Autor Téma: Co vsecko se da na najit na internetu  (Přečteno 662218 krát)

Offline Geneticky změněný Eskymak

  • Klub ŽvB
  • *
  • Příspěvků: 4635
  • OXI!
    • Můj blog
Re: Co vsecko se da na najit na internetu
« Odpověď #960 kdy: Září 16, 2012, 04:57:58 odpoledne »
« Poslední změna: Září 16, 2012, 05:09:47 odpoledne od Změněný Eskymak »

Offline Bob Jackson

  • Příspěvků: 10
  • Gloria victori chlamydem auratam, Victus honorem!
Æ

Offline Geneticky změněný Eskymak

  • Klub ŽvB
  • *
  • Příspěvků: 4635
  • OXI!
    • Můj blog
Re: Co vsecko se da na najit na internetu
« Odpověď #962 kdy: Září 16, 2012, 05:09:41 odpoledne »

Offline Hannah Bennett

  • Dospělák
  • Příspěvků: 475
    • Hannah Bennett

Offline Samuel Humming

  • Dospělák
  • Příspěvků: 1551
Re: Co vsecko se da na najit na internetu
« Odpověď #964 kdy: Září 19, 2012, 07:54:50 odpoledne »

Offline Bc. Vodacek je osel

  • RT ŽvB
  • *****
  • Příspěvků: 8488
  • Na prstech obou rukou lze napočítat až do 1024!
Re: Co vsecko se da na najit na internetu
« Odpověď #965 kdy: Září 22, 2012, 06:31:50 odpoledne »
Právě dnes slaví RunUO (náš emulátor pro ultimu) výročí 10 let od svého vzniku! Popřejme tedy vývojářům RunUO, kteří vlastně umožnili aby projekt vznikl a byl v takové podobě jako je dnes, ještě hodně dalších let života. Více zde: http://www.runuo.com/a-decade-later-and-an-all-new-runuo-com-2/
luf

Offline William Blake

  • Příspěvků: 131
  • Když si nepřiznáš svou chybu, uděláš další...
Re: Co vsecko se da na najit na internetu
« Odpověď #966 kdy: Září 23, 2012, 12:59:59 odpoledne »
Ю

Offline Sayuri Ling

  • Příspěvků: 383
  • My lord?
    • Sayuri Ling
Re: Co vsecko se da na najit na internetu
« Odpověď #967 kdy: Září 26, 2012, 07:07:19 odpoledne »
s

Offline Ben Thruffle

  • RT ŽvB
  • *****
  • Příspěvků: 3415
Re: Co vsecko se da na najit na internetu
« Odpověď #968 kdy: Září 27, 2012, 07:57:14 odpoledne »

Offline Rebecca Charme

  • Příspěvků: 74
Re: Co vsecko se da na najit na internetu
« Odpověď #969 kdy: Září 28, 2012, 11:37:45 dopoledne »
Nevím, kolik z vás sleduje činnost Amnesty International, každopádně, kdo ještě nezkoušel jejich IQ test, tak ať si ho určitě udělá. Bez poplatků  8)
http://www.udelejsitestiq.cz/

Offline Samuel Humming

  • Dospělák
  • Příspěvků: 1551
Re: Co vsecko se da na najit na internetu
« Odpověď #970 kdy: Září 28, 2012, 12:43:02 odpoledne »
je to pekne vytvoreny ale serou me ty hodinky a ten stepujici clovek. nechutne to rozptyluje a neda se soustredit. nejradej bych urval tu ruku a umlatil s ni toho kdo tam chodi :D

Offline Rebecca Charme

  • Příspěvků: 74
Re: Co vsecko se da na najit na internetu
« Odpověď #971 kdy: Září 28, 2012, 03:31:06 odpoledne »
je to pekne vytvoreny ale serou me ty hodinky a ten stepujici clovek. nechutne to rozptyluje a neda se soustredit. nejradej bych urval tu ruku a umlatil s ni toho kdo tam chodi :D

Jenže o to jde. O celou tu situaci, kdy jsi pod tlakem. Právě proto to vytvořili, ne? :)

Offline Samuel Humming

  • Dospělák
  • Příspěvků: 1551
Re: Co vsecko se da na najit na internetu
« Odpověď #972 kdy: Září 28, 2012, 07:38:51 odpoledne »
jasny no. to mi doslo. ale ja kdyz jsem pod tlakem tak mi vari krev v zilach a mam chut vrazdit :D hlavne v takovychhle situacich :D nastesti se umim ovladat :D no mozna to zkusim nekdy jindy.

Offline Rebecca Charme

  • Příspěvků: 74
Re: Co vsecko se da na najit na internetu
« Odpověď #973 kdy: Září 28, 2012, 07:47:22 odpoledne »
Myslím, že kdyby ses ocitl v takové situaci, tak by se ti mohla vařit krev v žilách, jak chtěla, a bylo by ti to k ničemu, protože pokud bys toho využil, tak by to bylo asi to poslední, co bys udělal  8) :).

Offline Ben Thruffle

  • RT ŽvB
  • *****
  • Příspěvků: 3415
Re: Co vsecko se da na najit na internetu
« Odpověď #974 kdy: Září 28, 2012, 08:34:02 odpoledne »
Tos ten test nedodelal?

Offline Samuel Humming

  • Dospělák
  • Příspěvků: 1551
Re: Co vsecko se da na najit na internetu
« Odpověď #975 kdy: Září 29, 2012, 01:06:21 dopoledne »
ne. proc?

Offline Ben Thruffle

  • RT ŽvB
  • *****
  • Příspěvků: 3415
Re: Co vsecko se da na najit na internetu
« Odpověď #976 kdy: Září 29, 2012, 06:37:37 dopoledne »
Protoze v tom je cela pointa

Offline Alexandr Brise

  • Příspěvků: 65
  • Temnota je v každém z nás a jen málo kdo ji ovládá
    • Alexův Život v Bradavicích
Re: Co vsecko se da na najit na internetu
« Odpověď #977 kdy: Září 29, 2012, 08:39:12 dopoledne »
V neonacistické době(či jak se to píše) bychom tvůj mozek nevyužily.....To měly Frankeistana či jak nakládaly jinak s mozky ? :D :D

Offline Geneticky změněný Eskymak

  • Klub ŽvB
  • *
  • Příspěvků: 4635
  • OXI!
    • Můj blog
Re: Co vsecko se da na najit na internetu
« Odpověď #978 kdy: Září 29, 2012, 08:45:18 dopoledne »
Jenom je vymývali a likvidovali ty co se tomu snažili vyhnout a používat je tak jak je obdrželi. Dneska to není o nic lepší.

Nacisti, komunisti a stejně tak i kapitalisti.

Offline Rebecca Charme

  • Příspěvků: 74
Re: Co vsecko se da na najit na internetu
« Odpověď #979 kdy: Září 29, 2012, 08:55:58 dopoledne »
Test nechce ukázat jen minulost, je to bohužel i přítomnost. Tady je výčet nesvobodných států. Té červené je tam až příliš mnoho na to, jak bychom mohli být v dnešní době pokrokoví. Bohužel, nejsme :).
http://www.lidskaprava.cz/student/vsechna-temata/interaktivni-mapy/mapa-lidskopravnich-umluv-ve-svete

Offline Samuel Humming

  • Dospělák
  • Příspěvků: 1551
Re: Co vsecko se da na najit na internetu
« Odpověď #980 kdy: Září 29, 2012, 10:59:33 dopoledne »
no zrovna demokracie a svoboda je neco silene spekulativniho. ano. za predpokladu vyspeleho, intelektualne vyzraleho a rozumneho lidstva by svoboda mohla fungovat. ale moderni zapadni evropa nam ukazuje, ze absolutni svoboda je v soucasnosti zatim stale nemozna pokud ma stat prosperovat a vyvijet se. samozrejme to ale chce aby ten stat vedla osvicena osoba nebo skupina. ostatne nejvetsi rozkvet na uzemi CR byl v dobe monarchie, historicky nejviditelnejsi asi za vlady Karla IV. a nasledne v dobe Rakouska-uherska. od "osvobozeni" a vzniku plne demokreticke ceske republiky to tu jde jen do hnoje. a stejne tak je tomu i v dalsich demokraciich v Evrope jako Nemecko a Francie. ikdyz uznavam, ze takova Anglie je dukazem, ze i monarchie se da zprasit. nicmene se podivej na Cinu. ekonomicky snad nejsilnejsi zeme na svete. ano. maji tam radu problemu, ale stat rozhodne vzkveta.

a pokud jde o krasne zelenou ameriku, tak o svobode v USA bych s klidem spekuloval. tamni vliv zkorumpovane vlady a tajnych sluzeb mi prijde pouze nenapadnejsi variaci na komunismus u nas. problem je v tom, ze v dnesni dobe nema smysl bojovat za absolutni svobodu, protoze lidstvo zdaleka neni vyspele a ma pred sebou hodne dlouhou cestu k opravdu vyspele civilizaci, ktera bude umet zit s a v demokracii

Offline Geneticky změněný Eskymak

  • Klub ŽvB
  • *
  • Příspěvků: 4635
  • OXI!
    • Můj blog
Re: Co vsecko se da na najit na internetu
« Odpověď #981 kdy: Září 29, 2012, 03:22:10 odpoledne »
To co máme teď není demokracie=vláda lidu. Můžeme totiž volit pouze na tolik bohaté lidi,  že mohou zaplatit tu obří propagační kampaň. Takto bohatý lidi pak maji pochopitelně jen zájem na tom aby se jim investované peníze co nejrychleji vrátili a to několikanásobně. Oni jsou bohatí a do vlády nejdou kvůli chudákům ale kvůli penězům. Stranou jdou pak předvolební sliby které jsou jen reklamním sloganem a právně nezávazné. Zákony a lidská práva platí jen pro bohaté, protože chudák nemá na dlouhá léta souzení...

Svoboda prosperitu společnosti nijak neomezuje, omezuje pouze prosperitu pár jedinců, kteří prosperují z omezené svobody ostatních.

Amerika není zcela ideální, člověk tam má alespoň ty práva vlastnit zbraň a použít jí v případě že se cítí ohrožen on a nebo jeho majetek. Obrovská výhoda oproti evropě nebo dokonce ČR kdy vlastně nemáte ani právo vyhodit zloděje z vašeho bytu. Každopádně amerika je teď v háji docela podobně jako byl v háji sovětský svaz.

Offline Björn

  • Klub ŽvB
  • *
  • Příspěvků: 1697
Re: Co vsecko se da na najit na internetu
« Odpověď #982 kdy: Září 29, 2012, 03:37:32 odpoledne »
Amerika není demokratický stát. Vedoucí úlohu drží dvě politické strany (a co vím od mého známého z Ameriky, celkově jsou tam strany 4), což jako promiňte ale tohle není demokracie. Nutno podotknout že na Americe jsou i dobré věci a není jich málo, ale svoboda a demokracie to nejsou.

Anglie je věc trochu jiná. Nesouhlasím se Samuelem, že je tam zprasená monarchie a že za to zprasení monarchie může. Anglie kráčí dost ve stopách právě Ameriky, vedoucí úlohu drží 3 strany a Královna (ač tradičním právem má spoustu pravomocí) už do politiky téměř nezasahuje, což z Anglie dělá pouze tuctovou parlamentní monarchii (dle mého velice špatné zřízení, konstituční je o moc lepší). Ještě doplním Samuela, že česko bylo nejvíc vidět nejen za Karla IV., ale i za Václava II. (potažmo i Přemysla Otakara II.)

Čína a její ekonomika je rovněž úplně někde jinde než v lidských právech. Čína ač komunistický stát má jednu z nejkapitaličtějších ekonomií na světě. A prosperuje tak, protože je tam hodně lidí, který makaj za poloviční plat dvakrát usilovnějc než v česku. Navíc je tam vláda schopná poskytnout podnikatelům prostor.

S Eskymákem ve většině souhlasím, to co se dnes nazývá demokracie je v drtivé většině ploúsiokracie (tedy vláda bohatých). Nebudu ale projednou skeptik a řeknu, že v demokracii se má slušný člověk moc prosadit aspoň na tý komunální úrovni. Je to holt ale problém vymyslet něco, co bude spravedlivé opravdu ke všem.

Offline Rebecca Charme

  • Příspěvků: 74
Re: Co vsecko se da na najit na internetu
« Odpověď #983 kdy: Září 29, 2012, 03:50:29 odpoledne »
Nebudu se vám tu motat do debat o světové politice, každopádně jedna věta mě zaráží, Same... Čína vzkvétá?
Nebyla jsem tam, těžko hodnotit, ale po tom, co jsem slyšela a viděla, po tom, co jsem mluvila s mnoha lidma, kteří se o to zajímají, rozhodně nemám pocit, že zrovna Čína vzkvétá.
Práva lidí? Žádné. Co se týče práce - umírají přímo u pásů, bez volného času, ochranných pomůcek, čistého vzduchu, toalety, osobního prostoru a možnosti spánku či dokonce výchově dětí nemluvě.
A z druhé strany - příroda. Spousta emisí, neříkám, že USA (a jiní) nemá a také vím, že to není úplně vina Číny, jelikož tam své výrobny přesouvají státy jako je Německo jen pro levnou pracovní sílu a také proto, aby si udrželi status čistého ekologického státu (proč bychom vypouštěli emise my, když to může Čína udělat za nás). Každopádně Čína využívá toho, že je stále mezi zeměmi globálního Jihu, kterým se tato eko selhání neustále tolerují. Že vypouštějí do ovzduší a extrémně znečisťují řeky se neustále přehlíží.
Takže Čína vzkvétá? Má do těch květů ještě hodně daleko :).

A s tou demokracií, nemáme to u nás ideální, na druhou stranu podle některých zemí jsme na tom ještě hodně dobře. A pokud s tím chcete něco dělat, tak pouhé stěžování si nic nevyřeší.

Offline Samuel Humming

  • Dospělák
  • Příspěvků: 1551
Re: Co vsecko se da na najit na internetu
« Odpověď #984 kdy: Září 29, 2012, 05:49:58 odpoledne »
Ja nerikal ze vzkveta svoboda v Cine nebo zivotni uroven atp. Ja mluvil o zemi jako takove. Chces mi tvrdit ze je na tom ekonomicky spatne? Ze je zadluzena a ma permanentne deficitni rozpocet? Ma snad zniceny prumysl a zanedbatelnou vyrobu a vyvoz? Ano. Lidi tam pracuji v nelidskych podminkach za mizerny plat. Ale zeme jako takova prosperuje a technologicky se zene dopredu. A nejen Nemecko outsourcuje vyrobu do Ciny. Moje prilba na kolo je od ceske firmy, navrzena u nas, ale vyrobena v Cine. vic jak 90% celosvetove pouzivane elektroniky se vyrabi prave v Cine. Jsou to snad vlastnosti krachujici narodni ekonomiky a upadajici zeme? Nezda se mi. Nepopiram, ze vyrabi odpadky misto kvalitnich produktu ani ze tam vetsina lidi zije na nase pomery v neprijatelnych podminkach, ale to je vec druha.

A promin, ale pro tenhle stat plnej slepich ovci se obetovat nebudu. Vlastne kdybych umel na komunikativni urovni aspon anglicky, tak uz nejspis davno emigruju. Ale jinak ano. Jsem patriot. Ale jediny co mam rad je ta puda pod nohama. Ne to co na ni stoji a chodi.

Ale jinak jsem vskutku optimisticky a usmevavy clovek. :D Jen si nedelam iluze o tom, ze si tahle spolecnost nezaslouzi dalsi biblickou potopu. :D

Offline Geneticky změněný Eskymak

  • Klub ŽvB
  • *
  • Příspěvků: 4635
  • OXI!
    • Můj blog
Re: Co vsecko se da na najit na internetu
« Odpověď #985 kdy: Září 29, 2012, 06:18:29 odpoledne »
Čína žije na dluh, na ekologický dluh stejně jako komunisti tehdá tady- roplné laguny, radioaktivní haldy,... Čističky odpadních vod nikoho nezajímají, řeky plné sra*ek, chemie a všelijakýho sajrajtu. Zdraví nikoho nezajmá, všude je obrovský znečištění, jehož likvidaci bude jednou muset někdo zaplatit. Zatím za to lidé platí zdravím a stejně tak to částečně kompenzuje zdravotnický systém. Recyklace odpadu nezájem, pokud se to vyplatí vytěžit znova. V takovém měřítku to není jen hazard pro čínu ale pro zbytek světa protože všechny ty sračky tečou do oceánu a ten vzduch je taky společnej...

Toto není udržitelný rozvoj ale devastace, která jednou skončí a ani všechny peníze, který čína má nebudou stačit na nápravu. Lidé nebudou dělat zdarmo a lacino do nekonečna, čína spotřebovává stále více svých vlastních výrobků a surovin, už to není jen největší vývozce ale i konzument.

btw, odpadky vyrábí protože je chceme a kupujeme. Nikdo dneska nebudou kupovat mobil co mu vydrží celej život když zejtra už bude zastaralej a vyjde z módy, i když na volání se od vynálezu telefonu nic nezměnilo, stále potřebujeme nové a lepší telefony.

btw 2, doporučuju http://topdocumentaryfilms.com/light-bulb-conspiracy/ - pro ty co rozumí englicky
« Poslední změna: Září 29, 2012, 06:22:44 odpoledne od Změněný Eskymak »

Offline Samuel Humming

  • Dospělák
  • Příspěvků: 1551
Re: Co vsecko se da na najit na internetu
« Odpověď #986 kdy: Září 29, 2012, 07:16:57 odpoledne »
https://fbcdn-sphotos-e-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash4/246686_10151055673131711_956046403_n.jpg

edit: Eskymak: no a co? tohle je trend celyho lidstva snad uz od prumyslove revoluce a parnich stroju. taky tehdy nikoho nezajimalo, ze to produkuje haldy CO2. ano jde o celosvetovy problem. ale soucasna spolecnost je postavena na mode a spotrebnim zbozi. ja si velice rad koupim kvalitni veci, ikdyz bohuzel vetsinou pochazi taky z Ciny a alternativa neexistuje. pruser je ten, ze neni mozny se odstehovat do lesa, zit ve srubu, deti nechat stavet v lese domecky ze sisek a kameni a bunkry z vetvi a klacku a zivit se lovem a sberem. cesta k ekologickymu zivotnimu stylu je bohuzel v tehle fazi mozna uz jen razantnim vyvojem a to znamena XY let snaset takovyhle hnusy a cekat az nekdo vynalezne ekologicky alternativy a prosadi se jejich pouzivani. jako treba elektromobily, ktery zatim z daleka nejsou ekologicky, ale jsou na dobre ceste k tomu ekologicky byt. ostatne kdo by si pred sto nebo vice lety kdy vznikl prvni elektromobil predstavil, ze bude mozny vyrobit elektromobil s maximalkou nad 200km/h a dojezdem pres 500km. problem je ale hlavne v tom, ze lidstvo prijima velky zmeny jen pomalu a opatrne. a navic dokud budeme humalni spolecnosti, tak se nezbavime nikdy vlady nadnarodnich spolecnosti a zbohatliku, kterym jde jen o zisk.
« Poslední změna: Září 29, 2012, 07:27:36 odpoledne od Samuel Humming »

Offline Rebecca Charme

  • Příspěvků: 74
Re: Co vsecko se da na najit na internetu
« Odpověď #987 kdy: Září 29, 2012, 07:20:55 odpoledne »
My dva, jak jsme již před několika měsíci zjistili, máme jiné priority, takže pro mě vzkvétající stát rozhodně není ten, který ničí ovzduší, půdu i vodu nynějším i budoucím generacím. A ekonomicky na tom špatně sice není, ale za jakou cenu? Jak říká Eskymák, takhle to do nekonečna nepůjde a i Čína jednou bude muset změnit přístup. Pro mě je vzkvétající stát ten, který je energeticky nezávislý a snaží se o trvale udržitelný rozvoj.
A já si radši koupím méně výrobků, zato kvalitních, u kterých mám záruku, že nebyla zneužita dětská práce, porušovány základní lidské či ekologické podmínky. A takových lidí naštěstí přibývá (nebo alespoň v mém okolí).

A jako optimista mi zrovna moc nepřipadáš.. A denně mi to dokazuješ  8).

Offline Samuel Humming

  • Dospělák
  • Příspěvků: 1551
Re: Co vsecko se da na najit na internetu
« Odpověď #988 kdy: Září 29, 2012, 07:51:53 odpoledne »
Mame podobne priority. Akorat ty posuzujes okoli ciste podle svych nazoru a predevsim podle ekologie a humanity. Ja posuzuju podle vseobecnejsich a globalnejsich meritek. Cinu taky nenavidim, ale nemuzu ji uprit prvenstvi v zebricku ekonomicky uspesnych zemi. At je na tom po vsech ostatnich strankach sebehur. Ano. Plati za to neskutecnou dan a z hlediska dlouhodobyho vyvoje je to neudrzitelna situace. Ale ted a tady je uspesna. A az narazi na problemy zpusobeny minulosti ... no tak bud krachne, nebo se s tim vyrovna vyvojem na novy a lepsi technologie. Tak je to vzdycky. Problemy se vzdycky resi az nastanou. Viz auta na benzin a naftu a alternativni pohony. Kdyby nedochazely zasoby ropy, nikdo nebude alternativni pohony resit. Az dosahne mira znecisteni Ciny nejake vyslovene nesnesitelne urovne, urcite se tim zacnou zabyvat. V tom je muj optimismus. A dalsi dukaz toho ze jsem optimista je ten, ze pokud se lidstvo nevzpamatuje a nezacne fungovat prijatelne ekologicky a ekonomicky, tak verim, ze se stane to co uz nespocetnekrat. A to bude zanik tehle civilizace a vznik nove, vyspelejsi.

O planetu se rozhodne nebojim. Zivot na Zemi neni nahoda. Pokud ho lidstvo znici, Zeme se z toho po nekolika tisici letech urcite vzpamatuje a Zemi zaplni novy zivot. To za co bojujes ty neni preziti planety, ale preziti lidstva. A budme nezaujati. Lidstvo v teto podobe si preziti nezaslouzi. Btw vsem ekologum a lidem bojujicim za napravu stavu zivotnich podminek v Cine atp. doporucuju jedno. Jdete lidem prikladem. Nepouzivejte zadne vyrobky z Ciny a stujte si za svym ekologickym postojem. Nepouzivejte pocitace, mobilni telefony, nejezdete hromadnou dopravou (ani autobusy, trolejbusy, tramvaje, vlaky, letadla nic z toho neni ekologicke), pouzivejte obleceni vyrobene vyhradne neprumyslovou cestou a nedovazene ze zahranici kamiony a jinymi prostredky. Do skoly/prace chodte pesky, jezte pouze potraviny z vlastni zahradky a pouzivejte vodu z rek, studanek a pramenu a rozhodne nepouzivejte zadne elektricke spotrebice. Kazdy elektricky spotrebic vyuziva elektrinu z tepelnych nebo jadernych elektraren (solarni, vodni a vetrna energie je v elektricke siti zanedbatelna) a pouzivani soukromych malych slunecnich, vetrnych i vodnich elektraren je take neekologicke. Nejhur je na tom solarni energie ale i zbyle dva zdroje vyuzivaji k vyrobe soukromych malych "elektraren" neekologicke postupy.

Zijte proto bud na urovni stredoveku, nebo s nami ostatnimi barbary prezijte obdobi vyvoje, abychom se spolecne mohli dostat do doby, kdy budeme mit techniku s minimalnim vlivem na zivotni prostredi a zaroven maximalne ulehcujici zivot. A nejlepe pro urychleni tohoto vyvoje udelejte vse co je ve vasich silach. Studujte technicke vysoke skoly, zkoumejte moznosti ziskani energie pro stroje ekologickou cestou, hledejte chemicke procesy, ktere by nahradily soucasne zavadne materialy jako plasty. Ale prosim vas o jedno. Nerikejte, ze nekdo nema neco delat bez ukazani lepsi a vyhodnejsi alternativy. Jinak je vase snazeni marne a nesmyslne. Je uplne zbytecne rikat at nepouzivame elektrinu z tepelnych a jadernych elektraren, kdyz neukazete plnohodnotnou nahradu.

Tak a vic uz tuhle debatu budu ignorovat, protoze odmitam poslouchat kecy typu ... no jooo Sam zase spamuje stostrankovyma esejema.

Offline Katleen Jasper

  • Klub ŽvB
  • *
  • Příspěvků: 104
    • http://katleensplace.blogspot.com/
Re: Co vsecko se da na najit na internetu
« Odpověď #989 kdy: Září 29, 2012, 08:31:47 odpoledne »
sorry, nemuzu si pomoct... :)

myslim, ze videt veci tak, jak to z tveho posledniho prispevku tady vyzniva -- tak, ze vsechno je bud cerne nebo bile, a bud se budes o udrzitelnost snazit ve 100% aspektu tveho zivota anebo vubec -- je docela alibismus.

jasne, ze par lidi svym pristupem nezachrani svet, ale taky je hloupost popirat, ze kdyby se vic lidi podilelo castecne a v rozumne mire, byli bychom na tom vsichni lip. jasne, ze autobus taky produkuje zplodiny - ale co jich vyprodukuje vic na stejne strece do prace - jeden bus nebo ctyricet aut? v tom, jak vyrobili tu photovoltaiku, co mame na strese, se fakt nevyznam, ale vim, ze timhle zpusobem pokryjem bez dalsich zplodin kazdorocne cca 85% spotreby energie v nasi domacnosti. kdyz si muzu vybrat, jestli si koupim za 5€cek tricko, ktere vyprodukovali v kiku za ubohych pracovnich podminek, anebo neco malo prihodim a pujdu nekam, kde se svymi zamestnanci aspon zachazi slusne, nebude me to moc bolet a aspon nebudu takovyhle mistreatment podporovat. a taky nemusim nutne zit na mrkvi a rajcatech z vlastni zahradky - udelam svuj kousek i kdyz si v supermarketu misto boruvek kdoviodkud pockam na mistni sezonu... a i kdyz se toho nebudu drzet porad, ale jen obcas, je to lepsi nez vymlouvat se na neudrzitelnost situace a nedelat vubec nic... no ne?

ale zijes fakt v zajimavem paradoxu: mezi tvym optimismem (opravdu se nam za par tisic let samovolne obnovi treba ozonova vrtsva? ;)) a skepticismem (cele lidstvo nema nadeji a je ready zaniknout) te musi casto bolet hlava...:)))

(jj, ja vim, ze rikas, ze zanikne jen "pokud se nevzpamatuje a bla bla bla", ale jak bys tak navrhoval, aby tak fungovat zacalo, kdyz jedes na principu vsechno nebo nic? asi idealne bez tveho prispeni, vid? ;))

Offline Geneticky změněný Eskymak

  • Klub ŽvB
  • *
  • Příspěvků: 4635
  • OXI!
    • Můj blog
Re: Co vsecko se da na najit na internetu
« Odpověď #990 kdy: Září 29, 2012, 09:04:15 odpoledne »
Jednou příde doba kdy celá ekonomika zkrachuje, protože veškerou práci budou vykonávat stroje. Pak je ale otázka jestli bude celosvětový komunismus, kdy vše bude opravdu patřit všem (skutečný komunismus zatím nikdy nebyl), protože stroje bude vše vyrábět zadarmo a lidé by si stejně nemohli nijak vydělat peníze. Bude stanoven nějaký standart kdy člověk automaticky dostane přidělen stejný díl půdy, dům a majetek, jídlo zdarma a podobně (pro všechny stejně). Světová populace ale bude muset být omezena, budou nás muset hlídat stroje a počítačové systémy a v podstatě budem jak ve výkrmně ale nebudem muset nic dělat. A nebo druhá možnost když zvítězí kapitalismus, všechny stroje a svět obecně bude patřit pár velkým korporacím a lidi budou umírat hlady protože je nikdo nebude potřebovat. Obávám se, že pak by stejně nastal pro ty lidi středověk.

Offline Samuel Humming

  • Dospělák
  • Příspěvků: 1551
Re: Co vsecko se da na najit na internetu
« Odpověď #991 kdy: Září 29, 2012, 09:26:47 odpoledne »
Katleen: ano. samozrejme znas muj zivotni styl a presne chapes i muj prispevek. proto zarucene vis, ze nikdy nejezdim na kole, v garazi mam tri americky klasicky auta se spotrebou 20l/100km a emisema CO2 300g/km. nakupuju vyhradne cinske zbozi atp. jo a samozrejme za kazdy prestupek a trestny cin navrhuju bez ohledu na zavaznost trest smrti. tak a ted vazne. nic z toho nenaznacuju. jen rikam, ze pokud chce nekdo verejne vyslovene bojovat za neco takovyho, tak se tim sam musi ridit a musi davat na vyber alternativy. a pokud alternativy nejsou, tak musi pocitat s neuspechem. lidi proste nemuzes presvedcit aby nejezdili autama a chodili pesky kvuli sklenikovym plynum. navic musis zohlednit i financni moznosti tech lidi. dokud stoji benzinovy auto od cca 180tis. kc a elektromobil kolem 700tis. - 1mil. kc tak si neco takovyho muzou dovolit jen ti nahore. tedy hornich 10tis. a hromadna doprava mi vadi i pres to ze vim, ze samozrejme ty emise jsou vyrazne mensi na osobu, ale to v pripade idealniho vytizeni. hromada vozidel hromadne dopravy jezdi vyrazne mene vytizena, nez aby se to vyplatilo. auto jede jen tehdy, kdyz ho potrebujes. ... presny udaje o solarnich panelech taky neznam, ale co o nich vim z ruznych vedeckopopularnich poradu a jinych zdroju, tak jejich ucinnost je zanedbatelna, k vyrobe se pouzivaji toxicke latky, ktere se nasledne musi likvidovat, zivotnost je vyrazne omezena a z ekonomickyho hlediska se ti ve vetsine pripadu nepokryje ani nakupni cena ve srovnani s cenou energie odebirane ze site, natoz abys na tom usetrila. tudiz je to v praxi porad nevyuzitelna technologie a je to jen mezistupen ve vyvoji. ... ty si snad myslis ze ozonova vrstva se neobnovi? takze podle tebe byl velky tresk a prask, z niceho nic tu byla planeta s vodou, vegetaci, zivocichy a idealni atmosferou vcetne ozonu? ty ses asi hodne ortodoxni krestanka, ktera veri v exitenci boha aby sis mohla myslet, ze se ozonova vrstva sama neobnovi. nicmene v tom pripade bych mel otazku. proc kdyz ji uz jednou buh vytvoril by ji nevytvoril znovu? at jsi zastankyne vedeckych teorii nebo veris v boha, ktery svou moci vytvoril svet v podobne v jake ho zname ted, tak v obou pripadech ti musi byt jasny, ze ikdyby zeme vypadala za par let vlivem pusobeni cloveka, tak driv nebo pozdej, pokud bude Zeme krouzit na stejne draze a na Slunci budou probihat priblizne stejne reakce jako dnes, tak za par tisic nebo milionu let tady proste zase zivot bude. ikdyz bude vypadat jinak. a hlava me neboli. i pres to ze vim, ze je momentalne nemozne systematicky ridit celosvetovou populaci tak, aby dokonale zvratila vyvoj zivotniho prostredi. ktery mimochodem z casti probiha prirozene. ikdyz ho clovek zvyraznil.

Eskymak: to je jak nejakej scifi film :D pochybuju ze to dojte do jedne ci druhe varianty. a pokud ano, skonci to svetovou valkou a prezije jen mala cast lidstva

tak a od ted uz opravdu nereaguju a navazejte se do me jak chcete. pokud mi chcete neco k tomuhle rict, piste PM a nespamujte ve vlakne, ktery s timhle nema nic spolecnyho ;)

Offline Rebecca Charme

  • Příspěvků: 74
Re: Co vsecko se da na najit na internetu
« Odpověď #992 kdy: Září 29, 2012, 10:38:29 odpoledne »
Opravdu jsem neměla v úmyslu rozpoutat takovouhle diskusi, ale je fakt, že se to do tohohle topicu zrovna moc nehodí.
Tak na odlehčení situace, co říkáte na tuto fotku?
http://sphotos-b.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc7/305109_346996708721580_1153567371_n.jpg
:)

Offline Katie Nolin

  • Dospělák
  • Příspěvků: 481
  • ...but she remembers.
    • Denník Katie Nolin
Re: Co vsecko se da na najit na internetu
« Odpověď #993 kdy: Září 29, 2012, 10:40:26 odpoledne »
Držím palce avade :D

Offline Rebecca Charme

  • Příspěvků: 74
Re: Co vsecko se da na najit na internetu
« Odpověď #994 kdy: Září 29, 2012, 10:42:11 odpoledne »
Díky :). Byl to těžký boj, ale kam se hrabe na hůlku světelný meč, že jo  8).

Offline Samuel Humming

  • Dospělák
  • Příspěvků: 1551
Re: Co vsecko se da na najit na internetu
« Odpověď #995 kdy: Září 29, 2012, 11:20:09 odpoledne »
co na tu fotku rikam? hmm pekny nozky :D

Offline Ben Thruffle

  • RT ŽvB
  • *****
  • Příspěvků: 3415
Re: Co vsecko se da na najit na internetu
« Odpověď #996 kdy: Září 30, 2012, 03:16:44 dopoledne »
Ja jsem zvedavej jaky tema se tu probere priste. Zda se, ze zatim maji vzdy posledni slovo multioborovy zasvecenci. Jeste ze tu takove lidi mame.

Same nejsi nahodou spis fatalista nez optimista (mozna to zvladas kombinovat)?

*ve jmenu hospodarnosti a lepsi dychatelnosti byl prispevek zkracen na sarkasticke minimum*

Mimochodem. Vítám u nás po dlouhé době Katleen. Doufám že nás hodlá navštěvat častěji a potěší nás i ve hře.
« Poslední změna: Září 30, 2012, 03:21:09 dopoledne od Ben Thruffle »

Offline Samuel Humming

  • Dospělák
  • Příspěvků: 1551
Re: Co vsecko se da na najit na internetu
« Odpověď #997 kdy: Září 30, 2012, 07:31:07 dopoledne »
mozna trochu. a nejsi ty detailista? :D

Offline Geneticky změněný Eskymak

  • Klub ŽvB
  • *
  • Příspěvků: 4635
  • OXI!
    • Můj blog
Re: Co vsecko se da na najit na internetu
« Odpověď #998 kdy: Září 30, 2012, 07:53:54 dopoledne »
Minimálně rýpal  ;D

Offline Ben Thruffle

  • RT ŽvB
  • *****
  • Příspěvků: 3415
Re: Co vsecko se da na najit na internetu
« Odpověď #999 kdy: Září 30, 2012, 10:18:22 dopoledne »
To je snad o me uz vseobecne znamy :)