Autor Téma: FPS, velikost herního okna a černý journal  (Přečteno 1627 krát)

Offline Nathan Collins

  • Dospělák
  • Příspěvků: 31
FPS, velikost herního okna a černý journal
« kdy: Říjen 02, 2019, 10:16:12 dopoledne »
Ahoj, ač jsem tady prakticky úplný nováček, tak ze školky, náhodného pokecu v Kotli a slavnostního otevření nemocnice svatého Munga mám pár postřehů, které mě bijí do očí.

Strašně fandím vlastnímu launcheru, usnadňuje to život, ale ještě bych rád v ŽvB clientovi viděl 2 věci, které tam podle mě chybí.

1) FPS patch a velikost herního okna
- těch výchozích 20 (15?) FPS základního clienta už v roce 2019 nedávám. Nechcete zvážit FPS patch? Např. https://github.com/Hotride/UOPatcher
- samozřejmě si toho clienta můžu opatchovat sám, ale obávám se že bych to musel dělat při každém updatu - třeba by to uvítali i jiní hráči?
- dokážu se připojit s OrionUO clientem, který má FPS patch v sobě, ale zase neumí některé animace (lehnout si) a občas nezvládá české znaky - umí ale třeba zvětšit herní okno i přes 4K televizi, což je v době dnešních monitorů a vysokých rozlišení podle mě docela zásadní funkčnost - pro představu můžu poslat fotku jak vypadá ŽvB na 4k TV nebo 2k monitoru, není to úplně nejlepší :)

2) černý journal
- opět už je pro mě standardem - na černém/tmavém pozadí se dá přečíst prakticky jakákoliv barva textu v UO
- i když si nový hráč nezmění barvu písma, tak by to bylo stále čitelné
- samozřejmě si můžu patch nainstalovat sám, ale řekl bych že mi to launcher zase přepíše

Pokud se to už řešilo/zamítlo, tak se omluvuju, nenašel jsem... :)

Jade Cornelle

  • Host
Re:FPS, velikost herního okna a černý journal
« Odpověď #1 kdy: Říjen 02, 2019, 02:47:02 odpoledne »
Časem si zvykneš :D

Offline Ben Thruffle

  • RT ŽvB
  • *****
  • Příspěvků: 3414
Re:FPS, velikost herního okna a černý journal
« Odpověď #2 kdy: Říjen 02, 2019, 10:04:39 odpoledne »
Zdravím, díky za podněty.

S 1) bys neměl mít problém, samotného uo klienta dlouhodobě neměníme a není tedy důvod aby ho updater (v aktuální implementaci) aktualizoval.

Sám to FPS nějak víc nevnímám (vlastně jsem si toho všimnul jen když jsem se na to soustředil při chůzi), ale nedalo mi to a po delší době jsem si zkusil spustit Manawydan pro porovnání s jejich vlastním klientem. Tam mají na plynulost chůze přepínač a když jsem to zapnul, tak mi to naopak tikalo okem :).
Můžu se na to někdy podívat, ale na klienta se mi bez větších testů nechce moc šahat.

S 2) je to horší. Do grafiky, resp. gumpů se sem tam může šahat. Není to často, takže by ti to taky mělo většinu času vydržet.

Tmavý žurnál a a další custom gumpy jsme dříve v grafice měli, ale od určité doby se to zavrhlo. Už si ani nepamatuji důvody proč jsme od toho odstoupili. Pokud by něj byl větší zájem (a nevzpomeneme si v týmu na důvody proč už ho nemáme), tak se do hry asi může vrátit.

Offline Nathan Collins

  • Dospělák
  • Příspěvků: 31
Re:FPS, velikost herního okna a černý journal
« Odpověď #3 kdy: Říjen 03, 2019, 08:40:47 dopoledne »
Díky za odpověď.

Co se týká toho FPS - chápu, že to asi není pro každého, ale jak si na to jednou zvykneš, není cesty zpět - obdobně jako víc jak 60Hz monitory a automatické převodovky v autě :D

Obojí si tedy pořeším sám.