Autor Téma: Doplěnní jména  (Přečteno 14995 krát)

Aidan Brooks

  • Host
Doplěnní jména
« kdy: Březen 12, 2013, 06:52:57 dopoledne »
Skvělé by bylo, kdyby jsme si museli sami doplňovat jména u postav.. Myslím to, když na cizí postavy najedete.

Offline Bc. Vodacek je osel

  • RT ŽvB
  • *****
  • Příspěvků: 8487
  • Na prstech obou rukou lze napočítat až do 1024!
Re:Doplěnní jména
« Odpověď #1 kdy: Březen 12, 2013, 09:18:54 dopoledne »
tedy možnost pojmenovat si hráče, je tu jen problém že kdyby se to nasadilo ted tak byste se museli znovu mezi sebou představit
luf

Offline Ben Thruffle

  • RT ŽvB
  • *****
  • Příspěvků: 3414
Re:Doplěnní jména
« Odpověď #2 kdy: Březen 12, 2013, 12:48:44 odpoledne »
a zavani to kopirovanim manawydanu

Aidan Brooks

  • Host
Re:Doplěnní jména
« Odpověď #3 kdy: Březen 12, 2013, 01:23:23 odpoledne »
Právě sem myslel, že by to bylo až pro další prváky..my bychom se znali, neznali je a oni by neznali nikoho  :D

Offline Andrew Blake

  • Příspěvků: 22
  • Bis vincit, qui se vincit in victoria.
Re:Doplěnní jména
« Odpověď #4 kdy: Březen 12, 2013, 01:28:33 odpoledne »
Tohle je suprovej napad, jindy mi docela vadí, když si ostatní vycucaj někoho jméno z prstu.

U představování by to asi nikomu moc nevadilo. Ten update by se mohl dát do hry třeba před školkou a tam se zeptat lidí, který znaj na jméno... (např.)

Offline Geneticky změněný Eskymak

  • Klub ŽvB
  • *
  • Příspěvků: 4635
  • OXI!
    • Můj blog
Re:Doplěnní jména
« Odpověď #5 kdy: Březen 12, 2013, 01:41:11 odpoledne »
Je třeba se na to podívat z druhé strany. Všechny postavy v UO vypadají stejně, takže pokud se někdo ostříhá a obarví jako vy, tak ho nikdo od vás nerozezná a naopak, pokud vámi již pojmenovaná postava změní zásadně vizáž, vy ji vždy spolehlivě poznáte protože je již pojmenovaná. Tam by pak asi bylo zajímavé takové pojmenování při obarvení/ostříhání z resetovat ale vzhledem k tomu že sme v kouzelnickém světě a změna vizáže je u vás na denním pořádku, opravdu si chcete každého každý den ptát kdo že to je?

Pokud budete hrát kvalitní RP, tak tento systém nepotřebujete - koho neznám, toho jméno neznám.

To už by bylo zajímavější zrušit zobrazování jmen úplně, efekt by byl podobný.  ;D

Offline Bc. Vodacek je osel

  • RT ŽvB
  • *****
  • Příspěvků: 8487
  • Na prstech obou rukou lze napočítat až do 1024!
Re:Doplěnní jména
« Odpověď #6 kdy: Březen 12, 2013, 05:27:06 odpoledne »
možné udělat to je, já sem si třeba lidi zajímavě pojmenovával tak abych ze jména věděl co sem s ním měl společného třeba: okradl mě :-)
luf

Offline Anthony Poul

  • Dospělák
  • Příspěvků: 283
  • Veritas vincit.
Re:Doplěnní jména
« Odpověď #7 kdy: Březen 12, 2013, 05:58:48 odpoledne »
Aj mne, ja by som také niečo prijal :)

Matthew Black

  • Host
Re:Doplěnní jména
« Odpověď #8 kdy: Březen 12, 2013, 06:03:57 odpoledne »
Takisto sa mi tento nápad páči, bolo by zaujímavé vidieť, akoby to takýmto systémom fungovalo.. :-)

Offline Jeffrey Lilienton

  • Příspěvků: 144
  • ______
Re:Doplěnní jména
« Odpověď #9 kdy: Březen 12, 2013, 06:18:37 odpoledne »
No nevim nevim... Zamčela mě na záchodě :D...
¤

Offline Carimelle Wang

  • Dospělák
  • Příspěvků: 520
Re:Doplěnní jména
« Odpověď #10 kdy: Březen 12, 2013, 06:33:55 odpoledne »
Taky se mi to zdá jako super nápad :) Pokud by to ovšem šlo nějak vyřešit s námi staršími, kteří už pár lidí stihli poznat, vážně by to bylo divné se jednoho dne probudit a na nikoho si nepamatovat, leda že by nám předchozí večer skřítci dali do jídla máslový ležák ohnivou whisky :D
« Poslední změna: Březen 12, 2013, 06:48:58 odpoledne od Carimelle Wang »

Offline Bc. Vodacek je osel

  • RT ŽvB
  • *****
  • Příspěvků: 8487
  • Na prstech obou rukou lze napočítat až do 1024!
Re:Doplěnní jména
« Odpověď #11 kdy: Březen 12, 2013, 08:43:56 odpoledne »
spíš bych udělal přechodné období kdy byste měli čas si lidi pojmenovat
luf

Offline Ben Thruffle

  • RT ŽvB
  • *****
  • Příspěvků: 3414
Re:Doplěnní jména
« Odpověď #12 kdy: Březen 12, 2013, 09:52:09 odpoledne »
Už vidim ten seznam jmen u Leii: Hnusák, Blbec, Blbec, Blbec, Dal mi lentilku, Trouba, Bubák, Žabkýýýý, Plešatá, Brumla, Obludááá

Offline Gina Blackberry

  • Dospělák
  • Příspěvků: 569
  • Členka organizace Tally
Re:Doplěnní jména
« Odpověď #13 kdy: Březen 13, 2013, 12:29:57 dopoledne »
Mě to přijde trochu nedomyšlený, co postavy, které se mezi sebou nemají rády? Ty se sotva půjdou kamarádsky poplácat po rameni a představovat, přitom se jasně podle podoby musí znát. Kdyby se v ultimě dala podoba postavy namixovat tak, aby byla každá jedinečná, tak prosim, ale jména tu v tomhle případě vytváří podobu. Taky mě občas štve, že někteří hráči hned ví kdo je kdo, aniž by k tomu došli nějakou rp cestou, ale osobně se mi moc tohle řešení nezamlouvá. Vyvolá to zmatek. A kdyby se to mělo ke všemu resetovat každou změnou účesu jak psal Eskymo, po chvíli to začne jen otravovat hru.

Offline Gianbattiste Chiavaelli

  • Dospělák
  • Příspěvků: 226
  • Who pulls the strings?
Re:Doplěnní jména
« Odpověď #14 kdy: Březen 13, 2013, 12:51:33 dopoledne »
Podle mě je to zbytečné, vědět jméno bez představení je začátečnická chyba. Je to sice otravné, ale stačí říct něco ve smyslu "Oh, tak já jsem slavný, nemyslím že bych ti někdy řekl své jméno.". Kdyby se to resetovalo po změně účesu, tak by to bylo také nereálné, protože většinou poznáte člověka podle obličeje. Pojmenovávat postavy podle toho co kdo provedl postavě je taky celkem k ničemu. snad víme jaké křivdy se na nás dotyčný dopustil.

Offline Carimelle Wang

  • Dospělák
  • Příspěvků: 520
Re:Doplěnní jména
« Odpověď #15 kdy: Březen 13, 2013, 06:22:31 dopoledne »
Na druhou stranu, když je mi někdo v realitě nesympatický a neznám jeho jméno, většinou si pro něj vymyslím nějakou přezdívku, nebo se zeptám kamaráda, jak se "ten blbec" jmenuje.. Ale aby pak zase nezanikl význam těch jmen a aby se někteří prváci neprezentovali pokaždé jinak

Offline Bc. Vodacek je osel

  • RT ŽvB
  • *****
  • Příspěvků: 8487
  • Na prstech obou rukou lze napočítat až do 1024!
Re:Doplěnní jména
« Odpověď #16 kdy: Březen 13, 2013, 08:44:37 dopoledne »
pojmenovat si ho budete moct vždycky když ho potkáte, není to vůbec problematické

reset jména př česání je blbina
luf

Offline Sayuri Ling

  • Příspěvků: 383
  • My lord?
    • Sayuri Ling
Re:Doplěnní jména
« Odpověď #17 kdy: Březen 13, 2013, 08:46:55 dopoledne »
Pokud umíte hrát rp tak žádnou změnu jména nepotřebujete... Nikdo Vás nenutí se s každým znát jménem
s

Offline Bc. Vodacek je osel

  • RT ŽvB
  • *****
  • Příspěvků: 8487
  • Na prstech obou rukou lze napočítat až do 1024!
Re:Doplěnní jména
« Odpověď #18 kdy: Březen 13, 2013, 08:58:42 dopoledne »
změna otevírá nové možnosti, změny vzhledu, maskování, nová kouzla a lektvary, určitě to bude stát za to
luf

Juraj Stejny

  • Host
Re:Doplěnní jména
« Odpověď #19 kdy: Březen 13, 2013, 01:02:25 odpoledne »
Výborný nápad určite som za to. Niektorí prváci hneď povedia ahoj Jacob a ani som sa im nepredstavil.

Offline Geneticky změněný Eskymak

  • Klub ŽvB
  • *
  • Příspěvků: 4635
  • OXI!
    • Můj blog
Re:Doplěnní jména
« Odpověď #20 kdy: Březen 13, 2013, 05:00:47 odpoledne »
Já jsem taky pro, jen mám obavy z těch negativ. Pokud si například všechny pojmenujete spolehlivě při zařazování kdy jména říká klobouk, tak máte vystaráno a nic se pro vás nemění. A jestli bude nějaké maskovací kouzlo měnit jméno, tak to bude o to komplikovanější, protože pokud si lidi pojmenujete stylem "josífek, pepíček, anička" tak maskovací kouzlo měnící jméno na "Franta Flinta" ale třeba "Postava v kápi" bude fakt maskovací.

Myslím. že aktuální systém má tu výhodu že jména jsou v jednotném tvaru.

Ale proč to nezkusit. :-)

Offline Ben Thruffle

  • RT ŽvB
  • *****
  • Příspěvků: 3414
Re:Doplěnní jména
« Odpověď #21 kdy: Březen 13, 2013, 06:42:45 odpoledne »
Na mw takovej systém maj a stejne to zvládaj někteří pokazit. Moje "němá" bardka nikomu svoje jméno docela dlouho nepověděla a stejně jí začali brzo oslovovat jejím jménem.


Offline Amelia Allingham

  • Dospělák
  • Příspěvků: 641
    • Deník Amelie Allingham
Re:Doplěnní jména
« Odpověď #22 kdy: Březen 14, 2013, 11:57:19 dopoledne »
Tak jeden herní rok by stál za zkoušku...Ale taky jsem názoru, že pokud někdo hraje dobré rp, nepotřebuje dělat tyto změny...Ale jsem klidně pro vyzkoušní.

Juraj Stejny

  • Host
Re:Doplěnní jména
« Odpověď #23 kdy: Duben 02, 2013, 03:36:09 odpoledne »
Toto už nebude?

Bol by som rád, kebyže by to bolo tak
« Poslední změna: Duben 02, 2013, 04:09:51 odpoledne od Björn »

Offline Björn

  • Klub ŽvB
  • *
  • Příspěvků: 1697
Re:Doplěnní jména
« Odpověď #24 kdy: Duben 02, 2013, 04:11:58 odpoledne »
!NE!pište dva příspěvky za sebou, zvlášť když jsou takhle krátké a mají téměř stejný význam.

I pokud něco bude (otázka na vodáčka) tak to není práce na pár sekund, takže vám nezbývá než čekat, až/pokud to bude.

Offline Bc. Vodacek je osel

  • RT ŽvB
  • *****
  • Příspěvků: 8487
  • Na prstech obou rukou lze napočítat až do 1024!
Re:Doplěnní jména
« Odpověď #25 kdy: Duben 02, 2013, 07:56:55 odpoledne »
budu se snažit co nejdříve
luf

Offline Theodor Orphes

  • Příspěvků: 186
  • Per aspera ad astra..
    • Deníček Theodora Orphese
Re:Doplnění jména
« Odpověď #26 kdy: Duben 21, 2013, 04:19:22 odpoledne »
Ahojky,
já jsem teprve budoucí prvňáček, takže úplný začáteční, ale myslím si, že je to skvělý nápad.

Hodně těžko se mi při všem ostatním pamatuje, koho už znám a koho ne, pokud jsou jména u všech.
Rozhodně bych uvítal, pokud by jména u nikoho nebyla a až se s dotyčným představím doplním si je tam sám.

Případně aby ty co chci jsem si mohl přebarvit a tím odlišit že tuto osobu znám - také by to byla možnost :-)
- v jiné alternativě k jeho zobrazovanému jménu na další řádek připsat značku či poznámku a tím si ho také odlišit

Také by šel udělat script, kdy po vyslovení svého jména konkrétní osobě se mé jméno nad postavou pro tuto osobu odkryje a pro ostatní ne, i když to už je zbytečně složitý proces.
T

Offline Ulric Duke

  • Příspěvků: 25
Re:Doplěnní jména
« Odpověď #27 kdy: Duben 21, 2013, 08:50:13 odpoledne »
na manawydanu je ten styl idealní

Offline Bc. Vodacek je osel

  • RT ŽvB
  • *****
  • Příspěvků: 8487
  • Na prstech obou rukou lze napočítat až do 1024!
Re:Doplěnní jména
« Odpověď #28 kdy: Duben 21, 2013, 09:52:06 odpoledne »
asi to nemá cenu dělat nyní, další možnost bude o velkých prázdninách
luf

Offline Lin Sethen

  • Příspěvků: 127
    • Deník Lin Sethen
Re:Doplěnní jména
« Odpověď #29 kdy: Duben 21, 2013, 11:48:03 odpoledne »
Téda to je nápad. Taky bych to moc ráda uvítala. Jsem z prváku taktéž a pamatovat si všechna jména jak se kdo jmenoval je pro mne těžká záležitost. Již tak 3x jsem se seznamovala s jednou prvačkou, (dnes jsem si vzpomněla že to bude ona, kdo mne zdraví  ;D) bohužel stále si nepamatuju její jméno, jen vím že má tuším zelené šaty  ;D a stejně si nejsem na 100% jistá, zda to byla ona, kdo mne dnes zdravil. Do tváře nevidím, tak je to trochu těžší. S těmi jmény by to bylo určitě super  ;)
A pokud jde o to, že bychom se představili znovu...raději se představit znovu, než znát úplně všechny jen proto, že jim svítí nad hlavou jméno. Snažím se pamatovat si všechny, ale když už první den potkám první osobu a dám se s ní do řeči a zrovna se nedávám do řeči úplně s každým, musím si ji pamatovat. Už tak je dost trapné ptát se 3x na jméno :D Díky tomu, že pokud to bude o dalších prázdninách, určitě bych to uvítala taky jako již druhák  ;)

No a ty které známe, bychom si klidně mohli označit předem jakoby si to vzájemně potvrdíme, že se známe, ať si lidé nemohou označit někoho, koho neznají. Určitě nebude tak těžké přijít ještě před skrytím všech jmen za někým, dát se s ním do krátké řeči a mezitím poslat druhému hráči potvrzení, že se znají a tím si jej moci i pojmenovat. Ani bychom se nemuseli ptát na jméno pak znovu po vymazání jmen, když už někteří budou pojmenovaní, ti co se znají  :D

Offline Jordy Carter

  • Příspěvků: 102
Re:Doplěnní jména
« Odpověď #30 kdy: Duben 22, 2013, 12:01:13 dopoledne »
Lin: Jen bych dodal, že podle mě je oboustranné potvrzování na nic, protože ty někoho můžes znát a on ne. osoba 1:"Hele to je ta a ta odtamtud a odtamtud, nemam ji moc rada" osoba 2: *přikyvuje* "Dám si na ní pozor"
Těžko může osoba 2 žádat potvrzení od té a té i přesto, že jí zná a tak by měl její jméno vědět, když ji uvidí.

Offline Hannah Bennett

  • Dospělák
  • Příspěvků: 475
    • Hannah Bennett
Re:Doplěnní jména
« Odpověď #31 kdy: Duben 22, 2013, 12:07:11 dopoledne »
Já osobně v tom mám jeden velkej hrnec guláše.

Offline Lin Sethen

  • Příspěvků: 127
    • Deník Lin Sethen
Re:Doplěnní jména
« Odpověď #32 kdy: Duben 22, 2013, 04:44:47 odpoledne »
Jordy: Jo, tak to je věc druhá  ;D No to mne nenapadlo jak by se to udělalo v tomhle případě...ale tak myslela jsem to jen pro začátek to potvrzování, dokud budou ještě všechna jména vidět. Později by se to potvrzování samozřejmě zrušilo, jakmile se zruší všechna jména pak si budeš moct napsat o tom člověku co chceš  :)