Hráči - Diskuzni Forum > Návrhy, náměty a připomínky

Něco k zamyšlení

(1/5) > >>

Kaya Slater:
Než se na mě všichni sesypete, jenom chci uvést na pravou míru, že nehraju poprvé, a tudíž si pamatuju jak to tu chodilo dřív (cca. před 2 - 2,5 reálnými lety), protože to co teď vidím ve hře mě tak trochu nutí občas vstávat ze židle a říkat si: jakože cože?

Začnu nejspíš věcí která mě překvapila hned v Kotli. Vážně vám přijde normální že dvanáctiletý zmijozelský něco se jen tak do všech naváží, zcela bezdůvodně, jenom proto, že může, a jeho postava má takový charakter? Dobře, asi by se to dalo tolerovat u jednoho či dvou jedinců, kdyby to nedělala celá skupinka Zmijozelských a nemysleli si jak hrozně drsní nejsou. Nejsou. Za mejch časů se taky nechovalo nejlíp k prvákům, ale když už, tak byli aspoň o pár let starší a nebylo jim 12. Sorry not sorry.

Další věc - dneska to byl ve hře můj první školní den a dost nemile mě překvapilo že se jisté nejmenované osoby opět do někoho naváželi kvůli tomu že si stoupl k nim do řady a ještě použili pár ne zrovna hezkých oslovení, což proběhlo taky už v Kotli. Kromě mě tam stálo dalších XY prváků. Nebyly to vyloženě vulgarismy ale do mluvy, která by se měla používat v internetové hře která je určena především pro DĚTI, dle mého skromného názoru nepatří.

A už jenom poslední věc. Doneslo se ke mně, že je možné si ve hře nějakým způsobem sehnat kondomy, vložky, tampony a pilulky po. Celkem zajímavé je, že na takovéhle věci vaše postava čas má, ale že by si někdo všiml že na záchodech celé herní roky nejsou toaletní papíry nikomu nevadí. Docela ironie. To už se rovnou můžou naskriptovat cigára a drogy protože to přece v tý době taky bylo.

Nevím, možná byste si tu hru mohli přestat plést s něčím co vám zalepuje váš reálnej život a neplést do toho věci které do světa HP a chození do Bradavic jednoduše nepatří. Asi mi uniklo že by si Hermiona při bitvě o Bradavice odběhla vyměnit tampon.

P.S.: Z karmy si už nějakej ten pátek nic nedělám, tak si poslužte.

Trixi:
Toaletní papír se dá koupit taky a v Kotli býval, jestli došel stačilo nahlásit. A na hygienických potřebách pro dámy, není nic špatného.

Kaya Slater:
Aha, díky za stručnou odpověď  ;D.. no nevím jak v Kotli ale na celým hradě není ani jedna rulička.

Sebastian Clarke:
Vyjádřím se k tématu a touto cestou chci apelovat na velkou část komunity Života v Bradavicích. Nejsem žádný zastánce hráčů, žádný člen Realizačního týmu ani tvůrce hry, ale hráč a tím pádem se také podílím na rozvoji. Proto bych byl rád, kdyby se každý zachoval čestně a před tím, než začne běsnit a ukazovat si prstem tak aby mé vyjádření a apelaci dočetl až do konce.

Původně jsem se rozhodl nezapojovat do těchto témat a řešit to čistě na sociálních sítích nebo soukromě ve zprávách, ale všechno má své hranice a každý, kdo v sobě držíme něco, co chceme nahlas říct bychom to říct měli. Prvním bodem této apelace je především chování studentů, tedy i z velké části hráčů. V poslední době zaznamenávám studentky které se malují všude kde to jen jde. Ano, každý chceme nějak vypadat a dbát o sebe, ale rozhodně ne v jedenácti nebo dvanácti letech. Proto prosím omezte jakékoliv masky na obličejích, detoxy a všechny další druhy zkrášlení se a nechte si to až na vyšší věk.

Citace od hráče...

--- Citace ---Někdo si jde prostě jen zahrát za svoji postavu a nebere hru jako nějaký chat, takže si chce odehrát nějaký příběh a né strávit hodinu herního času převlékáním, malováním, braním antikoncepčních pilulek, kondomů, sprchováním a kdo ví čím
--- Konce citace ---

Jsme hra na motivy Harryho Pottera, proto by to mělo nějak vypadat. Nyní bych rád napsal něco k vložkám, kondomům a tampónům. RT si tento druh itemů hájí jako zpříjemnění hry, zpestření a obohacení našich postaviček, což jim neberu, ale ptám se, potřebujeme to ke hře nutně? Proč se raději nezabývat tvorbou kouzelnických itemů? Někdo sice namítne abych to neřešil, ale měnila si Hermiona každý den vložku? Velká část hráčů se nechodí ani sprchovat, nechodí na toaletu a ani si nemění šatník, ale na vložku tato většina čas má? Je to ostuda a ne nic co by hru obohacovalo.

Citace od hráčů...

--- Citace ---Najít kompromis a bavit se objektivně. Nebát se vyjádřit veřejně souhlas s hráči, ale i s týmem, pokud bude taková situace.
--- Konce citace ---

--- Citace ---Bože, tahle hra ale není od toho aby se řešilo kdo s kým chrápe...
--- Konce citace ---

K RP a NonRP celkem stručně.
Nikdo z nás Rp neumí dokonale, ale absolutně nikdo a kdo to o sobě tvrdí, měl by ukončit hru, odinstalovat, zmáčknout křížek, odhlásit se a začít žít reálný život a důkladně se nad sebou zamýšlet. Lže totiž okolí i sám sobě.
Tohle řešte soukromě, nikoliv zde. Viz. http://forum.zvb.cz/diskuze/index.php?topic=9061.msg119019#msg119019

Citace od hráčů...

--- Citace ---Děkuji děsivé Lydušce, méně děsivému Ruvikovi, Lucasovi, Sebovi, Gianovi, Adamovi, Trixi, Benovi, Samovi, Chadovi a všem spamerům na discordu, kteří mi pomohli rozluštit otázku vyděšené kozy honící zelí ve vodě před nenažraným vlkem! :D
--- Konce citace ---

--- Citace ---Ďakujem Lydii, Lucasovi a Sebastianovi, pri ktorých sa vždy viem poriadne zasmiať a dúfam to bude tak aj naďalej.  ;D
--- Konce citace ---
A doporučím navštívit tento odkaz
http://dayz-sa.cz/2015/06/25/jak-hrat-rp-zaklady-rp/ (nenalézá se tam vše čistě k ŽvB)

Slova Vůl a Kráva, rád k nim něco napíšu. Za mě to rozhodně není nic sprostého, mám šestiletého bratránka, který mi klidně řekne běž do zadnice dost neslušnou formulací a dostane maximálně lepáka, což můžou udělat i hráči herně a ne brečet zde a chtít si navýšit karmu. Nikde není slovník který nám udává, která slova máme volit abychom nepohoršovali mladší hráče.

Byl bych rád aby si všichni uvědomili že hráč a postava jsou úplně odlišné světy a proto je potřeba nejprve, pokud vám něco na dotyčné postavě vadí kontaktovat i hráče který jí hraje, jež vám upřesní hraný charakter. Za dřívější postavu tuto skutečnost nerozlišovalo spoustu lidí takže píši ze své vlastní zkušenosti.

A v neposlední řadě je vhodné se s aktérem nedostat do konfliktu a raději opravdu ustoupit, protože když se budete hádat, kort u těch NonRP Zmijozelských, nikam to nepovede.

Citace od hráčů...

--- Citace ---už jen když v šestém díle se mu posmívá za mrtvé rodiče (nebo pátém) tam taky není zrovna sluníčkový a dívají se na to děti ve věku 5-6 let a ti taky znají spousty nadávek od staršších spolužáků... i moje 3 letá dcera přisla s oslovením Vole i když neví co to znamená ale jeden kluk ve školce to použil... sice sme ji vysvětlily že je to neslušné ale to neznamená že už to nezná a že to za rok dva nebo pět nebude používat teky
--- Konce citace ---

--- Citace ---jako prostě říkám, ty skutečně vycepované slušné dětičky bychom našli možná tak ve viktoriánské anglii a ještě ke všemu by to byly ty z vyšších vrstev
--- Konce citace ---

Citace z webu...

--- Citace ---Snažíme se tvořit smysluplnou internetovou hru, postavenou na světě Harry Pottera, naší fantasii a možnostech, poskytující kvalitní zábavu, jejímž cílem je pozitivně ovlivnit fantasii, schopnost spolupráce, sociální dovednosti a další vlastnosti hráčů i členů realizačního týmu.
--- Konce citace ---

--- Citace ---Všichni žáci a učitelé jsou tu na stejné lodi. GM vyšetřuje pouze záležitosti bugů a nonRP hry.
--- Konce citace ---

Citace z nezávislé ankety...

--- Citace ---byť bych možná trošku do každého školního roku skusil přidat nějáké to drama neříkám že to musí být vždy černoknněžníci neboo tak ale jak bylo to cestování časem to muselo být super... něco na ten způsob.... třeba rok nějákého výročí jezerních lidí že by to mělo vliv na školu... nebo škřetů... prostě něco originálního každý školní rok... vím že je to moc ale nemuselo by se to táhnout dva tři týdny ale prostě jedno za čas by se to v té hře něčím projevilo
--- Konce citace ---

--- Citace ---já bych uvítal promyšlenější chary a širší spektrum profesorského týmu, ideálně aby se PT nebáli hrát fakt starší profesory, na HP se mi tak líbilo, že profesorský sbor byl složený z naprostých pošuků
--- Konce citace ---

--- Citace ---chceme ročenky!
--- Konce citace ---

--- Citace ---s tím co napsal Hugo bych souhlasil na sto pro... když cchcou hrát učitele tak ať na ty akce kde mají jako učitelé vystupovat (hodiny plesy a podobně) mají jistou prostě autoritu a vystupování
--- Konce citace ---

--- Citace ---Prosíme tímto RT aby dělali akce a dodržovali herní moto.
--- Konce citace ---

Citace z experimentu sl. Jul...

--- Citace ---Jak působí kolektiv ŽvB na nové hráče. Příjde nováček, napíše pro někoho "nevhodný" či dle ostatních "hloupý" dotaz a k prvnímu příspěvku hned schytá několik facek. Co si takový člověk asi řekne. Někam příjde, slušně napíše, protože to tam nezná a dostane hned hejt od anonymních lidí. Stejně tak, jakoby nový hráč psal deník a někdo, kdo si bere věci osobně a je nevyspělý by ho fackoval za něco, co je mířené k postavám.
--- Konce citace ---

Dále se chci věnovat školnímu rozhlasu a nevhodným hláškám, které se tam občas ukážou. Samotná koordinátorka hry Života v Bradavicích Trixi řekla že 00:00 máme herně už ve 22:00, tudíž nechápu, nač budit studenty skoro v 1:00 rozhlasem tímto slohem.
http://i.imgur.com/qU3bhMJ.png
Není to vůbec vtipné, ba naopak, dost lidí to ruší a kazíte si tak správnou RP hru.

Rád bych ohradil sebe, Lydii a Ruvika.
Tento obrázek řekne více.
http://i.imgur.com/ozLwRFE.png

Podstata toho všeho míří hlavně na RT a zde zas upřesním.
Není to mířeno na každého, kdo má fialovou barvu nebo si říká Gm. Ten, kdo chybu dělá a ví o tom, to ví a snad konstruktivně odpoví.
Zároveň žádám každého o reálné uvedení svého věku. Jména těch, kteří označí odpověď nevidíme, tudíž buďte naprosto klidní. http://forum.zvb.cz/diskuze/index.php?topic=10165.0

Než začnete soudit druhé, zamyslete se hlavně nad sebou. Jste bez chyb? Určitě ne.


Edit: Po dlouhém uvažování uznávám že situace s Emily, Marry a Natashou není vhodná řešit na veřejném fóru, protože následky mohou být nepříjemné pro obě strany a vždy se to dá řešit soukromě.


Sebastian Clarke

Nancy:
Jenom hodně stručně. Ukázalo se v betě, že hráči ŽvB používají nejen k prožívání HP světa, ale i k "testování" mezilidských vztahů. Dokonce natolik, že bylo potřeba zavést pravidlo 1.6. Jestli někdo něco vykřikuje v kotli nebo ne o klucích je přece RP věc, ne? Buďte pohoršení nebo nechápaví, protáčejte panenky, pomlouvejte ve hře holky. Ale není to nic k řešení na fóru. A rozhodně to není nic diskvalifikujícího z postu zastánce hráčů.

Co se týče itemů, "svoje dny" slečny někdy hrály i když neexistovaly hygienické potřeby :) Není na tom nic nepřirozeného a špatného. Jejich existence ve hře nepřišla z mé iniciativy ani neprošla mým schválením, ale jsem ráda, že v naší hře se před mladými slečnami netváříme, že je to něco špatného, nechutného a nevhodného. (Tohle není stanovisko týmu.) Kondomy jsou pro mě ok. Pilulky po jsou pro mě na pováženou, protože nenesou žádnou pozitivní osvětu. I to je jen můj názor.

Líčidla ve 12 jsou pro mě ok. Hodně holek si pak ve dvanácti přijde cool. Je to běžné. Homosexualita a bisexualita je v naší hře taky zcela v pořádku.

Navigace

[0] Seznam témat

[#] Další strana

Přejít na plnou verzi