Hráči - Provoz > Herní události

1986/87

<< < (2/14) > >>

Geneticky změněný Eskymak:
Osazenstvo bradavického hradu se dnes probudilo do poměrně poklidného rána. Klid však dlouho nevydržel, záhy ho vystřídalo zděšení, když na jednom ze schodišť vedoucího ze sklepení bylo nalezeno zkrvavené tělo studenta Burnabyho Mapleleafa. Z těla záhy vyrazily výhonky šlahounů, které brzy dosáhly úctyhodné velikosti a začaly se roztahovat po okolí. Některým se ještě nepřestala klepat kolena a už bylo v dívčích koupelnách havraspárské koleje nalezeno další tělo, tělo zavražděného bystrozora. Studentům bylo zakázáno opouštět bezpečí Havraspárské koleje s jedinou vyjímkou a to návštěvy toalety, navíc pouze  v doprovodu profesora nebo bystrozora. Jako by toho všeho nebylo málo, když v jednu chvíli, z krbu přímo v havraspáské společenské místnosti, vyrazil šlahoun uchopil u krbu stojícího zvědavého studenta a snažil se ho vtáhnout dovnitř. To se mu však díky duchapřítomnosti studentů, kterým se podařilo včas v krbu zažehnou oheň, nepodařilo. Jedinou kladnou věcí dnešního dne tak zůstává fakt, že se již rostlina nešíří tak intenzivně.

Geneticky změněný Eskymak:
Po včerejší událostech bylo dnešní ráno zase o něco pochmurnější. Na stole bylo všechno jídlo už dávno zkažené a čerstvé se né a né objevit. Touha po čerstvém jídle přilákala do havraspárské koleje i bystrozory, ovšem marně. V době oběda už hlad přiměl bystrozory zorganizovat výpravu do kuchyně pro nějaké zásoby, byli svoláni všichni starší studenti. Po předání instrukcí a krátké přípravě nastal čas vyrazit. Skupinu tvořili dva bystrozorové a pět studentů. Všichni pečlivě oblečení ve starých hadrech, s náhradním oblečením v batohu. Prvním cílem byla učebna bylinkářství, bylo totiž potřeba opatřit si nějaká ochranné pomůcky proti všudypřítomným rostlinám. Cesta byla bez problémů, šlo se nezasaženou částí hradu a bočním schodištěm. V učebně bylinkářství si studenti pečlivě navlíkli nalezené masky a rukavice. Našlo se taky několik neznámých lektvarů, které se vzali sebou. Jedinou překážku v cestě k do sklepení tvořily rostliny, které včera stály život Burnabyho. Jednu rostlinu se podařilo částečně zneškodnit nalezeným lektvarem ale ne na dlouho. Další se bystrozorům podařilo zabavit ohněm a ostatní mezi tím bezpečně proběhli. Další potíže činila až rostlina před kuchyní a jedna uvnitř, opět pomohl lektvar, poslední. V kuchyni bylo pusto, po zemi rozházené zkažené jídlo, talíře, nádobí a po skřítcích ani stopy, vlastně jen nedopečené koláče, snad včerejší snídaně... V pekárně si všichni naplnili batohy jídlem, čerstvým jídlem a spěchali zpět. Bystrozor, který šel napřed však po chvíli cesty sklepení náhle zpozorněl a přikázal ostatním zastavit. Snad něco spatřil, snad něco zaslech,... jedno je jisté, nezdálo se mu to. Sotva dorazil k potemnělým dveřím, něco ho rychle čaplo a zatáhlo dovnitř, nikdo se na nic nezmohl, snad pouze na zoufalý výkřik. Zpět se šlo jinou cestou a den byl náhle ještě pochmurnější, počet bystrozorů na hradě se snížil na pouhé tři. Cestou se výprava zastavila v jedné nepoužívané místnosti, kde se převlékla do náhradního oblečení a staré na hromadě spálila. Cesta zpět proběhla bez problémů. Problémy způsobil až vyhaslý krb v kolejní místnosti, zase! Do komína už pravděpodobně prorostla další rostlina a tak krb ani přes opětovné pokusy nechtěl pořádně hořet a zakouřil celou místnost. Pomohl až zásah bystrozora. Zbytek večera už proběhl klidně, všichni se pořádně najedli a uložili bezpečně zbytek jídla, které je to poslední čerstvé. Hned po té se většina studentů uložila do křesel a začala vášnivě debatovat o aktuální situaci.

Geneticky změněný Eskymak:
Když se rozednilo, vše vypadalo jako normální den. (sem bude doplněno dění na koleji). Krátce před polednem se však stalo něco nečekaného, hradní brána s charakteristickým zvukem otevřela a od té doby se hrad začal otřásat v základech. Otřesy a jiné důsledky kouzelné přestřelky se zesilovali až do chvíle, kdy do kolejní místnosti přiběhl uřícený a vážně raněný bystrozor. Ještě se mu kouřilo od hůlky když na přítomné vychrlil informace o tom co se děje, že byl mezi bystrozory zrádce a že vpustil do hradu početnou skupinu nepřátelsky naladěných osob. Sotva to dořekl začala se celá věž silně otřásat a vchod do místnosti pomalu přestával odolávat náporu ničivých kouzel. Bystrozor dodýchal... Přítomní profesorové ihned nařídili opuštění věže tajnou chodbou. Jak všichni rychle mizeli v chodbě nastal další problém, starý most přemostující podzemní řeku se po chvíli propadl a tak byla jedna skupina zachráněných odříznuta od té druhé a musela najít jinou cestu, cestu vodou. Naštěstí řeka nebyla tak úplně řeka ale odvodňovací tunel z hradu a tak se brzo podařilo najít cestu do sklepení. Poslední osoby opouštějící věž musely dokonce čelit náporu útoku početné skupiny cizinců, protože vchod do koleje byl proražen. Poslední profesor zapadl do chodby a ješta za sebou chodbu zablokoval. Zatímco se obě skupiny rozdělily, čekaly je prakticky totožné problémy, celý hrad je obsazen cizinci, kteří si neberou servítky. Zuřivé bitvy na sebe nenechají dlouho čekat, zatímco skupinka proti jednomu cizinci má ještě poměrně šanci, za chvíli se jimi začne hemžit celá oblast a tak se bitvy po chvíli mění v pouhý běh o život a počet zraněných narůstá. Několik studentů, kteří se nerozvážně pohybovali hradem bylo zraněno, a necháno na pospas v uzamčených učebnách a jiných prostorách. Profesorům jejich vysvobozování přidělává nemalé starosti. Po čase už začalo být jasné že boje k ničemu nevedou už jen protože že cizinci mají značnou početní převahu a skupinky se ukryly různě po hradě. Po několika dalších už menších bitvách, nebo spíše už je duelech s rozvážnými cestovateli hradem a hlídkujícími strážemi cizinců se situace začala uklidňovat a všichni se raději někam uklidili. Menší šárvátky pokračují, ale situace se pomalu uklidnuje, otázkou zůstává jestli to není jen klid před bouří.

Ještě bude doplněno o dění ve skupinkách od přítomných osob.

Bc. Vodacek je osel:
Ráno vypadalo opět normálně, pustili jsme se do výuky snadných převážně obranných zaklínadel. Pár ztraceých dětí se podařilo zachránit, byli různě po hradě. Muži v červeném se jich údajně vyptávali na nějaké vajíčko. Nestačila odpověď že je budou určitě v kuchyni. Tajné útočiště ve staré redakci studentských novin bylo prozrazeno a obě velké skupinky dětí oddělené pádem mostu jsou zase spojeny.
Zítra se asi polovina přestěhuje do učebny jasnovidectí. Bude tam výhled na pozemky a na celý hrad. Karanténa hradu stále trvá, letaxový krb stále nefunguje, nikdo nemůže do hradu ani z něj, na pozmky by asi snad jít mohlo ale nevíme jak je to tam bezpečné. Snad si ministerstvo brzy uvědomí že se něco děje a pokusí se hrad znovu převzít. Ikdyž není jasné jak by se dostli dohradu kvůli té karanténě. Jediný kdo ji může zrušit je ředitel školy, ale po něm není vidu ani slechu. Dále jsme vydedukovali že "červení" museli již být někde na pozemcích školy před vyhlášením karantény a jen se probili ovnitř až po zahájení karantény.

Bc. Vodacek je osel:
Dnešní den proběhl celý v pohodě až se to jistě všem zdálo divné. Jen se co chvíli ze spodních pater a sklepení ozýval rámus. (jakoby tam někdo něco hledal?) Jedna studentka utržila sánu na břiše snad to bude dobré, má to obvázané. Rozhodli jsme se že uvaříme nějaký léčivý lektvar do zásoby kdyby se ještě někdo zranil. Na pár dávek se složilo pár studentů a lektvar se podařilo uvařit. Horší to ale bylo s jídlem. Došlo. Naštěstí situaci zachránil profesor Thruffle který donesl plesnivé jídlo z kuchyně. Všechny přítomné naučil kouzlo na navrácení do poživatelného stavu (formuli se dozvíte od hráčů ve hře), sice to jídlo není žádná delikatesa ale jíst se to dá. Každou chvíli do společného stanoviště přicházejí noví a noví ztracení studenti, zdá se že "červenopláštíci" je pouze vyslechnou a pak je nějak pustí. Stále se vyptávají na nějaké vajíčko, zřejmně jim už ty co byly v kuchyni nestačí...

V pozdních nočních odhalila hlídka "červenopláštníků" chybu jedné ze skupinek, kterou prozradili svojí pozici a mohla se jim stát osudnou. Naťapkali totiž blátivou cestičku až k tajnému vchodu... Během chvíle dorazili posily a vchod byl vyražen, místo prohledáno ale další tajný vchod naštěstí prozrazen nebyl. I tak "červenopláštíci" zapálili přístupovou chodbu a přílehající místnost. Ohen v chodbě byl profesorem a studenty brzy uhašen. Zítra si musí najít bezpečnější útočiště. Nikomu se nic nestalo.

Navigace

[0] Seznam témat

[#] Další strana

[*] Předchozí strana

Přejít na plnou verzi