Autor Téma: Málo hráčů  (Přečteno 469 krát)

Offline Sierra Rodriquez

• Zmijozel
Málo hráčů
« kdy: Leden 21, 2020, 11:06:28 odpoledne »
Ahoj,
ŽvB hraju přerušovaně už spoustu let a je to velmi srdeční záležitost, protože to bylo jedno z prvních RPG, které jsem hrála. I přes otřesné RP, nelogičnost chování či další chyby začátečníků (bylo mi 12 no ::) ), jsem si našla skvělou partu, se kterou jsme vydrželi hrát pár školních let. V té době si pamatuju, jaké peklo bylo dělat prváka - přeplněná a zalagovaná školka, fronta na otevření Příčné a následná fronta přes celu Příčnou při čekání na peníze a nejhorší předbíhání se u zařazování, protože to trvalo asi 2-3 hodiny (ke všem těmto událostem jsem si dělala popcorn, abych se nenudila ;D ). V té době se posílalo i 500 dopisů novým prvákům s výzvou k instalaci hry.

Po nějaké době jsem teď zase začala hrát a je mi trochu smutno. Kam se poděli hráči? A jak to, že se neobjevují noví? To je hra banálních textovek přes messenger vážně tak baví?

Jak už jsem řekla ŽvB je moje srdcovka a nechci, aby skončilo kvůli nedostatku hráčů. Prosím pojďme se zamyslet, jak tuhle super hru, kterou si tolik lidí zamilovalo, přivést opět více k životu. Jak zvýšit propagaci a dosah, abychom zase měli fronty přes celou Příčnou a nablito v Kotli, protože i když nás to štve, tak bez toho je ve hře vlastně trochu smutno.

Díky za pozornost a případné návrhy, jak a kde ŽvB propagovat, jako tu nejlepší hru na světě, bez které se neobejdete. Sama mám pár nápadů, ale bojím se, že sama dokážu málo.

https://imgur.com/2n633GV

Offline Lysander Strangelove

• Havraspár
Re:Málo hráčů
« Odpověď #1 kdy: Leden 21, 2020, 11:45:58 odpoledne »
Odpověď na tohle je celkem jednoduchá - propagace. Webovka s prastarými screeny, poloaktivní facebooková stránka. To jsou věci, který zkrátka už nezaberou. Obzvlášť u generace, pro kterou cokoliv nacházející se na třetí stránce vyhledávání v googlu, je prakticky neexistující.
Chce to zkrátka posílit v tomhle ohledu. Je tu ještě hrstka textových her, takže proč nerozhodit sítě a zjistit jestli nejsou ochotné zkusit malé quid pro quo? Pak je tu taky možnost zapojit se na instagramu, to nemůže uškodit. Prostě je potřeba mít větší presenci. Místo toho to vypadá jako kdyby se ŽvB schovávalo pod neviditelným pláštěm.

A celkem mě děsí, že na ŽvB je tak trefný slogan toho oranžového pána. ;D

Offline Alastair Scarborough

• Mrzimor
  • "Conscience is a man's compass"
« Odpověď #2 kdy: Leden 22, 2020, 12:21:15 dopoledne »
Jojo. Taky považuju ŽvB za svoji velice srdcovou záležitost, kdy zařazování trvalo 3 hodiny, v Kotli bylo vždy nablito, přeplněná učebna astronomky, kdy se musely vyčarovat židle navíc a tak.
Je to opravdu jen o propagaci. A v téhle jednoduché době by opravdu nebylo od věci přejít na Instagram a propagovat se zrovna tam.
Protože upřímně...  ŽvB už víceméně drží stávající hráči, kteří mají už třeba třetí postavu.

Offline Taweri Drowen

• Nani!?
« Odpověď #3 kdy: Leden 22, 2020, 11:06:12 dopoledne »
Musím plne súhlasiť. Ja sám by som veľmi rád hral a prispel do hry ale bohužiaľ isté okolnosti nedovolia. Propagovať by som to tiež chcel keby to bolo nejak možné. Instagram moc nepoužívam a ani tam nemám moc vecí ani ľudí. Pokúsil by som sa spraviť nejaký plagát na reklamu, môžem sa pokúsiť aj finančne prispieť na platenú reklamu pokiaľ by sa to dalo dať tiež dokopy, takisto som si už dávnejšie všimol, že je jedna rozpracovaná  "lepšia" verzia webovej stránky, ktorú robil tuším Ben, dám sem odkaz (pokiaľ to vadí tak sa to môže vymazať) http://ben.zvb.cz/. Stačilo by to aktualizovať a trochu pomeniť aby tam neboli tiež údaje z doby kamennej a vymeniť aktuálnu na túto.
Tak či onak, je obdivuhodné, že projekt takéhoto druhu, robený mladými študentmi strednej a vysokej školy už existuje viac ako 10 rokov, je v tom neskutočne veľa práce a energie, zaslúži si to aspoň trochu väčšiu popularitu.
« Poslední změna: Leden 22, 2020, 11:08:14 dopoledne od Taweri Drowen »

Offline Emma Rivers

• Nebelvír
« Odpověď #4 kdy: Leden 22, 2020, 01:34:57 odpoledne »
Taky už jsme to s pár lidma řešili.. On je ten úpadek vidět i na webu, kde vůbec nejsou aktualizovaný seznamy studentů  :-\
Profil na instagramu mě taky napadl, přece jenom je to dost používaná platforma. Jen najít někoho, kdo by měl čas to dělat. Můžeme se pokusit tu nahodit nějaký nápady, jak co vylepšit, třeba by něco bylo realizovatelný.  :)

Offline Ash Sealen

• Dospělák
    • Randomly founded papers
« Odpověď #5 kdy: Leden 22, 2020, 03:07:42 odpoledne »
O tomhle problému se ví už delší dobu, přesto bych radši zmínil něco jinýho. Ona propagace, sociální síť či něco takového zase takový problém nebude, toho se může ujmout v podstatě kdokoliv, jedině web je něco, co bych vyzdvihl a přitakal k tomu. Za mě je větším problémem ty lidi ve hře udržet. Spousta hráčů si neumí tvořit hru sama a bez nakopnutí na tom ztroskotají. Nehledě na to, že když už se tu zmiňují staří hráči s novými postavami, dle mě je v tomhle zakopaný pes taktéž. Rozdělení do kolejí se už nějaký ten pátek také nemění, takže kdo není hloupý a má vysněnou kolej, může si už předem udělat obrázek o tom, kam ho klobouk hodí. S tím souvisí i již zmíněný návrat starších hráčů. Domluva, že se slezou v jedné koleji je tímhle způsobem hodně reálná a bohužel tomu tak i je. Loňský rok toho byl důkazem. Sběr bodů (gratulka Mrzimore, zasloužené), aktivní hraní na koleji a podobně. Když to pak vychází tak málo hráčů na jednu kolej, ve které tito aktivní hráči nejsou, nedivím se, že po krátké době zmizí.

PS: Mrzí mě, že mě loňský rok minul, bodová přestřelka byla super, Ronnye díky bohu nebyl okraden alespoň o tohle + volnočasový klub zase přinesl nějakou novinku, která je právě tím, na co v prvním odstavci narážím.  :)

Offline Jade Cornelle

• Dospělák
  • I do not care
    • Jade's Life
« Odpověď #6 kdy: Leden 22, 2020, 03:23:01 odpoledne »
ŽvB sice hraji necelé tři roky, takže jsem nezažila to, co zažili ostatní, každopádně, ještě před dvěmi lety zařazování trvalo hodinu a půl a minulý rok v dubnu už bylo hotovo za půl, možná tři čtvrtě hodiny, co si tak pamatuju.

Řekla bych, že propagace není taký problém, to je možná ten nejmenší, nicméně, jak zmínil Ash, někteří hráči si nedokáží sami vymyslet zábavu ve hře, a když zjistí, že na hradě kromě učení nemají prakticky co dělat, mizí ze hry.

Myslím, že přilákání a nových hráčů by mohla zajistit nějaká ročenka, či velká akce plná dobrodružství a nebezpečí nebo něčeho takového. Teď však nastává otázka, zda na to RT mají čas...

Offline Ronnye Redwood

• Dospělák
« Odpověď #7 kdy: Leden 22, 2020, 05:45:35 odpoledne »
Ono se ještě zapomíná na jeden drobný detail. Harry Potter jako téma prostě upadá, kde jsou ty doby kdy teprve vycházeli knížky nebo filmy? Obecně tohle téma není tahout a tak je celkem na snadě že na cokoliv s ním spojené upadá zajem aspoň lehce.

Offline Aytynin Gudrun

• Dospělák
« Odpověď #8 kdy: Leden 22, 2020, 08:23:59 odpoledne »
Když už se tu toto téma objevilo, tak taky něco málo povím. Možná to je i poprvé, co se někdy k něčemu zde na fóru vyjadřuju.
Těch let, co jsem žvb hrála (poslední rok už ani nepočítám) bylo tak 10? A mohu říct, že se za tu dobu posunulo všechno.
1) Děti v této době kolikrát ani neví, co to vlastně Harry Potter je. Když už ví, tak jim ten příběh nic neříká, nerozumí tomu a přijde jim to divné (nemohu tedy mluvit všeobecně, spíše to vezmu z toho okolí, kde pobývám). Podle mě se tedy dá trochu počítat s tím, že se do hry nebude hlásit tolik mladých.
2) Je třeba dost lidí, co by rádo hrálo a o této hře ví (například já :D ), ale bohužel kvůli škole, práci a povinnostem prostě není čas na to hru vůbec začít hrát. Když už by byla šance, tak pouze v létě nebo o prázdninách (prostě někteří z nás už jsou prostě staří a tolik času nemají).
3) Komunikace mezi normálními hráči s druhými a RT se od počátků mého hraní rapidně zvýšila. Upřímně nemyslím si, že by to bylo špatně, spíše naopak, ale právě díky té komunikaci se pak ve hře může zvrtnout spousta věcí. Nebo třeba mimo hru člověk zjistí, že ten na druhé straně mu nesedne a pak mu ve hře dělá naschvály (teď by mě určitě spousta z vás řekla, že to tak není, ale dejme si ruku na srdce, dělají to všichni, ať už nevědomky nebo schválně). Pak následkem toho ti, kterým se to stane, tuto hru raději opustí, protože je to prostě trápí. - To právě souvisí i se ztrátou hráčů.
Jakožto totální laik bych zde zmínila i jednu věc, za kterou mě rt možná zabije (předem se za to omlouvám). Z občasných návštěv zjišťuji, že mapa hry a míst, kam se dá jít je strašně veliká na to, kolik hráčů ve hře je. Tím pádem hráči jsou rozprostření všude a možnost střetu je skoro mizivá. Když by se to trochu omezilo, možná by byla šance potkávat třeba i ty hráče, kteří se ve hře moc neukazují (např. v časech, kdy jsem hru žrala byla dvě místa, která byla ohniskem všeho dění a i pouhé sledování byla zábava - Kotel a vstupní síň na hradě) a navnadit je tak, aby začali zase hrát.
Co se týká propagace, ve svých mladších letech jsem všem tuto hru nadhazovala a bohužel se nikdo moc nechytil. Souhlasím s tím, že by se pro to mohlo něco udělat. Možná by pomohlo i nějaké video na youtube, kde by se ukázala hra v dnešním světle a pojmenovat ho nějak šikovně, aby když si někdo napíše např. Harry Potter hra - mu vyběhlo v nabídce i toto.

Doufám, že jsem tímto příspěvkem nikoho neurazila, nepohoršila a moc nenaštvala :D

Offline Emma Rivers

• Nebelvír
« Odpověď #9 kdy: Leden 23, 2020, 01:11:01 dopoledne »
Ten čas je asi nejhorší no.. Sama ho mám dost málo a je to i důvod, proč se pak člověk nechce pouštět do nějakých akcí ve hře, protože by zjistil, že vlastně nemá čas a hráči by se naštvali. Přitáhnout hráče by nebyl problém, jak zmínila Aytynin ten youtube nebo kdyby se někdo ujal instagramu. Bylo by vidět, co se v tý hře dá zažít a s nějakou ukázkou ovládání a všeho by se i snížilo to, že noví hráči prostě nevědí, co má dělat (u mě to byl důvod, proč jsem s první postavou přestala hrát asi po měsíci).

Větší problém je pak v tom, jak tam ty hráče udržet. Ono pořád plánovat nějaký akce a pak dohlížet na to, aby hladce proběhly, určitě není snadná práce a u hry si každý chce odpočinout. Proto jsem ráda za každýho aktivního hráče, to se pak už nějaká aktivita vymyslet dá.

Offline Hayley Bettencourt

• Dospělák
  • Watch what you say to me.
    • Deník Hayley
« Odpověď #10 kdy: Leden 23, 2020, 12:38:57 odpoledne »
Tak vás po dlouhý době zdravím a taky přispěju svým pohledem na věc.  :)
Myslím, že v týhle situaci tady neexistuje žádnej "zakopanej pes", protože se jedná o tolik různých faktorů, že se nedá prostě jen něco málo pozměnit, aby ŽvB bylo jako dřív.

1.) Vyrostli jsme a většina z nás na hru už nemá čas. Jak hráči, tak RT, a je to naprosto pochopitelný.
2.) Dnešní generace má mnohem vyšší nároky na hry, Ultima je hodně stará a rádi si jí zahrajou spíš lidi 20+. Bohužel už nejsme v době, kdy jsme byli rádi za každou kvalitnější hru, a tenkrát ŽvB jako česká hra (shard) hodně vynikalo. Teď si mladý sednou k Fortnite a tím to hasne (no hate, osobně hraju hodně her a neříkám že nějaká je špatná jen proto, že to není můj šálek čaje).
3.) Veškerá komunikace probíhá přes Discord, Skype, FB a vzhledem k tomu že se toho ve hře už tolik neděje, forum pomalu umírá taky. Pamatuju si, jak jsem na něm závislačila a kontrolovala ho každou půl hodinu a měla radost pokaždý, když jsem viděla novej příspěvek.
4.) Jak jste tady už psali, webovky jsou sice krásný (doteď je miluju) ale sto let za opicema a neaktuální. Každej, kdo uvidí neaktualizovaný stránky si pomyslí, že to v tý hře asi moc nežije a odradí ho to rovnou.
5.) ŽvB je mimo sociální sítě. Popravdě myslím, že by ani nebyla tolik nutná reklama, jako spíš aktivita na FB a Instagramu. Ale opět, kdo má čas tohle dělat zadarmo a vytrvale?
6.) Nikde není jasně viditelná možnost přispět na běh hry. Vlastně ani nevím, jestli ta možnost vůbec je. A tohle vidím asi jako největší problém. Vzhledem k tomu, že nikdo nemá čas x hodin denně na to makat na hře zadarmo, tak nejsou ani vidět nějaký větší změny. A já se vůbec nedivím. Spousta serverů je založených na donatech, díky kterým mají hráči, který přispějou, třeba nějaký menší výhody oproti ostatním. Není to nutnost, ale dneska už běžná praxe. Kupovat si virtuální věci už není žádná výjimka.
7.) Nejsou ročenky. ŽvB jsem začala hrát v roce 2010, postupně jsem se na to vykašlala a doteď si cca jednou za rok založím novou postavu, ale vždycky mě to hned přestane bavit. Je fakt, že je to moc velkej prostor pro tak málo hráčů, navíc hra není založená téměř na ničem jiným než interakci s ostatníma, takže pokud ve hře nikdo není, tak si maximálně tak oběhnete hrad a tím to končí. Ročenky prej přestaly už před delší dobou a ty byly hodně velkou součástí ŽvB.

Myslím, že chyba není na žádný straně, prostě to pomalu uhasíná, ale není to ani tím, že by byli "líný RT" nebo na houby hráči. Osobně věřím tomu, že by se to dalo oživit, ale muselo by se toho ujmout vysloveně aktivně několik lidí s jasným cílem, který by se museli smířit s tím, že tomu budou muset věnovat hodně snahy a času, než se jim to začne vracet. 

Offline Marry Spring

• Dospělák
  • I'm tired! Can't we just be Death Eaters?
    • Deník a vše kolem Marry
« Odpověď #11 kdy: Leden 23, 2020, 05:29:40 odpoledne »
Já tedy taky patřím už k těm starším hráčům a musím souhlasit snad se vším, co se tu píše. Ráda bych ale i přidala něco vlastního, co si myslím, že hře škodí. Nevím, jak se na to tváří ostatní, ale alespoň u mě je to vždy ten jeden jediný důvod, který by mě donutil s hrou přestat.

A tím jsou kouzla. Jak už samotné učení, tak i jejich znalost.

1) Když jsem začínala hrát, nikdo mi neřekl, že se mám učit kouzlo tak, aby vydrželo několik minut nebo mělo několik dob. Jakmile jsem kouzlo uměla (vykouzlila, byl target), zahodila jsem je a brala to tak, že je umím. A tak to bohužel není. Nikdo mi totiž za celé roky neřekl, že jsou nějaké staty. A na staty odpovídají kouzla. Tzn. pokud máte staty nízké, nezakouzlíte určitá kouzla. Ano, dává to smysl. Ale nenapadlo by mě, že kouzla se musím učit opravdu téměř nonstop, aby se mi vůbec ty staty zvedly a abych mohla pokračovat. Nemluvě o tom, že samotné staty i studentům padají, a tak pokud se netrénuje opravdu pravidelně a skoro každý den, můžete rovnou začít odznova.
2) Další věc s kouzly je ta, že trvá strašně dlouho, než se člověk to kouzlo naučí. Ať už jen na target nebo tedy celkově do max. statů. ŽvB už dnes, jak řekla Hayley, netáhne mladé hráče, a tak tu většinou sedí lidi 20+. A ti už mají svůj život, ať už studují, pracují, mají rodinu. Je jedna věc docházet na hodiny a občas sepsat esej, druhá věc je několik hodin denně sedět u trénování kouzel. A to nepřeháním, těch několik hodin je potřeba. I kdyby ten čas ale byl, přiznejme si, že je to strašně nudné.
3) Mini věc na konec - kouzla občas profesoři neučí tak, jak jdou po sobě. Alespoň se staty. Řeknou vám o jednom, začnete se učit a nejde vám. Až později vám řeknou jiné kouzlo, které se kvůli statům máte učit dřív. Až po tom vám to první kouzlo jde. Co je to za logiku? (není samozřejmě chyba profesorů, ale toho, jak jsou napsaná skripta)

Tímto chci zkrátka říct, že by se podle mě měla alespoň nějak ty kouzla upravit. Možná aby staty až moc nepadaly, aby nebyly tak těžké na zakouzlení, braly méně času a nebo aby se aspoň mluvilo o tom, jak moc jaké kouzla máme umět.

Pro mě je přesně tohle ta nejvíce nudná věc na ŽvB a kdykoliv se musím kouzla učit, nechce se mi a motivuje mě to k tomu, abych hru úplně opustila.

Offline Jade Cornelle

• Dospělák
  • I do not care
    • Jade's Life
« Odpověď #12 kdy: Leden 23, 2020, 05:59:03 odpoledne »
Musím říct, že souhlasím s Marry...

Pokud se člověk učí kouzla, zabírá to tolik času, že pokud u toho někdo nesedí od šesti až do půlnoci několik dní, prostě ty kouzla nedá. Nebo ne tak rychle, jak by to asi být mělo.

Padání statů je věc druhá a v tom vidím problém student zejména u mladších studentů, kteří celý rok trénují kouzla, jenže poté přijdou prázdniny, během kterých kouzlit nesmí, přijedou na hrad a ono to nejde, i když předtím šla všechna kouzla perfektně... Nedej bože, pokud nestihnou závěrečné zkoušky s zažádají o náhradní termín, který se koná jen několik dní po návratu do školy...

Pokud člověk studuje, pracuje nebo zkrátka čas nemá, tak to zpátky prostě nenažene...

Offline Taweri Drowen

• Nani!?
« Odpověď #13 kdy: Leden 23, 2020, 07:50:47 odpoledne »
Môžem tiež prikývnuť čo sa kúziel týka. Ja som tiež za časy svojej poslednej postavy trénoval veľa, kúzla ale nefungovali. Raz sa mi (vraj) podarilo aj bugnúť skilly svojej postavy a kúzla mi nešli vôbec (toto bola moja chyba). Ani tie, ktoré som už vedel. Riešili sme to potom nonRP v kabinete bývalej profesorky a členky tímu, kde sa mi to pokúšala opraviť cez nastavenia. Niečo sa aj podarilo, teda tuším mi to nakoniec resetovala a povedala, nech to otestujeme, či sa to vôbec zvyšuje pri trénovaní. Asi 20 minút som tam viackrát skúsil postupne podľa poradia rôzne kúzla a vraj sa mi to pohlo ale fakt minimálne. Doslova. Nakoniec aby moja postava nebola "blbá" tak mi ich o niečo posunula a ostalo mi to tak. Musel som sa uspokojiť s tým, že mi to bude trvať strašne dlho.
« Poslední změna: Leden 24, 2020, 10:22:19 dopoledne od Taweri Drowen »

Offline Jessie Carman

• Mrzimor
  • I just hope that I die young and high like Hedwig
« Odpověď #14 kdy: Březen 29, 2020, 10:40:06 odpoledne »
Ale noták sakra, tohle vlákno si nezaslouží utichnout jako všechny ostatní. Každej jste vynaložil úsilí a napsal svoje pocity ze současnýho stavu hry. Poukázali jste na některý problémy a zapřemýšleli nad tím, co by se dalo udělat pro zlepšení. Jsou tu ale opravdu lidi, kteří jsou ochotní nějak přispět a zachránit ŽvB, nebo je to všechno pouhá kontemplace? Toť otázka.
ŽvB mělo obrovskou hráčskou komunitu. Asi se to nezdá, ale hodně lidí na hru stále vzpomíná a určitě by si i rádo znovu zahrálo. Jenomže hra už zkrátka a jednoduše nepůsobí lákavě a každej se na to vyprdne dřív, než začne rozmýšlet novou postavu. Je tady totiž příliš mnoho faktorů, které je nutno splňovat, abychom si hru vůbec užili. Časová náročnost? Všichni víme, že nám občas stačila třeba jenom hodinka v pátek večer, aby nás hra bavila. A časově náročnej systém se dá přece kdykoli změnit, ne?
#makeŽvBgreatagain

A jak tuhle problematiku vidí vedení? Moc rád bych si přečetl i vyjádření od vás. V čem spočívá největší problém hry a dá se s tím něco dělat? Jsou na to vůbec lidi a energie?
Trhá mi to srdíčko, když vidím, jak ŽvB umírá.

Offline Kate Oak

• Havraspár
  • Všichni jsme šílení a neříkej, že ne!
« Odpověď #15 kdy: Březen 29, 2020, 11:24:40 odpoledne »
Taky mě to hodně trápí. Když jsem opustila ŽvB na asi 3 herní roky, měla jsem najednou mnohem víc času na školu a jiné věci. Nejvíc mě od té hry tedy držela časová náročnost. Navíc prostě nejsem schopná být včas všude včas a na všech hodinách a zkouškách. Taky si potřebuju třeba během hry někam na pět minutek odběhnout, což dost často není možný (vždycky mi to vyšlo na hodinu lektvarů, kdy jsem musela jednat docela pohotově ;D).

ŽvB je skvělá hra, které chybí hráčská komunita a (za tohle trochu sory) nějaké lepší jméno :D. Vždycky, když se o tom někomu snažím říct, tak už jenom ten název zní lehce podivně. Musím ale uznat, že s ničím jiným a lepším jak ŽvB bych asi nepřišla.

Tak snad to úplně neumře, držím vám všem a celé hře palečky, ať to dobře dopadne.  ;)