Autor Téma: Otázky & Odpovědi  (Přečteno 161333 krát)

Offline Shyam Staar

  • Dospělák
  • Příspěvků: 174
Otázky & Odpovědi
« kdy: Leden 12, 2014, 07:14:35 odpoledne »
Snad mě nepohřbíte za to, že jsem tady založil tohle téma. Ale už několik dní mám pár otázek a nevím kde se je zeptat, ale taky kůli tomu, aby se nemuseli na foru zakladat různý topicy s otázkama, když to vše může být v jedným. Pokud je založení tohoto vlákna špatné a je potřeba ho zmazat, tak prosím alespoň soukromnou zprávu O:) Děkuju.
Možná že mi řeknete, že na tohle se dá zeptat i ve hře - jo, možná jo, ale momentálně jsem RL moc vytaženej, takže do hry chodím vážně jen když je to potřebný (jako Příčná ap.). Chci se jen zeptat - v kolik odjíždí vlak do Bradavic (13.1.2014) (potřebuju ztrávit co nejvíce času nad knihama na zkoušky a proto chci přijít jen když to bude akutní, tohle si nechci nechat ujít) a kdy asi bude na webu rozvrh hodin pro nastávajíci herní rok?
Děkuju předem.

Juraj Stejny

  • Host
Re:Otázky & Odpovědi
« Odpověď #1 kdy: Leden 12, 2014, 07:26:01 odpoledne »
Tak vlak pôjde okolo siedmej. V hre bude aj v kotli tabuľa. A rozvrh tiež čakám veľmi. Snáď ešte dnes  :D

Offline Blair Taylor

  • Příspěvků: 151
    • Blairušky deník
Re:Otázky & Odpovědi
« Odpověď #2 kdy: Leden 12, 2014, 07:47:32 odpoledne »
Chytrý nápad, vlak odjíždí v sedm, a jede myslím hodinu, takže stačí hrát i se zařazováním tak hodinu až dvě :) A rozvrhy bývají myslím do prvního týdne školy, ale neboj, hodiny nejsou nijak extra povinné, když nemáš čas, prostě nechodíš :)
B

Offline Bc. Vodacek je osel

  • RT ŽvB
  • *****
  • Příspěvků: 8486
  • Na prstech obou rukou lze napočítat až do 1024!
Re:Otázky & Odpovědi
« Odpověď #3 kdy: Leden 12, 2014, 08:28:18 odpoledne »
vlak jezdí půlhodinu, odjezd bejvá v 7, více až na rozpisu co bude v děravém kotli dnes večer (když sme ho tam dali dříve tak si hodně lidí myslelo že se jede hned)
luf

Offline Shyam Staar

  • Dospělák
  • Příspěvků: 174
Re:Otázky & Odpovědi
« Odpověď #4 kdy: Leden 12, 2014, 09:02:16 odpoledne »
Děkuju vám všem za odpovědi.
S tím rozvrhem souvisí i otázka, kdy se začína studovat? Hned další den, nebo až pak, když bude ten rozvrh? :)
A je fajn, že se to nijak moc netrestá, když človek neprijde do hry nekdy. Rád si zahraju, ale někdy se jednoduše nedá. Hlavne že se dá sehnat učivo a dodelat ty zkoušky.

Juraj Stejny

  • Host
Re:Otázky & Odpovědi
« Odpověď #5 kdy: Leden 12, 2014, 09:08:46 odpoledne »
V stredu sa začne výuka.

Offline Shyam Staar

  • Dospělák
  • Příspěvků: 174
Re:Otázky & Odpovědi
« Odpověď #6 kdy: Leden 13, 2014, 10:26:08 odpoledne »
Třeba někde napsat o zařazení do koleji na foru?

Offline Bc. Vodacek je osel

  • RT ŽvB
  • *****
  • Příspěvků: 8486
  • Na prstech obou rukou lze napočítat až do 1024!
Re:Otázky & Odpovědi
« Odpověď #7 kdy: Leden 13, 2014, 10:32:27 odpoledne »
provedu zítra dopoledne/odpoledne
luf

Offline John Petterson

  • Příspěvků: 8
  • "Za každou minutu hněvu ztrácíš 60 vteřin štěstí."
Re:Otázky & Odpovědi
« Odpověď #8 kdy: Leden 14, 2014, 05:25:24 odpoledne »
dočkáme se teda ještě dneska zařazení do kolejí tady na fóru? :)

Juraj Stejny

  • Host
Re:Otázky & Odpovědi
« Odpověď #9 kdy: Leden 14, 2014, 05:31:39 odpoledne »
Počkaj si. Nemysli si že každý má vždy čas.

Offline John Petterson

  • Příspěvků: 8
  • "Za každou minutu hněvu ztrácíš 60 vteřin štěstí."
Re:Otázky & Odpovědi
« Odpověď #10 kdy: Leden 14, 2014, 05:41:15 odpoledne »
To moje otázka vyzněla až tak hnusně, že odpovídáš takhle?  Nikoho tu přece nepopoháním, jen jsem se slušně zeptal. Jestli tu všichni odpovídají podobně, tak se už radši na nic ptát nebudu.

Offline Andrew Smith

  • Příspěvků: 47
Re:Otázky & Odpovědi
« Odpověď #11 kdy: Leden 14, 2014, 05:49:16 odpoledne »
Jacobova odpoved mi prisla slusnejsi nez tva otazka, abych rekl pravdu.

Offline Daniel Aaron Styx

  • Příspěvků: 502
  • „Hloupost se vyfackováním nedá vyléčit.“
Re:Otázky & Odpovědi
« Odpověď #12 kdy: Leden 14, 2014, 05:56:55 odpoledne »
Držme se tématu :)

Do kolejí už se zařazuje. Jak vidíš, tak už seš v mrzimoru :)

Offline Bc. Vodacek je osel

  • RT ŽvB
  • *****
  • Příspěvků: 8486
  • Na prstech obou rukou lze napočítat až do 1024!
Re:Otázky & Odpovědi
« Odpověď #13 kdy: Leden 14, 2014, 06:09:59 odpoledne »
se spožděním ale přece tam ste naklikaní, tedy aspoň ti co měli zde správné jméno
luf

Offline Shyam Staar

  • Dospělák
  • Příspěvků: 174
Re:Otázky & Odpovědi
« Odpověď #14 kdy: Leden 17, 2014, 05:12:24 odpoledne »
Jak to je teď s omluvenkama? Dají se nějak polat přes Rozvrhy, nebo se to řeší RP (jestli jo, předem pokud víme, že se nám nebude dát přijít, nebo až pak?)

William Redhorn

  • Host
Re:Otázky & Odpovědi
« Odpověď #15 kdy: Leden 17, 2014, 05:23:18 odpoledne »
Nejako sa neucast na hodinach nehroti... Nic neskazis ak zajdes za profakom a povies mu ze nemozes dorazit na hodinu, ale nik ta nevyrazi zo skoly ak vynechas nejake hodiny :-) je nam jasne ze nie kazdy vzdy ma cas, sme na tom rovnako

Offline Sarah

  • RT ŽvB
  • *****
  • Příspěvků: 3046
  • ❄ a nightmare dressed like a daydream ❄
Re:Otázky & Odpovědi
« Odpověď #16 kdy: Leden 17, 2014, 05:26:20 odpoledne »
Kolega Redhorn má pravdu, ale nezabudni brať pri vymýšľaní dôvodu ohľad na to, čo je možné a čo nie (napr. z hradu môžu študenti len vo výnimočných prípadoch a musia mať povolenie riaditeľa a pod.)  ;D Oni sa aj tak pýtajú hlavne spolužiaci :)

Offline Shyam Staar

  • Dospělák
  • Příspěvků: 174
Re:Otázky & Odpovědi
« Odpověď #17 kdy: Leden 17, 2014, 05:47:52 odpoledne »
Děkuju :)
Ptal jsem se jen kůli tomu, že myslím, že předtím se omluvenka dala poslat přes rozvrh, ale každopádně takhle se mi to líbí. Ako, neplánuju nechodit, hra mě baví, ale život vysokoškoláka je taký jaký je ... a ješte ani nevím jaký budu mít rozvrh na další semestr, tak jen informačně :)

Offline Bc. Vodacek je osel

  • RT ŽvB
  • *****
  • Příspěvků: 8486
  • Na prstech obou rukou lze napočítat až do 1024!
Re:Otázky & Odpovědi
« Odpověď #18 kdy: Leden 17, 2014, 05:50:24 odpoledne »
omluvenka přes rozvrh? Hmm to je vymoženost roku 2008. Stále si pamatuju jak jsem to posílal kučířovi ze školy... :-)
luf

Offline Shyam Staar

  • Dospělák
  • Příspěvků: 174
Re:Otázky & Odpovědi
« Odpověď #19 kdy: Leden 17, 2014, 05:54:14 odpoledne »
No to bylo cca téhdy, když jsem hrál, proto si to pamatuju nejspíš.

Edit: Když je sova v sovinci "na volno", neuteče odtamtud? :D
« Poslední změna: Leden 17, 2014, 06:31:57 odpoledne od Shyam Staar »

Offline Shyam Staar

  • Dospělák
  • Příspěvků: 174
Re:Otázky & Odpovědi
« Odpověď #20 kdy: Leden 20, 2014, 09:26:19 odpoledne »
Když chci poslat nekomu dopis, potrebuju lístek a ješte něco? Jako třeba nejaký provázek?

Offline Medvěd

  • Klub ŽvB
  • *
  • Příspěvků: 1846
Re:Otázky & Odpovědi
« Odpověď #21 kdy: Leden 20, 2014, 09:29:02 odpoledne »
Když chci poslat nekomu dopis, potrebuju lístek a ješte něco? Jako třeba nejaký provázek?

Lístek, hůlka, pero a inkoust :)

Offline Shyam Staar

  • Dospělák
  • Příspěvků: 174
Re:Otázky & Odpovědi
« Odpověď #22 kdy: Leden 20, 2014, 10:55:11 odpoledne »
V tom případě se myslí jiný lístek jako ten, na který jde psát bez inkoustu? Ale stejně děkuju.

Offline Gina Blackberry

  • Dospělák
  • Příspěvků: 569
  • Členka organizace Tally
Re:Otázky & Odpovědi
« Odpověď #23 kdy: Leden 20, 2014, 10:58:22 odpoledne »
Na lístek jde sice psát bez inkoustu, ale adresu bez něj nenapíšeš. Zeptej se ve škole někoho ze starších, oni ti to ukáží jak to funguje. Delší dopisy taky můžeš posílat v obálce.

Offline Shyam Staar

  • Dospělák
  • Příspěvků: 174
Re:Otázky & Odpovědi
« Odpověď #24 kdy: Leden 20, 2014, 11:01:58 odpoledne »
Ahá takhle. jasně zeptám se, dík :)

Offline Bc. Vodacek je osel

  • RT ŽvB
  • *****
  • Příspěvků: 8486
  • Na prstech obou rukou lze napočítat až do 1024!
Re:Otázky & Odpovědi
« Odpověď #25 kdy: Leden 20, 2014, 11:55:47 odpoledne »
luf

Offline Shyam Staar

  • Dospělák
  • Příspěvků: 174
Re:Otázky & Odpovědi
« Odpověď #26 kdy: Leden 24, 2014, 03:27:27 odpoledne »
Kůli problémům s tahaním mnoha věcí u sebe v batohu bych se rád zeptal ...kolik stojí ta brašna (abych vědel jestli si ji mohu objednt, nebo ne) nebo jestli se to dá u někoho ve hře zeptat?
A nebylo by lepší, kdyby se brašna zařadila mezi povinný věci pro prváky, nebo im alespoň do dopisu napsat, co kromě povinných věcí jako sada oblečení, knih, pomůcek na lektvary by si mohli zadovážit (protože se jim to bude hodit dřív než si to koupí další léto)? Já osobně bych si radši koupil i dvě láhve inkoustu, brašnu, peněženku, lístky, brka, když vím, že mi to je potřeba víc (a nejen z hladiska RP) jako třeba mazlíček, na kterýho prváci minou víc peněz než na potřeby (jasně, nikdo jim to neříkal, aby to kupovali hned).

A když už píšu o tomhle, chtěl bych se zeptat, jestli by se nedalo skompletizovat dopisy - v dopisech ve hře nebylo stejný, co sme měli v e-mailech, člověk pak neví podle čeho se má řídit.

Offline Nancy

  • RT ŽvB
  • *****
  • Příspěvků: 2891
  • long live all the magic we made
Re:Otázky & Odpovědi
« Odpověď #27 kdy: Leden 24, 2014, 03:47:41 odpoledne »
Dopisy ve hře možná budou výhledově upraveny. Stoprocentně platné jsou vždy ty v e-mailu.

Co se týče dalších věcí pro prváky, již se o tom mluvilo, pravděpodobně budeme znovu konzultovat v rámci RT a příští prváci budou vybaveni jinak a lépe. :)

Mimochodem: Slovenštině se tu rozumí a můžeš klidně psát slovensky ;)

Offline Theodor Orphes

  • Příspěvků: 186
  • Per aspera ad astra..
    • Deníček Theodora Orphese
Re:Otázky & Odpovědi
« Odpověď #28 kdy: Leden 24, 2014, 04:59:43 odpoledne »
K problému mnoha věcí po Kapsách:

- platí stále, že můžeme mít i nepatřičné věci v batohu u nohou (takové co by normálně byly správně v Brašně přes rameno) pokud současně máme na sobě i Brašnu??
- dělalo se to tak kvůli lepší manipulaci s věcmi.

- jak často emotovat Sovu na rameni?  (každou chodbu, u každé postavy, každou minutu ...)
T

Offline Medvěd

  • Klub ŽvB
  • *
  • Příspěvků: 1846
Re:Otázky & Odpovědi
« Odpověď #29 kdy: Leden 24, 2014, 05:09:23 odpoledne »
K problému mnoha věcí po Kapsách:
- platí stále, že můžeme mít i nepatřičné věci v batohu u nohou (takové co by normálně byly správně v Brašně přes rameno) pokud současně máme na sobě i Brašnu??
- dělalo se to tak kvůli lepší manipulaci s věcmi.
- jak často emotovat Sovu na rameni?  (každou chodbu, u každé postavy, každou minutu ...)

Vzhledem k tomu že v brašnách je omezený (menší prostor) kam se dají dát věci.. jistě na to při kontrolách budeme přihlížet do doby než se to opraví. Samozřejmě budeme radši když to budete mít v těch brašnách..
Emotovat že máš na rameni sovu/kočku v rukou by jsi měl co nejčastěji aby to každému hráči bylo "napovězeno" že ji tam máš. Ovšem pokud chceš neustále nosit všude sovu také to není dobře, sova je noční tvor a přes den by měla většinou spát což asi půjde docela těžko když ji neustále budeš vláčet na rameni..

Offline Jacob Carey

  • Klub ŽvB
  • *
  • Příspěvků: 661
  • Vrčím a někdy i koušu...
Re:Otázky & Odpovědi
« Odpověď #30 kdy: Leden 24, 2014, 05:10:17 odpoledne »
Ohledně sovy jak často emotovat. Nejlépe vždy, když přijdeš do kontaktu s dalším hráčem. Pokud si myslíš, že by tě mohl vidět tak hoď emote, může na něj pak zareagovat.
*pardon neviděl jsem, že už Medvěd odpověděl
V

Offline Shyam Staar

  • Dospělák
  • Příspěvků: 174
Re:Otázky & Odpovědi
« Odpověď #31 kdy: Leden 24, 2014, 06:06:46 odpoledne »
Super, dík :)
Co se týče slovenštiny, vím, že jí rozumíte, jenom jsem zvyklý psát v komunitě Čechů po česky ... teda, snažím se (jazyk°nikdy není dost). Je to až tak vidět, že jsem Slovák/ nejsem Čech (co se gramatiky týče a pod.) ? :D

Offline Jeffrey Lilienton

  • Příspěvků: 144
  • ______
Re:Otázky & Odpovědi
« Odpověď #32 kdy: Leden 24, 2014, 06:09:56 odpoledne »
Gramaticky ani ne, neboj, akorát si všímám, že občas nepíšeš Ř :). A občas nějaké slovíčka, ale to je jedno, je toho málo, mluv si jak chceš :D...
¤

Offline Shyam Staar

  • Dospělák
  • Příspěvků: 174
Re:Otázky & Odpovědi
« Odpověď #33 kdy: Leden 24, 2014, 06:29:10 odpoledne »
ještě přesně neumím, kdy a kde ho dát ... a někdy prostě nestihnu, nemám k tomu tlačítka (alespoň o tom zatím nevím) ... :) Nedělá mi problém psát slovensky, párkrát jsem se taky snažil, ale pak jsem znovu začal psát česky.

Offline Medvěd

  • Klub ŽvB
  • *
  • Příspěvků: 1846
Re:Otázky & Odpovědi
« Odpověď #34 kdy: Leden 24, 2014, 06:35:34 odpoledne »
SPAM v pokecu pánové nebo na vás poštvu Eskymáka!

Henry Swal

  • Host
Re:Otázky & Odpovědi
« Odpověď #35 kdy: Leden 25, 2014, 03:53:37 odpoledne »
Ahoj ;). Chtěl bych se zeptat, jestli je možné se stát po dokončení sedmého ročníku učitelem Bradavic nebo pracovníkem ministerstva a dálších zaměstnání... Promiňte jestli je to tuuž nékde napsané... :-X

Offline Jeremy

  • Klub ŽvB
  • *
  • Příspěvků: 1183
  • Now and always.
Re:Otázky & Odpovědi
« Odpověď #36 kdy: Leden 25, 2014, 04:00:55 odpoledne »
Citace: zvb.cz
A tady je další rozdíl oproti jiným školám ve stylu HP: vaše postava bude žít svůj život dál i po skončení studií! Váš osud bude záviset jen na vás. Kudy povede vaše cesta po dokončení sedmého ročníku? Stanete se hrdinským bystrozorem, anebo podlým přisluhovačem Pána zla? Budete zachraňovat životy a zdraví v Nemocnici u Sv. Munga, vrhnete se do nebezpečného boje se studenty jako nový učitel nebo zvolíte raději poklidnější kariéru bradavické knihovnice?
ϟ

Offline Henry Mug

  • Příspěvků: 44
Re:Otázky & Odpovědi
« Odpověď #37 kdy: Leden 27, 2014, 09:45:08 odpoledne »
Prečo má profesor RT práva může se portovat různě po škole? To, co dnes předvedl Gordon Alert, kdy jsem mu utíkal po večerce, nejenže vidí přes zdi a závěsy, ale portovat se za hráčem a ještě ho v invu "uzemnit", hra potom postrádá smysl.

Offline Gordon Alert

  • Klub ŽvB
  • *
  • Příspěvků: 934
  • Alerta na vás!
    • Denník Gordona Alerta
Re:Otázky & Odpovědi
« Odpověď #38 kdy: Leden 27, 2014, 09:55:09 odpoledne »
Ja som utekal stále za tebou, a dával som si pozor, či ťa uvidím, keď zabáčaš, pre tvoje info. A to, že ty bežíš, hraničí to s nonRP a nevydáš jediný emot, tak by si sa mal najprv zamyslieť nad tým, ako hráš. Ja sa portovať nepotrebujem, použil som skratku z druhého poschodia, keby som chcel využiť práva, tak portnem rovno teba a vyjasním si s tebou tvoju nonRP hru, toť na margo. Nerád riešim podobné veci verejne, lebo z toho má potom zbytok školy show, nabudúce ťa poprosím súkromnú správu a nie odlog priamo v kabinete, díky.

Offline Henry Mug

  • Příspěvků: 44
Re:Otázky & Odpovědi
« Odpověď #39 kdy: Leden 27, 2014, 09:57:10 odpoledne »
Druhý poschodí v hornim patře? Ok, písnu do zprávy. :)