Autor Téma: Bitva  (Přečteno 11531 krát)

Offline Bc. Vodacek je osel

  • RT ŽvB
  • *****
  • Příspěvků: 8487
  • Na prstech obou rukou lze napočítat až do 1024!
Bitva
« kdy: Květen 06, 2012, 03:37:57 odpoledne »
No já to teda prásknu že se dnes bude odehrávat bitva a rovnou sem dám jak to bude celé probíhat aby se předešlo problémům

1) jedná se prakticky o hru capture the flag, budete rozděleni do dvou týmů, nejspíše Nebelvír+Mrzimor a Havraspár+Zmijozel, každý dostane novou speciálně upravenou zbraň a taky plášť v barvě svého týmu
2) zneškodnit soupeře lze tak že mu ,,nasadíte oslí uši" to uděláte svou zbraní kterou před akcí dostanete, střílecí oddíl bude střílet šípy a ty budete mít někde u vlajky k dispozici, musíte se umístit do warmodu (stištěním klávesy tabulátor) a poklepáním na dotyčného zaútočíte (neměli byste si snad nijak ublížit)
3) dávat ostatním uši můžete jen pokud je nemáte sami, pokud je máte vy sami tak musíte běžet ke své vlajce a u ní se dvouklikem oživit
4) nepoužívejte žádná kouzla, nebylo by to moc vůči mladším studentům fér
5) cílem hry je dopravit cizí vlajku ke své (když se k ní dostanete tak na ní 2x klikněte a ona se vám umístí na hlavu)
6) asi se bude hrát na 2 kola kdy si oba týmy vymění místa (jeden tým začíná ve vesnici a druhý asi někde na hradě)

snad sem to napsal vše dotazy pište dolů budu se snažit odpovědět
luf

Offline Cuba Jenders

  • Příspěvků: 133
  • nejsem tak zlý jak si myslíš jsem mnohem horší
Re: Bitva
« Odpověď #1 kdy: Květen 06, 2012, 03:44:21 odpoledne »
v kolik bude asi zhruba ta bitva?

Offline Sayuri Ling

  • Příspěvků: 383
  • My lord?
    • Sayuri Ling
Re: Bitva
« Odpověď #2 kdy: Květen 06, 2012, 03:51:52 odpoledne »
Mě se líbí to jak si budem nasazovat ty oslí uši  :D  vsadím se že si to vymyslel ty *ukázala na Vodáčka *  :D

Vodacek: necitujte zbytečně dlouhé příspěvky
« Poslední změna: Květen 06, 2012, 04:09:23 odpoledne od Vodacek je osel »
s

Offline Bc. Vodacek je osel

  • RT ŽvB
  • *****
  • Příspěvků: 8487
  • Na prstech obou rukou lze napočítat až do 1024!
Re: Bitva
« Odpověď #3 kdy: Květen 06, 2012, 04:09:43 odpoledne »
v kolik bude nevím a uši nejsou zdaleka můj výmysl
luf

Offline Sayuri Ling

  • Příspěvků: 383
  • My lord?
    • Sayuri Ling
Re: Bitva
« Odpověď #4 kdy: Květen 06, 2012, 04:17:44 odpoledne »
v kolik bude nevím a uši nejsou zdaleka můj výmysl
to neva .. bude to super :D těším se
s

Offline Björn

  • Klub ŽvB
  • *
  • Příspěvků: 1697
Re: Bitva
« Odpověď #5 kdy: Květen 06, 2012, 06:01:18 odpoledne »
Od sedmi? Nevím, uvidíme jak stihneme tu omáčku kolem toho...

Měly to bejt elfí uši, ale jestli chce vodáček oslí... ::) ;D (a oslí sou jeho výmysl, elfí byl můj :P)

Offline Katie Nolin

  • Dospělák
  • Příspěvků: 481
  • ...but she remembers.
    • Denník Katie Nolin
Re: Bitva
« Odpověď #6 kdy: Květen 06, 2012, 07:11:00 odpoledne »
Pokiaľ budeme mať tie uši, môžeme zobrať nepriateľsku vlajku?

Offline Bc. Vodacek je osel

  • RT ŽvB
  • *****
  • Příspěvků: 8487
  • Na prstech obou rukou lze napočítat až do 1024!
Re: Bitva
« Odpověď #7 kdy: Květen 06, 2012, 07:19:04 odpoledne »
to nelze ošetřeno systémově, taky nejde dávat uši ostatním, musíte se jít hned oživit
luf

Offline Katie Nolin

  • Dospělák
  • Příspěvků: 481
  • ...but she remembers.
    • Denník Katie Nolin
Re: Bitva
« Odpověď #8 kdy: Květen 06, 2012, 08:16:31 odpoledne »
Je to trošku na nič, keď mi napíše "You are attacking *meno*" a nič mu na hlave nenarastie.

Offline Bc. Vodacek je osel

  • RT ŽvB
  • *****
  • Příspěvků: 8487
  • Na prstech obou rukou lze napočítat až do 1024!
Re: Bitva
« Odpověď #9 kdy: Květen 06, 2012, 08:30:19 odpoledne »
tak je šance že se netrefíš, každá zbraň to má jiné
luf

Offline Björn

  • Klub ŽvB
  • *
  • Příspěvků: 1697
Re: Bitva
« Odpověď #10 kdy: Květen 06, 2012, 11:48:15 odpoledne »
Prosím o konstruktivní kritiku celé akce, aby se v přístích případných podobných bitvách mohlo hrát o něco lépe. Co byste zlepšili, co vám příjde nefungující. Ideálně kdyby to bylo sepsaný do bodů, pro snadnou orientaci v tom.

Chtěl bych hlavně vědět tyto body:
a) zbraně - vyhovující? upravit nějak?
b) lokace a hřiště - lepší malé či velké či by to bylo nejlepší něco tak uprostřed mezi tim?
c) ressy (oživování se) - stačí vám vaše vlajky? chtěli byste "zdravotníka/y" mezi hráče? Nebo víc resspointů po celém hřišti? Nebo by stačilo aby se vás dotkli třeba 2 jiní spoluhráči a hned byste "ožili"?
d) systém - líbil se? Jsou bitvy o vlajky dobrou náhradou historických opravdových bitev?
e) informovanost - byli jste dost informovaní? Chtěli byste informace třeba i jinam? Kam a do jaké míry - měli bychom vám vždy oznámit jen, že bude větší "akce" nebo popsat co se bude dít? Jak byste řešili otázku lidí co příjdou pozdě a nepodívají se na fórum, tedy vůbec neví o co kráčí?

Děkuji za každý nápad (odpovídejte třeba na jednu věc, nemusíte na všech pět a nebo i na nějakou co tu vůbec neni zmíněná). Kritika typu "celý to bylo na h---o" se nebere v potaz. Díky moc.

Offline Katie Nolin

  • Dospělák
  • Příspěvků: 481
  • ...but she remembers.
    • Denník Katie Nolin
Re: Bitva
« Odpověď #11 kdy: Květen 07, 2012, 12:03:43 dopoledne »
a. Zbrane, no tie palice boli silné, stále ma to trafilo a pritom luky a oštepi trafili nie veľmi často. Takže to bola pre nás aj nevýhoda.
b. V dedine a pri astronomke veľké, pri chrablomilskej fakulte malé, dala by som ešte o poschodie nižšie a niekde, kde nie je veľmi otvorena chodba.
c. Skôr tie resspointy alebo aby sa ma dotkol iny spoluhrač. Takto to bolo dosť oničom, keď som sa dolagovala hore k oranžovým, dali mi palicami oslie uši a musela som sa odlagovať naspäť do dediny.
e. No, informovaný sme boli dosť, ale aj tak napríklad do Vstupnej siene ste mohli dať tabuľu, aby sa pozreli na fórum, alebo niečo také.

Offline Aniyah Eltharin

  • Dospělák
  • Příspěvků: 123
  • Modrá je dobrá, už je to tak.
    • Aniyah Eltharin
Re: Bitva
« Odpověď #12 kdy: Květen 07, 2012, 12:07:45 dopoledne »
b) Ihrisko asi nejak uprostred, prvé bolo moc mega a druhé moc malé myslím
c) určite aj zdravotník :) a hlavne tajný nech si každá skupina láme hlavu koho majú odpáliť ako prvého :)
e) a hej, tabula pred sieň by sa hodila :D

A hlavne, neviem či by sa to dalo nejak zmeniť ale najviac itirujúce (určite nie len pre mňa) bolo keď niekto dostal uši ale súperovi to nestačilo a hlava nehlava pálili, už len pre radosť z toho, že mu vypáli dieru do nohavíc  :D Samozrejme, že si pomyslíte, že však nech, oni si nadarmo míňajú šípy. No nastala aj situácia, kedy moja postava i keď bola v Peace módu opätovala sama od seba tento útok (keď sa nehýbala) a hneď boli frflanice na svete :D A tiež nie je najpríjemnejšie, keď si cestou od súpera zbieram svoje popadané šípy a stále mi niekto striela do zadku :D Technicky to nijak neprekáža ale dosť to kazí náladu :D Takže možno nezostrelitelnosť keď už máme uši?:D

Offline Leonard Brown

  • AzkaBan
  • Příspěvků: 167
  • Perfect hips, perfect hips. She has perfect lips.
    • Leonard Brown's diary
Re: Bitva
« Odpověď #13 kdy: Květen 07, 2012, 12:08:40 dopoledne »
a) každá skupina by měla mít navýběr ze zbraňí, aby si mohl vzít kteroukoli. Tím by to bylo vyrovnaný
b)Klidně větší, ale jen pokud budou ve hře zdravotníci a nebo víc bodů pro odstranění uší.
c) upozornit dřív by nevadilo.

Offline Katie Nolin

  • Dospělák
  • Příspěvků: 481
  • ...but she remembers.
    • Denník Katie Nolin
Re: Bitva
« Odpověď #14 kdy: Květen 07, 2012, 12:12:05 dopoledne »
... niekto dostal uši ale súperovi to nestačilo a hlava nehlava pálili, už len pre radosť z toho, že mu vypáli dieru do nohavíc...

Tak toto ma štvalo asi najviac, mám tie uši, ale stále do mňa pália.
Oznam: Nie nepremením sa na somára, keď do mňa budete stále páliť. Naozaj. Videli ste sami, že som mala len uši. Ani chvost mi nenarástol. A hlavne na konci, keď sme skončili hru, tak oranžový (hlavne Alashama, prepač, ale teba som videla najviac počas tých lagov) do nás strieľali hlava-nehlava, uši-neuši.

Offline Ash Dachal

  • Dospělák
  • Příspěvků: 108
  • Always and forever
Re: Bitva
« Odpověď #15 kdy: Květen 07, 2012, 12:45:20 dopoledne »
a) zbraně - dle mě byli vyhovující (pro ty kteří to stále nepochopily, každá kolej měla jiné zbraně a to proto že herně každý rod (kolej) má jiné zamření a tedy i jiné zbraně. proto je tedy hloupost aby měli všichni na výběr co si vezmou.)
b) lokace a hřiště - souhlasím s tím co se už řeklo prvné bylo moc velké a to druhé zase malé tak že by to chtělo něco mezi přidat patro možná dvě.
c) ressy (oživování se) - dle mě nebyli vlajky nejlepší způsob jelikož jak mila byla vlajka pryč tak jsme měli smůlu a mohli jen stát a doufat že zbytek ji získá zpět. Zdravotník je dle mě dobrej nápad možná i víc plus případně "lékarnička" v základně tudíž řekněme třeba 2 zdravotníci plus lékarnička a možná pokud by to šlo bych ještě dodal nějakou časovou prodlevu než budete hráč zase oživen jelikož. kdžy se probijítí k vlajce tak můžete být dobrej jak chcete ale všechny co jste pobil se oživí dřív než si ji stačíte vzít - proto jsme se k oranžovím nedostaly. Vím že proto byli udělány ty čáry ale dle mě neudělali práci co měli (Když už jsem u těch čar co spíše udělat omezení počtu obránců jelikož technicky zato je nesmysl aby nikdo nehlídal přímo na místě). Taky bych v okamžiku kdy má hráč uši udělal aby nemohl mluvit (tedy pokud to jde) jelikož v jednom kuse se vždy objevil někdo s ušima co hlasil poplach či pozici nepřítele.....
d) systém -mě se libíl možná by se mohl přidat ještě panák který by ilustroval vůdce dané frakce a více vlajek př.
1x vůdce
3x vlajky
Vůdce jak mile padne smůla. Daná frakce by byla v "chaosu" a automaticky přichází o vlajku a možnost mít stráž přímo u vlajek. Pokud chce frakce vůdce oživit je potřeba objetovat např. 3 hráče kteří tím dostanou třeba na 2 minuty uši které po dobu těch dvou minut nepůjdou sundat.
Vlajky by značila třeba důležité dokumnety či mění království. S tím že jak mile království přichýzí o všechny vlajky tak se musí "vzdát"/prohráva jelikož by neuživilo obyvatelstvo. Ovšem mělo by být omezení na jednu vlajku za jeden útok. bylo by dost nefer si za jeden útok odnést všechny.
e) informovanost - dle mě byla dostačující a to sem přišel později do hry. dle mě by se mělo zavést pravidlo o povinosti kontrolovaní fora jinak má hráč smůlu a pokud neví tak se nemůže zapojit. Jelikož dávat informace na tabuli do hry by bylo dle mě hodně nonRP.

f) vím nepatří to sem ale chtěl bych vzkázat spoluhráčům že mají hrát RP. pochopím když někdo hraje "necitelně" ale jako hlášky typu - blbí lagy nebo tak napiš o pomoc ..... a tak zvláště u hráčů co to již hrají minimálně jeden herní rok jak já mě dost štvali a kazili zážitek.


PS: nedala by se v těchto případech nějak vypnout automatická obrana/útok jelikož spousta šípů byla vysřelena zbytečně proto že po poklikání sem automaticky na danou postavu pořád útočil.

Omlouvám se za chyby psal sem to rychle, nemám moc času totiž navíc po tmě a sem dis

Offline Bc. Vodacek je osel

  • RT ŽvB
  • *****
  • Příspěvků: 8487
  • Na prstech obou rukou lze napočítat až do 1024!
Re: Bitva
« Odpověď #16 kdy: Květen 07, 2012, 07:45:53 dopoledne »
automatická obrana vypnout snad pude
luf

Offline Geneticky změněný Eskymak

  • Klub ŽvB
  • *
  • Příspěvků: 4635
  • OXI!
    • Můj blog
Re: Bitva
« Odpověď #17 kdy: Květen 07, 2012, 10:03:45 dopoledne »
Screeny, screeny, screeny!

Offline Sayuri Ling

  • Příspěvků: 383
  • My lord?
    • Sayuri Ling
Re: Bitva
« Odpověď #18 kdy: Květen 07, 2012, 10:28:59 dopoledne »
Eskymáku ... Na Screeny nebyl čas   :D :D :D 
s

Offline Geneticky změněný Eskymak

  • Klub ŽvB
  • *
  • Příspěvků: 4635
  • OXI!
    • Můj blog
Re: Bitva
« Odpověď #19 kdy: Květen 07, 2012, 10:45:19 dopoledne »
Pche

Offline Katie Nolin

  • Dospělák
  • Příspěvků: 481
  • ...but she remembers.
    • Denník Katie Nolin
Re: Bitva
« Odpověď #20 kdy: Květen 07, 2012, 10:52:06 dopoledne »
Vela času som stravila v lagu, sory.

Offline Anabeth Westen

  • Dospělák
  • Příspěvků: 105
    • Anabeth Westen
Re: Bitva
« Odpověď #21 kdy: Květen 07, 2012, 11:24:53 dopoledne »
a) zbraně - vyhovující obě strany měli jak zbraně na blízko tak zbraně na dálku, někdo tu psal, že se snad hole trefovali častěji nebo co to je podle mně ptákovina, jak jsem pozorovala tak šlo o náhodu na obou stranách, trefila jsem na poprvé ale i jsem minula tolik ran, než jsem protivníkovi nasadila uši.
b) lokace a hřiště - bylo tu už řečeno, první bylo velké a druhé celkem malé. Pro obránce je sice dobré že se do dotyčné oblasti dostanou jedním vchodem (nemusí bránit víc cest) ale pro útočníky už tolik ne.
c) ressy (oživování se) - mně vlajka přišla dostačující
d) systém - proti systému nic nemám podle mně to bylo dobře vymyšlené.
e) informovanost - byli jste dost informovaní? Přečetla jsem si na foru, že se něco bude dít a pak jsem slyšela rozhlas ve hře podle mě dostačující informace. Podle mého názoru informace stačily.


PS: Střelba hlava nehlava, bohůžel se mi to stávalo taky. Buď velmi nechtěně díky lagům (některé jsem měla na lince) a pak se stalo že jsem sundala protivníka, proklikla si WAR mod ale opět to začalo pálit. Takže ne vždy a né u všech to bylo záměrné. Navíc nechápu vaše řeči stalo se to většine možná dokonce všem střelcům, ti co měli zbraně na blízko to moc řešit nemuseli.
« Poslední změna: Květen 07, 2012, 11:30:17 dopoledne od Anabeth Westen »

Offline Sayuri Ling

  • Příspěvků: 383
  • My lord?
    • Sayuri Ling
Re: Bitva
« Odpověď #22 kdy: Květen 07, 2012, 11:37:27 dopoledne »
Vela času som stravila v lagu, sory.
přesně  :D
s

Offline Björn

  • Klub ŽvB
  • *
  • Příspěvků: 1697
Re: Bitva
« Odpověď #23 kdy: Květen 07, 2012, 12:23:39 odpoledne »
Jak byste se dívali na variantu "hřiště velké (jako to první), ressů víc po celém hřišti (plus třeba i healer/ři mezi hráči - prostě byste se nemuseli vracet k domečku) a třeba i víc vlajek, aby ochránci byli rozložení nejen u jednoho bodu, ale víc rovnoměrně (musela by tam pak fungovat domluva)"?

Moc bych to neztěžoval, proto vůdce a takový vymoženosti bych už vynechal.

S výběrem zbraní každý cokoliv nesouhlasím (ale určitě něco podobnéhu bude ve "svobodnějších" obdobích), všichni by si vybrali luky nebo hole a meče se můžou jít vycpat.

Tabule proč ne, ovšem bojím se, že až takový efekt mít nebudou. Většina lidí píše hned page, nerozkoukává se a na každém patře tabuli mít tabuli to je dost práce. Informovat dřív nechápu, prosím specifikovat - kdy dřív? O den, o týden dopředu? A nikdo neodpověděl na otázku do jaké míry informovat?

Offline Katherine Blame

  • Dospělák
  • Příspěvků: 404
  • ♥ *VallStar* ♥
    • Katherine zpátky na hrad
Re: Bitva
« Odpověď #24 kdy: Květen 07, 2012, 12:46:13 odpoledne »
A] Zbraně byli si myslím vyhovující já sem byla nakonec se svým lukem víc než spokojená ( A to nemluvím o svém super stanovišti na střílení u vesnice :D )

B+C] To malé po tom bylo už opravdu zmatené...myslím že to velké nebylo až tak špatné ale chtělo by to těch víc záchranejch bodů aby člověk nemusel běžet přez celej hrad. Jinak možná by bylo lepši kdyby se vlajkou vůbec neoživovalo . Protože  každý jen šmíroval kam ten s "ušima" běží a hned věděl kde má vlajku. Ale to by šlo vyřešit i více vlajkami. ;) Zdravotník myslím že by nutný nebyl.

D] Systém se mi líbil. Jednoduchý na pochopení což je když se člověk připojí později do hry důležitý. Aby to třeba jen okoukal o co jde a mohl hned hrát. Nic bych v tomto systému neměnila.

E] Já tím že Forko čtu pravidelně..vícekrát za den věděla jsem přesně o co jde. To že tak ostatní neučinili je víceméně jejich problém. Jinak Informace můžete podat (pro ty méně aktivní a ......) den dopředu (třeba jen o tom že se ta akce konat bude a předběžné info aby vůbec přišli)
Jinak vše bylo dostatečně vysvětleno i ve hře i byli lidi NonRp vyzváni k přečtení forka.

Jinak akce super brala bych takovou znova ! ;)
« Poslední změna: Květen 07, 2012, 12:51:48 odpoledne od Katherine Star »

Offline Amelia Allingham

  • Dospělák
  • Příspěvků: 641
    • Deník Amelie Allingham
Re: Bitva
« Odpověď #25 kdy: Květen 07, 2012, 06:30:55 odpoledne »
1) Zbraně vyhovující...Jen na mě nějak nefungovalo to, když mě ostatní zasáhli...
2)Lokace a hřiště v pohodě. Bylo fajn, že byly dvě herní plochy (velká, malá)
3) Funkce zdravotníků by mohla být zajímavá... :)
4) Nic nenamítám...
5) Na fóru bylo dostatek informací...

A jen takovou maličkost...Nevím proč mi nešla sebrat vlajka.. :oP Když jsem se konečně pracně probojovala do vesnice a dostala se k vlajce, zaboha jsem ji nemohla zvednout..:oP To bylo asi jen taková chybka, co mi vadila, ale jinak super nápad.:)

Offline Bc. Vodacek je osel

  • RT ŽvB
  • *****
  • Příspěvků: 8487
  • Na prstech obou rukou lze napočítat až do 1024!
Re: Bitva
« Odpověď #26 kdy: Květen 07, 2012, 06:50:38 odpoledne »
na vlajku se mělo 2x kliknout
luf

Offline Amelia Allingham

  • Dospělák
  • Příspěvků: 641
    • Deník Amelie Allingham
Re: Bitva
« Odpověď #27 kdy: Květen 07, 2012, 07:19:41 odpoledne »
Budeš se divit, Vodáčku, ale já to zkoušela...  :P

Offline Ash Dachal

  • Dospělák
  • Příspěvků: 108
  • Always and forever
Re: Bitva
« Odpověď #28 kdy: Květen 08, 2012, 10:02:20 dopoledne »
Jak byste se dívali na variantu "hřiště velké (jako to první), ressů víc po celém hřišti (plus třeba i healer/ři mezi hráči - prostě byste se nemuseli vracet k domečku) a třeba i víc vlajek, aby ochránci byli rozložení nejen u jednoho bodu, ale víc rovnoměrně (musela by tam pak fungovat domluva)"?

To by mohlo být zajímavé. Tudíž proč ne