Autor Téma: Newsletter  (Přečteno 298 krát)

Offline Sarah Senter

 • RT ŽvB
 • *****
 • Příspěvků: 2685
 • ❄ a nightmare dressed like a daydream ❄
Newsletter
« kdy: Listopad 02, 2021, 10:14:33 odpoledne »
Milí hráči,

veselé Vánoce! Letošní herní rok je RT Ježíšek štědrý, a tak vám přináší vám první díl ŽvB newsletteru. Na odkazu zde se můžete přihlásit k jeho odběru do e-mailu. Odkaz na newsletter jinak vždy naleznete v oznámeních na Discordu. V newsletteru získáte přehled o tom, co jsme pro vás připravili a co chystáme.

Hoďte se do gala!
S Vánoci spouštíme tři novinky, které všechny přispívají k tomu, aby vaše postavy byly krásnější a voňavější!

První z nich potěší zejména hráče dívčích postav. Ti bystřejší z vás již mohli zaznamenat, že nově ve hře existuje make-up (rtěnka a linky), který je reálně vidět na detailu postavy. Funguje na dívčích i chlapeckých postavách a už teď můžete nová malovátka pořídit na vánočních trzích v Bradavicích nebo je objednávat. Líčidla aplikujete dvojklikem a smyjete vodou u umyvadla nebo odličovačem. Když se před spaním neodlíčíte, ráno už se probudíte také bez něj. Nedělejte to však moc často, nebo se vám pokazí pleť!

Chcete svou postavu poctivě mýt, ale vás i vaše kamarády irituje spamování automatických emotů? Nově můžete vonět diskrétněji. Nové šampony, vody po holení, mýdla a parfémy už nebudou psát emoty. Jak kdo voní, zjistíte, když jsou vaše postavy nedaleko od sebe a blíže si je prohlédnete z emotemenu.

A teď to, co všichni dlouho očekávali, a co vám nedalo spát:

✨NOVÉ OBLEČENÍ ✨
Společenské kalhoty, boty, saka, košile; krátká i dlouhá trička, tílka, plavky dvojdílné i jednodílné. Vaše postavy budou krásnější než kdy dřív. Oblečení, které jste vy z vás, kteří strkáte nos všude, už dávno viděli ve Fiddleru, bude od herního ledna volně k objednání z Příčné ulice! Oděvy s novou grafikou si však budete muset zaplatit sami: rodiče vám na nejnovější módu nepřispějí. Raději byste proto tento týden neměli odbýt brigádu u Black & White!


Předpokládáme, že obměnit šatník teď budete chtít všichni, a tak vás prosíme o strpení s objednávkami. Vyřizovat je začneme od příštího týdne a čekací doba se může protáhnout.

Prozradíme vám taky, že si můžete ve hře užívat poslední týdny či měsíce s věčným oblečením, které vypadá vždy dokonale. Chystá se velký update, který naučí oblečení špinit se a ničit se. Ale nebojte, nebudete muset stát u valchy den co den :).

Příprava na vánoční úklid
Protože se nám blíží i skutečné Vánoce, chystáme se do většího úklidu serveru. S každým předmětem, který existuje ve hře, se prodlužuje doba, kterou strávíte každých patnáct minut čekáním na dokončení uložení serveru. Proto usilujeme o to držet počet itemů na serveru co nejníže. V tom prosíme i o vaši součinnost.

Skladujete-li na postavách věci, o kterých víte, že už je nikdy nebudete potřebovat a nemá pro vás cenu je zachovávat, prosíme, zkuste si je protřídit. Cennější věci budete moct v létě za pár liber prodat na dobročinné burze. Bezcenné předměty - lístky bez sentimentální hodnoty, desítky prázdných sáčků, které nikdy nevyužijete, přísady na lektvary mimo krabičky na činidla, použité obálky a výplatní pásky (pořádkumilovným postavám může stačit schovávat si jen první a poslední z každého zaměstnání) a všelijaké cetky podle vašeho uvážení - můžete shromáždit do jednoho nebo několika pytlů. Nejvíce nám pomůžete, pokud je nehodíte do koše, ale napíšete page, a my nepořádek přímo smažeme. Mějte ale na paměti, že takový krok je nevratný, a pokud omylem přihodíte něco, co smazat nechcete, přijdete o to.

Co se týče věcí, které si necháváte, k hezčímu a přehlednějšímu třídění vám můžou pomoci i štítky všemožných barev. Štítky už nebudou omezeny na základní barvy: na trzích nebo objednávkou si můžete zakoupit štítek jakékoliv existující barvy (můžete zadat přímo její HTML kód).

S úklidem apelujeme hlavně na dospěláky. My víme, že skladujete kraviny! Protříděním věcí, které nevyužíváte, pomůžete nám všem, a serveru nejvíc.

Prosíme. Za to hezké oblečení si to zasloužíme, ne?


Tak veselé Vánoce a šťastný nový rok 2018!

Realizační & Podpůrný tým Života v BradavicíchSeznam oblečení, které si můžete nově objednávat:

Kravata - 8890
Košile - 9094
Sako - 9093
Kalhoty - 9095
Boty - 9096
  Tílko - 9084 ♂ / 9091 ♀
Triko s krátkým rukávem - 9085
  Triko s dlouhým rukávem - 9090 ♂ / 9092 ♀
Plavky (spodní díl) - 9729
Plavky (vrchní díl) - 9699
Bikiny (spodní díl) - 9698
Bikiny (vrchní díl) - 9725
Plavky (celé) - 9726
Plavky (spodní díl) - 9728
Plavky (spodní díl) - 9727

A pro ukázku na postavě:

Offline Sarah Senter

 • RT ŽvB
 • *****
 • Příspěvků: 2685
 • ❄ a nightmare dressed like a daydream ❄
Re:Newsletter
« Odpověď #1 kdy: Listopad 11, 2021, 02:30:45 odpoledne »
Milí hráči,

za námi jsou herní Vánoce, silvestrovská neonová párty i většina zimních radovánek. Školní rok se přehoupl do své druhé poloviny a dnes vás čeká ve hře Valentýn, svátek zamilovaných❣️

Zpěv hrdliček a Charlie Bae Jensen
Valentýn se svou láskou, nebo, jste-li single, se svými kamarády, si v Bradavicích letos budete moct užít do sytosti. Tradičně na vás ve Vstupní síni čeká truhla na valentýnky, kterými můžete z(ne)příjemnit den vašim bližním. Ale nezapomeňte, že pokud přímo neuvedete, že nestojíte o hlasité čtení, můžou amorci vaše milostné vyznání přečíst nahlas, třeba před celou třídou spolužáků. Auč!


Hitem letošního Valentýna však bude světoznámá kouzelnická zpěvačka Charlie Bae Jensen. Ta dorazí přímo do Bradavic, kde se večer studentům představí se svým exkluzivním valentýnským koncertem plným písní o lásce! Velká síň se otevře ve 20:00 a samotný koncert začne ve 20:45. V průběhu dne si můžete také zakoupit různé zboží k novému albu zpěvačky E●MO●POTION, a na autogramiádě na nádvoří si ho nechat od světové popové hvězdy podepsat.

Skriptové novinky: váha, výška, nová kouzla
Skriptaři v posledních měsících nezahálejí. Už v létě jste si mohli všimnout třeba mušlí, které se dají lopatkou sbírat, additemu (nového druhu předmětu, který na poklikání vydává předměty - trhací bloček, balíček obálek nebo pytlík s bonbony vyrobené “po novém” vám tak teď zaberou v batohu méně místa než dříve) nebo třeba krásných nových diářů.

Nejaktuálnější novinky jsou dvě. Zaprvé jsou to nová kouzla v knize Čistící litanie I., která zaujmou zejména úklidové maniaky. Knihu si můžete objednat, koupit na Příčné ulici nebo vypůjčit od kamarádů z Mrzimoru, když se o tom, že ji vlastní, dozvíte RP.

Druhá novinka souvisí s doladěním vlastní postavy. Přes menu [postava, kde si každý rok můžete rozdělit body a zvýšit tak inteligenci, obratnost a sílu postavy, nyní můžete doplnit i její výšku a hmotnost. Výška se pak bude zobrazovat u ostatních postav, které si blíže prohlédnete přes emotemenu. Z BMI se pak vypočítá, zda je vaše postava hubená, průměrné postavy, oplácanější nebo třeba obézní, což se taktéž zobrazí ostatním hráčům, kteří si vaši postavu prohlédnou. Váhy a metry tak budou vážit a měřit správně. Mějte na paměti, že hmotnost a výšku můžete měnit jen jednou týdně, a zatímco hmotnost se může hýbat oběma směry, jakmile jednou nastavíte výšku, už ji nemůžete snížit! Dobře tak promýšlejte, jak moc chcete, aby vaše postava povyrostla.

Ochutnávka Prasinek
Už je to pár let, co nám tornádo zbořilo Prasinky. Zdražování stavebního materiálů i zaneprázdněnost kouzelnických stavařů jejich stavbu stále zdržují. Na krásných, zbrusu nových Prasinkách se ale pracuje. Konkrétní termín otevření ST ještě slibovat nechce, uvolil se ale k malému sneak-peeku z probíhající stavby:


Zkontrolujte si životopisy!
Děkujeme vám za vaši součinnost v úklidu, o kterou jsme vás poprosili v minulém newsletteru! Protože to tak dobře funguje (prosba o page, pokud se vám podaří vytřídit větší množství itemů, abychom je rovnou smazali, místo vyhazování do koše, pořád platí), připomínáme zároveň i kontrolu životopisů. Plno dospěláků je má zastaralé a plno studentů v nich má chyby nebo je nemá odevzdané vůbec. Neschválené životopisy znamenají nulový nárok na podporu ze strany týmu. Pěkný odevzdaný životopis nás naopak může motivovat i k podpoře, aniž byste si o ni museli aktivně říkat, nebo třeba k zapojení postav, které máte zmíněné v životopise (např. rodičů) do budoucích akcí. Seznam hráčů, kteří mají životopis v nepořádku, naleznete na fóru.


Užijte si svátek lásky, a až ho vaše postavy budou slavit, nezapomínejte na konsent!

Realizační & Podpůrný tým Života v Bradavicích ♥

Offline Sarah Senter

 • RT ŽvB
 • *****
 • Příspěvků: 2685
 • ❄ a nightmare dressed like a daydream ❄
Re:Newsletter
« Odpověď #2 kdy: Listopad 29, 2021, 02:07:45 odpoledne »
 Milí hráči,

zatímco nám ve hře začínají zkoušky NKÚ a OVCE, blíží se ročníkové zkoušky a po nich prázdniny, tým se rozhodně nefláká a přináší vám v dalším newsletteru další pořádnou kopu novinek.

Konec s vyhazováním vzkazů od nejbližších!
Komu z nás se to nikdy nestalo? Vyhazujete binec po Vánocích, nebo někdy i mimo ně, a s těžkým srdcem třídíte lístky se vzkazy od kamarádů, spolužáků a školních lásek, aby vám na cestě do Londýna pak nezabíraly půlku kufru.

Konečně pro vás máme řešení, které se obejde bez zamačkávání slz. Poděkujte Vodáčkovi za nový pořadač lístků, ve kterém můžete mít všechny vzkazíky pěkně na očích, listovat jimi, a přitom vám nezaberou víc než jedno malé místečko v batohu. Princip už dobře znáte z krabičky na přísady nebo fotoalba. Vložit do vzkazovníku můžete lístečky libovolného názvu, vzhledu i barvy.

Lístky v pořadači budete moci časem kouzlem uzamknout, aby je z něj nikdo nemohl nepozorovaně vyndat. Pořadač si taky můžete oštítkovat, abyste si v lístcích mohli udělat pořádek.

Nové pořadače naleznete v papírnictví a můžete si je také objednat. Předem naplněné si je budete taky moct pořídit jako památníčky, skicáky nebo otvírací kroužkové bloky.


Každým rokem o rok starší
Realizační tým si v posledních týdnech odhlasoval, že vaše postavy budou od dalšího herního roku kosmeticky “stárnout” o trošku dříve. Nyní jste zvyklí, že jsou všichni herně postaršeni na začátku letních prázdnin. Nově vám však přibude rok na postavě už krátce po novoročních ohňostrojích.

Část důvodů k tomuto kroku je čistě technická. Rozhodli jsme se tak ale i proto, aby věk, který se zobrazuje na postavách, delší dobu odpovídal jejich reálnému věku: postavy jsou tedy postaršeny v půlce, ne až na konci rozmezí, kdy mají narozeniny.

Nové oblečení vol. 2: Sukně, botky, rozepnuté košile!
Lauren nás i vás nepřestala rozmazlovat. Sotva se naše rozplesaná srdíčka uklidnila po vánoční nadílce nových obleků, triček, tílek a plavek, přichází nový velký update grafiky. Tentokrát si přijdou na své milovnice (a milovníci) pouzdrových a skládaných sukní všech možných délek. Potěší i kšiltovky, tenisky a botky na podpatku nebo ležérní rozepnuté košile. Podívejte se sami. Kompletní přehled včetně čísel, pod kterými můžete oblečení objednávat, naleznete brzy na fóru.


Je libo žít v rezidenční čtvrti Londýna?
V ŽvB můžete žádat o dům po úspěšném dokončení třetího ročníku. Vybrat si přitom můžete dům či byt v některé z existujících lokací, nebo si ho (nechat) postavit takříkajíc “na zelené louce”. Lokace mají tu výhodu, že v nich můžete potkávat své bývalé spolužáky, držet pěkný sousedský život a pohybovat se po okolí svého obydlí. Život v lokaci navíc často umožňuje využití již existujícího domku, což znamená méně práce pro stavařský tým a méně čekání pro vás.

S radostí vám oznamujeme, že se pro vás staví nová lokace, ve které se bude dát i bydlet! Leží v sousedství parku Hampton Court Park. Naleznete v ní hotel, malé obchůdky i obytnou čtvrť s většími městskými řadovými domy. Právě tyto domy bude RP v dohledné době prodávat kouzelnická realitní kancelář Hipogryf. Vašim postavám je tak můžou třeba pořídit rodiče. O domy v nové lokaci můžete žádat už teď. Očekáváme, že nová londýnská čtvrť bude připravená k nastěhování nejpozději na konci příštího herního roku (zhruba reálný duben). Zpoždění (ale ani urychlení) stavařských prací však nelze nikdy vyloučit! Zatím vás necháme nakouknout jen na okraj čtvrti s obchody a hotelem:


Těšte se na další novinky zase příště!

Realizační & Podpůrný tým Života v Bradavicích


Offline Nancy Orwell

 • RT ŽvB
 • *****
 • Příspěvků: 2728
 • long live all the magic we made
Re:Newsletter
« Odpověď #3 kdy: Listopad 29, 2021, 06:13:14 odpoledne »
Seznam a ukázka nově objednatelného oblečení i s čísly, pod kterými ho můžete objednávat: