Autor Téma: Můj pohled na nedávné události  (Přečteno 1536 krát)

Yvonne DeSkossyreff

  • Host
Můj pohled na nedávné události
« kdy: Leden 13, 2021, 10:40:58 odpoledne »
Mno... Žádné téma tu k tomu nebylo založeno a já bych se chtěla podělit o svůj názor.

Takže k ročence.
Rozdělím to do dvou sekcí a to do příběhu a akcí.

Příběh
Nevím, jestli jsem jediná, ale zdá se mi, že příběh byl slabý a nelogický.
Jak se může v Denním věštci psát o "zkáze světa", nebo o tom, že mudlové vyzradí celou kouzelnickou společnost a
přes to se na hradě neobjeví jediný člověk z Ministerstva kouzel. I kdyby byly Bradavice bezpečné, nebylo by logické, kdyby
se problém snažili vyřešit co nejrychleji?
A když už jsme u příběhu samotného, kdo vymyslel ten průběh informací? Myslím si, že je něco špatně, když po 14 dnech dostávám intel, který jsem si dávno domyslela.
A konec byl naprosto dokonalý. Myslím si, že se vše natolik zamotalo, že jediná možnost, jak to rozmotat byla "Magic ex machina". Proč se na hradě teprve teď projevili
obranné kouzla? To se asi nikdy nedozvíme.

Co se týče akcí.
Mohu vám pogratulovat. Domnívám se, že jste dokázali udělat rok s ročenkou otravnější než ten normální (čti:aneb když si zábavu musíme vymyslet sami.)

Teď vážně kdo vymyslel ty atomové rozhlasy? Pokud jste si chtěli zahrát na atomový bunkr zahrajte si 60 seconds. Ono alespoň kdyby se tam bylo s kým bavit.
Učitelé tam stojí jak figuríny.... nic se neděje... havr se baví mezi sebou.... nic se neděje.... člověk přemýšlí nad tím cosi dá k večeři... nic se neděje...etc
Jakože fajná soutěž v afkovaní že ?:D Kdyby to nebylo pokaždé....

Teď můžete říci, jestli jsem se vůbec ročenky aktivně zůčasťnovala. Jenže ono pomalu nebylo ani jak. Dobrá. Můžete říci, že jsem se přece jenom nevyptávala všech profesorů na hradě, jestli náááhodou nemají něco společného s runama, avšak když se nad tím zamyslíte... Ne každý člověk hodlá vytáhnout svoje esa hned na začátku ročenky. Já jsem třebas nechtěla na sebe moc upozorňovat, protože by bylo jasné, že se Yvonne snaží něco zjistit a tak by si dávali profesoři pozor. Jenže jinak se ty informace zkrátka nalézt nedaly. A že jsem se ze začátku snažila.

Jedinou akci, která se mi líbila byla akce s Běhnicema. Proč? Hráči konečně měli možnost být k něčemu platní a doopravdy si zahrát. Mohly jsme uklízet a hrát si na statečné studenty a studentky, co bojují proti běhnicím. Konečně jsem měla pocit, že doopravdy nějaká ročenka je a že mám důvod, proč logovat do hry. Naneštěstí to byla poslední akce, která tohle ve mě vzbudila.

A tohle mě vede k hlavní otázce k ročence. Pro koho byla určena ročenka? Pro hráče a nebo pro profesory? Jestli byla určena pro hráče, tak proč jste nedali větší volnost hráčům a hlavní roli měli profesoři? Proč ročenka dopadla takhle? Možná jste na to neměli lidi to uznávám, avšak neměli jste dostatek času vzhledem k tomu, že nikdo už ročenku nečekal?

A když už jsme u těch profesorů... Proč do hry chodí profesoři a berou si předměty, když potom polovinu hodin chybí a tímpádem kvůli nim trpí první a druhý ročník, který kouzla dostal až poslední týden před zkouškama?

Jinak... co se týče týmu. Dejme si ruku na srdce. Kolik hráčů tu jsou jenom jako hráči? Kolik lidí je v týmu? Jestli se vůbec nic nezměnilo za dob, co jsem hrála za Rosie tak je tam víc jak polovina lidí, co tady hrajou. Nemyslíte, že to nejen je docela smutné, avšak že to může ovlivnit i pohled na hru? Přece jenom, kolik lidí tady může říci svůj čistý názor aniž by byl ovlivněný tím, že je v týmu?

Taky čekám, že na mě vytáhnete to, že žvb je projekt do kterého vrážíte svůj čas a že bych měla být vůbec ráda, že žvb existuje. To mě však vede k jedné otázce. Když vám vadí, že do toho věnujete svůj čas tak co vůbec děláte v tom týmu? Jste tam, protože chcete pomoct ve hře a nebo z musu? A jestli tam jste doopravdy kvůli tomu, že chcete pomoct ve hře. Tak proč je na žvb najednou takový bordel? Tabule na odjezdy tam přišla den před odjezdem a to jenom díky tomu, že někdo napsal RT.
Nemluvě o tom, že můj dotaz na tabuli byl ignorován 3x. Black and white začal chodit teprve teďka a kolikrát jsme na to museli upozorňovat?
Na fórum jsou roky stará témata a zaspamujete klidně důležitý příspěvek, jako ohledně dárků na Vánoce. Dárky měly  překlepy. Šlo vidět buď že nestíháte a nebo že je vám to jedno.
Jediné, co do tohohle nezahrňuju je výzdoba, vzhledem k tomu, že jste se rozhodli přestavět Prasinky.
A ano, Možná začínáte řešit účesy a jinou grafiku, ale to se dá brát jako malá náplast na velkou prasklinu. Nechci nic říkat, ale takhle podle mě nevypadá projekt, který řídí lidi, kteří do toho rádi
investují čas a chcou řídit projekt.

Tak a dáme si quíz!
Následující kritika nahoře byla za
a) Napsaná kritika, protože chci, aby jste se z toho poučili
b) Můj názor, který jsem chtěla říci
c) Určitě zmanipulována k tomu, abych něco papouškovala.

Možná si teď ťukáte na čelo, proč tu je vůbec možnost c, avšak je mi jasné, že po shledu událostí můžou někteří lidi brát tuto kritiku, tak, že jsem byla "zmanipulována"
Jakože pokud je zde nějaký názor, tak by se mělo argumentovat a řešit ten názor, neměl by se řešit člověk.
Jako o mnohém to vypovídá. Vaše touha o udržení kontroly nad hrou je fascinující. Ale bacha cenzura a banování není řešení problému. Možná na vás přijde malá revoluce :D #HistorieJeSv*ně

Takže doznávám se toto je můj názor, jenom můj názor a kdyby vám to nedošlo.... je to můj názor.

Tak zase seriozně.....Jerry a  Mia.
Nalíjme si čistého vína. Hraje to tu 5 a půl člověka a všichni se hádáme jako děti v mateřské školce.
To neexistuje řešení? Musíme všem rozdávat bany, jenom proto že nesohlasí s proudem? Všichni chceme lepší hru.
Připadá mi trochu, že Jerry a Mia byli obětními beránky. Můžou uplně za všechno: Za balíky, za naštvané hráče, za bordel ve hře,
za bouřící se Nebelvír (to se děje i když není pizza na večeři :D), Pravděpodobně i za tuto esej
 
Zavedla bych nový pojem...Hráč byl zJerryován jakože chápete..:D ...vyplach mozku
Zdá se mi, jako kdyby ste se vymlouvali na ní, že ona je ten problém.....
Hráči totiž nemají určitě svoji vlastní hlavu a svůj vlastní rozum, aby řekli svůj názor a hned jim to musel někdo vnuknout.
Přestaňte si prosím dělat obětní beránky z lidí, kteří hrajou tak, jak vy možná nechcete. Lidi mají různé názory. (Nebelvír až moc):D

Možná si taky říkáte, že nejste perfektní.
Že děláte chyby, protože jste jenom lidi.
Že ne vždy budete příjemní a milí, protože jste jenom lidi.
Že bychom měli být tolerantní, protože jste lidi.
Jenže, jak mám být tolerantní vůči vám, když nejste tolerantní k hráčům?!!!!

Ano...
Řekla jsem to...
Jerry a Mia byly hráčky od té doby, co nebyly v týmu. Sice měli v týmu minulost, ale stále byly hráčky.
Teď buďme k sobě upřímní. Jakmile se děje něco na žvb, hned to ví skoro všichni. Jak jsem se naučila za dob Rosie.
 To co nechcete, aby někdo věděl, radši neříkejte nikomu. Proto mě překvapuje, že Jerry údajně postupně poštvávala hráče a očerňovala profesory. Nemyslím si, že bych se to nedoslechla v této malé komunitě. Popravdě mi to ani nesedí, vzhledem k tomu, že
když už se s Jerry bavím, tak mě hned upozorňuje, abych ji moc vážně nebrala ohledně žvb. (A jako... Kdo by nebyl zapšklý ke hře, ve které byl vyhozen z týmu, že ano?)

Ano....
Mohla nahlásit, že na fórum má práva, které by mít neměla, avšak nebyla to zprvu vaše chyba, že v tom máte takový nepořádek a
nedokázali jste si pojistit, že práva nemá?

Chci tím říci, že by Jerry neměla být nijak postižena a že si ban nezaslouží?
Ano i ne.....
Zdá se mi to přehnané. Zabanování profesorů bych ještě pochopila, avšak všechny její herní postavy?
Zdá se mi to přehnané, zvláště, když se ani veřejně žádné poštvávání nekonalo.
Je to taky jenom člověk. Tak jako my všichni ostatní.
A není to poprvé, co se mi zdá jednání týmu přehnané. Přehnané mi přijde i podmíněčné vyloučení Natalii House.
Nemyslím si, že důvod pro podmíněčné vyloučení, by měla zakončit zrovna taková kravina, jako dělání formací ve vstupní síni.

Aby to nebylo jenom negativní, tak jste mě vyléčili ze závislosti na nadměrném užívání ŽVB. Díky..:D

Offline Kaya Rivers

  • Příspěvků: 8
Re:Můj pohled na nedávné události
« Odpověď #1 kdy: Leden 14, 2021, 02:38:57 dopoledne »
Taky bych se k tomu rád vyjádřil, protože se mi nelíbí, jakým směrem se vydává hra, která tu pro mě byla vždycky, když se reálný svět zdál tmavý a prázdný.
(Nebudu teď komentovat aktuální dění ve hře jako ročenky, akce a příběh, tenhle herní rok jsem hru nezapnul. I tak mám ale k této situaci co říct.)
ŽvB jsem začal hrát před mnoha a mnoha reálnými lety. Psal se tuším rok 2009 nebo 2010, kdy jsem si založil svou první postavu. V tu dobu ŽvB hrálo o dost víc hráčů než teď, není se čemu divit, Harry Potter a jeho svět byl v té době fenomén (dle mého názoru stále je, ale mladou generaci teď bere spíš Marvel a Instagram, než HP a Ultima, co si budem). Hru hrála fakt strašná nálož hráčů, možná proto se to taky pořád sekalo (i když to mi zrovna nechybí, kdo si pamatuje ještě starej Kotel, kde byla v den otevření Příčný hlava na hlavě, všichni na sebe řvali, šlapali po sobě a do toho někteří jedinci lízali kaluže se zvratkama a další se voněli parfémama, dá mi určitě za pravdu). Nebyly hotový osnovy pro starší ročníky, spousta lokací chyběla, RP hodně hráčů neviděla ani z vlaku, ale.. i tak mě ta hra držela a nepustila se, a to vážně, vážně dlouho, protože měla co nabídnout jedincům, kteří se nebáli popustit uzdu vlastní fantazii a žít ve světě, kterého každý z nás chtěl být součástí. Čím častěji jsem hru zapínal, tím víc jsem se stával závislým, protože člověk nevěděl, jestli se ten den ve hře neprobudí jako kostra nebo nebude před ošetřovnou bitva s Rudými.

Čím víc ale z týmu odcházelo schopných lidí, čím víc hráčů s dobrým RP bylo zaBANováno, vyhozeno ze školy, nebo pozabíjeno, čím míň akcí a ročenek se ve hře objevovalo, tím jsem měl i já menší chuť hrát.
Jasně, chápu, nejde udržovat stejně dobrou úroveň hry celou jednu dekádu, ale, GOD DAMN IT, však vy se ani nesnažíte.
ŽvB zamrzlo v časoprostoru, osnovy jsou vytvořené, lokace postavené, tak ať si hráči hrajou, hm, víceméně s pískem a šutrama, my jednou za čas něco spatláme, aby se neřeklo, občas uděláme BU-BU-BU, aby se vědělo, kdo je tady pánem, a tím to končí. A z toho se mi dělá dost šoufl.
Sakra, měli jste v týmu člověka, kterej toho pro hru dělal vážně hodně, když vy ostatní jste spali na vavřínech. Pak přijde korona a z ničeho nic se objeví dávno "mrtví" členové RT, kteří mají potřebu se do všeho vehementně angažovat a na just si dokazovat, že mají v téhle hře pořád ještě místo?  ;D
Vyhodíme Jerry, vezmeme místo toho do týmu neschopný lidi co ani nejsou schopný odučit svoje hodiny, a poplácáme se po zádech, jak skvěle jsme tu situaci vyřešili, ano, deset bodů pro Nebelvír. Dobrý, ne každý si sedne s každým a vím, že když jednomu člověku individuu členovi z týmu leží někdo v žaludku, je oheň na střeše, ale nemyslím si, že neschopnost týmu odebrat bývalému členovi RT práva, a nějaký gossips na discordu, nebo bůh ví kde, jsou důvod, aby jste jí zabanovali i herní postavy. Chováte se hůř, než malý děti ve školce, který se maximálně jednou za čas fláknou lopatičkou po hlavě. Tohle je fakt HNUS a dělá se mi z toho blbě, kazit život někomu, pro koho ta hra tolik znamenala. Tak snad jste na sebe, velevážení a milí členové Realizačního Týmu Života v Bradavicích pyšní. Bojujete proti šikaně, nebo to o sobě jenom tvrdíte? Protože kompletně odepřít přístup do hry člověku, kterej jí zasvětil hodiny a dny svýho života, jen kvůli nějakým blbostem, trochu s šikanou hraničí. Upřímně by mě zajímal pravý důvod, proč k tomu došlo, i když to si asi můžu jenom domýšlet.
Za mě vše, přeji všem krásný zbytek dne a mějte se famfárově. ;)
« Poslední změna: Leden 14, 2021, 02:44:40 dopoledne od Kaya Rivers »

Offline Isaac Olivier

  • Dospělák
  • Příspěvků: 38
Re:Můj pohled na nedávné události
« Odpověď #2 kdy: Leden 14, 2021, 09:53:30 dopoledne »
Ahoj,

nechci se vyjadřovat k "Jerry aféře", jelikož jsem člověk nezasvěcený a pořádně neznám všechny okolnosti. Snad jen, že mě to mrzí a že Jerry i Mie děkuji za jejich čas vložený do hry a snaživost.

Co mi trošku zvedlo tlak a také důvod proč píšu, je Yvonnina urputná kritika letošní ročenky. ŽvB bylo po dlouhou dobu chátrající a umírající hrou a mně se velmi líbí, jak se tým, ale i spousta hráčů v poslední době snaží hru vytáhnout zase zpět. Ročenka byla úžasná, přišla znenadání, měla skvělou atmosféru, která trvala po celý školní rok. Dala by se udělat lépe? Nejspíš ano, ale mě přijde super, že VŮBEC NĚJAKÁ ROČENKA BYLA, protože já popravdě veškerou naději dávno ztratil. Líbí se mi taky, že tým požádal hráče o sdělení zpětné vazby na ročenku formou dotazníku a tedy, že se zajímá o náš názor a má snahu věci zlepšovat!

Nové koleje, přidávání drobných detailů, přestavování Prasinek nebo pouť, která se nedávno udála. Připadá ti tohle jako málo? Zrovna ve chvíli, když tým začne budovat nové věci a snaží se hru zlepšovat přijde taková rána ze strany hráče. Velice nerad bych viděl, kdyby taková ostrá kritika vyústila v demotivaci týmu a ten odmítnul jakoukoli další ročenku připravit. Žádám tedy všechny hráče, buďme prosím VDĚČNÍ a když už chceme zkritizovat tvrdou práci, na které někdo strávil hromadu času, snažme se to podat ohleduplně a trochu s citem.

Díky :) pac a pusu

Offline Kate Oak

  • Dospělák
  • Příspěvků: 43
  • Všichni jsme šílení a neříkej, že ne!
Re:Můj pohled na nedávné události
« Odpověď #3 kdy: Leden 14, 2021, 12:18:03 odpoledne »
K tomuto tématu jsem se vyjadřovala už na oficiálním ŽvB discordu, přesto si myslím, že je potřeba své vyjádření sdílet i zde, na fóru.

Z původního příspěvku od Yvi je již na první pohled vidět, že je napsaný v rozhořčení a afektu.
Nesouhlasím s tím, že by se RT nesnažilo, nebo by jim byli hráči jedno. Kdyby to tak bylo, ani by se nesnažili vůbec žádnou ročenku vymýšlet. Navíc je to projekt, který realizují ve svém volném čase, dávají mu svou energii a nic za to nedostávají. Maximálně pak pochvalu od hráčů a pocit zadostiučinění, že něčeho dosáhli. Když se tu pak ale objeví takovýmto způsobem formulovaný příspěvek, který je doslova v každém bodě ofenzivní, může to člověka opravdu zamrzet a demotivovat (sama jeden projekt ve svém volném čase organizuji a opravdu by mi bylo líto, kdyby byla tohle reakce na mou práci).
Pokud by se však autor začal ohánět tím, že se snažil dávat jenom feedback týmu, tak musím zmínit dotazník, který byl na tomto fóru sdílen cca před měsícem, jenž byl určen právě na feedback k poslední ročence. Myslím si, že to bylo ideální místo vyjádřit svůj názor a poukázat na různé mouchy a chyby, bez nichž se žádný projekt jednoduše neobejde. Navíc mi tento článek nepřipadá už ani jako feedback, ani žádná stížnost, ale jen bezhlavý hejt.

Nebudu se nijak vyjadřovat k aférám s Hatfieldy, jelikož se v tom jednoduše neorientuji a nijak se mě to netýká. Lidé mohou mít odlišné názory, na tom není nic špatného, jako největší problém mi spíš přijde forma, kterou tento příspěvek je napsaný.

Doufám, že tyto události neodradí nikoho dalšího od hry, byla by škoda vás tam už nepotkat.

Vaše Kate
« Poslední změna: Leden 14, 2021, 12:22:18 odpoledne od Kate Oak »

Offline Owen Silver

  • Příspěvků: 8
Re:Můj pohled na nedávné události
« Odpověď #4 kdy: Leden 14, 2021, 12:29:46 odpoledne »
Také pominu téma Hatfieldů, protože nikdo odsud nemá - respektive by neměl - mít žádné info o tom, jak to je a proč to je. RT se v tomhle má věřit, věřím tomu, co Gordon psal na oficiální Discord.

Co se týče ročenky, taky mě namíchnula přehnaná kritika. Jsou tu nelogičnosti, určitě ano. Třeba - proč to neřešili profesoři? Proč to trvá tak dlouho? Proč, tohle tamto. ALE! Kdyby všechno řešilo RT tím, jak by se to mělo správně řešit - tzn. vezmou všechno do rukou dospělí. Jaká by to byla ročenka? Doslova bychom se jen dozvídali, co se ze zákulisí děje, možná by bylo trochu RPení, ale co víc?

Kdo tomu dával, ten taky získal. Od počátku roku jsem ročence věnoval čas. Každý den se pátralo, dokonce i tak nesmyslně, jak by to napadlo jednáctileté děti a ne mě - už nevím, koho vlastně napadlo procházet všechny (!!!!!) denní věštce od začátku hry :D Ve chvíli, kdy člověk ale dlouho pátral a všichni věděli, že ten člověk pátrá, tak si nemyslím ,že by RT nedalo nějaký hint. My prudili, my se ptali, různýma kličkama a hinty přišly. Tak, jak by to mělo být. Samozřejmě, celá ročenka se mohla zhustit to jednoho týdne s tím že - Někdo udělal něco s runama. Použijeme veritaserum a všech se poptáme. Hotovo. Úkol splněn. Ale znova, co by to bylo za ročenku?

Pamatuji staré ročenky. Tahle nebyla o nic horší. Nic není dokonalé, nic nejde podle plánu. Proto to bývá fajn.