Autor Téma: Mnoholičný lektvar - Diskuze  (Přečteno 14304 krát)

Offline Jenna Vanderwall

  • Příspěvků: 69
  • The Bitch Is Back!
Mnoholičný lektvar - Diskuze
« kdy: Květen 18, 2014, 08:42:29 odpoledne »
Já souhlasím!  ;D
« Poslední změna: Květen 22, 2014, 06:32:08 odpoledne od Medvěd »
A

Offline Gina Blackberry

  • Dospělák
  • Příspěvků: 569
  • Členka organizace Tally
Re:Mnoholičný lektvar
« Odpověď #1 kdy: Květen 18, 2014, 08:47:00 odpoledne »
Už vidím jak to pijete jak limonádu!

Offline Ammy Trixit

  • Dospělák
  • Příspěvků: 161
  • I'm Hufflepuff. Hufflepuff pride, dude. :D
    • http://ammytrixit.blog.cz/
Re:Mnoholičný lektvar
« Odpověď #2 kdy: Květen 18, 2014, 08:54:40 odpoledne »
Už vidím jak to pijete jak limonádu!

Musím souhlasit. Myslím že by to využívalo 95% hráčů. :D
@

Offline Amelia Allingham

  • Dospělák
  • Příspěvků: 641
    • Deník Amelie Allingham
Re:Mnoholičný lektvar
« Odpověď #3 kdy: Květen 18, 2014, 08:55:08 odpoledne »
Mě se to líbí, ale je mi jasné, že by se to zneužívalo prckama..a asi by to bylo i těžké po technické stránce

Offline Eam Vein

  • Příspěvků: 61
  • Hate in my heart, love in my mind.
    • https://eamvein.wordpress.com/
Re:Mnoholičný lektvar
« Odpověď #4 kdy: Květen 18, 2014, 08:56:54 odpoledne »
Ale tak aspoň nějaký RP recept, ktery nevytvoří "sra*ku" a pak by to změnilo RT..

Offline Hayley Bettencourt

  • Dospělák
  • Příspěvků: 346
  • Watch what you say to me.
    • Deník Hayley
Re:Mnoholičný lektvar
« Odpověď #5 kdy: Květen 18, 2014, 09:11:09 odpoledne »
Jo no, to by se asi muselo udělat rp, prostě dejme tomu recept na mnoholičnej lektvar a při pití dát remot ve smyslu *pije mnoholičný lektvar* ... ale zase, kdo to bude hlídat, jestli jste tam rp fakt ty vlasy dali a jestli byly toho člověka, že jo. Z technický stránky si osobně myslim, že to asi moc nejde... Jde sice ovládat postavu (control), ale aby se sama zkopírovala, nebo na sebe vzala cizí podobu, to netušim :D Plus i kdyby to bylo přes remot a rt by mohli zkopírovat něčí postavu, jak by to udělali, kdyby nebyla ve hře...
Mi přijde jako jediný řešení si možná tak obarvit vlasy kouzlem, vzít si stejný oblečení jako dotyčnej člověk a pak napsat remot, přičemž rt vám změní jméno a věk, ale na druhou stranu, budou vám to pak zas muset změnit a celkově je to dost zmatený... :D
Nechce se nad tim spíš někdo pořádně zamyslet a sepsat nějakej podrobnej způsob fungování? :P

Offline Katherine Blame

  • Dospělák
  • Příspěvků: 404
  • ♥ *VallStar* ♥
    • Katherine zpátky na hrad
Re:Mnoholičný lektvar
« Odpověď #6 kdy: Květen 18, 2014, 09:15:23 odpoledne »
Jedině při předchozí domluvě s RT a taky s nějakým smysluplným příběhem bych řekla. Takže hlavně asi i u starších osob.

Offline Bc. Vodacek je osel

  • RT ŽvB
  • *****
  • Příspěvků: 8487
  • Na prstech obou rukou lze napočítat až do 1024!
Re:Mnoholičný lektvar
« Odpověď #7 kdy: Květen 19, 2014, 06:34:04 dopoledne »
snadno automatizovatelné, ale vy byste to pili jak džus
luf

Offline John Gilbert

  • Příspěvků: 39
  • Nobody is perfect, but I'm nobody.
Re:Mnoholičný lektvar
« Odpověď #8 kdy: Květen 19, 2014, 06:41:54 dopoledne »
Souhlasím s nápadem, ale chtělo by to udělat nějakej těžkej recept a mohlo by to být zakázáno ve školním řádu :-)
« Poslední změna: Květen 19, 2014, 07:00:46 dopoledne od John Gilbert »
G

Offline Harry McLowell

  • Příspěvků: 13
Re:Mnoholičný lektvar
« Odpověď #9 kdy: Květen 19, 2014, 06:49:27 dopoledne »
Ak by bola výroba priveľmi zložitá a používali sa nejaké ťažšie zohnateľné a vzácnejšie prísady, dokonca sa pridávali pri výrobe aj iné lektvary a výsledný lektvar by mal iba veľmi malý objem, tak asi nie..

Offline Claudia Nolin

  • Příspěvků: 23
  • Tu a teraz
Re:Mnoholičný lektvar
« Odpověď #10 kdy: Květen 19, 2014, 08:55:53 dopoledne »
To jsem právě myslela, že kdyby se ten lektvar vařil, tak by se vařil z několika lektvarů a třeba několik dní. A když by byl hotový, tak by ho bylo opravdu málo, třeba jenom do flakonku. Jinak jestli chcete, tak můžu napsat recept :) a poslat vám ho
C

Offline John Gilbert

  • Příspěvků: 39
  • Nobody is perfect, but I'm nobody.
Re:Mnoholičný lektvar
« Odpověď #11 kdy: Květen 19, 2014, 03:39:09 odpoledne »
Koukal jsem na internet, a našel jsem tohle http://hogwards-knihovna.webnode.cz/lektvary/mnoholicny-lektvar/. Mohlo by se udělat něco podobného jakože 14 dní starý výluh z dračí kůže takže by to bylo dost zdlouhavé :-). Samozdřejmě my mále rok jen +- 2 měsíce takže místo 14 dní by v poho stačily 3 dny a tak..
« Poslední změna: Květen 19, 2014, 03:40:53 odpoledne od John Gilbert »
G

Offline Daisy Cambell

  • Dospělák
  • Příspěvků: 246
Re:Mnoholičný lektvar
« Odpověď #12 kdy: Květen 19, 2014, 04:20:52 odpoledne »
Já bych to povolila :) ale aby se nezneužíval prváky, druháky, tak bych ho dala do obchodu ale s omezením, jak je například whisky od 17ti atd :)

Offline Spencer Hadfield

  • Dospělák
  • Příspěvků: 92
  • "After all this time?" "Always." - Alan Rickman
Re:Mnoholičný lektvar
« Odpověď #13 kdy: Květen 19, 2014, 04:24:05 odpoledne »
No a je tam měsíční výluh z Mandragory, každopádně určitě bych řekla pátej ročník a vejš má šanci něco takového uvařit (nebo někdo nadměrně zručný v lektvarech). Já jsem pro pouze pokud to opravdu bude složité a ne aby nám tam lítali po hradě kopie profesorů atp., neříkám, že by to nebyla sranda :D, ale taky trochu realismu do toho... Zkrátka 5. ročník + a určitě bych byla naštvaná, kdyby po tom všem se mi lektvar nepovedl a dělat vše od znova :D, ingredience a shánět něcí vlas či něco podobného.

Každopádně, jak chcete sehnat něčí vlas nebo něco podobného? Jasně, jde udělat *sebral/a Charlieho vlas ze země*, ale jak ten vlas zhmotníme aby opravdu existoval? Toto je spíš dotaz na RT zda to lze nějak udělat... Protože jestli to chápu správně, tak by se taková ,,akce" musela dopředu naplánovat a dát někomu z RT vědět nebo... Trošku se v tom ztrácím... V té části shánění věci nebo části z někoho, kým chceme na zlomek času být...
ʜ

Offline Spencer Hadfield

  • Dospělák
  • Příspěvků: 92
  • "After all this time?" "Always." - Alan Rickman
Re:Mnoholičný lektvar
« Odpověď #14 kdy: Květen 19, 2014, 04:35:04 odpoledne »
V tom případě v tom pak nevidím problém :).
ʜ

Offline Bc. Vodacek je osel

  • RT ŽvB
  • *****
  • Příspěvků: 8487
  • Na prstech obou rukou lze napočítat až do 1024!
Re:Mnoholičný lektvar
« Odpověď #15 kdy: Květen 19, 2014, 04:52:44 odpoledne »
a rozhodně není vhodné kopírovat recept z internetu...
luf

Offline John Gilbert

  • Příspěvků: 39
  • Nobody is perfect, but I'm nobody.
Re:Mnoholičný lektvar
« Odpověď #16 kdy: Květen 19, 2014, 06:01:05 odpoledne »
Ano, nechci kopírovat jen jsem dal přiklad.. Jakože ty výluhy a tak
G

Offline Shyam Staar

  • Dospělák
  • Příspěvků: 174
Re:Mnoholičný lektvar
« Odpověď #17 kdy: Květen 19, 2014, 11:37:52 odpoledne »
ja len toľko, že ... v podstate o takom lektvare by veľa hráčov ani nemalo vedieť, že vôbec existuje ... v knihách tiež nevaril každý druhý takýto elixír a už vôbec nie, že by ho poznal ... mladšie ročníky podľa mňa o takom elixíre ani nemajú odkiaľ vedieť, pokiaľ sa fakt nezaujímajú o elixíry a pri vyšších ročníkoch by som tiež o tom porozmýšľal ...
ako ale nápad sa mi páči, ide však skôr o to, aby to malo nejaké RP zdôvodnenie, nie len že, nudím sa, uvarím si elixír a bude kým chcem býť, podľa mňa by mal byť dôvod z príbehu postavy na to, aby taký elixír uvarila, použila atď ...

Offline Spencer Hadfield

  • Dospělák
  • Příspěvků: 92
  • "After all this time?" "Always." - Alan Rickman
Re:Mnoholičný lektvar
« Odpověď #18 kdy: Květen 19, 2014, 11:51:25 odpoledne »
Třeba u povolání bystrozora nebo tak, rozhodně si nemylsím, že to patří mezi studenty.
*souhlasí se Shyamem*
ʜ

Offline Michael Wood

  • Dospělák
  • Příspěvků: 89
  • Welcome To The Jungle...
Re:Mnoholičný lektvar
« Odpověď #19 kdy: Květen 19, 2014, 11:57:18 odpoledne »
Určitě by to byl další způsob, jak lézt na cizí kolej.   :P

Offline Blair Taylor

  • Příspěvků: 151
    • Blairušky deník
Re:Mnoholičný lektvar
« Odpověď #20 kdy: Květen 20, 2014, 08:59:33 dopoledne »
Náhodou myslím, že je to velice dobrý nápad. Ale dala bych ho třeba mezi lektvary pro 7. ročník s tím, že třeba to z hřímala... I Hermiona se musela vloupat do kabinetu Snapa.. :D Nemyslím si, že je to lektvar, co by, pokud by vůbec, měl umět každý druhý :)
B

Offline Theodor Orphes

  • Příspěvků: 186
  • Per aspera ad astra..
    • Deníček Theodora Orphese
Re:Mnoholičný lektvar
« Odpověď #21 kdy: Květen 20, 2014, 04:03:53 odpoledne »
Celkově v zásadě dobrý nápad.

A pokud vezmeme v úvahu, že zatím jediná reální možnost jak jako přísadu do lektvaru lze použít vlasy, které ostříháme dotyčnému na kterého se chceme přeměnit ... už to samo o sobě silně zužuje možnosti jak se v dotyčného proměnit a dává najevo, že se dál bude dít něco nekalého.
Myslím, že touto možností půjde o zajímavé zpestření hry a rozšíří o hodně možností jak v RP příběhu taktizovat a to z obou stran, jak toho kdo se chce za někoho proměnit, tak i toho na koho se nakonec promění :-)
T

Offline Geneticky změněný Eskymak

  • Klub ŽvB
  • *
  • Příspěvků: 4635
  • OXI!
    • Můj blog
Re:Mnoholičný lektvar
« Odpověď #22 kdy: Květen 20, 2014, 11:11:53 odpoledne »
Myslím, že se většina z Vás mylně domnívá, že podobný lektvar půjde koupit v instantní podobě a vy jen přidáte vlasy a zalijete vodou.

Vzhledem k tomu, že takovýhle lekvar v podstatě nelze koupit hotový a neuvaří ho ledaskdo, šance na jeho získání bude mizivá.

Offline Harry McLowell

  • Příspěvků: 13
Re:Mnoholičný lektvar
« Odpověď #23 kdy: Květen 20, 2014, 11:18:59 odpoledne »
Nikto z nás sa tu nedomnieva, že lektvar zakúpime hotový, poukazujeme iba na jeho zavedenie do hry ako takej, vrámci systému lektvarov, čo je možné a uskutočniteľné, zároveň praktické, za určitých podmienok.

Offline Berry Eger

  • Dospělák
  • Příspěvků: 305
  • darkness.
    • Berenice Blair Archibald Eger
Re:Mnoholičný lektvar
« Odpověď #24 kdy: Květen 21, 2014, 01:57:55 odpoledne »
Já osobně si myslím, že je to vesměs zbytečnost. Vždycky se najde někdo, kdo přijde na to, jak to zneužít. A řekněte mi, kdo má ve hře až takový RP příběh, aby byl důvod lektvar využít. Myslím, že by se našly i důležitější věci, které by potřebovaly udělat. (příklad teď neřeknu, nic mě nenapadá)

Offline Michael Wood

  • Dospělák
  • Příspěvků: 89
  • Welcome To The Jungle...
Re:Mnoholičný lektvar
« Odpověď #25 kdy: Květen 21, 2014, 02:08:22 odpoledne »
Souhlasím s Berry Eger. Podle mě by to jen zkazilo hru. Napadá mě plno způsobů, jak toho zneužít (vydávat se za žáka jiné koleje a vniknout do cizí koleje, vydávat se za jinou postavu a dělat lumpárny, vydávat se za profesora, atd...).

Offline Jenna Vanderwall

  • Příspěvků: 69
  • The Bitch Is Back!
Re:Mnoholičný lektvar
« Odpověď #26 kdy: Květen 21, 2014, 02:14:50 odpoledne »
Já si s Berry a Michaelem nesouhlasím. Zneužít se dá téměř cokoliv, takže chcete říct, že by se raději nemělo nic dělat, protože by to mohlo jít zneužít? Já si myslím, že kdyby se RT předložil rozumný návrh a důvod toho, proč lektvar využít. Kdyby to mělo hlavu i patu, tak by to špatné nebylo. Samozřejmě mi přijde úplně hloupé to vyjádření, že by se žák vydával za jiného a vnikl do cizí koleje, nebo dělal za tu postavu lumpárny.. Už několikrát tu bylo řečeno, že by ten lektvar neměl k dostání každý, navíc obstarat jen vlas té postavy je dost složité. Navíc recept na ten lektvar by byl hádám v nějaké knize, která by byla v knihovně s omezeným přístupem, a tam se taky není snadné dostat. Takže jsem si jistá, že určitě by po hradě neběhalo tucet Michaelů Woodů, kteří by dělali lumpárny.
A

Offline John Gilbert

  • Příspěvků: 39
  • Nobody is perfect, but I'm nobody.
Re:Mnoholičný lektvar
« Odpověď #27 kdy: Květen 21, 2014, 02:37:37 odpoledne »
Přesně tak, asi těžko bude tolik lidí schopno vytvořit ten lektvar a vůbec že by jich tolik mělo recept. A vydávat se za profesora? To by nedopadlo asi moc dobře kdyby se na to přišlo..
G

Juraj Stejny

  • Host
Re:Mnoholičný lektvar
« Odpověď #28 kdy: Květen 21, 2014, 02:58:36 odpoledne »
Kebyže k tomu lektvaru sú potreba vlasy, neviem ktorý učiteľ by dovolil deťom aby ho ostrihali...

Offline John Gilbert

  • Příspěvků: 39
  • Nobody is perfect, but I'm nobody.
Re:Mnoholičný lektvar
« Odpověď #29 kdy: Květen 21, 2014, 03:16:18 odpoledne »
Heh tak to mě nenapadlo :) Další věc..
G

Offline Michael Wood

  • Dospělák
  • Příspěvků: 89
  • Welcome To The Jungle...
Re:Mnoholičný lektvar
« Odpověď #30 kdy: Květen 21, 2014, 03:45:58 odpoledne »
Kebyže k tomu lektvaru sú potreba vlasy, neviem ktorý učiteľ by dovolil deťom aby ho ostrihali...

Podle RP vlasy i vypadávají. Nebo se mýlím ?

Juraj Stejny

  • Host
Re:Mnoholičný lektvar
« Odpověď #31 kdy: Květen 21, 2014, 03:56:00 odpoledne »
Neviem o tom že by vypadávali...

Offline Michael Wood

  • Dospělák
  • Příspěvků: 89
  • Welcome To The Jungle...
Re:Mnoholičný lektvar
« Odpověď #32 kdy: Květen 21, 2014, 04:03:40 odpoledne »
V reálném životě vypadávají. Mohl by být skript na nějaké hledání vlasů. Napíšeš emot a zmáčkneš na nějaký kus oblečení. Jestli najdeš vlas, tak ho tam pak mužeš přidat...

Offline John Gilbert

  • Příspěvků: 39
  • Nobody is perfect, but I'm nobody.
Re:Mnoholičný lektvar
« Odpověď #33 kdy: Květen 21, 2014, 04:14:30 odpoledne »
Ano, ale kde seženeš ten kus oblečení třeba od profesora? Budeš se mu hrabat v kabinetě?

Edit: Samozdřejmně může si nějaké to oblečení někam odložit ale asi ho nenechá někde na lavičce a půjde pryč, nebo asi před ním nebudeš to oblečení prohrabávat..
G

Offline Michael Wood

  • Dospělák
  • Příspěvků: 89
  • Welcome To The Jungle...
Re:Mnoholičný lektvar
« Odpověď #34 kdy: Květen 21, 2014, 04:29:07 odpoledne »
Třeba ho může mít na sobě. Profesor se otočí a sebereš vlas z pláště.

Offline John Gilbert

  • Příspěvků: 39
  • Nobody is perfect, but I'm nobody.
Re:Mnoholičný lektvar
« Odpověď #35 kdy: Květen 21, 2014, 04:50:03 odpoledne »
To ano ale nebylo by to jen tak, není zas tak velká pravděpodobnost že tam ten vlas bude a že si toho nevšimne. Ale stejně asi by to byl dost velkej průser vydávat se za profesora(Kdyby se na to přišlo že ano :-)).

Zase Edit(Abych zbytečně nespamoval :-)): Co tak vytvořit anketu? Jen aby.. kolik lidí by ten lektvar chtělo.
Edit2: Anketa je již vytvořena ZDE ---> http://forum.zvb.cz/diskuze/index.php?topic=9080.0
« Poslední změna: Květen 21, 2014, 04:58:17 odpoledne od John Gilbert »
G

Offline Geneticky změněný Eskymak

  • Klub ŽvB
  • *
  • Příspěvků: 4635
  • OXI!
    • Můj blog
Re:Mnoholičný lektvar
« Odpověď #36 kdy: Květen 21, 2014, 09:43:47 odpoledne »
To je povyku, když už ten lektvar bude ve hře, tak ho 90%+ z vás nikdy nezíská. Pokud už ho budete mít, musíte ještě sehnat nějaké odpovídající ošacení a podobně. Samozřejmě, teď velikosti neřešíte, takže si necháte co máte na sobě...

Očekávám, že takovýto lektvar bude ve hře až budou ve hře i velikosti oblečení a další navazující systémy. Do té doby mi tu ale přijde zbytečné tu o tom tlachat.

Offline Spencer Hadfield

  • Dospělák
  • Příspěvků: 92
  • "After all this time?" "Always." - Alan Rickman
Re:Mnoholičný lektvar
« Odpověď #37 kdy: Květen 21, 2014, 10:24:30 odpoledne »
*nechce velikosti oblečení*  ;D
ʜ

Darius Fixiol

  • Host
Re:Mnoholičný lektvar
« Odpověď #38 kdy: Květen 21, 2014, 10:45:45 odpoledne »
To je povyku, když už ten lektvar bude ve hře, tak ho 90%+ z vás nikdy nezíská. Pokud už ho budete mít, musíte ještě sehnat nějaké odpovídající ošacení a podobně. Samozřejmě, teď velikosti neřešíte, takže si necháte co máte na sobě...

Očekávám, že takovýto lektvar bude ve hře až budou ve hře i velikosti oblečení a další navazující systémy. Do té doby mi tu ale přijde zbytečné tu o tom tlachat.

Mno jo ono nestačí že 6 kusů oblečení stojí celej barák,už tak člověk živoří na tom aby přežil přez léto teď už bude muset asi bydlet pod mostem aby si mohl koupit nové věci na postavu :D:D

Offline Geneticky změněný Eskymak

  • Klub ŽvB
  • *
  • Příspěvků: 4635
  • OXI!
    • Můj blog
Re:Mnoholičný lektvar
« Odpověď #39 kdy: Květen 21, 2014, 10:50:23 odpoledne »
Však vás nikdo nenutí kupovat nové a staré vyhazovat.

ale to už jsme OT, pokud o tom chcete dál kecat tak => pokec :-)