Hráči - Provoz > Betaprovoz

Výpadky servru - plánované ale i neplánované

<< < (2/22) > >>

TomMin:
Takže vážení,

i přes dvou hodinový posun proběhla mimořádná noční odstávka, při které se ladil systém, aby se minimalizovala pravděpodobnost uváznutí serveru. Skutečnost je taková, že po dobu odstávky a celého čtvrtečního dne k deadlocku serveru nedošlo. Každopádně stopstav RunUO zatím pro jistotu trvá minimálně do páteční dvanácté hodiny polední. Není vůbec jisté, jestli k deadlocku znovu nedojde. Pokud by došlo, vše se bude řešit operativně. Je vyhlášen stav pohotovosti a třetí provozní stupeň byl snížen na druhý.

Další informace naleznete na http://monitoring.minarnet.net .

TomMin:
17.11.2010: Omezení provozu

Zdravím,

ve středu (tj. 17.11.2010) od 0:00 do zhruba 3:00 proběhne plánovaná odstávka (spíš omezení provozu), při které dojde k "debordelizaci" serveru (pročištění disků, zrušení nefunkčních či neaktivních účtů, ladění systému a mnohé a mnohé další ...). Server bude v době odstávky dostupný, ale bude několikrát restartován a jeho provoz bude značně omezen.

Tímto prosím správce, aby před začátkem odstávky zastavili na serveru herní službu (popř. služba bude před začátkem údržby násilně "odstřelena").

Tuto údržbu jsem na tento termín naplánoval proto, protože jsem kromě pondělí (15.11.) celý týden v Prostějově a manipulovat s tímto termínem již nebudu, protože do konce roku nebude na tuto údržbu čas.

Veškeré info sledujte na http://monitoring.minarnet.net .

PS: Tato odstávka nemá nic společného se říjnovým problémem, kdy server z ničeho nic zamrzl. Tento problém je již vyřešen a tato situace se za poslední 4 týdny neopakovala.

S pozdravem seňor Minář  ;D .

TomMin:
Zdravím,

jenom podotýkám, že pondělní (15.11.2010) "brzoranní" výpadek serveru od 0:04 do zhruba 8h nebyl součástí žádné odstávky. Zkrátka v serverovně opět vypadla elektrika. Vše už by mělo být normální a funkční. Úprava elektrických svodů (aby při výpadku el. energie nedocházelo k nedostupnosti serveru a sítě i přes to, že elektřina již do serverovny "proudí") v serverovně bude součástí středeční odstávky.

Za případné problémy se omlouvám.

TomMin:
Zdravím,

plánovaná středeční odstávka (nebo spíš omezení provozu) byla úspěšně ukončena. Server pročištěn.

Upozornění: Pokud někomu přestal po této odstávce fungovat účet na serveru (jak uživatelský, tak i webový), tak byl s největší pravděpodobností smazán. U uživatelských účtů bylo pravidlo mazání poslední přihlášení, u webových účtů dodržování stanov o provozu webového serveru a poslední návštěva (lidská návštěva, ne návštěva vyhledávacího robota).

V obou případech tuto skutečnost ohlašte na info(at)minarnet.net nebo na minar(at)minarproduction.cz, popř. na ICQ. Jelikož po spuštění automatického skriptu seznam účtů jak webových, tak i uživatelských značně prořídl, takže se mohlo stát, že mu byl účet nedopatřením smazán. Není problém, založí se znova.

Čištění se týkalo:
 - diskového pole
 - uživatelských účtů
 - webových účtů
 - ukončení provozu některých služeb
 - nepoužívaných modulů
 - MySQL databáze
 - odkládací paměti a swapů

Jenom pro informaci. Vyházeno bylo zhruba přes 50 GB doslova a do písmene (správci a moderátoři fóra mě to slovo odpustí) bordelu (jinak se tomu ani nedá říct, protože slovo "nepořádek" je hodně slabé), hlavně z webových účtů. Myslím si, že někteří se budou hodně divit. Pravidelným důvodem mazání webových účtů bylo to, že někteří si z prostoru pro web udělali datové skladiště (ve většině případů bych to nazval "datovým smetištěm"). Takové "smetiště" bylo za pomocí tlačítka "Delete" ekologicky zlikvidováno. Absolutně nepřipadá v úvahu, aby si někdo z webových účtů dělal tohleto. Takové účty budou nemilosrdně mazány.

Ještě jedno upozornění: S daty služby Ema se nedělalo nic. Šlo výhradně o systémové účty vedené na serveru a na síti MinarNet.Net.

Celé diskové pole bylo zkontrolováno a následně zdefragmentováno.
Kontrola: bez chyb
Defragmentace: ok

Nezapomeňte si hlavně tu vaši lásku (myslím tím Emu) zapnout ;) . Vše je ok.

Další podobná čistka zase za půl roku ;) .

Tomáš Minář

Albert Gold:
Bohužel spadl server a všichni členové RT, kteří ho smí nahodit jsou na koncertě. Omlouváme se za komplikace a těšíme se na vás zítra!

Navigace

[0] Seznam témat

[#] Další strana

[*] Předchozí strana

Přejít na plnou verzi