Autor Téma: Spisovatelé a knihy  (Přečteno 9089 krát)

Offline Jacob Armongy

  • Příspěvků: 207
    • Saycob Diary
Spisovatelé a knihy
« kdy: Listopad 22, 2013, 07:44:13 odpoledne »
Ano, už to tu bylo asi třikrát.
Jaké autory čtete? A jaké jsou Vaše oblíbené knihy od nich?
J

Juraj Stejny

  • Host
Re:Spisovatelé a knihy
« Odpověď #1 kdy: Listopad 22, 2013, 07:49:09 odpoledne »
Thomas Brezina - Klub záhad
J.K.R. - H.P.

Offline Theodor Orphes

  • Příspěvků: 186
  • Per aspera ad astra..
    • Deníček Theodora Orphese
Re:Spisovatelé a knihy
« Odpověď #2 kdy: Listopad 22, 2013, 08:34:21 odpoledne »
Na prvním místě mám vlastně všechno od J.R.R.Tolkiena, od klasiky LoTR, přes Pohádky po Sbírky básní.
Ale malá vydání doplňkových děl v češtině se špatně shánějí.
T

Offline Lin Sethen

  • Příspěvků: 127
    • Deník Lin Sethen
Re:Spisovatelé a knihy
« Odpověď #3 kdy: Listopad 22, 2013, 08:40:12 odpoledne »
Jednu knihu bych přeci jen doporučila všem nadšencům fantasy, sci-fi, trocha historie, akce a napětí, zajímavého příběhu, online her a filmů, no je tam toho v ní dost. Do příběhu se dá lehce začíst a umí překvapit. Pak už ji prostě dát z ruky nechcete  :D

Ernest Cline - Ready Player One (V češtině "Hra začíná")
« Poslední změna: Listopad 22, 2013, 08:41:48 odpoledne od Lin Sethen »

Offline Jadzia Esperanca Caitena

  • Příspěvků: 19
Re:Spisovatelé a knihy
« Odpověď #4 kdy: Listopad 22, 2013, 09:42:12 odpoledne »
Já nemůžu se nabažit knih od Roberta Jordana ze série knih Kolo času

Offline Medvěd

  • Klub ŽvB
  • *
  • Příspěvků: 1846
Re:Spisovatelé a knihy
« Odpověď #5 kdy: Listopad 22, 2013, 11:21:58 odpoledne »
Goodkind Terry - Meč Pravdy
Erich von Däniken
Válečné knihy
Nadpřirozeno
Mýty a legendy
samozřejmě včetně otřepaných jako je J.K. Rowlingová a J. R. R. Tolkien.

Je toho mnoho :)

Offline Clara Hembrey

  • Dospělák
  • Příspěvků: 208
    • Clařin deník
Re:Spisovatelé a knihy
« Odpověď #6 kdy: Listopad 23, 2013, 12:06:50 dopoledne »
Pratchett (nejradši mám Stráže!Stráže!), King (TO bylo boží), Eoin Colfer (ten má boží snad všechny knížky), Paolini a jeho Eragon, ale pak taky Darren Shan (k tomu se můžu vracet rok co rok znova a znova), Stmívání, Podzemí, Strážci času...*mohla by pokračovat až do zítřejší půlnoci* a z úplně jiného soudku bylo fajn My děti ze stanice zoo, Memento a pár dalších z podobného prostředí.

Edit: Zapomněla jsem ještě na Hunger Games, Stopařova průvodce galaxií, Eldarnskou sérii (Dálná brána, Lessekův klíč) a taky 50 odstínů šedi!
« Poslední změna: Listopad 23, 2013, 01:47:46 odpoledne od Clara Hembrey »

Offline Ben Thruffle

  • RT ŽvB
  • *****
  • Příspěvků: 3414
Re:Spisovatelé a knihy
« Odpověď #7 kdy: Listopad 23, 2013, 12:53:22 dopoledne »
Mimo zmiňovaný HP-LotR klasiky:
R. E. Feist - Sága trhlinové války  - mimochodem na tomhle světě byl založen UO shard midkemia.
M. Heitz - Trpaslíci (a další díly trpasíků)

Offline Blair Taylor

  • Příspěvků: 151
    • Blairušky deník
Re:Spisovatelé a knihy
« Odpověď #8 kdy: Listopad 23, 2013, 03:58:52 dopoledne »
Pratchett (nejradši mám Stráže!Stráže!)

Tahle knížka je bezkonkurenčně, teda skoro, jedna z nejlepších co se týče Zeměplochy.

A jinak dobrá je Alexandra Potter, nejlepší je rozhodně knížka Já a pan Darcy, i když ta nová taky marná nebude. :D
Pak rozhodně Stieg Larsson - Milénium
a snad nejnej je Stopařův průvodce galaxií :3
B

Alice Moon

  • Host
Re:Spisovatelé a knihy
« Odpověď #9 kdy: Listopad 23, 2013, 01:32:39 odpoledne »
Tak moje oblíbené jsou:
John Green - Hvězdy nám nepřály
Suzanne Collins - Hunger games
Anders de la Motte - Game
Ursula Poznanski - Erebos
Carrie Ryan - Les rukou a zubů, Vlny zmítané smrtí
Megan Crewe -Tak padne náš svět
Houck Colleen - Tygrovo prokletí, Tygrova stezka, Tygrova plavba

Offline Jordy Carter

  • Příspěvků: 102
Re:Spisovatelé a knihy
« Odpověď #10 kdy: Listopad 23, 2013, 04:15:54 odpoledne »
O. S. Card - Enders game a ostatní knížky v sérii
E. Cline - Ready player one
S. Collins - Hunger games trilogie
V. Roth - Divergent
G. Orwell - 1984
S. King - Něco s únosem letadla, nemůžu si vzpomenout, ale obecně King je awesome

Offline Blair Taylor

  • Příspěvků: 151
    • Blairušky deník
Re:Spisovatelé a knihy
« Odpověď #11 kdy: Listopad 25, 2013, 02:15:59 dopoledne »
S. Collins - Hunger games trilogie

Právě jsem přečetla v součtu asi 4 hodin 3. díl xD Opravdu dokonalé knihy :)
B

Offline Daisy Cambell

  • Dospělák
  • Příspěvků: 246
Re:Spisovatelé a knihy
« Odpověď #12 kdy: Listopad 25, 2013, 07:34:07 dopoledne »
Padesát stínů šedi, temnoty (dočítám!!), svobody(o čem je, ale teprve mě čeká ^^...), Škola noci(čekám na další díl..10? 9? teď si nejsem jistá), Vampire academy(taky všechny díly), Eragon, Nadpozemská, Zasvěcená (celkem dobrý knížky), á kdybych si musela vzpomenout na všechny knížky, co se mi líbily... oh god :D

Alex Bollai

  • Host
Re:Spisovatelé a knihy
« Odpověď #13 kdy: Listopad 26, 2013, 06:41:52 odpoledne »
S Kingem souhlasím. Čtu ho už i ve škole - je to záživnější než děják  ::) Lepší spisovatele jsem snad nečetla, protože jsem se na něj teď nějak upnula a jeho psaní ve mně navodí přesně ty pocity, které by člověk v danou chvíli, kterou popisuje, asi cítil. Jsem ráda za to, že je i zfilmovaný, protože například Carrie mě naprosto uchvátila jak v knižní, tak i filmové podobě.
Kromě Kingovek se mi ještě líbí Upíří deníky (jen díly 1-4, pátej mě neuchvátil) a hodně jsem jako menší četla od Thomase Breziny Sestry čarodějky, ale teď si říkám, že jsem byla nějak vadná  ;D (zvlášť když jsem přečetla všech 9 knížek od Cabotový o princezně Mie).

Offline Jacob Armongy

  • Příspěvků: 207
    • Saycob Diary
Re:Spisovatelé a knihy
« Odpověď #14 kdy: Listopad 26, 2013, 07:00:04 odpoledne »
Která z adaptací Carrie se ti líbila nejvíc? A která knížka od něj tě zatím nejvíc uchvátila? :-)
J

Offline Vea Williams

  • Příspěvků: 15
Re:Spisovatelé a knihy
« Odpověď #15 kdy: Listopad 26, 2013, 08:53:11 odpoledne »
Padesát stínů šedi, temnoty (dočítám!!), svobody(o čem je, ale teprve mě čeká ^^...)

Ty také miluji. Všechny tři díly jsem zhltla téměř nejednou. Ještě jsem si oblíbila Jak voní tymián, Poslední Maův tanečník, zbožnuji Kingovky (i jeho seriálová zpracování - třeba Under the dome nemá chybu :D ) Další oblíbenou knihou je Hamlet a přečtu snad všechny knížky pojednávající o starověku - hlavně Řecko a Řím.

Offline Björn

  • Klub ŽvB
  • *
  • Příspěvků: 1697
Re:Spisovatelé a knihy
« Odpověď #16 kdy: Listopad 27, 2013, 08:47:11 odpoledne »
Neříkejte, že nikdo nečtete ASoIaF od Martina?! Můžu doporučit, seriál (Hra o trůny) je skvělý, skvostný, hustodémosnký, boží (chybí mi v češtině španělský "hyperlativ"), ale kniha v sobě nese ještě o něco víc, co seriál nikdy nevyjádří, i přes tu škálu naprosto famózních herců/hereček. (Nenechte se odradit délkou té knihy, Hru o trůny (= 1. díl ASoIaF) o délce nějakých 1000 stránek jsem přečet za nějakých 7-10 dní)

No jinak, teď čtu Čechova, vůbec to není zlé. Chci se dostat i k Vladařovi od Machiavelliho. Tolkien mi sedl jedině v LoTRovi a i tam jsem se musel kousat, abych to dočet; popisování každýho stromu na cestě fakt neni pro mě. Hodně mě bavil i Artemis Fowl, sága První zákon od Abercrombieho a knížka silně konkurující ASoIaF na pomyslném prvním místě: Monarchies of God od Kerneyho (jen pro lidi s trochu silnějším žaludkem, i když žádnej über horor to určitě neni). Tož asi toliko.

Offline Bc. Vodacek je osel

  • RT ŽvB
  • *****
  • Příspěvků: 8487
  • Na prstech obou rukou lze napočítat až do 1024!
Re:Spisovatelé a knihy
« Odpověď #17 kdy: Listopad 27, 2013, 09:32:31 odpoledne »
HP, LotR, Sága dračích jezdců (či jak se to menuje) a pak tuny tuny odbornejch článků, návodů, papírů z konferencí, bakalářek, diplomek, prezentací z konferencí... děsivé
luf

Offline Jeremy

  • Klub ŽvB
  • *
  • Příspěvků: 1183
  • Now and always.
Re:Spisovatelé a knihy
« Odpověď #18 kdy: Listopad 28, 2013, 08:10:55 dopoledne »
Osobně se mi nejlíp čtou Stephen King (hlavně Pod Kupolí nebo Carrie, narozdíl od následujícího se tak nevěnuje příběhu jako spíš vykreslování postav - jeho svět rozhodně není černobílej), Dan Brown (Anatomie Lži, ale série s Langdonem se taky čte na jedno posezení), Jeff Lindsay (jeho knižní Dexter plný černého humoru a seriálová vážnější verze se pěkne doplňují) Rowlingová (teď mám doma Casual Vacancy, v plánu mám i Cuckoo's calling od "Roberta Galbraitha" kterou mají v knihovně v originále aby to bylo komplet).

Pro ASoIaF si v nejbližší době půjdu do knihovny, ale hodlám přečíst i Net Force od Toma Clancyho (leží mi už měsíc na stole).
ϟ

Offline Emily Turner

  • Příspěvků: 63
Re:Spisovatelé a knihy
« Odpověď #19 kdy: Listopad 28, 2013, 05:07:55 odpoledne »
Neříkejte, že nikdo nečtete ASoIaF od Martina?! Můžu doporučit, seriál (Hra o trůny) je skvělý, skvostný, hustodémosnký, boží (chybí mi v češtině španělský "hyperlativ"), ale kniha v sobě nese ještě o něco víc, co seriál nikdy nevyjádří, i přes tu škálu naprosto famózních herců/hereček. (Nenechte se odradit délkou té knihy, Hru o trůny (= 1. díl ASoIaF) o délce nějakých 1000 stránek jsem přečet za nějakých 7-10 dní)
Já čtu, já čtu! Je to boží. Jsem si řekla, že na seriál se kouknu až dočtu knihy. Ale momentálně jsem nějak uvízla ve čtvrtce 3. knihy (Bouře mečů).
A samozřejmě King! Nejradši od něj mám Prokletí Salemu a Noční směnu. A nové filmové zpracování Carrie se mi zdálo spíš komický.

Offline Nika Humming

  • Dospělák
  • Příspěvků: 364
  • Labra lege!
    • Deník Niky
Re:Spisovatelé a knihy
« Odpověď #20 kdy: Prosinec 09, 2013, 05:25:47 odpoledne »
Neříkejte, že nikdo nečtete ASoIaF od Martina?! Můžu doporučit, seriál (Hra o trůny) je skvělý, skvostný, hustodémosnký, boží (chybí mi v češtině španělský "hyperlativ"), ale kniha v sobě nese ještě o něco víc, co seriál nikdy nevyjádří, i přes tu škálu naprosto famózních herců/hereček. (Nenechte se odradit délkou té knihy, Hru o trůny (= 1. díl ASoIaF) o délce nějakých 1000 stránek jsem přečet za nějakých 7-10 dní)
Já čtu, já čtu! Je to boží. Jsem si řekla, že na seriál se kouknu až dočtu knihy. Ale momentálně jsem nějak uvízla ve čtvrtce 3. knihy (Bouře mečů).
A samozřejmě King! Nejradši od něj mám Prokletí Salemu a Noční směnu. A nové filmové zpracování Carrie se mi zdálo spíš komický.
Taky čtu ASoIaF a při pročítání tohodle tématu jsem se lekla, že jsem jediná. Aleluja, nejsem. Právě jsem v polovině čtvrtého dílu, ale ta první polovina mi připadala docela nudná. Zato trojka byla podle mě mnohme lepší. Mnohem víc zvratů a přijde mi, že ke konci knihy tam často končily kapitoly tím, že někdo někoho nečekaně zabil či něco podobně nečekaného udělal.
Další moje oblíbené knihy: Harry Potter, Pretty Little Liars, Pán Prstenů, Hobit,  Vampýrská akademie (moje nejoblíbenější spisovatelka), Sukuba (doufam že za 25 dnů dostanu poslední díl a zjistím, jak to všechno končí), Upírské deníky  a Twilight (ty teda nejsou moc moje oblíbený, ale četla jsem je), Odkaz Dračích jezdců, Padesát odstínů šedi a první pár kapitol temnoty (zápletka teda nic moc a ty sexuální scény už začínaí být nudné, ono sex taky není všechno), Škola noci (nepamatuju si, u jakýho dílu jsem skončila, ale je to u toho jak se vrátí Zoey z té divné dimenze)
V budoucnu, až dočtu ASoIaF, si chci přečíst Milénium

...hodně jsem jako menší četla od Thomase Breziny Sestry čarodějky, ale teď si říkám, že jsem byla nějak vadná  ;D (zvlášť když jsem přečetla všech 9 knížek od Cabotový o princezně Mie).
Hele, já jsem to četla taky (jak čarodějky tak i princeznu Miu) a nepřipadám si vadná. Bylo mi myslím kolem 12, když jsem je četla (až na ten poslední díl, ten jsem dočítala dodatečně asi v 15).

 

Offline Blair Taylor

  • Příspěvků: 151
    • Blairušky deník
Re:Spisovatelé a knihy
« Odpověď #21 kdy: Prosinec 09, 2013, 07:46:23 odpoledne »
Souhlasím s Nikou. Pamatuju si jak jsem dostala svoje. první čarodějky.. :-D je v nich nápis ve stylu: klukům vstup zakázán. Kdo se toho dotkne narostou mu růžový velký pupínky a bude smrdět :-D .. Boží to knížky :-)
B

Offline Nika Humming

  • Dospělák
  • Příspěvků: 364
  • Labra lege!
    • Deník Niky
Re:Spisovatelé a knihy
« Odpověď #22 kdy: Prosinec 09, 2013, 08:13:54 odpoledne »
Tak to už jsem nějak pozapomněla... ale pamatuju si, jak tam vždycky na začátku byli ti členové rodiny a k nim vtipný popisek :D