Poslední příspěvky

Stran: [1] 2 3 ... 10
1
Pokec / Re:Chcete se někomu Omluvit? Tak tady!
« Poslední příspěvek od Rose Dragon kdy Únor 22, 2018, 10:25:36 odpoledne »
Chtěla bych se omluvit FAye a Ainielovi. Spadlo mi to...  :'( :'(
2
Pokec / Re:Poděkování aneb pojdme si navzájem děkovat
« Poslední příspěvek od William Blackstone kdy Únor 22, 2018, 08:48:40 dopoledne »
Děkuji komukoliv, kdo hází bomby hnojůvky před kabinet paní zástupkyně Grimes. Když to uklidím a pak se o tom zmíním v hodině a dostanu pro kolej body za snahu a slušné chování  :)
3
Pokec / Re:Poděkování aneb pojdme si navzájem děkovat
« Poslední příspěvek od Eliss Grey kdy Únor 22, 2018, 08:32:55 dopoledne »
Děkuji těm RT, kteří dělají hru pro hráče a ne pro sebe a svoje uspokojeni (snad ještě takoví jsou..)
4
Pokec / Re:Hodní hráči? Hodní RT?
« Poslední příspěvek od Avaline Tennesley kdy Únor 22, 2018, 03:57:26 dopoledne »
Chápeme, že naše postavy udělali přůšvihů spoustu, ale patří to k nim a k jejich povahám. Avšak pořád mi tohle vše nepřijde, jako dostačující důvod na to, aby za to dvě malé děti byly vyloučeny. Udělali předtím pár blbostí, ale nikdy to nebylo nic velkého. Kromě tedy těch Prasinek, kam se i tak nedostali a celé to zůstalo pouze u falešných povoleních a pak tedy tohle. Ve hře se v dřívějších dobách stali závažnější věci, ale nikdo za ně nebyl trestán takovým způsobem. A co tak vím, tak shořelo už dříve pár větších věcí, než je jeden obraz. Takže to nepovažuji za dostatečný důvod k vyloučení. Chápu, že je pozměněn školní řád, ale pořád jediný "větší" problém, který udělali, bylo, že šli na cizí kolej. A pořád to mohlo zůstat pouze u podmínečného vyloučení.

O vyhrožování jinému studentovi tu opravdu nešlo (jediné co jsme proti někomu měli, bylo proti obrazu) a rozhodně jsme se necítili v téhle situaci nesmrtelní. Dotyčnému studentu jsme na jeho žádost dali spoustu důvodů, proč to na nás neříct, což by jsme v případě, že by jsme se cítili tak, že se nám nic nemůže stát nedělali. Neposlali by jsme tomu studentu balík, aby se přidal na naši stranu, druhý den by jsme na toho studenta netrpělivě nečekali a ani by jsme se nesnažili vymyslet "záchraný plán". Tím chci říct, že naše postavy nejsou zase tak neinteligentní, jak se někomu můžou zdát, a když se tam na té koleji objevil ten student, tak věděli, že to může být vážné. Měli jsme odejít, co nejdříve to šlo, ale předpokládám, že by to mělo stejné následky, i kdyby jsme nezapálili ten obraz. Co se týče k nulové pokoře. Někteří lidé mají problémy s tím sklopit hlavu před autoritami, takže je to věc osobnosti, ale myslím, že v různých situacích bylo vidět, že i naše postavy tu hlavu někdy sklopí a poslechnou. No a k tomu lhaní, naše postavy ho někdy využívali pro svůj prospěch, ale v ředitelně tomu tak nebylo. Obě dvě postavy se vydali z toho co mohli, aby zůstali a nakonec jim i tak bylo řečeno, že lžou.

Ještě se vyjádřím k hraní v pozdních hodinách. Chápu, že je těžké se bránit, když člověk není ve hře, ale rp je pro každou postavu příjemnější vyrazit ven pod rouškou noci, než kdyby uprostřed dne vyrazila někomu dveře od kabinetu a rozcupovala mu tam koberec. Samozřejmě se lumpárny dají vyvádět i během dne, ale když se vžijete do postavy, tak každý radši vyrazí ven když všichni rp spí, protože je pak menší šance odhalení, než když dělá bordel ve dne, kdy se všude po chodbách a jinde pohybují studenti, profesoři atp.

Nějak to shrnu. Hraní mě bavilo a baví, jak mě tak i Ethana mrzí, že to přešlo k takovému drastickému řešení, protože jsme oba měli vcelku dobře rozehrané rp. (Aspoň teda na náš vkus. Nechci z nás dělat nějaké super hráče rp, jen chci říct, že měli nějaké plány, svoje životy, přátele a tak.) Následky bereme, i když bychom samozřejmě byli rádi, kdyby naše postavy mohly zůstat a byli bychom rádi, kdyby se nám je povedlo ještě nějak udržet na hradě. Ale z mého osobního pohledu se stala hra pro někoho i sebeméně lehce záporného nehratelnou. Protože nebyla lumpárna, na kterou by nám s Ethanem někdo nepřišel. I když jsme většinu věcí promýšleli vždy do hloubky. Každopádně chci jako Ethan poděkovat všem hráčům, se kterými jsem si mohla zahrát a nějak mi zpestřili hru a zároveň jsem ráda, že jsem nějakým hráčům hru zpestřila já. Zároveň posílám velké srdíčko všem, co se nás nějakým způsobem zastali, a vyjadřuji jim tím mou neskonalou lásku. Ale opravdu doufám, že tohle není konec našim postavám.
5
Pokec / Re:Hodní hráči? Hodní RT?
« Poslední příspěvek od Ethan Natherny kdy Únor 22, 2018, 03:39:16 dopoledne »
Evidentně nadešel náš čas, tak to rovnou hodím sem.

Možná na to ještě není správná doba, ale děkuju všem hráčům, ať už těm co s Ethanem vycházeli a i těm co ne a hlavně všem Zmijozelským.
Zároveň mé díky patří i určitým členům rt (byť je jich málo, ale furt jsou).
No a taky se tedy omlouvám, jestli Ethanovo chování někomu přetrhalo žilky, nebo zanechalo nějaké duševní vady, ale jen podotknu, že ne každý se chová jako svatoušek a když třináctiletému dítěti oznámíte, že byl vyhozen ze školy, tak je poměrně vysoká procentuální šance, že se bude bránit a obhajovat, to k tomu věku patří a patří to hlavně k samotnému Ethanovi.
Tohle není o tom, jestli se chováme na přiměřený věk postavy, protože se ve většině případů tak chováme. Každý má jiný charakter, který se postupně vyvíjí určitým směrem a každé dítě se chová jinak. (což stačí jít jen někdy ven a uvidíte)
Ještě dodám, možná jsme (byli?) výtržníci, delikventi a bůhví co ještě, ale tohle má být hra, která má lidi bavit. Nevím jak ostatní hráče, ale mě nebaví sedět na koleji a dokola probírat "novinky na hradě," ještě k tomu, že žádné novinky snad nikdy nebudou. Přistoupili jsme na variantu, kdy si hru tvoří sami hráči, protože žádná akce se ze strany rt nedá čekat. Naše hra nespočívá v tom, že půjdeme s davem klidných studentů, ba naopak.
A že hrajeme převážně po herní době? To bude možná z toho důvodu, že je větší šance, že nás nikdo nechytí a mnohem menší pravděpodobnost, že se tam úplně čistě náhodou objeví Grimes. + kdo by dělal výtržnictví přes den?
Popravdě, párkrát mě napadlo, že by nás jednou mohli vyrazit, ale vážně mě nenapadlo, že to bude tak rychle, téměř bez možnosti se vyjádřit a ještě k tomu z důvodu, že jsme zapálili jeden obraz, který nakonec přežil. (+ Nepamatuju si, že by se takhle trestalo v případech, kdy byla studentem zapálená ošetřovna/vytopená spolka/posprejovaná vstupní síň...)
6
Pokec / Re:Hodní hráči? Hodní RT?
« Poslední příspěvek od Ben Thruffle kdy Únor 22, 2018, 12:16:47 dopoledne »
Jak to vidím já (a možná i další z týmu):

Souhlasím s tím, že "průšviháři" a "záporácí" to mají těžké (nejen u nás). Taky dlouhodobě tvrdím, že jsou to nejtěžší postavy na zahrání (z důvodů náročnosti na hraní, z důvodu potřebné "mentality" hráče a z důvodu z rizika "ztráty", které tyto postavy vždy nesou).

Možná to nebylo po změně školního řádu dostatečně patrné, takže to zdůrazním tady. Vstup do cizích kolejí má být tabu. Dle školního řádu "bude trestáno přísně až do výše vyloučení". V překladu to znamená, že chytne-li vás tam někdo, znamená to minimálně podmínku. Je-li postava dlouhodobější průšvihář... 

Vloupám-li se na kolej a někdo mě u toho nedopatřením chytí, tak zpozorním a, mám-li pud sebezáchovy, dám si bacha abych si to dál nezhoršil. Zvládnout se tam vloupat, zkusit spálit obraz, vyhrožovat jinému studentovi a ještě se plácat do hrudi jak se mu nemůže nic stát.. to už je trochu jiná liga. Přidejte si k tomu lhaní a nulovou pokoru, další průšvihy na krku... vážně si takový student zaslouží další šance?

Co se týče nástrojů. Souhlasím, že by obě strany měli mít míru. Za mě  tyto možnosti využívám jen, když jdou věci přes čáru. Pokud je každý večer hlášen vstup do koleje, pak si na to jako kolejní dám pozor. Předpokládám ale, že všichni chápou že zatímco rp-postava by si ten čas na číhanou mohla najít.. RT jako hráči na to dost často kapacitu nemají (mají-li dělat i něco jiného). To stejné platí i pokud mi bude neustále někdo dávat hnojůvku před kabinet, aj.. Zvlášť pokud se takovéhle akce dějí v pozdních hodinách, kde je možnost "obrany", nebo hraní dost omezená (a RT se na to dívá skrz prsty). Takže by jsme to mohli točit v kolečku - a odrážet si "momentální" chování vzájemně.


I někteří RT rádi vidí záporáky, pobaví se na jejich hře, sem tam jim pomůžou, nebo jen přimhouří oko. Já osobně vždy dávám šanci aby z toho průšviháři mohli vyváznout i s lepším výsledkem (kupodivu se mi málokdy stane, že po té šanci šáhnou).


Jako závěr můžu poskytnout pár doporučení:
- když děláte průšvihy nebo záporačíte, zamyslete se zda to bude bavit i druhou stranu
- dejte si pozor kde je čára a zda už se něco nepřehání, překročení nese následky
- nedoporučuji dělat jakékoliv průšvihy v pozdních nočních hodinách (obecně po herní době), nemusí to mít pochopení, zvlášť když je to bez domluvy
- líná huba, holé neštěstí - i na provedení průšvihů se dá domluvit a najít hranice


Nemám problém o tomhle diskutovat a chápu, že na to má někdo jiný názor. Třeba se nepochopíme ani ve slušnosti, ale je tu podstatně větší šance domluvy než s hashtagy ala poděkování. 
7
Pokec / Hodní hráči? Hodní RT?
« Poslední příspěvek od Gianbattiste Chiavaelli kdy Únor 21, 2018, 11:18:32 odpoledne »
Pardon, že obcházím mute, ale chci se vyjádřit a zastat hráčů, když už jsem zástupce zastánce.

Budu tedy reagovat tady a založím jeden z dalších slavných stěžovacích topiců co nic nevyřeší.
Budu tedy reagovat na reakci Sarah.
Ano, postava by měla umět přiměřeně zareagovat na trest, pokud je ten trest přiměřený. Ano, Av a Ethan jsou průšviháři, v tomhle ohledu téměř celý momentální Zmijozel je složený z průšvihářů. Nečekám, že nebudou mít tresty. Tresty, ne game over. Co takhle zkusit se vcítit do hráče? Pipláte si postavu, vyvíjí se směrem, kterým chcete, všechno jde parádně a pak najednou udělá další průšvih a vyloučení? Ano, čeho je moc toho je příliš, jenže to platí oboustraně. Ono je totiž dost těžké být průšvihář, když vás v 99,9% chytí. Aneb ať žijí obrazy, remotovací podlahy a podobné serepetičky (divím se, že ještě nikdo nevyužil jako výmluvu k chytání duchy). Uvedu příklad z knížek - bratři Weasleyovi a pobertové. Známí a profesory obávaní průšviháři, kteří měli obrovskou výhodu v podobě pobertova plánku. Hráč by neměl mít takovou výhodu, ale stejně tak by ji neměli mít profesoři. Kor když se studenty jednají stylem Máš moc průšvihů, tak přeskočíme podmínečné vyloučení a rovnou se tě radši zbavíme.
Momentální chování hráčů pouze odráží chování některých RT a situaci, kdy ve hře nemá nic smysl dělat nebo se pokoušet něco dělat. Kroužky a tyhle serepetičky jsou fajn, ale rozhodně nemůžete čekat, že jediné co bude hráč dělat je, že bude chodit na hodiny/kroužky, chvilku řešit nějaká ta dramátka na koleji a pak šup spát.
Tímhle bych to shrnul, bye.
edit: Prý to mám podepsat i za Adama/Finnleyho a použít to jako naše oficiální vyjádření coby zastánců, takže tedy - vaši zastánci
8
Pokec / Re:Poděkování aneb pojdme si navzájem děkovat
« Poslední příspěvek od Finnley Lamont kdy Únor 21, 2018, 10:49:14 odpoledne »
Oni si ale jen vzali příklad z koordinátorky a vyjádřili svůj názor, to se nesmí? To může jen koordinátorka? A dočkáme se přirovnání ke koncentráku?

Abych se držel tématu, děkuji za doby, kdy byla hra zábavná <3


Edit Ben: Smí, se slušným hashtagem
9
Pokec / Re:Poděkování aneb pojdme si navzájem děkovat
« Poslední příspěvek od Lauren Ryers kdy Únor 21, 2018, 10:38:36 odpoledne »
Presne tak, otvorte si pusu a dostanete mute. heštég diktátorský režim
10
Pokec / Re:Poděkování aneb pojdme si navzájem děkovat
« Poslední příspěvek od Sarah Senter kdy Únor 21, 2018, 10:33:07 odpoledne »
Nedá mi, a musím sa vyjadriť.

Som rada, že ste sa prejavili takto na fóre, vypovedá to o tom, ako vnímate dobrých hráčov.

Za mňa dobrý hráč porušuje pravidlá s tým, že rozumie, že za ne môže dostať trest, ak je postava natolko hlúpa, aby sa nechala chytiť a prihoršila si. Dobrý hráč je ten, ktorý trest odohrá v charaktere postavy s ohľadom na jej vek a osobnosť (v tomto prípade, chválim Avaline). Dobrý hráč nemá potrebu sa týmto spôsobom sťažovať na to, že sú na neho v rámci hry zlí, ak príde svojim pričinením o postavu, alebo postava dostáva trest. Ak už má potrebu sťažovať sa, učiní tak konštruktívne, alebo sa miesto toho poučí. Dobrý hráč nevyužíva neskoré hodiny, po hernej dobe, k tomu, aby robil neporiadok.

Všetci z vás, ktorí ste uviedli # so slovami, ktoré do slušnej mluvy nepatria, a zároveň ste sa vyjadrovali ironicky, ste nám všetkým ukázali svoju úroveň tým, že ste porušili pravidlá fóra hneď 2x.

Ja sama navrhujem mute pre všetkých z vás aby ste mali čas premyslieť si svoje správanie a vnímanie pojmu rozdelenie RP a nonRP záležitostí a slušného vyjadrovania.

Týmto by som rada uzatvorila offtopic diskusiu aj pre všetkých, ktorý sa nevyjadrili, ale mali tú potrebu, nech to bolo vyjadrenie akékolvek, ktoré do tejto témy nepatrí. Ak máte potrebu sa vyjadriť k tejto téme, vedenie projektu si rado vypočuje zástancov hráčov, ktorým môžete svoje podnety avízovať.

edit: bola som upozornená, že to znie inak, než som to myslela -> mute myslím pre tých, ktorý použili uvedený # -> porušili pravidlá fóra 2x
Stran: [1] 2 3 ... 10