Autor Téma: Školní uniforma  (Přečteno 1337 krát)

Offline Nathan Collins

  • Dospělák
  • Příspěvků: 31
Školní uniforma
« kdy: Říjen 31, 2019, 02:12:42 odpoledne »
Dotaz na školní uniformu, bije mě to do očí od prvního dne. Ty pláště jsou strašlivě barevný/výrazný, moc to neodpovídá předloze. Má to nějaký důvod? Snazší rozlišení kolejí?

V knížce jsou komplet černé, ve filmech mají jen barevné lemování a vnitřek (podšívka se tomu říká?).

Co by se mi třeba líbilo, tak nechat pláště černé - tzn. takové jako je koupíte v obchodě (aby se nemusela upravovat animace), ale gump (oblečené na postavě) jim udělat s tou barevnou podšívkou nebo lemováním, ale to by znamenalo 4 odlišné itemy, jestli to chápu dobře? Nějaké zkušenosti mám, ale zrovna grafiku jsem nějak extra neřešil.

Pamatuju si, že to šlo řešit i tak, že se na itemu dalo říct, která část je obarvitelná. Je to vidět hodně u různých praporů a vlajek - když na ně použijete barvu, tak se obarví jen malý kousek.

A pokud bych měl být úplně perfekcionista, nešlo by prohodit pořadí svetru a kravaty? Plus kravatu posunout opravdu ke krku, ne jak je teď uprostřed hrudi. Výsledek by byl, že by byl vidět jen uzel kravaty a pak by už pokračoval svetr.

PS: Omlouvám se za velký obrázek a za zrovna tohohle borce, ale je to tam prostě dobře vidět :)


Jade Cornelle

  • Host
Re:Školní uniforma
« Odpověď #1 kdy: Říjen 31, 2019, 02:48:19 odpoledne »
To má důvod asi ten, že když žáci sedí v lavicích a učitel je vyvolává nebo přiděluje body, tak podle pláště pozná, kdo je z jaké koleje

Hodněkrát se mi stalo, že profesor neoslovil moji postavu jako Jade nebo slečnu Cornelle, ale jako slečnu ze Zmijozelu, z čehož vyplývá, že profesor koukne, vidí barvu a nemusí na postavičku klikat, aby viděl, jakou sakra má barvu podšívky.

A v knihách... V knihách studenti nosili znak koleje na uniformě, kdežto zde nic takového není.

Offline Lauren

  • RT ŽvB
  • *****
  • Příspěvků: 1341
  • Gang Akčných Sloveniek
Re:Školní uniforma
« Odpověď #2 kdy: Říjen 31, 2019, 08:15:45 odpoledne »
A hlavne tu grafiku musi niekto nakreslit ;) A nove animacie nie je mozno nakreslit od 0.