Autor Téma: Málo hráčů  (Přečteno 3898 krát)

Offline Sierra Rodriquez

  • Příspěvků: 1
Málo hráčů
« kdy: Leden 21, 2020, 11:06:28 odpoledne »
Ahoj,
ŽvB hraju přerušovaně už spoustu let a je to velmi srdeční záležitost, protože to bylo jedno z prvních RPG, které jsem hrála. I přes otřesné RP, nelogičnost chování či další chyby začátečníků (bylo mi 12 no ::) ), jsem si našla skvělou partu, se kterou jsme vydrželi hrát pár školních let. V té době si pamatuju, jaké peklo bylo dělat prváka - přeplněná a zalagovaná školka, fronta na otevření Příčné a následná fronta přes celu Příčnou při čekání na peníze a nejhorší předbíhání se u zařazování, protože to trvalo asi 2-3 hodiny (ke všem těmto událostem jsem si dělala popcorn, abych se nenudila ;D ). V té době se posílalo i 500 dopisů novým prvákům s výzvou k instalaci hry.

Po nějaké době jsem teď zase začala hrát a je mi trochu smutno. Kam se poděli hráči? A jak to, že se neobjevují noví? To je hra banálních textovek přes messenger vážně tak baví?

Jak už jsem řekla ŽvB je moje srdcovka a nechci, aby skončilo kvůli nedostatku hráčů. Prosím pojďme se zamyslet, jak tuhle super hru, kterou si tolik lidí zamilovalo, přivést opět více k životu. Jak zvýšit propagaci a dosah, abychom zase měli fronty přes celou Příčnou a nablito v Kotli, protože i když nás to štve, tak bez toho je ve hře vlastně trochu smutno.

Díky za pozornost a případné návrhy, jak a kde ŽvB propagovat, jako tu nejlepší hru na světě, bez které se neobejdete. Sama mám pár nápadů, ale bojím se, že sama dokážu málo.

https://imgur.com/2n633GV

Offline Lysander Strangelove

  • Havraspár
  • Příspěvků: 14
Re:Málo hráčů
« Odpověď #1 kdy: Leden 21, 2020, 11:45:58 odpoledne »
Odpověď na tohle je celkem jednoduchá - propagace. Webovka s prastarými screeny, poloaktivní facebooková stránka. To jsou věci, který zkrátka už nezaberou. Obzvlášť u generace, pro kterou cokoliv nacházející se na třetí stránce vyhledávání v googlu, je prakticky neexistující.
Chce to zkrátka posílit v tomhle ohledu. Je tu ještě hrstka textových her, takže proč nerozhodit sítě a zjistit jestli nejsou ochotné zkusit malé quid pro quo? Pak je tu taky možnost zapojit se na instagramu, to nemůže uškodit. Prostě je potřeba mít větší presenci. Místo toho to vypadá jako kdyby se ŽvB schovávalo pod neviditelným pláštěm.

A celkem mě děsí, že na ŽvB je tak trefný slogan toho oranžového pána. ;D

Offline Alastair Scarborough

  • Dospělák
  • Příspěvků: 34
  • "Conscience is a man's compass"
Re:Málo hráčů
« Odpověď #2 kdy: Leden 22, 2020, 12:21:15 dopoledne »
Jojo. Taky považuju ŽvB za svoji velice srdcovou záležitost, kdy zařazování trvalo 3 hodiny, v Kotli bylo vždy nablito, přeplněná učebna astronomky, kdy se musely vyčarovat židle navíc a tak.
Je to opravdu jen o propagaci. A v téhle jednoduché době by opravdu nebylo od věci přejít na Instagram a propagovat se zrovna tam.
Protože upřímně...  ŽvB už víceméně drží stávající hráči, kteří mají už třeba třetí postavu.

Offline Taweri Drowen

  • Příspěvků: 24
  • Nani!?
Re:Málo hráčů
« Odpověď #3 kdy: Leden 22, 2020, 11:06:12 dopoledne »
Musím plne súhlasiť. Ja sám by som veľmi rád hral a prispel do hry ale bohužiaľ isté okolnosti nedovolia. Propagovať by som to tiež chcel keby to bolo nejak možné. Instagram moc nepoužívam a ani tam nemám moc vecí ani ľudí. Pokúsil by som sa spraviť nejaký plagát na reklamu, môžem sa pokúsiť aj finančne prispieť na platenú reklamu pokiaľ by sa to dalo dať tiež dokopy, takisto som si už dávnejšie všimol, že je jedna rozpracovaná  "lepšia" verzia webovej stránky, ktorú robil tuším Ben, dám sem odkaz (pokiaľ to vadí tak sa to môže vymazať) http://ben.zvb.cz/. Stačilo by to aktualizovať a trochu pomeniť aby tam neboli tiež údaje z doby kamennej a vymeniť aktuálnu na túto.
Tak či onak, je obdivuhodné, že projekt takéhoto druhu, robený mladými študentmi strednej a vysokej školy už existuje viac ako 10 rokov, je v tom neskutočne veľa práce a energie, zaslúži si to aspoň trochu väčšiu popularitu.
« Poslední změna: Leden 22, 2020, 11:08:14 dopoledne od Taweri Drowen »

Offline Emma Rivers

  • Dospělák
  • Příspěvků: 36
Re:Málo hráčů
« Odpověď #4 kdy: Leden 22, 2020, 01:34:57 odpoledne »
Taky už jsme to s pár lidma řešili.. On je ten úpadek vidět i na webu, kde vůbec nejsou aktualizovaný seznamy studentů  :-\
Profil na instagramu mě taky napadl, přece jenom je to dost používaná platforma. Jen najít někoho, kdo by měl čas to dělat. Můžeme se pokusit tu nahodit nějaký nápady, jak co vylepšit, třeba by něco bylo realizovatelný.  :)

Offline Ash Sealen

  • Dospělák
  • Příspěvků: 24
    • Randomly founded papers
Re:Málo hráčů
« Odpověď #5 kdy: Leden 22, 2020, 03:07:42 odpoledne »
O tomhle problému se ví už delší dobu, přesto bych radši zmínil něco jinýho. Ona propagace, sociální síť či něco takového zase takový problém nebude, toho se může ujmout v podstatě kdokoliv, jedině web je něco, co bych vyzdvihl a přitakal k tomu. Za mě je větším problémem ty lidi ve hře udržet. Spousta hráčů si neumí tvořit hru sama a bez nakopnutí na tom ztroskotají. Nehledě na to, že když už se tu zmiňují staří hráči s novými postavami, dle mě je v tomhle zakopaný pes taktéž. Rozdělení do kolejí se už nějaký ten pátek také nemění, takže kdo není hloupý a má vysněnou kolej, může si už předem udělat obrázek o tom, kam ho klobouk hodí. S tím souvisí i již zmíněný návrat starších hráčů. Domluva, že se slezou v jedné koleji je tímhle způsobem hodně reálná a bohužel tomu tak i je. Loňský rok toho byl důkazem. Sběr bodů (gratulka Mrzimore, zasloužené), aktivní hraní na koleji a podobně. Když to pak vychází tak málo hráčů na jednu kolej, ve které tito aktivní hráči nejsou, nedivím se, že po krátké době zmizí.

PS: Mrzí mě, že mě loňský rok minul, bodová přestřelka byla super, Ronnye díky bohu nebyl okraden alespoň o tohle + volnočasový klub zase přinesl nějakou novinku, která je právě tím, na co v prvním odstavci narážím.  :)

Jade Cornelle

  • Host
Re:Málo hráčů
« Odpověď #6 kdy: Leden 22, 2020, 03:23:01 odpoledne »
ŽvB sice hraji necelé tři roky, takže jsem nezažila to, co zažili ostatní, každopádně, ještě před dvěmi lety zařazování trvalo hodinu a půl a minulý rok v dubnu už bylo hotovo za půl, možná tři čtvrtě hodiny, co si tak pamatuju.

Řekla bych, že propagace není taký problém, to je možná ten nejmenší, nicméně, jak zmínil Ash, někteří hráči si nedokáží sami vymyslet zábavu ve hře, a když zjistí, že na hradě kromě učení nemají prakticky co dělat, mizí ze hry.

Myslím, že přilákání a nových hráčů by mohla zajistit nějaká ročenka, či velká akce plná dobrodružství a nebezpečí nebo něčeho takového. Teď však nastává otázka, zda na to RT mají čas...

Offline Ronnye Redwood

  • Dospělák
  • Příspěvků: 20
Re:Málo hráčů
« Odpověď #7 kdy: Leden 22, 2020, 05:45:35 odpoledne »
Ono se ještě zapomíná na jeden drobný detail. Harry Potter jako téma prostě upadá, kde jsou ty doby kdy teprve vycházeli knížky nebo filmy? Obecně tohle téma není tahout a tak je celkem na snadě že na cokoliv s ním spojené upadá zajem aspoň lehce.

Offline Aytynin Gudrun

  • Dospělák
  • Příspěvků: 29
Re:Málo hráčů
« Odpověď #8 kdy: Leden 22, 2020, 08:23:59 odpoledne »
Když už se tu toto téma objevilo, tak taky něco málo povím. Možná to je i poprvé, co se někdy k něčemu zde na fóru vyjadřuju.
Těch let, co jsem žvb hrála (poslední rok už ani nepočítám) bylo tak 10? A mohu říct, že se za tu dobu posunulo všechno.
1) Děti v této době kolikrát ani neví, co to vlastně Harry Potter je. Když už ví, tak jim ten příběh nic neříká, nerozumí tomu a přijde jim to divné (nemohu tedy mluvit všeobecně, spíše to vezmu z toho okolí, kde pobývám). Podle mě se tedy dá trochu počítat s tím, že se do hry nebude hlásit tolik mladých.
2) Je třeba dost lidí, co by rádo hrálo a o této hře ví (například já :D ), ale bohužel kvůli škole, práci a povinnostem prostě není čas na to hru vůbec začít hrát. Když už by byla šance, tak pouze v létě nebo o prázdninách (prostě někteří z nás už jsou prostě staří a tolik času nemají).
3) Komunikace mezi normálními hráči s druhými a RT se od počátků mého hraní rapidně zvýšila. Upřímně nemyslím si, že by to bylo špatně, spíše naopak, ale právě díky té komunikaci se pak ve hře může zvrtnout spousta věcí. Nebo třeba mimo hru člověk zjistí, že ten na druhé straně mu nesedne a pak mu ve hře dělá naschvály (teď by mě určitě spousta z vás řekla, že to tak není, ale dejme si ruku na srdce, dělají to všichni, ať už nevědomky nebo schválně). Pak následkem toho ti, kterým se to stane, tuto hru raději opustí, protože je to prostě trápí. - To právě souvisí i se ztrátou hráčů.
Jakožto totální laik bych zde zmínila i jednu věc, za kterou mě rt možná zabije (předem se za to omlouvám). Z občasných návštěv zjišťuji, že mapa hry a míst, kam se dá jít je strašně veliká na to, kolik hráčů ve hře je. Tím pádem hráči jsou rozprostření všude a možnost střetu je skoro mizivá. Když by se to trochu omezilo, možná by byla šance potkávat třeba i ty hráče, kteří se ve hře moc neukazují (např. v časech, kdy jsem hru žrala byla dvě místa, která byla ohniskem všeho dění a i pouhé sledování byla zábava - Kotel a vstupní síň na hradě) a navnadit je tak, aby začali zase hrát.
Co se týká propagace, ve svých mladších letech jsem všem tuto hru nadhazovala a bohužel se nikdo moc nechytil. Souhlasím s tím, že by se pro to mohlo něco udělat. Možná by pomohlo i nějaké video na youtube, kde by se ukázala hra v dnešním světle a pojmenovat ho nějak šikovně, aby když si někdo napíše např. Harry Potter hra - mu vyběhlo v nabídce i toto.

Doufám, že jsem tímto příspěvkem nikoho neurazila, nepohoršila a moc nenaštvala :D

Offline Emma Rivers

  • Dospělák
  • Příspěvků: 36
Re:Málo hráčů
« Odpověď #9 kdy: Leden 23, 2020, 01:11:01 dopoledne »
Ten čas je asi nejhorší no.. Sama ho mám dost málo a je to i důvod, proč se pak člověk nechce pouštět do nějakých akcí ve hře, protože by zjistil, že vlastně nemá čas a hráči by se naštvali. Přitáhnout hráče by nebyl problém, jak zmínila Aytynin ten youtube nebo kdyby se někdo ujal instagramu. Bylo by vidět, co se v tý hře dá zažít a s nějakou ukázkou ovládání a všeho by se i snížilo to, že noví hráči prostě nevědí, co má dělat (u mě to byl důvod, proč jsem s první postavou přestala hrát asi po měsíci).

Větší problém je pak v tom, jak tam ty hráče udržet. Ono pořád plánovat nějaký akce a pak dohlížet na to, aby hladce proběhly, určitě není snadná práce a u hry si každý chce odpočinout. Proto jsem ráda za každýho aktivního hráče, to se pak už nějaká aktivita vymyslet dá.

Offline Hayley Bettencourt

  • Dospělák
  • Příspěvků: 346
  • Watch what you say to me.
    • Deník Hayley
Re:Málo hráčů
« Odpověď #10 kdy: Leden 23, 2020, 12:38:57 odpoledne »
Tak vás po dlouhý době zdravím a taky přispěju svým pohledem na věc.  :)
Myslím, že v týhle situaci tady neexistuje žádnej "zakopanej pes", protože se jedná o tolik různých faktorů, že se nedá prostě jen něco málo pozměnit, aby ŽvB bylo jako dřív.

1.) Vyrostli jsme a většina z nás na hru už nemá čas. Jak hráči, tak RT, a je to naprosto pochopitelný.
2.) Dnešní generace má mnohem vyšší nároky na hry, Ultima je hodně stará a rádi si jí zahrajou spíš lidi 20+. Bohužel už nejsme v době, kdy jsme byli rádi za každou kvalitnější hru, a tenkrát ŽvB jako česká hra (shard) hodně vynikalo. Teď si mladý sednou k Fortnite a tím to hasne (no hate, osobně hraju hodně her a neříkám že nějaká je špatná jen proto, že to není můj šálek čaje).
3.) Veškerá komunikace probíhá přes Discord, Skype, FB a vzhledem k tomu že se toho ve hře už tolik neděje, forum pomalu umírá taky. Pamatuju si, jak jsem na něm závislačila a kontrolovala ho každou půl hodinu a měla radost pokaždý, když jsem viděla novej příspěvek.
4.) Jak jste tady už psali, webovky jsou sice krásný (doteď je miluju) ale sto let za opicema a neaktuální. Každej, kdo uvidí neaktualizovaný stránky si pomyslí, že to v tý hře asi moc nežije a odradí ho to rovnou.
5.) ŽvB je mimo sociální sítě. Popravdě myslím, že by ani nebyla tolik nutná reklama, jako spíš aktivita na FB a Instagramu. Ale opět, kdo má čas tohle dělat zadarmo a vytrvale?
6.) Nikde není jasně viditelná možnost přispět na běh hry. Vlastně ani nevím, jestli ta možnost vůbec je. A tohle vidím asi jako největší problém. Vzhledem k tomu, že nikdo nemá čas x hodin denně na to makat na hře zadarmo, tak nejsou ani vidět nějaký větší změny. A já se vůbec nedivím. Spousta serverů je založených na donatech, díky kterým mají hráči, který přispějou, třeba nějaký menší výhody oproti ostatním. Není to nutnost, ale dneska už běžná praxe. Kupovat si virtuální věci už není žádná výjimka.
7.) Nejsou ročenky. ŽvB jsem začala hrát v roce 2010, postupně jsem se na to vykašlala a doteď si cca jednou za rok založím novou postavu, ale vždycky mě to hned přestane bavit. Je fakt, že je to moc velkej prostor pro tak málo hráčů, navíc hra není založená téměř na ničem jiným než interakci s ostatníma, takže pokud ve hře nikdo není, tak si maximálně tak oběhnete hrad a tím to končí. Ročenky prej přestaly už před delší dobou a ty byly hodně velkou součástí ŽvB.

Myslím, že chyba není na žádný straně, prostě to pomalu uhasíná, ale není to ani tím, že by byli "líný RT" nebo na houby hráči. Osobně věřím tomu, že by se to dalo oživit, ale muselo by se toho ujmout vysloveně aktivně několik lidí s jasným cílem, který by se museli smířit s tím, že tomu budou muset věnovat hodně snahy a času, než se jim to začne vracet. 

Offline Marry Spring

  • Dospělák
  • Příspěvků: 247
  • I'm tired! Can't we just be Death Eaters?
    • Deník a vše kolem Marry
Re:Málo hráčů
« Odpověď #11 kdy: Leden 23, 2020, 05:29:40 odpoledne »
Já tedy taky patřím už k těm starším hráčům a musím souhlasit snad se vším, co se tu píše. Ráda bych ale i přidala něco vlastního, co si myslím, že hře škodí. Nevím, jak se na to tváří ostatní, ale alespoň u mě je to vždy ten jeden jediný důvod, který by mě donutil s hrou přestat.

A tím jsou kouzla. Jak už samotné učení, tak i jejich znalost.

1) Když jsem začínala hrát, nikdo mi neřekl, že se mám učit kouzlo tak, aby vydrželo několik minut nebo mělo několik dob. Jakmile jsem kouzlo uměla (vykouzlila, byl target), zahodila jsem je a brala to tak, že je umím. A tak to bohužel není. Nikdo mi totiž za celé roky neřekl, že jsou nějaké staty. A na staty odpovídají kouzla. Tzn. pokud máte staty nízké, nezakouzlíte určitá kouzla. Ano, dává to smysl. Ale nenapadlo by mě, že kouzla se musím učit opravdu téměř nonstop, aby se mi vůbec ty staty zvedly a abych mohla pokračovat. Nemluvě o tom, že samotné staty i studentům padají, a tak pokud se netrénuje opravdu pravidelně a skoro každý den, můžete rovnou začít odznova.
2) Další věc s kouzly je ta, že trvá strašně dlouho, než se člověk to kouzlo naučí. Ať už jen na target nebo tedy celkově do max. statů. ŽvB už dnes, jak řekla Hayley, netáhne mladé hráče, a tak tu většinou sedí lidi 20+. A ti už mají svůj život, ať už studují, pracují, mají rodinu. Je jedna věc docházet na hodiny a občas sepsat esej, druhá věc je několik hodin denně sedět u trénování kouzel. A to nepřeháním, těch několik hodin je potřeba. I kdyby ten čas ale byl, přiznejme si, že je to strašně nudné.
3) Mini věc na konec - kouzla občas profesoři neučí tak, jak jdou po sobě. Alespoň se staty. Řeknou vám o jednom, začnete se učit a nejde vám. Až později vám řeknou jiné kouzlo, které se kvůli statům máte učit dřív. Až po tom vám to první kouzlo jde. Co je to za logiku? (není samozřejmě chyba profesorů, ale toho, jak jsou napsaná skripta)

Tímto chci zkrátka říct, že by se podle mě měla alespoň nějak ty kouzla upravit. Možná aby staty až moc nepadaly, aby nebyly tak těžké na zakouzlení, braly méně času a nebo aby se aspoň mluvilo o tom, jak moc jaké kouzla máme umět.

Pro mě je přesně tohle ta nejvíce nudná věc na ŽvB a kdykoliv se musím kouzla učit, nechce se mi a motivuje mě to k tomu, abych hru úplně opustila.

Jade Cornelle

  • Host
Re:Málo hráčů
« Odpověď #12 kdy: Leden 23, 2020, 05:59:03 odpoledne »
Musím říct, že souhlasím s Marry...

Pokud se člověk učí kouzla, zabírá to tolik času, že pokud u toho někdo nesedí od šesti až do půlnoci několik dní, prostě ty kouzla nedá. Nebo ne tak rychle, jak by to asi být mělo.

Padání statů je věc druhá a v tom vidím problém student zejména u mladších studentů, kteří celý rok trénují kouzla, jenže poté přijdou prázdniny, během kterých kouzlit nesmí, přijedou na hrad a ono to nejde, i když předtím šla všechna kouzla perfektně... Nedej bože, pokud nestihnou závěrečné zkoušky s zažádají o náhradní termín, který se koná jen několik dní po návratu do školy...

Pokud člověk studuje, pracuje nebo zkrátka čas nemá, tak to zpátky prostě nenažene...

Offline Taweri Drowen

  • Příspěvků: 24
  • Nani!?
Re:Málo hráčů
« Odpověď #13 kdy: Leden 23, 2020, 07:50:47 odpoledne »
Môžem tiež prikývnuť čo sa kúziel týka. Ja som tiež za časy svojej poslednej postavy trénoval veľa, kúzla ale nefungovali. Raz sa mi (vraj) podarilo aj bugnúť skilly svojej postavy a kúzla mi nešli vôbec (toto bola moja chyba). Ani tie, ktoré som už vedel. Riešili sme to potom nonRP v kabinete bývalej profesorky a členky tímu, kde sa mi to pokúšala opraviť cez nastavenia. Niečo sa aj podarilo, teda tuším mi to nakoniec resetovala a povedala, nech to otestujeme, či sa to vôbec zvyšuje pri trénovaní. Asi 20 minút som tam viackrát skúsil postupne podľa poradia rôzne kúzla a vraj sa mi to pohlo ale fakt minimálne. Doslova. Nakoniec aby moja postava nebola "blbá" tak mi ich o niečo posunula a ostalo mi to tak. Musel som sa uspokojiť s tým, že mi to bude trvať strašne dlho.
« Poslední změna: Leden 24, 2020, 10:22:19 dopoledne od Taweri Drowen »

Offline Isaac Olivier

  • Dospělák
  • Příspěvků: 38
Re:Málo hráčů
« Odpověď #14 kdy: Březen 29, 2020, 10:40:06 odpoledne »
Ale noták sakra, tohle vlákno si nezaslouží utichnout jako všechny ostatní. Každej jste vynaložil úsilí a napsal svoje pocity ze současnýho stavu hry. Poukázali jste na některý problémy a zapřemýšleli nad tím, co by se dalo udělat pro zlepšení. Jsou tu ale opravdu lidi, kteří jsou ochotní nějak přispět a zachránit ŽvB, nebo je to všechno pouhá kontemplace? Toť otázka.
ŽvB mělo obrovskou hráčskou komunitu. Asi se to nezdá, ale hodně lidí na hru stále vzpomíná a určitě by si i rádo znovu zahrálo. Jenomže hra už zkrátka a jednoduše nepůsobí lákavě a každej se na to vyprdne dřív, než začne rozmýšlet novou postavu. Je tady totiž příliš mnoho faktorů, které je nutno splňovat, abychom si hru vůbec užili. Časová náročnost? Všichni víme, že nám občas stačila třeba jenom hodinka v pátek večer, aby nás hra bavila. A časově náročnej systém se dá přece kdykoli změnit, ne?
#makeŽvBgreatagain

A jak tuhle problematiku vidí vedení? Moc rád bych si přečetl i vyjádření od vás. V čem spočívá největší problém hry a dá se s tím něco dělat? Jsou na to vůbec lidi a energie?
Trhá mi to srdíčko, když vidím, jak ŽvB umírá.

Offline Kate Oak

  • Dospělák
  • Příspěvků: 43
  • Všichni jsme šílení a neříkej, že ne!
Re:Málo hráčů
« Odpověď #15 kdy: Březen 29, 2020, 11:24:40 odpoledne »
Taky mě to hodně trápí. Když jsem opustila ŽvB na asi 3 herní roky, měla jsem najednou mnohem víc času na školu a jiné věci. Nejvíc mě od té hry tedy držela časová náročnost. Navíc prostě nejsem schopná být včas všude včas a na všech hodinách a zkouškách. Taky si potřebuju třeba během hry někam na pět minutek odběhnout, což dost často není možný (vždycky mi to vyšlo na hodinu lektvarů, kdy jsem musela jednat docela pohotově ;D).

ŽvB je skvělá hra, které chybí hráčská komunita a (za tohle trochu sory) nějaké lepší jméno :D. Vždycky, když se o tom někomu snažím říct, tak už jenom ten název zní lehce podivně. Musím ale uznat, že s ničím jiným a lepším jak ŽvB bych asi nepřišla.

Tak snad to úplně neumře, držím vám všem a celé hře palečky, ať to dobře dopadne.  ;)

Offline Hayley Bettencourt

  • Dospělák
  • Příspěvků: 346
  • Watch what you say to me.
    • Deník Hayley
Re:Málo hráčů
« Odpověď #16 kdy: Březen 30, 2020, 06:53:58 odpoledne »
Mě tak napadlo, že by se dala nynější situace (karanténa) využít k tomu, aby to zase trochu ožilo, když všichni sedí doma. Já bych si třeba moc ráda zahrála znova za novou postavu. Na druhou stranu, když člověk vidí tohle vlákno a to, že se k tomu nevyjádřil nikdo z týmu, tak to na mě trochu působí, že se ta hra prostě už jenom udržuje naživu, aby se neřeklo (omlouvám se, jestli se to někoho dotklo). A myslím, že nedostatek času hraje v tuhle chvíli celkem malou roli. Ale říkám si, že pokud se tohle izolační "nazadkusedící" období nevyužije k tomu, aby se do hry zase vdechlo víc života, i kdyby to mělo být tak, že se začne od začátku (myslím jako začít se vším všudy znova od prváku - tak by se RT mohli mnohem víc věnovat hráčům a odpadla by starost o tisíc dalších věcí - ale chápu, že to je extrémní řešení), tak se trochu bojím, že lepší příležitost už jen tak nebude.

Vím, že i v současným stavu hry do ní dává RT spoustu energie a času, a já upřímně obdivuju všechny, kdo tu hru pořád drží v poměrně úspěšným provozu. Ale taky věřím tomu, že aby se něco změnilo, tak ta chuť na změnu ze strany týmu musí být. A taky si myslím, že je pořád dost lidí, který by rádi jakkoliv pomohli. Spíš mi přijde, že o pomoc není zájem, protože to je další starost navíc. Na druhou stranu, pokud se k tomu nikdo nevyjádří, máme smůlu a budeme doufat, že to třeba jednou zase víc ožije. :) 

Ale vážně, nebylo by to super, kdyby byli všichni zase prváci? :D :D

edit: Jo a abych tu jen blbě nekecala, já třeba moc ráda pomůžu s čímkoliv, co se týká grafiky, ať už jde o web, sociální sítě, nebo hru. Samozřejmě zadarmo

Offline Trisha Cassey Dachal

  • Dospělák
  • Příspěvků: 12
Re:Málo hráčů
« Odpověď #17 kdy: Březen 31, 2020, 03:43:29 dopoledne »
Já si myslím, že těm, kdo si chtějí založit novou postavu, nic nebrání, aby ses pokusili požádat si. Ale to, aby se vše restartovalo a začalo se celkově od začátku, mi přijde jako hloupost, kterou uvítá jen někdo, kdo pořádně u svých postav nevydrží a má potřebu si zakládat nové a nové dokola, aniž by vůbec vydržel a ty Bradavice dostudoval. Taková radikální změna dle mne naopak odradí zbytek hráčů, kteří si své postavy piplají a snaží se ještě nějakým způsobem hrát a udržet se ve hře. Takže já osobně se k této variantě nepřikláním a nemyslím si, že by to něčemu pomohlo. Ve hře by nebylo víc hráčů, bylo by jich tam stejně nebo ještě méně, jen s tím rozdílem, že by všichni byli v jednom ročníku, protože si myslím, že moc nových hráčů do hry nepřichází a vše se točí kolem určité komunity, která tu hru hraje dokola. Přeci jen HP už moc nefrčí a je spíš nostalgickou záležitostí.

PS: Karanténa jednou skončí a ti, co teď neví co s volným časem, o ten čas zase přijdou a hrát přestanou
« Poslední změna: Březen 31, 2020, 03:45:41 dopoledne od Trisha Cassey Dachal »

Offline Hayley Bettencourt

  • Dospělák
  • Příspěvků: 346
  • Watch what you say to me.
    • Deník Hayley
Re:Málo hráčů
« Odpověď #18 kdy: Březen 31, 2020, 09:29:39 dopoledne »
Samozřejmě to byl jen takovej šílenej nápad, nečekám, že by se něco takovýho stalo. Hlavní podstatou toho příspěvku bylo něco jinýho, jen jsem chtěla říct, že věřím, že se to dá ještě oživit, že na to teď je ideální chvíle a že spousta lidí by určitě ráda pomohla. Toť ode mě vše. :)

Offline Drew

  • RT ŽvB
  • *****
  • Příspěvků: 91
Re:Málo hráčů
« Odpověď #19 kdy: Březen 31, 2020, 10:47:11 dopoledne »
O tom, že ve hře je čím dál méně hráčů se samozřejmě ví. Myslím, že budu mluvit za všechny, když řeknu, že se opravdu snažíme, aby hra byla chytlavá a bavila nás. Pro nás všechny je ŽVB srdcovou záležitostí a nechceme ji nechat vyhasnout. Bohužel není v našich silách vymýšlet na každý den nějakou aktivitu.
Tím se odkazuji na Ashe a musím s ním souhlasit. Hráči si neumí hledat zábavu sami. Často sedí osamoceni a sledují dění místo toho, aby se zapojili či něco vymysleli sami. Ne všechna aktivita musí být uspořádána námi. A zároveň chci podotknou, že pokud by bylo potřeba s nějakým programem vypomoci, stačí napsat komukoliv z týmu o podporu a pomoc při realizaci vašeho nápadu. Bylo by milé jednou vidět zájem a nápady ohledně oživení hry ze strany hráčů.
Snažíme se pro vás realizovat akce alespoň v podobě Halloweenu, Valentýnu, různých brigád. Dáváme si na nich záležet a ve výsledku pak smutně sledujeme, jak vy hráči remcající nad úpadkem hry přijdete, obhlídnete výzdobu a jdete afkovat.
My se můžeme vynasnažit vymýšlet více příležitostí a možností, jak vás do hry zapojit, více s vámi komunikovat. Na druhou stranu ale chceme odezvu od vás a vidět, že se do námi vymyšleného programu vážně rádi a s chutí zapojíte.

Offline Will Redwood

  • Dospělák
  • Příspěvků: 48
Re:Málo hráčů
« Odpověď #20 kdy: Březen 31, 2020, 11:13:57 dopoledne »
Já třeba za sebe jsem dělala během těch dvou let několik treninků famfrpálu i nábory do týmu. Loni a předloni mi nikdo nepřišel i přes počáteční nadšení skoro téměř všech "nováčků" letos se mi přihlásili dva jeden z prváku, druhý z druháku. Nevím jak to bude se řešit dál vzhledem k povinnému dozoru osoby starší 15 let. Loni byla akce od sportovního klubu také se přišli zúčastnit pouze tři. Tak pak to člověka moc nebaví něco dělat, když si s tím dá práci a pak mu přijde pár lidí. Nejednou jsme se bavili s jedním členem RT/PT, že když jsou třeba kluby tak jsou z toho lidí potom otrávení, že je chtějí nutit do něčeho, mají otrávené ksichty apod...
Za sebe můžu říct teda, že se budu vždy snažit vymyslet nějakou aktivitu ať za Will nebo možné budoucí postavy, ale nevím jak moc mi to lidi ocení
« Poslední změna: Březen 31, 2020, 11:20:40 dopoledne od Will Laire »

Offline Jeremy Hatfield

  • Příspěvků: 366
Re:Málo hráčů
« Odpověď #21 kdy: Březen 31, 2020, 04:41:13 odpoledne »
Taky k tomu něco málo řeknu. Předem ještě upozorňuju, že se nejedná o oficiální vyjádření týmu, ani vedení, je to čistě jen můj názor.
Problém s akcemi krásně shrnula Drew, a já se pod to můžu jen podepsat. Snažíme se jak jen to jde, ale dovolím si říct, že každý z nás se nejednou s tímto setkal. Akce připravovaná kolikrát několik dní, ve více lidech a ne finále dostaneme úšklebky, zkonstatování co všechno je špatně, jak je akce nudná a odchod. Pak se těžko nadšeně vymýšlí něco dalšího. Tím ale nechci říct, že je to případ každého. Naštěstí, pořád tu jsou hráči, kteří toto všechno ocení, pokud jim to čas dovolí, zúčastní se, přehlédnou i ty chyby, které se prostě vždycky někde objeví a v závěru poděkují, napíšou co se jim líbilo a podobně. Tímto chci i já poděkovat jim, protože právě díky nim, mám (i přes všechny ty negativní věci) energii pořád vymýšlet něco jiného. A stejně tak i těm hráčům, kteří mají snahu vymýšlet zábavu nejen pro sebe, ale i ostatní. Bohužel, stejně jako my často naráží na to samé - nezájem ze strany dalších hráčů.

Co se týče výpomoci, co tu bylo párkrát zmiňované. Pomáhat samozřejmě můžete, my to i uvítáme. Ať už jen tím, že se chopíte na první pohled zmatených nováčků, kteří neví, co mají dělat. Přijdete nám vypomoct při školce a zaučíte nováčky, vysvětlíte jim co a jak, přidáte nějaké vlastní postřehy, doporučení, prostě cokoliv, co jim ve hře pomůže zorientovat se trochu rychleji. S nováčky můžete vypomoct i během prvních týdnů ve škole, který jsou pro nás pořádnej zápřah. Učení, dopisování zkoušek s těmi, co neměli čas, další a další zaučování nováčků, kteří se přihlásili pozdě, příprava Halloweenu, Vánoce,... Věřte, že tam je té práce dost a i drobnosti nám vypomůžou.I s akcema můžete vypomoct, jak už tu bylo zmiňované, vaše návrhy, nápady cokoliv můžete zasílat, můžeme je probrat, případně poupravit do formy, ve které se ve hře může objevit.

Vyzdvihnu i možnost zkusit konkurz do hereckého týmu, kde na té hře nemusíte vyloženě pracovat několik hodin denně, ale může se dostat k příležitosti zahrát si za jiné postavy/bytosti/tvory a udělat tu hru zajímavější pro jiné hráče. Můžete přijít i s vlastními nápady na to, které postavy byste si chtěli zahrát. Nemusí to být žádné velké role, ale i jedna dobře zahraná postava, může například v Kotli udělat rozruch, o kterém si hráči můžou povídat ještě nějakou dobu.

A tohle nejsou jedinné možnosti, jak něčím do hry přispět. Kdo rád píše, může se pustit do psaní. Kdo má času, že neví co s ním, může zkusit konkurz do týmu/na profesora. Nebo je tuna dalších věcí, o kterých ani nevíme, že byste nám s nimi mohli pomoct, nebo nás nenapadnou a vás jo. Minimálně za zeptání nic nedáte.

Často zmiňovaná je tu i náročnost hry, resp. systému kouzlení. Uznávám, že kouzlení může být komplikované a občas trochu zamotané. Pro ty, kteří lognou týden před zkouškama a snaží se dohnat celý rok, to může znamenat trénink několik hodin denně, u pravidelně hrajících hráčů si myslím, že tenhle problém ve většině odpadá. Aspoň já teda nevidím, že by byli lognutí po celou herní dobu a i přesto mi na zkoušce kouzla v pohodě zvládnou. A pokud se jim jedno, dvě kouzla nepodaří, není to žádná katastrofa. K návaznosti kouzel, ano kouzla na sebe většinou navazují. Nevím, jak to bylo dřív, ale prakticky většina profesorů se snaží kouzla učit systematicky tak, aby se učila co nejsnáze. I když to znamená, že si osnovy daného ročníku uspořádám trochu jinak tak, aby to na sebe navazovalo. Na hodinách se ptám, jak jdou kouzla, s čím kdo má problém, nabízím, že pokud cokoliv, ať se zastaví do kabinetu, pošlou zprávu po sově apod. Což minimálně studenti, kteří chodí na hodiny ví. A není to jen můj případ, dělá to a nabízí to snad všichni profesoři. Ono mnohdy stačí ozvat se, napsat, sekl/a jsem se u tohohle a tohle kouzla, co mi pomůže? Ale jen minimum hráčů tohle využívá. A prosím, o prázdninách skilly opravdu neklesají, že vám některé kouzlo na začátku roku nejde může být tím, že jste ho ke konci roku nekouzlili a ani o tom nevíte. Určitě se může stát, že se někde něco porouchá a kvůli tomu vám to nenaskakuje, ale zas a znova: ozvěte se.

Kouzla se taky nemusíte učit jen zavření na pokojích. To by mě taky nebavilo. Učit se můžete i ve skupinkách, začlenit to do hry a hned to kouzlení může být trochu zábavnější. Pokud ani to nezabere, nemáte čas nebo vás to prostě nebaví, právě kvůli tomuhle vznikla ve hře možnost minima, kde se na nějaké kouzlení můžete vykašlat, v případě NKÚ pokračovat jen v teoretických předmětech, ta možnost tam je. Nebo to začleňte do hry. Vaše postava prostě zrovna na tohle talent mít nebude. Nebude mít nejlepší známky, ale tak to občas je. Navíc, i tady existuje možnost, že si vaše postava některé NKÚ/OVCE dodělá v dospělosti.

Nestíháte hodiny? Zase máte minimálně dvě možnosti. Začlenit to do vaší hry a vaši postavu daný předmět nebaví. A nebo pokud chcete dobré známky, chcete si to odehrát, není nic jednoduššího, než se ozvat. Zajít za profesorem a doplnit si látku, napsat mu o doplnění, my se vám vždycky snažíme vyjít vstříc a počítáme s tím, že se vám některé dny prostě nehodí. Já mám kolikrát náhradní hodiny, konzultace po předchozí domluvě a látku doplníme. A pokud to časové možnosti neumožní, zašlu aspoň chybějící látku sovou. V tomhle případě doporučuju vypsat profesorovi, kterou máte zapsanou s poznámkou, že si nejste jisti, zda máte všechno. Určitě nás ale potěší to, když vidíte že ten zájem máte i přesto, že na hodiny chodit nemůžete.

V případě starších hráčů... já chápu, že pokud tou školou už procházíte po několikáté, nejsou pro vás ty hodiny už taková zábava. Ale víte, do čeho jdete. Víte kolik času co zabere. Ale oproti těm hráčům, kteří hrají poprvé, máte v tomhle šílenou výhodu. Postavu si můžete vytvořit takovou, aby odpovídala vašim časovým možnostem. Škola je plná premiantů, a my jen uvítáme, když se najde někdo, kdo vybočuje, nezná odpověď neumí všechno a nezná odpověď na všechno, aniž by jedinkrát došel na hodinu. A nováčci, kteří začnou hrát vzorné studenty a pak zjistí, že na tohle čas nemají? Věk, ve kterém hrajete je takovej vděčnej. Vždycky se můžete vymluvit na pubertu nebo něco podobného a ze vzorňáka můžete udělat lumpa, kterýmu na známkách moc nezáleží.

Toť asi vše, co k tomu řeknu. Znovu opakuju, je to jen můj názor, občas sice mluvím za víc členů týmů/profesory, ale to je skrz to, že dle mého názoru to tak je a bere to tak většina (aspoň z těch, se kterými se na tohle téma bavíme). Pokud ne, klidně mi to vyvraťte. Nechci ani říct, že my jsme ti perfektní a hráči jsou na houby. Chyby jsou určitě na obou stranách. Ale myslete na to, že i my jsme jen lidi, kteří mají své starosti a povinnosti v reálu, občas taky vstaneme levou nohou napřed, nemáme náladu apod. Ano, vybrali jsme si to, děláme to dobrovolně, nikdo nás do toho nenutil. Ale o to víc oceníme i vaši pomoc. Hrajte mezi sebou, zapojujte do toho i ostatní, přijďte s vlastními nápady, klidně využívejte při hře i remoty, pro mě za mě hoďte po Trewisovi po snídani zmuchlaný pytlík, třeba na vás vystartuje a okolí se může bavit tím, jak vás nahání po Kotli. Samozřejmě, s remoty opatrně, občas jsme ve hře jen v pár lidech a pokud nás zaspamujete remoty, je jasné že se na každého nedostane, to prostě není v našich silách. U podobných věcí teda je lepší se předem s někým domluvit, jestli by vůbec byl čas tohle odehrát.

Offline Raziel Weyfen

  • Příspěvků: 19
  • The game of Life is hard to play.
Re:Málo hráčů
« Odpověď #22 kdy: Březen 31, 2020, 04:55:44 odpoledne »
K tomuto tématu bych se rád vyjádřil taky, znám odliv i z jiných shardu. Celkově je to očekávatelné, otázka vždycky zní, jak tenhle odliv snížit.
Podívejte, můžete se hádat o tom, že hráči něco neumí a GM něco nedělají, ale ono je to z obou stran něco.

Hráči se mohou bavit, ale uvědomte si, že jsou omezení 2 faktory:
1 - omezení možnostmi Rp, kdy prostě ten hráč ne vždy může hrát kraviny, navíc hráče nebaví opakovat den co den stejné věci. Podívejte, tahle hra je trošku hra na real....nebo spíše řekněme interaktivní prožití životů, podobné jako Sims atd. Jak vypadá váš všední den, pokud neřešíte starosti, pak spousta z Vás si denně něco zahraje, sem tam přečte. Dojde do práce, postará se o rodinu a den uteče.
Tady máte den sice nacpaný do pár hodin, ale protože to není realný život, ale HRA, tak se chcete bavit. Tzn. snažíte se třeba vyhnout problémům, nebo nechcete se nervovat kvůli něčemu ve hře (kor když nynější situace jaká je v realu není asi jednoduchá pro nás všechny, ale i předtím, kdy bylo vše v pohodě)
Takže je velice omezené, co hrát a jak to hrát ve hře, den co den, kdyby jsme měli poctivě opravdu každý den logovat

2 - omezení hrou. A zde jsme asi u jádra problému. Spousta hráčů si stěžuje, že GM nedělají dost akcí ? - Upřímně já asi částečně taky, ale ano, RT tým nemá dostatečný čas, ale hlavně kapacity. Upřímně, kapacity jsou problém GM týmu, ne zbytku lidí co tu chtějí jen hrát. Takže kde leží tady to omezení..............jednoduché. Nedostatek činností ve hře, při kterých nemusí být přítomné GM
Podívejte se, vy hru máte nastavenou na "určitý počet hráčů" za čásů dávno minulých, když se hrálo určitým způsobem. Ale časy se změnili. Nejste ochotní vytvářet automatické - nebo spíše poloautomatické systémy, kdy by GM nemuseli být přítomní, kdy by nemuseli plnit každé hráčské přání.......a to je chyba zdejšího RT týmu.....kdybych to měl říct tvrdě, přišla by hláška:   "Přizpůsob se, nebo vypadni"     platí to pro hráče, ale i pro RT tým. Potíž je, že obě strany mají problém se přizpůsobit a já to samozřejmě chápu.
Ale k tomuto druhému bodu prostě základ: udělejte pro hráče zábavu, kterou vy nemusíte kontrolovat. Máte tu rybaření, ale sakra já vám řeknu, jak moc miluju rybařit ve všech hrách...tady nerybařím, protože se to zdá tak naprosto marné a zbytečné. Máte tu sbírání bylin a spoustu alch receptů - přesto nelze volně květiny skoro sbírat, hráči nemohou objevovat jejich zajímavosti a jak z nich něco fakt zajímavého uvařit.
Famfrpál. Částečně nefunkční, kontrolovat sem to parkrat, ještě za profesora Archera, kdy mi vypustil třeba zlatonku, potlouk, zkoušel sem různé sestavy s hráči jako Will a Rose. Famfrpál by šel velice jednoduše upravit, aby byl funkční a hráči si ho mohli užít a nepotřebovali k tomu GM, pouze dohled "jiného hráče" ......nemluvím tu ani o nových scriptech, máte spoustu scriptů, co už ve hře jsou, fungují a nejsou aplikované na daný problém

Atd. je toho hodně, výsledek: Potřebujete vytvořit systémy, které Vám zajistí určitou volnost, aby jste nemuseli hráčům pořád něco vytvářet ručně a na vše dohlížet. Tyhle "poloautomaty" by hráče mohli zabavit na mnoho hodin.

GM nás můžou bavit ale jsou omezení 2 předpoklady:

1 - GM chce aby jste něco hráli, ale vy to ve skutečnosti moc hrát nemůžete, protože jste prostě postavili postavu na určitých principech. Gm nezbývá, než přizpůsobit danou akci každému...........což prostě logicky nejde. Zde nastává problém, že RT tým vytvoří akci, která je natolik obecná, aby se jí mohli účastnit všichni, ale ta obecnost mnohdy dané akci škodí.
Specifická akce na druhou stranu by hráče bavila: třeba ti co splnili bystrozorské zkoušky a jsou bystrozory by mohli lovit nějakého zločince. Udělá se jim na týden prostě nějakou akci, kde využijí to, co se vlastně tu učíme. A takhle se to má s každou skupinou. Ano chápu, může vzniknout nebezpečí, že jiná skupina lidí řekne, jééé já bych se toho chtěl účastnit, to je naprd, nemůžu. Ale i těmto lidem se může stvořit něco jiného.
Opět problém zde nastává u hráču. Hráči prostě se musí smířit s tím, že nelze vytvářet vše a hned. A pokud se dokáží zabavit tím co se děje, je to lepší. Ale musí mít čím se bavit.

2 - GM je omezeno vlastním systémem a zde narážíme na bod 2. předchozího výčtu, na který naráží hráči. I Gm potřebuje pracovní prostředí.
A výsledek bude stejný co jsem psal výš.

Celkový výsledek v podstatě je. Že celý RT tým by si měl sednout a promyslet jak vyjít hráčům vstříc. Je mi jedno co říkáte o tom, že takhle to fungovalo vždycky, nebo že je to ve výsledku lepší....mohu říci: Váš problém, ne můj. Ale já tímhle chci říci, že musíte promyslet kroky a změnit přístup, aby hráči měli za čím jít:  ať už mluvíme o relogovací době, systému her, akcích cokoliv. Sedněte si a promyslete to a uvidíte, že to co platilo kdysi neplatí teď a Vy jako RT tým to musíte chtít změnit.
Když změníte pár věcí, vyjdete hráčům vstříc, když Vám to uvolní růce, tím lépe. Hráči zareagují tak, že budou mít o čem mluvit a o tom vlastně celý RP je............o tom sejít se a mluvit o něčem.

Podívejte hra vždycky byla o vyprávění příběhů, celá ultima je tak stavěná, je to hra na hrdiny, ale zároveň s možnostmi interaktivního života. Ale takový život je o tom, že si hráči mají nad čím sednout a o čem povídat. O čem si vyprávět. Jediná věc, která u Vás takhle skoro existuje je denní věštec.
Hele četl jsi včera, co se stalo tam a tam. A druhý odpoví, jo ne, ale hele já tam byl. A takhle se to nestalo.... bla bla bla. Dva hráči si začnou povídat, ale už mají důvod strávit v té hře třeba o hodinu dýl......a za tu hodinu se může přihodit něco, že půjdou něco dělat.
Takhle funguje celá ultima. Dokonce i Bradavice, ať už se snažíte být nebojový a neakční a jde Vám spíše o ten virtualní život a ne "hru na hrdiny". 
Takže hráči nepotřebují velké akce, aby se zabavili, ale potřebují mít k dispozici 2 možnosti: První možnost, která jim dovolí trávit nad něčím čas ve hře - práce, koníčky atd. (jak sem už psal, famfrpal, rybaření, chození do práce atd.)   a Druhou možnost, která jim umožní vyprávět si o něčem, sdílet vzpomínky mít téma k hovoru.

Není to o tom, že GM budou stát pořád hráčům za zadkem a dělat pro ně první poslední, ale o tom, že RT uzpůsobí systém nynějšímu stavu věcí. Takže směrem k hráčům bych vytkl, že když už něco GM tady udělá, tak občas zbytečně kritizujete - viz vánoce na tropickém ostrově.
Nekritizovat snahu RT týmu něco vytvářet, jinak je to položí. Snažte se účastnit těch akcí i když třeba Vám přijde, že pro tu postavu danou není. Snažte se tam najít něco, co by pro tu Vaší postavu bylo. Ono se něco najít může......ne vždycky, ale může, ale prostě tomu musíte dát šanci. Ne že prohlásite, hele moje postava tohle nedělá:   vím že je to hloupé, a není to zrovna pure čisté RP, ale nedá se tvrdohlavě stát na něčem, pak zablokujete sami sebe a nebudete hrát vůbec.

A RT týmu bych vytkl nedostatek myšlení za roh. Já nevím zda máte málo lidí, nemáte scriptaře, všichni jste zaměstnaní, máte rodiny atd.. Bohužel na to se dá říci jedině, že je to Vaše chyba a Vy ten problém musíte řešit - (samozřejmě myslím problemy hry, ne tu rodinu a real, to vám naopak všem přeju, protože nikdy neobětujte real hře, věřte mi, nestojí to za to) - .
Ale řešte to. Nenechávejte to uspat. Ne tak jak občas mi před asi rok nebo dvěma když sem psal někomu RT došla odpověď, nooo ono to nejde, je to nějaké divné, a nebo hůř.....hele tak je to už pořád, nikdo to měnit nebude.

Když se obě strany dokáží takhle přizpůsobit. Možná nebudete mít zde více hráčů. Ale ti co tu máte, budou chtít hrát. Hráči budou mít důvod každý den lognout, protože budou chtít lognout a budou si chtít užívat té hry. Já loguju abych si zahrál, neřešil věci kolem a kolem. Chápu, že jste tu vytvořili skvělou a oslnivou komunitu a ta hra je spíše rodinný podnik, než systém Hráči přijďte si zahrát počítačovou hru. Ale pointa pořád je, že je to hra a logujete proto, aby jste se pobavili, unikli realu a nebo něco dokázali.
A ve hře prostě potřebujete ty možnosti, aby jste tyhle nároky naplnili.

PS: vím že je to dlouhé psaní, ale rád bych dopsal něco, protože když jsem tu psal, přišel zároveň post od profesora Hatfielda:

Co se týče té pomoci: Já vím, že hráči mohou pomoci a taky chtějí pomoci, ale třeba já osobně bych se držel stranou proto, že jsem hráč. Nejsem člen RT, nemám zodpovědnost.
Co z toho teda vyplyne..........když bych chtěl něco udělat podstatného, sám bych se do toho moc nešinul. Když chci poslat návrh, srandu atd.? To je hezké, ale jak dlouho mi to vydrží.......podívejte, já sám Vám mohu navrhnout tisíc a jedno věc, ale vy je nemáte třeba možnost uskutečnit (to nevadí), ale taky nechcete (to už vadí), jak dlouho vydržím tohle, než prostě zklamaný přestanu vymýšlet novinky.

Pokud chce RT pomoc. Tak si prostě řekněte. Chcete abych na něco dohlížel. Máte málo lidí? Potřebujete něco sepsat. Tak prostě řekněte. Já vám do talíře nevidím, ale jako obyčejný hráč, který si chce zahrát a hru si užít Vám do toho ani ten frňák strkat nebudu.
Já vím, je tu spousta akčních lidí, co přispívá, a je to super a já jim fandím.
Ale jestli fakt potřebujete s něčím pomoct, nebo od hráčů něco potřebujete, musíte se ozvat Vy a musíte se ozvat specificky.
Já nemám problém založit 10 postav a hrát epizodní roli ve stylu: Tady to potřebujeme pohlídat, tady se musí roznést to a to. Ale když to nevím, normálně mě to nenapadne. - Je to samozřejmě příklad. Ale myslím že Víte, co tím chci říci
« Poslední změna: Březen 31, 2020, 05:11:07 odpoledne od Raziel Weyfen »

Offline Jeremy Hatfield

  • Příspěvků: 366
Re:Málo hráčů
« Odpověď #23 kdy: Březen 31, 2020, 05:59:25 odpoledne »
To s tou pomocí byla jen reakce na to, co tu už padlo, že by někteří rádi pomohli, ale neví jak. Takže jen pár nápadů, jak s tím mohou vypomoci bez nutnosti vstupu do týmu a obětování hře hromadu času. Pokud se nepletu, podobné výzvy o to, že i hráči mohou pomoct například s vymýšlením akcí, se tu na foru dají najít. Ano, nemůžu zaručit, že všechno půjde zrealizovat, zrealizuje, nebo se zrealizuje v přesně podané formě. Je tu to riziko, že to prostě neprojde, ale s tím by každý měl počítat, pokud něco předloží. Každý nápad se ale počítá a my za něj budeme vděčni. Jen to prosím neberte, jako že je to nutnost. Není to povinnost hráčů, ale naše, jak tu zaznělo od Raze. Ale pokud se tu najde někdo takovej, kdo má plnou hlavu nápadů, tak prosím, budem rádi.

Ještě k té kritice akcí. Kritika není špatná, za mě dokonce i vítaná, jde ale o to, jak je podaná. Pokud někdo vypíchne body, co byly špatně, ať se jich příště můžeme vyvarovat, nebo si na ně dát pozor, tak prosím. Pokud se k vám dostane ale jen takové to: nuda, otrava, stálo to za starou belu, atd, už je to spíš demotivující a pak si říkáte, jestli se vůbec máte s něčím obtěžovat, jestli o to hráči vůbec stojí...

Já nemám problém založit 10 postav a hrát epizodní roli ve stylu: Tady to potřebujeme pohlídat, tady se musí roznést to a to.

Od toho je tu právě to zmiňované HT. Není to o tom, že při vstupu do hereckého týmu musíš něco hrát a nějak se kvůli tomu časově omezovat. Prakticky můžeš hrát, kdykoliv se ti zachce, a my se na členy mimo jiné můžeme obrátit i s prosbou, co je potřeba zahrát, i v rámci akcí. Podmíněné to je ale tím absolvováním zkoušky.

Offline Pheobe LeRoux

  • Dospělák
  • Příspěvků: 35
Re:Málo hráčů
« Odpověď #24 kdy: Březen 31, 2020, 07:22:18 odpoledne »
Mě jako úplně nejvíce mrzí, že chodí málo lidí na hodiny (samozřejmě ne všechny ročníky) a ostatní na to kašlou a přitom je potkáváš po škole a občas se zastaví jen na zkoušky. Chápu, že je to časově náročnější ale kdo chce ten čas si najde. Já taky nějak čas nemám a jsou různé povinnosti, ale vždy se dá domluvit, aby to vyhovovalo oboum  stranám.

Když už se přihlásím ať už jen na trénink kouzel nebo cokoliv jiného, přijde mi nefér, abych na tu hodinu nešla, když si ta osoba na druhé straně udělala čas na výuku(kroužek) připravila nějakou zajímavost, kvíz nebo cokoliv jiného.

CO se týká akcí. Jsou skvělý a vím jak je náročné to zorganizovat a dáváte si na tom záležet. Pak přijde pár lidí a z toho půlku to nebaví a ta druhá jen kritizuje. Je to strašně demotivující a nechce se pak nic dělat.

Mrzí mě, že ani studenti moc spolu nekomunikují ať už v rámci koleje, nebo se zeptat ne pomoc nebo kde se co nachází. Dřív se tak nějak i na kolejích všechny ročníky tak nějak propojovaly a pomáhalo se. Teď každej zaleze na pokoj a dejte mi pokoj.

Je škoda, že když si založíme postavu. Nějakou chvíli hrajeme, baví nás to a pak když nás klobouk zařadí do koleje, kterou nechceme nebo se nám tam nelíbí přestanou hrát. Je to jen kolej a není to konec světa, s kamarády, kteří jsou v jiné koleji se přeci jen můžete stýkat, bavit se s ní a zažívat spoustu dobrodružství.

Offline Leo

  • Klub ŽvB
  • *
  • Příspěvků: 1000
  • Ži a nechaj žiť!
Re:Málo hráčů
« Odpověď #25 kdy: Duben 05, 2020, 01:22:17 odpoledne »
Uff, po rokoch sa vyjadrím aj ja, kedysi bývalí člen RT, prispievateľ do veštca a istého času aj do wiki.zvb. Začal som tu od 2007, teraz je 2020. Posnažím sa byť stručný a rozdelím to do viacerých bodov, na konci ktorých je pointa.

* Súhrn viacerých
Ako to už niekto spomenul, táto hra už si svoje odžila. HP už nie je taká silná značka (Toto nie je až tak pravda, čítajte ďalej). UltimaOnline nie je až tak populárna ako kedysi. Všetko stojí na hráčoch. Ale je to začarovaný kruh s propagáciou, ktorá je rovnako mŕtva. A tiež si pamätám na príliš veľké priestory hradu, ktoré sa ťažko prehľadávajú a málo objektov. A podľa fotiek sa veľa nezmenilo.

* Starostlivosť
Neviem ako aktuálne funguje RT tím, takže napíšem ako to fungovalo. Väčšinou sa mnohých vecí chytali aj samotní hráči. Všetci sme vtedy boli študenti v reálnych životoch (vysokoškoláci tomu vládli :O). Ale keď som bol starší už som ruku k dielu priložil aj ja, lebo som chcel byť toho súčasťou. Začal sa meniť herný svet, prestaval sa hrad a iné lokácie a prispôsobovalo sa k filmu aj ku knihám. Viacerí mali svoje iniciatívy, ktoré rozbehli. Ja som sa chopil Veštca, čo mi vydržalo chvíľu lebo začala stredná škola... Začalo sa zaúčať v kodení, v stavaní, písali sa akcie, robila grafika. Pointa je v ľuďoch a v inováciách. Ak tu Ben ešte stále je, vie o všetkom.

* Zmeny??
Teraz je to skôr na vedenie ako na hráčov. Hru by som podľa môjho názoru reštartoval. Neviem či vyjde niekedy Vodackov ZVB2 projekt. Krásnym a inovatívnym projektom je StardewValley, tiež časovo náročná ale obľúbená hra. To je super nie? Dobrá správa pre ZVB a aj tá je časovo náročná. Možno teda treba prehodnotiť prístup už v aktuálnom projekte. Opäť prerobiť hrad (zmenšiť, zatraktívnenie priestorov), premyslieť propagáciu a fungovanie. Znova nabrať ľudí, ktorí by boli ochotní priložiť ruku k dielu. Pokiaľ nechcete investovať svoj čas a prerobiť inú hru, tak je toto najlacnejší spôsob šetrenia vášho času, ako sa to dá nakopnúť. Videl som pekný projekt na Minecraft, kde šikovní týpci ju prerábajú aj s novými funkciami na svet HarryhoPottera. Odkaz tu nedám, nechcem robiť reklamu. (A JE O TO ZÁUJEM!!!)

Rozhodne zmeniť
Čo potrebuje zmeniť je celá propagácia a projekt by mohol opäť raz žiť. Inovovať webovú stránku, a to nemyslím prihodiť len responzivitu. Písať zaujímavé blogy, ktoré by ju oživili, či už z vývoja alebo aj zaujímavostí v hre atď. Oživiť komunikáciu na FB a IG a využiť namiesto fóra Discord. Robím analytika v marketingu, na tomto piesočku som ako doma. Dokonca som ochotný vypomôcť.

Taká je pravda a s málo hráčmi sa dajú ťažko vymýšľať nové veci. Nechcem, aby žvb upadlo, je tu stále moje detstvo. Som rád, že som sem opäť mohol niečím prispieť a som rád, že to tu ešte žije, možno nie tak ako kedysi ale žije :). Ďakujem za túto možnosť.

Offline Taweri Drowen

  • Příspěvků: 24
  • Nani!?
Re:Málo hráčů
« Odpověď #26 kdy: Duben 05, 2020, 09:56:22 odpoledne »
Mne osobne sa páči, že sa tu vyjadril niekto aj zo "senior" kategórie, bývalí člen RT ktorý bol pri tom, keď projekt začínal a bol v rozkvetu.
Napadlo mi aj, ako tu všetci píšu, že propagácia je treba a to je samozrejmé, tak si myslím, že by sa mohlo spraviť napr. propagačné video. Napísal som jednej hráčke odtiaľto, ktorá tu hrala pár rokov a taktiež si znova rozbieha svoju youtuberskú kariéru. Zatiaľ samozrejme nie je nijak moc známa, ale jej videá sú skvelé a podľa nich a aj podľa jej znalostí okolo hry viem, že by vedela dobre "odprezentovať", predstaviť túto hru a potom by sa to video aj s jej kanálom niekde rozoslal, v nejakých skupinách. Keby to ľudia viac videli, o čo sa jedná, čo všetko sa tam dá robiť, o čo ide, nie len text že poďte sem, poďte tam, určite by sa im to viac zapáčilo a prišli by sa pozrieť. Samozrejme na nič nie je garancia ale určite lepšie, ako sedieť a čakať. :)

Offline Leo

  • Klub ŽvB
  • *
  • Příspěvků: 1000
  • Ži a nechaj žiť!
Re:Málo hráčů
« Odpověď #27 kdy: Duben 08, 2020, 11:31:31 dopoledne »
tak, ono netreba to preháňať, stačí byť len aktívnejší a vidieť, že hra žije.

Offline Isaac Olivier

  • Dospělák
  • Příspěvků: 38
Re:Málo hráčů
« Odpověď #28 kdy: Duben 30, 2020, 08:42:39 odpoledne »


problem solved
díky všem, kdo zase začali hrát :)
« Poslední změna: Duben 30, 2020, 08:45:02 odpoledne od Isaac Olivier »

Jade Cornelle

  • Host
Re:Málo hráčů
« Odpověď #29 kdy: Duben 30, 2020, 10:53:30 odpoledne »
To vypadá nadějně :D
Bohužel mám ale pocit, že za chvíli ten počet bude o něco menší... Ale nerada bych někoho podcenila nebo tak něco :D