Autor Téma: Společná společenská místnost  (Přečteno 8012 krát)

Offline Kaya Slater

  • Příspěvků: 31
  • I never try.
Společná společenská místnost
« kdy: Duben 29, 2017, 07:23:29 odpoledne »
Název zní asi strašidelně, ale chybí mi na hradě něco, kde by se mohli studenti setkávat i mimo hodiny a v rámci své koleje - jasně, je tu Knihovna, ale ta není otevřená pořád. Je tu Tréninkovka, ale o té moje postava ještě není a je tam docela málo prostoru. Prostě něco kde by bylo pár stolů, knihovny, nějaký křesílka, nevím, třeba vás napadne ještě něco, a prostě by se tam chodilo když zrovna nemáte co jinýho dělat ale máte chuť si s někým zahrát.
Jestli už něco takovýho ve hře je tak se omlouvám a prosím o bližší info.  ;D

Offline Storm

  • Příspěvků: 280
  • Memento mori.
Re:Společná společenská místnost
« Odpověď #1 kdy: Duben 29, 2017, 08:23:08 odpoledne »
Máte kolejní místnosti.

Offline Kaya Slater

  • Příspěvků: 31
  • I never try.
Re:Společná společenská místnost
« Odpověď #2 kdy: Duben 29, 2017, 08:28:50 odpoledne »
To je sice hezký, ale tam nemůžou žáci z ostatních kolejí. A jelikož zase tolik lidí nehraje, kde se potom máme scházet?

Edit já: Kdyby tu něco takového bylo možná byste věčně nemuseli řešit že je někdo z Nebelvíru v Havraspáru apod.

Offline Storm

  • Příspěvků: 280
  • Memento mori.
Re:Společná společenská místnost
« Odpověď #3 kdy: Duben 29, 2017, 08:31:49 odpoledne »
V prvním příspěvku si psala v rámci své koleje...tak jsem ti na to odpověděl.

Offline Kaya Slater

  • Příspěvků: 31
  • I never try.
Re:Společná společenská místnost
« Odpověď #4 kdy: Duben 29, 2017, 08:35:01 odpoledne »
chybí mi na hradě něco, kde by se mohli studenti setkávat i mimo hodiny a v rámci své koleje

Asi by tam bylo lepší dát nebo, ale i tak mi ta věta dává celkem smysl..

Offline Storm

  • Příspěvků: 280
  • Memento mori.
Re:Společná společenská místnost
« Odpověď #5 kdy: Duben 29, 2017, 08:39:48 odpoledne »
V rámci své koleje se můžete setkávat v kolejní místnosti, se studenty z jiných kolejí třeba v čajovém koutku.

Offline Kaya Slater

  • Příspěvků: 31
  • I never try.
Re:Společná společenská místnost
« Odpověď #6 kdy: Duben 29, 2017, 08:41:31 odpoledne »
A ten je otevřený pořád?

Offline Sarah

  • RT ŽvB
  • *****
  • Příspěvků: 3049
  • ❄ a nightmare dressed like a daydream ❄
Re:Společná společenská místnost
« Odpověď #7 kdy: Duben 29, 2017, 09:02:22 odpoledne »
Čajový klub nie je otvorený stále, ale niekede si môžeš všimnúť farebné čajové konvičky, ktoré ukazujú či je otvorený alebo zavretý :) Okrem toho, na obyčajný pokec sa môžeš zastaviť aj vo velkej sieni.

Offline Kaya Slater

  • Příspěvků: 31
  • I never try.
Re:Společná společenská místnost
« Odpověď #8 kdy: Duben 29, 2017, 09:22:20 odpoledne »
Aha, tak jestli je prázdná Velká síň to jediný co můžete potencionálním hráčům nabídnout, nedivím se, že jich zas tolik u hry nevydrží, kord v dnešní době plný WarCraftů, Lolek a podobných graficky promakanějších her než je Ultima Online..

Offline Azria Berry-Huotarinen

  • Dospělák
  • Příspěvků: 33
Re:Společná společenská místnost
« Odpověď #9 kdy: Duben 29, 2017, 09:37:16 odpoledne »
Tak některým profesorům vadí, když si lidé sedají k jíným stolům než jsou jejich kolejní, ačkoliv mám za to, že ve školním řádu to zakázáno není. :D

Ale návrh na celoškolní klubovnu nezní špatně, mohly by se tam pořádat i nějaké kluby, které nevyžadují svou vlastní místnost - sbor, klub knihomolů (jistě, ten se může scházet v knihovně, ale křesílka jsou přeci jen pohodlnější :D) nebo prostě nějaký spolek kamarádek - princezen co chtějí řešit kluky a nejnovější značky líčidel... Prostě by bylo fajn, kdyby bylo ve škole víc míst, kam by se dalo takhle zašít a zároveň by to nebyla tajná místnost (ačkoliv většina takových už nejsou moc tajné, no...)

Rose Seamore

  • Host
Re:Společná společenská místnost
« Odpověď #10 kdy: Duben 29, 2017, 10:13:55 odpoledne »
Mno... myslím že čajový koutek se bude otevírat častěji... nebo aspoň doufám že to budeme stíhat otevírat častěji :D

Offline Kaya Slater

  • Příspěvků: 31
  • I never try.
Re:Společná společenská místnost
« Odpověď #11 kdy: Duben 29, 2017, 10:21:20 odpoledne »
Čajový koutek osobně považuju za super nápad (i když teda někdo třeba čaj nepije..), ale zase, nemůžou tam všichni kdykoliv.

Offline Storm

  • Příspěvků: 280
  • Memento mori.
Re:Společná společenská místnost
« Odpověď #12 kdy: Duben 29, 2017, 10:26:20 odpoledne »
Na hradě je spousta profláknutých a nepoužívaných místností...tak si z nějaké udělejte "společenskou" místnost, když ji chcete, ne?

Offline Kaya Slater

  • Příspěvků: 31
  • I never try.
Re:Společná společenská místnost
« Odpověď #13 kdy: Duben 29, 2017, 10:30:17 odpoledne »
Ehm.. pokud se nepletu, k tomu, aby se "udělala společenská místnost" je potřeba CED, někdo, kdo v CEDU umí, povolení o tom vůbec něco měnit a hlavně se nějaká nepoužívaná místnost musí vybrat.....

Offline Trixi

  • Externista - Stavitele
  • *
  • Příspěvků: 1771
Re:Společná společenská místnost
« Odpověď #14 kdy: Duben 30, 2017, 05:07:18 dopoledne »
Budu se opakovat, ale na takovéhle věci, máte zastánce hráčů, tlumočte návrh tedy jim. Nevidím důvod, proč to tady hrotit.

Offline Oliver Furler

  • Příspěvků: 3
Re:Společná společenská místnost
« Odpověď #15 kdy: Duben 30, 2017, 01:58:39 odpoledne »
A zastánce hráčů na fórum nechodí? Však to Kaya hodila do tématu "návrhy, náměty, připomínky" a pokud dobře vidím, tohle návrh je. Návrh založit novou místnost, kam můžou všichni studenti - bez ohledu na to, v jaké koleji jsou -, a to kdykoliv.

Já osobně s tím souhlasím. Udělat prostě něco jako "pátou kolejní místnost" s tím, že tam budeme moct všichni. Super nápad (y)

EDIT BY Theo: příspěvky nad sebou necitujeme.
« Poslední změna: Květen 01, 2017, 11:46:29 dopoledne od Theodhor Thorinson »

Offline Paul Woods

  • Příspěvků: 54
Re:Společná společenská místnost
« Odpověď #16 kdy: Duben 30, 2017, 04:25:49 odpoledne »
Nejsem expert, ale mám pocit, že by se to mělo řešit ve hře...

Offline Taweri Drowen

  • Příspěvků: 24
  • Nani!?
Re:Společná společenská místnost
« Odpověď #17 kdy: Duben 30, 2017, 06:42:27 odpoledne »
Súhlasím s posledným príspevkom, najjednoduchšie by bolo si vybrať v RP nejakú miestnosť, dohodnúť sa s kamarátmi s ktorými to chcete "organizovať" a potom ten návrh predložiť zástupkyne riaditeľa. (Ja sám som bol častým návštevníkom profesorky Senter, keď ešte pôsobila na svojej pozícii, a valil som do nej rôzne návrhy. :D)

Offline Kaya Slater

  • Příspěvků: 31
  • I never try.
Re:Společná společenská místnost
« Odpověď #18 kdy: Květen 01, 2017, 05:26:56 dopoledne »
Ano, řešme vše ve hře, od nedostatku toaletního papíru přes to že se jako hráči nemáme kde scházet. Nepřijde mi to úplně jako otázka RP, za ty roky v Bradavicích by si toho určitě někdo všiml  ;)..

Offline Theodhor Thorinson

  • Redaktor denniho vestce
  • *
  • Příspěvků: 1612
Re:Společná společenská místnost
« Odpověď #19 kdy: Květen 01, 2017, 11:45:08 dopoledne »
Samozřejmě že se to dalo řešit ve hře. Dalo se zajít za jakýmkoli profesorem. Říct mám takový a takový nápad, profesor by to pak předhodil na poradě sboru či jen vedení školy. Pak při splnění určitých podmínek když vedení/sbor svolí se dá přiřadit místnost někde na hradě (stejně jak to udělal čajový koutek, stejně jak to udělalo spousta dalších klubů). Nicméně když už jsme u toho tak ani profesorstvo netřeba (pokud nechceme nějaké velké změny v místnosti) a muže se obsadit kterákoliv místnost na hradě, která je volně přístupná (a že je jich mraky).

Pro představu... pár místností volně přístupné, které mě zrovna napadly (ano některé by chtěli upravit více a některé zase třeba ne):









Mimochodem i toaletní papír se dal řešit RP, stejně jako na realné škole. Oznamit tento nedostatek personálu školy a done... Netřeba proto vytvářet téma a dělat z toho scény (i když chápu že takto to v dnešní době funguje místo jít to řešit s příslušnými lidmi... pojdme dělat scény na internetu!)

Ale ano samozřejmě dá se to řešit i nonRP. Ideálně přes zastánce, kteří to s námi proberou přímo na poradě. Ovšem samozřejmě dá se to řešit i bez nich (pak trochu ztrácí pointu je mít... ale nevadí) přes forum. Každopádně když už to řešíme takto pěkně přes fórum, je fajn zvážit jakým tónem je návrh/žádost/stížnost podána. Ano i text muže mít tón... Otrávený tón, hned se rozčilovat a v podstatě žádná snaha jakkoliv návrhu pomoc - což volně přeloženo "napadlo mě to a to... udělejte to" fakt žádnou snahu se podílet neskrývá. Co myslím snahou? V tomto případě třeba navrhnout ty místnosti, které by se dali využít, případně jak je upravit... zapojit se. Když je návrh podán milejším stylem (nebo aspon ne otráveným/útočným stylem) a navíc podpořen právě nějakou tou snahou je týmem i lépe přijat a spíše schválen a zhotoven. Zvláště teď na "začátku" herního roku kdy sotva sme se rozkoukali po příjezdu a zařazovaní, kdy se tým zabývá Halloweenem a chvíli na to rychle se blížícími vánocemi.

 

Offline Kaya Slater

  • Příspěvků: 31
  • I never try.
Re:Společná společenská místnost
« Odpověď #20 kdy: Květen 01, 2017, 11:58:13 dopoledne »
Ano, protože je hrozně RP, že si XY generací bradavických studentů neutíralo zadečky. Ale tak na co toaleťák když to můžeme vyřešit tamponama.
Jestli se nehodí založit topic v kategorii "Návrhy, náměty a připomínky" s tím, že by se něco mohlo udělat jinak, asi je fakt něco špatně.. a můžeš si všimnout že můj začáteční tón je relativně zdvořilý, ale když ti na to RT odpoví - tak si to udělej když chceš, máte kolejku, řešte to se zastáncem a tisíc keců okolo, tak už ti na zdvořilost zajde chuť. Já to klidně udělám, i když s CEDem zas tak dobře neumím, myslím si, že pod taktovkou někoho kdo staví déle by to vypadalo líp, ale tak zkusit to můžu (jako by nebyl tým stavitelů, ale ok..).
Mám takovej pocit že byste byli asi úplně nejradši kdyby si hráči svoje názory strčily do temných partií svého těla, protože my jsme RT, máme vždy pravdu, nechybujeme, nehrajeme nonRP. Ale co chci taky jinýho, takhle to na světě funguje.  ;D

Offline Sarah

  • RT ŽvB
  • *****
  • Příspěvků: 3049
  • ❄ a nightmare dressed like a daydream ❄
Re:Společná společenská místnost
« Odpověď #21 kdy: Květen 01, 2017, 12:50:08 odpoledne »
Drahá Kaya,
dlho som sa nechcela vyjadrovať, ale pohár trpezlivosti pretiekol. Popravde, myslím si, že pre ST, v ktorom som aktuálne aj ja, nie je až tak velký problém prerobiť 1 miestnosť na daný účel. Je pre nás jednoduchšie postaviť to za deň vlastnými silami než dávať pozor týždeň a opravovať to po niekom, kto si v stavaní ani neverí. Myslím si, že ten nápad je fakt dobrý. ALE. Po tvojom druhom príspevku a tých ďalších, kedy si okolo seba začal(a) kopať a oháňať sa ako sú RT zlí a ako zamietajú návrhy a vyťahovať niečo, čo bolo uzatvorené (viď. toaleťák), nevidela som ani jednu konštruktívnu kritiku (rozumej, áno, kopeš, ale nevidím žiaden návrh typu, táto miestnosť by šla prerobiť, s kým to môžem riešiť a pod.), a na všetky návrhy (rieš v hre, so zástancami atď.) si len začal(a) kopať o tom, ako nechceme) som stratila chuť venovať tomuto návrhu sebemenšiu štipku času. Proste ma to hrozne znechutilo. To je práve aj dôvod, prečo by si to mal(a) riešiť so zástancami, pretože oni vedia podať konštruktívnu kritiku a spracovať návrh. Zatial čo tebe to, bez úrážky, vôbec nejde. Je v texte ťažké poznať tón a nemôžem povedať, že súhlasím s každou reakciou v tomto vlákne, ale tvoje ma tu odrádzajú úplne najviac. Môžeš byť cholerik, temperament sa dá pochopiť, ale presne preto => zástanca.

Takže pokial nemáš konštruktívnu kritiku, ktorú by si mohol(a) zverejniť ohľadom tohoto návrhu, prosím vyvaruj sa ďalšej odpovede a konzultuj svoj návrh so zástancom hráčov, ktorý nám to pretlmočí slušne a rozumne, s konkrétnymi informáciami, bez zbytočných negatívnych emócií, ktoré jediné čo spravia je, že odradia potenciálnych staviteľov (ako mňa). Sme radi, ak hráči majú návrhy, pokial ich vedia podať slušne, obhájiť si ich a majú naozaj pripravený koncept a rozumné argumenty (do čoho naozaj nespadajú vety štýlu "Aha, tak jestli je prázdná Velká síň to jediný co můžete potencionálním hráčům nabídnout, nedivím se, že jich zas tolik u hry nevydrží,.."). V ideálnom prípade tieto návrhy smerujte na zástancu hráčov presne z toho dôvodu, aký tu uvádzam, myslím, že opakovať sa nemusím.

Ďakujem za pozornosť, koniec hlásenia.

Disclaimer:
Jedná sa len o môj vlastný názor a týmto názorom neprezentujem názor celého tímu, berte to prosím na vedomie.



EDIT by Theo: A já se pod to podepíšu *podepíše se*
« Poslední změna: Květen 01, 2017, 01:25:41 odpoledne od Theodhor Thorinson »

Offline Kaya Slater

  • Příspěvků: 31
  • I never try.
Re:Společná společenská místnost
« Odpověď #22 kdy: Květen 01, 2017, 02:22:16 odpoledne »
V tom případě nějak nechápu jakou pomoc si z mé strany představujete..? Když bude rychlejší a lepší když to udělá někdo kdo s CEDem umí. Taky tak nějak nepobírám jak mám konstruktivně zkritizovat vlastní návrh. Přijde mi tak trochu že po mně chcete všechnu práci a pak najednou nechcete. Funny, I forgot to laugh.
Chtěl jsem se jen zeptat, jestli je to vůbec možný, konkrétní rozepsaný návrh ti klidně předložím.

Žádost o předělání (jakékoliv) nepoužívané místnosti na hradě (kýmkoliv) na společenskou místnost (pro kohokoliv)

Požadavky: aby místnost nebyla moc malá ani moc roztahaná. Bylo by příhodné kdyby tam byly židle, stoly, nějaká křesílka, knihovna, třeba koberec, akvárko, kytky, nějaký dekorace, klidně i figuríny a věci na kterých by se dalo cvičit.

Nějak mě nenapadá co víc k tomu připsat, jde jen o místnost, ne o nové patro. Argumentů tu myslím padlo víc než dost..

Btw. nemusíš váhat mezi tím jestli mi říkat on nebo ona. Ve hře sice hraju za holku, ale o svém pohlaví v RL nepochybuji a se svým penisem jsem zcela ztotožněn.
Btw2. vážně mi nejde o to se s někým štěkat, ale nevím, já su prostě zvyklý reagovat. Když si u některé odpovědi klepu prstem na čelo tak nemůžete čekat sluníčkovou reakci. Samozřejmě, vám to taky nezazlívám.  :)

Offline Storm

  • Příspěvků: 280
  • Memento mori.
Re:Společná společenská místnost
« Odpověď #23 kdy: Květen 01, 2017, 02:25:52 odpoledne »
K návrhu by bylo dobré připojit už konkrétní místnost, tak jako jsem psal už výše. Na hradě je spousta místností, které si můžete zabrat...Tak si to kdyžtak proběhněte, zhodnoťte a pak si vyberte třeba dvě se kterými budete spokojení a prokonzultutejte to. Každá místnost se dá předělat. :)

Offline Sarah

  • RT ŽvB
  • *****
  • Příspěvků: 3049
  • ❄ a nightmare dressed like a daydream ❄
Re:Společná společenská místnost
« Odpověď #24 kdy: Květen 01, 2017, 02:34:47 odpoledne »
Ako hovorí Storm. "ktorákolvek" a "kdekolvek" nie je konkrétny pojem. Neviem, kde si prišiel na to, že je. To je tá práca, ktorú po tebe chceme. Som rada, že si so svojim pohlavím spokojný a stotožnený, budem ťa teda adresovať v mužskom rode.

Prejdi si teda miestnosti, kde by ste si to predstavovali, pretože podla toho čo tu je už napísané by mohla byť "ktorákolvek" a "kdekolvek" miestnosť "príliš malá" alebo "príliš velká". Nemám dôveru, že ti bude vyhovovať to, čo ti predloží RT. A posledný raz opakujem, zástanca hráčov. Celý PRESNÝ návrh, prosím k nim. Mám pocit, že toto by mohlo byť už dostatočne pochopitelné. Využívajte vášho zástancu, sami ste si ho zvolili.

Prinajhoršom môžeš návrh poslať aj mne do PM, ale varujem ťa, spolupracujem len pri konštruktívnej kritike. A dobré body si u mňa všetky vyčerpal.

Offline Jennifer Claire

  • Příspěvků: 78
Re:Společná společenská místnost
« Odpověď #25 kdy: Květen 01, 2017, 02:44:53 odpoledne »
Na začátku jsi podal špatnou formulaci, tudíž Storm tě lehce odbyl s kolejní místností, kterou již máš v Havraspáru. Tedy, není důvod se vztek nad jeho odbytím. :)

Dál, čajový koutek nemá povinnost otevírat stále, takže si myslím, že je to takové.. No.. Místo na příležitostné shledání s někým dalším. Navíc nemyslím si, že by tam chodilo nějak moc lidí, i když si všímám zezelenalé konvičky, která značí otevřeno.

K té společenské místnosti, nemyslím si, že je přímo potřeba CED, když se vyřeší věci RP, že si pošupajdíš k profesoru, tam s ním podrbeš o všem možném a na základě toho, jak mu to podáš, teď to vypadá, že opakuji po Sarah a Theovi, ale asi to tak bude. Ten profesor s tím udělá něco dalšího. Bude zálěžet na jeho uvážení, jestli se to podá úplně všem profesorům a řediteli nebo se zvládne něco sesumírovat, anižby se s tím obíhalo celé vedení :)

Olivere: Zastánce na fórum překvapivě chodí, ale někdy než stačí zareagovat se někde seběhne taková debata, že se do toho jen tak nechcete montovat nebo neví, jak se do toho zamontovat, když do toho sám není vtažen. Třeba aby to ten zastánce nějak ještě více nezamotal, kdyby přispěl něčím naprosto.. Naprosto.. Naprosto mimo téma! :D

Jak sem Theo postoval screeny místností, co říkáš na tu první s krbem a barem? Ideální ne? Máš tam židle, krb, stolek, když se to kapku přirášlí a vybaví, nemyslím si, že by to bylo hrozné a mohli se tam lidé pohodlně scházet. Nebo ta předposlední, tam by se toho taky nemuselo udělat mnoho, podle tvých požadavků, co by se do místnosti hodilo a co ne.

Citace
Ano, protože je hrozně RP, že si XY generací bradavických studentů neutíralo zadečky.

Myslím, že tento problém by se dal uhrát, že třeba momentálně už skoro všude došly toaletní papíry, zas až tak velký problém v tom nevidím. Může se stát, že každý zapomene, když je vytvořená nová položka, tedy ten toaletní papír, že se zapomene přidat všude, kde je záchod. Jestli se nemýlím, nikdo z nás není stroj a všichni jsou lidé.. Nebo tu snad máme kentaura nebo jiného humanoida? :O

Případně se omlouvám, jestli se ve vlákně nechytám, ale takovéhle shrnutí by mohlo být ucházející, ne?

Samozřejmě jsem jinak jedno velké ucho s návrhy, které mi můžeš předkládat a pokusím se to skloubit tak, aby to u týmu a ostatních jednoduše prošlo. :)

Zastánce hráčů, Jennifer Claire

Offline Oliver Furler

  • Příspěvků: 3
Re:Společná společenská místnost
« Odpověď #26 kdy: Květen 01, 2017, 03:24:09 odpoledne »
Jasnačka, já jen reagoval na to, že "od toho máte zastánce hráčů". Tak předpokládám, že zastánce hráčů navštěvuje zrovna sekci "návrhy, náměty a připomínky" víc než často. Chápeš. :-)

Offline Taweri Drowen

  • Příspěvků: 24
  • Nani!?
Re:Společná společenská místnost
« Odpověď #27 kdy: Květen 01, 2017, 03:38:20 odpoledne »
Ja mám pocit, že už ani zástanci hráčov nemajú chuť čokoľvek rozoberať a riešiť v rámci téma rovnako ako RT (viz. Sarah). Nemyslím si, že je tu čokoľvek ďalej rozoberať, keď sa to tu po ďalšom príspevku od slečny Slater točí zas len dokola. Mohlo sa to jednoducho ukončiť tým, ako tu Theo poslal tie screeny, mala sa vybrať jedna miestnosť (keby bolo na mne tak beriem 1. alebo 2.) a zbytok slušne s RT alebo so zástancami hráčov riešiť súkromne (prípadne neskôr v hre).

Offline Kaya Slater

  • Příspěvků: 31
  • I never try.
Re:Společná společenská místnost
« Odpověď #28 kdy: Květen 01, 2017, 03:40:55 odpoledne »
Už se to řeší soukromě, místnost je vybraná, ale chápu, bylo potřeba si rýpnout do slečny Slater.

Offline Taweri Drowen

  • Příspěvků: 24
  • Nani!?
Re:Společná společenská místnost
« Odpověď #29 kdy: Květen 01, 2017, 03:46:21 odpoledne »
Neber to v zlom, len po tom čo to tu čítam, tak v každom príspevku spomínaš to samé (akurát niekedy inými slovami). :)
Ale ako píšeš teraz, už ste to presunuli na súkromnú diskusiu, tak je to správne. :) Tak dúfam, že to vyjde a nebude sa musieť znova okolo toho mantáčiť.