Hráči - Provoz > Betaprovoz

Newsletter

<< < (2/2)

Nancy:
Milí hráči,

od posledního newsletteru už uběhl nějaký čas. Zatímco vaše postavy byly na prázdninách, my jsme odpočívali, organizovali konkurzy, a v lednu byly všechny naše síly napnuté k většímu projektu, který vám můžeme konečně odhalit teď.

Bubny, prosím…

JDE SE DO PRASINEK!
Stavaři, ale i ostatní členové týmu napnuli všechny svoje síly k tomu, aby studenti od 3. ročníku výš mohli zase vyrazit tento školní rok na výlet do Prasinek. Z posledních sil dokončujeme aspoň základ obřího projektu, ale už teď si troufáme říct, že se dílo podařilo. Do Prasinek se jde tuto sobotu, takže nezapomeňte dodat potvrzení rodičů o souhlasu s účastí vašich postav!

Čekají tam na vás Prasinky úplně jiné, než si je pamatujete: mnohem krásnější a větší. V kouzelnické vesničce naleznete staré známé i zbrusu nové obchody i podniky pro posezení a v nich nové zboží, které před Vánoci přijde vhod, sháníte-li ještě dárky pro kamarády a blízké.

Nemáte postavu na škole mezi 3. a 7. ročníkem, ale některá vaše postava už dostudovala? Nezoufejte. Do Prasinek se můžete podívat taky a potkat se tam třeba se svými přáteli, kteří ještě studují. Pro přepravu do Prasinek můžete využít služeb přenášedla z Ministerstva kouzel.

Prasinky se budou jistě ještě dokončovat v příštích měsících, možná i herních letech. Je to jedna z těch staveb, která umožňuje až moc velký prostor pro rozšiřování a zdokonalování, a to samé platí i pro nestavební stránku - tedy zvelebování, zabydlování, vytváření sortimentu pro obchody a podobně. V této souvislosti připomínáme, že přijímáme neomezené množství návrhů na předměty, které byste rádi ve hře viděli. Máte dobrý nápad? Prosím, nešetřete si jej jen pro vlastní objednávku. Pomozte k rozvoji celé hře!

A pro větší natěšenost ještě malý pohled na centrum Prasinek s místní dominantou, Soví poštou:


Šaty dělají kouzelníka
Do oběhu postupně (s první částí Prasinek) spouštíme i druhou velkou novinku, kterou jsme již naznačovali v některém z předchozích newsletterů, a která za sebou nechala měsíce práce. Je jím přechod na skriptově nový typ oblečení. Na první pohled rozdíl nepoznáte: oblečení bude mít stejné možnosti vzhledu i pojmenování. “Zevnitř” však přichází dlouho potřebné změny, které významně ovlivní některé herní mechanismy.

Oblečení, které si pořídíte v novém systému - což bude teď v Prasinkách a v létě snad již ve všech obchodech v Londýně a na Příčné ulici, případně na objednávku - bude umožňovat změnu layerů (to, co již dnes umí krátké sukně a některé vršky, typicky košile). To vám umožní více variací oblečení, které nosíte. Nový skript bude také umět úpravu oděvu z jednoho vzhledu na jiný. Nově si tak budete moct rozepnout košili, otočit kšiltovku dozadu nebo vykasat sukni.

Všechno oblečení také bude možné blíže prozkoumat, takže kdo si rád hraje s popisky, získá spoustu znaků navíc. Pomocí příkazu [prohledni je možné blíže si prohlédnout oblečení všech ostatních postav ve vašem okolí. V nejbližších dnech bude přidán i příkaz [prohlednivse, kterým zaměříte osobu, a vypíšou se vám názvy a bližší popisy všech věcí, které má na sobě. Bližší prozkoumání vám také ukáže, jak moc je oblečení obnošené a ušpiněné.


Špinění a obnošování oblečení jsme přidali ze dvou důvodů: zaprvé, abyste jeden kousek nenosili od jedenácti do pětatřiceti a pak ho ještě nepředali svým herním dětem (my víme, že to děláte), a zadruhé, abyste měli příležitost pokecat se spolužáky v prádelně, když nestihnete dát oblíbené tričko včas skřítkům k vyprání O:).

Ale teď vážně: prvek špinění a obnošení považujeme za něco, co má šanci obohatit vaši hru. Umožní to existenci nových zajímavých předmětů a kouzel a dospěláci budou mít konečně za co utrácet peníze. Pro studenty by stárnutí oblečení neměl být problém, obzvlášť po zmírnění finančního systému (zavedení kapesného od rodičů, jídlo přes prázdniny zdarma). Bude možné nosit i obnošené oblečení, a zda to budete dělat, to závisí jen na vašem RP a původu vaší postavy. Dali jsme si pozor, aby systém nebyl na škodu z hlediska otravnosti pro hráče. Praní nebude obtížné ani časově náročné a bude možné mnoha způsoby. Oblečení je také možné nosit poměrně dlouho, než se ušpiní (nikdy se vám nestane, že se ušpiníte po jednom, dvou nebo třech celodenních nošeních, vždy je to více). Nový systém navíc umožňuje nakoupit si kvalitnější a pomaleji se ničící oblečení.

Věříme, že do hry nepřidáváme opruz, ale nové možnosti, které si ve výsledku užijí všichni. Konkrétní podobu včetně přibližných nových cen kusů oblečení si můžete sami proklikat v kalkulačce.

Chystáme i výměnu současného oblečení, ale protože jsme stále ve fázi zevrubného testování nového systému, ještě to není na pořadu dne (a až bude, nebude, přinejmenším v prvních letech, povinná). O všem vás budeme včas informovat.

To už je všechno?
Víc toho pro tento newsletter nemáme. Ale nevěšte hlavu. Něco si ještě schováváme jako překvapení. Prozradíme jen, že studenti se můžou těšit na rozbalování vánočních dárků…

Tak ahoj v Prasinkách!

Realizační & Podpůrný tým Života v Bradavicích

Lauren:
Nová várka objednatelného oblečenia aj s číslami pod ktorými môžte objednávať:Iba kúsky označené (m/z) majú aj mužský gump, zvyšok je zatial len pre ženy.
Kúsky s označením (A) majú animáciu v hre na postavičke, zbytok je bez animácie. Treba na to myslieť pri vyrábaní outfitu aby vaša postava nevyzerala v hre nahá :D

Opasky so sponou od najširšieho:
15402
15403
15404
15405
15406

Opasky bez spony:
15407
15408
15409 - retiazkový
15410 - s mašlou uprostred

Opasok k novým nohaviciam:
15401 (m/z)

14524 - mašla zložitá na krk (m/z)
14525 - mašla jednoduchá na krk (m/z)
14597 - kravata pásikovaná (m/z)
14650 - obyčajný motýlek (m/z)

14611 - balerínky  (m/z) (A)

14592 - legíny  (m/z) (A)
14593 - ponožky  (m/z)
14594 - podkolenky  (m/z)
14595 - nadkolenky  (m/z)
14596 - pančuchy  (m/z)

15393 - rukavice krátke (m/z)
15394 - rukavice po lokty (m/z)
15395 - rukavice nad lokty (m/z)

15396 - korzet s viazaním vpredu
15397 - korzet pod prsa s viazaním vpredu
15492 - korzet bez viazania (m/z)
15493 - korzet bez viazania pod prsa (m/z)

15411 - kabelka/psaníčko

14610 - chino kratase (m/z) (A)
14645 - sveter (m/z) (A)
14646 - sveter bez rukávov/vesta (m/z) (A)
14647 - košela s krátkym rukávom (m/z) (A)
14648 - polokošela (m/z) (A)
9780 - hábit (m/z) (A)

Hábity sú nepredajné vo farbách 1564, 1572, 1209, 1427 (kolejné farby hábitov).


Nancy:
Milí hráči,

začalo jaro! Pozná se to tak, že kvetou stromy, zpívají ptáci a na ŽvB nejsou lidé. Všichni běhají někde venku, nebo aspoň doufáme. Abyste si při jarních grilovačkách a procházkách po lese na svou oblíbenou hru vůbec vzpomněli, naučil se Archie používat sociální sítě a teď by pořád postoval storýčka. Pošlete mu prosím vás nějaké hezké screenshoty ze hry, které pak bude moct nostalgicky postovat na Instagram a Facebook. Bude mít radost.

Na jaře se taky rodí mláďata. Nám se narodilo fénixí mládě. Jeho první slova jsou “čus popelus” a má podobu pravidelného vysílání na Rádiu Fénix. Naladit si ho můžete každý pátek od 21:15 na kanálu 2.

A teď k dalším novinkám. Když se dočtete do konce, prozradíme vám nové kouzlo. (Pokud nejste druháci.)

Jak si kdo ustele, tak si lehne
V týmu jsou dvě skupiny lidí, které pracují naprosto neúnavně: stavaři a grafičky. O stavařích si povíme později. Grafičky představovat nemusím, protože neúnavně plní snad každý newsletter kupami oblečení (novinek je tolik, že se ani všechny do newsletteru nedostaly - třeba nové pásky, ponožky a uniformy). Dnes ale přináší novinku z jiného soudku. Podívejte, jaké teď máme krásné nové postele od Charlie a Lauren. Usilovně už je používají stavaři a můžou si je i koupit vaše postavy a vyměnit je s těmi starými. V IKEA ilustračních pokojíčcích se můžete kochat taky novými (a skoronovými) okny, kterými nás oblažila Lauren.


Toulky po okolí Portsmucku
Až si našetříte na letaxový prášek, sbalte si batůžek a stavte se v Portsmucku. V hezkém počasí doporučujeme návštěvu dobře známé pláže, která se nachází západně od rybářské vesničky. Mimo sbírání mušlí je teď už možné se na ní i koupat, protože voda je díky Drewie nově průchozí.


A teď se vydáme na opačnou stranu od Portsmucku. Od krbu doprava směrem ke starému dolu, a po lávce přes řeku. Stavbařský tým, zejména Sarah, ve spolupráci s Aileen připravil zbrusu nový cíl pro procházky vašich postav. Když v lese nezabloudíte, narazíte na vesnici Littleport, ve které už po generace žijí pospolu mudlové a kouzelníci bez tajností a svárů. Vesnička, ve které je i zákon o utajení takový uvolněnější, je skutečně malebná: posuďte sami. Můžete se tam stavit na oběd, strávit pár dnů volna v místním penzionu, nebo si tam pronajmout či koupit baráček. ŽvB má novou plnohodnotnou lokaci!


Oh Deer Hues
V souborech už máme tuhle novinku nějaký ten pátek, takže ti slídivější z vás si na ni mohli přijít sami. Až teď ale oficiálně oznamujeme, že naše hra nyní může být barevnější o zhruba 170 nových odstínů. Ve Fiddleru je najdete pod čísly 1579-1600, 1655-1700, 1755-1800, 1499, 1455-1463 (Deer Hues) a 2320-2369 (Shades of Archie (Nancy’s Version)). Barvičky si můžete vyžádat u objednávek (stejně jako ty dosavadní) a určitě se s nimi budete setkávat v nových stavbách i obchodech.


Pokud vám ve hře chybí nějaká barva nebo odstín a myslíte si, že neexistuje, obraťte se na Nancy, která vám požadovanou barvu najde, pokud existuje; a pokud neexistuje a měla by, zváží její vyrobení.

A kouzlo na závěr!
Jak jsme slíbili, tak činíme! Kolem Vánoc jsme do hry spustili nové oblečení, které se špiní, a tedy i pere. Prát ho můžete na začarovaných valchách, v pračkách, v umyvadlech - ale také kouzly. Základní prací kouzlo už je nyní v osnovách, a proto jediní, kdo ho aktuálně znají, jsou studenti 2. ročníku. RP by to ale mělo být kouzlo, které zná skoro každý. Jako kouzlo na oheň nebo rozsvícení hůlky. Vaše postavy ho můžou znát z domova (jsou-li z kouzelnických rodin), od kamarádů nebo z knih (které ve hře aktuálně nejsou). Zvládnout ho RP může každý, kdo prošel úspěšně prvním ročníkem.

A tady je: jeho formule je mundarus. Než ho použijete na první kousek oblečení, zamyslete se nad tím, jak se k němu vaše postava dostala RP. A příjemné praní!

Realizační & Podpůrný tým Života v Bradavicích

Charlie:
Milí hráči,

atmosféra v kouzelnickém světě houstne čím dál víc. Kdo si troufne vytrubovat svoje názory do světa? Ještě před nedávnem se zdálo, že hlásit se k Regimentu je bezpečné, zatímco promudlovská strana dostává na frak. Teď už ale bílá brož platí nejen za usnadnění života, ale také za cejch, který může jeho nositele dostat do nebezpečí. Starosta Littleportu mluví do rádia o tom, že na příznivce Regimentu vezmou obyvatelé smíšené vesničky zbraně. Kde se to zastaví? Je vůbec ještě cesta zpět ke klidu a míru? Kdo ví. My víme jen to, že to do velké míry záleží i na vás, hráčích a vašich postavách, a na tom, k jakým krokům se rozhodnou. Čapněte za pačesy šanci aktivně ovlivňovat dění ve hře!

Ohlédnutí za rokem 2022… nebo raději 2020/2021
Ale ne hned. Nejprve se společně na chvíli zastavme a podívejme se, co všechno jsme spolu v posledních měsících zažili. Nebudeme s dovolením bilancovat celý rok. Vy jako hráči nejlépe víte, kam se hra za posledních 12 měsíců posunula, a pokud si to potřebujete připomenout, stačí si prolistovat předchozí newslettery. Zrekapitulujeme si pouze novinky posledních měsíců.

Vodáček ve spolupráci s dalšími členy týmu naskriptoval spoustu vychytávek. Z jeho spolupráce s Charlie vzešly nové letaxové krby, které začnete pomalu vídat v nových stavbách. S Aileen rozeřval mandragory a probudil k životu ryšce, zábavné nové potvory do každé zahrádky, které jste si mohli sami zkusit chytat. Rozebrání skleníků po napadení škůdcem bylo dobrou příležitostí k “menší” přestavbě. V nejmenším skleníku vzniknul prostor na poznávačky rostlin a přísad z nich, vedle skleníků je několik nových míst na posezení, včetně romantického altánku. Jeden skleník dostal nová, temná okna. Co se za nimi asi skrývá?


Ve spolupráci s Nancy zase Vodáček zařídil, že jste si mohli vyzkoušet barvit sníh vývary z různých rostlin. Připravili taky nějaká nová kouzla do výuky Kouzelných formulí, která si starší ročníky už mohly vyzkoušet, a těm ostatním nebudeme kazit překvapení.

A to nebyla jediná změna, kterou potkala výuka. Charlie, tedy pardon, profesor Harrington, studentům nachystal po novém zkoušky NKÚ a OVCE z Obrany proti černé magie. Zkoušky proběhly s pokročilou praxí, ve které se studenti utkali s řadou nástrah kouzelnického světa, které museli sami přemoci. Dáváme si záležet na to, abychom posouvali výuku i zkoušení takovým směrem, aby pro vás bylo zábavnější.

Nově oháknuto: nebradavičtí studenti, pracovníci Munga, vy po návštěvě Pretaporty
Nejen OVCE a NKÚ jsou teď v novém kabátku. Nové oblečení - teď už v doslovnějším slova smyslu - dostali i někteří kouzelníci. Studenti jiných kouzelnických škol než Bradavic teď mají po módním zásahu Sarah, Charlie a Aileen jiné uniformy. Prohlédnout si je můžete v knize Britské kouzelnické školy.

Výčet nových uniforem pokračuje všemi pracovníky Nemocnice sv. Munga. O tom jste se ostatně mohli už dočíst v Denním Věštci - pokud ho nesabotujete kvůli tomu, že tam píšou samé blbosti. Nedivili bychom se vám! Každopádně za upgrade uniforem můžete děkovat naší Hattie. Ta vám taky přidala do Pretaporty džínové kraťasy, které jsme vám ukázali už v minulém newsletteru, a trochu jim upravila barvy. Lauren zase přidala pro děvčata animaci korzetu, takže už je možné ho nosit i bez jiného vršku a vytvořit zase nové šatové kombinace.

Grafické změny, o nichž byste určitě měli vědět
Začneme těmi menšími změnami. Charlie překreslila knihovny tak, aby barevně odpovídaly “Lauren skříňkám” - těm skříním a policím, které ve hře vídáte asi nejčastěji. Jsou teď jednotné a stavařům to otvírá ruce pro hezčí stavby. A Charlie obecně nezahálela. Nakreslila taky svíčky ve skleničce, které se pěkně mihotají, vycházkovou hůl do ruky a prvních pár kousků kouzelnického oblečení, jako třeba tenhle cool hábit. Všechny tyhle věci teď můžete mít v některé z dalších zhruba sedmdesáti barev, které vyrobila Nancy na základě poptávky po víc “Dark Academia” barvách.
Ale co vás bude asi zajímat víc jsou… bubny, prosím… tyhle vlasy! Do hry je upravila Charlie, z větší části na základě práce Neferu (DeviantArt; děkujeme!). Ještě potřebují poslední retuš a přiřazení animací, ale můžete se na ně už těšit, protože ve hře budou dostupné velmi brzy.

Co nás čeká v létě?
Kdo ví, co přinese ŽvB léto? Nachystáno toho pro vás nemáme málo, ale jediné, co můžeme zatím prozradit, je výlet na Magos. Někteří z vás ho možná dostali od rodičů, někdo si ho vysoutěžil, někomu k němu pomohly zásluhy⚜️. Kdo by rád jel, ale nepatří do privilegované třídy, která za něj nemusela platit, může vždycky zvážit obrátit se na rodiče. Třeba se k nim z reálného světa přenese vánoční duch a budou neobvykle štědří.

Ale teď ne tak hrr. To všechno až po Vánocích. Na Štědrý den bude totiž už tradičně Ema vypnutá. Musí si od vás odpočinout. Bude se na vás těšit zase 25. prosince.

Veselé Vánoce!
Realizační & Podpůrný tým Života v Bradavicích

Sarah:
Milí hráči,
už delší dobu jsme vám nenaservírovali nové informace o tom, co je na ŽvB nového. Nejprve jsme měli hodně práce s finalizováním akce s Regimentem. Bylo to hlavně vaše zapálení a aktivita, které vedly k tomu, že dobro zvítězilo a Regiment rozsévající nenávist vůči mudlům byl poražen. Nic nebylo od počátku vytesáno do kamene. Děkujeme vám, že jste se účastnili, že vás to bavilo a taky že jste oceňovali naši práci. Přes léto jste si mohli všimnout, že je trochu náročnější nás zastihnout. Všichni jsme si potřebovali hodně odpočinout po delším čase, kdy si ŽvB žádalo víc našeho času, než jsme třeba plánovali. Teď se snad náš kouzelnický svět zase na čas vrací k zaběhlé rutině.
To je dobrý čas na to, abychom vás poprosili o hodnocení toho, co jste ve hře v uplynulém reálném roce zažili. Proto bychom vás rádi poprosili o vyplnění tohoto dotazníku. Vaše pozitivní zpětná vazba nás namotivuje a z té negativní se učíme.
Některé z novinek, které představíme v tomto newsletteru, jste už mohli ve hře potkat, pokud jste se koukali pozorně. Opakování je matkou moudrosti. Jdeme na to:

Pastva pro oči
Začneme tradičním okýnkem s přehledem grafických úprav. Za většinu z nich vděčíme naší nevyčerpatelné Charlie. Ve hře se můžete potkat s novými krátkými sukněmi (koketnější verze těch, které byly světlou stránkou válečného Magosu – které jsou ostatně taky celkem novinka), novými druhy šperků a kyticemi, které si postava může vzít do ruky, řadou nových účesů, které rádi vidíme, že ve velkém používáte, a taky s řadou croptopů a rukávů, které ještě dál zvyšují rozmanitost ženských šatů. A s novinkami se nezastavujeme. Už brzy bude možné koupit taky tenhle skvělý šátek s možností zavázání kolem ramen. Děláme z ŽvB dressing game? Možná? Netvařte se, že vám to vadí. Ostatně i milovníci jiných krásných věcí si přijdou na své.
Lektvary můžete lít do nových flakonků, jejichž grafika se mění při oštítkování. Kameloti roznesli už několik Denních Věštců v novém kabátku, který společnými silami dala dohromady Charlie a Aileen. Na titulní stránce teď máme fotky. Nezapomeňte, že pro vaše postavy jsou navíc pohyblivé! Aileen se vůbec velmi činí jako nová členka týmu grafiček (a realizačního týmu). Díky ní ve hře vídáte nové květináče, kulaté židle, stolečky a pár doplňků pro děti. Nakreslila i nová košťata a malá bidýlka pro sovy, která můžete koupit v Mžourově. A některé věci, které se ve hře teprve v budoucnu objeví. Kolik novinek najdete na našem ukázkovém obrázku?


Najdi, ukryj, vystajluj aneb úprava containerů
Je to jen shoda náhod, nebo Ben našel zvláštní zálibu v uzavíratelných prostorách? Právě k těm se totiž vážou všechny tři výrazné skriptové změny, za něž mu vděčíme. První z nich ocení zejména fintivé postavy, které rády stráví deštivou sobotu přípravou outfitů dobudoucna. Představujeme vám ramínko, na nějž můžete pověsit, co aktuálně máte na sobě (nebo i to, co nemáte). Usnadní vám pak oblékání, až si svůj vymazlený look včetně doplňků budete chtít vzít další den. (Nebo spíš obden. Všichni dáváme oblečení, které jsme už nosili, na ramínko, a bereme si ho o pár dní později, aby to vypadalo, že jsme všechny kusy vyprali po prvním nošení, žejo?)


Co si nepověsíte na ramínkách do skříně – třeba proto, že si to necháte zabordelené někde v batohu – to můžete snadno vyšťárat za pomoci příkazu [cobsah. Ten za vás nahlédne do kteréhokoliv containeru. Můžete se tak podívat, co máte třeba v batohu, spočítat rozsypané mince a ověřit si, jestli se tam někde neschovává hůlka. Je to dobrý předstupeň vyděšené page hlásící, že ta hůlka rozhodně nikde není, i když ve skutečnosti jste si ji jenom omylem přesunuli do pytlíku od svačiny, který se vám v batohu válí už od léta před prvákem.


Noví prváci a jejich svačinové pytlíky už teď potkáváte na bradavických chodbách. Buďte na ně hodní, začleňte je do svých her a moc je netýrejte. Pokud s nimi napřesrok nebudete chtít stát v jedné frontě v bance, můžete využít novou funkci takzvaného veřejného bankovního trezoru. Nově můžete přistupovat k penězům od rodičů skrze kouzelnou truhličku v bance, kde každý vidí jen obsah vlastního trezoru. Můžete si do něj ukládat peníze i cennosti – kapacita je však omezená na zhruba 100 předmětů. Prváci si nadále vybírají peníze u skřeta, stejně jako starší postavy, které se o interakci s nepříjemným boháčem prostě nechtějí připravit.

Na co se těšit?
Studenti se už po prázdninách vrátili do Bradavic. Letos je pro změnu snad čeká docela klidný školní rok. Nakoupit na něj mohli na Příčné ulici jako vždycky, a jako obvykle také fungují objednávky. Ti, které události minulých let naučily obezřetnosti, by se měli vybavit novým lotroskopem. Ten nově díky Charlie a Vodáčkovi reaguje na vykouzlené pasti, a proto se vyplatí nosit ho v batohu. A když už jsme u nákupů, tak stojí za zmínku, že nově je možné uplatňovat poukázky přímo u obchodníků. Pokud tedy někde vyhrajete poukaz, nemusíte posílat remoty nebo page, abyste za něj nakoupili.
Napřesrok se ale nákupuchtivé postavy možná vypraví i do Malého Visánku, kde se hodně činí nový starosta a dává dokupy roky zavřené obchůdky. Nové domácí potřeby budou prodávat jak ramínka na oblečení, tak třeba funkční potřeby na vaření nebo prádelní koš v nové grafice. Chystá se i nové květinářství, zverimex, potraviny a knihkupectví.

Tak hurá zpět do školy!
Váš realizační & podpůrný tým

Navigace

[0] Seznam témat

[*] Předchozí strana

Přejít na plnou verzi