Autor Téma: Mudlovský famfrpál  (Přečteno 1580 krát)

Offline Sophie Humming

  • Příspěvků: 9
    • One Geek Girl
Mudlovský famfrpál
« kdy: Říjen 30, 2018, 10:40:03 dopoledne »
Bylo, nebylo, někdy začátkem tohohle století se v USA začal hrát reálný famfrpál. A už několik let se hraje i u nás v Čechách. Jako vážně.

Oficiálním sportem zatím není, ale má svoje turnaje a hraje se i světový pohár. Češi tam byli 15. z 29 zúčastněných týmů.

A Žvb je do českého famfrpálu i neoficiálně zapojeno. Konkrétně tak, že loni na bylo české famfrpálové mistrovství součástí programu Žvb srazu aneb přišli jsme je tam očumovat, u jejich zápasu si dát oběd, a protože nám byla zima, šli jsme do čajovny. (A podle nich mi to prý letos už neprojde a budu muset hrát.)

FAQ
(protože se na tohle stejně za chvíli vždycky někdo zeptá)
Jak se lítá?
Normálně běháme s klackem mezi nohama. Dá se na to zvyknout a v pravidlech to má smysl, je to podobné omezení jako v basketu. driblování.
Jak vypadá Zlatonka?
Je to tenisák v ponožce, která je připevněná k něčímu zadku. Chytači ho pak nechtěně osahávají se pak snaží chytit ten míček. A loni proto jedna nejmenovaná hráčka Žvb prohlásila, že by chtěla být chytačem jenom proto, aby mohla tomu týpkovi se zlatonkou osahávat zadek.

A tuhle špatně maskovanou reklamu na famfrpál tady píšu z toho důvodu, že se jenom snažím nalákat někoho dalšího, aby taky hrál. Je tam zatím málo žvbáků.
Týmy jsou v Praze, Brně, Olomouci a Plzni. Vznikají i v Českých Budějovicích, Hradci a Jeseníkách.
Pražské a olomoucké tréninky bývají v pondělí a středu, brněnské a plzeňské zase v úterý a čtvrtek.

Ale protože ty tréninky bývají všude večer a trochu zasahují do herní doby (nebo je někdo ochotný připojit se a začít hrát až od osmi?), tak tenhle příspěvek naprosto ztrácí smysl.
Tak aspoň české famfrpálové mistrovství se bude konat normálně přes den, 10. listopadu v Praze na Letné.

P.S. Brno je na tom blbě, mají málo lidí na to, aby složili tým a mohli hrát na mistrovství. Potřebují pomoc, vzkazuje jeden zoufalý člen odtamtud.
« Poslední změna: Říjen 30, 2018, 10:20:07 odpoledne od Sophie Humming »