Autor Téma: Prváci a jejich nonRP  (Přečteno 6697 krát)

Offline Berry Eger

  • Dospělák
  • Příspěvků: 305
  • darkness.
    • Berenice Blair Archibald Eger
Prváci a jejich nonRP
« kdy: Duben 20, 2015, 11:31:23 odpoledne »
Tak jo, nechci pindat a asi to nic nezmění, ale musim se taky ozvat. Rok od roku je to s prvákama horší. Neumíte se chovat jako 11 letí? Vaše postavy se mají rozkoukávat a být vykulení z hradu a ne být drzí, když na Vás nastoupí o x let starší studenti s hůlkami. Uvědomujte si laskavě, že vám je 11 let. Věkový rozdíl je tam dost velký a když na Vás začne někdo kouzlit apod., tak asi těžko budete dál stát s rukama v bok a dál pindat jako by se nic nestalo! To není úplně normální. Máte být vyděšení a držet hubu a krok. Když si vzpomenu na časy, kdy jsem já začala hrát, tak to mělo úplně jinou úroveň. Jednou jsem byla drzá, schytala jsem v prváku od sedmáků pásku a měla jsem bobky. S letošníma prvákama to ani nehne. Zamyslete se prosím nad svým RP, protože takhle se děti v 11 letech fakt nechovaj. Ještě ke všemu děti ze Zmijozelu, tam se máte ohradit třeba stylem 'víte, kdo je můj otec?!' nebo tak, ale rozhodně ne tak, jak to probíhalo dnes.

Offline Merovol Grosse

  • Dospělák
  • Příspěvků: 211
  • Live like you would be in the paradise...
Re:Prváci a jejich nonRP
« Odpověď #1 kdy: Duben 20, 2015, 11:39:09 odpoledne »
Musím souhlasit s tím, že ta skupinka se chovala neadekvátně... ::)

Offline Alashama Mang

  • Dospělák
  • Příspěvků: 622
Re:Prváci a jejich nonRP
« Odpověď #2 kdy: Duben 20, 2015, 11:42:30 odpoledne »
Che, já byla ta starší, když Ty jsi byla v prváku, a pamatuju si moc dobře, jak moc drzá a neadekvátně hrající jsi byla ;D Ale souhlasím, že to občas děcka přehánějí. Jsou ve hře dva týdny, však oni se časem rozkoukají k lepšímu, myslím.

Offline Berry Eger

  • Dospělák
  • Příspěvků: 305
  • darkness.
    • Berenice Blair Archibald Eger
Re:Prváci a jejich nonRP
« Odpověď #3 kdy: Duben 20, 2015, 11:47:33 odpoledne »
na tebe asi jo, pak mě zklidnila Gina a James  ;D

Offline Gina Blackberry

  • Dospělák
  • Příspěvků: 569
  • Členka organizace Tally
Re:Prváci a jejich nonRP
« Odpověď #4 kdy: Duben 20, 2015, 11:53:16 odpoledne »
Ale taky to nebylo hned že?  :P  :D Musela si dostat pořádnou čočku

Offline Berry Eger

  • Dospělák
  • Příspěvků: 305
  • darkness.
    • Berenice Blair Archibald Eger
Re:Prváci a jejich nonRP
« Odpověď #5 kdy: Duben 21, 2015, 12:01:25 dopoledne »
Dostala a zklidnila se :D Oni taky dneska dostali a nic :D

Offline Narion

  • Příspěvků: 12
    • Narionův život
Re:Prváci a jejich nonRP
« Odpověď #6 kdy: Duben 21, 2015, 12:01:48 dopoledne »
Je to stále stejné, jen jiní hráči a role se vyměnily  ;)

Mě třeba co jsem si tak za tyhle herní prázdniny stihl všimnout, přijde úsměvný, že jenom o rok starší nebo několik let starší prcci (sorry, někteří puboši) všichni hejtujou od prvního dne v Kotli úplně všechny prváky (non sense), poučují je o chování jako kdyby jim bylo 50 let a byli moudřejší než Sokrates (non sense 2 - sami by na svůj věk 13-15 let měli být právě oni nejvíc na ránu a co vlastně vidím v okolí, tak i starší 17). Přitom zapomněli, že nedávno právě oni byli v plenkách, taky někdy začínali s touhle hrou, nevěděli pomalu ani jak napsat ve hře písmeno a chovali se stejně, ne-li hůř (mluví i za sebe před lety).

Mj. mě dnes u noťáku rozsekali Nebelvířští (u kterých bych čekal týmovýho ducha a skvělej kolektiv), kteří se furt předváděli kouzlením třesoucího kouzla, šťouchání, barvení na moji postavu a když kluk ze srandy řekl, že jim to přebarvování a šťouchání vrátí, až se to naučí, hned do něj valili, jak je drzej a bla, bla, bla cosi (o rok, dva starší studenti - to jako fakt?  ;D ) Potom tam jeden frajer kouzlí cosi s vodou, říká to několikrát nahlas, tak to prostě moje postava logicky uslyší, vytáhne hůlku, že si to jednou (ne, vážně nehodlám spamovat 100x) ze zvědavosti a nadšení vyzkouši, jestli to zvládne a hned ji milí kamarádi z koleje odzbrojí a seberou hůlku. No, chtěl bych vidět takovejhle nádhernej první den ve škole i v reálu  ;) To bych fakt koukal...

Ale je to hra, beru to s klidem a aspoň jsem měl o zábavu dneska skvěle postaráno, včetně monologu s naší figurínou Jimbem, z toho taky chudáci nechápali  ;D

edit: S tím Role Play bych teda asi u všech pomlčel, protože to bych byl nucenej začít hrát extra RP, jelikož by moje postava nejspíš po první noci v Nebelvíru začala kamarádit právě s těmi, co je nesnáší a stal by se z něj záporák numero uno a černá ovce koleje. Ale ještě, že má hodně veselou povahu a nebere věci vážně  ;D
« Poslední změna: Duben 21, 2015, 12:14:34 dopoledne od Narion »

Offline Gina Blackberry

  • Dospělák
  • Příspěvků: 569
  • Členka organizace Tally
Re:Prváci a jejich nonRP
« Odpověď #7 kdy: Duben 21, 2015, 12:29:51 dopoledne »
Dostala a zklidnila se :D Oni taky dneska dostali a nic :D

Na poprvé taky ne, živě si pamatuji, jak jste opakovaně sedávaly k našemu V.I.P stolu a ještě provokovaly :D A aby toho nebylo málo začala si mě provokovat i tim, že si se stějně oblékala, česala a aby toho málo nebylo, jako vrchol drzosti sis kočku pojmenovala Gina! Když sem to prvně ve hře slyšela, myslela jsem že tě rozkouskuju!
« Poslední změna: Duben 21, 2015, 12:17:47 odpoledne od Gina Blackberry »

Offline Berry Eger

  • Dospělák
  • Příspěvků: 305
  • darkness.
    • Berenice Blair Archibald Eger
Re:Prváci a jejich nonRP
« Odpověď #8 kdy: Duben 21, 2015, 02:01:41 dopoledne »
Citace
Na poprvé taky ne, živě si pamatuji, jak jste opakovaně sedávaly k našemu V.I.P stolu a ještě provokovaliy :D A aby toho nebylo málo začala si mě provokovat i tim, že si se stějně oblékala, česala a aby toho málo nebylo, jako vrchol drzosti sis kočku pojmenovala Gina! Když sem to prvně ve hře slyšela, myslela jsem že tě rozkouskuju!

No a pak jsme dostaly tu pásku a byl klid :D jooo, to byly časy, kočka Gina už je mrtvá :D

Offline Tamia Misaki

  • Příspěvků: 3
  • ...it's possible
    • Tamia Misaki
Re:Prváci a jejich nonRP
« Odpověď #9 kdy: Duben 21, 2015, 05:18:42 odpoledne »
Souhlasím s vámi, že to ta naše skupinka včera přehnala.  :-\
A proto bych se chtěla omluvit za své včerejší nonRP. Jelikož mi není v reálu 11, tak je pro mě dost obtížné vyjadřovat se jako 11letá. Vím, že toto jsem si měla uvědomit už dříve, ale včera mi to prostě nedošlo a ten věk jsem si uvědomila až, když už bylo pozdě.
Takže se hluboce omlouvám všem starším studentům a těm, kterým jsem včera kazila hru. Budu se snažit zlepšit své RP a vžít se víc do svého věku ve hře. Tak mějte prosím strpení, já se určitě aspoň o trochu zlepším. :)

Offline Cherin Misaki

  • Příspěvků: 3
    • Cherin Misaki
Re:Prváci a jejich nonRP
« Odpověď #10 kdy: Duben 21, 2015, 05:20:24 odpoledne »
Také bych se chtěla omluvit za své včerejší nonRP. Jak napsala Tamia, taky mi neni v reálu 11 a vzhledem k tomu, že to hraju poprví, je těžký přemejšlet jako 11ti letá. Samozřejmě se od ted pokusim víc vžít do role 11ti letý holky. Na druhou stranu... Byl to náš první den v Bradavicích, takže jsme si to chtěli užít a seznámit se a starší studenti nás hned odsoudili a začli mít nepříjemný poznámky. Jestli je to váš styl RP, tak jak chcete, ale ten první den jste nám mohli trochu usnadnit a počkat až se trochu rozkoukáme a né hned mít takovejch poznámek. Ale to je jen můj názor. Tak se ještě jednou omlouvám a slibuju, že to od teď bude lepší :)

Offline Rodney Stansfield

  • Dospělák
  • Příspěvků: 9
Re:Prváci a jejich nonRP
« Odpověď #11 kdy: Duben 21, 2015, 05:49:15 odpoledne »
Ono je to celkem těžké. Na jednu stranu jsem byl včera překvapen, jak naše postavy (prváci) spolu ve hře dobře vycházeli. Hned od začátku se zvládli domluvit a jednat jako skupina. Od doby, kdy se na nás všichni vybodli a nechali nás ve Velké síni, až po dobu, kdy jsme se ubytovali a ve skupince se seznamovali. Což jsem od začátku hraní viděl poprvé. Takže z toho jsem neměl pocit, že by se někdo nechoval odpovídajíce svému (hernímu) věku, nebo bylo naše RP špatné. Ovšem když k naší "skupince" najednou přijde banda starších spolužáků a začnou říkat hlouposti, kterým 11 leté děti vesměs nemůžou rozumět, nelze se pak divit následkům. Nový hráči hry mají už tak problém akceptovat roly dítěte. To se vážně divíte, že se přestanou chovat dle svého věku, když je najednou rozsekáte tak, že ze skupiny odejdou po svých tak dva? (Z šesti.) První den na hradě? :D Ano. Určitě naše skupinka celkově nepředvedla vyjímečně kvalitně zahrané děti, ale vzhledem k okolnostem se tomu někdo diví?
« Poslední změna: Duben 21, 2015, 05:53:48 odpoledne od Rodney Stansfield »

Offline Merovol Grosse

  • Dospělák
  • Příspěvků: 211
  • Live like you would be in the paradise...
Re:Prváci a jejich nonRP
« Odpověď #12 kdy: Duben 21, 2015, 06:08:12 odpoledne »
Těžké pouze věc názoru. Vybodli? Není povinností ostatních studentů se o vás starat, teda až na prefekty :D. Máte ústa, používejte je. Sám jsem kolem vás prošel, takže příležitostí bylo. Mno ohledně tvého rp, když to říkáš....nesouhlasím ale rozhodně s tvým výrokem, že když tě jako někdo začne ve hře obtěžovat, tak začneš hrát nonrp? Já sám za sebe mohu hodnotit pouze tu část, které moje postava byla přítomna a byl to děs. Nicméně hraní pilujeme neustále všichni, poněvadž nikdo není ideální  :)

Offline Rodney Stansfield

  • Dospělák
  • Příspěvků: 9
Re:Prváci a jejich nonRP
« Odpověď #13 kdy: Duben 21, 2015, 06:22:14 odpoledne »
Já ale nikoho neobvinil z toho, že se o nás nepostaral. Zmínil jsem to jen jako důvod vzniku fungující skupiny. A samozřejmě, kdyby jsme ústa neměli, asi by jsme se tam nedostali nemáš ten pocit? A přeci jen jsme se tam ocitli. Nemyslím si, že jsem někde zmínil konkrétně moje RP, a proto nechápu část "Mno ohledně tvého rp, když to říkáš...". No a k poslední myšlence tvé zprávy. Jak jsi jistě četl, já mluvil o nových hráčích, jejichž RP bylo při první možné příležitosti vystaveno něčemu, co v té době zvládnout nemohli. Kde jsem uvedl "výrok": "když tě jako někdo začne ve hře obtěžovat, tak začneš hrát nonrp?" tedy přesně nevím.

Já tady neobhajuji správnost chování prváků, neboť je i jim jasné, že se správně nechovali. Jen podotýkám, že vám nikdo nezahraje správně slepici, když jeho první interakce s novou rolí bude smažení se na grilu.
« Poslední změna: Duben 21, 2015, 06:27:01 odpoledne od Rodney Stansfield »

Offline Merovol Grosse

  • Dospělák
  • Příspěvků: 211
  • Live like you would be in the paradise...
Re:Prváci a jejich nonRP
« Odpověď #14 kdy: Duben 21, 2015, 06:58:40 odpoledne »
Och, tak to pardon  ;D. Docela si protiřečíš, když teda píšeš ,,naše RP"  ::) A ano skutečně všiml, avšak to tvrdíš ty, někdo by třeba zvládl improvizovat a hrát lépe v dané situaci prosímtě, takže asi tak. Těžko říct, kdo mluví víc o koze a kdo o voze. Končím radši rozprávku.

Offline Rodney Stansfield

  • Dospělák
  • Příspěvků: 9
Re:Prváci a jejich nonRP
« Odpověď #15 kdy: Duben 21, 2015, 07:03:25 odpoledne »
Mluvil jsem o celé skupině, ne o jednotlivcích. Stejně jako v oné druhé tvé myšlence. Opět jsem mluvil o většině. To, že je mezi prváky nějaký zkušenější hráč přece nikdo nezavrhl. A pro mě tahle diskuze taky končí. :D Svůj názor jsem vyjádřil.

Offline Lauren

  • RT ŽvB
  • *****
  • Příspěvků: 1341
  • Gang Akčných Sloveniek
Re:Prváci a jejich nonRP
« Odpověď #16 kdy: Duben 22, 2015, 04:20:15 odpoledne »
Riešiť RP či nonRP prvákov v prvý deň na hrade je ako učiť batoľa kvantovú fyziku = zbytočné, nezmyselné a divné. Prekoná to už len človek, čo bude riešiť nonRP prvákov v prvý deň ich pustenia do hry.
(A hlavne keď to, čo robia, väčšina z nás robila tiež.)

Keď chcete kydať hnoj, zájdite si ku Quartanonovi na farmu. Má ho tam určite dosť.
« Poslední změna: Duben 22, 2015, 04:22:14 odpoledne od Lauren Ryers »

Offline Gianbattiste Chiavaelli

  • Dospělák
  • Příspěvků: 226
  • Who pulls the strings?
Re:Prváci a jejich nonRP
« Odpověď #17 kdy: Duben 22, 2015, 04:39:26 odpoledne »
Ono jejich jediné nonRP bylo v tom, že nebyli ani trochu vystrašení a ještě si dovolovali, ale neviděl jsem u nich žádné špatné emoty nebo vysloveně špatné RP. Což je oproti loňským rokům jednoznačně pokrok, takže příště stačí aby se více vžili do postavy a bude to v pohodě. Ještě taková menší rada, netemnohusťačit. Ano, některé postavy mohou být ze starých kouzelnických rodin a náhodou v knihovně narazit na knihu týkající se třeba černé magie, ale to neznamená, že se můžete tvářit jako sečtelý okultista. I zlé postavy v HP universu začínali s temnou magií až když si byli jistí, že se jim to nemůže vymknout z rukou, protože 13-letí cucáci asi těžko dokáží ovládat černou magii.

Offline Lauren

  • RT ŽvB
  • *****
  • Příspěvků: 1341
  • Gang Akčných Sloveniek
Re:Prváci a jejich nonRP
« Odpověď #18 kdy: Duben 22, 2015, 04:53:46 odpoledne »
Áno, buď sa narodíte ako Chiavaelli alebo máte smolu :P

Offline Gianbattiste Chiavaelli

  • Dospělák
  • Příspěvků: 226
  • Who pulls the strings?
Re:Prváci a jejich nonRP
« Odpověď #19 kdy: Duben 22, 2015, 05:07:47 odpoledne »
Gian je stará rašple, ten si může dovolit tvářit se jako temnohusťácká princezna, aniž by ostatní poznali, že vaří z vody. :D