Autor Téma: ŽvB jako maturitní práce  (Přečteno 2886 krát)

Offline Hayley Bettencourt

  • Dospělák
  • Příspěvků: 346
  • Watch what you say to me.
    • Deník Hayley
ŽvB jako maturitní práce
« kdy: Říjen 22, 2013, 01:26:05 odpoledne »
Snad nevadí, že na tohle zakládam nový téma.

Podařilo se mi ve škole vybojovat ŽvB jako téma pro maturitní práci(ne, neni to sranda, nějakým zázrakem jsem to dokázala).

Finální výstup si představuju jako knížku, kde bude nahlídnuto na žvb ze všech možných pohledů. Vývoj hry, grafická stránka, stavění, použitý programy, vlastní návrh stránek a loga - pro práci, ne pro hru jako novej návrh, plakát na hru apod. - jsem na grafický škole. (to proto, aby to nevypadalo, že to je nějaká recenze na hru). Ráda bych tam dala i nějaký dobrý fotky z dřívějších srazů, kdyby někdo byl ochotnej vybrat to nejzajímavější. Plus rozebrat grafickou stránku ultimy, fonty.. (jelikož těma jsou tady úplně posedlý)

Taky bych timhle chtěla poprosit RT tým, jestli by se se mnou podělil např. o postup, tvorbu nějakých určitých věcí, stačí jen ukázky, který by se do tý práce daly zahrnout a nějak s nima pracovat (samozřejmě, že nehodlam žebrat o "tajný" záležitosti) . Dneska mi to teprve schválili, takže tady nechci moc rozepisovat, co všechno bych tam chtěla dát a jak přesně to udělat, protože to stejně budu ještě několikrát měnit a času do vypracovávání je až moc. Určitě by pomohly i nějaký informace z alfa provozu, jak to tehdy bylo, jak probíhal vývoj hry, s čim se vlastně začínalo. To všechno chci zahrnout do tý práce, nemínim to zveřejňovat a někde o tom diskutovat.

Myslim, že by to mohlo sloužit pro hru jako částečná propagace a ráda bych to udělala formou, která by na první pohled zaujala ty, který o žvb vůbec nic neví.

Přerušovaně jsem tu sice dva a půl roku, ale určitě to neni dost na to, abych o tom udělat dlouhou knížku.

Píšu to sem proto, že je myslim lepší, aby to viděli všichni (a abych nemusela psát všem zvlášť), příp. kdyby mohli nějak pomoct, nebo to možná slouží jako varování před mýma následnýma dotazama a zároveň jako otázka, jestli tu budou lidi, který mi budou ochotný pomoct udělat to formou dějin, grafický i technický stránky žvb.

edit: nejde o pohled hráče a o popisování toho, kdo je jakej, hledání chyb ve hře, nebo osobní zážitky toho, kdy a do kolika kdo lítá po večerce.

« Poslední změna: Říjen 22, 2013, 01:41:08 odpoledne od Hayley Bettencourt »

Offline Geneticky změněný Eskymak

  • Klub ŽvB
  • *
  • Příspěvků: 4635
  • OXI!
    • Můj blog
Re:ŽvB jako maturitní práce
« Odpověď #1 kdy: Říjen 22, 2013, 04:56:58 odpoledne »
To je poněkud divná situace, psát o ŽvB takto komplexně a přitom nebýt dlouhodobě RT. Každopádně si to dovedu představit jako nějakou s informacemi, perlami z vývoje, rozvory s RT a Hráči a nějakými příběhy. Pak nějaká ta omáčka okolo co ŽvB komu dalo, co se naučil a naopak.

Jestli se to ale dá použít jako maturitní práce...

S uvedením autorů můžeš jako zdroje použít obsah blogů RT i hráčů, předpokládám, že s tím nikdo nebude mít problém.

Rovněž neočekávám, že by měl někdo problém odpovědět na všetečné dotazy či o něčem povyprávět. To stejně děláme pořád. :-)

Offline Hayley Bettencourt

  • Dospělák
  • Příspěvků: 346
  • Watch what you say to me.
    • Deník Hayley
Re:ŽvB jako maturitní práce
« Odpověď #2 kdy: Říjen 22, 2013, 05:05:57 odpoledne »
Oukej. No, jak jsem řekla, neni to jen o detailním popisování žvb, ale z velký části jde o tu grafickou stránku, do níž by se dalo zařadit i stavění a snad i nějakej lehkej skript v návaznosti na tu grafiku. Udělat tohle jen na Ultimu by ale prostě nebylo ono a ve výsledku bych ani moc nevěděla, o čem psát.
Tedy snažit se nejen to dobře popsat, ale hlavně zábavně znázornit.

Takže příštích několik měsíců očekávejte lavinu mých dotazů.  ;D

Offline Bc. Vodacek je osel

  • RT ŽvB
  • *****
  • Příspěvků: 8487
  • Na prstech obou rukou lze napočítat až do 1024!
Re:ŽvB jako maturitní práce
« Odpověď #3 kdy: Říjen 22, 2013, 05:13:09 odpoledne »
těch prací školních tu už bylo :-) safra ted zrovna taky jednu dělám
luf

Offline Ben Thruffle

  • RT ŽvB
  • *****
  • Příspěvků: 3414
Re:ŽvB jako maturitní práce
« Odpověď #4 kdy: Říjen 22, 2013, 06:08:14 odpoledne »
Jak píše Eskymo, na to že o tom chceš psát takovouhle práci si poměrně ve špatný pozici. Asi by sis to měla pořádně promyslet.

Určitě se najdou lidi co ti pomůžou pokud se zvládneš dobře ptát (pokud se netrefíš do období kdy na to nemají čas). Jen se musíš obracet na ty správný, nebo aspoň na ty co budou vědět za kým tě poslat.
Já jsem ti ochotnej v rámci svých možností pomoct, ale času moc nemám takže to často může i trvat.