Hráči - Provoz > Herní události

Dění ve světě

(1/3) > >>

Sarah:
Chcete vedieť, čo dôležité sa vo svete deje a nemalo by vám uniknúť?
Bola v Dennom Veštci dôležitá správa, alebo sa len niečo dôležité udialo, čo by ste mali vedieť?

Presne pre to bude určená táto sekcia, ktorá bude prinášať rôzne udalosti z kúzelníckej komunity i muklovského sveta, ktoré vaše postavy určite zachytili i v čase, kedy ste zrovna nemali čas hrať.

Sarah:
Vysielanie rádia Fénix si môžete naladiť už dnes od 21:15 na kanále 2.

Sarah:

Ve večerních hodinách se kouzelnická společnost v mimořádném vysílání Rádia Fénix dozvěděla hrůzostrašnou zprávu: pohřešuje se bradavická studentka Odette Blankley! Pokud máte informace, které by mohly pomoci jejímu nalezení, urychleně kontaktujte Ministerstvo kouzel!

Charlie:
V roce 2018 se v kouzelnických lokacích začínají objevovat plakáty Regimentu poukazující na plány Ministerstva odhalit kouzelnický svět mudlům a nebezpečí s tím spojené.


V červenci téhož roku o této skutečnosti vychází článek v Denním věštci podporující Ministerstvo, které tvrzení popírá a naopak poukazuje na Regiment jako na možnou hrozbu.


Během léta 2018 podpora Regimentu veřejností vzrůstá natolik, že úřady už plakáty nestíhají odstraňovat samy. V Denním věštci se v srpnu objevuje článek vybízející kouzelnickou veřejnost, aby letáky a plakáty strhávala, pokud na ně narazí.


Na konci léta 2018 dochází v Denním věštci k personálním změnám a v září vychází nový článek upozorňující na skutečnost, že Ministerstvo ani veřejnost nemá právo strhávat jakékoliv materiály, které se ve svém podniku rozhodnou vylepit sami majitelé (jmenovitě Děravý kotel).


Průvodčí ve vlaku během prodeje Denního věštce zanechává letáky, ve kterých se Regiment snaží očistit své jméno a ujišťuje lidi, že jejich úmysly nejsou nijak zlé, proti mudlům bojovat nehodlají a pouze se snaží upozornit na prohnilost současného Ministerstva kouzel.

Na přelomu roku 2018/19 pořádá Královská akademie věd, kouzel a umění dobročinný silvestrovský ples na podporu chudých mudlovských dětí. Slavnostní proslov narušuje zdejší zaměstnankyně, podporující Regiment, slovy, že by kouzelnický ples měl spíše podporovat kouzelnické děti. Pořadatel plesu (rektor KAVKU) ji vyvádí ven z budovy a propouští ze zaměstnání.

V červenci roku 2019 vydává Denní věštec dva články upozorňující na chyby Ministerstva. Jeden z nich osočuje ministryni z plánů na odhalení kouzelnického světa a jako důkaz přikládá její korespondenci s hnutím Otevřeme svět mudlům. Druhý článek informuje o zavádění nepopulárních kroků jako je stopka dotování letaxu a plán na zavedení školného na kouzelnických školách.

Děravý Kotel při příjezdu studentů do Londýna zpět ze školy oznamuje přestavbu pokojů horního patra na VIP křídlo, které dětem nabízí za cenu běžného pokoje, pokud se podpisem zavážou ke svědomitému dodržování zákona o utajení. Ti, kteří nepodepíší, nemají k těmto pokojům přístup.V září roku 2019 vychází v Denním věštci článek o zavedení školného na kouzelnických školách. Upozorňuje na skutečnost, že mnoho rodičů si vysoké školné nemůže dovolit platit, a jejich děti tak nebudou pokračovat ve studiu. Rodiče bradavických studentů musí za školní rok zaplatit 70G za každé dítě. Regiment nabízí finanční pomoc svým podporovatelům.
V tom stejném vydání se píše o bradavické studentce, Odette Blankley, která byla zavražděna koncem prázdnin. Dle vyšetřování by jejím vrahem mohl být mudla, který obchodoval s rodiči Odette, a dozvěděl se, že Blankleyovi jsou kouzelníci.
Koncem září 2019 se v Rádiu Fénix ozývá zpráva, že bradavická studentka Odette Blankley byla zavražděna mudlou, který nenávidí kouzelníky.

V průběhu školního roku 2019/20 v Rádiu Fénix zaznívá rozhovor s ministryní kouzel, která se hájí před obviněním, že si za veřejné peníze pořídila soukromé letní sídlo a strávila dva měsíce na luxusní dovolené na Magosu. Zároveň tvrdí, že opatření o zrušení finanční podpory škol podepsala neochotně a pouze proto, že se k ní tato novinka donesla až ve chvíli, kdy už se kvůli chybě v přerozdělování peněz nedalo jednat jinak.

V listopadu 2019 vysílá Rádio Fénix zprávu, že podle analýzy odborníků na média z KAVKU je Denní věštec zaujatý a šíří nenávist vůči mudlům a Ministerstvu kouzel.

V dubnu roku 2020 probíhá vysílání Rádia Fénix, v rozhovoru zde hostuje jeden z navrhovatelů novely zákona na zpřísnění trestů pro kouzelníky porušující zákon o utajení kouzelnického světa. Nový zákon by měl zahrnovat vyšší pokuty, přestupky se stanou trestnými činy a místo některých dosavadních trestů pokut bude nově hrozit i vězení.

V červenci roku 2020 vychází v Denním věštci článek o tom, že mudlovského vraha Odette Blankley čeká vynesení rozsudku a trest si bude odpykávat v Azkabanu. V dalším článku stojí, že Ministerstvo kouzel utrácí peníze za nové vybavení a uniformy zaměstnanců, zatímco stále tvrdí, že nemá peníze pro školy.V létě 2020 už Děravý Kotel neubytovává studenty, kteří nepodepíší souhlas s Regimentem a nenosí brož s bílou lilií. Děti si hledají náhradní ubytování v penzionu ve Visánku a Littleportu, kde si za ubytování musí připlácet.

26. 8. 2020 proběhl soud s mudlou obžalovaným z vraždy bradavické studentky Odette Blankley. Po zdlouhavém vyslýchání svědků a čtení důkazů rozhodla sedmičlenná porota o jeho vině se čtyřmi hlasy pro. Mudla byl odsouzen k trestu odnětí svobody na doživotí, svůj trest si nyní odpykává v Azkabanu.

Sarah:
Počas posledných mesiacoch vzniklo mnoho nových nariadení Ministerstva mágie, medzi ne patria:

Povinnosť nosiť kúzelnícke oblečenie
Od júla 2021 platí povinnosť nosiť kúzelnícke oblečenie pre všetkých kúzelníkov a čarodejnice od 12 rokov vyskytujúcich sa na kúzelníckom verejnom priestranstve. Sem spadajú nálevne, reštaurácie, obchody, inštitúcie (Ministerstvo kúziel, kúzelnícke nemocnice,...), kúzelnícke oblasti (Prasinky, Šikmá ulička,...) a iné.
Zákon platí od 1.7.2021 avšak vymáhaný je od polovice júla daného roku.
Za kúzelnícky odev sa považuje napríklad plášť či hábit.

Zákaz manželstva medzi kúzelníkmi a muklami
Do zákonu o utajení pribudol v roku 2021 odstavec zakazujúci prezradenie kúzelníckeho sveta i blízkym priatelom a partnerom. Z toho vyplýva i zákaz partnerských vzťahov a sňatkov medzi kúzelníkmi a muklami.
Manželstvá muklov a kúzelníkov, do ktorých sa nenarodili ani neboli osvojené deti, sa v týchto mesiacoch rušia a muklovským partnerom je vymazaná pamäť.

Navigace

[0] Seznam témat

[#] Další strana

Přejít na plnou verzi