Hráči - Provoz > Betaprovoz

Výpadky servru - plánované ale i neplánované

(1/22) > >>

Bc. Vodacek je osel:
bohužel se nám nedaří spojit se se servrem, takže dnes (2.10.2010) se bohužel nepude přihlásit až do odvolání.

Bc. Vodacek je osel:
očekavávejte spuštění za 5 minut jen co se provede nezbytná kompilace skriptů

TomMin:
Zdravím,

přihodím svojí trochou do mlýnice  ;D. 2.10.2010 v odpoledních hodinách došlo k deadlocku (uváznutí) serveru. Příčina byla ve večerních hodinách lokalizována a od půlnoci je server pod dohledem.

Do odvolání je služba RunUO zablokována a není možné ji spustit. Pokud se problém znovu projeví, bude se řešit. Zatím v rámci dohledu nechci spouštět další služby navíc, které nejsou životně důležité pro běh serveru. Pokud vše půjde bez problémů a deadlock se znovu neprojeví, předpokládám, že tato mimořádná opatření kolem nedělního poledne skončí.

O případných změnách budu informovat v tomto vlákně nebo na stránkách dohledového centra: http://monitoring.minarnet.net .

!!!Dost důležité upozornění!!!: Prosím správce a skriptaře, kteří se starají o RunUO, aby nepanikařili. Problém nevznikl na straně služby RunUO (spíš nic nenasvědčuje tomu, že by v pádu serveru mělo RunUO prsty).

Děkuji za pochopení.

Tomáš Minář
Hlavní správce serveru a sítě MinarNet.Net

Změna!: Dne 3.10.2010 v poledních hodinách byl odvolán stopstav, takže RunUO by správci měli v nejbližší době spustit. Vše již by mělo být v pořádku a server už běží v normálním běžném provozu.

Bc. Vodacek je osel:
runuo == Ema naběhla a vše zas funguje jak má  :)

TomMin:
Zdravím,

takže bohužel dnes v ranních hodinách se stalo to, co 2.10.2010 a to k opětovnému deadlocku serveru. Vzhledem k tomu, že těch problémů na serveru je víc, bude dne 7.10.2010 od 22h do 8.10.2010 3h mimořádná odstávka, při které se dá vše dohromady.

Opět je vyhlášen 3. stupeň provozu. Na serveru běží jen ty nejnutnější procesy tak, aby to do doby odstávky "nějak" běželo a snad i přežilo. Služba RunUO je dočasně zablokovaná, jelikož máme podezření, že se nejedná jenom o softwarový problém (upozorňuji, že nic nenasvědčuje tomu, že by v problémech mělo prsty RunUO, proto žádná panika). Stopstav RunUO bude trvat minimálně do konce odstávky (popřípadě se prodlouží na dobu potřebně nutnou). Dnes (6.10.) a zítra (7.10.) s "gamesováním" a "kóděním" máte rozhodně na MinarNet.Net utrum. Už si nemůžu dovolit žádný hazard.

Podrobné informace na http://monitoring.minarnet.net (pokud to ovšem nezatuhne).

Tomáš Minář
Hlavní správce serveru a sítě MinarNet.Net

Navigace

[0] Seznam témat

[#] Další strana

Přejít na plnou verzi