Autor Téma: Bradavicky IS  (Přečteno 12437 krát)

Offline Andrew Smith

  • Příspěvků: 47
Bradavicky IS
« kdy: Květen 08, 2014, 07:23:25 odpoledne »
Zdravim,
napadlo me, ze by nebylo od veci vytvorit informacni system pro studenty a ucitele, kde by meli vypsane vsechny uspesne dokoncene predmety, svuj rozvrh hodin ci zkousek, ale i ostatni dulezite informace jako vek, datum narozeni, rodice a klidne i zivotopis. S tim, ze by se dal profil (nebo aspon jeho cast) vsech studentu verejne prohlizet - usetril by se tak cas a zlepsilo RP. Nemusi to byt nic sloziteho..

Juraj Stejny

  • Host
Re:Bradavicky IS
« Odpověď #1 kdy: Květen 08, 2014, 07:32:48 odpoledne »
Je to dosť dobrý nápad :)

Offline Adam Chiavaelli

  • Dospělák
  • Příspěvků: 186
  • Italian Mafia Inductee
    • Adam Wright Diary
Re:Bradavicky IS
« Odpověď #2 kdy: Květen 08, 2014, 07:34:29 odpoledne »
A bude zlobit stejně jako SIS na Univerzitě Karlově? :D
Ale abych nebyl mimo téma, taky by se mi to líbilo.

Offline Blair Taylor

  • Příspěvků: 151
    • Blairušky deník
Re:Bradavicky IS
« Odpověď #3 kdy: Květen 08, 2014, 07:47:21 odpoledne »
Už jen jak jsem viděla IS, trochu jsem se lekla ... :D Byl by to super nápad, otázkou je, kdo by to naprogramoval. xD
B

Offline Medvěd

  • Klub ŽvB
  • *
  • Příspěvků: 1846
Re:Bradavicky IS
« Odpověď #4 kdy: Květen 08, 2014, 08:27:19 odpoledne »
Nevím jak ostatní kolegové ale za mě je to nechtěné, vše důležité si zjišťujte ve hře. Nebo tu máte forum..

Offline Jacob Carey

  • Klub ŽvB
  • *
  • Příspěvků: 661
  • Vrčím a někdy i koušu...
Re:Bradavicky IS
« Odpověď #5 kdy: Květen 08, 2014, 08:42:17 odpoledne »
Souhlasím s Medvědem.
V

Offline Theodhor Thorinson

  • Redaktor denniho vestce
  • *
  • Příspěvků: 1612
Re:Bradavicky IS
« Odpověď #6 kdy: Květen 08, 2014, 09:10:37 odpoledne »
Souhlasím s Medvědem.



a nějak nevidím jak by to mělo zlepšit RP... spíš zhoršit se mi zdá (nejen že všici budou znát všechny jménem ale budou vědět toho mnohem víc)

Offline Theodor Orphes

  • Příspěvků: 186
  • Per aspera ad astra..
    • Deníček Theodora Orphese
Re: Bradavicky IS
« Odpověď #7 kdy: Květen 08, 2014, 09:19:50 odpoledne »
Světe div se ... souhlasím s Medvědem.

Studenti by si svoji minulost (životopis), jak se jim daří (známky atd.) i ostatní jmenované měli zjišťovat v rámci RP ve hře. Ne každý chce každému o sobě říci všechno a nebo po pravdě, jsou to skvělá témata k seznamování a rozhovorům, k navazování různých situací, takže ke hraní.
T

Offline Eam Vein

  • Příspěvků: 61
  • Hate in my heart, love in my mind.
    • https://eamvein.wordpress.com/
Re:Bradavicky IS
« Odpověď #8 kdy: Květen 08, 2014, 09:21:25 odpoledne »
Takže prej Filch bude natahovat routery po hradě?
« Poslední změna: Květen 08, 2014, 10:33:46 odpoledne od Eam Vein »

William Redhorn

  • Host
Re:Bradavicky IS
« Odpověď #9 kdy: Květen 08, 2014, 09:27:35 odpoledne »
to nie, ale v noci vám nainštaluje čipy do hláv a vytiahne potrebné informácie

Offline Andrew Smith

  • Příspěvků: 47
Re:Bradavicky IS
« Odpověď #10 kdy: Květen 08, 2014, 09:33:30 odpoledne »
V ramci RP jsem to zlepseni videl tak, ze by mel kazdy pri konverzaci s jinym hracem potvrzeny udaje diky zivotopisu. Preci jen si clovek nemuze pamatovat vse a to co mu clovek jeste nerekl, tak muze delat, ze jeste nevi. Ale jasne souhlasim, ze to ma sve pro a proti - klidne muzou byt profily neverejne. I tak by se vsak dalo pouvazovat napriklad o vypisu vysvedceni, navstevovanych spolcich ci lepsim rozvrhem (napr. mistnosti).

Offline Björn

  • Klub ŽvB
  • *
  • Příspěvků: 1697
Re:Bradavicky IS
« Odpověď #11 kdy: Květen 08, 2014, 11:02:28 odpoledne »
A tak já se překvapivě postavím na stranu žádajících hráčů, nicméně volil bych neveřejné profily. Dokážu si představit, že jako notorický bordelář prostě zapomenu, které zkoušky nemám dodělané, jestli jsem odeslal životopis (případně co jsem tam uvedl) a další a další věci. Pro učitele by to zase mohlo fungovat jako zjednodušovák domácích úkolů. V době, kdy jsem učil, tak bylo zadat úkol téměř sebevražda, žádnej seznam aktivně hrajících studentů nebyl a když jsem úkol zadával, všichni, kdo ho neměl, se prostě z té příští hodiny ulili a pak začalo kolo výmluv, že na danné hodině nebyli a tak dál a tak dál.

Pokud se tedy najde nějaký (v)hodný vodní tvor, určitě bych tento nápad nezavrhoval. (V té interní, neveřejné podobě, jen jako "zápisník")

Darius Fixiol

  • Host
Re:Bradavicky IS
« Odpověď #12 kdy: Květen 09, 2014, 07:43:37 dopoledne »
Já se přikláním na stranu taky k medvědovi

Podle mě je lepší radši o postavách druhých moc nevědět,předci jenom každá postava má svůj životopis a svoje určitě kouzlo a v tom že si akorát otevřu životopis
a budu vědět hned o něm info mi příjde takové divné,Taky je to z jeden důvodu proč si ani nepíšu deník.A když budeš potřebovat něco o postavě zjistit vždy se dá
zeptat té dané osoby ve hře ;)

Offline Amelia Allingham

  • Dospělák
  • Příspěvků: 641
    • Deník Amelie Allingham
Re:Bradavicky IS
« Odpověď #13 kdy: Květen 09, 2014, 08:12:00 dopoledne »
Také bych to nezaváděla, ačkoliv profesorům by to asi práci usnadnilo...Ale že zapomínáme info ve hře? Ano, to i v realitě. Pokud chci vědět, že si zapamatuju informace o své postavě, vytvořím si prostě složku na ploše (bo někde jinde, to je fuk) a tam to láduju, ne? pak to povím jen tomu, komu to povědět chci a ne, že si to přečte každý...Od toho jsou deníky :oP xD Mě osobně se líbí, když nevím o druhé postavě vše, protože pak se (ani podvědomě) nenechám ovlivnit informacemi a hraju i s postavou, se kterou by se jindy moje postava prostě nebavila. Proč? Nevím o ní vše. Nehledě na to, že když vaše postava nějakou informaci zapomene, je to i reálnější :) Taky si nepamatujete naprosto vše, co vám cáš kamarád v reálu říká.

Offline Bc. Vodacek je osel

  • RT ŽvB
  • *****
  • Příspěvků: 8487
  • Na prstech obou rukou lze napočítat až do 1024!
Re:Bradavicky IS
« Odpověď #14 kdy: Květen 09, 2014, 08:48:18 dopoledne »
nám by se to hodilo (automatická kontrola, generování vysvědčení...)
i vám by se to hodilo (správa životopisu -> měli bysme informace ihned aktuální, ifnromace jeslti máte všechny zkoušky...)

otázkou je kdo to udělá :)
luf

Offline Gina Blackberry

  • Dospělák
  • Příspěvků: 569
  • Členka organizace Tally
Re:Bradavicky IS
« Odpověď #15 kdy: Květen 09, 2014, 11:14:53 dopoledne »
Já teda musím říct, že svůj životopis veřejnosti zpřístupnit nehodlám!!! :D *je ráda tajemná* už tak nemám ráda, když se mimo hru o mě moc mluví a prozrazuje  :P

Offline Bc. Vodacek je osel

  • RT ŽvB
  • *****
  • Příspěvků: 8487
  • Na prstech obou rukou lze napočítat až do 1024!
Re:Bradavicky IS
« Odpověď #16 kdy: Květen 09, 2014, 01:51:05 odpoledne »
životopis neveřejně, veřejně jen pro RT samo
luf

Offline Nancy

  • RT ŽvB
  • *****
  • Příspěvků: 2891
  • long live all the magic we made
Re:Bradavicky IS
« Odpověď #17 kdy: Květen 09, 2014, 01:52:02 odpoledne »
Souhlasím s Björnem, že užitečné by to rozhodně bylo (nemyslím si, že je správnej argument "v reálu taky zapomínáme", protože tohle je život naší postavy, ne náš; nevidím za užitečný pamatovat si informace z obou dvou životů), stejně jako s ním souhlasím, že by to nemělo být veřejné. Jen profesoři a daný student. Myslím si, že by naopak RP kazilo, kdyby si kdokoliv mohl kdykoliv přečíst kohokoliv životopis, to by mělo být na hráčích, jestli ho chtějí zveřejnit (třeba někde na deníku).

Offline Katherine Blame

  • Dospělák
  • Příspěvků: 404
  • ♥ *VallStar* ♥
    • Katherine zpátky na hrad
Re:Bradavicky IS
« Odpověď #18 kdy: Květen 09, 2014, 08:36:46 odpoledne »
Souhlasím s tím že by bylo dobrý mít to někde všechno napsaný, ale aby to bylo viditelný pro každého zvlášť. :)

Offline Daisy Cambell

  • Dospělák
  • Příspěvků: 246
Re:Bradavicky IS
« Odpověď #19 kdy: Květen 10, 2014, 11:19:43 dopoledne »
Taky s tím souhlasím :)

Offline Jenna Vanderwall

  • Příspěvků: 69
  • The Bitch Is Back!
Re:Bradavicky IS
« Odpověď #20 kdy: Květen 10, 2014, 11:25:41 dopoledne »
Já taky souhlasím, protože vím, jak jsem sklerotická a chudák Jenna musí být taky, i když jinak je to moc chytrá holka!  ;D
A

Offline Andrew Smith

  • Příspěvků: 47
Re:Bradavicky IS
« Odpověď #21 kdy: Květen 10, 2014, 10:34:32 odpoledne »
Tak jsem si chvilku hral se svym starym skolnim projektem a vyplodil jsem tohle. Je to uz napojeno na databazi a funguje take prihlaseni. Pri chvilce volneho casu zkusim zapracovat na registraci a oddeleni pravomoci jednotlivych uzivatelu.


Offline Bc. Vodacek je osel

  • RT ŽvB
  • *****
  • Příspěvků: 8487
  • Na prstech obou rukou lze napočítat až do 1024!
Re:Bradavicky IS
« Odpověď #22 kdy: Květen 11, 2014, 06:26:40 dopoledne »
to je sice pěkné, ale bez znalosti našich databází to bude znamenat další práci navíc
luf

Offline Ben Thruffle

  • RT ŽvB
  • *****
  • Příspěvků: 3414
Re:Bradavicky IS
« Odpověď #23 kdy: Květen 11, 2014, 01:01:26 odpoledne »
Popravdě jsem něco na způsob informačního systému chtěl zabudovat do nového webu co dělám v bakalářce, ale zatím pro to nebyl prostor. Možná se na to podívám v létě po státnicích až bude víc času. (ben.zvb.cz)

Andrew: díky za snahu, ale osobně nejsem moc příznivcem využití neprověřeného řešení s původem mimo realizační tým.


Offline Andrew Smith

  • Příspěvků: 47
Re:Bradavicky IS
« Odpověď #24 kdy: Květen 11, 2014, 02:38:11 odpoledne »
V pohode, chapu to. Mel jsem hodinku casu, tak jsem to spichnul pro ukazku a jeho ucel to myslim splnilo - diskuze.

BT: tak ti preju toho casu vice, za chvilku me ceka to podobne.. gl

Offline Blair Taylor

  • Příspěvků: 151
    • Blairušky deník
Re:Bradavicky IS
« Odpověď #25 kdy: Květen 12, 2014, 03:39:00 dopoledne »
Vím, že je to teda trochu mimo mísu, ále Benovo návrh žvb je krásnej :D Doufám, že se brzo začne užívat :)
B

Offline Nicol Pellas

  • Dospělák
  • Příspěvků: 40
  • Do you promise..?
Re:Bradavicky IS
« Odpověď #26 kdy: Květen 12, 2014, 06:22:14 dopoledne »
Citace
Vím, že je to teda trochu mimo mísu, ále Benovo návrh žvb je krásnej :D Doufám, že se brzo začne užívat :)
*souhlasí s Blair* Taky jsem to chtěla pochválit. Vypadá to moc krásně.  =)

Offline Ben Thruffle

  • RT ŽvB
  • *****
  • Příspěvků: 3414
Re:Bradavicky IS
« Odpověď #27 kdy: Květen 12, 2014, 09:42:44 dopoledne »
Za grafiku musíte chválit Lauren, já to jen dávám dohromady.