Hráči - Provoz > Herní události

Soutěžní rok 2015/2016

(1/4) > >>

Nancy Orwell:
Vedení a profesorský sbor Bradavic pro letošní školní rok vyhlásilo dvě podstatné novinky: pro rok 2015/2016 byla zrušena soutěž o školní pohár a místo toho byl vyhlášen soutěžní rok. Účast v ní je dobrovolná. Nemůžete ale nic ztratit, a soutěží se o hodnotné ceny včetně nejnovějšího Nimbusu!

V tomto topicu vás budeme informovat o průběhu soutěžního roku. Informace, které se zde dočtete, můžou vědět/vědí i vaše postavy - herně visí na nástěnce ve Vstupní síni. K diskuzi a otázkám organizačního a mimoherního charakteru slouží topic Diskuze k Soutěžnímu roku 2015/16.

V rámci soutěžního roku se budete moct účastnit tří druhů soutěží: jednorázových (které budou předem vypsány na fóru), týdenních (budou obvykle vyhlášeny v neděli a ukončeny následující sobotu), a dlouhodobých, na které budete mít delší čas. Jednorázové soutěže budou koncipovány tak, aby nevadilo, když se nebudou moct účastnit všichni / většina členů týmu. Větší týmy obecně nebudou zvýhodněny před menšími. V soutěži jste jednak za své skupiny, ale taky sami za sebe.

A nyní již první možnost získat body, o níž všichni víte ze hry:

Zářijový úkol
Utvořte skupinky po 2-4 lidech. S lidmi, které si vyberete, budete v průběhu roku soutěžit. První bonusové body získají týmy za kolejní rozmanitost. Lístky se jmény členů týmu vhoďte do truhličky na podstavci ve Velké síni.
Deadline: sobota (23. 1.) v 19:00 (do soutěže budou přijaty i případné později utvořené týmy, akorát se může stát, že přijdou o první soutěže a zábavu, která bude následovat velmi záhy :) )

Hodně štěstí!

Nancy Orwell:
Říjnový úkol - 1. část
Utvořili jste skupinky se svými kamarády nebo známými, a to je ten pravý čas na to vyhlásit týden, jehož hlavním tématem bude seznamování.
Když se s někým seznamujete, často to nejde hned. Někdy to trvá, než si s druhou osobou sednete. Někdy to nevyjde napoprvé. Proto i tento soutěžní týden bude rozdělen do dvou částí. Půjdeme hezky krůček po krůčku, protože všechno má svůj čas.

Vaším prvním úkolem bude sednout si a vymyslet krátký popis každého člena vaší skupinky. Je na vás, jestli to budete dělat společně, nebo každý za sebe, ale zvažte, že vaši spoluhráči vás možná dovedou od pohledu charakterizovat lépe, než to dovedete sami. Pár bodů o tom, jak by měl popis vypadat:

* Měl by mít jednu až dvě věty - popis jedné osoby se musí vejít na lístek. Může obsahovat popis vaší povahy, koníčků, způsobu chování či gest, vzhledu, oblékání atd. Snažte se vypíchnout věci o vás, podle nichž jste rozeznatelní.
* Nesmí obsahovat přímou ani nepřímou zmínku vaší koleje ("v hradě chodí ve žlutém" není popis oblečení, ale koleje, pokud vaše postava skutečně není charakteristická jiným žlutým oblečením ;D ).
* Případné reference na vaše kamarády můžou být jen nepřímé a bez kolejí ("často chodí po chodbách s Aničkou" je špatně, "často chodí po chodbách s copatou čtvrťačkou" je v pořádku).
Na jeden lístek pište jméno osoby, její popis a její podpis (případné falešné popisy za účelem urazit spoluhráče budou trestány), a tyto lístky vhoďte (nejlépe za všechny členy týmu) do truhličky, která se dnes po obědě zjeví na podstavci ve Vstupní síni. Zapojit se samozřejmě můžou všichni, včetně týmů, které vzniknou až po dnešním oficiálním konci přihlašování do soutěže :)

Deadline: úterý (26. 1.) v 19:50.

Užijte si to!

Nancy Orwell:
Říjnový úkol - 2. část
Děkujeme vám za vaše popisy! Odevzdaly je skoro všechny týmy. A teď se konečně dozvíte, k čemu budou sloužit.

V průběhu roku totiž nebudete soutěžit jen v tak malých družstvech. Abyste se skutečně seznámili i s lidmi, kolem kterých dosud jen chodíte na chodbě, nebo je letmo vídáte na hodinách, pospojovali jsme vás do zhruba osmičlenných skupin.

Dnes během dne každému členovi vaší skupinky dorazí sova s popisem někoho mimo vaši skupinu. Osoba, jejíž popis budete číst, bude mít zase váš popis. (Dvě skupinky mají méně než 8 lidí. Pokud jste ze skupinky po čtyřech, a byli jste přiřazeni k menší skupině, někteří z vás dostanou popis stejné osoby. Jste-li z menší skupinky, někteří z vás dostanou dva popisy.)

Vaším úkolem je se s druhou částí vaší skupiny najít. Možná, že spolužáky poznáte z popisu, a dojdete se jich rovnou zeptat, jestli nehledají oni vás. Pokud ne, můžete se po nich různě doptávat, oslovovat lidi, kteří by seděli do popisu, a ptát se jich na jejich další vlastnosti, atd. V rámci původního týmu můžete sdílet, koho jste už našli, a kdo má jaký popis - je to tedy týmová spolupráce. Pravidlo je jediné: Najde-li vás někdo, neříkejte mu rovnou, s kým jste v týmu - počkejte, až se dovtípí a zeptá se. (Tohle se nevztahuje na skupinky, jejichž někteří členové nelogují. Chápeme, že tam by to bylo těžké. Můžete hrát, že daný člen skupinky je zrovna "nachlazený" a hledání se proto nemůže účastnit).

Protože víme, že někteří z vás jsou moc stydliví na to oslovovat náhodné spolužáky, a že hrad je veliký, vyhlašujeme zároveň velkou seznamovací akci ve společné společenské místnosti ve třetím patře. Bude se konat zítra, tj. ve čtvrtek (28. 1.) od 20:45. Pokud se nenajdete do té doby, můžete se najít právě tam. Jídlo a pití bude na místě :) .

Až skupinky vytvoříte, vymyslete si skupinové jméno, pod nímž budete uvedení v soutěžní tabulce. Nesmí být neslušné, urážlivé nebo jinak nevhodné, ale jinak se kreativitě meze nekladou. Do truhličky na popisy vhoďte prosím lístky, kam napíšete jména všech členů týmu (jako kontrola, že jste se našli správně) a jméno vaší skupinky.

Deadline: sobota (29. 1.) v 18:30. Právě tehdy totiž začne první oficiální soutěž s halloweenským tématem! Její podoba bude vyhlášená už zítra, takže budete moct přemýšlet nad taktikou :) .

Čtyři týmy popisy do schránky nevhodily. Mají čas to napravit do pátečních 19:30, kdy případné opozdilce spojíme do jedné skupinky. Pokud se účastnit popisů nechcete, dejte vědět a pospojujeme vás rovnou 8)

Seznamování zdar!

Nancy Orwell:
Halloweenská soutěž: Trick or Treat!


Trick-or-treating! Slavná tradice, při které děti chodí od domu k domu a snaží se vymámit z dospělých co nejvíc sladkostí.

Nenechte se zmást. I když je to činnost ryze halloweenská, neznamená to, že do neděle nebudete mít co dělat.

Věc se má tak: V letošním roce budou mít všichni studenti (i ti, co se neúčastní soutěže o body), možnost chodit koledovat v kostýmech k profesorům a personálu školy do jejich kabinetů. Za svůj trick-or-treating budete moct na Halloweena (31. 1. 2021) získávat sladkosti ve všech kabinetech, které budou mít přede dveřmi výzdobu (tak poznáte, jestli se profesor chce hry účastnit). Má to ale háček: Učitelé a personál vám budou dávat sladkosti v závislosti na tom, jak moc se jim budou líbit vaše kostýmy, ve kterých přijdete.

Kostýmy si budete vyrábět sami v rámci Klubu ručních prací, a to v sobotu 30. 1. 2021 od 18:30.

Sladkosti budete dostávat na osobu. Vyhrává tým, který nasbírá na osobu nejvíc cukrátek (neaktivní osoby se počítat nebudou, jen ti, kdo se zapojí). Vaším cílem tedy bude obejít co nejvíce profesorů, a zároveň vyrobit co nejlepší kostýmy, abyste měli co nejvíce sladkostí. Doporučujeme si je nesežrat dřív, než bude vyhodnocení množství před nezávislou porotou ;D

Kostýmy budou profesoři hodnotit podle vlastních měřítek, ale je možné, že někteří ocení nejen originalitu a podobu kostýmů, ale i choreografii a vůbec jejich skupinovou prezentaci (jestli k sobě hezky ladíte :D ), a tak může být výhodné chodit koledovat v týmech.

Ti z vás, kdo nemají žádný tým, se můžou účastnit taky, sami nebo s kamarády; pouze se nezapojíte do závěrečného vyhodnocování množství sladkostí, a místo toho se v klidu natláskáte :) .

Dýním a koledování zdar!

Nancy Orwell:
Doufáme, že jste si Halloween užili! Velikost košíčků se bude posuzovat dnes po výuce (ve 20:35) ve Velké síni. Podvody budou trestány diskvalifikací ze soutěže, takže ne, že do nich zkusíte nacpat nějaké jiné sladkosti, a budete si myslet, že na to nepřijdeme ;D .

Neseme vám taky novinku: odteď se už můžete podívat na průběžné výsledky.

Jak vidíte, jenom čtyři týmy odevzdaly své týmové jméno a členy. Víme, že někteří se našli, jen neodevzdali jméno, termín byl ale bohužel už v sobotu, a plný počet bodů tak týmy, které zadání nesplnily, již získat nemůžou. Můžete však ještě vymyslet týmové jméno, a bodovou ztrátu tak částečně dohnat, do tohoto pátku (5. 2.) :)

A teď už hurá k další soutěži:


Listopad, aneb úkol na zimní spánek


V prvních dvou týdnech byly soutěže nahuštěné. Teď se ale blíží Vánoce, vymýšlení dárků a jiné starosti, a tak vás nechceme zase přehlcovat. V listopadu proto vyhlašujeme první dlouhodobější úkol.

Budete soutěžit o nejlepší básničku na téma Zimní spánek. Jak téma pojmete, to je úplně na vás: můžete se zaměřit na sebe samotné, na zvířátka, nebo to pochopit úplně volně jako metaforu. Ale má to háček: v básničce budete muset použít několik slov, aby byla do soutěže přijatá. Slova můžete skloňovat a časovat, ale ne jinak upravovat (například dělat z podstatného jména přídavné atd.); nebudete-li si jistí, co je povolené, můžete se zeptat klidně veřejně na fóru v topicu Diskuze k Soutěžnímu roku :).

Slova jsou: bystrozor, flakon, bílý, věštit.

Minimální délka básničky je 12 veršů, maximální 28 veršů. Pokud možno, pracujte na ní společně ve skupinkách, a až ji budete ve hře odevzdávat, podepište jen ty, kteří u vymýšlení byli a podíleli se. Nezapomínejte totiž, že soutěžíte nejen za skupiny, ale i jako jednotlivci :) .

Deadline: konec herního února, tedy i konec reálného února - 28. 2. 2021 v 19:00.

Budeme se na vaše výtvory těšit. Hodně zdaru a básnického střeva!

Navigace

[0] Seznam témat

[#] Další strana

Přejít na plnou verzi