Život v Bradavicích

Hráči - Provoz => Herní události => Téma založeno: Theodor Orphes Květen 21, 2014, 06:32:16 dopoledne

Název: Ošetřovna.
Přispěvatel: Theodor Orphes Květen 21, 2014, 06:32:16 dopoledne
Jenom skromný dotaz, aby bylo RP v pořádku:
Jsme zavření na ošetřovně, kde jsem již více jak týden nedostali ani najíst. (pokud vezmu v úvahu jak rychle letí čas ve hře)
Nenajde se tam ani jediný jogurt nebo kousek čehokoliv i kdyby plesnivého, všichni marodi co klepou na dveře zase odchází pryč, protože jsme tam celou dobu úplně sami a samozřejmě vstupní dveře otevřít neumíme.
Máme už začít hrát jak je nám z hladu špatně, blouzníme, ne-li pomalu po té době už skoro umíráme hlady? :-)
(jídlo jsme si vykouzlili, ale nemýt pomůcky a hůlku s sebou už by jsme skutečně hlady snad ani nevstali ;-) )
Název: Re:Ošetřovna.
Přispěvatel: Medvěd Květen 21, 2014, 10:35:55 dopoledne
Uh...
V tomto případě prosíme o schovívavost vás marodů.. jak jistě víte 80% času je pro vás na ošetřovně slečna Sayaka Hitori, ovšem pokud není musíme hrát Madam Pomfreyovou. Zde nastává problém, jelikož jak jistě víte učíme, řešíme a pracujeme tak MP je hrána opravdu ve "volných chvílích". Zkusíme to napravit.

Ps: Pokud se ptáš na RP stránku aby bylo vše v pořádku.. podle toho co vím přitáhl jsi si na marodku sovu (nešenou přes příkaz [nosit) a bez jediného emotu. Takže pokud bys příště chtěl psát cosi o tom aby to bylo RP v pořádku. Zkus se zamyslet nejdřív nad sebou. A pro příště pokud tě tak uvidíme nebudeme hodní.
Název: Re:Ošetřovna.
Přispěvatel: Harry McLowell Květen 21, 2014, 03:12:38 odpoledne
Podľa mňa má Orphes pravdu, ak už niekto je na tej ošetrovni, tak by sa to malo zahrať. A stále mi to pripadá, ako "Ani sa neozývaj, lebo bububu a bude trest". Hráči sa síce majú držať RP, ale dokonalé RP nemá nikto. Ani RT.
Název: Re:Ošetřovna.
Přispěvatel: Medvěd Květen 21, 2014, 03:36:37 odpoledne
Podľa mňa má Orphes pravdu, ak už niekto je na tej ošetrovni, tak by sa to malo zahrať. A stále mi to pripadá, ako "Ani sa neozývaj, lebo bububu a bude trest". Hráči sa síce majú držať RP, ale dokonalé RP nemá nikto. Ani RT.

Lepší BUBUBU než rovnou zakročit ne? Nebo si rovnou přejete zakročit? Bylo to myšleno jako zdvořilé upozornění.
Co se týče ošetřovny jak jsem již psal bude to napraveno, člen týmu který se zhostil hraní MP poslední dobou, se také musí věnovat vlastním povinnostem. Tudíž se nemůže na 100% věnovat jednotlivci.
Název: Re:Ošetřovna.
Přispěvatel: Theodor Orphes Květen 21, 2014, 04:20:17 odpoledne
.. podle toho co vím přitáhl jsi si na marodku sovu (nešenou přes příkaz [nosit) a bez jediného emotu.

Takže tedy, abychom si rozuměli:

1.) víš tedy jak se zdá chybně, onen dotyčný který tuto informaci podal pravděpodobně přehlédl nejen provoz na ošetřovně, ale i emoty v době příchodu a to jak na Sově, tak na Kyblíku.
(ovšem obvyklý postup je, že se kontaktuje mimo veřejné fórum hráč pro vysvětlení, jakési veřejné arogantní vyzdvižení mimo téma threadu pravděpodobně není zcela na místě - obvykle se tím vyhýbavě maskuje hlavní téma)

2.) děkuji, ale nedostal jsem to podstatné = žádnou odpověď na naprosto jasnou a stručnou otázku
(Je pochopitelné, že kdokoliv mohl udělat chybu .. nebo přesněji z jakéhokoliv důvodu nemusel mít čas pro MP. Jsme všichni jen lidi a je to normální, proto se ptám jak se mají postavy na ošetřovně zachovat aby to zapadlo nerušeně do děje, zda hrát hladovění a nebo se chovat normálně jako normálně, nic jiného jak je mi tu reakcí Medvěda podsouváno)
Název: Re:Ošetřovna.
Přispěvatel: Shyam Staar Květen 21, 2014, 04:23:10 odpoledne
Súhlasím s Medvědem ... a dodám len, že nielen hráči, ale aj členovia RT majú svoj RL život a svoje veci, a jednoducho nemôžu tráviť čas sedením za hrou a to je dôležité pochopiť. Keď sa nedá, tak sa jednoducho nedá a zvlášť, keď ani nikto iný z týmu v danej chvíli proste nemusí mať čas danú vec riešiť (má iné povinnosti, alebo je v hre na inom mieste, to je jedno).
A keď sa niečo takéto stane (a trvá to aj dlhšiu dobu), tak sa podľa mňa treba ozvať skorej (aj súkromne, napríklad), alebo sa to pokúsiť vyriešiť RP s danými možnosťami, ktoré práve máte (napr. poslať sovu s listom, keď už tam tá sova bola, alebo niečo podobné) ...
Dokonalé RP nemá nikto, každý hrá ako vie, zdokonaľuje sa, učí sa ... ale keď niekto raz poukáže na RP druhého, je fajn poukázať na to, že nikto nie je dokonalý a nie v každej situácií sa správal podľa RP. Treba sa najskôr pozrieť na seba, až potom hovoriť na druhých o ich štýle hrania ...
Název: Re:Ošetřovna.
Přispěvatel: Theodor Orphes Květen 21, 2014, 04:30:48 odpoledne
Súhlasím s Medvědem ... nikto iný z týmu v danej chvíli proste nemusí mať čas danú vec riešiť
Jenže tady nejde o reálnou hodinku, nebo večer ... tady jde o herní skoro týden, tedy reálné cca 3 dny v kuse a není na ošetřovně pouze Theodor.

Citace
A keď sa niečo takéto stane pokúsiť vyriešiť RP s danými možnosťami, ktoré práve máte (napr. poslať sovu s listom, keď už tam tá sova bola, alebo niečo podobné) ...
Treba sa najskôr pozrieť na seba, až potom hovoriť na druhých o ich štýle hrania ...
Ale ovšem, souhlasím, vždyť říkám že to jenom Medvěd nafukuje, místo aby navedl na směr, který bude nejvhodnější a takový zahraju. Stačila jednoduchá odpověď jak se mají postavy na ošetřovně zachovat a ne do toho zatahovat cosi jiného, navíc ještě z doslechu.

Já nic špatného neřekl, jen se pro jistotu, abychom se nerozhodli špatně, zeptal jak to máme zahrát. Myslím že jsem postupoval správně a zájmu všech.
Název: Re:Ošetřovna.
Přispěvatel: Bc. Vodacek je osel Květen 21, 2014, 04:32:48 odpoledne
Jak by jsi tedy chtěl aby to fungovalo?
Název: Re:Ošetřovna.
Přispěvatel: Theodor Orphes Květen 21, 2014, 04:35:55 odpoledne
Jak by jsi tedy chtěl aby to fungovalo?

Máš na mysli jak by měla postava dál reagovat?
- No mne je to upřímně úplně jedno. Buď oba co jsme na ošetřovně můžeme zahrát slabost, křeče z hladu, halucinace apod.
- Nebo se můžeme chovat normálně jakoby bylo všechno v pořádku a nijak to neřešit (jenom pak nechceme být nepadnutí tím, že nechat nás vyhladovět byl úmysl a hrajeme tedy špatně RP, proto jsem se raději zeptal jak máme postupovat)
Jak řeknete, tak se postavy zachovají :-)
Název: Re:Ošetřovna.
Přispěvatel: Bc. Vodacek je osel Květen 21, 2014, 04:40:47 odpoledne
Jak by jsi tedy chtěl aby to fungovalo?
Máš na mysli jak by měla postava dál reagovat?
ne
Název: Re:Ošetřovna.
Přispěvatel: Theodor Orphes Květen 21, 2014, 04:45:08 odpoledne
Jak by jsi tedy chtěl aby to fungovalo?
Máš na mysli jak by měla postava dál reagovat?
ne

Tedy provoz na Ošetřovně z pozice MP?
- nechci do zaběhnutých systémů nijak zasahovat
- ale asi není až takový problém i kdyby jen 1x denně na Ošetřovně do jídelny dát jídlo? To by šlo i dle počtu osob v prostoru ošetřovny zautomatizovat. Pokud by script projel dané prostory na snídani, na oběd a na večeři, zcela jistě by se někdy do aktivne přihlášených osob trefil a přidělil jim na stůl jídlo (vím, komplikuji to tímto až příliš, ono madam Popy jistě ví, kolik lidí tam má a prostě alespoň 1x denně tam těm lidem něco na zub položí) ;-)
Název: Re:Ošetřovna.
Přispěvatel: Björn Květen 21, 2014, 05:27:14 odpoledne

Takže tedy, abychom si rozuměli:

(...)

(ovšem obvyklý postup je, že se kontaktuje mimo veřejné fórum hráč pro vysvětlení, jakési veřejné arogantní vyzdvižení mimo téma threadu pravděpodobně není zcela na místě - obvykle se tím vyhýbavě maskuje hlavní téma)

V tom případě jsi nedodržel obvyklý postup a rovnou na sebe strháváš pozornost na fóru, maskujíc to za nevinný dotaz. Pokud bys položil tento dotaz soukromě, nemusel bys čelit protivýtkám. Medvěd nereagoval nikterak mimo mísu, reagoval úplně stejně jako ty. Vytýkáš RT, že nechodí na ošetřovnu, tak RT ti vytýká, že na ošetřovně nehraješ, jak se má hrát. Nesnáším tyhle pokusy o demagogii. Odpověď ti mimochodem byla jasně dána, nicméně jsi ji v té rychlosti, se kterou obviňuješ RT z arogance a neprofesionality, přehlédl.
Název: Re:Ošetřovna.
Přispěvatel: Theodor Orphes Květen 21, 2014, 05:35:56 odpoledne
RT ti vytýká, že na ošetřovně nehraješ, jak se má hrát.
...bohužel nemohu souhlasit.
- Medvěd mi jasnou odpověď nikde nedal, zda hrát hladovějícího, či vše přehlédnout. Z toho že někdo něměl čas nejde nijak odvodit, jak se má postava tedy zachovat, taková odpověď nikde není.
- pokud si to člověk přečte pozorně ono je mi vytknuto že nehraji na ošetřovně jak se má? To tam také nikde nečtu, pouze to jak Medvěd veřejně hlásá to, co se pouze doslechl (jak sám píše) a na to mu tedy oponuji, že to tak nebylo.
- strhávám na sebe pozornost? Skutečně po mé otázce, kdyby Medvěd klidně odpověděl (jako odpovídá jiným) : Dělejte jakoby nic, jenom ten kdo měl na starosti MP neměl bohužel čas, napravíme.   ..... skutečně by se po například takovéto odpovědi strhla nějaká diskuse a někdo by na sebe strhával pozornost?
No je to doopravdy na zamyšlenou.
Název: Re:Ošetřovna.
Přispěvatel: Björn Květen 21, 2014, 05:45:16 odpoledne
Pokud si myslíš, že se k Tobě Medvěd chová jinak než k ostatním hráčům, je možné se odvolat k soudnímu tribunálu ŽvB, kde se tyto věci řeší. Dokud toto tribunál neuzná, házíš na Medvěda neopodstatněnou špínu, která může být brána jako cílené podrývání autority člena RT, což se díky precedentům v minulosti trestá.

Pokud bys ty reagoval slušně po Medvědově odpovědi (která byla mířena jako výtka, nikoliv jako útok, který jsi předvedl ty) a mával méně slovy "arogantní" a podobně, vůbec byses nemusel teď k ničemu vyjadřovat. Přesto jsi tak neučinil.

pouze to jak Medvěd veřejně hlásá to, co se pouze doslechl (jak sám píše)

A tady opatrně, protože toto už je cílená lež. "Podle toho co vím" nerovná se "To, co jsem se z druhé ruky doslechl".
Název: Re:Ošetřovna.
Přispěvatel: Simone Pellas Květen 21, 2014, 05:47:35 odpoledne
Nechci se do toho plést, ale přece když je někdo tak nemocný, že musí být na ošetřovně... Tak asi ani nemá moc myšlenky na jídlo a úplně v pohodě vydrží třeba tři dny bez jídla...
Název: Re:Ošetřovna.
Přispěvatel: Theodor Orphes Květen 21, 2014, 05:51:33 odpoledne
Dobrá tedy, jak je vidno nemá smysl se ptát jak hrát situaci správně. Místo toho se bude řešit ta omáčka okolo, což mne poměrně mrzí.


K Simone: nejde o tři dny, ale o týden o hladu. A nejde jenom o Theodora, není tam sám. Se zlomenou nohou nebo naraženou, či vyvrtnutým kotníkem má jistě člověk hlad hned druhý den ;-)

edit Björn: Povšimněte si prosím dalšího naprosto zřetelného pokusu o manipulaci. Když bylo vidno, že s kritikou RT tady pán neprorazí, začal zkoušet aspoň podrývat autoritu hraním si na nevinného zastánce všech dobrých hráčů, proti kterým je zlý Tým zaměřený. Dovoluji si za svoji osobu říct, abyste na tuto nepravdu neskákali a pokud budete mít něco k této věci, řešili to přímo s RT, které Vám velmi rádo poskytne slušnou zpětnou vazbu, napíšete-li slušně i vy. Děkuji.
Název: Re:Ošetřovna.
Přispěvatel: Darius Fixiol Květen 21, 2014, 05:52:28 odpoledne
Jak by jsi tedy chtěl aby to fungovalo?

a co takhle nabrat nějaké externí lidi k té ošetřovně ?Už sem to říkal mnohokrát ale k nabraní pár lidí jako na post pomfreové a třeba školníka by nemuselo bejt špatné a to RP by to oživilo + by uvolnilo čas RT které by nemuseli furt zaskakovat za dané postavy a měli lepší soustředění na danou věc kterou by dělali.
Název: Re:Ošetřovna.
Přispěvatel: Jacob Carey Květen 21, 2014, 05:52:46 odpoledne
Měl jsem zlomenou ruku, sice ano není to to stejné jako kdybych měl zlomenou nohu, ale druhý den jsem jídlo opravdu neřešil.
Název: Re:Ošetřovna.
Přispěvatel: John Gilbert Květen 21, 2014, 05:54:20 odpoledne
Citace
a co takhle nabrat nějaké externí lidi k té ošetřovně

To by bylo fajn, ale taky mně by se nechtělo (skoro) furt trčet na ošetřovně.
Název: Re:Ošetřovna.
Přispěvatel: Darius Fixiol Květen 21, 2014, 05:56:55 odpoledne
To by ta daná tam osoba taky nemusela bejt furt,ale určitě by to prospělo a vylepšilo v mnoha směrech ale to je čistě jen můj názor :)
Název: Re:Ošetřovna.
Přispěvatel: John Gilbert Květen 21, 2014, 05:58:39 odpoledne
Mno ano ale odejdeš a někdo tam přijde - zákon schválnosti :)
Název: Re:Ošetřovna.
Přispěvatel: Shyam Staar Květen 21, 2014, 06:05:49 odpoledne
je jedno, či ide o deň, dva, alebo dokonca tri ... keď má proste iné veci na robote (a v tomto prípade naozaj viem, že sú mimoriadne dôležité ...), tak proste nemôže byť aj v hre v ten moment. Záleží to len od pochopenia hráča. A ak to nevie pochopiť, tak ...

A nehovor, že sa furt rozoberá niečo iné, že len chceš odpoveď. Zaprvé, keby si chcel len odpoveď, napíšeš niekomu SZ, alebo čosi také ... Zadruhé, videl som založený topic ešte pred napísaním Medvědovho príspevku a mať viac času, tak sem aj napíšem. Takže túto debatu rozhodne nevyvolal Medvědov príspevok (aspoň podľa mňa) ... (ja som tú tvoju "otázku" pri prvom prečítaní vôbec nepochopil, ako cielenú otázku, z celkového kontextu)
Název: Re:Ošetřovna.
Přispěvatel: Jenna Vanderwall Květen 21, 2014, 06:06:34 odpoledne
Měl jsem zlomenou ruku, sice ano není to to stejné jako kdybych měl zlomenou nohu, ale druhý den jsem jídlo opravdu neřešil.

Já teda měla zlomenou nohu a hlad jsem měla. Navíc i třeba po nějaké operaci je hlad, takže tohle bude individuální. Jinak musím souhlasit s Dariusem, že by externí lidí, co by hráli postavy školníka/pomfrey/hagrida nebyly vůbec špatné, a hru by to oživilo, každopádně připomínám, že takový tým existuje - herecký tým. Nevím, jak na tom je (jestli teda pořád funguje), ale mohli by se právě lidé z hereckého týmu využívat k těmto věcem. Jinak mi připadá, že se to v tomhle tématu arogancí jen hemží - přes Orphese, Medvěda až po Björna, který se snaží vše uklidnit sdělovacím stylem aka právník, takže si nemáte, co vyčítat.  ;D A mínuska potěší.
Název: Re:Ošetřovna.
Přispěvatel: Darius Fixiol Květen 21, 2014, 06:11:57 odpoledne

Já teda měla zlomenou nohu a hlad jsem měla. Navíc i třeba po nějaké operaci je hlad, takže tohle bude individuální. Jinak musím souhlasit s Dariusem, že by externí lidí, co by hráli postavy školníka/pomfrey/hagrida nebyly vůbec špatné, a hru by to oživilo, každopádně připomínám, že takový tým existuje - herecký tým.
[/quote]

Já to vidím akorát hromadu příspěvků které vůbec nepatří k tomuhle tématu jinak,ano herecký tým tu je ale jediné co jsem viděl byli duchové a to bylo zatím všechno,možná hrajou někde jinde nevím ale podle mě by to hodně pomohlo.
Název: Re:Ošetřovna.
Přispěvatel: Theodor Orphes Květen 21, 2014, 06:13:42 odpoledne
ja som tú tvoju "otázku" pri prvom prečítaní vôbec nepochopil, ako cielenú otázku, z celkového kontextu

Právě proto byla hned na začátku má otázka tučně, aby nezapadla v normálním textu který je pro dovysvětlení :-(

Ještě jednou zopakuji: vůbec jsem si nestěžoval, nedával nikomu nic za vinu právě proto, že naprosto chápu jak se může cokoliv přihodit a prostě čas najednou není. Jen stačilo stručně odpovědět jak se mají postavy v této konkrétní situaci zachovat.

A protože tam Theodor není sám, neřeším to PM, ale zde, aby i další hráči co jsou na ošetřovně věděli, jak se kolektivně máme zachovat. Holt  se příště jak je vidět podle reakcí raději zase nikdo ptát nebude, aby nebyl ukamenován, to jistě hře prospěje :-(
Název: Re:Ošetřovna.
Přispěvatel: Merovol Grosse Květen 21, 2014, 06:15:59 odpoledne
To by ta daná tam osoba taky nemusela bejt furt,ale určitě by to prospělo a vylepšilo v mnoha směrech ale to je čistě jen můj názor :)

Souhlas, osobně sem se na školníka apod. taky ptal, ale ale shledal sem vlnu nevole. Jinak Jenna a Theodor ode mě dostává plus za svůj komentář  ;)
Název: Re:Ošetřovna.
Přispěvatel: Medvěd Květen 21, 2014, 06:28:14 odpoledne
a co takhle nabrat nějaké externí lidi

Ano tým (herecký tým) existuje a funguje.. nabírání lidí je dost prolematické jelikož musíme držet určitý standart a ne všichni jsou schopni splnit podmínky které mají. A ne všichni jsou si vlastně vědomi co to znamená. Pokud si myslíš že na to máš podej si přihlášku při dalším kole konkurzu a rádi tě vyzkoušíme.

Ošetřovna nebyla donedávna naším hlavním cílem pro HT jelikož to nebylo potřeba a až se vrátí slečna Hitori potřeba to opět nebude.

Ale není potřeba být v týmu aby jste na ošetřovně mohli pracovat. Kvalifikovaná lekouzelnická síla se hodí vždy stačí úspěšně dodělat školu a mít aspoň trochu snahy a můžete pečovat o hráče.
Název: Re:Ošetřovna.
Přispěvatel: Ammy Trixit Květen 21, 2014, 06:32:38 odpoledne
Ale není potřeba být v týmu aby jste na ošetřovně mohli pracovat. Kvalifikovaná lekouzelnická síla se hodí vždy stačí úspěšně dodělat školu a mít aspoň trochu snahy a můžete pečovat o hráče.

Myslím, že by po mém zásahu mnoho lidí zemřelo zůstanu u povolání co nemůže zabít polovinu hráčů. :D
Název: Re:Ošetřovna.
Přispěvatel: Geneticky změněný Eskymak Květen 21, 2014, 09:29:42 odpoledne
Citace
a co takhle nabrat nějaké externí lidi k té ošetřovně

To by bylo fajn, ale taky mně by se nechtělo (skoro) furt trčet na ošetřovně.

Kdo na ošetřovnu nechce, zpravidla se tam ani nedostane. Pokud někdo dělá hlouposti a pak skončí se zlomenou nohou na ošetřovně, tak je to jeho věc. A to jak z pohledu postavy tak z pohledu hráče. Pokud se například rozhodnete zahrát otravu jídlem a chcete skončit na ošetřovně, tak si musíte uvědomit, že tam moc srandy nebude, bez ohledu na Vaši pěknou hru.

Když Vás v reálu skončíte v nemocnici, tak tam taky nebude moc legrace, až na nějaké výjimky.

Hrajte tedy tak, ať netrčíte týdny na ošetřovně. Ošetřovna nemá prioritu, tu má výuka, však jsem taky sakra škola.

Pokud se Vaší postavě zdá, že ošetřovně se nedostává dostatek pozornosti, studujte lékouzelnictví a trčte si tam vy.  :P
Název: Re:Ošetřovna.
Přispěvatel: Björn Květen 21, 2014, 09:49:02 odpoledne

Jinak mi připadá, že se to v tomhle tématu arogancí jen hemží - přes Orphese, Medvěda až po Björna, který se snaží vše uklidnit sdělovacím stylem aka právník, takže si nemáte, co vyčítat.  ;D

I toto je názor, ačkoliv se musím důrazně ohradit proti stylu "právník". Jsem spoustu věcí, ale "právník" nejsem. Pokud Vám připadá, že jednám arogantně, nebojte se mne o tom zpravit; preferuji však spíše SZ než to hlásat veřejně, ovšem demokracie, na které projekt stojí, Vám umožňuje mne propírat i veřejně. A mínus jsem dal.
Název: Re:Ošetřovna.
Přispěvatel: Kaylin Fenix Květen 22, 2014, 07:27:41 dopoledne
Nezlobte se, ale připadá mi, že řešíte strašné blbosti, tím myslím hráče.

Jinak ale naprosto souhlasím s Eskymákem. Chtěli jste být zajímavý, tak jste si zlámali nohy, ruce a narvali se různými jedy, tak ale za to musíte nést následek. Co čekáte od ošetřovny? Že vám tam Say s Madame Pomfreyovou budou každý večer pořádat večírky a po celý den okolo vás někdo bude skákat? Ošetřovna je prostě něco na způsob nemocnice a když chcete hrát, že je na tom vaše postava tak strašně špatně, že jste jí museli dotáhnout až tam, tak je normální, aby ležela a odpočívala. A mimochodem... jestli jsi měl žaludeční problémy po otrávení, tak pochybuji, že by si druhý den blouznil hlady...  ::)

Citace
Jinak mi připadá, že se to v tomhle tématu arogancí jen hemží - přes Orphese, Medvěda až po Björna, který se snaží vše uklidnit sdělovacím stylem aka právník, takže si nemáte, co vyčítat.
Tady jsem úplně proti. Někdo tu RT zase začal vyčítat, že udělali chybu, že nedonesli "marodům" jídlo na ošetřovnu (taková strašná blbost), tak prostě oplatili stejnou mincí a rozhodně ne arogantně. Nemocný člověk bez jídla vydrží klidně týden... ne tedy že už by po týdnu neměl hlad, ale rozhodně z toho nebude umírat, blouznit a další nesmysly...

Podle mě máte pocit, že RT si mají všechno nechat líbit. Jak byste si vlastně představovali reakci RT na takový příspěvek??
"Ano, máte pravdu! My máme hrozně "málo" času a práce, takže teď všichni poběžíme na ošetřovnu a uděláme vám tam hody. Moc se omlouváme a je nám líto, že jste dva dny umírali hlady..."   ::)

A přijde mi, že většina přehlédla větu, hned v prvním Medvědově příspěvku:
Citace
Zkusíme to napravit.
Takže Medvěd vám ještě slíbí, že se to pokusí napravit, ale vy pořád rejpete. Pojďme se my hráči zamyslet nad sebou.
Vždy když je nějaký problém, tak to jsme schopný stěžovat si, to se nikdo ozvat nebojí. Ale že by jednou někdo přišel a řekl: "Aha, tak oni tady toho pro nás dělají tolik. Makají na tom každodenně několik hodin, obětují tomu svůj volný čas. Tak to bychom si jich měli vážit a děkovat jim, že se nám věnují."
Ale to ne, že?! Jen si pořád stěžujeme, buzerujeme a radíme, co by mohlo být jinak a lépe...
Název: Re:Ošetřovna.
Přispěvatel: Hayley Bettencourt Květen 22, 2014, 07:50:52 dopoledne
Já nevim, co tu pořád řešíte. Věc, která by se mohla v klidu probrat jednim dvěma příspěvkama, nebo přes SZ, se tu zase rozebírá do každýho detailu, což jako obvykle nikam nevede. Ne, že by mi do toho něco bylo.
Název: Re:Ošetřovna.
Přispěvatel: Adam Chiavaelli Květen 22, 2014, 08:18:38 dopoledne
Já si pro změnu myslím, že když je to něco, co se týká víc lidí, tak by se mělo ptát veřejně, navíc se z odpovědi RT mohou poučit i náhodní kolemjdoucí, co si téma přečtou. To, že se to zase zvrtlo v hádku mimo téma, je samozřejmě něco úplně jiného... :D

A ještě si rejpnu, abych se držel nového účelu tématu: precedenty by musely mít znaky právní normy, v ŽvB mohou být maximálně interní normativní akty ::) A právníci nejsou arogantní! (Ne všichni :D)
Název: Re:Ošetřovna.
Přispěvatel: Blair Taylor Květen 22, 2014, 11:18:48 dopoledne
A právníci nejsou arogantní! (Ne všichni :D)

Řekla bych, že to nebyla narážka na právníky, ale spíš "přátelskost" která v tomhle topicu panuje xD

Stavím se teda spíš na stranu RT. Já onemocněla vážně mojí postavu jen jednou, napůl omylem a to ještě ve zkouškovém, kdy jsem věděla, že prostě hrát moc nebudu. Nevyčítala bych tedy rozhodně, že se někdo den dva nedostavil. Člověk je nemocnej, má ležet v posteli, potit se, brát prášky a spát. Já teda, i když mám jen chřipku, jídlo nechci ani vidět.

A ten herní tým by byl super  ::) ... jakože rozšíření :D
Název: Re:Ošetřovna.
Přispěvatel: Spencer Hadfield Květen 22, 2014, 05:02:02 odpoledne
Už stačí ne? Máte někdo problém s někým z RT? Napište si soukromou zprávu a vyřešte si to v ní. Návrhy jsou tu běžně od toho a každý, kdo s nějakým přijde, musí počítat s tím, že se buď zamítne, odezní nebo se časem zrealizuje. Přijde mi fakt trapný o někom nejen z RT psát mimo hru, jaký jsou to hovada a pak si tu lézt (někdy vzájemně) do zadku... Fakt lidi, proberte se, problémy si řešte na podpoře nebo pomocí SZ (však od toho tu jsou) a stůjte si za svým názorem, ať už je jakýkoliv, ten vám nikdo nebere. A mluvím všeobecně ke všem.

A hlavně, věnujte se RP, vím, že se to tu může omílat dokola a dokola, ale i já jako dá se říci spíše pozorovatel (píšu si s pár lidmi mimo hru) jsem si stihla za tu dobu, co hraji (cca reálné 4 roky) jak neustále někdo má potřebu tahat věci, co ví o někom mimo hru i do hry. Hrajeme ŽvB, je to útěk z reality, máme svou postavu a té se věnujeme, ta postava má svůj postoj, svojí hlavu a vy ji ovládáte. Když už si s někým mimo hru nesednete tak to neznamená, že osobu, kterou vaše postava sotva zná, odsoudíte, protože ten někdo se baví s někým, koho vy nesnášíte nebo nemáte rádi. Nekažte si to sobě ani ostatním :). Vím, že se tu pořádají srazy, už se tu i x párů v reálu ,,vyměnilo", ale já osobně nikdy o tom jít na sraz ŽvB nepřemýšlela a ani to neplánovala, nic proti tomu nemám, to vůbec, ale mně osobně vyhovuje o lidech, co sedí za počítačem a ovládají postavičku nevědět nic. Znala jsem pár lidí předtím (ne osobně) a dokážu říci, že čím víc lidí jsem poznala, tím víc mi to vzalo tu atmosféru (s nikým na nože jsem nebyla), ale už je to zkrátka o něčem jiném... Jasně, ŽvB je hra, ale když už se tu spousta lidí s někým zná i osobně tak to RP berte trošku vážněji, protože o tom to je.  Nebudu uvádět jména, příklady ani konkrétně případy, nechci se tu hádat a někoho zde rozebírat, proto to nepíšu. Zkrátka mám vás ráda lidi, mám ráda tenhle projekt a baví mě to, neokrádejte se o tu atmosféru  :). Všechno je to jen můj názor a pohled.

PS: Když jsem začínala, mé RP taky stálo za prd, sice jsem netahala věci do hry, ale taky jsem nikdy nebyla a ani nejsem perfektní RP hráč, tak to berte s rezervou, nesnažím se tu vychvalovat nebo povyšovat.
Název: Re:Ošetřovna.
Přispěvatel: Geneticky změněný Eskymak Květen 22, 2014, 05:22:51 odpoledne
Tribunál pro posuzování role play přestupků
http://forum.zvb.cz/diskuze/index.php?topic=6494.msg57354#msg57354

Nevím jak je na tom teď s aktivitou Ariol, přidám bod na následující RT poradu zhodnocení akceschopnosti tribunálu. Členky z řad hráčů jsou pokud je mi známo aktivní a já rovněž se za aktivního člena považuji. Pokud tedy chcete cokoliv řešit, věřím, že když se na nás obrátíte tak to vyřešíme. Bez zbytečných dohad na fóru.

Zde se na to doporučuji vykašlat, neboť by to tu za chvíli mohlo začít smrdět.
Název: Re:Ošetřovna.
Přispěvatel: Jenna Vanderwall Květen 22, 2014, 05:24:13 odpoledne
Já hraji už spousty let a těchto výměn názorů jsem zažila mnoho, hádám, že jich ještě mnoho zažiji, ale vždy to je tak naprosto ubohé, že mě z toho bolí hlava. Vždy přemýšlím, jestli se vyjádřit, a většinou se i vyjádřím. Už jsem to jednou říkala, ale ŽvB už není, co bývalo. Tenkrát v RT nebyl každý druhý a tým byl opravdu plný profesionálů, kteří věděli, jak se správně hraje a uměli řešit problémy. Rozhodně se třeba nevyhazovalo, jak na běžícím pásu. Rozhodně se RT nechovali nafoukaně a nemysleli si, že jsou největší borci planety. Je mi líto, že těch dobrých RT ubývá a těch, co vykonávají svou funkci, jen proto, aby něčím byli přibývá. Ale nepopírám, že tu pár dobrých lidí je (ale z většiny případů to jsou kompoti).

*chtěla to napsat do téma v pokecu, jenže to někdo stihl mezi tím zamknout*
Název: Re:Ošetřovna.
Přispěvatel: Geneticky změněný Eskymak Květen 22, 2014, 05:30:33 odpoledne
Pokud má někdo pocit, že některý jsou v RT/PT/HT jen pro funkci tak by mě docela zajímalo kdo. Věřím, že především zbytek týmu je dokáže obhájit. Aktivita všech členů RT nemusí být na venek vidět. Pokud někdo do týmu vstupuje, tak většinou na nějakou konkrétní pozici.
Název: Re:Ošetřovna.
Přispěvatel: Theodor Orphes Květen 22, 2014, 05:33:03 odpoledne
Já souhlasím s Jennou.
Hráč tu podá dotaz na konkrétní situaci jak se v ní mají zainteresované postavy nejlépe zachovat, odpověď nedostane a místo toho se to tu takto zvrhne.
Osočování na všechny strany, přitom si nikdo na nic a nikoho v původním Threadu nestěžoval (jen vysvětlil pozadí situace ve hře, což je normální podat co nejvíce informací pokud žádáte o radu).

Skutečně ubohé ... tedy LOCK.
Název: Re:Ošetřovna.
Přispěvatel: Medvěd Květen 22, 2014, 06:06:48 odpoledne
Já hraji už spousty let a těchto výměn názorů jsem zažila mnoho, hádám, že jich ještě mnoho zažiji, ale vždy to je tak naprosto ubohé, že mě z toho bolí hlava. Vždy přemýšlím, jestli se vyjádřit, a většinou se i vyjádřím. Už jsem to jednou říkala, ale ŽvB už není, co bývalo. Tenkrát v RT nebyl každý druhý a tým byl opravdu plný profesionálů, kteří věděli, jak se správně hraje a uměli řešit problémy. Rozhodně se třeba nevyhazovalo, jak na běžícím pásu. Rozhodně se RT nechovali nafoukaně a nemysleli si, že jsou největší borci planety. Je mi líto, že těch dobrých RT ubývá a těch, co vykonávají svou funkci, jen proto, aby něčím byli přibývá. Ale nepopírám, že tu pár dobrých lidí je (ale z většiny případů to jsou kompoti).

Nedá mi to a ať už to směřuje na moji osobu nebo osoby mých kolegů budu reagovat. ŽVB není co bývalo a je to dobře stagnace vývoje by byla smutná a posuzovat minulost a přítomností je jako srovnávat hrušky a jablka. Změny v RT týmu jsou a za rok/dva/pět budou další a opět se bude řikat "Jééé to byly doby" tak to bude vždy. Ale urážet nebo lépe řečeno osočovat RT tým z toho že neumí řešit problémy nebo se nechovají jako profesionálové mi přijde smutné a dokonce tvrdit že v RT týmu je každý druhý mi přijde urážlivé a nechutné. To že se dříve nevyhazovalo jako na běžícím páse? Řekl bych že je to tím že drzosti ze stran hráčů a to co si dovolují ve hře se neustále stupňuje tudíž se musí stupňovat i reakce na zmíněné prohřešky a přestupky. Hráči si to zapříčinili sami. Ptáte se čím? Svou hrou kdy si z trestů, sthávání bodů a dalších reakcí nic nedělají. Dokonce ani se nenamáhají poučit či upravit své chování. Pak zákonitě musí docházet k přitvrzování opatření a snaze dostat zmíněné situace pod kontrolu. Dalším "nechutným" byl shledal osočení z nafoukanosti a tvrzení že svou funkci mají jen pro ni. Každé RT/PT/HT se musí tak kde je tvrdě vypracovat, někdy prací kterou vy hráči nevidíte nebo ji neoceníte. Nikdo tuto funkci nedostal z kamarádství, musel si ji zasloužit.

Závěrem bych chtěl dvě věci první je pokud máte výhrady proti RT můžete se obrátit na koordinátora projektu, nebo jeho zástupce a druhou jistě by všichni kolegové, i já sám, velmi rádi slyšeli konkrétní jména daných RT.
Název: Re:Ošetřovna.
Přispěvatel: Theodor Orphes Květen 22, 2014, 07:04:39 odpoledne
"Co to prosím má společného s tímto Threadem, s žádostí o radu jak se v dané herní situaci zachovat a navíc ještě v uzavřeném tématu?"
 (Podotýkám jde pouze o řečnickou otázku, odpověď raději ani nepožaduji, jen doufám, že snad konečně již bude klid.)
No je to na zamyšlenou..
Název: Re:Ošetřovna.
Přispěvatel: Geneticky změněný Eskymak Květen 22, 2014, 07:21:57 odpoledne
Potíž je v tom, že velice často je za žádostí o radu schováno něco zcela jiného. Rovněž bývá často k dotazu přibalena nějaká narážka či alespoň maličké rýpnutí, což v kombinaci s neúplnými, zkreslenými nebo nepravdivými informacemi může vyvolat právě podobnou vlnu reakcí, zvláště od neinformované veřejnosti, která je nucena z těchto informací vycházet.

Tvůj dotaz není obecným dotazem na téma "hraní na ošetřovně". Týká se konkrétní situace, kdy jsi se na ošetřovně nesetkal s obsluhou a reakcí na tvoje akce a hraní. Bohužel, ale například neuvádíš, v jakou denní dobu se ti této pozornosti nedostalo a co jsi ty sám provádel k nápravě situace.

Pokud má někdo potíže s tím, že je někde zavřen a myslí si, že by mu měla být věnována pozornost, tak se již na školce naučil, jak takovou pozornost získat.

Odpověď může být jen stěží kvalitnější, než samotný dotaz.
Název: Re:Ošetřovna.
Přispěvatel: Theodor Orphes Květen 22, 2014, 07:45:40 odpoledne
Bohužel musím Eskymáku konstatovat: Správné zhodnocení situace dáváš, ovšem jiné situace.

Já jsem si nestěžoval, neuváděl jako problém, že není odezva od MP, že na hraní na ošetřovně nikdo nereaguje ani nic podobného. Já jsem na ošetřovně maximálně spokojený, Theodorovi nic nechybí, a ani neměl snahu se z ní dostat ven, jak to to povětšinou podáváte.
O jakou dobu jde jsem uvedl jasně, zopakuji: ... více jak týden.

A jediné o co šlo, proto to bylo také jasně tučně, také zkopíruji:
Jenom skromný dotaz, aby bylo RP v pořádku:
Máme už začít hrát jak je nám z hladu špatně, blouzníme, ne-li pomalu po té době už skoro umíráme hlady? :-)


Naprosto normální dotaz na vysvětlenou a podrobně popsanou situaci ostatním textem. Dokonce i se smajlíkem, kde snad každý pochopí, že nejde o žádný provokativní ani naštvaný smajlík, který dotaz dokreslil.
Ovšem do této doby jsem od Medvěda nenašel jedinou jasnou odpověď na otázku (žádost o radu).
Místo toho jen nastalo vyvolání tohoto chaosu a jak sám správně říkáš, v ostatních do situace nezasvěcených hráčích to jen vyvolalo chaos a zmatek, což mne mrzí, ale skutečně se dalo hned po dotazu jasně odpovědět, vydat pokyn jak situaci zahrát a nebyl žádný důvod k diskusím.
Název: Re:Ošetřovna.
Přispěvatel: Geneticky změněný Eskymak Květen 22, 2014, 07:55:30 odpoledne
Pokud tvůj dotaz vyvolal takovéto reakce bez pro tebe uspokojivé odpovědi, seš si jist, že by položen správně a na správném místě? Proč si myslíš, že tvůj, dle tebe skromný, dotaz vyvolal co vyvolal? Jsou snad všichni okolo nechápaví hádaví hlupáci?

Chybí především čas, kdy jsi by přítomen ve hře a kdy jsi očekával, že ti někdo potravu přinese. Je přece jednoduše možné, že pokud si nebyl ve hře v době snídaně/oběda/večeře, že si je prostě prošvihl.

Z tvého dotazu se lze ale domnívat, že si tě po dobu celého týdne, v průběhu celé herní doby nikdo nevšímal, což je velice nepravděpodobné.
Název: Re:Ošetřovna.
Přispěvatel: Theodor Orphes Květen 22, 2014, 09:53:34 odpoledne
Velmi se pleteš.
Vše, co se ti snad zdá, že jsem nepopsal dostatečně jsem již zmiňoval a některé body i vícekrát. ;-)
Kompletní popis celé herní situace a odpovědi na tvé otázky máš v PM.
Název: Re:Ošetřovna.
Přispěvatel: Ben Thruffle Květen 24, 2014, 12:34:16 dopoledne
Jenom skromný dotaz, aby bylo RP v pořádku:
Máme už začít hrát jak je nám z hladu špatně, blouzníme, ne-li pomalu po té době už skoro umíráme hlady? :-)

*prokousal se tím s křížkem po funuse*

Aby si tedy konečně dostal odpověď.
Přirovnal bych to k situaci z pohledu učitelů. Spousta studentů nechodí na hodiny a učitelé to neřeší (většinou, ale nemohu mluvit za všechny). Předpokládá se, že jste vytížení jinde (třeba v té druhé ošklivé škole). Pokud to vypadá, že momentálně není nikdo kdo by vás mohl obsloužit, doporučuji hrát že o vaše základní potřeby bylo postaráno. Ne vždy se musí jednat o tuto situaci a absence dané postavy může být zamýšlená. Takže ve výsledku je potřeba se spoléhat vlastní zhodnocení (tak jako to jistě děláte i ve spoustě jiných situací u kterých nepotřebujete RT). Pokud by se vaše zhodnocení situace RT nezdálo, určitě vám dá vědět.

Aby jsme byli všichni na stejné vlně, tak projistotu přidám pár smájlíků: :-) ;-)
Doufám že odpověď stačila, nejasnosti ti rád vysvětlím

jistě by všichni kolegové, i já sám, velmi rádi slyšeli konkrétní jména daných RT.
Hlásím se dobrovolně. Já totiž něčím jen jsem, abych svojí funkci nevykonával (nebo tak nějak by to mělo být?)