Autor Téma: Soutěžní rok 2015/2016  (Přečteno 5372 krát)

Offline Nancy

 • RT ŽvB
 • *****
 • Příspěvků: 2896
 • long live all the magic we made
Soutěžní rok 2015/2016
« kdy: Leden 21, 2021, 12:34:50 odpoledne »
Vedení a profesorský sbor Bradavic pro letošní školní rok vyhlásilo dvě podstatné novinky: pro rok 2015/2016 byla zrušena soutěž o školní pohár a místo toho byl vyhlášen soutěžní rok. Účast v ní je dobrovolná. Nemůžete ale nic ztratit, a soutěží se o hodnotné ceny včetně nejnovějšího Nimbusu!

V tomto topicu vás budeme informovat o průběhu soutěžního roku. Informace, které se zde dočtete, můžou vědět/vědí i vaše postavy - herně visí na nástěnce ve Vstupní síni. K diskuzi a otázkám organizačního a mimoherního charakteru slouží topic Diskuze k Soutěžnímu roku 2015/16.

V rámci soutěžního roku se budete moct účastnit tří druhů soutěží: jednorázových (které budou předem vypsány na fóru), týdenních (budou obvykle vyhlášeny v neděli a ukončeny následující sobotu), a dlouhodobých, na které budete mít delší čas. Jednorázové soutěže budou koncipovány tak, aby nevadilo, když se nebudou moct účastnit všichni / většina členů týmu. Větší týmy obecně nebudou zvýhodněny před menšími. V soutěži jste jednak za své skupiny, ale taky sami za sebe.

A nyní již první možnost získat body, o níž všichni víte ze hry:

Zářijový úkol
Utvořte skupinky po 2-4 lidech. S lidmi, které si vyberete, budete v průběhu roku soutěžit. První bonusové body získají týmy za kolejní rozmanitost. Lístky se jmény členů týmu vhoďte do truhličky na podstavci ve Velké síni.
Deadline: sobota (23. 1.) v 19:00 (do soutěže budou přijaty i případné později utvořené týmy, akorát se může stát, že přijdou o první soutěže a zábavu, která bude následovat velmi záhy :) )

Hodně štěstí!

Offline Nancy

 • RT ŽvB
 • *****
 • Příspěvků: 2896
 • long live all the magic we made
Re:Soutěžní rok 2015/2016
« Odpověď #1 kdy: Leden 23, 2021, 06:03:33 odpoledne »
Říjnový úkol - 1. část
Utvořili jste skupinky se svými kamarády nebo známými, a to je ten pravý čas na to vyhlásit týden, jehož hlavním tématem bude seznamování.
Když se s někým seznamujete, často to nejde hned. Někdy to trvá, než si s druhou osobou sednete. Někdy to nevyjde napoprvé. Proto i tento soutěžní týden bude rozdělen do dvou částí. Půjdeme hezky krůček po krůčku, protože všechno má svůj čas.

Vaším prvním úkolem bude sednout si a vymyslet krátký popis každého člena vaší skupinky. Je na vás, jestli to budete dělat společně, nebo každý za sebe, ale zvažte, že vaši spoluhráči vás možná dovedou od pohledu charakterizovat lépe, než to dovedete sami. Pár bodů o tom, jak by měl popis vypadat:
 • Měl by mít jednu až dvě věty - popis jedné osoby se musí vejít na lístek. Může obsahovat popis vaší povahy, koníčků, způsobu chování či gest, vzhledu, oblékání atd. Snažte se vypíchnout věci o vás, podle nichž jste rozeznatelní.
 • Nesmí obsahovat přímou ani nepřímou zmínku vaší koleje ("v hradě chodí ve žlutém" není popis oblečení, ale koleje, pokud vaše postava skutečně není charakteristická jiným žlutým oblečením ;D ).
 • Případné reference na vaše kamarády můžou být jen nepřímé a bez kolejí ("často chodí po chodbách s Aničkou" je špatně, "často chodí po chodbách s copatou čtvrťačkou" je v pořádku).

Na jeden lístek pište jméno osoby, její popis a její podpis (případné falešné popisy za účelem urazit spoluhráče budou trestány), a tyto lístky vhoďte (nejlépe za všechny členy týmu) do truhličky, která se dnes po obědě zjeví na podstavci ve Vstupní síni. Zapojit se samozřejmě můžou všichni, včetně týmů, které vzniknou až po dnešním oficiálním konci přihlašování do soutěže :)

Deadline: úterý (26. 1.) v 19:50.

Užijte si to!

Offline Nancy

 • RT ŽvB
 • *****
 • Příspěvků: 2896
 • long live all the magic we made
Re:Soutěžní rok 2015/2016
« Odpověď #2 kdy: Leden 27, 2021, 06:05:35 odpoledne »
Říjnový úkol - 2. část
Děkujeme vám za vaše popisy! Odevzdaly je skoro všechny týmy. A teď se konečně dozvíte, k čemu budou sloužit.

V průběhu roku totiž nebudete soutěžit jen v tak malých družstvech. Abyste se skutečně seznámili i s lidmi, kolem kterých dosud jen chodíte na chodbě, nebo je letmo vídáte na hodinách, pospojovali jsme vás do zhruba osmičlenných skupin.

Dnes během dne každému členovi vaší skupinky dorazí sova s popisem někoho mimo vaši skupinu. Osoba, jejíž popis budete číst, bude mít zase váš popis. (Dvě skupinky mají méně než 8 lidí. Pokud jste ze skupinky po čtyřech, a byli jste přiřazeni k menší skupině, někteří z vás dostanou popis stejné osoby. Jste-li z menší skupinky, někteří z vás dostanou dva popisy.)

Vaším úkolem je se s druhou částí vaší skupiny najít. Možná, že spolužáky poznáte z popisu, a dojdete se jich rovnou zeptat, jestli nehledají oni vás. Pokud ne, můžete se po nich různě doptávat, oslovovat lidi, kteří by seděli do popisu, a ptát se jich na jejich další vlastnosti, atd. V rámci původního týmu můžete sdílet, koho jste už našli, a kdo má jaký popis - je to tedy týmová spolupráce. Pravidlo je jediné: Najde-li vás někdo, neříkejte mu rovnou, s kým jste v týmu - počkejte, až se dovtípí a zeptá se. (Tohle se nevztahuje na skupinky, jejichž někteří členové nelogují. Chápeme, že tam by to bylo těžké. Můžete hrát, že daný člen skupinky je zrovna "nachlazený" a hledání se proto nemůže účastnit).

Protože víme, že někteří z vás jsou moc stydliví na to oslovovat náhodné spolužáky, a že hrad je veliký, vyhlašujeme zároveň velkou seznamovací akci ve společné společenské místnosti ve třetím patře. Bude se konat zítra, tj. ve čtvrtek (28. 1.) od 20:45. Pokud se nenajdete do té doby, můžete se najít právě tam. Jídlo a pití bude na místě :) .

Až skupinky vytvoříte, vymyslete si skupinové jméno, pod nímž budete uvedení v soutěžní tabulce. Nesmí být neslušné, urážlivé nebo jinak nevhodné, ale jinak se kreativitě meze nekladou. Do truhličky na popisy vhoďte prosím lístky, kam napíšete jména všech členů týmu (jako kontrola, že jste se našli správně) a jméno vaší skupinky.

Deadline: sobota (29. 1.) v 18:30. Právě tehdy totiž začne první oficiální soutěž s halloweenským tématem! Její podoba bude vyhlášená už zítra, takže budete moct přemýšlet nad taktikou :) .

Čtyři týmy popisy do schránky nevhodily. Mají čas to napravit do pátečních 19:30, kdy případné opozdilce spojíme do jedné skupinky. Pokud se účastnit popisů nechcete, dejte vědět a pospojujeme vás rovnou 8)

Seznamování zdar!
« Poslední změna: Leden 27, 2021, 08:30:43 odpoledne od Nancy Orwell »

Offline Nancy

 • RT ŽvB
 • *****
 • Příspěvků: 2896
 • long live all the magic we made
Re:Soutěžní rok 2015/2016
« Odpověď #3 kdy: Leden 29, 2021, 02:07:05 dopoledne »
Halloweenská soutěž: Trick or Treat!


Trick-or-treating! Slavná tradice, při které děti chodí od domu k domu a snaží se vymámit z dospělých co nejvíc sladkostí.

Nenechte se zmást. I když je to činnost ryze halloweenská, neznamená to, že do neděle nebudete mít co dělat.

Věc se má tak: V letošním roce budou mít všichni studenti (i ti, co se neúčastní soutěže o body), možnost chodit koledovat v kostýmech k profesorům a personálu školy do jejich kabinetů. Za svůj trick-or-treating budete moct na Halloweena (31. 1. 2021) získávat sladkosti ve všech kabinetech, které budou mít přede dveřmi výzdobu (tak poznáte, jestli se profesor chce hry účastnit). Má to ale háček: Učitelé a personál vám budou dávat sladkosti v závislosti na tom, jak moc se jim budou líbit vaše kostýmy, ve kterých přijdete.

Kostýmy si budete vyrábět sami v rámci Klubu ručních prací, a to v sobotu 30. 1. 2021 od 18:30.

Sladkosti budete dostávat na osobu. Vyhrává tým, který nasbírá na osobu nejvíc cukrátek (neaktivní osoby se počítat nebudou, jen ti, kdo se zapojí). Vaším cílem tedy bude obejít co nejvíce profesorů, a zároveň vyrobit co nejlepší kostýmy, abyste měli co nejvíce sladkostí. Doporučujeme si je nesežrat dřív, než bude vyhodnocení množství před nezávislou porotou ;D

Kostýmy budou profesoři hodnotit podle vlastních měřítek, ale je možné, že někteří ocení nejen originalitu a podobu kostýmů, ale i choreografii a vůbec jejich skupinovou prezentaci (jestli k sobě hezky ladíte :D ), a tak může být výhodné chodit koledovat v týmech.

Ti z vás, kdo nemají žádný tým, se můžou účastnit taky, sami nebo s kamarády; pouze se nezapojíte do závěrečného vyhodnocování množství sladkostí, a místo toho se v klidu natláskáte :) .

Dýním a koledování zdar!

Offline Nancy

 • RT ŽvB
 • *****
 • Příspěvků: 2896
 • long live all the magic we made
Re:Soutěžní rok 2015/2016
« Odpověď #4 kdy: Únor 01, 2021, 03:59:46 odpoledne »
Doufáme, že jste si Halloween užili! Velikost košíčků se bude posuzovat dnes po výuce (ve 20:35) ve Velké síni. Podvody budou trestány diskvalifikací ze soutěže, takže ne, že do nich zkusíte nacpat nějaké jiné sladkosti, a budete si myslet, že na to nepřijdeme ;D .

Neseme vám taky novinku: odteď se už můžete podívat na průběžné výsledky.

Jak vidíte, jenom čtyři týmy odevzdaly své týmové jméno a členy. Víme, že někteří se našli, jen neodevzdali jméno, termín byl ale bohužel už v sobotu, a plný počet bodů tak týmy, které zadání nesplnily, již získat nemůžou. Můžete však ještě vymyslet týmové jméno, a bodovou ztrátu tak částečně dohnat, do tohoto pátku (5. 2.) :)

A teď už hurá k další soutěži:Listopad, aneb úkol na zimní spánek


V prvních dvou týdnech byly soutěže nahuštěné. Teď se ale blíží Vánoce, vymýšlení dárků a jiné starosti, a tak vás nechceme zase přehlcovat. V listopadu proto vyhlašujeme první dlouhodobější úkol.

Budete soutěžit o nejlepší básničku na téma Zimní spánek. Jak téma pojmete, to je úplně na vás: můžete se zaměřit na sebe samotné, na zvířátka, nebo to pochopit úplně volně jako metaforu. Ale má to háček: v básničce budete muset použít několik slov, aby byla do soutěže přijatá. Slova můžete skloňovat a časovat, ale ne jinak upravovat (například dělat z podstatného jména přídavné atd.); nebudete-li si jistí, co je povolené, můžete se zeptat klidně veřejně na fóru v topicu Diskuze k Soutěžnímu roku :).

Slova jsou: bystrozor, flakon, bílý, věštit.

Minimální délka básničky je 12 veršů, maximální 28 veršů. Pokud možno, pracujte na ní společně ve skupinkách, a až ji budete ve hře odevzdávat, podepište jen ty, kteří u vymýšlení byli a podíleli se. Nezapomínejte totiž, že soutěžíte nejen za skupiny, ale i jako jednotlivci :) .

Deadline: konec herního února, tedy i konec reálného února - 28. 2. 2021 v 19:00.

Budeme se na vaše výtvory těšit. Hodně zdaru a básnického střeva!

Offline Nancy

 • RT ŽvB
 • *****
 • Příspěvků: 2896
 • long live all the magic we made
Re:Soutěžní rok 2015/2016
« Odpověď #5 kdy: Únor 07, 2021, 06:45:17 odpoledne »
Průběžné výsledky jsou aktualizovány. V nejbližších dnech taky přibude záložka, ve které bude vysvětlení způsobu hodnocení :)Prosincová soutěžČas není vždy tím, čím se zdá být.

Vánoce jsou ideálním časem pro trochu tajemna a záhad. Proto vaším úkolem bude ve vánočním měsíci vyluštit šifru. Všechno, co potřebujete vědět, najdete ve společné společenské místnosti ve třetím patře. Až se vám podaří záhadu rozlousknout, napište výsledek na lístek a vhoďte ho do truhly k tomu určené na podstavci ve Vstupní síni.

Pokud se vám nebude dařit přijít na to, co je klíčem k vyluštění, napište si prosím o nápovědu na adresu "Vedení školy". Pokusíme se vám ji co nejrychleji poslat (nejsme bohužel schopni garantovat odeslání za méně než den, ale budeme se snažit :D ). Pokud ani s tou neuspějete, můžete požádat o druhou nápovědu.

Hodnotí se správnost, schopnost vyluštění bez použití nápovědy, a čas/pořadí (v tomto sledu).

Deadline: pondělí 15. 2. 2021 v 19:50.

Tik, ťak, čas běží! Hodně štěstí!

Offline Nancy

 • RT ŽvB
 • *****
 • Příspěvků: 2896
 • long live all the magic we made
Re:Soutěžní rok 2015/2016
« Odpověď #6 kdy: Únor 13, 2021, 03:57:07 odpoledne »
Pcha. Až si na vás příště připravíme šifru, bude to těžší, holoto. Takhle to není žádná soutěž, když jste všichni chytří! ;DSilvestrovská taneční soutěžIt's time to see what I can do
To test the limits and break through!
No right, no wrong, no rules for me
I'm free!

Zatímco se budete dnes veselit a tančit na vánočním plese, nezávislá porota složená ze školního personálu, případných zájemců z řady studentů, kteří nejsou v žádném týmu, či dospěláků (zájemci se mohou ozvat mně na Discord a já sdělím podrobnosti, máme o vaši účast velký zájem a porotce nemine sladká odměna! :) ) vás bude sledovat, a nejoriginálnější, esteticky nejzajímavější a zkrátka v taneční improvizaci nejzručnější páry budou soutěžit o Ledový pohár pro nejlepší taneční pár vánočního plesu 2015/2016!

Tančit můžete samozřejmě celý večer a s kým chcete. Soutěžní část bude jasně ohraničená, bude trvat zhruba 10-15 minut, a bude někdy v čase mezi 21:05-21:25. Pro tuto dobu si tedy najděte tanečního partnera: může být libovolného pohlaví (nemusí tančit chlapec s dívkou, můžou i dva chlapci nebo dvě děvčata) a nemusí být z vaší skupinky, dokonce nemusí být z žádné skupinky. Soutěžit však mohou pouze studenti Bradavic (neutvářejte tedy prosím páry s dospěláky).

Soutěžní tanec se bude skládat z velmi rozličných 4 písniček, na své si tak přijdou milovníci klasické plesové hudby i párty nadšenci: nejlíp hodnoceni budou samozřejmě ti, kteří si poradí se vším! :)

Detaily o způsobu hodnocení jednotlivců i soutěžních skupinek najdete už teď v tabulce průběžných výsledků - to nejdůležitější, co potřebujete vědět, je, že maximum pro vítěze je 5 bodů, a skupinka je hodnocená podle svého nejúspěšnějšího člena :).

Užijte si to!

Offline Nancy

 • RT ŽvB
 • *****
 • Příspěvků: 2896
 • long live all the magic we made
Re:Soutěžní rok 2015/2016
« Odpověď #7 kdy: Únor 19, 2021, 12:51:41 odpoledne »
Lednová a únorová soutěž


Dneska jen stručně: zadání nejnovější soutěže už dva dny znáte. Vaším úkolem bude ve své skupince postavit sněhovou stavbu libovolného charakteru. Hodnotit stavby následně budou vaši spolužáci i personál školy! Fantazii se meze nekladou, a je úplně na vás, jak stavbu pojmete. Budete mít možnost stavbu stručně (max. 100 slov) následně popsat, aby hodnotitelé chápali, proč jste postavili právě toto, a případně, jaký prvek slouží k čemu.

Asi je to jasné, ale pro jistotu připomínáme, že boření nebo jiná sabotáž cizích staveb je přísně zakázána, hlídat ji pomáhají duchové procházející pozemky hradu a šmírující z hradeb, a trestat se bude diskvalifikací celého týmu ze soutěže!

Deadline: večerka v sobotu 27. 2.

Teple se oblečte! ;)

Offline Nancy

 • RT ŽvB
 • *****
 • Příspěvků: 2896
 • long live all the magic we made
Re:Soutěžní rok 2015/2016
« Odpověď #8 kdy: Únor 26, 2021, 02:01:43 odpoledne »
Únor, čas na pub kvíz!


Zatímco na poslední chvíli doděláváte svoje stavby a lámete si hlavy s básničkami, rozproudíme trochu soutěž pravým bradavickým pub čajovnovým kvízem!

Soutěží celé týmy společně (samozřejmě nevadí, že se nezúčastní všichni). Otázky budou různé: některé tipovačky, jiné na rychlost. Nejlepší tým získá až 5 bodů do soutěže, ale ani ostatní nepřijdou zkrátka 8).

Soutěžit se bude tuto neděli 28. 2. 2021 (herně neděle 28. 2. 2016 ;D) od 20:00 v čajovém koutku. Občerstvení i nápoje zajištěny.

Nažhavte mozkové závity!

Offline Nancy

 • RT ŽvB
 • *****
 • Příspěvků: 2896
 • long live all the magic we made
Re:Soutěžní rok 2015/2016
« Odpověď #9 kdy: Únor 28, 2021, 04:28:10 odpoledne »
Shrnutí aktuálního dění k soutěžnímu roku
Protože se nám teď seběhlo víc soutěží dohromady, raději malé shrnutí:

- Dnes ve 20:00 si nenechte ujít kvízový večer v čajovém koutku.

- Čas na stavění vypršel včera, dnes již stavbu nedodělávejte. Můžete (ale nemusíte) ji sami nafotit pro hlasování; v opačném případě to uděláme my. Můžete a nemusíte odevzdat popis stavby. Odevzdejte ho prosím do truhličky ve Vstupní síni nebo mně na Discordu během dneška. Když to nestihnete, nevadí, ale k vaší stavbě bude přidán později. Pokud popis nebudete odevzdávat, dejte prosím vědět, že jste stavěli, a ideálně i souřadnice stavby (zjistíte přes [where), abychom věděli, že se soutěže účastníte. O všech, kdo odevzdají popis, víme.

- Připomínáme taky, že dneska je poslední den na vaše básničky :).

Offline Nancy

 • RT ŽvB
 • *****
 • Příspěvků: 2896
 • long live all the magic we made
Re:Soutěžní rok 2015/2016
« Odpověď #10 kdy: Březen 03, 2021, 05:31:32 odpoledne »
Hlasování - obecné instrukce

Ode dneška můžete hlasovat pro básničky a stavby, které se vám líbily nejvíce! Odevzdat lze právě jeden hlas pro básničku a jeden hlas pro stavbu, a hlasovat můžou soutěžící studenti, nesoutěžící studenti i personál. Hlasy se odevzdávají do volebních uren ve Vstupní síni.

Jak hlasovat jako student - soutěžící?
Dnes ráno se rozletí všem členům soutěžních družstev obálky s hlasovacími kartičkami. Platí několik pravidel:
 • Své oblíbené stavby a básničky pište pouze na kartičky, které vám přijdou v obálce - hlasy na jiných lístcích budou neplatné!
 • Nikdo nesmí hlasovat pro stavbu nebo básničku vlastního týmu. Zároveň vás moc prosíme, abyste v hlasování odhodili soutěživost, a skutečně oceňovali stavby a básničky, které se vám líbí nejvíc; nikoliv takové, kde víte, že je to od týmu, který vás nejméně ohrožuje atd. Hrajeme fair-play. Podvody budou trestané diskvalifikací.
 • Pokud chcete do soutěže body za to, že jste hlasovali (pro tým i pro sebe), podepište svůj hlas. Hlasování nebude nikde zveřejněno, skřítci jsou diskrétní :) .
 • Neveďte za své stavby kampaň. Nechte výtvory mluvit samy za sebe :) .
 • Za hlasování dostane každý hlasující 5 bodů. 5 bodů získá také skupina, jejíž všichni aktivní členové budou hlasovat (je to pojistka proti tomu, aby se někdo nerozhodl, že nehlasovat je výhodnější - není :D ).

Jak hlasovat jako nesoutěžící student?
 • Kartičky pro hlasování najdete v truhličce ve Vstupní síni označené jako "Pro studenty".
 • Hlasovat můžete úplně pro kohokoliv.
 • Podepište určitě svůj hlas (jen podepsané hlasy jsou platné). Může se stát, že bude ověřováno, že jste ho vhodili skutečně vy, a že se nejedná o podvod.

Jak hlasovat jako člen personálu?
 • Kartičky pro hlasování najdete v truhličce ve Vstupní síni označené jako "Pro personál".
 • Aby bylo zaručeno, že nikdo nemůže volbu ovlivňovat, platí mimo-RP pravidlo, že členové personálu nemůžou hlasovat pro své další, aktuálně studující postavy.
 • Podepište určitě svůj hlas (jen podepsané hlasy jsou platné). Může se stát, že bude ověřováno, že jste ho vhodili skutečně vy, a že se nejedná o podvod.A teď už k samotným soutěžním číslům! Stavby si můžete jednak projít ve hře na školních pozemcích, jednak najdete nad podstavcem ve Vstupní síni jejich fotky. Básničky jsou RP vystaveny na nástěnce ve Vstupní síni.

Básničky
Soutěžní báseň č. 1: Prokleté Bradavice
Citace
V Bradavicích jednou v zimě
nepodlehli žáci rýmě.

Zasáhla je silná kletba,
všechna těla záhy zbledla.

Kolem potemněly svíce,
ztichly celé Bradavice.

Utišil je náhlý spánek,
nejevily dechu známek.

Černokněžník? Věštili zle?
Není pomoc v žádném kouzle.

Ani bystrozor lék nemá,
všichni spí a žádná změna.

Ani lektvar ve flakonu
neodvrátil tu pohromu.

Bílé vločky se dál řinou,
celý hrad je pod peřinou.

Ráno se však probudili,
všude kolem dárky byly.

Žádná kletba! To jen klid,
aby nám moh zařídit

Otec Vánoc nadílku
bez bujarých večírků.

Všichni spáči pod stromeček
dostali tajný dáreček.

Soutěžní báseň č. 2: Zimní spánek
Citace
Nastal čas snění,
kdy zem se přikryje prachem bílým,
není pro nás překvapení,
že se v tento čas pokaždé rozptýlím.

Nemusím ani umět věštit
že profesoři budou na nás běsnit,
místo hodin budeme venku sáňky řídit
a budou nás bystrozoři muset klidnit.

Nakonec dostaneme
flakonek s lektvarem
ať už s teploladěm či krkoléčem.

To vše nezažiju býti zvířetem
Díky Merlinovi já jsem studentem.

Soutěžní báseň č. 3
Citace
Bystrozor bílým pláštěm flakón leští
Zatímco mu manželka z pleši věští.
Věští takhle počasí,
které se každou chvíli pokazí.
Bradavice z toho skoro spadly,
oliheň je však zachránila svými chapadly.
Prasinky však oliheň nemají,
a pro ty co jsou neznalí,
Prasinky se již nenašly.
Snad se takové počasí nevrátí,
jinak je z toho moje sova pokálí.
Žaludek jí z toho bolel už minule,
bála jsem se, že tak něco zaminuje.
Poté usnula zimním spánkem,
a probrala se až s prvním jarním čerstvým vánkem.

Když má sova spala,
zima se mně pod svetr drala.
Sova měla teplotu bodu mrazu,
Za Leiou s dotazem mažu.
Ta mě však mile ráda uklidní,
že mé vyšilování je stupidní.
Bradavice jsou zapadané sněhem,
což si prý zahrává s jejím krevním oběhem.
U zvířat je tenhle stav normální,
i když nás to k šílenství dohání.
To je důvod k oslavě,
a pět všude skřehotavě!

Soutěžní báseň č. 4
Citace
Za okny tiše padá, sněží
Děda v kabinetu mrtvý leží
Bystrozor vraha hledá
Prý to byla ta stará žena!

Bylinky ve skleníku pěstuje
Prý se Owlett jmenuje!
Flakon s jedem už si chystá
Další vražda bude jistá!

Venku bílý sníh zase padá
Bystrozor stále Owlett hledá
Ta se mezitím raduje
Ministerstvo totiž špatně pracuje

Celý hrad upadá do spánku
Profesor Perry čte mrzimorským pohádku
LaMalet katastrofu z koule věští
Owlett časem dojde štěstí.

Soutěžní báseň č. 5 - autoři básně omylem vhodili do truhličky jiný předmět, a proto se nyní ozvali, že jejich báseň není zařazena. Vzhledem k tomu, že báseň byla vypracována včas, bylo jim vyhověno s tím, že skupina bude za zpoždění penalizována (výše penalizace bude upřesněna)
Citace
Jednou za čas se ukládá,
Zvěř po celém roce ospalá.
K zimnímu spánku se uchýlí,
každý, kdo je nevrlý.

Jen liška, které se kožíšek třpytí,
když sluníčko skrze stromy svítí,
opatrně bílým sněhem našlapuje,
a stráží všechno, co v této době pochrupuje.

Nejsou třeba žádní bystrozoři,
když se tento lesní strážce vynoří.
V ocásku se ji každá vločka blýská,
není vítán nikdo, kdo nahlas výská.

Její přítomnost věští klidnou zimu,
obklopující zasněženou krajinu.
V lese jen drobný potůček zurčí,
Stačí si v něm smočit vousky liščí.

Jeho hladina flakon připomíná,
avšak nesmí to být ten od vína.
Nezbývá než v tento mrazivý den,
popřát i vám nádherný sen.Sněhové stavby
Soutěžní stavba č. 1
Vyhlídková stavba, inspirována starověkými egyptskými pyramidami. Z jejího vrcholu je možné dohlédnout až na kraj Prasinek. Pyramida je místem odpočinku ale i setkávání.

Soutěžní stavba č. 2
Stavba navazuje na božské téma, a imituje přední trakt řeckého Pantheonu. Uvnitř lze nalézt příjemný gauč, přičemž pohled doprovází vůně sněženek podpořena mocí bohyně Antheii. Zvenčí z něj sálá moc a vevnitř se díky bohyni Hestiá cítíte jako doma.
 


Soutěžní stavba č. 3
Tým pro vás připravil bludiště v pyramidě, kde můžete najít tisíc různých cest. Nebojte se vstoupit. Pokud se neztratíte, čeká vás odměna!
 

Soutěžní stavba č. 4
Ledový drak se skládá z velkých stupňovitých křídel. Křídla jsou napojena k drakovu mohutnému tělu, které se majestátně tyčí v přední části stavby. Z jeho těla vychází dva páry končetin, veliký ocas s bodáky a hlava s obří strašlivou pusou. Hrozivé a tajemné ledové oči jsou ručně malované temperovanými barvami.Hlasujte pro básničky a stavby, které jsou vašemu srdci nejmilejší, až do úterý 9. 3. 2021. do večerky :) .
« Poslední změna: Březen 03, 2021, 07:06:57 odpoledne od Nancy Orwell »

Offline Nancy

 • RT ŽvB
 • *****
 • Příspěvků: 2896
 • long live all the magic we made
Re:Soutěžní rok 2015/2016
« Odpověď #11 kdy: Březen 09, 2021, 04:28:26 odpoledne »
Dubnová soutěž


Ve svých životech jste prožili spoustu různých akcí a událostí, které někdo zorganizoval a vy jste se jich účastnili: od narozeninových oslav, které pro vás připravili rodiče, přes pompézní Halloweeny v Bradavicích nebo různé kulturní události přes léto. Jestlipak jste někdy přemýšleli, jaké by to bylo, kdybyste to byli vy, kdo někoho baví?

Úkolem pro tento měsíc je připravit a uspořádat vlastní akci pro ostatní osazenstvo hradu. Jakým způsobem to pojmete, to je úplně na vás: můžete připravit hru, secvičit scénku, předvést v týmu něco, v čem jste dobří, nebo naopak zůstat v pozadí a nachystat malou slavnost, na které se budou lidé bavit nezávisle.

Jednotlivé akce se budou moct konat v příštím týdnu (mimo víkend, kdy nás čeká jiná celovíkendová soutěž) a můžou trvat maximálně 45 minut - měly by se tedy vejít mezi poslední hodinu výuky a večerku. Večerku je možné kvůli akci prodloužit, opravdu se ale prosím časového limitu držte.

Pokud pro vaše nápady potřebujete podporu RT, pište prosím mně a já vám zodpovím, co je a co není možné. Škola akce může částečně dotovat, pokud byste na ně potřebovali něco, co není běžně dostupné.

Protože je to z hlediska týmu organizačně náročnější, prosíme vás o vaše nápady, plány a taky časové možnosti (kdy chcete akci mít) mně na Discord. Po schválení a dohodnutí času si je samostatně vyhlásíte na fóru ("nástěnce") v tomto topicu. Akci však určitě plánujte ve hře s vašimi postavami, ne, že si o ní budete jen chatovat na Discordu! ;D

Deadline: přibližný plán (nemusí být vůbec konkrétní, jde hlavně o konkretizování věcí, co potřebujete) posílejte do této neděle 14. 3. 2021 do 15:00.Mimo nově vyhlášenou soutěž dvě další poznámky:
- Zatím jen jeden tým hlasoval celý, a tudíž si vysloužil odměnu za hlasování. Dnes je poslední den, nezapomeňte!
- Pro další soutěž bude potřebovat každý tým svou barvu (samozřejmě každý jinou). Vyberte si prosím, jakou byste měli jako tým nejraději, a pak mi ji napište na Discord. Kdo dřív přijde, ten dřív mele. Kdo se neozve do víkendu, tomu nějakou přidělíme ;D

Offline Nancy

 • RT ŽvB
 • *****
 • Příspěvků: 2896
 • long live all the magic we made
Re:Soutěžní rok 2015/2016
« Odpověď #12 kdy: Březen 15, 2021, 04:35:22 odpoledne »
Čas na skutečné dobrodružství!


Soutěžní rok se nám blíží ke konci, a spolu s ním také finální změření sil, ve kterém ten nejlepší tým získá 20 bodů. Pořadí se tedy může ještě pěkně zamíchat!

Závěrečné dobrodružství se odehraje v sobotu a v neděli 20. a 21. 3. 2021, a zahrnuje spaní venku mimo hrad v improvizovaných podmínkách. V adventuře uspějí ti nejbystřejší, ti, kteří umí hledat originální řešení, nenechají se snadno vystrašit, dobře kooperují v týmu a nejsou z cukru.

Účastní se týmy, ale pozor: týmy k sobě můžou přibrat studenty, kteří se soutěže neúčastní, do maximálního počtu 8 lidí (tedy pokud je někdo ve vašem týmu neaktivní nebo nebude mít čas, můžete zkusit rozhodit sítě a sehnat někoho místo něj). Dobrodružství si tedy můžou užít i ti, kteří dosud nesoutěžili!

Soutěžícím bude zajištěna kompletní výbava věcí, které budete potřebovat. Mimo ni si smíte vzít s sebou jen hůlku, klíče, pyžamo a pastu a kartáček na zuby, aby nebyli zvýhodněni ti majetnější. Pokud si chce někdo vzít něco dalšího, co potřebuje (např. léky, deky navíc pro zimomřivé atd.), nechť tyto věci napíše na lístek se svým jménem a odevzdá do truhličky ve Vstupní síni nejpozději v pátek. V sobotu ráno vám pak napíšeme, jestli jsou dané věci navíc povoleny. Seznam věcí, které dostanete s sebou, zveřejníme nejpozději ve čtvrtek.

Abyste se mohli účastnit, není potřeba, abyste byli ve hře hned od první minuty (bude možné se připojit v průběhu). Všechny informace budou postupně doplněny.

Offline Mia Tarsuinn

 • Dospělák
 • Příspěvků: 12
Re:Soutěžní rok 2015/2016
« Odpověď #13 kdy: Březen 16, 2021, 03:01:10 odpoledne »

Offline Findley Vaughn

 • Havraspár
 • Příspěvků: 9
Re:Soutěžní rok 2015/2016
« Odpověď #14 kdy: Březen 16, 2021, 08:27:51 odpoledne »

Soutěžní tabuli najdete zde
« Poslední změna: Březen 17, 2021, 01:27:12 odpoledne od Findley Vaughn »

Offline Laurie Dixon

 • Dospělák
 • Příspěvků: 17
 • If you're rich... I'm single!
Re:Soutěžní rok 2015/2016
« Odpověď #15 kdy: Březen 17, 2021, 10:18:11 dopoledne »

Offline Cornelia Langston

 • Dospělák
 • Příspěvků: 34
Re:Soutěžní rok 2015/2016
« Odpověď #16 kdy: Březen 18, 2021, 06:39:40 odpoledne »

Offline Archie

 • RT ŽvB
 • *****
 • Příspěvků: 801
 • I promise that you’ll never find another like ME!
Re:Soutěžní rok 2015/2016
« Odpověď #17 kdy: Březen 18, 2021, 08:17:24 odpoledne »
Seznam věcí, které s sebou dostanete na sobotní závěrečnou adventuru:
Kód: [Vybrat]
- krosna/batoh
- outdoorové kalhoty
- triko z funkčního materiálu
- zateplená mikina s kapucí
- pevné boty na šněrování
- vysílačka
- měch na vodu
- malá svačina
- křesadlo
- lucerna
- nůž
- lano
- spacák
- tlačítko poslední záchrany
- trhací bloček
- pero/tužka
- lekárnička
- pánvička z odlehčeného materiálu
- hrnec z odlehčeného materiálu
- skládací príbor
- cestovní miska na jídlo

Lékarnička bude obsahovat:
- sterilní rukavice
- dezinfekční ubrousek na ruce
- izotermická fólie
- nůžky
- pinzeta
- krabička plastových náplastí
- krabička textilních náplastí
- dezinfekční ubrousek na rány
- krytí na rány se stříbrem
- fixační síťka na hlavu nebo končetinu
- měkký pěnový obvaz
- obvaz
- mini obvaz
- elastické obinadlo
- chladící sáček
- sprej pro čištění očí a poranění
- bedna na lektvary: protikrvácivý lektvar, lékovec, dokrvík, doušek klidu, ohnivan, popalzmiz, johansenův dryák, fučnausea
« Poslední změna: Březen 18, 2021, 10:18:43 odpoledne od Archie »

Offline Lauren

 • RT ŽvB
 • *****
 • Příspěvků: 1341
 • Gang Akčných Sloveniek
Re:Soutěžní rok 2015/2016
« Odpověď #18 kdy: Březen 20, 2021, 05:51:25 odpoledne »
Hlasovanie č. 2
Milí hráči,

študentské akcie nám skončili a je načase za ne zahlasovať.
Toto hlasovanie bude prebiehať len mimoherne pomocou dotazníku.
Každú akciu, ktorej ste sa zúčastnili môžte ohodnotiť minimálne 1 bodom a maximálne 10 bodmi.
Hlasujte len za akcie, ktorých ste sa účastnili.
Pamätajte, že hlasujete ako hráč a nie ako vaša postava.
Každý môžte za jednu akciu zahlasovať iba raz.
Nevyplatí sa hlasovať strategicky, hlasujte úprimne poďla vašich dojmov z akcií!

Deadline bude do štvrtka 25.3.2021 do 20:00:00.


Odkaz na dotazník tu.


Ďakujeme za Váš čas a hlasy!
« Poslední změna: Březen 20, 2021, 06:02:44 odpoledne od Lauren »

Offline Nancy

 • RT ŽvB
 • *****
 • Příspěvků: 2896
 • long live all the magic we made
Re:Soutěžní rok 2015/2016
« Odpověď #19 kdy: Březen 27, 2021, 02:22:57 odpoledne »
Soutěžní rok skončil!

Kdo vyhrál v individuální části a chce vyměnit odměnu ze skupinové části, nebo má jakékoliv další reklamace, domlouvejte se primárně na výměně se mnou přes Discord.

Kompletní výsledky už najdete v tabulce. Snad tam nikdo nenajde nějakou početní chybu a nezjistí, že je to celé špatně ;D .

Zároveň vás moc prosíme o vyplnění zpětné vazby k soutěžnímu roku. Kritikou i pochvalou nám moc pomůžete do budoucna.

Snad jste si letošní soutěže užili, a teď hurá na prázdniny a do dalších let :)