Autor Téma: Nejoblíbenější předmět!  (Přečteno 8905 krát)

Offline Björn

  • Klub ŽvB
  • *
  • Příspěvků: 1697
Nejoblíbenější předmět!
« kdy: Leden 27, 2013, 11:03:59 odpoledne »
Jelikož jsem od přírody duše hloubavá a rád dělam statistiky a průzkumy, rozhod jsem se v tom pokračovat i na žvb. Po nejoblíbenějším a nejneoblíbenějším profesorovi, nejoblíbenějším RT (protože nejneoblíbenějšího bych s přehledem vyhrál jak vás znám!) a bůhvíčím ještě, tu máme nyní nejoblíbenější předmět.

Jak hodnotit? Jednoduše. Ideální by bylo, kdybyste se zcela odprostili od profesora a hlasovali pouze pro předmět. Samozřejmě toto nelze stoprocentně, takže vás prosím jen o co největší shovívavost pro předmět pokud jste měli někoho hnusného a/nebo přísného. Dále samozřejmě hodnoťte jak se vám líbí samotný průběh hodiny (tedy nepředpokládam že první místo dostane předmět kde jen sedíte a píšete), celkový dojem z předmětu (tedy když se - hlavně druháci výš - ohlédnete do minulosti jak hodně vám tento předmět dal) a klidně i podle dalších, vašich aspektů.

Dal jsem trvání na tři týdny, takže za tu dobu určitě i prvňáci se rozhodnou co jim voní a co ne. (Samozřejmě jestli chcete hlasovat pro předmět ikdyž jste ho ještě neokusili, tak můžete - je to plně na vás).

Každý má jak už jste určitě objevili 3 hlasy.

Offline Jacob Armongy

  • Příspěvků: 207
    • Saycob Diary
Re:Nejoblíbenější předmět!
« Odpověď #1 kdy: Leden 27, 2013, 11:16:17 odpoledne »
Tohle bylo pro mě docela tezky, protoze u spousty predmetu mam rad to, co se ucime, ale hodina je vazne jen sezeni a psani. Nakonec jsem vybral lektvary, retoriku a studium mudlu s tim, ze hned za nimi je astronomie a crafting.
J

Offline Björn

  • Klub ŽvB
  • *
  • Příspěvků: 1697
Re:Nejoblíbenější předmět!
« Odpověď #2 kdy: Leden 28, 2013, 03:03:26 odpoledne »
Koukám že spousta hlasů je pro lektvárky. V čem konkrétně se vám lektvary líbí? Propracovaností systému (tedy že to není jen jako v kouzlení o vyslovení formule, ale je to mnohem těžší), průběhem hodin, praktickou využitelností i mimo hodiny nebo něčim úplně jinym? Směle se rozepište!

edit: Ještě podotknu, že máte samozřejmě možnost měnit své hlasy až se více seznámíte s předměty.
« Poslední změna: Leden 28, 2013, 03:31:28 odpoledne od Björn »

Offline Jacob Armongy

  • Příspěvků: 207
    • Saycob Diary
Re:Nejoblíbenější předmět!
« Odpověď #3 kdy: Leden 28, 2013, 03:28:45 odpoledne »
Já je měl vždycky rád díky jejich kouzlu. Je to skvělý přijít na hodinu a dělat něco podle postupu. Když se ti to povede můžeš dostat pár bodů pro svou kolej. To je taky dobrá motivace. Mám strašně rád hodiny s Lauren a Michaelem. Systém lektvarů mi přijde jako jeden z nejlepších, co na ŽvB je. Využitelnost, no asi v LK.
J

Offline Anthony Poul

  • Dospělák
  • Příspěvků: 283
  • Veritas vincit.
Re:Nejoblíbenější předmět!
« Odpověď #4 kdy: Leden 28, 2013, 03:47:01 odpoledne »
Mne sa páčia lektvary hlavne preto, pretože ich spojitosť s ostatnými predmetmi sú naozaj úzko späté. Vyčarujete vodu, ktorú použijete a je kvalitnejšia, ak nemáte oheň, zaobstaráte si ho, pestujete rastliny, zbierate prísady, využívate nástroje na ich úpravu a v konečnom dôsledku si vychutnávate s napätým výrazom na tvári prípravu samotného lektvaru. Páči sa mi, že naozaj každý má možnosť ukázať, že lektvary má naozaj môžu, ale aj nemusia ísť. Myslím, že práve tento predmet je niečím, kde človek naplno môže využiť svoje schopnosti (nehovoriac o mikromotorike, keď musíte kliknúť napr. na semiačka maku :D ). Lektvary - aj keď učiteľ nemá pri nich takmer žiadny výklad - sú pre mňa najobľúbenejším predmetom.

Offline Clara Hembrey

  • Dospělák
  • Příspěvků: 208
    • Clařin deník
Re:Nejoblíbenější předmět!
« Odpověď #5 kdy: Leden 28, 2013, 04:58:37 odpoledne »
U mě je na prvním místě jednoznačně jasnovidectví. Hrozně se mi na něm líbí to, že si člověk musí vlastně všechno od tvarů, které vidí, až po samotnou věštbu a její vysvětlení vymyslet. Tím pádem věštbu, kterou vytvářím, ovlivním (ve většině případů) jen já a můžu si vymyslet téměř cokoliv. Prostě mi to přijde takové.. tvůrčí :D

Na dalším místě mám astronomii, což má jednoduchý důvod - prostě mě tohle téma baví.

Jako třetí v pořadí jsem zvolila lektvary. Všechny moje důvody už tu jsou napsané, takže nemusím opakovat.

Offline Björn

  • Klub ŽvB
  • *
  • Příspěvků: 1697
Re:Nejoblíbenější předmět!
« Odpověď #6 kdy: Leden 28, 2013, 05:50:44 odpoledne »
Ti co nehlasovali pro lektvary, ale pro nějaký hůlko-kouzlící nebo úplně jiný předmět, tak taky samozřejmě přispějte do diskuse (proč ano váš předmět/proč zrovna pro vás ne lektvary). Pokud tu padne něco zajímavého, určitě si to zapíšu a zkusim to dobré nějak zakomponovat do osnov, aby to bylo ještě lepší.

Offline Jacob Armongy

  • Příspěvků: 207
    • Saycob Diary
Re:Nejoblíbenější předmět!
« Odpověď #7 kdy: Leden 28, 2013, 05:59:06 odpoledne »
Studium mudlů - hlavně kvůli tomu, že o všem hezky diskutujeme, tudíž se zapojujeme do hodiny. Ptá se nás na otázky a my odpovídáme a tím si tak trochu sestavujeme i zápisky z hodiny.

Rétorika - celkově ten předmět je dobrý, protože se tam hodně naučíme a to nejen do hry, ale i do mimoherního života.

astronomie - vodáček je borec a i když je to jen pouhopouhé tlachání a zapisování tak mě to strašně baví.


a proč ne třeba obrana?
zamýšlel jsem se nad tím. upřímně mě hodně bavila, když ji učil logan a s jeremym mi to už nepřišlo ono. nejde přímo o to, že to učí jeremy, možná je to jen tím, že třeba už to učivo není tak poutavé. a s garnerem mě to vůbec nebaví. zjistil jsme, že si musím dávat pozor na všechno, co řeknu a v tomhle případě je to profesorem.

formule
nemám žádný důvod, proč je moc nemusim, zkrátka je to tak. se sandrou byly strašně hustý, protože jsme se hodně smál. ale pak je to jen o tom, že máme dobrého učitele. rozhodně je vždycky lepší ta praktická část a ještě lepší když ji probíráme hraním (třeba mě hodně bavilo v prváku otevírání a zavírání dveří po celém prvním patře :D )
J

Offline Medvěd

  • Klub ŽvB
  • *
  • Příspěvků: 1846
Re:Nejoblíbenější předmět!
« Odpověď #8 kdy: Leden 28, 2013, 07:37:20 odpoledne »

a proč ne třeba obrana?
zamýšlel jsem se nad tím. upřímně mě hodně bavila, když ji učil logan a s jeremym mi to už nepřišlo ono. nejde přímo o to, že to učí jeremy, možná je to jen tím, že třeba už to učivo není tak poutavé. a s garnerem mě to vůbec nebaví. zjistil jsme, že si musím dávat pozor na všechno, co řeknu a v tomhle případě je to profesorem.

Jooooo zvykej si, ne každej chce mít hodného profesora a né každému přísný profesor sedne. Garner je holt starej nerudnej dědek a kdo ho nějákým způsobem vytáčí nebo se mu nelíbí tak to může odnést. Ovšem i on se umí smát ale ne s každým ;)

Offline Jacob Armongy

  • Příspěvků: 207
    • Saycob Diary
Re:Nejoblíbenější předmět!
« Odpověď #9 kdy: Leden 28, 2013, 07:42:59 odpoledne »
ale já to beru :) je to Rp a musím tě pochválit, protože to na mně i na hráčovi zanechává stejný pocity jako na postavě a proto si myslím, že je to dobře zahrané. :)
J

Offline Nathan Bloodres

  • Příspěvků: 12
  • Nunca digas nunca...
    • The Story of Nathan P. Bloodres
Re:Nejoblíbenější předmět!
« Odpověď #10 kdy: Leden 28, 2013, 09:30:36 odpoledne »
Symboly - protože mi ( když jsem hrál v minulých rocích) přišly zajímavý, hlavně to, že jsme v hodině hodně diskutovali a odhalovali různý symboly a taky mohli vyjádřit svý pocity a myšlenky. Prostě že jsme měli k učivu co říct a měli jsme na to i prostor. Líbí se mi ta akčnost hodin, kterou jsem od toho nečekal, páč jsem si vážně myslel, že budeme jen sedět a zapisovat. Nakonec se z toho vyklubal můj oblíbený předmět  :D

Offline Matthew Mason

  • Dospělák
  • Příspěvků: 37
Re:Nejoblíbenější předmět!
« Odpověď #11 kdy: Leden 31, 2013, 02:06:32 odpoledne »
Formule - I přes někdy otravnou a dlouhou teorii, je tento předmět pro mě zajímavý. Právě zde se naučíme asi nejvíce různorodých kouzel. S profesorkou Orwell byly hodiny zajímavé, dobře prostoupeny teorií a praxí.

OPČM - nemám co dodat, prostě mě nehorázně baví. Žádného oblíbeného profesora, ale na tento předmět nemám. Všichni měli něco do sebe.

Lektvary - je to něco jiného než v ostatních předmětech, dávat pozor na postup a zároveň sledovat okolí.

Offline Björn

  • Klub ŽvB
  • *
  • Příspěvků: 1697
Re:Nejoblíbenější předmět!
« Odpověď #12 kdy: Únor 11, 2013, 08:28:33 odpoledne »
Připomínám, že pořád můžete hlasovat a měnit svoje hlasy. Taky samozřejmě pište nápady na zlepšení jednotlivých předmětů (pokud nechcete sem, moje SZ jsou vám otevřeny 24/7). Využijte tuto jedinečnou šanci říct (i maličkosti), co se vám nelíbí a které byste rádi upravili. Výuka vás má bavit, tak ať to je se vším všudy.

Matthew Black

  • Host
Re:Nejoblíbenější předmět!
« Odpověď #13 kdy: Únor 11, 2013, 10:19:02 odpoledne »
Tak sa pripojím aj ja, hlasoval som za elixíry a astronómiu (aj keď tú som mal zatiaľ len raz :-).

Prečo práve tieto predmety? Nuž, o elixíroch tu už písali viacerí a nebudem ich len kopírovať, to by nemalo zmysel, je to určite najzaujímavejší predmet, pri ktorom musí mať človek trochu aj schopnosti a cit pre klikanie, nieje to niečo, čo sa dá nabifliť z kníh, to sa mi na tom páči + profesorka ktorá každému rada pomôže.

Prečo astronómia? Nuž, mal som ju zatiaľ naozaj len raz, ale Nomos mi prišiel ako veľmi sympatický človek a hodina ma naozaj bavila (aj keď sme len počúvali a písali poznámky :-)).

Nehrám dlho, takže naozaj veľmi hodnotiť nemôžem, kedže som mal všetky predmety len párkrát, neskôr sa možno vyjadrím aj k iným..

Offline Björn

  • Klub ŽvB
  • *
  • Příspěvků: 1697
Re:Nejoblíbenější předmět!
« Odpověď #14 kdy: Květen 04, 2013, 12:20:34 dopoledne »
Vytáhnu poměrně zapadlé téma, aby o něm byli znalí i prváci, kteří mají jistě ze začátku hodně nápadů a chuť dělit se o ně. Takže, prosím o to, abyste nějak hezky sepsali, jestli vás napadá jak kterej předmět zlepšit, vyšperkovat, upravit... Samozřejmě nemusíte nic posílat hned, pozorujte, přemejšlejte, sepisujte myšlenky. Každý nápad probereme interně a třeba pomůžete tomu, že se ten který předmět stane zase o kus zábavnějším!

Nemusíte vytahovat a vychvalovat své neoblíbenější předměty, ač taky můžete teda napsat, co na nich obdivujete. Spíš ale u těch, který vás nuděj, napište proč tomu tak je. I maličkost dokáže velké věci!

Taky mě napadá, že bych od vás rád slyšel, zda-li (když se vám tak líbí ta provázanost a vyšperkovanost systému lektvarů) líbí i systém kouzlení. Myslíte, že stačí učit kouzla jen stylem prozrazení formule? Pokud ne, co byste přidali, upravili? Kouzlení je nejdůležitější kouzelnické umění a tak by bylo dobré ho mít na takové úrovni, jaké jen lze dosáhnout. Pokud máte nápad na konkrétní kouzlo, které vám chybí, též se ozvěte, spíše tedy s tim kouzlem via SZ než sem.

Klidně mi pište i SZ, pokud nechcete tady nebo pokud vám bude připadat, že se to tady příliš zasypává spamem, respektive, že by váš příspěvek s hlavou a patou zapadl kam slunce nesvítí. Až na opravdový přestřely, vám tu budu nechávat volnost v diskusi.

Btw, o hlasy (pokud se ještě vůbec může hlasovat) mi nejde. Spíš pište postřehy.

Offline Jeffrey Lilienton

  • Příspěvků: 144
  • ______
Re:Nejoblíbenější předmět!
« Odpověď #15 kdy: Květen 04, 2013, 03:13:14 odpoledne »
Možná ještě během dneška pošlu SZ :). (návrh na knihu Vodní kouzla) :)
¤

Offline Bc. Vodacek je osel

  • RT ŽvB
  • *****
  • Příspěvků: 8487
  • Na prstech obou rukou lze napočítat až do 1024!
Re:Nejoblíbenější předmět!
« Odpověď #16 kdy: Květen 04, 2013, 06:51:11 odpoledne »
moje čáry bych nezveřejňoval
luf

Offline Lea Armitage

  • Příspěvků: 31
  • Miluju žvb !Miluju ty co to vymysleli!:)
Re:Nejoblíbenější předmět!
« Odpověď #17 kdy: Srpen 23, 2013, 09:05:07 odpoledne »
Já vždy měla nejradši KF...I na bradonu,i z harryho pottra:)

Offline Gordon Alert

  • Klub ŽvB
  • *
  • Příspěvků: 934
  • Alerta na vás!
    • Denník Gordona Alerta
Re:Nejoblíbenější předmět!
« Odpověď #18 kdy: Srpen 23, 2013, 09:52:34 odpoledne »
Bradoff nevedeme

Offline Lea Armitage

  • Příspěvků: 31
  • Miluju žvb !Miluju ty co to vymysleli!:)
Re:Nejoblíbenější předmět!
« Odpověď #19 kdy: Srpen 23, 2013, 10:14:18 odpoledne »
Já vím já to jen říkám...A nemusím s Vámi o tom polemizovat že ano?Jen jsem to prostě podotkla:)