Hráči - Diskuzni Forum > Pokec

Obecné zamyšlení nad žvb

(1/3) > >>

Arya..:
Takže ahoj všichni, odpustě mi, že to sem píšu, ale chci se o to s vámi podělit. Klidně si mi tu jakkoli nenáviďte, mě už je to jedno. :)
Napsala jsem to tu hlavně k obecnému zamyšlení a zajímá mě, jestli to cítí někdo taky takhle.

Žvb hraju už hrozně dlouhou dobu, připadá mi to už jako pět let i když to jsou jen asi jen dva nebo tři reálné roky. Na hru jsem narazila nekonečným brouzdáním po netu a hledáním online HP škol, jelikož jsem potterovskej zapálenec. Když jsem našla žvb, čekala jsem asi tři měsíce a pak když mi přišel dopis byla jsem hrozně štastná. Přišla jsem do hry a absolutně mě uchvátila. Nádherná grafika, mluvení, emoty vše. Neuměla jsem hrát, ale no a co? V tý době to neumělo hodně lidí. Našla jsem si bezva kámoše, byli to stejní loseři jako já a to mi bylo taky jedno. Neuměla jsem dlouhou dobu emotovat nebo dávat příkazy a bylo mi to fuk. Nepsala jsem si s lidma ze hry přes icq, fb nebo skype. Mluvili jsme spolu jen ve hře a bylo to to nejlepší. Pak všichni hrát přestali a byla jsem tam sama.
Začala jsem hrát s novou postavou. Jenže žvb se změnilo. Už to nebylo to pohodový místo, kde si lidi často dělali co chtěli. OK, nebylo to dobrý když jsme neuměli emotovat nebo nosit věci přes příkazy, ale bylo to prostě volný a hezký. Připomíná mi to hippies. Ted tam nastal absolutismus. RT má vždy pravdu a jeho slova jsou zákonem (že by podobná situace jak na Bradonu? o.O). No jo, už mě to prostě nebaví, není to jak kdysi, ale přesto mě žvb naplnuje. Je to únik z reality a malé světýlko naděje, že mě má někdo rád (alespon mojí postavu) a proto jsem to vždy ráda hrála. Bud musím hrát naplno každý den nebo vůbec. Nedokázala bych už hrát přerušovaně, jelikož jsme naštvaná když prošvihnu nějakou akci. Žvb jsem obětovala už hodně. Musím vážně přiznat, že jsem na něm závislá. Snad dokážu přestat, i když mi je líto opustit mé kámoše tam. Pokusím se a doufám, že se zamyslíte také kolik jste už žvb dali a ono vám vzalo nebo naopak dalo. Přemýšlím o těch starých časech kdy to bylo všechno krásný, na starý lidi, co hráli nebo co stále hrajou, ale hrozně se změnili. Přeju vám hodně štěstí, všem. Možná odejdu možná zůstanu, ještě se rozmyslím, ale zamyslete se i vy zda vás žvb doopravdy baví nebo je to jen iluze krásného vysněného života, do kterého unikáte a nechcete se postavit čelem realitě. Já už říkám dost skrývání a jdu se poprat se životem :)

Edit: a to už vůbec nemluvím o neustálém zvracení v Kotli a chození šipkama ;)

Carimelle Wang:
Také jsem uvažovala, že bych po dnešku napsala něco podobného, ale nakonec jsem to vzdala s tím, že na to nemám síly...
Hezky sepsané

Nancy:
Je to zajímavý zamyšlení. I já a vím, že mnoho lidí v mém okolí vnímáme, že ŽvB se mění. Nevím, jak ostatní, já to vnímám trošku jiným způsobem (možná je to dáno tím, že jsem součástí týmu, který se snaží hru tvořit). Myslím, že se shodneme na "staré" době - sama jsem začínala hrát před necelými čtyřmi reálnými lety. Hra byla každopádně nevychytaná, nicméně bez větších omezení. Ani nonRP se často netrestalo tak přísně. Co vidím za nejdůležitější je to, že hra zůstávala ohraničena Ultimou a fórem, měli jsme málo kontaktů na ostatní hráče - výrazně méně, než dnes. Netvořily se hromadné chaty na Skypu, které nekončily pomlouváním ostatních hráčů ani domlouváním se na jiné; žádné hovory souběžně se hrou, aby se dvě postavy našly bez vynaložení námahy ve hře. Dřív byla dokonce z řad RT snaha mimoherní kontakt v herním čase "zakázat", pokud vím - my jako hráči jsme se bouřili - nicméně je nám všem jasné, že je takový zákaz nereálný. I já se takto znám s hráči a nelituju toho, hodně jsem se z toho poučila a také mi to hodně přineslo, někteří lidé, které jsem takto poznala na ŽvB, jsou pro mě nyní nenahraditelné spřízněné duše, často i přes stakilometrové vzdálenosti. Myslím si, že to může říct mnoho hráčů, kteří jsou v kontaktu s ostatními. Nicméně to nesvědčí hře - nejen díky výše zmíněným skupinovým konverzacím a často vznikající žumpě založené jen na tom, kdo koho nemá rád a koho pomlouvá a jestli ten nenávidí toho a jestli je támhleten zamilovaný do téhleté a proč, ale taky je to další zátěží pro RT, kteří jsou tím teoreticky k dispozici hráčům vždy, když jsou online. To by nevadilo, jenomže někteří hráči nejsou s to pochopit, že zelená fajfka u Skypu neznamená, že mám čas a chuť řešit jejich problém s hrou. Většina potíží by se navíc dalo vyřešit napsáním page ve hře.

K části textu o absolutismu na ŽvB - možná by bylo fajn uvést konkrétní případy, kdy RT vystupovalo "my máme vždy pravdu". Snažíme se ŽvB stavět na demokracii, a to nejen v rámci týmu. Je jasné, že každý někdy pochybí nebo dojde k nedorozumění, ty to ale paušalizuješ bez uvedení jediného příkladu. Takto si z tvého textu nemůže vzít tým nic, ani se pokusit napravit případné své chyby.
Bezpochyby většina z nás si v ŽvB něco nahrazuje nebo před něčím utíká. Každý člověk před něčím utíká, někdy se snaží uniknout před realitou. Je jasné, že se to nemůže přehánět. Ve správnou chvíli si to chce uvědomit a odzávislačit se, když už o sobě všichni prohlašujeme / prohlašovali jsme, že závisláci jsme :)

A na závěr - je mi líto, že se RT bojíš tak, že vystupuješ anonymně - k tomu není důvod..

Bc. Vodacek je osel:
Já se taky klaním k popsání problematických případů. Rozhodně je lepší je hned zmínit aby se daly hned třebas interně řešit. Nemyslím si že tu vládne diktatura, máte mnoho nástrojů jak se bránit. Nikdo vás bezdůvodně nevyhazuje a neumlčuje. Zastánkyně hráčů je také velmi silný nástroj, který bych doporučil využívat klidně i více. Jsou tu ale otázky o kterých se moc diskutovat nebude, viz třebas herní doba. Neviděl bych to rozhodně tak černě, ale uvidíme až s konkrétními případy. Podle mě je lepší nepsat to za anonyma, myslím, že tě nikdo nebude brát za tu černou ovci co si dovolila stěžovat a když jo tak si to s nim vyřídím.

Tomaash:
a bylo by treba mozne, abyste mi zcela konkretni situace kdy se projevila "absolutisticka" vule rt posilali do soukromych zprav vcetne jmen?
zmena smeru se nejlepe udela na zaklade konkretnich situaci. pokud mi poslete sz, tak ja vam mohu slibit, ze se jimi budu zabyvat.

Navigace

[0] Seznam témat

[#] Další strana

Přejít na plnou verzi