Autor Téma: standardizace pouzivani emotu - cas, diakritika - minuly/budouci  (Přečteno 21745 krát)

Offline Tomaash

  • Klub ŽvB
  • *
  • Příspěvků: 5260
  • exkoordinátor
    • moje silná stránka
standardizace pouzivani emotu - cas, diakritika - minuly/budouci
« kdy: Leden 31, 2010, 03:58:45 odpoledne »
asi vam tato anketa pripada nesmyslna, ale jde o problem komunikace s emou. napriklad pri otevirani tajnych chodeb casto lide neco vyzkousi a nevyjde jim to jen pro to, ze emot ktery musi napsat zna ema v jinem case nez ho pisou. proto by bylo dobre schvalit si obecny standard, ktereho bychom se drzeli a zcasti tak usnadnili detem hru.

planovane vyhodnoceni tohoto hlasovani vysvetlim v pripade dotazu.
hlasujte prosim jednim hlasem pro kazdou z otazek

zaroven asi muzeme v teto nedulezite veci klidne vyjit vstric hracum a nechat je take hlasovat jak si hru prejou - pokud si to schvalime
« Poslední změna: Únor 01, 2010, 09:39:46 dopoledne od kucir »
Ψ

Offline Tomaash

  • Klub ŽvB
  • *
  • Příspěvků: 5260
  • exkoordinátor
    • moje silná stránka
Re: standardizace pouzivani emotu - cas, diakritika - minuly/budouci
« Odpověď #1 kdy: Leden 31, 2010, 04:03:23 odpoledne »
asi sem nejaka politika nepatri, ale osobne mi pripada lepsi pouzivat pritomny cas, protoze cas minuly uz vyjadruje dokonceny dej ktery probehl uspesne, coz ale nemusi vzdycky vyjit. zvlaste je to pak vyrazne pokud udelame casem ony registrovane emoty - kdyz zak udela emote *preskocil plot* ale zrovna nebude zadne gm prichystane aby s nim ten plot preskocilo, tak pak bude vypadat jako blbec protoze napsal ze uz ho preskocil ale furt bude stat pred nim.
Ψ

Offline Geneticky změněný Eskymak

  • Klub ŽvB
  • *
  • Příspěvků: 4635
  • OXI!
    • Můj blog
Re: standardizace pouzivani emotu - cas, diakritika - minuly/budouci
« Odpověď #2 kdy: Únor 01, 2010, 12:40:23 dopoledne »
řek bych že se musí používat oba časy protože použít přítomný čas pro děj kterej tvá krátce je divný.

Příklad:

*plivl na zem* plivl jsem a hotovo

*plive na zem* - zní to jako opakovaně i když chci jen jednou, navíc plivnout zabere fakt okamžik narozdíl od přelezání plotu

takže to vidim tak že se prostě bude používat to co se víc hodí. Udělat *přelezl plot* když stojí ještě přednim je blbost stejně jako dělat *plive na zem* když plivne jednou. Leda by to byl fakt megachrchel  ;D

Offline Thomas Algarov

  • Příspěvků: 1814
  • Trevor Kettleburn
    • Život v Bradavicích
Re: standardizace pouzivani emotu - cas, diakritika - minuly/budouci
« Odpověď #3 kdy: Únor 01, 2010, 12:41:59 dopoledne »
Ja myslim, ze slo Eskymaku hlavne o otevreni tajnych chodem tj. *klepe na zed* a nebo *zaklepal na zed*.
®

Offline Tomaash

  • Klub ŽvB
  • *
  • Příspěvků: 5260
  • exkoordinátor
    • moje silná stránka
Re: standardizace pouzivani emotu - cas, diakritika - minuly/budouci
« Odpověď #4 kdy: Únor 01, 2010, 12:47:38 dopoledne »
je to pravda ze pouzivani pouze v ramci zivych lidi uz neni treba regulovat.
jinak bych ale rad podotkl take aspekt rodu. pokdu delame otevreni tajne chodby v case minulem, tak musime pouzit oba rody (pokud nejde o jednopohlavni tajnou chodbu - treba nejakou skautskou) tedy "sahl na kliku" i "sahla na kliku" kdezto kdyz pouzivame pritomny cas, tak staci pouzit jednu formulaci "saha na kliku"
Ψ

Offline Geneticky změněný Eskymak

  • Klub ŽvB
  • *
  • Příspěvků: 4635
  • OXI!
    • Můj blog
Re: standardizace pouzivani emotu - cas, diakritika - minuly/budouci
« Odpověď #5 kdy: Únor 01, 2010, 12:52:08 dopoledne »
tak prostě bude pravidlo že je to vždy takovej emot aby byl stejnej pro obě pohlaví

Offline Ben Thruffle

  • RT ŽvB
  • *****
  • Příspěvků: 3413
Re: standardizace pouzivani emotu - cas, diakritika - minuly/budouci
« Odpověď #6 kdy: Únor 01, 2010, 09:32:46 dopoledne »
akorad me tak napada .. kdyz das emot   *taha za paku* a v tom momente te to posle nekam .. to si utrhnes ruku kdyz to nebudes cekat ne ?

Offline Tomaash

  • Klub ŽvB
  • *
  • Příspěvků: 5260
  • exkoordinátor
    • moje silná stránka
Re: standardizace pouzivani emotu - cas, diakritika - minuly/budouci
« Odpověď #7 kdy: Únor 01, 2010, 09:37:59 dopoledne »
takze podle vysledku 6 ku 1 ku 1 presouvam toto tema k hlasovani mezi zaky a cleny tymu timto prosim aby odhlasovali znova, protoze jsem ubral ty dalsi moznosti.
Ψ

Offline Geneticky změněný Eskymak

  • Klub ŽvB
  • *
  • Příspěvků: 4635
  • OXI!
    • Můj blog
Re: standardizace pouzivani emotu - cas, diakritika - minuly/budouci
« Odpověď #8 kdy: Únor 01, 2010, 12:47:12 odpoledne »
Nechápu proč sou tam vůbec možnosti psát bez diakritiky, to jako někdo ty písmenka nemá na klávesnici? Nehledě na to že se to fakt nehorázně blbě luští.
Myslim, že normální je psát s diakritikou.

Offline Tomaash

  • Klub ŽvB
  • *
  • Příspěvků: 5260
  • exkoordinátor
    • moje silná stránka
Re: standardizace pouzivani emotu - cas, diakritika - minuly/budouci
« Odpověď #9 kdy: Únor 01, 2010, 01:12:59 odpoledne »
pro mne treba je na pocitaci standardem anglicka klavesnice, protoze jsou z ni dostupnejsi specialni znaky - treba [
pouze pri nejakych oficialnejsich prilezitostech prepinam na ceskou

z hlediska obrany jazyka ceskeho na vas apeluji aby jste hlasovali pro verzi s diakritikou, ale z hlediska sveho presvedceni pro ni hlasovat nemohu.
Ψ

Offline Amanda Hollyova ϟ

  • Klub ŽvB
  • *
  • Příspěvků: 2149
  • amanda.pise.cz
Re: standardizace pouzivani emotu - cas, diakritika - minuly/budouci
« Odpověď #10 kdy: Únor 01, 2010, 01:33:39 odpoledne »
che.. dala sem teda v pritomnem s diakritikou (pokud je to na chodby a ne na vsechno jak psal eskymo) i kdyz si musim tu klavesnici prepinat (pac ve hre mam anglickou)..
ale jak rika kucir, branit cesky jazyk musime! tim apeluji na vsechny aby se pri hrani vyvarovali pravopisnych chyb! :D

Offline Ben Thruffle

  • RT ŽvB
  • *****
  • Příspěvků: 3413
Re: standardizace pouzivani emotu - cas, diakritika - minuly/budouci
« Odpověď #11 kdy: Únor 01, 2010, 01:42:13 odpoledne »
ja taky prevazne pouzivam anglickou klavesnici, nejen z duvodu co pise kucir ... navic mi na notebooku chybi Numericka klavesnice a cisla pouzivam casteji nez diakritiku. Ceskou vyuzivam vetsinou jen pro oficialni komunikaci nebo kdyz pisu nejakou praci, a vzdy pak pisu jako snek pac nevim kde je ktery pismeno(mam notebook z UK takze tam nemam vyznaceny cesky znaky).
a ceska diakritika taky neni vzdy podporovana ..

edit: chybi mi tam moznost "je mi fuk v jakem case ale at je to bez diakritiky"
« Poslední změna: Únor 01, 2010, 01:43:55 odpoledne od Ben Thruffle »

Offline Thomas Algarov

  • Příspěvků: 1814
  • Trevor Kettleburn
    • Život v Bradavicích
Re: standardizace pouzivani emotu - cas, diakritika - minuly/budouci
« Odpověď #12 kdy: Únor 01, 2010, 02:38:49 odpoledne »
Ja hlasuji pro pritomny s diakritikou, pac zrovna priklad, jaky pisete, tedy znameko [ se da udelat jednoduse pomoci Alt a F  ;) Takze je to spise o lenosti. ;)

edit ben: to se sice da ale tlacitkem alt a F spoustim radio. Navic mackat jendo tlacitko misto dvou je proste lehci ... a rozlozeni funkcnich znaku v ultime mi pride taky lepsi .. septani a emot na jednom miste a dalsi jsou kolem. A pak tu jeste mame znaky <>{}||^&* ktery  sice nesouvisi se hrou ale porad je pouzivam vic jak diakritiku :p
« Poslední změna: Únor 01, 2010, 02:57:07 odpoledne od Ben Thruffle »
®

Bob Heison

  • Host
Re: standardizace pouzivani emotu - cas, diakritika - minuly/budouci
« Odpověď #13 kdy: Únor 01, 2010, 03:14:31 odpoledne »
Já jsem teda pro čas minulí s diakritikou, protože nejdřív přeci uděláte akci ( zaklepete na zed ) a chodba se vám otevře až potom. Nebo se vám chodba otevírá po celou dobu co klepete? ;D A diakritiku, protože líp vypadá *tahá za páku* než *taha za paku* a je to víc česky.

Offline Thomas Algarov

  • Příspěvků: 1814
  • Trevor Kettleburn
    • Život v Bradavicích
Re: standardizace pouzivani emotu - cas, diakritika - minuly/budouci
« Odpověď #14 kdy: Únor 01, 2010, 03:15:52 odpoledne »
Já jsem teda pro čas minulí s diakritikou, protože nejdřív přeci uděláte akci ( zaklepete na zed ) a chodba se vám otevře až potom. Nebo se vám chodba otevírá po celou dobu co klepete? ;D A diakritiku, protože líp vypadá *tahá za páku* než *taha za paku* a je to víc česky.

zrovna priklad *taha za paku* je v pritomnem case :P
®

Offline Samuel Humming

  • Dospělák
  • Příspěvků: 1551
Re: standardizace pouzivani emotu - cas, diakritika - minuly/budouci
« Odpověď #15 kdy: Únor 01, 2010, 04:32:54 odpoledne »
tak já jsem pro přítomý čas s diakritikou. pokud jde o diakritiku tak tam je to jasné hlavně kvůli slovům které bez diakritiky mohou být dvě odlišná slova. třeba "peče" a "pece". mimo to diakritika k češtině patří.

a přítomný čas volím proto, že je imho logičtější. jak už napsal někdo pár příspěvků přede mnou tak třeba u skání přes plot ve chvíli napsání emotu přes něj teprv skáčete tedy logicky teleport co vás přenese na druhou stranu plotu by měla aktivovat činnost která ve chvíli přenosu začíná nebo probíhá. tedy emote *skáče přes plot*>přesunutí teleportem a ne *skočil přes plot* a až pak že by ho to přeneslo. to je trochu nelogický ;D to stejný u tahání páky. emotem *tahá za páku* dám najevo že za ni tahám a jelikož to nebude trvat hodinu tak nevidím problém v tom, že se v zápětí otevře chodba nebo bude dotyčný někam přenesen. asi celkem chaotický pokus vysvětlit myšlenku tak snad to někdo pochopil ;D

Offline Junit Horson

  • Dospělák
  • Příspěvků: 183
Re: standardizace pouzivani emotu - cas, diakritika - minuly/budouci
« Odpověď #16 kdy: Únor 01, 2010, 07:24:09 odpoledne »
ale vem si napr.u zandavaní kapesniku napises zandáva kapesník?? no me by to prislo ze tam s tim kapesnikem zapolis a snazis se ho teda strcit do kapsy.

Offline Peter Heison

  • Příspěvků: 169
  • HEISON FAMILY 4EVER!!
    • Náš blog o žvb
Re: standardizace pouzivani emotu - cas, diakritika - minuly/budouci
« Odpověď #17 kdy: Únor 01, 2010, 07:37:40 odpoledne »
Tak ale to je těžký když to všichni berete do úplných detailů.

Offline Thomas Algarov

  • Příspěvků: 1814
  • Trevor Kettleburn
    • Život v Bradavicích
Re: standardizace pouzivani emotu - cas, diakritika - minuly/budouci
« Odpověď #18 kdy: Únor 01, 2010, 07:40:01 odpoledne »
ale vem si napr.u zandavaní kapesniku napises zandáva kapesník?? no me by to prislo ze tam s tim kapesnikem zapolis a snazis se ho teda strcit do kapsy.

Znovu upozornuji, pokud jsem to tak pochopil, tak jde o standartizaci v pripade pristupu pro otevreni tajnych chodeb. Netyka se to emotu, ktere normalne pise hrac.
®

Offline Tomaash

  • Klub ŽvB
  • *
  • Příspěvků: 5260
  • exkoordinátor
    • moje silná stránka
Re: standardizace pouzivani emotu - cas, diakritika - minuly/budouci
« Odpověď #19 kdy: Únor 01, 2010, 07:47:16 odpoledne »
a kdyz budou z nebe padat ruzovi sloni, tak mame psat *sleduje jak z nebe padaji ruzovi sloni* a nebo *sleduje padani ruzovych slonu z nebe* ci snad ponekud vystiznejsi *sleduje jak ruzovi sloni padaji z nebe* a neni pak uz vubec lepsi napsat *sleduje nebe z nehoz padaji ruovi sloni*?
Ψ

Offline Alex

  • Klub ŽvB
  • *
  • Příspěvků: 664
  • Alexej, Alec, Alexander..
Re: standardizace pouzivani emotu - cas, diakritika - minuly/budouci
« Odpověď #20 kdy: Únor 01, 2010, 08:56:58 odpoledne »
sice sem to mel napsat driv, ale...
Co upravit skript k nasim potrebam a zaridit aby bral jak s diakritikou, tak bez? obrazy tohle umi uz ted..

Offline Leo

  • Klub ŽvB
  • *
  • Příspěvků: 1000
  • Ži a nechaj žiť!
Re: standardizace pouzivani emotu - cas, diakritika - minuly/budouci
« Odpověď #21 kdy: Únor 01, 2010, 09:04:09 odpoledne »
ja by som to dal bez diakritiky, už len kvôli českej diakritike, ktorý nie vždy vieme Slováci správne.

Offline Junit Horson

  • Dospělák
  • Příspěvků: 183
Re: standardizace pouzivani emotu - cas, diakritika - minuly/budouci
« Odpověď #22 kdy: Únor 01, 2010, 09:31:47 odpoledne »
ale vem si napr.u zandavaní kapesniku napises zandáva kapesník?? no me by to prislo ze tam s tim kapesnikem zapolis a snazis se ho teda strcit do kapsy.

Znovu upozornuji, pokud jsem to tak pochopil, tak jde o standartizaci v pripade pristupu pro otevreni tajnych chodeb. Netyka se to emotu, ktere normalne pise hrac.
tak to pak jo to bych dal pritomný.
« Poslední změna: Únor 01, 2010, 09:35:17 odpoledne od Junit Horson »

Offline Amanda Hollyova ϟ

  • Klub ŽvB
  • *
  • Příspěvků: 2149
  • amanda.pise.cz
Re: standardizace pouzivani emotu - cas, diakritika - minuly/budouci
« Odpověď #23 kdy: Únor 01, 2010, 09:35:02 odpoledne »
ja by som to dal bez diakritiky, už len kvôli českej diakritike, ktorý nie vždy vieme Slováci správne.

pche tak nedavej svoje hesla do koleje s diakritikou.. :D

Offline Junit Horson

  • Dospělák
  • Příspěvků: 183
Re: standardizace pouzivani emotu - cas, diakritika - minuly/budouci
« Odpověď #24 kdy: Únor 01, 2010, 09:36:06 odpoledne »
no to je fakt :-) ja vzdi hesla zkousim z diagtrikou ale v emotu je tech hacku a carek moc xD na to sem linej

Offline Geneticky změněný Eskymak

  • Klub ŽvB
  • *
  • Příspěvků: 4635
  • OXI!
    • Můj blog
Re: standardizace pouzivani emotu - cas, diakritika - minuly/budouci
« Odpověď #25 kdy: Únor 02, 2010, 12:29:27 dopoledne »
ja by som to dal bez diakritiky, už len kvôli českej diakritike, ktorý nie vždy vieme Slováci správne.

ještě že tu nemáme nějaký emeričany  ;D

Offline Leo

  • Klub ŽvB
  • *
  • Příspěvků: 1000
  • Ži a nechaj žiť!
Re: standardizace pouzivani emotu - cas, diakritika - minuly/budouci
« Odpověď #26 kdy: Únor 02, 2010, 01:46:33 odpoledne »
no to kolečku nad U asi ťažko nájsť na Slovenskej klávesnici :)

Offline Ben Thruffle

  • RT ŽvB
  • *****
  • Příspěvků: 3413
Re: standardizace pouzivani emotu - cas, diakritika - minuly/budouci
« Odpověď #27 kdy: Únor 02, 2010, 02:09:10 odpoledne »
no to kolečku nad U asi ťažko nájsť na Slovenskej klávesnici :)
to nemate na klavesnici znaminko ° ?  jak se pak domlouvate co si date za pivo ?

Offline Bc. Vodacek je osel

  • RT ŽvB
  • *****
  • Příspěvků: 8486
  • Na prstech obou rukou lze napočítat až do 1024!
Re: standardizace pouzivani emotu - cas, diakritika - minuly/budouci
« Odpověď #28 kdy: Únor 02, 2010, 02:23:09 odpoledne »
slováci totiž mají neobyčejně obyčejnou klávesnici, tedy klávesnici úplně jinou aby mohli psát ty svoje měkké l
luf

Offline Tomaash

  • Klub ŽvB
  • *
  • Příspěvků: 5260
  • exkoordinátor
    • moje silná stránka
Re: standardizace pouzivani emotu - cas, diakritika - minuly/budouci
« Odpověď #29 kdy: Únor 02, 2010, 03:53:59 odpoledne »
navic. a to mi pripada docela podstatne, pokud nekdo ma dva pocitace propojene v domaci siti z nichz na jednom ma linux ubuntu a na druhem windows xp, tak po propojeni pres synergy lze snadno mit problemy s predavanim interpunkce i diakritiky a to obzvlaste v pripade, ze na pocitaci pripojenem jako host jsou nainstalovane dve ci vice rozlozeni klavesnic. pouzivani diakritiky tak muze byt v ultime o to vetsim problemem!
Ψ

Offline Amanda Hollyova ϟ

  • Klub ŽvB
  • *
  • Příspěvků: 2149
  • amanda.pise.cz
Re: standardizace pouzivani emotu - cas, diakritika - minuly/budouci
« Odpověď #30 kdy: Únor 02, 2010, 04:09:23 odpoledne »
vy ste spameri (nejvetsi spamer je kucir a leo!).. tak to nechme jakkoliv..:D nebo se vyhybat slovum, ktera maji diakritiku nee?:D misto *klepe na zeď* proste jen *klepe* a nestarat se o diakritiku..  :D nebo klepe do zdi, tam taky zadnej blbej hacek neni.. 8)

Offline Junit Horson

  • Dospělák
  • Příspěvků: 183
Re: standardizace pouzivani emotu - cas, diakritika - minuly/budouci
« Odpověď #31 kdy: Únor 02, 2010, 05:39:36 odpoledne »
tak pak budu stat pred vchodem tajny chodby a budu tam půl hodiny spamovat jen jeden emot nez zjistim jak to ma byt  ;D

Offline Tomaash

  • Klub ŽvB
  • *
  • Příspěvků: 5260
  • exkoordinátor
    • moje silná stránka
Re: standardizace pouzivani emotu - cas, diakritika - minuly/budouci
« Odpověď #32 kdy: Únor 06, 2010, 09:17:31 odpoledne »
takze jsme si spolecne schvalili 20:5 pouzivani diakritiky (ach jo)
a 17:8 pouzivani pritomneho casu jako standard (hura)

berte to tedy jako doporuceni pro chovani ve hre a pri dobyvani tajnych chodeb a podobne predpokladejte ze bude potreba emote napsat nejpravdepodobneji tak jak je zvoleno
zaroven s tim prosim o schovivavost, nebot nekdebudeme muset hesla upravit, takze pripadne nam i piste kdyz to nekde najdete jinak nez sme zvolili.
realizacni tym dekuje hlasujicim za pomoc pri utvareni rozhodnuti.
Ψ

Offline Alashama Mang

  • Dospělák
  • Příspěvků: 622
Re: standardizace pouzivani emotu - cas, diakritika - minuly/budouci
« Odpověď #33 kdy: Únor 12, 2010, 03:19:01 odpoledne »
Nečetla jsem celou diskuzi, takže se omlouvám, pokud se opakuji ;)
Myslím že je to záležitost "vidu" a obtížnosti akce. Pokud jde o příkladné "zatáhl za páku/tahá za páku", nevidím problém, proč by se nemělo psát v minulém času (pokud ta páka není obzvlášť zarezlá a nelze s ní pohnout  ;D). Pokud jde například o "shodil ho na zem/shazuje ho na zem", už bych používala přítomný, protože on se také může napadený bránit a útočníkovi se nemusí povést ho na tu zem shodit.
Co se týče diakritiky, jsem pro ní, nerada píšu bez háčků a čárek, je to strašně nepřehledný. Nadruhou stranu může mít někdo problém, když bude mít anglickou klávesnici.