Autor Téma: Chaos a problémy  (Přečteno 5805 krát)

Offline Raziel Weyfen

  • Příspěvků: 19
  • The game of Life is hard to play.
Chaos a problémy
« kdy: Leden 11, 2018, 08:48:16 odpoledne »
Zdravím Vás,

prvně se chci omluvit, zda tuto zprávu píšu tam, kam nemám, ale nenašel sem vhodný post, ani možnosti umístit to.

Předmětem tohoto postu je, že bych se rád zde zeptal na názor hráčů a lidí z RT na různé problémy i na celkovou nesouvislost hry.

Začnu takhle:
Založil sem postavu, nakoupil si věci v příčné ulici a zapomněl si koupit hůlku. Stane se. Různí hráč/gm atd. prakticky slíbili, že pan Olivander se
podívá i do Bradavic a hůlky dodá, což je fajn, věřím tomu a sem za to rád, že mi někdo s mým problémem pomůže.
Ale....
První věc, co se mi stala je, že mi nikdo nedohledá kufr. Který sem teda poslal do školy, tak jak nám bylo řečeno na začátku v Kotli. A byl to
RT tým zjevně kdo se o to staral. Tři dny, jsem tu bez věcí, upřímně, hraje se to blbě, RP už šidím jak to jen jde, abych neřešil fakt, že si
převlékám s postavou jen jedny věci, nemluvě o tom, že mám problémy na hodinách, že věci nemám. Usoudil sem, že půjdu za autoritou... nižší autorita - někdo kdo mě ubytovával kufr nenašel i když k tomu asi měl pravomoce, stane se......tak jsem šel za mnohem vyšší autoritou - zástupkyní ředitele. Ta mě odeslal za nižší autoritou, panem Blackwoodem........jenže toho nemohu dohledat prakticky od začátku. Hráči se mi snaží pomoci, jak to jen jde, ale prostě to nejde věčně, ta postava musí nějak fungovat a musí k tomu mít nějaké podmínky.

Každopádně tohle jsou moje problémy a doufám, že najdu někoho kdo mi s nimi pomůže, ale jsou tu další věci.

Dnes (právě teď) se mi stalo, že hodina nebyla a nikdo neví, zda profesor čeká či nečeká někde jinde, já jako prvňák samozřejmě čekám před velkou síní, protože v hradě se prostě dá ztratit a to myslím i mimo RP. Rozvrh před Velkou síní je neplatný, už to vím, díky porovnání dvou dnů, a vím že teda platí ten co je na webu a ano liší se, ale trvalo 2 dny, než sem přišel na to, který platí.
Další věc, zde forum, hrál sem před 5ti lety a díky bohu, se mi po týdnu hledání podařilo najít sem přístup, zaprvé abych tu mohl požádat o tu
změnu jména a fungovat, za druhé, abych měl nějakou komunikaci. Protože problém o kterém píšu, je komunikace.......

Nemáte přístup na forum, online podpora není pořád online (a nemám to nijak za zlé). Ale co hůř, GM nereagují ani na tu page ve hře. Pak je prostě problém, když hledáte pomoc nebo spíše radu, jak a kde se vyznat, když vlastně ani nemáte s kým komunikovat.

Podívejte...... Já chápu, že když začne rok, je to chaos, nový hráči, vše zajistit atd. Taktéž chápu fakt, že GM tu nejsou od toho, aby odpovídali na kde jakou buzeraci.
Hra jako ultima online stojí na hráčích a já to dobře vím, protože jí hraju už 10 let na různých shardech. Byl jsem i GM, takže vím, že fakt je, že prostě je to o lidech. Chápu, že toho máte hodně, není čas, lidí je málo. Ne každej hraje.....ne vždy je čas hrát.

Ale pravdou je, že pokud hráči nemohou hrát a jak sem pochopil, učitelé a vlastně osazení hradu Bradavic jsou povětšinou hráči - případně hráči s určitými nadstavbami v přístupu ovládání hry, tak by podle mého názor minimálně o tom měla být zmínka, nebo by měl být nějaký přístup jak to řešit. A navíc něco, kam má přístup i někdo, kdo prostě je nováček a tak nemá přístupy na forum atd.

Hra je hezká, mám jí fakt rád, ale mám neuvěřitelný pocit, že je to Chaos. Upřímně kdybych nebyl já Já, s mými zkušenostmi s faktem, že jsem dospělý a ne dítě a s faktem, že sem tu hrál kdysi a pamatuji si to trochu. Tak prostě mám pocit, že 13ti leté dítě, které prostě tuhle hru chce hrát nebo prostě celkově absolutní nováček nemůže mít tu trpělivost nebo prostě se zoufalstvím třeba neodlognout.

Já chápu, že problémy se řeší a něco se děje, ale takhle z hlediska začátku a začátečníka..........
prostě mám pocit, jako by v tom byl obrovský chaos a nikdo se o nic nestaral.



PS:
Omlouvám se, jestli to zní jako stížnost, vím že otravuju už pár dní už pár různých lidí. Ale proč to píšu je, že doufám, že si to někdo přečte, potvrdí, nebo vyvrátí, že ostatní začátečníci či hráči sem napíší, zda nemají nějaký podobný problém a že se toho ujme někdo z RT týmu přímo s pravomocí, se kterou bude moci problémy řešit i kdyby mimo RP čistě po technické stránce.
« Poslední změna: Leden 11, 2018, 08:55:24 odpoledne od Slokarij Darkstone »

Offline Bc. Vodacek je osel

  • RT ŽvB
  • *****
  • Příspěvků: 8487
  • Na prstech obou rukou lze napočítat až do 1024!
Re:Chaos a problémy
« Odpověď #1 kdy: Leden 11, 2018, 09:03:15 odpoledne »
určitě je to vhodné řešit přes kolejního ředitele, ten kufr vyhledá
hůlky příde prodávat pan Ollivander na hrad, dopředu bude oznámeno
luf

Offline Raziel Weyfen

  • Příspěvků: 19
  • The game of Life is hard to play.
Re:Chaos a problémy
« Odpověď #2 kdy: Leden 11, 2018, 11:32:29 odpoledne »
To není zrovna to co sem myslel, když sem psal tento post.
Potíž není vyřešit problém, problémy se dříve nebo později prostě nějak vyřeší. Vždycky, nebo rozhodně většinou. S tím problém nemám.
Problém mám s tím, jak se k tomu řešení dostat/dostáváme . Podívej lognu do hry a upřímně, vím kulový, nemohu nalogovat sem na forum a
ostatní zdroje informací jsou.... bez urážky, prostě mlhavé, jinak to říct neumím.
Uznávám, na jednu stranu mám co dělat, běhám celý den po hradě a naháním kousky informací, co a jak, ale prostě bylo by fajn, někam napsat
newbíkum, trošku co a jak. Netvrdím, že nejsme samostatní, ale opravdu se člověk cítí nepříjemně a zmateně, když se nemá čeho pevně chytit.
Vím že byla školka, tu sem propásl, stane se, víme všichni, že real život má přednost a ne vždycky logneme, je to jak u studentu, učitelů tak u RT. Vím určitě, že byl nějaký úvod při uvítací hostině, určitě ředitel nebo zástupkyně nebo někdo všeobecně tak nadhodil co je vhodno a není - opět propásl (a ano, vím, že je to má chyba opět)

Dokázal sem ve hře dohledat nějaká ta pravidla (naštěstí sem si jich všiml na koleji - ne že by někdo přišel a řekl, hele tady jsou pravidla, přečti si je, ať pak nemáš průser)

atd.
Bylo by fajn, kdyby web poskytoval rady pro začátek, aby se newbík v té škole prostě tak říkajíc neztrácel (nemluvě o doslovném ztrácení, ale takové už jsou Bradavice, to je tak nějak v rámci ducha hry :-) )
Případně, když si někdo všimne, že učitel hodinu nedělá a je to hodina pro prváky, kteří zmateně dole stojí, tak že by třeba jiný učitel co si toho všimne mohl prostě do rozhlasu říct....promiňte, hodina nebude.

Jasně, zvykneme si, a po týdnu nebo dvěma už půjde vše hladce, ale na začátku, je toho prostě hodně, je to šok a když se stane případ, že se špatně dohledává informace, je to chaos..........

Nevím teda, jak to cítí ostatní prváci, ale já to cítím docela dost.

Offline Sharlotta Parkinson

  • Příspěvků: 2
Re:Chaos a problémy
« Odpověď #3 kdy: Leden 12, 2018, 12:18:33 dopoledne »
Musím se připojit k této diskuzi a dávat zakladateli za pravdu. Já také propásla co se dalo, a informace jsem si následně dohledávala. Nemám absolutně nic nakoupené, kromě knížek, které mi prodala prodavačka v Příčné v uvozovkách za polovic, co mě našla, jak bloudím po Příčný druhý den po odjezdu bradavického expresu - přidávám se k domýšlení si emotů atd. - mám /teď již ne díky spolužačkám/ jen jednu sukni a košili. Na dokoupení ostatních, v podstatě všech, věcí se ochotně ujal náš velmi milý a příjemný zástupce kolejního ředitele nebelvírské koleje pan Bakari, který mi mimochodem po tom, co mě informoval o tom, že mi přijde zásilka dnes nebo zítra, nabídl pero, kalamář i sešit na zápisy z hodin, které se samozřejmě nekonaly. (Už to je například pro mě jako pro natěšeného nováčka velmi nemilé, až jsem z toho byla celkem zklamaná, ale nevadí, stane se (Ikdyž tam studenti z vyšších ročníků prohlašovali, že jí /astronomii/ minulý rok měli asi jen 2x). I já zmeškala vlak a museli jste kvůli mně znovu zařizovat zařazovací ceremoniál + ostatní zařizování na koleji.) Mimochodem nebýt opět pana Bakariho, měla bych ve hře pořád nedopsané příjmení (I přes menší vyhubování O:-) - Parkin místo Parkinson). Musím souhlasit i s rozvrhem dole u velké síně (Já jako nováček nemusím počítat s tím, že bude aktuální i na stránkách, a také jsem věřila, že bude ve hře spíše větší procento, že bude aktuálnější.) Nebýt mých super spolužáků v nebelvírské koleji, tak nemám absolutně vůbec nic. Berte toto jako menší doplnění a už vůbec si to neberte jako stížnost. Jen jsem se také chtěla vyjádřit.

S pozdravem

PS: Už jsem se i přistihla, jak přemýšlím o tom, že hrát přestanu, ale rozhodla jsem se to vydržet a dát vám ještě šanci. :)
P

Offline Ben Thruffle

  • RT ŽvB
  • *****
  • Příspěvků: 3414
Re:Chaos a problémy
« Odpověď #4 kdy: Leden 12, 2018, 12:48:51 dopoledne »
Uplně těm tvým příspěvkům nerozumím. Na jednu stranu píšeš že ti chybí informace a komunikace. Na druhou stranu sám píšeš, že si se na školku (což je mimochodem jeden z nejdůležitějších zdrojů informací pro nováčky) a na hostinu nedostavil.

Myslím si, že těch informací, nebo způsobů jak je získat, je jak na fóru, webu, ve hře nebo i na jiných informačních kanálech spoustu (možná až moc). Pravda ne všechny jsou aktuální.

Snad ti pomůže seznam "zdrojů" informací níže.


V registraci v dopise dorazilo:

http://www.zvb.cz/index.php?akce=ovladani
http://www.zvb.cz/index.php?akce=rp

na stránkách  zvb.cz, se dá také najít několik užitečných věcí, např.:
http://www.zvb.cz/index.php?akce=pravidla
http://www.zvb.cz/index.php?akce=info

Na fóru se dá proklikat také ke spoustě informací, aniž by bylo potřeba nějak více hledat, stačí si projít dostupné části, například:
http://forum.zvb.cz/diskuze/index.php?board=21.0
 kde jsou doporučené:
 http://forum.zvb.cz/diskuze/index.php?topic=6839.0
 http://forum.zvb.cz/diskuze/index.php?topic=9987.0
 http://forum.zvb.cz/diskuze/index.php?topic=7293.0
 
Další sekce pak:
http://forum.zvb.cz/diskuze/index.php?board=34.0
Zde se dá najít jaká akce probíhá a info k ní
Spousta informací dále i tady http://forum.zvb.cz/diskuze/index.php?board=23.0
zde můžeš najít dotazy již položené od hráčů a odpovědi na ně
http://forum.zvb.cz/diskuze/index.php?topic=9751.0
http://forum.zvb.cz/diskuze/index.php?topic=9836.0
http://forum.zvb.cz/diskuze/index.php?topic=10123.0
http://forum.zvb.cz/diskuze/index.php?topic=9860.0

Informace je možné najít i zde: http://forum.zvb.cz/diskuze/index.php?board=16.0 (napovídá tomu i název sekce)
http://forum.zvb.cz/diskuze/index.php?topic=386.0
http://forum.zvb.cz/diskuze/index.php?topic=8877.0

Pokud ani to nefunguje, nebo něco nemůžeš dohledat, vždy je možné kontaktovat někoho z RT. Ať už zasláním PM (soukromé zprávy, na které není potřeba žádný speciální přístup) zde na foru (doporučuji vybírat účty, které jsou v poslední době aktivní). Kdo je v RT je možné poznat podle barvy, nebo skupiny na fóru (fialová barva jména, u příspěvků je napsáno RT žvb).

V hlavičce fóra jsou pak kontakty na ŽvB podporu, discord (kde ti na dotazy může odpovídat jak RT tak hráči, nebo je tam možné kontaktovat i zastánce hráčů)
Je to to prví, co vidíš když se na fórum podíváš:
Novinky:
Pravidelně navštěvujte Webové stránky ŽvB  www.zvb.cz pro nejaktuálnější informace

 Online ICQ podpora: 369 850 603
 Online Skype podpora: ZvB.cz
 Discord: https://discord.gg/NqqGcAA

www.facebook.com/zvb.cz


Mnohdy ale stačí trošku více komunikovat ve hře. Když ti nejsou schopni pomoci spolužáci, tak má každá kolej vlastní prefekty, kolejní profesory a jejich zástupce  (ano nejsou dostupní vždy, stejně jako učitelé, nebo RT mají i jiné starosti).


Konec prázdnin a začátek roku je pro všechny RT a další pomocníky krušný. I když pomáhá vše co má ruce, nebo alespoň nohy, tak to na vše zdaleka nestačí.
« Poslední změna: Leden 12, 2018, 12:57:44 dopoledne od Ben Thruffle »

Offline Yuki Akari

  • Příspěvků: 46
  • Konnichiwa a krásný čarovný den ! :D
Re:Chaos a problémy
« Odpověď #5 kdy: Leden 12, 2018, 09:33:10 odpoledne »
Popravdě, mně je 13 a že je ve hře mi chaos nepřijde. Ve hře se podle mě orientuji celkem dobře (vím že jsem ti nijak nepomohla, jen jsem se chtěla vyjádřit)

Offline Caleb Humming

  • Příspěvků: 71
    • Calebův deník
Re:Chaos a problémy
« Odpověď #6 kdy: Leden 13, 2018, 06:50:20 odpoledne »
Bene, nic proti, ale zrovna ten tvuj prispevek krasne ukazuje, ze tu chaos opravdu je. Myslis ze novacek chce procitat tunu textu na webu, na foru a na wiki aby si zahral nejakou hru? Nutna je jednoduchost. A ta na ZvB rozhodne chybi.

Kdyz hrac hleda podporu, musi si vybrat jestli napise page ve hre, PM na foru, zpravu na ICQ, Skypu, Discordu, Facebooku ... Skolka je sice super z pohledu P2P kontaktu novyho hrace s RT, ale kazdorocne se zjevne nachazi nekolik hracu, kteri proste v ty dva terminy nemeli zrovna cas. Naproti tomu uz si nepamatuju jmeno toho UO shardu, ale pred par lety jsem nejen ja zkousel jak to vypada na jinych UO shardech a na tom co jsem zkousel, a byl mi doporuceny myslim i nekym z tehdejsiho RT, me fascinovala jednoducha a pres to neskutecne efektivni pruprava novyho hrace v podobe takove testovaci oblasti, kde se hrac objevil pri prvnim prihlaseni a mel tam cedule se vsema potrebnyma informacema a radu ruznych predmetu, se kteryma se dalo interagovat a mohl si je tam v klidu vyzkouset. Uz tehdy jsem rikal, ze je to super a bylo by super to udelat i tady. Mam pocit ze kratce na to vznikla skolka. A co si budeme povidat, ZvB nema dost lidi na efektivni a hladkej prubeh a predevsim pri cekani na praxi novacci afkuji nebo se odhlasuji atd.

Efektivnost distribuce zasadnich informaci k novackum doklada i to, ze hrubym odhadem 3 z 5 prvaku pravidelne nechapou co to znamena "septat heslo od koleje" a proste neumi pouzivat septani. Dalsim krasnym prikladem je prikaz nosit, ktery jsem vysvetloval pred zacatkem tohoto skolniho roku jedne prvacce primo na Pricne, protoze nebyla schopna unest kufr. Coz je mezi nama dalsi vtipna vec trvajici prakticky od zacatku bety, ze system hmotnosti predmetu, kapacity kontejneru a nosnosti postav proste nefunguje a jeho nedostatky se resi obezlickou v podobe prikazu nosit.

Jako nejvetsi problem, ktery Slokarij Darkstone nadhodil, vidim ale nedostatek casu profesoru. Ti jsou k zastizeni prakticky vyhradne na hodinach i pred koncem skolniho roku, kdy rada studentu potrebuje odevzdat ukoli nebo cokoli resit. Nicmene i behem skolniho roku je obcas zapotrebi neco resit s autoritami. Treba kdyz Caleba napadl Paul Woods a dokonce se ho i pokusil uskrtit. Probehl jsem cely hrad a zastihl jsem pouze Taru Grimes. A to jsem bouchal na dvere, zvonil na zvonky, kricel... Chapu. Bylo to o vikendu kdy je vetsina lidi neaktivni. Ale stejne bych necekal, ze bude cela internatni skola jako jsou Bradavice uplne mrtva. Neustaly odpadavani vyuky je taky docela problem, kdyz vyuka je to posledni, co pro hrace zbyva, kdyz uz ani rocenky nejsou. Tim jsem se dostal k tomu, ze nedostatek casu ocividne neni jen na strane profesoru, ale celyho RT, PT, HT... a nevim jaky T jeste mate. To je videt na celkovym upadku ve vsech oblastech. Uz tri roky nebyla zadna rocenka. Maximalne nejaky clanky ve Vestci, jako ze se neco deje. Coz zase ale neni poznat ani na atmosfere v Deravym kotli o prazdninach. Na oficialnim FB ZvB jsem se zminil u prispevku o clanku o datech ve hre tady na foru, ze na webu je stale na strance rozvrzeni roku skolni rok 2004/2005, prestoze aktualne mame 2006/2007. Do ted to neni opraveny. Ne ze bych cekal, ze to opraveny nekdy bude. Na rozvrhu hodin je nedostatek casu extremne videt. Zjevne se prestaly delat rozvrhy hodin v kapesni verzi, ve vstupni sini jsou stare, neaktualni, ktere nestaly nikomu za odstraneni. Na webu neni u rozvrhu hodin uvedeny skolni rok, takze pokud si hrac neprecte na foru, ze na webu je jediny aktualni rozvrh, nema sanci to sam zjistit pri konfrontovani rozvrhu na webu s tim ve hre. Wiki uz existuje ... no mozna i pet let, z toho asi rok nebo dva byla odstavena a do ted tam neni skoro zadny obsah. Vsechny ty skripty na vareni jidla, vyrobu predmetu (crafting) a co ja vim co vsechno jste pridali do hry jsou uplne k nicemu, protoze bez ucasti na hernich kurzech ktery jsou jen sporadicky je nikdo nemuze pouzivat.

Co je ale zajimavy, ze i kdyz neni cas na vyuku, vymysleni a organizaci rocenky, naplneni Wiki a podporu hracu (jo jdu rychle lognout a napsat dalsi, myslim uz treti page, ze se mi zabehla sova a potreboval bych ji najit :D ), tak je dostatek casu na vystavbu a realizaci vselijakych jednodennich akci, pro ktere se casto stavi prekvapive velke a nadherne propracovane stavby, jako jsem ted videl na svatbe Dariuse Fixiola nebo treba kazdy rok jina lokace pro oslavy Sylvestra, vzdy originalni vanocni a halloweenske vyzdoby atd. atd. atd.

Chapu ze jste stejne jako hraci lidi s realnym zivotem a potykajici se s nedostatkem casu, ale nemuzu se ubranit tomu, ze to malo casu ktery mate vyuzivate neefektivne a i ta absence v pripade profesoru by se dala lip oznamit hracum. Ale abych jen nezduraznoval to, co urcite vetsina lidi vidi a jen nerikal ze neco neni nebo chybi, rad vam pomuzu v oblastech, ktery nepotrebuji hlubsi vcleneni do vedeni projektu. Coz byste urcite nechteli ani vy a ani ja o to nemam zajem z duvodu, ktere jsou urcite starsim hracum a clenum RT jasny. :)

Offline Lucas Bekusior

  • Dospělák
  • Příspěvků: 22
Re:Chaos a problémy
« Odpověď #7 kdy: Leden 13, 2018, 08:16:24 odpoledne »
Myslím si že hra se dá dohnat vždy.. Ale osobně mi vadí že nejsou aktualizované některé části webu a fóra a že je to zbytečně tyto dvě části komplikované, také si myslím že neaktivní profesoři jako Aquarin by neměly být profesory.. Jak to pak vypadá pro prváky já kdybych minulý ročník neměl zápisky od straších tak bych to ani nedal.. A jak to pak mají dávat prváci když ty ty hodiny mít nebudou ?.

Offline Ben Thruffle

  • RT ŽvB
  • *****
  • Příspěvků: 3414
Re:Chaos a problémy
« Odpověď #8 kdy: Leden 13, 2018, 11:19:06 odpoledne »
Popravdě si o čtení informací hráči nedělám moc iluze, velká část z nich nepřečte ani komplet instrukce v registraci nebo přijímacím dopisu. Proto tu jsou školky, které mají být "nalejvárna" těch nejdůležitějších informací prakticky. Samo o sobě by mělo stačit si přečíst dopis (s odkazy v něm) a zúčastnit se školky (zajistit účast všech nováčků je však obtížné). Nicméně aby se neřeklo, že se v tomhle ohledu nic neděje, tak prozradím že se pracuje na "nějaké konsolidaci" návodů a nejčastějších dotazů a problémů na jednom místě (neslíbím vám ale kdy, nebo zda, se toho dočkáte).

O tom jiném UO shardu mluvíš pravděpodobně o Manawydanu. S myšlenkou "víceobsáhlého" tutorialu si RT už před pár lety hrálo. Co si pamatuju tak to narazilo na stejný problém jako spousta dalších (nicméně se zavedl alespoň tutoriál v nynější základní podobě). Co si ale budeme povídat, ani na manawydanu človek nemohl vše obsáhnout jen z tutorialu a musel si toho spoustu dočíst na foru. Kromě toho funguje na trošku jiných principech než ŽvB (na Manawydanu jsou hráči schopni fungovat i bez přispění GM, ŽvB naopak vždy spoléhalo na obsluhu RT / PT a dalších T, což má své výhody a nevýhody).

Poznámce se systémem nosnosti nerozumím, na něm by jsme se neměli odlišovat od runuo. Nosit je jen pomůcka pro hráče na dočasné přenášení větších břemen než hra běžně umožňuje.

S webem máš pravdu. Aktuálnost informací na webu vidí jako problém i RT (já tam taky nechci být věčně jako koordinátor :( ). Bohužel tady to stojí na kapacitách a zastupitelnosti. Už dlouhá léta je to to stejné a nový web se stále nedokončil.

U dostupnosti profesorů nejsem schopen posoudit. Problém bych viděl hlavně v kapacitách týmu a časové vytíženosti jednotlivých učitelů. Hrát aktivněji profesora zvládá většinou spíš "mladá krev", které tolik není. Když jsem byl já ještě schopen "pravidelně" učit tak jsem byl většinou rád že jsem ty hodiny vůbec odučil. Nicméně jsem se snažil do hry vždy dostat pokud se se mnou na tom někdo domluvil.
Pokud tedy někoho potřebujete, tak doporučuji zkusit domluvu PM na foru, lístkem do schránky ve hře, nebo napsat na discordu. Je-li skutečně potřeba někdo akutně ve hře, tak bych se nebál použít i mention @RT @PT. Mám-li zrovna čas a hru k dispozici, tak můžu věc řešit. Jinak se domluvím na řešení později, nebo zkusím někoho pověřit.

Co se týče času/kapacit na výuku / akce / stavby / ročenky. Každej v týmu umí / dělá / má možnosti na něco jiného. Někdo zvládá pravidelně odučit 10 hodin týdně, ale neumí dělat akce, nebo řešit složitější problémy ve hře. Někdo zvládne stavit supr lokace, ale naopak nechce učit (nebo má čas jen mimo herní dobu). Někdo radši plácá hubou a jeho jediná viditelná práce je, že "sem tam otočí server"  ;). Ne ve všech věcech se umíme zastoupit a tak některé oblasti postupují rychle (protože půl stavařů jsou magoři co nespí) a jiné se nepohnou co je rok dlouhý ( protože 1,25 skriptaře má v normě 1 padající skript měsíčně, který píšou jen když v práci neteče voda).
« Poslední změna: Leden 14, 2018, 12:32:02 dopoledne od Ben Thruffle »

Offline Taweri Drowen

  • Příspěvků: 24
  • Nani!?
Re:Chaos a problémy
« Odpověď #9 kdy: Leden 14, 2018, 12:38:01 dopoledne »
Rád by som sa opýtal na jednu takú vec, ktorú nechápem. Ako sa tu riešilo že profesori (všeobecne členovia RT,PT a ďalších X T) sú zaneprázdnený, a taktiež ako v inom topicu sme sa bavili o tom, ako sú tu niektorí členovia "mulťáci" = hrajú za X,Y,Z postáv. Viac prof., k tomu študentské, potom zastupujú npc, atď. Nerozumiem tomu, že jednotlivci vôbec nestíhajú hrať za svoju postavu, ale ešte si našijú do krku starosti navyše s novou. Síce je možné, že keď sa založí nová tak tá staršia postava bude menej aktívna ale stále existuje a je možné že počas jej neaktivity ju niekto hladá a hráč (ako real osoba) zase dostane úlohu zariadiť nejakú interakciu alebo príležitosť vybavovať veci s ňou. Iste chápem, že chcete priviesť nové tváre do profesorského zboru, ale chcelo by to trochu zrealizovať tak, aby tie postavy bolo aj vidno a nie zakladať, ukázať ich na začiatku a konci škr., potom odpovedať na dotazy hráčov o nich v tvare "Nedostatok času".

Edit - ja: To isté aj s účtami na fóre k daným postavám.
« Poslední změna: Leden 14, 2018, 12:40:47 dopoledne od Taweri Drowen »

Offline Lauren

  • RT ŽvB
  • *****
  • Příspěvků: 1341
  • Gang Akčných Sloveniek
Re:Chaos a problémy
« Odpověď #10 kdy: Leden 14, 2018, 03:19:23 dopoledne »
To je tak. Je nás na učenie menej a menej. A ak máš učiť dva predmety zaráz asi sa RP nenaklonuješ.
Tiež majú profesori len určité akreditácie (nie každý môže RP učiť všetko) a tak ak máme v rozvrhu dieru a nikto z existujúcich postáv ju nevyplní, urobí sa ďalšia postava.
Pretože napríklad, ja nemám moc času, niekedy mám pocit že som v práci nonstop a domov sa chodím len vyspať. A tak som si vzala len jednu hodinu Drakológie. Okrem mňa Draky učila profesorka Blame, ktorá momentálne nemá vôbec čas. A nikto iný z profesorov RP nemá vzdelanie na to aby tých drakov odučil. Takže si niekto musí vytvoriť novú postavu. A že je tých hodín veľa a jeden človek naviac by to nedal (ak má ešte svoje hodiny), tak si to rozdelia dvaja a urobia sa dve nové postavy.
A aj s tou jednou hodinou Drakológie sú tie hodiny raz za dva týždne cca, pretože mám ranné a odpoledné šichty a smeny viem tak týždeň dopredu. A niekedy mám ranní, prídem po 12 hodinách dom a i keď som odhodlaná učiť, proste chtiac nechtiac zaspím a zrazu hodina nie je a nikto o ničom nevie, pretože som sama doma v kóme a môžem sa akurát následne ospravedlniť, že hodina nebola.
A určite v tom nie som sama :-)

Kedysi boli časy, keď som učila skolo celé ročníky, vedla kluby (aktívne xD), odskúškovala pol hradu (doteraz si pamätám že si zo mna robili decká srandu, že im zrazu zastupujem na každej hodine). To boli časy keď som chodila do školy, neučila sa a mala čas na to za ten PC sadnúť, do začiatku hernej doby robiť veci pomimo a po údere 18:00 šup do hry a makáme.
Časy keď bol GAS na výsluní xD (zasvätení vedia)
A tak no, píšem vám úprimne môju perspektívu na Drowenov dotaz, hádam ma kolegovia nezožerú, že píšem od srdiečka xD

Offline Taweri Drowen

  • Příspěvků: 24
  • Nani!?
Re:Chaos a problémy
« Odpověď #11 kdy: Leden 14, 2018, 04:14:05 dopoledne »
Iste tomu rozumiem, no v niektorých prípadoch by tie postavy bolo treba trochu lepšie domyslieť, nie že sa len objavia random od nikadial a my si len doplníme teoraticky to, že vlastne ten profesor tu bol na škole celú dobu, aj minulé ročníky. Síce áno, dá sa to tak predstaviť, že napríklad sme ho nevídali lebo učil vyššie ročníky. Ale predsa by nebolo dobré keby sa ten prof. založil len na 1 ročník, v ktorom by tiež odučil 2-3 hod. za celý rok a potom zmizol a v ďalšom ročiku sa ani neobjavil. Príklad uvediem, keby bol starý ako Pán Aquarin (90 na krku), tak sa dá zariadiť napríklad že učil vyššie ročníky, napriklad také málo navštevované hodiny ako je numerológia, rétorika,jasnovidecstvo, štúdium starodávnych rún, a pod.. Bol by to jeho posledný rok a koncom roka by šiel do dôchodku = oznam študentom na konci roka, alebo na začiatku ďalšieho.

Čo sa týka stavu žvb pred minimálne 6 rokmi a teraz (i keď po všetkom čo sa udialo mám žvb veľmi rád), musím povedať, že sa dosť vykoľajil. Prv tím a cez to systém. Ako Lauren povedala, za staré časi to bolo iné i z toho dôvodu, čo sa aktivity ľudí týče, že väčšina z vás boli študenti. Bohužiaľ čas strašne rýchlo letí. Ja sa dnes ani neuvedomím a som o 2 roky starší ako včera. :D
« Poslední změna: Leden 14, 2018, 04:16:54 dopoledne od Taweri Drowen »

Offline Lauren

  • RT ŽvB
  • *****
  • Příspěvků: 1341
  • Gang Akčných Sloveniek
Re:Chaos a problémy
« Odpověď #12 kdy: Leden 14, 2018, 02:08:27 odpoledne »
Žiaden profesor sa neobjavuje "puff!" odnikiaľ :-)
Na hostine sú vždy predstavovaný ako posila profesorského zboru, ktorá práve prišla na hrad.
Takže nie, neboli na škole celú dobu. Prídu do profesorského zboru vždy ten rok keď sa objavia.
Ak profesor ďalší rok neučí, oddôvodnuje sa to RP, že je mimo hrad (súkromné/pracovné veci) alebo profesorský zbor opustil.
Máš v tom chaosíček trocha :-)

Offline Raziel Weyfen

  • Příspěvků: 19
  • The game of Life is hard to play.
Re:Chaos a problémy
« Odpověď #13 kdy: Leden 14, 2018, 10:26:25 odpoledne »
No víte, chtěl sem tu sepsat pár detailů ale hlavně sem chtěl napsat větu, kterou bych asi naštval kde koho....a to gratulace panu Thruffle, že naprosto vyřešil problém, trvalo mu to pár sec, zatímco já jako nováček běhal od kousku ke kousku.
Pan Thruffle má pravdu v tom, že ani já sem si nepřečetl to co sem měl k dospozici tak detailně a i z toho mohli vzniknout problémy, které sem uvedl jako příklad, přesto to byl příklad, nikoliv jádro........ale více-méně asi upozornit na to, že pokud všechny odkazy, co zde pan Thruffle odepsal jsou soubor toho, co by nováček měl znát, poukazovalo by to na jistou neschopnost RT týmu, na fakt, že stačí ty odkazy napsat na web pod kolonku:  Začátečníci.....v lepším případě informace vytáhnout a sepsat se opět pod tuto kolonku. Což hádám při možnosti upravovat web a faktu, že vlastně co sem teď logl po 6ti letech a nikdo nebyl schopný to za 6 let udělat by naznačovalo, že sem právě udělal z RT týmu neschopné blbečky............. to jen tak sem rozebíral ten post, ale teď vážně, nic takového naznačit nechci a doufám, že to nebude ani vyvozeno.

Obsáhlejší reakci co sem chtěl napsat vyjádřil v podstatě pan Caleb.
Problém je samozřejmě v hráči, jak sem sám řekl, spoustu info sem sám přehlédl a k dispozici je měl, spoustu info sem k dispozici neměl. Každý hráč a to se nezměnilo za posledních 12 let tvorby všech počítačových her, není na začátku schopný kooperovat na foru. Nikdy. Když vybíráte hru, prvně si přečtete web......web = reklama, hra zaujala / nezaujala......pak vyřídíte registraci. Poté začnete web prohledávat pro různé zajímavosti, jaké rasy hrát, co za povolaní, jak bych si mohl vymyslet RP a další info. Poté lognete do hry, narazíte na problém a teprve poté až se problém vyskytne začnete operovat v rozsazích Forum/web/GM kvůli řešení problému, což vás vede teprve k fungování v dané kumunitě.
Faktem je, že forum bylo vždy srdcem hry ultima online, znám spoustu shardu, free, placené, origin, cizí, sám jsem hrál na oceánii. Faktem je, že komunita v této hře funguje přes forum. Ale není to základ té hry. Základem je vždy web.
Já netvrdím, že informace tu nejsou, ale jsou chaoticky dostupné. Online podpora skype a icq je skvělá a já se za dotyčného vždy postavím, ale ani on nemá vždy čas být online (poznámka discord nemám).
Přesto základ je web a vždy bude. A web bohužel pokulhává. Já sám se řídím rád radou, sledujte novinky na webu.
Uvedu opět pár příkladů, ke kterým nemuselo dojít....(opět někdy to byla naprosto má chyba, no většinou, ale občas i ne)
Chtěl sem přivést přítelkyni, vzpomněl sem si, protože sem věděl, že je 2 dny do času, co bude hra spouštěna atd. Mrkl sem na mail protože sem si taky vzpomněl, že tam mám vlastní registraci. Přitelkyně poslala registr a nic se nedělo, bylo mi to trochu divné, protože vím že RT tým je v tom období sakra aktivní, tak sem napsal page, když sem konečně měl šanci být v Kotli.......na page mi bylo odpovězeno, že deathline pro registrace pro tento rok uběhla o půlnoci.....sakra pár hodin, takhle těsně sem to propásl..........na webu, není o deathline ani zmínka. Přitom je tam v novinkách, že v srpnu 2017 sháněli profesory, ale od té doby žádná novinka. Že se zahajuje nový rok, že bude deathline na příhlášky atd.

Je to maličkost, ale je to jedna z důležitých věcí, které by tam být mohli.....ano kdybych koukal na foru, dozvím se to tu, protože zrovna teď koukám, že tato informace zde na forum koluje.

Další příklad, málem sem smazal mojí postavu. Protože sem od RT zjistil pár detailů (pozor má chyba !!!), jaké podmínky jsou tu pro vytváření postavy - viz 2 roky žití v británii, tzn min 9-11 rok života. Pozor, tato informace na webu je. Já jí přehlédl, ale to mě přivedlo k faktu, že změnit RP postavy zpětně není prostě zprávné, dělá to problémy, kor když už to RP jedete, hrajete....z toho pak vyplynulo, že třeba až budu psát životopis postavy, tak si musím dát pozor na rodiče, protože škola byla nějaké roky zavřená - tudíž ty rodiče tehdy asi na ní chodit nemohli...........Nevím kvůli čemu byla zavřená, což je dost podstatná informace, ale hlavně, že vůbec byla zavřená, je to velký event a přesto neexistuje na webu založka důležité herní události, které by jí popisovali.

Další a poslední příklad co bych uvedl je ten příkaz s nošením. Je to důležitá věc, nebyl sem v té školce, naštěstí mi to nalilo nějaké GM do hlavy na příčné ulici. Nebudu řešit tu váhu, Caleb tvrdí, že je to problém, já myslím že je tu jistý význam i úmysl, ale každopádně existuje řešení váhy, již zmíněný příkaz a ten se nachází na wiki.......WIKI je super, až na to, že není odkaz na ní kde? Na webu. Proč je odkaz na wiki na foru místo na webu? Případně proč ty příkazy nejsou na webu v nějaké záložce, máte tam suprově popsané některé části ovládaní v záložce Ovládání hry, ale ty příkazy tam vypsané nevidím, ani odkaz na wiki případně.

Prostě je tu spousta informací, které se musí k nováčkům dostat dřív, než poprvé nalogují. A jak sem popsal výše, klasický nováček nepročítá forum, už jen proto, že forum je tvořené informačně hlavně formou debaty, kterou bývá obtížné číst ( i když jsou tu i posty čistě informativní)
Nemluvě o tom, že mě se zaregistrovat nešlo - protože už registrace tu existovala a já si nevzpomněl na heslo....zase já třeba netušil, že lze
napsat PM i když nemáte registraci na forum, to sem netušil a je to teda moje blbost. Jinak bych jí použil.

Mimochodem, kecal bych, kdybych řekl, že se nic nezměnilo. ŠKola je bomba, já jí nezažil, ale mám představu.....jste první server, který umožnuje přímý training program na živo. To je důležité, protože ano, jsou tuny info o začátcích na webech ultim, ale když si hráč to nemá jak vyzkoušet nemá přímou interakci, aby se zeptal někoho kompetentního zda je to tak, nefunguje mu to, kde dělá chybu atd. atd. tak je to i tak těžké. Školka tohle řeší !!! Je to skvělé.....
Přesto, seskupení určitých informací pro nováčky do záložky stupidně nazvané "začátečníci sakra čtěte !!! " je pořád důležité, protože když tu školku propásnete, když se zamotáte do fora jako já a když jste v té době, kdy RT tým a všechna ta T mají práci a prostě nemohou a za zlé jim to nikdo nemá, protože práci při novém roce tu musí být tuny, tak v takovém případě vás tohle prostě vyprostí, dá vám to alespoň jasný cíl.................

(bohužel sem se opět vrátil k té trapnosti toho postu co napsal pan Truffle, že dokázal zjevně důležitá info seskupit do jednoho postu...přesto tento post je tu, na forum v této debatě a ne na webu)

Jinak, jsem rád, že slečna Akari právě prošla úplně hladce, protože je vidět, že to jde a ukazuje to, že to není o kritice na systém. Jen sem chtěl vyjádřit touto debatou, že to taky jít hladce nemusí.



PS: omlouvám se, pokud někde přehazuji podnět a přísudek a je ten post trochu chaotický a občas mi utíká písmenko, myšlenky mám rychlejší, než prsty.


« Poslední změna: Leden 14, 2018, 10:57:43 odpoledne od Slokarij Darkstone »

Offline Ben Thruffle

  • RT ŽvB
  • *****
  • Příspěvků: 3414
Re:Chaos a problémy
« Odpověď #14 kdy: Leden 14, 2018, 11:05:47 odpoledne »
Dovolím se zopakovat, protože to v té spoustě textu asi zaniklo.
S webem máš pravdu. Aktuálnost informací na webu vidí jako problém i RT (já tam taky nechci být věčně jako koordinátor :( ). Bohužel tady to stojí na kapacitách a zastupitelnosti. Už dlouhá léta je to to stejné a nový web se stále nedokončil.

V překladu to znamená, že aktivní RT nemá web prakticky pod kontrolou a i na základní věci, jako je změna kontaktů, se čeká déle než 2 roky. Nový web zase stojí na jiných věcech.

Co ale zdůrazním je fakt, že již od začátku projektu bylo hlavní informační základnou projektu fórum. Bez toho se tu hráč neobejde.


Dál si dovolím zopakovat ještě tohle
Nicméně aby se neřeklo, že se v tomhle ohledu nic neděje, tak prozradím že se pracuje na "nějaké konsolidaci" návodů a nejčastějších dotazů a problémů na jednom místě (neslíbím vám ale kdy, nebo zda, se toho dočkáte).