Hráči - Diskuzni Forum > Informace o projektu

otevřené školicí schůze - "zavařovačky"

(1/20) > >>

Tomaash:
v letošním herním roce pokusně nasazujeme otevřené zavařovačky

o co jde?
Budeme pořádat každý týden zhruba hodinové setkání na kterých vždy jeden člen realizačního týmu žvb (či nezávislý odborník) bude přednášet o nějakém tématu, které souvisí s obsluhou a rozvojem hry (grafika, skripty, systém akcí, filosofie projektu atp.)

pro koho?
Pro každého, kdo má účet ve hře a kdo se zajímá o to, jak je žvb stavěno. Tyto přednášky budou mimo rp rámec - jsou pro hráče, nikoli pro postavy. Neděláme je proto, abychom se s vámi dobře pobavili, ale proto abychom poznali budoucí zájemce o práci pro žvb a abychom je něčemu naučili.

proč?
Doznali jsme, že je mnoho lidí co by rádi pomohli s provozem či vývojem hry, mají na to chuť, čas i sílu, ale chybí jim znalosti. Proto chceme na těchto schůzkách budovat jakousi příští generaci realizačního týmu (kterou si můžeme rovnou i prohlédnout, což je objektivnější než krátké konkurzy).
Vzhledem k tomu, že předpokládáme určitý zájem příchozích o budoucí působení v rámci ŽvB, tak budeme na schůzkách dělat prezenci, abychom pak z toho viděli, kdo se schůzek účastnil.
Účast na zavařovačkách neznamená přímo pozdější postup do rt, ale je to určité prokázání vašeho zájmu, což je u konkurzu pár cenných bodů.


data, dny a témata vám zveřejním přímo v tomto tématu, až je budu znát. optimálně se budeme scházet ve stejném čase každý týden, ale v závislosti na přednášejících se to může měnit.

Tomaash:
takže první zavařovačka proběhne tento pátek 11.11. v 17:00-18:00 ve hře
přednášející:Tomaash
téma: úvod k zavařovačkám. seznamování, očekávání. co to je žvb? co to je být v týmu?

další budou následovat:
u každé zavařovačky uvádím rozmezí dnů v jakém týdnu se uskuteční. přesný den a čas si vyhlásí přednášející podle svých možností
14.11.-20.11. - Björn - průchod týmem, organizační struktura. práva, povinnosti, očekávání od podpůrného týmu
21.11.-27.11. - Eskymák - stavění - jak se staví, čím se staví, co se staví
28.11.-4.12. - Ben - ovládání hry - běžné způsoby ovládání hry (pandora), obecné příkazy a pak specifika práce na žvb - mluvic, control...
5.12.-11.12. - Ariol - učitelství - jak si nachystat dobrou hodinu
12.12.-18.12. - Firenze - skriptování pro blbce - co to je skript? co to je emulátor? jak se to tvoří?
19.12.-25.12. - Logan - akce - jaké na ně klademe nároky, jak se schvalují, jak se dělí, jak se organizují. jak je možné pomoct
(pokud v některém vánočním týdnu bude pauza, tak se celý program dále o týden posune)
26.12.-1.1. - Vodáček - skriptování pro matfyzáky - jaké technologie používáme, jak se naučit skriptovat
2.1-8.1. - Amanda - hraní role - jaké nároky klademe na učitele, herce, postavy (duchy). co děláme abychom pomáhali hráčům v rozvoji jejich postav
9.1. - 15.1. - Tom.aash - o projektu, filosofie, závěrečné dotazy, shrnutí, zakončení

Tomaash:
dostávám otázky jak se lidé na zavařovačky dostanou.
prostě se v pět hodin přihlásíte za svou postavu do hry. přihlašování bude povolené. všichni kdo budou ve hře budou teleportováni na místo konání zavařovačky, takže se nemusíte o nic starat.
!! podotýkám, že zavařovačky nejsou způsob jak se dostat do hry o hodinu dřív !!
každý kdo bude průběh zavařovačky nějak kazit, bude ze schůzek vyloučen

Björn:
Björn a jeho hustodémonská (takže opět nic moc) zavařovačka se uskutečníí.. 18.11. (pokud bych náhodou nemoh, budete o celé situaci informováni alespoň 6 hodin předem). Probereme téma "průchod týmem, organizační struktura. práva, povinnosti, očekávání od podpůrného týmu"

Nuže strukturám zdar a doražte!

Ben Thruffle:
Další zavařovačka se bude konat tento týden se mnou. Zatím nemůžu určit den kdy se uskuteční, ale bude to pravděpodobně čtvrtek, pátek nebo snad o víkendu. Pokusím se informovat vás dopředu.
Je možné že mi čas na zavařovačku nevýjde. Pokud toto nastane, tak se pokusím uskutečnit ji co nejdříve v dalších týdnech, tak aby to nekolidovalo s ostatními a pokud možno tak aby tam někdo dorazil.

Navigace

[0] Seznam témat

[#] Další strana

Přejít na plnou verzi