konzultaci) - aby nevznikalo zbytečně moc příspěvků, ve kterých by mohlo dojít k nějakým zdlouhavým dohadům (knihy vs. filmy apod.). Přestože mám teď knihy v celkem živé paměti, nepovažuji se až za tak extrémního HP maniaka, proto se samozřejmě může stát, že odpověď na otázky nebude správná, nebo bude diskutabilní, přesto prosím všechny připomínky do pošty, po icq, nebo mailu, nikoliv do tohoto topicu. Děkuji.

Offline Kate Littleton

 • Klub ŽvB
 • *
 • Příspěvků: 597
Re: Rozdíly mezi světem ŽvB a reálným světem Harryho Pottera podle J.K.R.
« Odpověď #1 kdy: Září 02, 2009, 03:37:08 odpoledne »
Rozdíl:
Svět ŽvB - před školním rokem 1981/1982 byla škola čar a kouzel v Bradavicích 3 roky uzavřena. Kouzelnická veřejnost se kvůli vládě Toho-jehož-jméno-nesmíme-vyslovit bála své děti do Bradavic posílat a nemít je pod dohledem, nebo nebylo vzdělání mladých kouzelníků v těchto temných dobách priorita. Proto se škola otevírá až krátce potom, co Vy-víte-kdo zmizel, když chtěl zabít malého Harryho Pottera.
Svět J.K.R - Bradavice byly snad poslední místo, které bylo pro kouzelníky bezpečné. V době nadvlády Toho-jehož-jméno-nesmíme-vyslovit byla plně funkční a rodiče do ní naopak dávali své děti právě proto, aby byly v bezpečí (jediný, koho se Vy-víte-kdo bál, byl ředitel Albus Brumbál).

Důvod rozdílu: nastupuje první ročník, staré herní účty se neobnovují, tedy ve škole nepotkáte žádné starší studenty.
Pokud patříte mezi ty, kteří si nechali "zplnoletnit" svou postavu, uvědomte si proto, že není možné být "čerstvě vystudovaný kouzelník z Bradavic". Vaše postava musela před třemi lety odejít na jinou školu, být vyučena vlastními rodiči, nebo dokončit Bradavice už před třemi lety.

Offline Kate Littleton

 • Klub ŽvB
 • *
 • Příspěvků: 597
Re: Rozdíly mezi světem ŽvB a reálným světem Harryho Pottera podle J.K.R.
« Odpověď #2 kdy: Září 11, 2009, 06:54:53 odpoledne »
Rozdíl:
Svět ŽvB - Čarodějné noviny (Denní) Věštec vychází jednou za týden. Snaha je o pravidelnost a dostatek informací pro kouzelnickou veřejnost.
Svět J.K.R. - Denní věštec vychází jednou denně, nosí ho sovy brzy ráno. Ve čtvrtém díle (Harry Potter a Ohnivý pohár) je navíc i zmínka o "Večerním věštci", tedy o novinách, které vycházejí s nejžhavějšími novinkami k večeru.

Důvod rozdílu: Na psaní novinek každý den v ŽvB bohužel není čas ani dostatek lidí. Napsat noviny dává hodně práce.

Offline Amanda Hollyova ϟ

 • Klub ŽvB
 • *
 • Příspěvků: 2149
 • amanda.pise.cz
Re: Rozdíly mezi světem ŽvB a reálným světem Harryho Pottera podle J.K.R.
« Odpověď #3 kdy: Leden 11, 2011, 11:59:22 odpoledne »
Datum narození se ve světě ŽvB vypočítává automaticky takto:
(rok nástupu do školy)-11=(rok narození)

Příklady jsou dále uváděny pro letošní rok (a stejně se samozřejmě dají vypočítat pro roky předchozí a budoucí).
Žáci, kteří nastoupí do školy v roce 1985, mají automaticky nastaven rok narození 1974. Postava ukazuje "přibližně 11 let", s příchodem nižších ročníku se toto změní na "přibližně 12 let" (a herní rok se změní na 1986).

Postava, která nastupuje do školy v roce 1985 se totiž mohla narodit:
1) od září do prosince roku 1973
2) od ledna do srpna roku 1974

Výsledek:
1) Pokud vaše postava oslaví své 12.narozeniny již v říjnu, bude jí samozřejmě 12 let, ale věk bude celý rok "přibližně 11 let". I když se narodila roku 1973, má nastaven rok 1984 bez vyjímky.
2) Pokud vaše postava oslaví své 12.narozeniny až v srpnu, bude jí celý rok 11 let, věk bude ukazovat "přibližně 11 let". Má nastaven rok 1984.

Příklady:
Hermiona Grangerová (* 19. září 1979)
Ron Weasley (* 1. března 1980)
Harry Potter (* 31. červenec 1980)

Důvod: Tento věk je pouze orientační a udává věk v rozmezí +-1.
« Poslední změna: Leden 12, 2011, 12:01:20 dopoledne od Amanda Hollyova »