Autor Téma: spekulace o hráčských postavách RT  (Přečteno 1604 krát)

Offline Kate Oak

  • Dospělák
  • Příspěvků: 43
  • Všichni jsme šílení a neříkej, že ne!
spekulace o hráčských postavách RT
« kdy: Červen 23, 2020, 12:15:14 dopoledne »
 Dnes, dne 22.6.2020, jsem se já s mou postavou Kate Oak dostala ve hře ŽvB do pekla. Postupně jsem zjistila, že důvodem, proč jsem se tam ocitla, je, že jsem uveřejnila, nebo jinak sdílela identitu jednoho z RT. Za to jsem po asi půl hodinu dlouhé konverzaci byla potrestána 10 klobouky (trest, kdy musí hráč nanosit postupně a po jednom klobouky na druhou stranu neviditelného bludiště a zase se vrátit). Po splnění trestu jsem 10 minut čekala na to, až mě někdo z RT přenese zpátky na hrad.

 To samotné by znělo v pořádku, kdybych ve skutečnosti jen v soukromém rozhovoru nevyjádřila svou domněnku, že jeden člen RT má postavu v určité koleji. Proto nemůžu přijmout, že by trest byl spravedlivý, a způsob, jakým se mnou s pekle bylo zacházeno, se mi nelíbil. Přikládám zde tedy screen celé konverzace, kde jsem vymazala všechny informace, které by mohly být považovány za citlivé



 Abych vás nějak uvedla, konverzace začínala tím, že jsem si uvědomila, že jsem v pekle. Poté přišel RT, který mi nechtěl říct, za co tam jsem (ten úplný začátek vyfocený nemám). Mimo jiné mě pak ještě volala profesorka zpátky do třídy, kde jsem ještě vteřiny před tím psala NKÚ. Takže jsem byla naštvaná, že mi daný RT nechce sdělit, za co si tu odpykávám trest, poté že se daný RT choval velmi pasivně agresivně a také proto, že jsem byla vystresovaná z toho, že by má postava snad měla problém u NKÚ (který by byl způsoben tím, že mě někdo držel v pekle). Musím se ale omluvit za to, že i já sama jsem se neudržela a nejednala čistě racionálně, do celé konverzaci jsem promítala své emoce (hlavně to, jak jsem byla naštvaná a rozrušená) a další věci.

Celou pointou této stížnosti je ale fakt, že nikde není žádné pravidlo, které by zakazovalo uveřejňování informace, kdo hraje jakou postavu. Neříkám tím, že by to bylo správné, chci tím spíše navrhnout, aby se takovéto pravidlo zavedlo. Předejde se tak zbytečným zmatkům a občas i komplikaci hry jenom kvůli tomu, že se někdo třeba v konverzaci prořekne, nebo jednoduše vyjádří svůj názor. Také bych řekla, že můj trest byl nepřiměřený (nebo snad i neoprávněný) k závažnosti mého prohřešku (věřte mi, nošení 10 klobouků zabere hodně času), vždyť jsem neporušila žádné pravidlo, které by bylo někde na stránkách uvedeno, a nikdy dřív se mnou nebyly žádné problémy ani jsem nebyla varovaná, že spekulovat o členech týmu je zakázáno. Dále bych chtěla vzkázat RT, že tento styl zacházení s hráči je opravdu velmi nepříjemný. Do hry si chodím odpočinout, ne se setkávat s dalšími problémy a lidmi, kteří si na mně chtějí jenom vylít zlost. Tímto tempem vám ve hře nezbydou žádní hráči, kteří budou ochotní nějakou hru hrát. Tím nechci říct, že by odcházeli jenom čistě kvůli tomuto incidentu, spíš jenom obecně přemýšlím nad tím, jaký směrem se ŽvB ubírá.

 Ráda bych tedy, aby se RT tým nějak poradil a třeba si stanovil jasnější hranice o tom, jak by se měli chovat k hráčům a zároveň, jestli by nestálo za to přidat pravidlo o tomto typu ochrany soukromí.

[EDIT]: dodatečná cenzura, omlouvám se za jakékoliv případné potíže
« Poslední změna: Červen 23, 2020, 12:39:06 odpoledne od Kate Oak »

Offline Scarlett

  • Klub ŽvB
  • *
  • Příspěvků: 582
  • What do we say to the God of Death?' 'Not today.
Re:spekulace o hráčských postavách RT
« Odpověď #1 kdy: Červen 29, 2020, 11:47:44 odpoledne »
Děkujeme za zpětnou vazbu. Věc jsme v týmu dopodrobna probrali. Vyzrazování postav je nepříjemná věc (v rámci týmu je to závažný přečin), která lidem, kteří tráví čas na přípravě vašich herních dní, i vašim spoluhráčům, může hodně kazit zábavu. Zpětně jsme však tvůj případ vyhodnotili tak, že trest byl udělen za něco, co je pouze interním týmovým pravidlem, a neměla jsi ani jak vědět, jak se v rámci RT na vyzrazování postav díváme (navíc z toho, co víme, je opravdu možné, že jsi vyslovila jen svou domněnku). Nebylo proto adekvátní tě trestat, navíc v době, kdy jsi právě vyšla ze zkoušky. Proto se ti jako tým omlouváme za zkažený večer, neoprávněný trest a za nevhodnou formu komunikace ze strany týmu. Pracujeme na tom, abychom v budoucnu podobným situacím předcházeli.

Zároveň apelujeme na všechny hráče, aby respektovali soukromí nejen členů týmu a rozuměli tomu, že vyzrazování hráčských postav je nepříjemné a demotivující. Ti z nás v týmu, kdo hrajeme hráčské postavy, tak činíme proto, aby pro nás ŽvB nebylo jen prací, ale abychom si jej mohli také užít. Vyhýbáme se supportu postav, a máte-li přesto podezření, že někdo někoho zvýhodňuje, obraťte se raději na vedení nebo člena týmu, kterému věříte, místo šíření klepů. Přispěje to k tomu, že se nám všem bude hrát líp. Děkujeme!