Autor Téma: Tutorial  (Přečteno 13982 krát)

Offline Bc. Vodacek je osel

  • RT ŽvB
  • *****
  • Příspěvků: 8487
  • Na prstech obou rukou lze napočítat až do 1024!
Tutorial
« kdy: Duben 08, 2013, 07:16:19 odpoledne »
Právě jste se stali jakýmisi pokusnými králíky a prošli jste jako pevní skupina novým tutoriálem který by vás měl na hraní připravit. A moje otázka je jasná, líbil se? Byl k ničemu? Něco mu chybělo?
Podělte se s námi, díky
luf

Aidan Brooks

  • Host
Re:Tutorial
« Odpověď #1 kdy: Duben 08, 2013, 07:20:05 odpoledne »
Tak proto trvalo, než tam naběhli :D Já se divil.

Offline Jeffrey Lilienton

  • Příspěvků: 144
  • ______
Re:Tutorial
« Odpověď #2 kdy: Duben 08, 2013, 08:00:28 odpoledne »
mě se to líbilo (sestra  :))
¤

Offline Jordy Carter

  • Příspěvků: 102
Re:Tutorial
« Odpověď #3 kdy: Duben 08, 2013, 08:15:17 odpoledne »
Mmm, hlavně nečekané :D Ale jo, fajn

Offline Medvěd

  • Klub ŽvB
  • *
  • Příspěvků: 1846
Re:Tutorial
« Odpověď #4 kdy: Duben 08, 2013, 08:28:34 odpoledne »
Já bych prosil pokud někdo odhlasuje "K PRDU" ať napíše i důvod abychom mohli případně reagovat a zlepšovat..

Offline Bc. Vodacek je osel

  • RT ŽvB
  • *****
  • Příspěvků: 8487
  • Na prstech obou rukou lze napočítat až do 1024!
Re:Tutorial
« Odpověď #5 kdy: Duben 08, 2013, 08:29:11 odpoledne »
souhlasím s medvědem
luf

Offline Jeffrey Lilienton

  • Příspěvků: 144
  • ______
Re:Tutorial
« Odpověď #6 kdy: Duben 08, 2013, 08:40:40 odpoledne »
jak jsem říkal mě se to líbí a nevidím důvod proč měnit... základní a nejdůležitější věci se tam naučí :-)... mě to přišlo hodně zajímavé a hezky zpracované :-)
¤

Offline Hayley Bettencourt

  • Dospělák
  • Příspěvků: 346
  • Watch what you say to me.
    • Deník Hayley
Re:Tutorial
« Odpověď #7 kdy: Duben 08, 2013, 10:10:34 odpoledne »
Jojo, byl fakt super, byla jsem překvapená, je to určitě lepší, než přijít do hry a netušit, co se děje a co dělat. :) Vylepšit - nevim v čem, všechno základní tam asi bylo.

Elisa Ray

  • Host
Re:Tutorial
« Odpověď #8 kdy: Duben 08, 2013, 10:14:07 odpoledne »
Asi jsem natvrdlá, ale kde kdyl Tutorial? Že bych někam zapoměla dojít ??
Jinak první dojmy byly ohromné, jen vlak zlobil, a ačkoli tam nebyli skoro žádní cestující, pořád mi to tvrdilo, že do někoho narážím. Asi duchové ... ;D

Offline Jordy Carter

  • Příspěvků: 102
Re:Tutorial
« Odpověď #9 kdy: Duben 08, 2013, 10:27:17 odpoledne »
Elisa - vlak byl tutoriál :D

Offline Hayley Bettencourt

  • Dospělák
  • Příspěvků: 346
  • Watch what you say to me.
    • Deník Hayley
Re:Tutorial
« Odpověď #10 kdy: Duben 08, 2013, 10:30:12 odpoledne »
Dřív žádnej vlak nebyl, prostě ses jen ocitla před Kotlem. ;)

Offline Bc. Vodacek je osel

  • RT ŽvB
  • *****
  • Příspěvků: 8487
  • Na prstech obou rukou lze napočítat až do 1024!
Re:Tutorial
« Odpověď #11 kdy: Duben 09, 2013, 07:16:42 dopoledne »
Asi jsem natvrdlá, ale kde kdyl Tutorial? Že bych někam zapoměla dojít ??
Jinak první dojmy byly ohromné, jen vlak zlobil, a ačkoli tam nebyli skoro žádní cestující, pořád mi to tvrdilo, že do někoho narážím. Asi duchové ... ;D

byli jste všichni naráz v jenom vagonu, akorát jste se neviděli
luf

David Sames

  • Host
Re:Tutorial
« Odpověď #12 kdy: Duben 09, 2013, 01:53:18 odpoledne »
Tutoriál bol skvelý. Tuto som asi všetko potrebné pochopil

Elisa Ray

  • Host
Re:Tutorial
« Odpověď #13 kdy: Duben 09, 2013, 02:09:28 odpoledne »
byli jste všichni naráz v jenom vagonu, akorát jste se neviděli

Tak tomuhle říkam rozumné a pochopitelné vysvětlení. Děkuji moc.  Takže jsme měla pravdu: Duchové studentů .... ;D

Offline Lin Sethen

  • Příspěvků: 127
    • Deník Lin Sethen
Re:Tutorial
« Odpověď #14 kdy: Duben 13, 2013, 11:11:46 dopoledne »
Také se mi tutorial hodně líbil. Bylo fajn, si nejdříve zjistit jak hra funguje, aniž bych kazila hru začátečnickými chybami ;)
Jakožto nováček ve hře (nemyslím v RP) napíši jen v čem jsem měla v tutorialu problém.
Co se týče jízdenky to bylo vše v pohodě, i chodit jsem se naučila dobře potom, co jsem pořád vrážela do sedadel a neuměla se trefit do dveří  ;D
Co mi však dělalo problém a při tutoriálu jsem nevěděla jak napsat "[ja" pro status hladu a žízně.
Opravdu si nepamatuji už jak to tam bylo přesně napsáno, jen vím, že jsem to četla asi 5x a pořád jsem přemýšlela, jak to vlastně mám napsat a zkoušela jsem to. Se znakem "[" nebyl žádný problém, jsem uživotalkou systému a počítače Mac, mám to trochu na jiném místě, ale v tom problém nebyl. Jen jsem nevěděla co mám za ten znak napsat. Je možné, že to tam bylo napsáno a já jsem si to neuvědomila  ;D. Toto jsem zjistila až na ICQ podpoře  ;D
Později se mě pár lidí ptalo, jestli nevím jak zapnout [emotemenu. Já si to našla podruhé v Ovládání hry na webu. Opravdu už netuším, zda to v tutorialu také bylo napsáno, mám dojem že ano, ale i tak raději to sem ještě píšu. :D
Jinak se mi tutorial opravdu moc líbil a děkuji za průvod hrou, hodně pomohl :) Hodnotím kladně!  ;)

Offline Medvěd

  • Klub ŽvB
  • *
  • Příspěvků: 1846
Re:Tutorial
« Odpověď #15 kdy: Duben 13, 2013, 01:54:35 odpoledne »
Vážení nováčci kteří jste dali volbu "K PRDU" jak jsem již psal bylo by dobré kdyby jste napsali proč. Jinak na tyto hlasy nebude brán ohled a budou vynulovány.  Předem děkujeme za objasnění vaší volby.

Mark Tylor

  • Host
Re:Tutorial
« Odpověď #16 kdy: Duben 13, 2013, 02:03:39 odpoledne »
Tutorial bol skvelý

Offline Nicknad Fixiol

  • Příspěvků: 7
Re:Tutorial
« Odpověď #17 kdy: Duben 14, 2013, 10:37:58 dopoledne »
Tak aby sa vedelo, ja som zvolil túto možnosť (K PRDU). Môj hlas nemá nič spoločného s tým aby som vám kazil nejakú štatistiku, ale skutočne nesie môj pocit a kritiku na Tutoriál.

Prečo som hlasoval takto? Ku koncu tutoriálu kde som sa mal dostať na koniec vlaku (pokial si pametám), som odišiel na pár minút z hry.(z neznámeho dôvodu mi hra prestala reagovať). Po úspešnom prihlásení nazad do hry, som sa zasekol. Bol som v tej minichodbičke kde z prava i zlava sú kreslá na sedenie pre cestujúcich. Naneštastie na týchto kreslách práve sedeli ludia, a ja som sa tak zasekol. Po 15 minútach skúšania dostať sa odtialto som využil Pomoc- na ktorú mi pokial viem nikto neodpovedal, a nikto mi nepomohol. Po dalších 15 minútach, som už na túto hru skutočne nemal chuť, a chistal som sa ju hned z hnevu odstrániť. V tom ma niečo/niekto teleportoval na iné miesto vo vlaku a ja som bol konečne volný. Stále netuším či sa jednalo o nejaký BUG,moju nevedomosť či neštastie alebo ako to nazvať.

Práve vdaka tejto skúsenosti som hlasoval takto, ak niekoho zaujímajú podrobnosti, či tomu nepochopil a chce ešte stručnejšie vysvetliť čo sa stalo stačí mi napísať poštu, rád odpoviem. :)

Offline Bc. Vodacek je osel

  • RT ŽvB
  • *****
  • Příspěvků: 8487
  • Na prstech obou rukou lze napočítat až do 1024!
Re:Tutorial
« Odpověď #18 kdy: Duben 14, 2013, 11:08:05 dopoledne »
já ani tak nepotřebuju slyšet jak je to skvělé (i když to potěší) ale spíš co se nelíbilo co lze zlepšit a přidat
luf

Offline Nancy

  • RT ŽvB
  • *****
  • Příspěvků: 2891
  • long live all the magic we made
Re:Tutorial
« Odpověď #19 kdy: Duben 14, 2013, 11:12:13 dopoledne »
Tak děkujeme za nahlášení pravděpodobného bugu. Aspoň předpokládám, že to bug byl.

Jinak to, že tě někdo portnul na jiné místo ve vlaku, bylo vyřízení tvé page. To, že to trvalo 15 minut, je mi až divné, tak dlouho tam většinou neleží, než ji někdo vyřídí, ale je možné, že byl velký nával a trvalo to o chvilku déle, než obvykle.

Offline Nicknad Fixiol

  • Příspěvků: 7
Re:Tutorial
« Odpověď #20 kdy: Duben 14, 2013, 11:19:25 dopoledne »
já ani tak nepotřebuju slyšet jak je to skvělé (i když to potěší) ale spíš co se nelíbilo co lze zlepšit a přidat

To je jasné,no určite mi to trošičku pomohlo, ale tie základy čo sa spomínajú v Tut. sú z 1/2 zbytočné vzhladom k tomu že ich pozná skoro každý čo hral aspon jednú hru. Skôr by som tam pridal viac z iného uhla, ako je napr. používanie krbu, ako získať pokoj a podobné tomuto. Možno to píše niekde na stránkach, ale predsa len nie každý sa tam pozerá, a rovnako aj mne dlho trvalo kým som to pochopil. Aj ked neviem ako vám pomôže názor začiatočníka, dúfam že som pomohol. :P

Tak děkujeme za nahlášení pravděpodobného bugu. Aspoň předpokládám, že to bug byl.

Jinak to, že tě někdo portnul na jiné místo ve vlaku, bylo vyřízení tvé page. To, že to trvalo 15 minut, je mi až divné, tak dlouho tam většinou neleží, než ji někdo vyřídí, ale je možné, že byl velký nával a trvalo to o chvilku déle, než obvykle.

Hlavné je že som to nevzdal, a že sa to nakoniec vyriešilo. :)

Matthew Black

  • Host
Re:Tutorial
« Odpověď #21 kdy: Duben 14, 2013, 12:09:49 odpoledne »
Všetky základy (alebo aspoň väčšinu) sa naučíte v škôlke.

Školka | 15. a 17.04.2013

Výuka základů ovládání hry.Více v FAQ.

Elisa Ray

  • Host
Re:Tutorial
« Odpověď #22 kdy: Duben 15, 2013, 12:02:42 odpoledne »
Ta školka začíná hned v 18.00 ? Asi do kolika bude trvat ? Další je za dva dny, to je pokračování nebo bude stejná pro další zajemce?  Děkuji

------------------------------------------------
Deníčky sester Ray http://bradavice.dyk.cz

Offline Mitchie Mack

  • Příspěvků: 103
  • Kličí Klek
Re:Tutorial
« Odpověď #23 kdy: Duben 15, 2013, 12:17:55 odpoledne »
Nevím jak je to teď, ale kdysi školka nezačínala hned v 18:00. Všechno se dozvíš ve hře, bývá tam i označení na místo, kde se školka koná.
A za ty dva dny to je pro další zájemce, není to pokračování.
~

Offline George Silversnow

  • Příspěvků: 57
  • Hloupost je jako jed, který nás požírá.
Re:Tutorial
« Odpověď #24 kdy: Duben 15, 2013, 01:18:50 odpoledne »
Jak to bude s praxí? když jsem byl já na školce (minulý herní rok) tak tam pomahali i studenti tak se chci zeptat jestli tomu tak bude i letošní herní rok - Měl by jsem zájem pomáhat na praxi ...
S

Offline Katie Nolin

  • Dospělák
  • Příspěvků: 481
  • ...but she remembers.
    • Denník Katie Nolin
Re:Tutorial
« Odpověď #25 kdy: Duben 15, 2013, 01:45:28 odpoledne »
Pomáhať by mali podľa mňa len tí ktorí majú už nejakú skúsenosť s hraním žvb (a než sa do mňa pustíte, že to chcem byť ja ne, nemam najmenší zájem) a vyberie si ich tým...

Offline George Silversnow

  • Příspěvků: 57
  • Hloupost je jako jed, který nás požírá.
Re:Tutorial
« Odpověď #26 kdy: Duben 15, 2013, 01:52:20 odpoledne »
Aha no tak dobře no jen jsem se asi zase blbě ptal
S

Offline Medvěd

  • Klub ŽvB
  • *
  • Příspěvků: 1846
Re:Tutorial
« Odpověď #27 kdy: Duben 15, 2013, 01:53:56 odpoledne »
Pomáhať by mali podľa mňa len tí ktorí majú už nejakú skúsenosť s hraním žvb (a než sa do mňa pustíte, že to chcem byť ja ne, nemam najmenší zájem) a vyberie si ich tým...
Pravdu máš :)
Aha no tak dobře no jen jsem se asi zase blbě ptal
Neptal jsi se blbě :) tvůj čas přijde neměj strach jen to chce trošku víc zkušeností. Osobně upřednostňujem starší "zkušenější" hráče.